RCH vergrootte kampioenskans door verdiende 2-0 zege tegen Eindhoven Sterker Sparta verloor op eigen veld van Vitesse: 2-1 Bij de Haarlemse defensie begon verdiende victorie Verdiende Nederlandse korfbalzege op tactisch veel minder België: 8-6 Gerrit Voorting werd eerste in de 50 kilometer zonder gangmaking Angstig begin Wenneker en Herberts schoten in eigen doel Verwarde eindsprint Nationale wedstrijden op de Westeinder plassen MAANDAG 22 JUNI 1953 3 Veel belangstelling bij jubileum H. Valkema In zeven minuten van 3-4 naar 6-4 Goed geslaagd jeugd- korfbaltournooi Uitslagen en programma van Zomeravond voetbal Friesland wint protest en blijft tweedeklasser HKB 12-tal verloor van Haarlem-SV combinatie Tiende avondvierdaagse Zaterdagavond besloten HOOFDPIJN! NEDERLANDSE BAANKAMPiOENSCHA PPEN Nederlander v. d. Brekel derde in eindklassement Koblet leidt in de ronde van Zwitserland DOOR uiterst secuur te verdedigen heeft RCH zich Zondag in de eerste helft in Eindhoven staande weten te houden. Keer op keer kwamen de Zuidelijke aanvallers opzetten, maar het beheerste spel van Biesbrouck (met de Eindhovense back Tebak de uitblinker) en Lasschuit in het middenveld inspireerde ook de beide achterspelers Van Rheenen en Van de Brink tot prompt ingrijpen. Daar tussendoor dook spil De Vos op om Van Melis het leven zwaar te maken. En mochten er dan eens een paar schoten door de verdediging gaan, dan wist Wille snel reagerend als in zijn beste tijd voor de oorlog er wel raad mee. Slechts éénmaal werd hij gepasseerd in deze periode, maar dat was zó een duidelijk geval van buitenspel, dat zelfs het tamelijk rumoerige publiek nauwelijks wat te vertellen had. De tweede helft gaf een langzame ineenstorting van het moreel niet zo sterke Eindhoven te zien. De rappe Gallis was de zware stopper Van Tuyl meermalen te snel af en bracht hem van zijn stuk met zig-zag escapades over het veld. Het heeft de Haarleme midvoor geen windeieren opgeleverd: met twee doelpunten bezegelde hij de verdiende overwinning van zijn ploeg, die nu, zij het met minieme voorsprong op Vitesse, bovenaan staat in de kampioenscompetitie. Behalve het forceren van twee hoek schoppen is de Racing in het eerste kwar tier nauwelijks aan aanvallen toegekomen. De thuisclub begon, zoals gebruikelijk, met een wat hoger tempo, in de hoop zodoende een voorsprong te verkrijgen en die lang zamerhand te consolideren. Het schieten was echter nogal wild. In* elk geval kreeg de Haarlemse verdediging de gelegenheid zich in te spelen. Biesbrouck verlegde het accent wat meer naar zijn voorhoede en na negentien minu ten kwam het eerste gevaarlijke schot van de voet van De Wette. Keeper Hanssen, die nu eens geen last van zijn zenuwen had, stompte vaardig de bal uit de hoek, ten koste van een corner. Frans Tebak hield de Haax-lemse rechter vleugel echter heel goed inbedwang en Gallis had nog steeds niet de methode ge vonden om zijn lange bewaker van zich al te schudden. De linkervleugel alleen kon het niet bolwerken, en zo kwamen de gast heren terug. De zwervende rechtsbuiten Louwers loste enige malen een schot, waar van het laatste op enkele centimeters voor het doel langs suisde, terwijl Wille al ge slagen was. Vlak .voor de rust ging het spel weer wat sneller op en neer. Binnen enkele minuten werden de beide doelen belaagd. In een doehvorsteling miste Hanssen de bal, maar deze rolde net