Nieuwe melange! Het Hek van de Dam Storm en hagel teisterden de V.S.: ruim 200 doden Agenda voor Haarlem Ckefarime 4 Vier betrouwbare middelen in 1 tablet Groningen in September één week lichtstad Jeugdige bankrovers stonden terecht Ir. A. Plate overleden Hoge Commissie wijst protest van Bonn af WOENSDAG 10 JUNI 195S Ruil „Drijfveer: sensatiezucht" Eis: Twee-en-een-half jaar en ondertoezichtstelling Saldo van de schatkist sterk gestegen Premier Mdanin ons land ZOe]^en buitenland Ministeriële waarschuwing DOBBELMANN Engeland accoord met ontruiming kanaalzone? Kerkelijk Nieuws Kiekje maken Meesterserie De Jonge's uitlevering Ook Polak wordt uitgewezen Erwtensoep voor gasolie Tijdens het défilé, dat Dinsdagmiddag door enige groepen ouden van dagen uit Tiet. Leiden, Gendrinyen en Badhoevedorp voor de Koningin op Paleis Soestdijk werd gehouden, onderhield de Vorstin zich enige tijd met de 99-jarige weduwe M. Rozen- daal uit Leiden. Na het gesprek zocht de krasse dame een gemakkelijk zitje. Prinses Marijke vond dat idee nog niet zo gek en al gauw volgde zij haar voorbeeld. FLINT (Michigan) (Reuter). Zes wervelstormen hebben Maandagnacht de Amerikaanse staten Michigan en Ohio ge teisterd. Volgens niet-officiële schattingen zijn 141 personen door het geweld van de natuur om het leven gekomen. 750 perso nen werden gewond. De 163.000 inwoners tellende industrie stad Flint, ongeveer 100 km ten Noorden van Detroit, werd het zwaarst getroffen. Alleen al in deze plaats zijn 113 slachtof fers gevallen. In één straat werden 40 hui zen met de grond gelijk gemaakt. Autoriteiten in Michigan noemden de ramp in Flint vermoedelijk de ergste in de geschiedenis van Michigan. De commissaris van politie te Flint zei, dat de verwoestin gen erger waren, dan hij in Londen had gezien tijdens de luchtaanvallen in 1940. Men vreest, dat het aantal doden nog zal stijgen. Met man en macht is men met het red dingswerk begonnen. Troepen van de na tionale garde en politiemannen uit vele steden van Michigan zijn naar de getrof fen plaatsen gezonden. De gouverneur van Michigan, Mennen Williams, heeft zelf de leiding van het reddingswerk in handen genomen. De schade te Flint wordt geschat op 10.000.000 dollar. In Cleveland wordt de schade geschat op 3.000.000 dollar. De omgeving van de stad Worcester in Uniformen-puzzle De Europese luchtmacht, waarvan het hoofdkwartier in Parijs zetelt en waartoe ook Nederland behoort, heeft zes maal zo veel uniformen als er landen in vertegen woordigd zijn. Hierbij zijn inbegrepen de gala-unifor men die bij speciale gelegenheden worden gedragen. Dit merkte men pas goed bij de officiële plechtigheden ter gelegenheid van de kroning van Koningin Elizabeth. De Amerikanen bleken toen zeven ver schillende uniformen te hebben, de Cana dezen en Fransen vijf, Engeland en Neder land vier en de Belgen drie. De overige 12 waren verdeeld over de vrouwelijke leden van de Amerikaanse en Franse luchtmachten. Een tot levenslang veroordeelde Duit ser, Heinz Beek, heeft in een brief aan president Eisenhower zichzelf aangebo den om terechtgesteld te worden in de plaats van de Amerikaanse negersoldaat Edwards, die wegens mishandeling van een Duits meisje ter dood veroordeeld is. Beek werd destijds veroordeeld wegens het neersteken van een Amerikaanse sol daat. Edwards had het meisje geslagen om dat zij hem wegens zijn huidkleur be schimpte. de Amerikaanse staat Massachusetts en de nabijgelegen plaats Shrewsbury zijn Dins dagmiddag getroffen door een zware storm, die gepaard ging met hagel. Zesenzestig personen kwamen om het leven. Er waren 350 gewonden. In de twee steden zijn 200 gebouwen geheel verwoest. De aangerichte schade is aanzienlijk. Nog meer noodweer Stortregens hebben in Oost-Frankrijk, nabij