HHC 9-1 zege tegen Schoten verovert de leiding in IB Pistache won zilveren Derby, favoriet Truus kon niet meer Het Huis Sport in het kort .Clowntje Riek van haar Dromen Ascari wint G.P. van Francorchamps MAANDAG 22 JUNI 1953 DE HONKBALCOMPETITIE Het Nederlands negental tegen België Tennis Gonzales wereldkampioen professionals 1953 Jean Rinkel won dames enkelspel in Londen Tennis B-tournooi op Rijnegom Biljarten Mosterdman kampioen klein biljart libre Kruythof op dreef bij Europees kampioenschap Voor de kinderen FEUILLETON door Dorothy Quentin, Goyoaga wereldkampioen der springruiters Pharamond III eerste in Grand Steeple de Paris Concours-hippique in Lisse Fangio wel door de finish, maar helaas in ziekenauto Gymnastiek B. en W. van Rotterdam vragen 2*4 mille Betaling abonnementsgeld per giro Zoals te Venvachten was heeft HHC de leiding- in afdeling I B van de honkbal competitie veroverd, terwijl Schoten in IA het kind van de rekening is geworden dit weekeinde. HHC won overtuigend van de geel-zwarten met 91 en VVGA kwam er tegen RCH niet aan te pas, waarmede wel bewezen is dat deze Amster damse ploeg ver boven haar stand heeft geleefd. Blauw Wit en ABC konden rustig van Ajax en OVVO verliezen met respectievelijk 30 en 101, want Kenncmerland bracht er tegen TIW in Amsterdam al helemaal niets van terecht en het staat te bezien of het dit seizoen nog een winstpunt zal behalen. Door de overwinningen van TIW en Ajax staat Schoten thans onderaan. Voor de honkbalwedstrijd Nederland— België, die op Zondag 28 Juni in Amster dam zal worden gespeeld, is de Nederlandse ploeg als volgt samengesteld: Werper: J. Urbanus (OWO); achtervan ger: Geurts (Schoten); le honk: Hoogenbos (HHC); 2e honk: Rozendaal (OVVO); korte stop; Jole (HHC); 3e honk: Keulemans (Schoten), aanvoerder; links velder: Pou- wens (ABC), mid velder: Houtkamp (RCH); rechts velder: Beersma (OVVO). Reserves: Smidt (HHC); Kraal (ABC), Ch. Urbanus (OVVO), Pronk (VVGA) en Wey (OVVO). De standen zijn: JA: O. V. V. O. R. C. H. Ajax T. I. W. Schoten 7—12 7—10 7—7 7—7 7—6 1B: H. H. C. V. V. G. A. Blauw Wit A. B. C. 7—10 7—9 7—5 Kennemerland 70 H. H. C.—Schoten De homogene Schotenploeg heeft het tegen de slagploeg der HHC'ers moeten af leggen. Reeds in de eerste innings wist HHC door honkslagen van Vrenegoor Sr. en Jole en een ver in het rechtsveld gevan gen klap van Hoogenbos met 1-0 de leiding te nemen. In de tweede innings waren honkslagen van Noordhoff en Smidt en eenmaal 4-wijd voor Hopman voldoende om het Schotenveld even van de kook te brengen, waardoor de stand op 5-0 werd gebracht. Schoten, reeds in de derde innings met twee man op de honken, kreeg zijn kans in de vierde innings toen Hogendijk door een fout van Jole op de honken kwam en Heemskerk een honkslag plaatste. Toen Van der Berg 4-wijd kreeg en de honken vol maakte, was er een uit. Lutkien plaat ste de bal juist over het tweede honk, ech ter iets te kort, want Vrenegoor Jr. kon er nog net bij. Hogendijk op het der de maakte de tactische fout om reeds van zijn honk af te gaan, moest eerst nog terug en wilde toen toch nog de thuisplaat ste len, hetgeen de derde nul betekende. HHC maakte er in de gelijkmakende.in nings door een fraaie twee honkslag van Jole (0,750!) en een klap van Hoogenbos 6-0 van. Twee fouten van Jole met reeds twee nullen stelde Keulemans in de vijfde timings in staat de eer voor de geel-zwar ten te redden (6-1). Verder kregen de Schotenaren geen kans, terwijl HHC in de zevende innings middels honkslagen van Jole. Hofstra en Noord hoff en eenmaal 4-wijd voor Hogenbos de stand nog op 9-1 bracht. De werpersresultaten waren: Smidt (HHC): 7x3 slag. 2x4 wijd en 1 h.s. tegen. Meenhorst (Schoten): 6x3 slag, 4 x 4 wijd en 8 h.s. tegen. V. V. G. A.