naast. Direct daarop volgde het buitenspeldoelpunt van Eindhoven uit een doorbraak van Louwers en een schot van de overigens weinig actieve en slordig spelende Schmidt. Koster deed niet voor Louwers onder en passeerde drie verdedigers. Hij kreeg ech ter niet de gelegenheid, zuiver te richten en knalde in het zijnet. Nu lanceerde Lou wers weer een van zijn solistische stuntjes, maar ook zijn schot kwam niet verder dan het zijnet. Steeds beter samenspel Eindhoven heeft zioh in de rust blijkbaar niet al te goed gelaafd, want na een paar aanvallen die weinig te betekenen hadden, nam de Racing voorgoed het heft in han den en drong langzamerhand op. Aanvoer der-spil Van Tuyl begon zich wat minder zeker te voelen bij de herhaalde wegloop pogingen van Gailis. Bovendien ging De Wette aan het zwerven en dook dan op de linkervleugel op, waar hij zich met zijn oude vleugel-partner Koster best weerde. Er werd nu meer geschoten, ook al kon Couwenhoven soms het tempo niet meer bijhouden. Na ruim een kwartier zag Gallis eindelijk zijn kans schoon. Hij won een paar deci meter, liep zich vrij naar rechts en schoot hard in. Hanssen weerde de bal af, die terugsprong en nu door Gallis het doel in gelopen werd. Nog steeds bleef Eindhoven het spel kor ter houden dan RCH, dat met lange trap pen, vooral van Biesbrouck, Lasschuit en de later als binnenspeler opererende Kos ter,.- zijn tegenstanders weinig kans gaf, kruimels weg te pikken. Na twintig minuten spelen moest Frans Tebak het veld ruimen wegens een ver rekte spier. Zijn vervanger, Krommar, had echter niet te veel moeite met rechtsbuiten Van Lieshout, die de zwakste man in de Haarlemse voorhoede was en het niet veel verder bracht dan een paar verre voor zetten. Tempo bleef wapen van RCH Weliswaar werd het spel wat matter de zon deed wel wat erg haar best maar toch beseften de Racing-mannen dat zij niet voor niets een mooie Engelse naam hebben gekozen. Vooral de Haarlemse mid voor bleek goede Engelse les te hebben ge had. Keer op keer daagde hij zijn tegen spelers op de sprint uit, in de wetenschap dat hij op de lange duur de meeste adem zou blijken te hebben. ADVERTENTIE Nog even probeerde Eindhoven een goal te forceren, maar toen het doorbraken naar het doel van Hanssen begon te regenen, lieten de Zuiderlingen de moed zakken. Viermaal wist de Eindhovense doelman schoten van Gallis te keren, en ook De Wette en Koster stelden hem op de proef. Hij kweet zich goed van zijn taak, maar een vijfde schot van de over links doorge broken RCH-aanvalsleider, die een twee tal verdedigers passeerde, was te veel voor hem. Deze twee punten achterstand wer den de Eindhovenaren noodlottig. Slechts linksbinnen Snoek wilde van geen nederlaag weten. Het was jammer, dat hij het getij met enkel minder sportieve trucjes wilde doen keren. Hij verwaarloos de hierdoor zijn spel, bedierf de stemming een beetje en boekte als enig resultaat dat Koster nog wat vinniger op de bal zat en hem keer op keer te handig af was. RCH bleef oplettender en maakte zich volkomen meester van het middenveld, kapte iedere poging tot aanvallen af, maar begon toch zelf ook last van de drukkende warmte te krijgen. De pogingen stierven verder in schoonheid of stierven zonder meer. Hands-doelpunt Hanssen hield nog een schuiver van de Haarlemse midvoor uit zijn doel en aan de andere kant verdween de bal achter Wille, maar de RCH-keeper maakte