de Zwitserse grens, overstromingen veroorzaakt. Verscheidene dorpen kwamen blank te staan. Een vrouw en vele stuks vee zijn verdronken. ADVERTENTIE WOENSDAG 10 JUNI Grote Kerk: Avondstilte, 8 uur. Sportpark Heemstede: Circus Fr. Althoff, 8 uur. City: „All about Eve", 18 jaar, 7 en 9,15 uur. Spaarne: „Het duivelseiland", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: ..Malou van Mont- martre", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Minerva: „Lajla", 14 jaar, 8.15 uur. Rembrandt: „Schoonheidsspecialist", 18 jaar, 7 en 9.15 u. Palace: „Het uur voor middernacht", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Orkaan", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Liefde van een frontsol daat", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 11 JUNI Zuiderkapel: Spreker ds. J. Visser, 8 uur. Sportpark Heemstede: Circus Althoff, 2.30 en 8 uur. City ..All about Eve", 18 jaar, 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Spaarne: „Het dui velseiland". 14 jaar. 2.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Malou van Montmartre", 18 jaar. 2.30. 7 en 9.15 uur. Rembrandt: „Schoonheidsspe cialist". 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace: Ochtendvoorstellingen „Kroning van koningin Elizabeth", alle leeft.. 10, 11 en 12 uur. „Het uur voor middernacht", 18 jaar. 2, 4.15, en 7 uur. „Sportparade", alle leeft., 9.15 uur. Luxor: Ochtendvoorstellingen „Kroning koningin Elizabeth" en „Het koninklijk be zoek aan Noorwegen en Denemarken", 10.30, 11.30 en 12.30 uur. „Orkaan", 18 jaar. 2, 7 en 9 15 uur. Li dm ..Liefde van een frontsol daat". 18 jaar. 2. 4.15. 7 en 9.15 uur. Minerva: „LajL", 14 jaar, 8.15 uur. De 4 geneesmiddelen van Chetarine „4" worden door doktoren in de hele wereld aan bun patiënten voorgeschreven. Ze zijn volkomen betrouwbaar en hebben millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep. pijnen en griep. m t 'n doet wonderen! In navolging van Haarlem zal de stad Groningen van 11 tot en met 19 September lichtstad zijn. Op initiatief van het ge meentebestuur is een comité gevormd dat de plannen van twee verenigingen heeft gecoördineerd. De Vereniging eleetro-tech- nische installateurs te Groningen bestaat veertig jaar en dit feest wil men vieren met een grote „lichtshow" in gebouw De Harmonie. De gemeente Groningen zal talrijke openbare .gebouwen, kerktorens en fraaie geveltjes verlichten. Het ligt ook in de bedoeling een verlichting aan te brengen langs vijvers en kanalen. Straten zullen door de straatverenigingen Worden ge ïllumineerd. De Koninklijke Nederlandse Maatschap pij voor Tuinbouw- en Plantkunde zal een tentoonstelling „Herfstpracht" houden, ge lijktijdig met het lichtfcstijn. Er zullen voorts gondelvaarten worden gehouden en sprookjes opgevoerd in het verlichte Ster- rebos. In verlichte plantsoenen zullen gym nastiek- en muziekuitvoeringen worden gegeven. Tegen de 20-jarige J. H. H. T. en de 15- jarige G. J. J. C. uit Laren is gistermiddag voor de rechtbank te Amsterdam respectie velijk 2 Yt jaar jeugdgevangenis en „voor geruime tijd" ondertoezichtstelling in het St. Jozefsgesticht te Heerlen geëist wegens hun roofoverval op de Blaricumse Boeren leenbank in het begin van dit jaar. De verdachten was ten laste gelegd op 8 Januari vermomd de bank te zijn binnen gedrongen en de kassier gewapenderhand te hebben gedwongen hun ruim 17.000, uit de brandkast te overhandigen. Dit geld hadden zij bij T.'s oom in Laren begraven. Het was na hun arrestatie op 17,50 na weer in handen van de bank overgegaan. Het ten laste gelegde, door de beide jon gelui toegegeven, werd door getuigen, een bezoeker en de vrouw van de kassier, die tijdens de overval was binnengekomen, be vestigd. De kassier zelf verklaarde