—R. C. H. RCH heeft met VVGA al heel weinig moeite gehad en van de goede verdediging der Amsterdammers uit de eerste vijf wed strijden is geen schaduw meer overgeble ven. Reeds in de eerste innings was het 0-1 toen Oosterbaan, door 4-wijd op de honken gekomen, kon scoren, mede door een honk slag van Houtkamp. In de derde innings werd het reeds 0-4 door drie veldfouten en eenmaal 4-wijd. Een paar fouten in het Haarlemse veld en een honkslag van C. Holewijn bracht de stand op 1-4. In de zevende innings werd het pleit be slecht toen de ene blunder na de andere door het Amsterdamse veld werd gemaakt en Bruin ook nog een honkslag gaf (1-9). Een home run van C. Holewijn na eenmaal 4-wijd kon RCH niet meer deren (3-9). De Haarlemmers werden in de achtste innings met eenmaal 4-wijd en drie honk slagen (Jongeling, Oosterbaan en Van El- teren) slechts matig beloond (3-10). In ae laatste innings legde de Racing er nogmaals goed het hout op, waardoor de eindstand op 3-13 werd gebracht. T. I. W.Kennemerland Kenfiemerland is in Amsterdam met vijf invallers kansloos tegen TIW ten onder gegaan. Zelf kregen de Kennemers slechts elf mensen op de honken, waarvan er nog drie tussen de honken sneuvelden. De Am sterdammers zagen hun acht honkslagen rijkelijk beloond door het rammelende veldwerk der Kennemers en 9 x 4-wijd. De inningscijfers waren: T.I.W.: 0 6 4 0 3 3 0 2 x 18 Kennemerland: 000020200 4 Overgangsklassen In de overgangsklasse A heeft EHS thans haar positie op fraaie wijze verbeterd. Zij het dan ook dat zij het geluk op haar hand heeft gehad, want EDO had lange tijd het beste van het spel, dat zij in een 3-1 voor sprong wist uit te drukken. Toen werper Mul echter de goede rich ting kwijt raakte, werd het 5-3 voor EHS. Hierdoor en mede door een 11-4 overwin ning op VVGA 2 wist SC Haarlem haar kansen op de tweede plaats te verbeteren. De Sportclub heeft thans nog slechts één punt achterstand op EDO. Ook Sparta bleef echter in de running door een 7-2 overwinning op Volewijckers, terwijl RFC eindelijk eens succes had, waardoor DWS en VVGA 2 weer in de ge varen-zóne kwamen. De Rotterdammers wonnen thuis met 9-7 van DWS. De stand is hier: E. H. S. 714 Volewijckers 87 E. D. O. 8—11 D. W. S. 7—4 S.S. Haarlem 8—10 V. V. G. A. 2 8—4 Sparta 8—10 R. F. C. 8—2 In de B-afdeling behaalde Schoten 2 zijn vierde achtereenvolgende overwinning, n.I. met 8-2 tegen DOS, terwijl TYBB, ook Een spannend moment uit de honkbalwedstrijd HHC-Schoten, die door de HHC'ers met ruim verschil werd gewonnen. thans weer na veel spanning, met 5-3 van Catchers wist te winnen. HFC Haarlem leed thuis een teleurstel lende 5-7 nederlaag tegen DEC, waardoor de kansen op een derde plaats zeer sterk werden gereduceerd. HCK werd door Zee- burgia verrast met goed spel enHol landse ballen, zodat na zeven innings de stand 3-1 voor de Amsterdammers was. In de achtste innings zorgden fouten in het Amsterdamse veldwerk voor een 3-5 score, zodat de HCK'ers TYBB trouw blijven volgen. De stand is hier: T. Y. B. B. H. C. K. D. E. C. Schoten 2 8—14 6—10 7—9 8—8 Haarlem D. O. S. Catchers Zeeburgia 7—6 7—5 7—4 7—2 In de finale van het tennis-wereldkam- pioenschap voor profs heeft Pancho Gonza les met 46, 64, 75, 62 van Donald Budge gewonnen. Budge bood veel krach tiger tegenstand dan verwacht was, maar hij kreeg een zware inzinking in de vierde set. Kramer, Sedgman en Segura hebben niet aan dit kampioenschap deelgenomen. De finale damesenkelspel van de Londense tenniskampioenschappen op de grasbanen van de Queens Club is gewonnen door Jean