er zich niet erg druk om: de scheidsrechter had al voor hands gefloten. Even later floot scheids rechter Roomer voor de laatste maal. RCH heeft moeten zweten voor deze twee nul overwinning, maar ze was alleszins verdiend. Met verbeterde kampioenskansen en een frisse douche in het vooruitzicht liepen de elf Haarlemmers het veld af heel wat opgeruimder dan hun tegenstan ders, die alleen nog maar de douche in het verschiet zagen. RW ral »J I] TWEKA SPGRTSHJRTS Dat de heer H. Valkema een belangrijke plaats inneemt in Nederlandse voetbal kringen is in Leeuwarden tijdens een re ceptie, te zijner ere gehouden in verband met zijn zilveren jubileum als KNVB-be- stuurder, duidelijk bewezen. Alle hoofdbe stuursleden met hun dames yvaren aanwe zig. De voorzitter van de KNVB, ir. H. F.. Hopster, vertolkte de grote waardering van het bestuur van dit voetballichaam voor de heer Valkema, die steeds op de bres stond om de Noordelijke belangen te be hartigen. De secretaris-penningmeester, de heer L. Brunt, sprak namens het bonds- personeel, de heer G. Kruyver voor de vereniging „De Zwaluwen" en de heer S. de Wolf uit Sn eek als vertegenwoordiger van de afdeling Friesland, die de heer Valkema tot h--ai erelid benoemde. Dit wordt een doelpunt van Eindhoven. Maar geen geldig. Linksbinnen Snocks slaat de bal, die is voorgezet door Schmidt (onzichtbaar), met de hand het doel in. Scheidsrechter Roomer keurde het doelpunt dan ook af. ADVERTENTIE De uitslag één-twee van de in Rotterdam gespeelde wedstrijd SpartaVitesse om het landskampioenschap kwam niet alleen on verwacht, doch tevens geheel tegen de ver houding in tot stand. Vrijwel doorlopend waren de Rotterdammers in de aanval ge weest, terwijl Vitesse het bij wat snelle uit vallen moest laten. Ook om andere redenen konden de kansen van de thuisclub al vrij spoedig hoger aangeslagen worden dan die der tegenpartij, bijvoorbeeld om die van de techniek. Een onderdeel waarvan het spel van Vitesse bijna volkomen gespeend is. Het was vaak met verbluffend gemak dat de Spartanen hun tegenstanders in persoon lijke duels passeerden. Van Male, als linksbuiten, speelde een goede wedstrijd. Hij was handig, snel, plaatste de bal perfect en was aan het einde nog een der weinigen, die werkelijk excel leerde. Omdat dus ook op die zijde H. Her berts nogal vaak met de handen in het haar zat, werd stopper Hendriks' taak dubbel zwaar. Deze speler begon evenals keeper L'Amie vrij onzeker, maar speelde in de tweede helft, toen hitte en vermoeidheid mee gingen spreken, zeer verdienstelijk. Vooral L'Amie verdedigde toen in grootse stijl zijn doel. „Weg-is-weg" Sparta begon de wedstrijd met Vitesse volkomen zijn wil op te leggen en voor eigen doel terug te dringen. Na vijf minu ten schoot Van Male hard tegen de paal en de onrust, die er in cle Vitesse-defensie heerste, had meerdere grote en kleine fou ten tot gevolg. Slechts een „weg-is-weg"- systeem kon er op worden nagehouden. Vitesse (ook in het middenveld deelde Sparta de lakens uit) kon de eerste aanval pas na een kwartier noteren. Landman maakte een niet moeilijke kopbal van D. Herberts onschadelijk en zou dit ook doen met een paar schoten van E. Janse, waarbij een hierdoor ontstane corner tot een vrij gevaarlijke doelworsteïing leidde. Inmiddels eclilcf werd het Arnhemse doel al weer vrij vaak bestookt. Vergeefs echter. Totdat Benningshof na 28 minuten een