Van de prestaties in de selectiewedstrijden in Stoop's bad werd niemand veel wijzer ZEVEN DAGEN HAARLEM SPORT De tiende Haarlemse Sportweek Mislukte recordpoging gewichtheffen van Smeekens in Concertgebouw DE SPORTWEEK HEDENAVOND En morgen Van mensen en dingen onder de Damiaatjes Century van captain Hassett102 not out VRIJDAG 12 JUN* 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 WEEK Korfbal tijdens dc sluitingsavond TROUWE LEZERS Sportweek-wandeltocht Ruiterdemonstratie in de Sportweek De eerste Testmatch Prototype van Javelin" in Engeland verongelukt t -f t 'luier slotte op het nippertje door Set 'nbt0 VOrrkf*nt%rh(ri-ncr cr0<70^irhthnttcyn punten werd gewonnen. caxwoococr In het koude water van Stoop's open bad in Overveen heeft de K.N.Z.B. gisteravond in het kader van de Haarlemse Sportweek selectiewedstrijden gehouden met het oog op de Iandcnontmoeting EngelandNederland van 27 Juni in Blackpool. Erg veel wijzer zal de sportcommissie van dc Zwembond niet zijn geworden door de ver richtingen die over de gehele linie matig waren. Ook al door het feit dat enkele pro minenten van verre, zoals de Friezen Ten Thije en Van der Veen en de Groningse cracks Koosje van Voorn en Elzenga, op het appel ontbraken. Zo zal het aan de hand van de in Stoop's bad gemaakte tijden een lastige taak zijn een vertegenwoordigende ploeg voor Blackpool samen te stellen. HAARLEM Wim de Vreng had het op de 100 meter vrije slag niet gemakkelijk tegen Pieters en Dikstaal maar na het keerpunt kwam hij fel vechtend naast Dikstaal om hem op oe laatste tientallen meters van zich af te schudden. Zonder Jitse van der Veen kre gen de talrijke toeschouwers op de 100 m rugslag een vrij flauw kostje voorgescho teld. De nieuwelingen Kortcweg en de Heeriensc mijnwerker Schuycr gaven hier in met Kees Kievit de toon aan met een rustige zege van Korte weg als resultaat. Zijn tijd was 1.11.8. Wat spanning De 400 meter vrije slag bracht bij de herennummers wat pit in net programma. Niet door de tijd van winnaar Willemse, want 5 minuten en 0.9 sec. is geen presta tie om over te jubelen, maar de strijd met de fraai, maar schijnbaar ongeïnteresseerd zwemmende Bonman (HPC) was opwin dend en aantrekkelijk en het bracht wat sfeer in de huiveren de rijen op het koude beton. Tot op 350 m lagen beide zwem mers gelijk.Toen won, op de laatste baan. de vechtlust van Wil lemse het van de koele stijl van Bou- man, met handslag. Met Geertje Wielema alleen startend op de 400 meter had Joke de Korte op de 100 meter rugslag alleen maar rekening te houden met Dicky van Ekris. Maar kort na de start telde het Hilversumse meisje al niet meer mee voor de eerste plaats. Joke won met haar vloeiende stijl in de behoorlijke lijd van 1.16.4. Dicky van Ekris moest toen nog sprinten om Eefje de Boer achter zich te laten. Regelmatig zwemmend en bij elke baan haar voorsprong vergrotend won Geertje Wielema de 400 nieter vrije slag van haar oud-clubgenote Tine van Brenk. Geertje noteerde 5.24.8, na goede tussentijden van 1.15, 2.37 en 4.02. Tine van Brenk liet het horloge op 5.29 stilstaan. Rika Bruins toonde zich op de 50 meter buitenbaan weer in goede vorm. Zij won de 200 meter schoolslag in 3.01.4 vóór Jopie Spoor en Letje Eysvogel, het vinnig zwemmende Amsterdamse meisje, dat zo wel Nel Garritsen, Jenny Welling als Ton- ny Hom van de derde plaats wist te hou den. De 100 meter vrije slag was voor Ria Vonk in 1.08.6. Op dit nummer heeft Ne derland de laatste tijd wel zware aderlatin gen ondergaan. Na het vertrek van Irma Heyting-Sehuhmacher en van Hannie