S.E.R.-advies tot afschaffing der dividendbeperking 5. Kamermuziek in Bachzaal Internationaal toerisme naar de Sovjet-Unie 6 ARTIKELEN Bijzondere aanbieding wToudmerk koffie roodmerk koffie e hauwmerk an 205 ct. word' kofht 1 oranjemerk koffie WOENSDAG 10 JUNI 1953 HAARLEMS"BAGREAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Nieuw tehuis voor kleuterhuis „Margriet" Acht percent dividend bij N.V. Boom-Ruygrok Het sportforum en het professionalisme Burgerlijke Stand van Haarlem Geneeskundige verzorging provinciaal personeel Circuspersoneel speelde eigen rechter in Heemstede Werkster zou broche en ringen gestolen hebben ANOB eongresseert dit weekeinde in Haarlem Bennebroeker door gerechtshof veroordeeld In overgangsperiode verruiming der winstuitkering aanbevolen Amsterdamse kunstmaand De toekomst onzer jeugd in een gistende wereld Scheepvaart tegen O.A. prijs B.VAN FRANK 75 VehhcJe DE GRUyfÏK VE KL IFF/EPR'JZEN BriUHaÉii— li van 230 Ct. wordt 225 Ct. van 218 ct. wordt 210 ct. p- 250 9ram per 250 9rami per 250 «ra k200cl' 1 van 195 ct. wordt 190 ct. m f per 250 gram vv^VVVKV>N\\\\\\\^ ~lfeRLAAGVE KOrmPRUZtN M ereova W KOR Tetit Heurrë (finger nut Croquette\ Café Tfoir 'Sjmon Qream "Hizza XocarnoC (femengde Biscuits: Eenmaal per jaar doet Kleuterhuis „Mar griet" een beroep op de Haarlemse burgerij. Dit jaar kan liet verzoek om hulp worden ingeluid door een verheugende mededeling. Het Kleuterhuis zal binnenkort, waar schijnlijk nog in de loop van 1953, worden overgeplaatst naar Anna van Burenlaan 60. De stichting heeft daar een villa met grote tuin gekocht. De eerste verdieping en de zolverdieping zijn zonder enige veran dering geschikt voor dokterskamer, kan toor en huisvesting van het personeel. Ge lijkvloers zullen speel-, eetzalen en lighal- len uitgebouwd worden, waartoe op het grote terrein ruimschoots gelegenheid be staat. Door architect J. P. Kloos is een plan ontworpen dat voldoet aan alle eisen, die de deskundigen op het gebied van kleuter- verpleging stellen. Haarlem zal nu een kleuterverblijf krijgen, waarop het trots mag zijn. Dat zal echter niet in stand gehouden kunnen worden, als de exploitatie tekorten oplevert. Door het slagen van de collecte is in 1951 en 1952 het tekort tot een gering bedrag beperkt gebleven. Zo moet het blijven, dank zij de medewerking en de vrijgevigheid van het Haarlemse publiek. Daarom: helpt het bestuur, dat velen zich beschikbaar stellen als collectant(e). De lijstcollecte wordt van 15 tot en met 19 Juni gehouden en de straatcollecte op Zaterdag 20 Juni. De Haarlemse Amusementsvereniging „De Melodisten" zal een feestavond verzor gen, die op Zaterdag 17 October in gebouw Sint Bavo wordt gegeven. Aan alle mede werkers van de collecte wordt die gratis aangeboden. De feestavond in October 1952 voor de collectanten van de vorige collecte was bijzonder geslaagd en gezellig. Nog groter beloning zal voor de collectanten zijn de gedachte, dat zij het mooie werk moge lijk maken door hun hulp. In de afgelopen acht jaren werden reeds ruim duizend kinderen verpleegd, meestal kinderen van ouders, die slechts gedeelte lijk of helemaal niet in staat waren de ver- pleegkosten te betalen. „Margriet" is een instelling van en voor alle gezindten; het kleuterhuis is een bezit van de Haarlemse burgerij-. Men kan zich aanmelden op „Margriet", Kennemerplein 3 (tel. 19188) van Donder dag 11 Juni af. In de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Boom- Ruygrok in Haarlem, die Dinsdagmorgen werd gehouden werd de balans en winst en verliesrekening vastgesteld zoals deze Waren bepaald, waardoor tevens het divi dend over het boekjaar 1952 werd gesteld op acht percent, evenals zulks verleden jaar het geval was. De heer H. Knuttel, die aan de beurt