pass naar Van Ede gaf. Op de doellijn kreeg deze de bal en er volgde een prachtige scherpe voorzet. Rechtsback H. Herberts, die zou onderscheppen, ving de bal ineens op en schoot hard en hoog in eigen doel. Na de rust werden temperatuur en ver moeidheid mede oorzaak tot een spel van aanmerkelijk minder gehalte. Toch bleef Sparta's overwicht bestaan. Maar na 5 mi nuten kwam de onverwachte en onverdien de gelijkmaker. Faber gaf een through- pass aan D. Herberts, maar Wenneker terugkomende, won het sprintduel. Hij speelde terug op Landman, maar te hoog en over diens handen verdween de bal in het doel. Winnende doelpunt Het winnende doelpunt kwam na 23 mi nuten uit een soortgelijke combinatie. Weel was Sonneveld niet op zijn plaats, maar nu was Herberts de snelste. Op de hierop vol gende voorzet stak Faber te juister tijd zijn been uit en laag verdween de bal in het doel. Hiermede was Sparta moreel al geslagen en ofschoon zelfs Terlouw nog mee naar voren ging, Vitesse kon stand houden. Dit vooral door l'Amie en Hendriks, die enkele zeker schijnende doelpunten op het aller laatste moment nog konden verhinderen De stand luidt nu: RCH Vitesse Sparta Eindhoven 4—2 6—5 34 4—6 De in Groningen gespeelde korfballan- denwedstrijd NederlandBelgië bracht Nederland een verdiende acht-zes zege. Deze zege was verdiend, omdat het ver jongde Nederlandse twaalftal een veel betere tactiek speelde dan het Belgische: men combineerde meer, en daardoor werd er niet steeds van te grote afstand ge schoten. Ten opzichte van de wedstrijd in Amsterdam speelde het Belgische twaalftal minder hai'd, en vooral het middenvakspel, met P. Verdonk aan het hoofd, was subliem. Door de hitte werd er niet zo snel ge speeld, maar de spanning om beurten stonden de ploegen voor vergoedde veel, zodat de drieduizend toeschouwers, die het Oosterparkstadion bevolkten, intens met de wedstrijd meeleefden. De debutanten v. d. Pieterman, Buurman en Kindt hebben niet gefaald; zij namen elk een doelpunt voor hun rekening, maar toch zullen zij nog heel wat internationale routine moeten opdoen. De beste speler was Th. Woudstra, die daarbij veel steun ondervond van de Wes terkwartier-speelsters Tr. Heespelink en A. Koperv. Es. Na twee minuten Reeds na twee minuten had België de leiding door een prachtig doelpunt van mevrouw Adriaenssens, doch na circa negen minuten kon H. ten Have de stand op een-een brengen. Nu kwam de tweede Nederlandse aanval in actie, en speler Th. Woudstra liet na dertig minuten met een prachtige doorloop- hal het mooiste punt van de wedstrijd noteren (21). Doch onmiddellijk hierop maakte Roth gelijk (22). In de derde opstelling verdedigde België te zwaar en debutant Buurman kon uit een strafworp de stand op drie-twee brengen. Met welke stand tevens de rust kwam. Vlak voor de rust moest de Nederlandse speel ster mevrouw HelderVlietman uitvallen. Zij werd vervangen door mejuffrouw R. Smittenaar. Strafworp gemist Na de rust kreeg Nederland weer een strafworp toegewezen, doch ditmaal miste Buurman. Schepens bracht daarna de score op drie-drie en mejuffrouw Flamand liet België tot drie-vier uitlopen. Het groots opgezette jeugdkorfbaltour- nooi, dat door Aurora en Nieuw-Flora ge zamenlijk werd georganiseerd, heeft 300 jeugdige korfballers (sters) een prachtige sportdag bezorgd. Vooral was dit te danken aan de uitstekende organisatie, zodat de voorzitter van