Ter- meulen zal Koosje van Voorn waarschijn lijk de snelste zijn. maar het Groningse meisje was om studieredenen niet naar Overveen gekomen en dus won Ria met 0.8 sec. voorsprong op Els van der Ploeg. Gelijkspel tegen Kikvorsen Wie had gedacht dat de watcrpolowed- strijd tussen de Kikvorsen en het Haar lems zevental een waardig slot aan dit zwemfestijn zou geven, kwam bedrogen uit. Het was een matige wedstrijd, waarin alleen het spel van Cor Braasem, die zijn laatste wedstrijd buiten clubverband speel de alvorens als beroepstrainer naar Spanje te vertrekken, het internationale peil be reikte. De anderen, die straks in Nijmegen de Trofeo Italia moeten gaan verdedigen, waren ver onder de maat en enkelen doelman Van Gelder en middenvoor Van Feagelen zelfs uitgesproken zwak. Bij de rust leidden de Haarlemmers, o.a. door twee fraaie doelpunten van Braasem, met 3-2. Het einde kwam tenslotte met een gelijk spel, 4-4. Frans Kuyper de trainer van het Nederlands zevental zal gezien hebben dat zijn jongens het binnenkort beter moeten gaan doen, willen zij tegen ploegen als die van Hongarije en Joegosla vië een redelijke kans maken. Zege van honkballers De honkbalwedstrijd Haarlem—Rotter dam heeft het talrijke publiek gisteravond beslist meer geboeid dan de strijd Haar lemAmsterdam enkele weken terug. Haarlem stond al heel gauw tegen een 0-3 stand op te kijken, toen met twee man uit Tie Koning een honkslag gaf en werper Jongeling driemaal vier wijd weggaf (0-1), waarna een honkslag van De Bruin voor 0-3 zorgde alvorens Reinierse voor nul aan de kant ging. Haarlem was echter verre van geïnti mideerd. Hartgers kwam als eerste man aan slag en sloeg meteen de eerste bal hard het middenveld in. Daar liep Bazuin er royaal onder door en Hartgers kon thuis komen (1-3). Houtkamp kwam hierna door een foul op het honk .evenals Klooster. Toen ook Heemskerk en Jongeling door slecht veldwerk in kwamen was de stand na de eerste innings 3-3. Toen Voormolen in de tweede innings als 2e man weer een honkslag gaf, leek het een hoge score te zullen worden, maar Jongeling herstelde zich en met een vang- bal en eenmaal 3-slag verdwenen de Rot terdammers voor nul. De Haarlemmers kre gen eveneens twee man op de honken,maar verdwenen eveneens voor nul. En de derde innings produceerde Ignatius voor de Rot terdammers een honkslag, maar punten leverde dit niet op. Nog meer honkslagen In de derde innings openden Heemskerk en Jongeling met honkslagen. De korte tik van Molleman betekende een nul voor Heemskerk. Met 4-wijd voor Tromp waren de honken vol. De korte slag van Mul deed Jongeling op de thuisplaat sneuvelden, maar een goede honkslag van Hartgers bracht twee man thuis alvorens Houtkamp in het verre veld werd gevangen (5-3). Tot en met de vijfde innings wisten bei de veldplocgcn dé thuisplaat schoon te houden. Een prachtige home-run van Klooster bracht de stand op 6-3. Jammer was dat slechts de catcher van Rotterdam hom bij dc thuisplaat feliciteerde zonder dat er een ploeggenoot de moeite had ge nomen om hem in te halen! In de zevende innings nam Mul het wer pen van Jongeling over. Ook thans konden, de Rotterdammers echter niets presteren. In de negende innings kwamen Fabrie en Buizert door 4-wijd op de honken, waarna Ignatius de bal in het midveld in de han den van Molleman sloeg. Buizert trachtte het derde honk te stelen maar werd door Molleman met een fraaie aangooi goed af gestraft, waarna pinch-hitter Ras als laat ste man met 3-slag van het tapijt ver dween. De heer N. J. Twistcrling reikte namens het uitvoerend comité van de