was om af te treden als commissaris van de vennootschap werd bij acclamatie herko zen. In verband met het overlijden van de heer J. A. Boom, oprichter van het bedrijf, werd het college van commissarissen aan gevuld met de heer J. W. Noorduyn, presi dent-directeur van de N.V. Brocades- Stheeman en Pharmacia. Over de gang van zaken in het bedrijf geeft het verslag van de directie een uit voerig beeld "en hierin staat, dat het fa briekscomplex werd uitgebreid----door aan koop van een aangrenzend pand in de Es- senstraat. Door deze aankoop zijn thans alle percelen in het desbetreffende, blok in het bezit van de N.V. gekomen en het on roerend goed is dus een afgerond geheel geworden. In 1952 werd begonnen met de verbou wing van de vroegere bovenwoningen tot kantoorruimten. Een groot deel van de kantoren kon thans daarheen worden ver plaatst. De vrijgekomen benedenruimte werd voor ae uitbreiding van de drukkerij en binderij gebruikt. Bovendien werd de voorgevel van het kantoorpand gemo derniseerd. De drukkerij van de N.V. was geduren de het jaar 1952 vrijwel voortdurend vol ledig bezet. Nadat intern alle gewenste voorzieningen waren getroffen wijst de winst- en verliesrekening een batig saldo van f300.868,82 aan. In ons verslag over het vraag- en antwoord spel van het Sportforum bestaande uit leden van de Haarlemse Sportbond en de bezoekers van de discussieavond georgani seerd door het uitvoerend comité van de Haarlemse Sportweek, hebben wij als de mening van het sportforum weergegeven dat dit voor het professionalisme in de sport zou zijn. De lezer zij echter gemeld dat daar van niets is gebleken. Het forum sprak zich wel uit voor het professionalisme, maar dan als kijkspel en dus niet als voorstander van de beroepssport als zodanig. HAARLEM, 9 Juni 1953 ONDERTROUWD: 9 Juni. G. Hencsei en H. J. M. Mattaar; N. ten Wolde en L. J. Boer; F. C. Blok en A. J. Röder; F. Slagveld en W. Bouwman; H. C. Spiering en W. Roelofs. GEHUWD: 9 Juni, M. Ponsteen en W. J. M. van Daalen; O. V. de Lugt cn G. F. Hout wipper. BEVALLEN van een zoon: 7 Juni, J. GraansmaStrijland; 8 Juni. G. P. Breed de Vogel; E. van BergenWoelders; C. C. M. PietersScheenaard; P. K. J. Winkel Verweij. BEVALLEN van een dochter: 5 Juni, E. G. Wolff—Bindels; 6 Juni, M. E. J. Oomen van de Ven; 7 Juni, J. GraansmaStrij land; H. C. W. Hartman—Visser; 8 Juni, T. PescharKlunder; 9 Juni, E. Verdam Mone; E. Möller—Bon. OVERLEDEN: 7 Juhi, H. Kooien—Rozen dal, 60 j., Cheribonstraat; 8 Juni, U. F. Brok —van *t Erve, 67 j„ Dolfijnstraat; Th. M. Roose, 62 j.f Rijksstraatweg. De Staten van de provinciën Drente, Friesland, Groningen, Noord-Brabant, Noordholland, Overijsel, Utrecht en Zuid holland hebben besloten gemeenschappe lijk een voorziening te treffen met betrek king tot de vergoeding van of tegemoet koming in kosten van geneeskundige ver zorging van personeel en gezinsleden in dienst van de provinciën. De regeling gaat op 1 Juli in. In het ambtenarenreglement wordt een bepaling opgenomen, die de ambtenaren aanspraak geeft op vergoeding van of te gemoetkoming in de door hen voor zich en hun gezinsleden gedane uitgaven voor geneeskundige verzorging bij ziekte of on geval, voor zover niet in verband met de dienstbetrekking ontstaan. Uitgezonderd wordt de ambtenaar of arbeidscontractant, die een nevenbetrekking vervult, die tegen de regeling gewetensbezwaren heeft of die uit hoofde van een wettelijk opgelegde verplichting aangesloten is bij een alge meen ziekenfonds. De betrokkenen worden verplicht tot betaling van een bedrag tot gedeeltelijk verhaal van de kosten van de voorziening. Bij pensionnering behoudt de ambtenaar de aanspraak, indien hij daartoe de wens te kennen heeft gegeven; hij is een bijdra ge verschuldigd. De weduwe