Nieuw-Flora. de heer Been- ders, precies op tijd de prijzen kon uit reiken. Deze vielen ten deel in: Afd. A 1. Watervliet a; 2. Nieuw- Flora a: 3. Sport Vereent a. Afd. B 1. Haarlem b; 2. Oosthoek a; 3. Aurora a. Afd. C 1. Sport Vereent b; 2. Haarlem c; 3. Animo Ready b. H. Herberts, back van Vitesse, schoot Zon dag in eigen doel. En hard. Doelman l'Amie deed wat hij kondoch vergeefs. De uitslagen van afgelopen week luiden: Afdeling A: MHSVHSM 1 1—0; Neder land 1—Vermaat 1 1—6; SVOW—''t Westen 1—2. Afdeling B: HSM 2Nederland 2 2—2; Vermaat 2HAC 1—5; Heeremans—Haak 0—0. Het programma voor komende week luidt: Afdeling A: Maandag 22 Juni: HSM 1 Vermaat 1 (DSK); Dinsdag 23 Juni: Holl.- Nautic—Nederland 1 (DSK); MHSV—SVOW (Slaperdijk) Afdeling B: Maandag 22 Juni: Vermaat 2 HSM 2 (WH); Dinsdag 23 Juni: Neder- laand 2—Heeremans (WH); Vrijdag 26 Juni: Haak—HAC (WH). Toen de wedstrijd Nicator-Friesland op 3 Mei in een gelijkspel (11) was geëin digd nadat de scheidsrechter vier minuten voor het einde na tussenkomst van een der grensrechtei's een tweede doelpunt van Friesland had geannuleerd, tekende Fries land tegen deze beslissing protest aan. Thans heeft de protestcommissie Fries land in het gelijk gesteld, waardoor de uitslag in een tweeeen overwinning voor Friesland is gewijzigd. Dit betekent tevens, dat een beslissings wedstrijd tussen Friesland en MSC om uit te maken wie van beide ploegen naar de derde klasse degradeert, niet meer nodig is. Friesland blijft tweedeklasser, MSC de gradeert. In deze opstelling waren de Belgen ster ker, doch misten de stootkracht om verder uit te lopen. Daardoor kreeg Kindt kans de stand op vier-vièr te brengen. Vanaf dit moment, dank zij de goede tweede Neder landse aanval, werd Nederland sterker. In zeven minuten leidde het met zes-vier door doelpunten van Tr. Heespelink en v. d. Pieterman. Al bracht Schepens de stand op zes-vijf, dit verontrustte de Nederlandse ploeg niet want Mulder had op het Belgische doelpunt onmiddellijk een tegenpunt (75). Via zeven-zes door Bal kon tenslotte mevrouw MerkSchuiten enige minuten voor tijd de Nederlandse zege, door een uit moeilijke positie geschoten doelpunt, consolideren, zodat het einde met een verdiende acht- zes zege kwam, na een wedstrijd die op be hoorlijk peil stond. Het H.K.B.-twaalftal, dat wellicht en thousiaster speelde dan de HaarlemSport Vereent-combinatie, verloor Zaterdag uit eindelijk toch nog verdiend met drie-twee. De combinatie speelde inderdaad sneller dan het bondstwaalftal. Bij rust stond de H.K.B. met drie-een achter. Na de rust verkleinde de Nieuw Flora-speelster v. d. Linden dé achterstand, tot drie-twee. Voor deze wedstrijd, die in het kader van de Zandvoortse Sportweek Zaterdagmiddag werd gespeeld, bestond geringe belangstel ling. Aan zee was het dan ook veel aange namer dan op het warme sportveld. Het was Zaterdagavond een feestelijk gezicht de honderden deelnemers aan de tiende avondvierdaagse „Dreefzicht" te zien binnenkomen. Men zag vele vermoeide ge zichten, want het laatste parcours om Zandvoort viel de meeste niet mee, maar nadat men even gerust had was het voor allen een vreugde eindelijk het avondvier daagse kruis te mogen ontvangen en allen gaven de verzekering het volgend jaar weer mee te wandelen. De heer H. H. Winters, bestuurslid van de Nederlandse Wandelsport Bond en dra ger van het gouden kruis van de Vierdaag se in