Sportweek na de wedstrijd met enkele toepasselijke woorden de Sportweek-médaille uit. De werpersresultaten waren: Jongeling (Haarlem) zeven innings: 12 x 3 slag. 7 x 4 wijd, 5 honkslagen tegen; Mul (Haarlem) drie innings: 6x3 slag, 3 x 4 wijd; 1 honk slag tegen. De Koning (Rotterdam): 3x3 slag, 3x4 wijd, 5 honkslagen tegen. Krachtsportavond De hoogtepunten van de hoks-zelfver- dediging- en krachtsportavond, die gister avond in het Concertgebouw in Haarlem in het kader van de tiende sportweek ge houden werd, waren ongetwijfeld de po ging tot record verbetering van Smeekens, de Europees en Nederlands kampioen ge wichtheffen, middengewicht: (een poging, die jammer genoeg mislukte) en de twee bokspartijen aan het einde van de avond tussen W. van Balen en Schuring en J. An- tonisse en Alofski. De avond begon met enkele judo- en jiu-jitsu-demonstraties, die gegeven werden door de judo'ers van de sport-academie van de heer J. Nauwelaerts de Agé. Vooral de vele grepen van het jiu jitsu, die J. Nau welaerts en J. Feyt demonstreerden, waren in het bijzonder voor de leken-toeschou- wers interessant. Hierna volgden enkele levendige bokspartijen tussen C-junioren en B-senioren uit Haarlem en Amsterdam. Vervolgens traden de gewichtheffers in de ring.ïn de lichtgewicht-klasse viel voor al het bijzonder rustige werken van de 18- jarige Hagenaar J. M. Jansen op. Na de pauze kwamen de heffers uit het midden- gewicht aan de beurt, onder wie de Euro pees en Nederlands kampioen J. G. Smee kens, B.G.V., Breda. Na het tweehandig drukken en trekken had deze athleet reeds 220 kilogram om hoog gekregen. Bij een der oefeningen forceerde hij echter een rugspicr en het was dan ook zeer goed te begrijpen, dat hij er niet in slaagde het Nederlands record tweehandig stoten, dat sinds enkele weken met 150 kilogram op zijn naam staat, te verbeteren. Ondanks het. falen van deze poging bezette Smeekens met 360 kilogram ruim de eerste plaats. Hierna vertoonden de leerlingen van Nauwelaers de Agé nog enkele belangwek kende staaltjes van hun kunnen (Nage No Kater). Bokspartijen De avond werd besloten met enkele boeiende en sportieve bokswedstrijden. Schuring en Van Balen boksten in het weltergewicht een aardige partij, die ten slotte op het nippertje door Schuring op punten werd gewonnen. Vervolgens traden de bekende Haarlem se bokser J. Antonisse en de populaire Am sterdamse Alofski in dc ring. In de eerste twee ronden was J. Antonis se ongetwijfeld de sterkste. Hij maakte betere schijnbewegingen, zijn voetenwerk was meer verzorgd, hij reageerde sneller en plaatste een groot aantal treffers. In de derde ronde kwam Alofski echter enkele malen goed door en bracht met zijn lange slagen de Haarlemmers diverse ma len in moeilijkheden. De vierde ronde was echter weer voor Antonisse, die over een groter uithoudings vermogen bleek te beschikken en tot het einde van de laatste ronde het initiatief behield. Antonisse won. Uitslagen De uitslagen luidden: Gewichtheffen: lichtgewicht: 1. G. Hag- man (Sandow, Delft) 262,5 kg. 2. ,T. P. H. Schuitcmaker (HKV, Haarlem) 260 kg. en 3. J. M. Jansen (Hercules, Den Haag) 257.5 kg. Middengewicht: 1. J. G. Smeekens (B GV, Breda) 360 kg. (100. 120, 140). 2. T. van Es (Olympia, Rotterdam) 322,5 kg. en 3. A. C. van den Broek (HKV, Haarlem) 300 kg. Boksen: Banning w.o.p. van Van Don gen; Parker w.o.p. van Alles; 3. Stoof w.o.p. van N. Bos; H. Schuit wint door opgeven van Lintdoorn in de derde ronde; Schuring w.o.p. van Van Balen; J. Antonisse w.o.p. van Alofski. De uitslagen van de volleybalwedstrij den aan de Planetenlaan waren als volgt: dames: VCR—PSVH 3-2; heren VCR—HVS 1-4. Sprint voor kano's In de Nieuwe Gracht werden gisteravond verder sprintweristrijder. over 300 meter 19.00 uur: 19.00 uur: 19.15 uur: 19.15 uur: 19.30 uur: 19.30 uur: 14.00 uur: 14.30 uur: 14.30 uur: 19.00 uur: Gymnastiekclemonstraties op het E.D.O.