en wezen, voor zover zij pensioen genieten, behouden bij overlijden van de ambtenaar of de ge- pensionneerde ambtenaar, de aanspraak. Tegen personeel van het momenteel te Heemstede spelende circus Atllhoff werd gisteravond proces-verbaal opgemaakt, omdat dit plakkaten had vernield in een tuin van enige omwonenden van het Sport park, waarop tegen hei, circus werd get ageerd' in politieke termen. Er was veel belangstelling voor deze plakkaten, waar van de inhoud de bezettingstijd in herin nering bracht en deze verbond met een opwekking cm het circus niet te bezoeken. Een. fotograaf, die in opdracht van een krant de plakkaten fotografeerde, werd door circusyersoneel gemolesteerd, waarbij zijn camera werd beschadigd. De Heem- steedse politie greep in en voorkwam een vechtpartij, waarna zij overleg pleegde met de bewoners van de huizen waar de plak katen prijkten. Als gevolg daarvan werden de plakkaten voorlopig verwijderd; intus sen zal gerechtelijk worden uitgemaakt of deze bewoners hun tegen het circus ge richte actie op deze wijze mogen voortzet ten zonder met de justitie in aanraking te komen. Evenals ongeveer een maand geleden heeft de politie opnieuw de 32-jarige werkster H. A. Z. v. d. Z. aangehouden. In Mei werd zij verdacht van diefstal van een gouden ring met enkele diamant jes en van een gouden broche. Zij bekende toen de ring te hebben gestolen, maar zij ontkende iets te maken te hebben met de broche. Nadat zij voor de officier van Justitie geleid was werd zij, voorlopig althans, op vrije voeten gesteld. Eergisteren werd zij echter weer aange houden en bij fouillering bleek er in de ceintpur van haar mantel een gouden rin getje te zitten.. Zij bekende dit op 5 Juni van haar werkgeefster, mevrouw B. van de Herenweg te Heemstede gestolen te hebben. Zij bleef na ondervraging de dief stal van dé gouden broche echter ontken nen. De Algemeene Nederlandse Geheelonthou ders Bond houdt zijn 51e algemene vergade ring op Zaterdag 13 en Zondag 14 Juni in hotel „De Leeuwerik" te Haarlem. Tijdens het huishoudelijk gedeelte van de bijeenkomst moeten verschillende benoemin gen geschieden. Ook zal gesproken worden over een voorstel van het hoofdbestuur, waarin dit machtiging vraagt een nauwer samengaan tussen de bond en de Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcohol houdende Dranken te bewerkstelligen met de bedoeling om na enkele jaren tot een fusie tussen beide organisaties te komen. Na het huishoudelijke gedeelte van de bijeenkomst zal mr. dr. J. In 't Veld een in leiding houden over „Waarom plaatselijke keuze". In het jaarverslag van de bond wordt aan dacht geschonken aan de watersnoodramp, waarna wordt opgemerkt, dat het alcoholis me een niet minder grote ramp is, die jaar in jaar uit het volksbestaan bedreigt. Voorts wordt in het jaarverslag opgemerkt, dat de bond wel dankbaar, doch allerminst voldaan is over de subsidies van overheidswege. De samenwerking tussen de gescheiden opmar cherende drankbestrijdersorganisaties is hechter geworden. Zaterdagavond biedt de afdeling Haaf- lem ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan een feestavond aan. Het toneelstuk „Betje regeert" zal worden opgevoerd. Het gerechtshof te Amsterdam heeft een 59-jarige fabrikant uit Bennebroek ver oordeeld tot zes maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Vorig jaar was hij tengevolge van achterstallige belasting in moeilijkheden geraakt en daardoor in de war had hij brand veroorzaakt in het pand waarin zijn fabriekje was gevestigd. Vol gens een zenuwarts die verdachte onder behandeling had, verkeerde de Benne broeker in. een toestand van verwarring en wanhoop, en moest zijn daad gezien worden als een kinderlijke reactie op de moeilijkheden die hij niet meer