Nijmegen, reikte na afloop de mé dailles met enige toepasselijke woorden uit. Vier deelnemers, de heren J. J. Slinger, H. Antonisse, P. Verhagen en W. Ch. de Reus, ontvingen het speciale kruis met draagkruisje, omdat zij voor de tiende maal deelnamen. In totaal hebben deelgenomen: 201 junio ren tot 14 jaar; 321 senioren. Voor een grqepsherinnering kwamen in aanmerking: voor de eerste maal Christe lijke Gezinszorg, Vermaat, Rapiditas, Tet- terodeschool, Groen van Prinsterenschool en de Haarlemse Montessorischool, voor de tweede maal: Brederodeschool en voor de dex-de maal: Jonge Strijd, Jan Passtoors, Reserve Politie, J.ohez en het Bosvolkje van St. Franciscus allen uit Haarlem, de Zwer vers uit Bennebroek en voor de vierde maal: DVS uit Halfweg. ADVERTENTIE Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 47 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. Koker 80 ct. De na Wim van Est is er in geslaagd zijn titel bij de achtervolgers te prolongeren. Brabander was in de halve finale onweerstaanbaar en liep Henk Lakeman zes ronden in. In de finale had hij weinig moeite met Adrie Voorting, die na een snelle start in de eerste ronde een kleine voorsprong nam, maar uiteindelijk op vijftien meter na werd ingelopen door de machtige Wim van Est. Voor de eerste maal in zijn wielerloop- baan is de thans dertig-jarige Gerrit Voor ting er in geslaagd een nationale titel te behalen. Diverse malen heeft hij een grote rol gespeeld in nationale kampioenschap pen, maar nog nooit kon hij de begeerde rood-wit-blauwe trui bemachtigen. Op de vijftig kilometer voor profs zon der gangmaking ging Voorting na een weinig spannende race als eerste over de streep. In de eerste 50 ronden van de 100 werden diverse uitlooppogingen gedaan, waarbij onder meer Van Breenen, Haan, Smits, Evers, Adrie Voorting en Van Est betrokken waren. Na 27.5 km. reden Evers, Adrie Voorting, Van Breenen, Gerrit Voorting, Cor Bakker en Harrie van de Kamp van het peloton weg en dit was de inleiding tot de beslis sende slag, die vijf kilometer later geleverd werd. Cor Bakker en Van de Kamp lagen toen nog aan de kop en kregen Wim van Est en Gerrit Voorting mee. Dit viertal slaagde er in na veertig kilometer een ronde te nemen op de anderen, uitgezon derd Piet Sieveking, Smits en Dekkers, die slechts driekwart ronde achterbleven. Ger rit Voorting won de verwarde eindsprint vóór Van de Kamp, Van Est en Cor Bakker. Stayers Ook de revanche van het stayerskam pioenschap over vijftig kilometer was te leurstellend. Cor Biister startte van kop en behield deze positie tot op de eindstreep. Ronde van Belgisch Limburg De uitslag van de vierde étappe van de ronde van Belgisch Limburg voor amateurs, van Peer naar Genk over 120 kilometer, luidde 1. Van Looy (België) 2 uur 59 minuten. 2. Van Meenen (België) zelfde tijd. 3. Pans (België) zelfde tijd. 17. Ex aequo een grote groep, waarin de Nederlanders Van den Bre kel, Steenbakkers, Smeets, Fooy, Stevens, Daenen, Schoenmakers en Nieskens. De ronde is geëindigd in een overwinning voor de Belg Van den Bosch. De uitslag van de laatste étappe, van Genk naar Hasselt, over 141 kilometer luidt 1. Van Aerd (België) 3 uur 48 minuten. 2. Schroeders (België) zelfde tijd. 3. Van Han denhoven (België) 3 uur 48 minuten 8 sec.. 6. Van den Brekel (Nederland) 3.49.19. 9. L. Ste vens (Nederland) zelfde tijd. Het eindklassement luidt: 1. Van den Bosch (België) 16.30.17. 