RinkelGuertier (Groot Brittannië). Zij vejsloeg mevrouw H. Brewer (Bermuda) met 61, 4 6, 6—2. Ook de andere finales hebben enkele ver rassingen opgeleverd. In het heren enkel spel versloeg de Australiër Hoad zijn land genoot en Wimbledon-favoriet Rosewall met 86, 108. De Belgen Washer en Brichant wonnen het heren dubbelspel door de Australiërs Rose en Hartwig te verslaan met 16, 64, 8—6. In het dames dubbelspel zegevierden de Amerikaanse dames Maureen Connolly en Julie Sampson met 64, 108 over Jean RinkelQuertier en Helen Fletcher (Groot Brittannië). Op het tennispark „Rijnegom" in Aerden- hout is een tennistournooi gehouden voor B-klassers, waarvoor zeer veel belangstel ling bestond. Zondag zijn de finales gespeeld. De resul taten hiervan waren: Pames-enkelspel: mej. Elhorst sl. mevr. N. Kleefman 64, 61. Gem. dubbelspel: mej. E. SchulteH. Corbeth sl. mevr. A. Eckelt von Pelkinie J. v. Hezel 6—1, 6—2. Dames-dubbelspel: mevr. M. v. d. Meyde mevr. L. Pierlot sl. mevr. H. de Roos mevr. Du Puy 62, 57, 61. Heren-enkelspel: L. Verhoef sl. R. Vlaar 6—1, 9—7. Heren-dubbelspel: dr. W. KramerJ. v. Hezel verl. van G. v. Riet-Paap—A. Schütz 3—6, 4—6. Mosterdman uit Bussum heeft het in Heerlen gehouden biljarttournooi om het Nederlands kampioenschap hoofdklasse klein libre gewonnen. Dank zij een beter algemeen gemiddelde dan Jongeneel die evenals Mosterdman 7 matchpunten had vergaard legde hij beslag op de titel. In het tournooi om het Europees kampioen schap fantaisie classique, dat in Böne in Al giers wordt gehouden, kwam het Zaterdag avond tot een spannende strijd tussen onze landgenoot Kruythof en de Belg Vingerhoedt. Kruythof speelde de moeilijkste stoten be heerst en met zelfvertrouwen. Het klassement luidt1. Kruythof (Neder land) 153 pnt. (151 beurten). 2. Vingerhoedt (België) 139 pnt. (145). 3. De Becker (Frank rijk) 130 pnt. (157). 4. Domingo (Spanje) 122 pnt. (142). 5. Staylaert (België) 107 pnt. (153). 6. Tiedtke (Duitsland) 85 pnt. (158). 7. Lach man (Frankrijk) 82 pnt. (162). De 25ste Nederlandse Derby, die giste ren op Duindigt is verreden, is op waarlijk magistrale wijze gewonnen door Pistache van stal-Frowein, die daarmee zijn succes van verleden jaar met Chiberta herhaalde. En zo heeft Nederlands beste fokker-trai ner-eigenaar, de heer Frowein uit Noord- wijk weer loon 3500.—) naar werken gekregen, een werken dat voor de Neder landse volbloed-fokkerij van enorme bete kenis is. Des te zoeter was voor hem de overwinning omdat Pistache een waardig remplacant bleek voor de favoriet van deze stal, Silver Slipper, die van de week bij de training een been brak, maar gelukkig nog niet reddeloos verloren is. En waar was Truus? Truus de grote fa voriet in wie duizenden toeschouwers op deze zonnige course-dag hun grootste ver trouwen hadden gesteld? Wel, crack-jockey Van der Kraats had met die mooie Vos- merrie onmiddellijk na de start de kop ge- nomei?. Hij wist dat hij het snelste paard had. En zijn tactiek was om te pogen het tempo te forceren en zo de stayers de adem af te snijden. Hij had twee weken tevoren met diezelfde tactiek Pistache geklopt en nu droeg Pistache als hengst nog wel twee kilo meer. Maar er was één verschil, dié course ging over 2100 meter en de Derby, de grote klassieker voor de driejarigen, telt 2400 meters. In die laatste driehonderd meter schuilt het venijn, daar komt het moment, dat de Fransen „la seconde de la vérité", de seconde van de waarheid, noe men. Daar brengen klasse en uithoudings vermogen de beslissing over drie jaar werk, van de fokker en de trainer, over drie jaar stille hoop van de eigenaar, over de intuïtie van de jockey. Van der Kraats had