aankon. De procureur-generaal mr. W. F. Kist wilde rekening houden met het oordeel van de arts en eiste zes maanden waarvan vier voorwaardelijk. Het hof heeft, arrest wijzend, de voorwaardelijke straf op drie maanden bepaald. Dc Sociaal-Economische Raad heeft aan de minister van Financiën advies uitge bracht over het vraagstuk der dividend beperking. De raad is unaniem tot de con clusie gekomen dat de dividendbeperking niet in aanmerking komt om als instrument van economische politiek te worden ge handhaafd. Hij adviseert de wet op de di videndbeperking nog met één jaar na af loop van de thans geldende termijn te ver lengen, gedurende welke het publick zal kunnen worden voorgelicht over de ge ringe betekenis, die onder de thans gel dende omstandigheden aan de dividendbe perking als instrument van economische politiek nog kan worden toegekend en over dte gevaren en onbillijkheden, die aan haar voortzetting op langere termijn zouden zijn verbonden. T.en einde het bedrijfsleven in econo misch opzicht geen noemenswaardige na delen van een dergelijke verlenging te doen ondervinden, stelt de S.E.R. verder voor een verruiming in de huidige mogelijkheid van winstuitkeringen aan te brengen en wgl in deze zin, dat als alternatief van het bestaande maximum, 6 pet. van het ge storte aandelenkapitaal en 2 pet. van het Muziekfeesten dienen nog al eens vaak om een kans te geven aan gewaagde expe rimenten, uitvoering van werken die an ders in de kast zouden blijven. De samen stellers van "de programma's van de Kunst- maand-Amsterdam zijn nu echter op de gelukkige gedachte gekomen ook aandacht te schenken aan werken die niet om hun experimenteel karakter, maar om techni sche redenen zelden uitgevoerd worden. Een dergelijke compositie is bijvoorbeeld het Trio in Es voor piano, klarinet en alt viool van Mozart, het zogenaamde „Kegel trio", omdat de pieester het zou geschreven hebben tijdens een partijtje kegelspel. Ook het Forellenkwintet van Schubert, voor piano, viool, alt, cello en contrabas is tot deze categorie te rekenen, hoe beroemd en hoe vaak geciteerd dit werk ook is. En het Trio van Khachaturian, voor klarinet, viool en piano, zou om zijn bezetting een zelfde lot kunnen treffen. Deze stukken nu werden Dinsdagavond in de Bachzaal ten gehore gebracht door het „Hoofdstad-Pianotrio", bestaande uit de pianist Jan Huckriede, de violist Bouw Lemkes en de cellist Ad Huismans, met medewerking van de klarinettist Jolle Huckriede, de altist Johan van Helden en de contrabassist Jaap Grundeler. Dit ge legenheidsensemble met voortreffelijke kern (de pianist Jan Huckriede mag er wezen als aanvoerder!) gaf met dit pro gramma een boeiend recital, waar het pu bliek hartelijk op reageerde. Het Trio van Mozart is in zijn eigenaardige bezetting een juweel van klank,, en muzikale inhoud. En wie bij" Tiet 'beluisteren van 'het'Forellen- kwintet van Schubert niet alleen zijn aan dacht schenkt aan de variaties op het be kende forellenmotief naar het beroemde lied van de meester maar ook de eerste drie delen, waarin die melodie geen rol speelt, op zich laat inwerken, kan ervaren wat een rijke schat aan melodieën en ver rassende harmonieën in dit jeugdwerk op gestapeld ligt. Het Trio- van de Armeen Khachaturian is een goed klinkend stuk met veel Oosterse invloeden, verwerkt a la Rimsky Korssakoff, en waarin karakte ristieke Armeense volksmotieven verwerkt zijn. Men kon er met genoegen naar luis teren. JOS. DE KLERK. Tot besluit van 'het lopende cursusjaar houdt de Rudolf Steiner School een con ferentie van 1214 Juni a.s„ waarin door middel van een drietal voordrachten, een demonstratie door leerlingen, een gezellig samenzijn en een kleine tentoor.stelling.van werk van leerlingen gepoogd zal worden een beeld