het alarmapparaat, die avond buiten werking te hebben gesteld. De officier zag T.'s drijfveren als zucht tot sensatie en achtte de grondige voorbe reiding van het misdrijf buitengewoon ernstig. De verdachten zijn nog kinderen, verklaarde hij, maar het zijn gevaarlijke kinderen, die roofovervallen met vuur wapenen plegen. De verdedigers pleitten voor zo groot mogelijke clementie. De oom van T. in wiens thuin het geld begraven was geweest, hoorde zes maanden met aftrek en zes maanden voorwaardelijk tegen zich eisen. Na in raadkamer te zijn geweest, verklaarde de rechtbank geen termen aanwezig te achten aan het ver zoek van de verdediger, T. onmiddellijk in vrijheid te stellen, gevolg te geven. Op 23 Juni cm half tien zal de rechtbank uitspraak doen. Opvallend in de weekstaat van de Ne- derlandsche Bank is de stijging van het saldo van de schatkist. In één week is dit aangegroeid met 127 millioen en daar door gestegen tot 1069 millioen. Deze on gewoon grote aanwas duidt op een ruime toevloed van middelen en op een buiten gewoon grote ruimte op de geldmarkt. In de goudvoorraad kwam geen veran dering. Wel is het deviezenbezit aange groeid met circa 32 millioen, waardoor de netto-reserve is gestegen tot 1816 mil lioen. Het totaal aan goud en deviezen be draagt nu 4105 millioen. De minister-president van Zuid-Afrika, dr.Daniël Francois Malan is Dinsdagmorgen om half twaalf op Schiphol aangekomen voor een niet officieel bezoek van enige dagen. Toen hij de K.L.M.-Convair „Albert Cuyp", waarmede hij uit Londen was ge komen, verliet, werd op het vliegveld de Zuid-Afrikaanse vlag gehesen. Dr. Malan, die in gezelschap was van zijn echtgenote en van de heer Forsyte, de Zuid-Afrikaanse minister van Buiten landse Zaken, werd op het vliegveld ver welkomd door de Zuid-Afrikaanse, Engel se, Canadese, en Australische amoassa- deurs. Een Zeeuwse, in Walcherse klederdracht, overhandigde de Zuid-Afrikaanse minister president een bouquet anjers. Het blijkt nog steeds nodig Nederlandse meisjes en haar ouders of opvoeders te waarschuwen voor de gevaren, die verbon den zijn aan het zonder voldoende voorbe reiding op reis gaan naar het buitenland, zo deelt het ministerie van Sociale Zaken mede. Het is onverantwoord naar het buiten land te gaan als toerist of voor studie, als men het plan koestert daar een werkkring te zoeken. Men kan dan in ernstige moei lijkheden geraken, omdat de meeste lan den voor vreemde arbeidskrachten een werkvergunning eisen. Een dergelijke ver gunning wordt niet verstrekt aan als toe- ADVERTENTIE De langdradige Topper shag die U thans koopt is een nieuwe mélange van de mildste Virginia tabak ken. Verpakt in zo'n handige doos, waarin de shag niet verkruimelt en altijd vers en zacht blijft. Inder daad: de béste tip is - ROOK TOPPER! wederom overal onbeperkt verkrijgbaar. CAïRO (Reuter) De Egyptische minister Aran Voorlichting heeft verklaard, dat Engeland in principe accoord gaat met ontruiming der Suez-kanaalzone door de Britse strijdkrachten. Hij zei dat Egypte goedvindt, dat Britse technici achterblijven om de Egyptische strijdkrachten te helpen hij het in stand houden van de kanaalbasis. De minister zei op een persconferentie, dat deze „stilzwijgende overeenstemming" was bereikt voordat de Brits-Egyptische besprekingen over de toekomst van de kanaalbasis strandden op de kwestie van het toezicht op de Britse technici. De Egyp tische minister noemde het „dwaasheid" dat. de technici na de terugtrekking der overige troepen onder Brits militair bevel zouden blijven, zoals de Engelsen wensen. In dat geval zouden zij bezettingstroepen worden, zei hij. Ned. Herv. kerk Bedankt voor Rouveen R. W. Steur te Ouddorp. Ds. H. ten Boom, predikant in het vluch telingenkamp Espel-Mittwald in Duits land, stelt zich beroepbaar. Bedankt voor Oud-Alblas H. Stolk te Scheveningen. Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Tweetal te Utrecht-C. (vac. H. J. Schil der) H. Bouma te Assen en J. Groen Jr. te Groningen. Geref. gemeenten Tweetal te Dordrecht M. Heerschap te Wageningen en J. W. Kersten te Genemui- den. Geref. kerken Beroepen te Medemblik A. Donkers,, cand. te Leiden: te Nederhorst den Berg T. J. Hagen te Lemele-Lemelerveld. Er heeft zich in het diepst van onze ziel de afgelopen dagen een ingrijpende wijziging voorgedaan. Vorige week spraken wij nog van „kieken", thans van fotograferen. Wat wij voorheen „zo'n glaasje" noemden, heet thans voor ons een lens en hetgeen wij vroeger als „dat gaatje" betitelden, heten wij thans een diafragma. Met andere woorden, wij hebben ons in het bezit gesteld van een kiektoestel, pardon,van een camera. Het is echt een hele mooie met een heleboel knopjes en handletjes en cijfer tjes er op. die zo listig zijn onderge bracht, dat men bij het maken van een opname er altijd een paar vergeet in te stellen, zodat onze eerste foto's van een fraai stilleven evenzeer de besneeuwde toppen van de Himalaya als een mieren eter tijdens zijn middagdutje voor kon den stellen. Een veelzijdigheid die mei' overigens in menige meester-foto tever geefs zal zoeken. Teneinde zulke misgrepen in den ver volge te voorkomen, zijn wij op zoel- gegaan naar enige litteratuur en een uui later uit een fotowinkel teruggekomen gebogen onder het gewicht van de standaardwerken van Hans Windisch ei Herr Doktor Walther Heering, twe grondige Téutorien, die dan ook werke lijk niets aan het toeval overlaten. Dt eerste heeft er twintig jaar over gedaar om zijn levenswerk voor elkaar te krij gen, dat 270 bladzijden in telegramstij telt en waarin hij zowel warme-koud wisselbaden behandelt voor ontwikke laar-ontstekingen aan de vingers als h( persoonlijk invetten van het model. De tweede optiek-vorser heeft zie speciaal toegelegd op de soort camera die wij thans ook bezitten. Hij heeft on- overigens een aanzienlijke desillusie bezorgd. Wij meenden met ons bijzon der kostbaar ruikende toestel al een hele Piet te wezen, maar uit zijn uit voerige betoog bleek duidelijk, dat men. er nog van alles bij moest hebben, als daar zijn geel-, blauw-, oranje-, infra rood-, ultra-violet-, groen- en blauw- filters, speciale lenzen om van heel dichtbij te kieken en weer andere bij zondere lenzen om de ten koste van veel geld en arbeid verkregen scherpte van het objectief weer teniet te doen. Van al die glaasjes zijn wij er toen ook nog naar anderhalf ons gaan kopen. Wij werden zo langzamerhand al een ,raag geziene gast in de fotowinkels, waar wij overigens nog een boekje van de Herr Doktor ontwaarden dat over geld verdienen met de fotografie ging. Dit werkje hebben wij maar niet ge kocht, want hoe dat in zijn werk gaat. hadden wij inmiddels al begrepen. Nochtans waren wij zo langzamer hand aardig ingespannen geraakt er het was dus zaak om met het opnemen van een kleine meesterserie te begin nen. Welnu, daartoe biedt Amsterdam ruimschoots gelegenheid. Niet met hel Paleis op de Dam natuurlijk en ook niet de Munttoren en zeker niet het Rijks museum of zijn evenbeeld het Centraal Station, maar met zijn grachten bijvoor beeld of zijn kleine intieme tafereeltjes in de gexdnge achtei-straatjes, waar het licht speels over de geveltjes kruipt. Met die intieme tafereeltjes moet men overigens' aardig oppassen, want Am sterdammers zijn er op gesteld met rust gelaten te worden en voor ge het weet krijgt ge de kans een aansuizende wan delstok van zó nabij te fotograferen, dat ge wel tien voorzetlenzen nodig hebt, om hem scherp op het beeld te krijgen. Nee, dan gaat het met de grachtjes