-terrein. Jeugd voetbalwedstrijd HaarlemLeiden, terrein V.V. Schoten. Basketballdemonstratie H.G.A.S.C. Haarlem, aan de Planetenlaan, parkeerterrein Haarlem-veld. Demonstratie 7-handbal ConcordiaRapiditas, op het Teijlerplein. Volleyball- en Microkorfbal-wedstrijden in het Krelagehuis. Singelrace voor kano's, start Z.B. Spaarne, finish Nieuwe Gracht. ooocoormo Wandeltocht over 10 km, start gebouw Rosehaghe, Hoofmanstraat. Demonstratie Hyppische sport, terrein Wagenweg in den Hout. Jeugdhengelwedstrijd in het Zuider Buiten Spaarne. Sluitingsfeest op het Haarlem-terrein: Korfbal: Rhoda (A'dam)Ons Eibersnest (Den Haag). Tafelspringen BATO. Athletiekwedstrijden. Voetbal: HaarlemAmsterdam. Turndemonstraties, sluiting. YOCOOOOWOOOOOI PC<»X>300CXX>30QOOCX)CQOOC»ClOClOClOOOOOOOOOO»> gehouden voor kano's, waaraan de vereni gingen Trekvogels, Spaarnevogels en HKV deelnamen. De uitslagen luidden: R.I.S. jongens adspiranten B: 1. R. van Emmerik (Trekvogels) in 1.48.2. R.I.S. jongens adspiranten A: 1. Van Aalst (Trekvogels) en Wagner (Spaarne vogels) beiden in 1.31.2. R.I.S. Dames nieuwelingen: 1. R. Hulse bosch (HKV) in 1.42. K.I. Dames senioren: 1. mevrouw Van den Anker-Doedens (Trekvogels) in 1.27.9. R.I.S. Heren nieuwelingen: 1. S. van Oor schot (HKV) in 1.25. K.I. Senioren heren: 1. W. v. d. Kroft 1.18.4. R.II.S. dames: 1. R. Hulscbosch en W. Braspenning (HKV) in 1.35. R.II.S. heren: W. Steyn en W. Willebran- der (HKV) 1.17. Haarlems 12-tal wint Het talrijke publiek heeft bij de korfbal wedstrijd HaarlemAllen Weerbaar kun nen genieten van een zeer aantrekkelijke wedstrijd, die alles bood: prachtig open spel, snel en veel spanning. Bij rust leidde Haarlem met 5-1, doch na de rust haalden dc Amsterdammers op tot 5-5, waarna Een moment uit de hon kb alio ed strijd Haarlem—Rotterdam, gespeeld op het EDO-terrein,. ,T Haarlem tenslotte nog het winnende doel punt scoorde. Het duurde enige tijd voordat Haarlem zijn overwicht in een doelpunt, gescoord door Dinkelberg, kon uitdrukken. Allen Weerbaar werd daarna even sterker, doch tegen de verhouding in bracht J. Starink met een fraai doelpunt de stand op 20. Haarlem nam hierna het spel in handen en mevrouw Sterk scoorde twee maal ach ter elkaar (4-0). Nog voor de rust kon De Haan voor A.W. tegen scoren (4-1), waar na Klasen de rust met 5-1 deed ingaan. Na de rust speelde A.W. veel beter dan voor de rust. Fraai combinerend werd de bal opgebracht en reeds spoedig had Van Delden de beste speler van het veld de achterstand tot 5-2 gereduceerd. A.W. bleef sterker, en kon tot 5-5 ophalen. Ten slotte scoorde W. Klasen op fraaie wijze het winnende doelpunt. Het H.K.B.- bestuurslid dc heer J. Blauw reikte na afloop aan de gasten de Sportweek-meaan- les uit. De voorwedstrijd WatervlietRest jeugd Haarlem werd door eerstgenoemd 12-tal met 5-4 gewonnen. Handbal Gisteravond is het Haarlemse handbal weer goed voor de dag gekomen. De meisjeswedstrijd, waarmee werd be gonnen, was bijzonder aardig en gaf de toeschouwers volop gelegenheid van het frisse en enthousiaste spel te genieten. De hcrenwedstrijd Haarlems elftal Blauw Wit werd een fraai duel. In de beginne leek het er op dat het Haarlems elftal het onderspit zou delven. Het wilde maar niet lukken, in