te geven van het onderwijs in deze school. Vooral echter is het de bedoe ling om aan te tonen, dat de tegenwoordige maatschappij geheel andere eisen aan de opvoeding stelt dan die van 20, 30 jaar geleden, terwijl in deze veranderde en steeds veranderende wereld ook de kinde ren van heden in vele opzichten verschil len van vroegere generaties.. Wat zijn die verschillen? Op welke wijze kunnen op voeding en onderwijs tegemoetkomen aan de veranderde sociale eisen? Zulke vraag stukken van zeer actuele aard zullen in de drie voordrachten worden behandeld. De eerste, op Vrijdagavond, zal gehouden wor den door dr. L. F. C. Mees (Den Haag) en zal gaan over moderne voedingsvraagstuk ken, de tweede, op Zaterdagavond zal ge houden worden door mr. M. Stibbe van de Rudolf Steiner School. Hij zal spreken over: Bedreiging van de ziel en de taak der paedagogie. De derde voordracht, op Zon dagmorgen om 10.30 uur, door ir. J. van Wettum van de Vrije school in Den Haag, zal gaan over morele opvoeding, wat, zoals bekend, een der grootste problemen van onze tijd is geworden. De demonstratie dei- leerlingen van de Rudolf Steiner School vindt plaats op Zaterdagmiddag, 3 uur in de tuinzaal van het Concertgebouw. Aan het einde van de conferentie op Zondag morgen is er gelegenheid tot gedachten- uitwisseling in een gezellig samenzijn on der een kop koffie, waarbij nog een en ander medegedeeld zal kunnen worden en de tentoonstelling van het werk der leer lingen bezichtigd. zuiver vermogen, een uitkering wordt toe gestaan van 6 pet. over het totale zuiver vermogen. Tenslotte beveelt de S.E.R. nog aan, in de overgangsperiode een verbetering tot stand te brengen wat betreft de positie van de Holding Companies, die, onder de huidige regeling onevenredig door de di videndbeperking worden getroffen. LINZ (Reuter) Een Sovjet-Russische deskundige op het gebied van het verkeer heeft gezegd, dat men in de Sovjet-Unie bezig is met de voorbereidingen voor 'n in ternationaal toeristenverkeer op grote schaal. De deskundige zei dit bij besprekin gen, die hij met Oostenrijkse scheepvaart- autoriteiten voerde over de scheepvaart op de Donau in het door de Sovjet-Unie be zette gedeelte van Oostenrijk. Volgens hem zijn er in de Sovjet-Unie gedurende de laatste weken voorbereidin gen getroffen voor het openen van de Rus sische grenzen voor het internationale toe ristenverkeer. Ook heeft hij gezegd dat het Sovjet-Russische staats-reisbureau „Intou- rist" plannen heeft om binnenkort kantoren te openen in Londen. Molotof, de Sovjet-minister van Buiten landse Zaken, heeft de Amerikaanse am bassadeur in Moskou, Bohlen, meegedeeld, dat de Sovjet-Unie uitreisvergunningen heeft verstrekt aan twee Russische vrou wen, die met Amerikanen zijn gehuwd. Aanvragen voor uitreisvergunningen van andere vrouwen, die met Amerikanen zijn gehuwd, zijn in studie. In Amerikaanse kringen in Moskou ziet men in deze maatregel een nieuwe aan v/ijzing van verbetering der betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten. De Britse kroningsfilm zal misschien in de bioscopen van Moskou worden ge draaid, aldus Kenneth Rive, een Britse autoriteit op filmgebied, die op uitnodiging van de Sovjet-minister van Cultuur, Bono- marenko, een bezoek aan de Sovjet-Unie heeft gebracht. DE BELGISCHE PLOEG VOOR DE TOUR DE FRANCE. De këuzecommissie van de Belgische Wielerbond heeft dertien renners aangewezen uit wie later de ploeg van tien voor de Tour de France zal worden samen gesteld. Het zijn in alphabetische volgorde Adriaenssens, Borgmans, Cleenewerck, Close, Couvreur, De Bruyne, De Hertog, René de Smet, Impanis, Maurice Neyt, Van der Stockt, Van Genechten en Van Ge- neugden. Ampenan, 8 v. Baltimore n. Galveston. Arnedijk, pass. 9 Vlissingen v. Antwerpen. AlWaki, 8 v. Santos n. Montevideo. Alpherat, pass. 8 Findsterre n. Antwerpen, Aagtekerk, 9 te Genua. Abbedijk, 8 te Hamburg. AMabi, 8 te Ilheos. 