gemakkelijker. Ge neemt plaats op een brug, opent de camera en houdt u ver- volgcns een half uur bezig met het te laat bedenken vap snedige antwoorden op de netelige vragen, die uit de in een oogwenk aangegroeide mensenmassa om u heen worden afgevuurd. Zo zijn deze eenvoudigerx nog niet op de hoogte met de modernste pi'incipes van de fotogra fie, die willen, dat men niet mét de zon maar tegen de zon in opneemt. Men krijgt dan meer stemming en plastiek, maar de ongevoelige Amsterdammer negeert dat xnet de uitroep: „Niet teige de sjon inkieke sjuffert". Dat hij nochtans ongelijk heeft be wijst de bijgaande afdruk van een door ons vervaardigde foto. Voor de fijn proevers zij vermeld dat zij werd ge maakt op een super-ullra-rapide pan- chromatische film van 42/10 Din met sluitersnelheden van 1 /500ste, l/25ste en 1 /5000ste. Uiteraard is hier sprake van drie opnames over elkaar, ontstaan door het opzettelijk vergeten van het transporteren van de film. Dit procédé heeft het niet te onderschatten voor deel van uiterst zuinig nefatiefgebruik. Door middel van een zogenaamde zelf- ontspaxxner hebben wij onszelf ook in het beeldvlak geplaatst. Het afgebeelde kanaal is de "Prinsengracht. Door een toevallige omstandigheid is ook het ge laat van 'onze huisdeurwaarder op de gevoelige plaat beland. Dit uitermate boeiend gecomponeeixle meesterwerkje is ontwikkeld in salmiak, gefixeerd met noga en afgedrukt op een bijzonder hai-d gegradeerd aanslagbiljet van de inkom stenbelasting. Wanneer gij straks leest dat deze foto .Gezicht op een Amsterdamse gracht", geheten de eerste prijs op een interna tionale expoSitie heeft gehaald, dan moogt ge niet verbaasd maar wel trots zijn op uw eigen BOEDA. rist binnengekomen vreemdelingen. Boven dien wordt deze werkvergunning gewoon lijk slechts afgegeven voor het verrichten van huishoudelijk werk en dan voor ten minste een jaar en niet voor 2 of 3 maan den. De ervaring leert, dat vertrek naar het buitenland „op uitnodiging" met de toe zegging van zakgeld in ruil voor huishou delijke hulp, dikwijls tot teleurstellingen leidt. Het is noodzakelijk inlichtingen in te winnen over de betrouwbaarheid van een werkkring of een logeeradres in het bui tenland. Deze inlichtingen worden ver strekt door de Nederlandse Vereniging ter Behartiging van de Belangen van Jonge meisjes, maatschappelijk advies- en inlich tingenbureau, Centraal Station, Amster dam; het Centraal Bureau der R.K. Meis jesbescherming, Maasstraat 136, Amster dam-Zuid en dc Christen Jonge Vx-ouwen Federatie, Domplein 25, Utrecht. Deze in stellingen zijn tevens op de hoogte van de ai-beidsvoorwaai'dcn in het buitenland voor huishoudelijk pci'soneel. Cok vex-schaffen zijn betrouwbare adressen, waartoe men zich kan wenden in geval men in moei lijkheden komt of raad nodig heeft. In Oegstgeest is in de leeftijd van 72 jaar overleden ir. A. Plate, oud-voorzitter van de Nederlandse Maatschappij voor Nijver heid en Handel en van de Scheepvaaxdver- eniging Zuid te Rotterdam. Ix-. Plate is voox-ts van de opi'ichting af voorzitter ge weest van het bestuur van het Nederlands Opleidingsinstituut voor het Buitenland. Na een rouwdienst om 11 uur in de Ned. Hervoi'mde Kerk te Warmond zal het stof felijk overschot Donderdag ter aarde wor den besteld op de begraafplaats aldaar. Ir. Plate, die op 18 Februari te Rotter dam werd geboren, studeex-de aan de uni versiteit te Lausanne en daaxma aan de Technische Hogeschool te Delft. In 1903 werd hij civiel ingenieur. Van 1903 tot 1912 was hij als ingenieur werkzaam bij de H.IJ.S.M. en van 1912 tot 1913 ingenieur bij de Nedeiiandsch-Indische Spoorweg maatschappij te Semax-ang, Daarna volgde zijn benoeming tot dix'ecteur van gemeente werken te Semarang. In 1917 keerde ir. Plate