de voor hoede, noch in de defensie, die moest toe laten. dat ze vijf maal werd gepasseerd. Haarlem was maar tot twee doelpunten gekomen. Na rust was het eerste doelpunt voor de gasten, maar dat bleek dan ook het laatste te zijn. Haarlem won tenslotte met acht- zes. Als onderdeel voor korfbal od de sluitings avond der Sportweek spelen de eerste-klasse twaalftallen Rodha uit Amsterdam en Ons Eibernest uit Den Haag tegen elkaar. Deze ploegen tellen verschillende internationaals. In Rohda de heren C. Karsen en H. ten Have en mejuffrouw N. Nucolct. „Ons Eibernest'- heeft, de volgende internationaals in de ge lederen: de heren K- Mulder, H. Buurman, H- Berens en verder de bekende speelsters N. van Zee en M. v. d- Bor. Twee jaar geleden was korfbal ook op de sluitingsavond vertegenwoordigd. Toen lie ten Ons Eibernest en Blauw Wit een fraaie demonstratiewedstrijd zien. En ook ditmaal zullen de aangezochte twaalftallen voor een spectaculaire wedstrijd kunnen zorgen. Nino Rubio Ieder die wel eens een circus voorstelling heeft bijgewoond, weet wat voor een gevoel men heeft bij het verlaten van de tent na afloop van de voor stelling. Draaierig van het trapzewerk, vermoeid van het ingespannen volgen der wijl hij balanceert op een los staande ladder. Nino is iedere morgen in de piste te vinden, gehuld in een wijde badjas. De roem is herrv dan beslist niet af te lezen. De lege tribunes, de gedoofde schijnwerpers maken een ge wone jongen van hem, die rus tig en zonder ophef zijn werk doet, niet in het middelpunt der belangstelling staat, maar op een plaatsje achteraf repe teert, repeteert, repeteert. Nino heeft al in heel wat kranten de aandacht op zich gevestigd mogen zien en dat komt hem toe, want zijn kun nen is niet gering. Op die mor genuren in de piste echter is er van arrogantie aan hem niets te bespeuren. Integendeel. Als wij hem vragen iets over zijn werk te vertellen lacht hij wat verlegen en zegt: „Fragen Sie Pappa". Zijn vader is een goedmoedige Italiaan uit Bo logna, een artist, die trots van zijn veertienjarige zoon vertelt. Toen Nino zes jaar was ont dekte zijn vader al acrobati sche talenten bij zijn zoon. De jongen bleek bijzonder behen dig en een uitgesproken aan leg voor het balanceren te heb ben. Op zijn tiende jaar moest Nino al .,de ladder op", en het spel met kop en schotel ging beginnen. Met een heleboel inspanning ge klede pop. maar op een mor gen in de piste is hij een jon gen van veertien. Als alle an dere jongens eigenlijk. Kwart eeuw badmeester Eergisteren, 10 Juni, was het vijfentwintig jaar geleden, dat de heer H. Renout als twintig jarige leerling-badmeester in Haarlem bij het zwembad aan de Houtvaart aangesteld werd. En hij viel al direct met zijn neus in de boter, want in dat jaar, 1928. werden immers de Olympische Spelen in Amster dam gehouden en talrijke buitenlandse zwemgrootheden kwamen toen in Haarlem oefe nen. Twee jaar is de heer Renout in het zwembad aan de Hout vaart gebleven en daarna werd hij overgeplaatst naar het bad aan de Kleverlaan. dat daar toen al weer een jaar of zes stond. En onafgebroken heeft hij daar duizenden en nog eens duizen den jongens de eerste beginse len van de zwemkunst bijge brachten jaar in jaar uit heeft hij geroepen, dat de be nen ingetrokken moesten wor den en dat de vingers gesloten moesten zijn bij het uitslaan. De heer Renout. die op het. ogenblik pas vijfenveertig jaar is (hij heeft dus nog ongeveer gehouden zal worden in het aloude Spaarne tussen de Melkbrug en de fraaie Grave- stenenbrug. De kaarters en de trekkers zullen hun hoogste