81 Aïbena, 8 te Montevideo. And ijk, 7 te New Orièarts. Aletta', 9 v. Pulusambu te Bangkok verw. Allo bh, 8 450 m- N.NO. St. Paulsroek. Amor, 8 105 m. NO. Findsterre. AifalllS; 8 v. PI ad ju n. Priok. Aard ijk, 8 v. Rotterdam te New Orleans. Abbedijk, 9 v. Hamburg. Alphard, pass. 10 Fernando Noronha. Argos, pass. 10 Finisterre n. Rotterdam. Aagteddjk, 10 v. Buenos Aires te New York. Alohiba, 9 v. St. Vincent n. Antwerpen. Alcyone, 10 Santos verwacht. Altair, 9 v. Montevideo. Arendskerk, Hl Hongkong verwacht. Agatha, 7 v. Haiphong te Saigon. Alblasserdij'k, 9 v. Rotterdam n. Breinen. Aldaibi, 9 v. Ilheos n» Bahia. Algeni'b, 9 v. Buenos Aires te Rotterdam. Amerskerk, 9 v. Rotterdam n. Yokohama. Amsteilamd, 9 v. Montevideo n. Santos. Amstelpark, 9 Kp. Race gepass. Boskoop, 9 v. Schiedam te Rotterdam. Blijdendijk, 9 v. Rotterdam te New York. Bacchus, 8 v. Amsterdam n. W. Indië. Boschfontein, 8 v. Mombassa n. Aden. Barendrecht. pass. 9 Aden. Bloemfontein, 9 te Antwerpen. Boissevain, 10 te Manilla. Brits urn, 9 te Brisbane. Boskoop, pass. 10 Vlissingen. Caitex Pernis, pass. 8 Pantellaria. Caltex The Hague, 9 v. Rotterdam te Sidon verwacht. Celebes, 8 v. Singapore. Clavella, 8 v. Rotterdam n. Petit Couronne. Castor, 8 250 m. W.ZW. Lands End. Chama, 8 100 m. W.NW. Oporto. Cleodora, 8 190 m. W.NW. Flores. Córilla, 8 220 m. O.t.Z. Ceylon. Caltex The Hague, 9 v. Sidon n. Rotterdam. Celebes, 10 v. New York te Priok verw. Ceromda, 9 v. Lorenzo Marquez n. Beira. CaMlsto, pass. 9 Belle Isle. Danae, 7 v. Gothenburg n. Amsterdam. Delfland, 8 te Ilheos. Drente, pass. 9 Ouessant n. Genua. Dalerdijk, 9 te San Francisco. Eos, 8 v. Middell. Zee te Amsterdam. Esso Den Haag, 8 v. Rotterdam n. Aruba. Edam, 8 450 m. W. Scilly's. Etrema, 9 v. Napels te Piraeus. Elmina, 9 v. Freetown n. Dakar. Esso Amsterdam, 9 v. Rotterdam te Aruba. Enggano, 10 v. Bremen te Rotterdam. Ena, 7 v. San Guan te Curasao. Friesland (KRL), pass. 10 Vlissingen n. Londen. Friesland (SSM), 10 v. Rotterdam te Setubal. Gaasterkerk, 9 v. Takubar te Thinotao verw. Groote Kerk, 9 Amsterdam te Beira. Gordias, 8 v. Beyrouth n. Alexandrlë. Graveland, 9 v. Itajai n. Pto Alegre. Groote Beer, 14 4 u. Southampton verwacht. Hector, 8 v. Algiers n. Malta. Hydra, 8 dwars Ouessant n. La Gualra. Helder, 8 v. Barranquilla n. Tela. Hilversum, 8 Perim gepass. Helicon, 8 1080 m. W.ZW. Madeira. Hersilia, 8 600 m. W. Findsterre.' Hilversum, 8 100 m. NO.t.O. Massawa. Hathor, 9 v. Lissabon n. Tanger. Helena, pass. 9 Scilly's n. Gent. Hecuba, 10 v. Maracaibo n. Cartagena. Heemskerk, 9 v. Beira te Dar es Salaam. Hoogkerk, 9 v. Japan te Rotterdam. Ittersum, pass. 8 Kp. Varella. Indrapoera, 9 100 m. NO. Port Soedan n. Aden. Jagersfontein, 8 115 m. W.ZW. Oporto. Japara (KPM), 8 v. Makian n. Bentenan. Java, pass. 9 Guardafui n. Belawan. Joh. v. Oldentoarnevelt, pass. 9 Kp. de Fer. Jupiter, 9 v. Hamburg n. Amsterdam. Kota Gede, 7 te Calcutta verm. 11 v. Calcutta. Kalimantan, 8 v. Priok n. Semarang. Karaton, 9 v. Tarakan te Samarinda verw. Kertosono. pass. 8 Kp. Tenez n. Beyrouth. Kieldreeht, 8 155 m. N.t.O. Massawa. Kota Agoeng, 8 260 m. W. Sabang. Kota Baroe, 9 v. Belawan n. Colombo. Kota Inten, 11 10 u. Hoek v. Holl. verw. Lieve Vrouwekerk, pass. 8 Gibraltar n. Port Said. Lombok, 7 v. Cebu n. San Francisco. Loosdrecht, 8 v. Barcelona n. Antwerpen. Luna, pass- 9 Kp. St. Vincent n. Gibraltar. Leopoldskerk, 9 Damman verw. Laurenskerk, 8 te Karachi. Langkoeas, pass. 8-9 Guardafui. Leuvekerk, 8 110 m. Z. Djeddah n. Port Said. Loppersum, 8 300 m. W.ZW. Hebriden. Laertes. 