naar Nederland terug. In 1918 werd hij benoemd tot directeur van de gemeente lijke woningdienst te Rotterdam. In 1923 werd hij algemeen voorzitter van de Scheepvaartvereniging Zuid te Rotterdam. Tot 1939 was ir. Plate lid van de Hoge Raad van Arbeid. Geruime tijd is hij voor zitter van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, en vice-presi dent van de Nederlandse organisatie van de Internationale Kamer van Koophandel geweest. Ir. Plate was xidder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. BONN. (Reuter en D.P.A.). De Geallieer de Hose Commissie :n West-Duitsland heeft Dinsdag bekend gemaakt, dat zij het protest van de West-Duitse regering tegen de uitwijzing van De Jonge heeft afgewe zen. De commissie verklaarde aan de West- Duitse regering, dat de uit Breda onl- vruchie gevangenen geen politieke vluch telingen maar veroordeelde misdadigers waren. Zij sprak er haar verwondering over uit, dat de regering te Bonn tracht Nedeilandsc onderdanen, die door Neder landse gerechtshoven zijn veroordeeld op beschuldiging van ernstige misdrijven te gen het leven en de vrijheid van hun land genoten. onder wie ook kinderen, als po litiek vluchteling in bescherming te ne men. Inmiddels is thans bekend geworden, dat ook een tweede der uit Breda ontsnapte gevangenen. Polak. Maandagmiddag is mee gedeeld. dat hij op groixd van een bevel van de Hoge Commissie zal Worden uitge wezen. Een vertegenwoordiger van de Britse bezeUmgsautorateiten bracht Polak, die in een gevangenis te Hannover wordt vastge houden, op de hoogte van dit bevel. Hij vertelde de gevangene ook, dat deze tegen het besluit van de Hoge Commissie in be roep kan gaan. De Jonge werd onlangs door de Britse bezettingsautoriteiten in West-Duitsland aan de Nederlandse autoriteiten overge dragen, nadat een West-Duitse rechtbank te Oldenb.urg had geweigei"d hem via de norcnale kanalen uit te wijzen. De recht bank te Oldenburg was namelijk van me ning, dat De Jonge als politiek vluchteling moest wox-den beschouwd. De West-Duitse rëgering had gepro testeerd tegen de uitwijzing door de Britse bezettingsautoriteiten, op grond van het feit, dat laatstgenoemden haar speciale be voegdheden ten aanzien van de verdedi ging van het „prestige en de veiligheid van geallieerde troepen" zouden hebben over- schx-eden. Café- en pomphouder verdacht van malversaties Voor de Utrechtse rechtbank heeft de 48-jarige caféhouder W. J. J. van der M. te Voorthuizen, in de gemeente Barneveld terechtgestaan wegens het opzettelijk ge bruikmaken van valse en vervalste ge schriften. Hij beheerde bij zijn restauratie- bedrijf ook een tankstation voor motor brandstof en zou gedurende enige jaren de bij hem tankende chauffeurs van een transportbedrijf te Hengelo in de gelegen heid hebben gesteld op goedkope wijze ten koste van hun werkgevers consumptie te gebruiken. Tegen hem werd zes maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar geëist. De betrokken tien chauffeurs hoorden dx-ie maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf tegen zich eisen, evenals de drie kellnex-s uit het bedrijf van de café houder. De rechtbank zal 23 Juni vonnis wijzen. De chauffeurs tankten daar zelf een be paalde hoeveelheid gasolie, maar de kell- ners uit het café voegden er met mede weten van hun patroon op de ontvangst formulieren enige tientallen liters bij. Voor het vex-schil tussen het werkelijk op genomen en de genoteerde hoeveelheid brandstof ontvingen de chauffeurs con sumptiebonnen, waarop zij verversingen genoten in de vorm van erwtensoep, worst, koffie en dergelijke. Op deze wijze is het Hengelose transportbedrijf voor een be drag van vex-seheidene duizenden guldexxs benadeeld. c

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5