troeven uitspelen tegen de witvisjes, waaruit toch weer duidelijk blijkt, dat het best mogelijk is om plezier te hebben ook al laat men het grotere werk zo als het snoeken, het karperen en het baarzen aan de échte vissers over. Na afloop van de wedstrijd zullen de prijzen, die voor dit mooie doe! beschikbaar gesteld zijn. uitgereikt worden in het clubgebouw aan het Spaar ne 66. Congresstad Nadat tijdens de Lichtstad vele vreemdelingen een bezoek aan Haarlem hebben gebracht, ko men thans afgevaardigden van bonden naar de Spaarnestad om deel te nemen aan congres sen en jaarvergaderingen. In :1e afgelopen dagen zijn er twee gehouden. Leden van de Ne derlandse Aannemersbond heb ben hun belangen besproken en leden van de Vereniging van hoofdambtenaren van het Marktwezen hebben het vraag stuk van de P.B.O. onder de loupe genomen. Zaterdag en Zondag komen afgevaardigden van de Alge mene Nederlandse Geheel Onthoudersbond in jaarver gadering bijeen en op Zater dagavond wordt tevens het veertigjarig bestaan van de Haarlemse afdeling gevierd. Woensdag vergaderen de af gevaardigden van de Neder landse Bakkersbond. nadat de avond tevoren de Haarlemse bakkers het vijftigjarig be staan van de Haarlemse Bak kerspatroons hebben gevierd. Van Woensdag 17 tot en met Vrijdag 19 Juni wordt in Haarlem het congres gehou den van de Vereniging van Ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd (Dreefzicht) en van de Nationale Federa tieve Raad (Brinkmann). Beide congressen zullen in Dreefzicht door dr. J- E. baron de Vos van Steenwijk, com missaris der Koningin in de provincie Noordholland, wor den geopend. Des avonds is er een meeting in de Haarlem mer Hout tegen het concen tratiekampsysteem met als sprekers David Rousset uit Parijs, mr. B. W. Stomps en de heer K. R. van Staal. prestaties, verlangend naar een rustig bed ver van de schijnwerpers, het helle licht en het tetterende orkest. Maai de volgende dag bij het wak ker worden denkt ge: 't was de moeite waard en 't was kunstig werk, maar ik heb geen men sen gezien in de piste. Het wa ren allen sierlijk geklede pop pen met een even sierlijke be hendigheid. En met.de dieren was het evenzo. Ge zoudt wel eens wat meer willen weten van de acrobaat of dc leeuwentemmer, zoals zij leven achter de tentdoeken en tussen de voorstellingen. Bij circus Franz Althoff in Heemstede zult ge dat gevoel vooral gehad hebben met Nino Rubio, de veertienjarige jong leur. die een compleet thee servies met één voet als een toren op het hoofd werpt, ter- lukte hem het een en ander en zijn debuut in Australië op elf jarige leeftijd werd een succes. Sindsdien reisde hij met zijn ouders in één programma de wereld over. Meestal werkt de familie Rubio in het variété, maar ook het eircusleven be valt hen uitstekend. Drie maanden werken zij bij Althoff; in October verdwijnen ze naar Manchester in Enge land om er gedurende de win termaanden in het Manchester Circus op te treden. Daarna., dat weten Nino en zijn ouders evenmin als wij. Het circus leven is nu eenmaal vol ver rassingen. De jonge Nino spreekt vloeiend Italiaans, Duits en Engels en met de kopjes, schoteltjes en andere attributen kan hij beter overweg dan menigeen en de kans op een wereldfaam is dus niet klein. In het middelpunt van een aantal schijnwerpers tussen een bewonderend pu bliek, is Nino een sierlijk ge- twintig jaar bij het zwembad voor de boeg!) werkt 's win ters bij de afdeling schoolgel den van de gemeente. Maar niemand zal het hem kwalijk nemen, dat hij een zucht van opluchting slaakt, wanneer het „open" zwemseizoen