2. Van de Vuyst (België) 16.31.26. 3. Van den Brekel (Nederl.) 16-31.26. 15. Smeets ,Ned.) 16.38.18. 19. L. Stevens (Ned.) 16.42.26. 24. Steenbakkers (Ned.) 16.44.31. De Belg Van Looy, die na de voorlaatste étappe de leiding in het algemeen klassement had, staakte in de laatste'étappe de strijd. Het eindklassement van de ploegen luidt: 1. Limburg A 49.39.01. 2. Brabant 49.47.54. 3. Nederland 49.53.05. De vierde étappe van de ronde van Zwit serland, van Solothurn naar Lausanne over 258 kilometer, is gewonnen door de Italiaan Pasotti. Het klassement luidt 1. Pasotti (Italië) 7 uur 7 minuten 37 sec. 2, Koblet (Zwitserland). 3. Flückiger (Zwitser land). De vijfde étappe van Lausanne naar Luzern (295 kilometer) is gewonnen door de Zwitser Metzger- Het klassement luidt 1. Metzger (Zwitserland) 8 uur 52 minuten. 57 seconden. 2, Reiser (Zwits.) 3. Padovan (Italië). Koblet behield de leiding in het algemeen klassement met 30 uur 51 minuten 32 sec.. voor zijn landgenoot Schaer met 30 uur 56 minuten 52 seconden. Gerrit Voorting De eerste maal, dat Cor de Best, de nieuwe kampioen, een aanval op de leider deed, werd hij afgeslagen en moest lossen Ook de overigen lieten niets bijzonders zien. Bakker, die evenals Pronk tijdens de wedstrijd van gangmaker verwisselde, stapte voor het einde af. Het resultaat werd: 1. Bijster, 50 kilome ter in 41 minuten 36 seconden; 2. De Best op 700 meter; 3. Wierstra op 1250 m. Uitslagen Achtervolging, finale: 1. Wim van Est 6.29.6, 2. Adrie Voorting 6.48.6; om de derde plaats: 1. Gerard Peters 6.49.4, 2. La keman 6.51.8. Vijftig kilometer zonder gangmaking: 1. Gerrit Voorting, 1 uur 8 min. 18.6 sec.; 2. Van de Kamp; 3. Wim van Est; 4. Cor Bakker. De uitslagen van de nationale zeilwedstrij den op de Westeinder plassen luiden Flying Dutchnianklasse: 1. Frithjofna strm. Güleher, KNZ en RV. 2. Flying Dutchman, strm. Dudok van Heel Jr., KNZ en RV. Valkenklasse A: 1. Watergeus, strm. Laag- water, WV De Koenen. 2. Tarantelle, strm. Hoppe, KZR en MV De Kaag. Drakenklasse: 1. Joy, strm. Van den Berg, KNZ en RV. 2. Thalatta, strm. Vollebregt, KNZ en RV. Regenboogklasse: 1. Eelko, strm. Bergsma. 2, Pipa, strm. Van der Bas, KZR en MV De Kaag. 12 meterklasse: 1. Piasjager, strm. Verha gen, WV Aegir. 2. Tineke, strm. Kremer, Vinkeveen-Abcoude. OlympiajoIIen A: 1. Flossie, strm. Lesage, WV D Schinkel. 2. Pinquin 3, strm. Barkus, WV De Koenen. Vrijheidsklasse: 1. Mieke, strm. De Jong, WV De Schinkel. 2. Jungle Dream, strm. Van Keulen, WV De Schinkel. 16 Quadraat klasse A: 1. Symon den Dan ser II, strm. Van Dijk. KZR en MV De Kaag. 2. Betty, strm. v. d. Steeg, WV Amsterdam. Pampusklasse: 1. Roest niet, strm. Huisken, KWV Loosdrecht. 2. Donderkopje, strm. Damme, Z en RV Nieuwe Meer. 12 Voetsjollen A: 1. Porky, strm. Koopmans. WV Aegir. W. Windekind II, strm. Verwey, Haarlemse Jachtclub. Jeugdklasse: 1. Billy II, strm. Albers, WV Aegir. 2. De Ruyter, strm. Bos. WV De Koenen. Valkenklasse B: 1. De ouwe man, strm. Berghoef. WV Aalsmeer. 2. Rising Hope, strm. Klein. KZR én MV De Kaag. OlympiajoIIen B: Niet binnengekomen we gens wegvallen van de wind. 16 Quadraatklasse B: 1. H 20, strm. Simons, Vinkeveen-Abcoude. 12 Voetsjollen B: Wildzang II, strvr. mejuf frouw Hageman '<ZR en MV De Kaag, 2. Ro bert Oem. strm Van Wijngaarden, KZR en MV De Kaag.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5