9 v. Penang n. Belawan. Lekkerkerk, 10 v. Genua. Linge, 10 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Loenerkerk, 10 v. Calcutta n. Chittagong. Maas, 8 v. Piraeus n. Volos. Mentor, 9 v. Kavalla te Salonikl. Modjokerto, pass. 8 19 u. Kp. Bon 15 Rotterdam verwacht. Muiderkerk, 8 te Marseille. Malea, 9 v. Le Mede n. Tripoli. Maashaven, 8 220 m. W.t.Z. Valentia. Mapia, 8 350 m. O.ZO. Fayal. Marisa, 8 140 m. Z. Okinawa. Mataram, 8 140 m. O.ZO. Minicoy. Molenkerk, 8 825 m. ZW. Karachi. Murena, pass. 8 Noordp. Luzon. Maasdam, 8 120 m. O. Sable eil. Maas, 10 te Salotaki. Metula, 4 v. Newcastle n. Balikpapan. Myonia, 13 Port Said verwacht. Nigerstroom, 8 v. Conakry n. Takarida. Noordam, 8 v. Rotterdam te New York. Nieuw Amsterdam, 9 Kp. Race gepass. Oranje, 8 t.h.v. Port Soedan n. Solombo. Oberon, pass. 9 Flores n. Antwerpen. Ondina, 10 te Mormugao verw. Orion, 8 v. Hamburg n. Bremen. Omala, 8 v. Malta n. Tripoli. Ophir, 8 v. Priok n. Soerabaja. Overijsel, 8 180 m. N.NW. Perim. Orestes, 9 te Rotterdam. Orion, 9 v. Hamburg te Bremen. Oranjestad, 9 v. Cristobal n. Aruba. Prins Philips Willem, 4 te Milwaukee. Phrontis, 8 230 m. ZW. Ouessant. Prins Willem V, nacht 8-9 Hamburg verw. Prins Willem III, 10 v. Le Havre te Duinkerken Perna, 4 v. Wyndham te Singapore. Prins Alexander, pass. 10 Vlissingen n. Antw. Prins Willem IV, 9 v. Montreal. Rijndam, 8 v. Rotterdam n. Montreal. Rijnland, 8 v. Las Palmas. Raiki, 8 90 m. N.t:W. Alexandrië. Rempang, 8 400 m. Z.t.O. Kp. Race. Reyniersz, 8 v. Makassar n. Soerabaja. Rotti, 10 v. Mobile te Baltimore. Rijndam, 9 v. Southampton n. Quebec. Rijrvkerk, 9 voor anker te Suez. Radja, 10 Port Said verwacht. Rita, 8 te Bangkok. Rotula, 10 v. Curagao te Stockholm verw. Schiedijk, 8 v. Penang n. Belawan. Salatiga, 9 te Los Angeles. Siba.iak, 9 460 m. O.ZO. Sydney. Singkep, 8 v. Newport News n. New York. Stad Dordrecht, verm. 11 v. Setubal n. R'dam Saparoea, 9 Hamburg verwacht. Sumatra. 8 te Southampton. Stad Arnhem, 12 v. Londen te Threerivers verw. Soherpendrecht, 8 360 m. W.NW. Fort Aleza. Schie, 8 90 m. Oostpunt Kreta. Sigli, 8 v. Makassar n. Soembawa. Sirrah, 8 320 m. ZW. Calcutta. Stad Alkmaar, 8 450 m. W. Scilly's. Stad Breda, 8 560 m. W.t.Z. Valentia. Stad Maastricht, 8 te Bornholm. Stad Schiedam, 8 v. Vlaardingen te Narvik verw. Stentor, 8 1110 m. W.ZW. Madeira. Straat Soenda, 8 v. Hongkong n. Manilla. Stad Leiden, 10 Osaka verwacht. Sunetta, 9 v. Pulusambu n. Manilla. Stad Amsterdam, 10 v. Narvik n. Birkenhead. Schie, 9 v. Golf v. Yera te Volos. Sloterdijk, 10 v. Antwerpen n. Havana. Stad viaardingen, 9 v. Wabana n. R'dam of Vlaardingen. Tawali. 8 v. Djeddah n. Aden. Thalatta, 9 Port Said verwacht. Tjibodas, 8 v. Singapore n. Priok. Tomini, 8 te La Buan. Taria, 9 v. Sydney n. Miri. Tosari, pass. 9 Key West. Tiba, 10 Santos verwacht. Tankhaven IT, 9 Sungeigerong verw. Tankhaven III, 9 v. Sungeigerong te Saigon verwacht. Tjiluwah, 8 v. Singapore n. Hongkong. Tjipondok, 9 v. Marisbong te Maco verw. Tjiwangi, 8 v. Singapore n. Priok. Tarakan, pass. 9 Ouessant. Ternate, 10 te Genua. Themisto, 9 v. Sunderland n. St. Laurens riv. Titus, 9 Finisterre gepass. n. Funchall. Talisse, 10 v. Halifax te Boston verwacht. Tegelberg, 11 v. Japan te Buenos Aires verw. Tibia, 8 te Singapore. Van Spilbergen, 7 v. Lagos n. Luanda. Van Heutsiz, 8 v. Hongkong n. Singapore. Veenidam, 9 670 m. W. Scilly's. Westland, 8 250 m. NO. St. Paulsrock. Waterman, 9 400 m. W. Valentia. Willem Ruys, 9 v. Port Said n. Southampton. Woerusd recht, pass. 9 Malta. Waterland, 10 v. Amsterdam te Buenos Aires verwacht. Zijpenberg, pass. 8 Perim. Zeeland (KRL). 