weer be gint. En dat de kinderen bij hem veilig zijn bewijst hij wel, want in de vijfentwintig jaar, dat hij tezamen met zijn col lega's natuurlijk en met zijn broer G. Reinout die badchcf is, de scepter aan de Klever laan zwaait is er slechts één ernstig ongeluk gebeurd en alle ingewijden kunnen u vertellen, dat dit toch wel bijzonder wei nig is. Vissende kaarters Zondag 14 Juni zullen de leden van de kaartclub „Schoppen vrouw" him kaarten eens thuis laten en de leden van de reis- vereniging „Tonnij" zullen niet naar buiten trekken. Deze beide clubs hebben na melijk een gecombineerde vis wedstrijd uitgeschreven, die Overmorgen zullen voor de heer P. Breeuwer en mevrouw M. BreeuwerJansen uit de Rozenprieelstraat 14 in Haar lem de bruidsdagen ingaan. Nu gebeurt dit wel meer, maar het bijzondere van het geval is, dat het voor het echtpaar reeds de zestigste keer is. Op 28 Juni zijn zij namelijk zestig jaar getrouwd en de twaalf kinderen zullen de beide oud jes op die dag zeker niet ver geten. De heer Breeuwer, die op het ogenblik evenals zijn vrouw tweeëntachtig jaar is heeft vierenvijftig jaar als menger bij een rubberfabriek aan het Zuider Buiten Spaarne gewerkt. Geruime tijd geleden is hij er echter mee uitgesche- den en nu woont hij stilletjes met zijn vrouw in de Rozen- prieelstraat. Ze zitten daar rustig, een beet je moe misschien van het har de werken, dat zij al die jaren gedaan hebben, maar zij heb ben toch altijd nog belangstel ling gehad voor datgene, wat er om hen heen gebeurt in de wereld, en zij lezen dan ook al vijfenvijftig jaar lang trouw het Haarlems Dagblad. Evenals andere jaren heeft ook de wandel sport een eigen plaats in de Sportweek. Za terdag aanstaande tussen twee en drie uur wordt er gestart van gebouw „Rosehaghe" aan de Hoofmanstraat voor een wandeltocht van ongeveer 10 km. Deelname staat open voor personen van 10 jaar af. Al de deelnemers ontvangen na afloop van de tocht een médaille met lint. De route is als volgt: Hoofmanstraat, Brou wersvaart, Houtvaart, Ruyterweg, Vlaamse- weg. Rollandslaan, Ramplaan. Ramplaanpad, Duinvlietpad. Bovenwog. Westerlaan. Schulp weg. Mr. Enschedeweg. v. Haemstedelaan, Duinlustweg, Korte Zijlweg, Zijlweg, Hoof manstraat. De Haarlemse Sportweek zal dit jaar wor den opgeluisterd met een ruitersport demonstratie, die Zaterdagmiddag om half drie zal beginnen op het terrein in Den Hout tegenover garage Den Hout aan de Wagenweg. Aan deze demonstratie zal wor den deelgenomen door ruiters uit de beide manéges van Haarlem en omstreken, de Haarlemse Manége en de Duinmanège, en door enige ruiters met eigen paarden. Het programma omvat een beginnelingen springconcours over 90 cm, een wat zwaarder parcours over 1.10 meter en een springen voor paren. Voorts zal mej. T. Eysvogel met de volbloedmerrie Cypresse een dressuur- riemonstratie geven. De heer M. Koster die kortelings belangrijke successen op zware internationale concoursen heeft behaald zal met de paarden Ramona en Toreo. beide af komstig uit de stallen van Prins Bernhard, een demonstratie hoogtesprong geven. De middag wordt besloten met een Tally-Ho, een attractief snelheidsnummer in stap," draf en galop. Met een enorm harde vier op het bowlen van Wardle bereikte de Australische cap tain Hassett vanmiddag om even voor één uur zijn century in de eerste innings op de tweede dag van de testmatch tegen Enge land op Trent Bridge in Nottingham. Het totaal van de Australiërs was om één uur 217 voor 3, nadat gisteravond op 157 voor 3 was gestopt. Het zit de Engelsen ook op de tweede dag niet mee. Zij bowlen met een natte bal en het zicht is eveneens nog vrij slecht. Zowel Hassett als Miller bespeel den de Engelse aanval iets beter dan gis teren, met dien verstande dat zij iets snel ler scoorden. Om één uur was Hassett met 102 en Miller met 44 not out. De century van Hassett was de vijfenvijftigste die hij tot nu toe scoorde. Waarschijnlijk scoorde alleen Don Bradman meer centuries in zijn cricketloopbaan. Miller gevangen Even voor het ter perse gaan van dit nummer werd Miller voor 55 op het bow len van Wardle door Bailey gevangen. De stand was toen 239 voor 4. De eerste dag De duizenden toeschouwers op Trent Bridge in Nottingham hebben de eerste dag met volle teugen genoten van het bijzonder aantrekkelijke cricket. Niet van het weer. Het was de eerste dag mistig en gedurende vrij lange perioden viel de motregen op de publieke massa neer. Kort voor de lunch moest de wedstrijd zelfs even onderbroken worden. De stand was toen 50 voor 1. nadat op 2 Hole door Bedser voor 0 was gebowled. Aan vankelijk speelden daarna de andere openingsbatsman Mor ris en aanvoerder Hassett de Engelse aanval, waarin Alec Bedsér bijzonder ge vaarlijk was, heel voorzichtig, doch na de lunch scoorden zij er lustig op los. Het leek toen of de beide Australiërs vooreerst niet te scheiden zou den zijn. Bij de thee was de stand 123 voor 1. Van dat moment af kregen de Engelsen echter weer de over hand. Morris ging op 124 l.b.w. op het bowlen van Bedser en vier runs verder deed Denis Compton een fantastische vang aan leg, nog geen drie me ter van Harvey af. Denis Compton Dat was dus 128 voor 3 met een van de meest productieve bats- men van de Australiërs Harvey met een duck aan de kant. Een verrassende wending dus. In tien mi nuten twee wickets down voor slechts vijf runs. De toeschouwers aan de kant leefden op. Zou het een volledige ineenstorting wor den van het Australische battingteam? Dat werd het niet. Want Hassett. die weer veel last kreeg van zijn geblesseerde schouder, werd weer heel secuur en voorzichtig, even als de inmiddels ingekomen Miller dat was. Aan het einde van de eerste dag bleven zij met respectievelijk 67 en 19 not out bij een totaal van 157 voor 3. Bedser 3 voor 18 De meest opmerkelijke prestatie van de eerste dag was ongetwijfeld dat de Surrey- speler Alec Bedser, die drie wickets nam voor slechts achttien runs. Deze medium- fastbowler. die ook verleden jaar tegen West-Indië veel succes had. kan vrijwel onafgebroken bowlen. Hij is onvermoei baar en blijft nauwkeurig en listig als geen ander. Voor de Engelsen overigens verblij dend dat Alec zo gevaarlijk blijkt in de eerste test, want zij moeten het de eerste wedstrijd althans met slechts vier bowlers stellen: Bedser, Bailey, Wardle (invaller voor Lock) en Tattersall. Het verdere ver loop van de testmatch zal leren of dit vier tal inderdaad het Australische team voor een redelijk totaal aan de kant kan krijgen. BRISTOL (Reuter). Een Britse „Ja- velin"-straaljager is Donderdagavond bij Bristol neergestort. De piloot, Peter Law rence, kwam om het leven. Het toestel bevond zich op een oefen- vlucht. Het was het tweede prototype van dit model. Het eerste prototype veronge lukte verleden jaar Juni. De Gloster „Javelin" is de eerste twee- motorige straaljager met driehoeksvleugel ter wereld. Hoewel geen gegevens zijn be kendgemaakt is officieus bekend dat het toestel een aanzienlijk grotere snelheid dan die van het geluid kan bereiken. Het is uitgerust met twee Armstrong Siddeley straalmotoren.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7