9 v. Damman n. Bahrein. Zaan, 9 v. Amsterdam n. Kalmar. Zeeland (SSM), 10 v. de Tyne te Amsterdam. KLEINE VAART Algarve, 8 v. Lissabon te Leixoes. Asuncion, 9 v. Mersin te Genua. Batavier III, 9 bij Burlings. Bab-T 7 te Zaandam. Bornrif, 8 te Middelfahrt. Catharina, 8 v. Bergen n. Moriana. Carpo, 8 v. Falmouth n. Antwerpen. Casablanca, 8 v. Lissabon n. Casablanca. Citadel, pass. 8 Holtenau. Cornelia b II, pass. 8 Gibraltar n. Belfast. Daviena Goedkoop, 9 v. Hull n. Jersey. Deni, 9 v. Krimpen te Glasgow. Duiveland, 9 v. Amsterdam n. Goole. Eflsenburgh, 9 dwars lie de Bas. Evertsen, 7 v. Antwerpen te Leith. Emergo, 8 v. Liverpool n. Connah's Quay. Follonica, 10 v. Fecamp te Esbjerg verw. Friblo, 8 te Helsingborg. Gerry, vertr. 9 v. Rotterdam n. Antwerpen. Heemskerk, 6 v. Rotterdam te Middlesbro. Henrica, 10 v. Leixoes te Gars ton verw. Hagno, 9 v. Rotterdam, te Amsterdam. Hast I, 8 v. Southampton te Bordeaux. Import, 9 v. Antwerpen n. Rotterdam. Jacararada, 5 v. Vera Cruz te New Orleans. Jokurma, 8 v. Leith n. Sunderland. Joost, 4 te Sundsvall. Keyser, 8 v. Newcastle n. Methil. Kenitra, 6 v. Nantes te Tonnay Charante. Koningin Juliana, 8 v. Newport n. Loriënt. Kortenaer, 9 v. Leith n. Blyth. Leemans, 9 v. Arendal n. Newcastle. Larix, 3 te Jersey. Marne, pass. 8 Brunsbiittel. May Star, 8 v. Fraserburg n. Grangemouth. Maasym, 8 v. Waskot te W. Hartlepool. Megrez, 7 v. Nantes te Bordeaux. Miraeh, 8 v. Casablanca n. Port Lyautey. Monica, 8 v. Workington n. Belfast. Muphrid, 7 v. Rotterdam te Bremen. Nero, 8 te Barcelona n. Genua. Nottingham, 8 v. Harlingen te Leith. Noord, pass. 8 Flambrohead. Pavo, 8 Kiel gepass. naar Zaandam. Ponto, 4 te Hudiksvall. Ponza, 6 te Gefle v. Antwerpen. Prior, 11 v. IJsland te Lissabon verw. Rapid, 8 v. Rouaan. Rose Marie, 8 v. Gothenburg n. Rotterdam. Robert, pass. 9 Holtenau. Sambre, 8 v. Rouaan. Si an, 9 v. Tesselt n. Gent. Sirius, 8 v. Londen n. Duinkerken. Spurt, verm. 9 v. Londen n. Rouaan. Tromp, 9 v. Dublin te Gent. Tilly, 4 te Skutskar.. Urmajo, 8 v. Goole te Hull. Van Brakel. 8 v. Londen n. Flixbro. Vindicat Atque Polit, 8 v. East Greenwich n. Moirana. Walenburgh, 8 v. Aberdeen n. Middlesbro. Wieka, 7 v. Goole n. Nykoping. Wilpo. 8 v. Blyth n. Slite. Westlaan, 8 v. Bremen n. Hamburg. Westpolder, 8 te Oporto. éU 1.39 1.39 1.39 1.15 7.98 0.98 B. v. FRANK verkoopt zijn hele voorraad tegen fantastische pry- zen. Dus allen naar Floresstraat 10. Hrl.-N. Telefoon 20556 (de straat waar Don derdags markt wordt gehouden). ZIET DE ETALAGE!» Kampeerruiten Dames ondergoed beslist le keus Dupion in pasteltinten en bloemen Badstof keuken- doeken gr. maal Herenpyjama's in alle maten D. D. D. D. D. Doeken Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties bun nen w(j geen verantwoorde lijkheid aanvaarden DE ADMINISTRATIE. ALS brengen wij deze fantastisch leuke TAS met kam, spiegel en portemonnaie voor slechts HET GEHEIM VAN DE GOEDE GASTVROUW GEN. CRONJÉSTRAAT 35 HAARLEM TELEF. 15430 EP Een „neutrale" J biscuit. Kinde-1 ren zijn ereven (dol op als grote, mensen. 55 cc per 250 gram, Met haar pittige gembersmaak is Gingernut de „favoriet van de heren". 25 ct pet 100 grarm, Het lichte bis-' cuit|e met de> fijne vanille- smaak. 55 ct per 250 gram?» Aan één kant bedekt met een heerlijke suiker- laag, waarin echte mocca is verwerkt. 30 ct pet 100 gram. Een frisse citroensmaak geeft deze bis cuit 'n geheel eigen cachet. I 32 ctp. 100 gr.) *- De bekende\ Verkade bis cuit met fijne' cocossmaak. 1 24 ctp. 100gL *n Bros zand- gebak met een romige crème- vulling 34 ct per 100 gram.J VERKADE ROYAL MIXED: Het bekende blik gemengde bis cuits met 17 soorten. Inhoud 1,45 kg f 4.40. Per 100 gram 32 cent. Statiegeld blik f I 50. SUPRÈME: Een geheel nieuw assortiment met de rijkste soorten biscuits en wafels. Inhoud 1,6 kg. f 5.50. Per 100 gr. 36 ct. Statiegeld blik f 1.50.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3