zijn strategie be paald en hij hield zich er aan. Met haar prachtige vlakke galop hield Truus de kop. En op een derde van de course begon dit tempo al slachtoffers te maken. Het veld zakte af, het ging te hard. Maar een was er, die volgen kon, de glanzende zwart bruine hengt Pistache met Jan Pex in de zadel, die zich als een terrier vastbeet in het blikkerende tempo van Truus, die hem niet af kon schudden. En bij het ingaan van de laatste bocht wisten de duizenden langs de baan, dat het grote gevecht ging komen. Een aansporing met de karwats bracht Pistache in de aanvalspositie. In de bocht kon het niet. En na de bocht sprak Van der Kraats de laatste reserves aan. Truus scheen weg te lopen na tweeduizend meter. En op 2100 meter had zij nog de kop. Bitter moment Toen kwam de bittere seconde van de waarheid. Op het moment, dat de trouwe Pistache het laatste ging geven dat hij op zak had, zegde Truus de dienst op. Zij was leeg. Zij was op. Het leek wel alsof zij stil stond. Pex besefte, dat de eindsprint die. hij had ingezet en. die Pistache zelfs even aan het zwaaien bracht, niet meer nodig was. Het ruime tempo van de moedige zoon van Plaisir de France was voldoende. En als een schip onder volle zeilen stevende hij op de finish af, eerste in de course van zijn leven, de course waarvoor hij gefokt was. Voor Truus kwam nog een bittere pil. Zó leggevochten was zij, dat zij zelfs op de laatste meters de gewetensvolle Riphales van Van Dijk moest laten gaan. De rest van het veld, de zeer overschatte Sagita, de middelmatige Melisse en Carla dienden slechts als vulling voor dit klassieke num mer, dat ondanks de matige oogst van 1950, zo'n prachtige strijd om de kop heeft opge leverd. c Het werd niets meer met schaatsrijden. Het vroor niet hard meer en het ijs werd steeds onbetrouwbaarder. Oom Tripje had de jongens verboden, nog op het ijs te komen; het was nu werkelijk te gevaarlijk! Er stond ook zo nu en dan een bericht in de krant, dat iemand door het ijs gezakt was. „Zie je wel", zei oom Tripje dan. „Dat kan ook niet anders; het ijs is te slecht ge worden!" Ja, de jongens hadden wel graag nog wat langer van het rijden genoten; maar ze begrepen heel goed, dat het op die manier niet ging. Wel keken ze soms bij de vaart, of het nog niet beter geworden was. Op een dag, toen ze langs de vaart liepen, zagen ze opeens een jongen, die heel alleen op het ijs reed. „Nou zegdie is ook even stom!", zei Bunkie. „Dadelijk zakt hij er nog door!" Ze kwamen dichterbij en bleven aan de kant staan kijken. „Pas op, zeg, het ijs is gevaarlijk!", riep Rick waarschuwend. Maar de jongen lachte. „Niks aan de hand!", riep hij terug. lc rijd wat lekker!" En toen, opeens kraakte het ijs onder hem, er brak een gat in en met een schreeuw plonsde hij in het koude water! vertaald uit het Engels 7) „Willows ligt ongeveer twee kilometer verwijderd van het dorpje Farndon, in Zuid-Devon", dicteerde hij langzaam. „En zea a zeven kilometer van Dawlish en Teagnmouth. Het landschap is mooi, met heuvels en bossen, en vooral in het voor- en najaar is het er heerlijk, en 's winters, wanneer de eerste sneeuw is gevallen Willows is een klein buitenhuis, bestaande uit drie boerenhuisjes, die aaneen gevoegd zijn. De stijl is typisch oud-Engels, met een laag overhangend dak en glas-in-lood ramen precies zoals op Kerstplaten". Mark lachte even jongensachtig. „Maar we hebben waterleiding en alle modern com fort...., zeg, dit lijkt op een huizenma kelaar, die zijn waar aanprijst, vind je niet?" „Ik vind de beschrijving van Willows heel aantrekkelijk", antwoordde Elsie, ter wijl ze naar het vuur staarde en bepeinsde, hoe heerlijk ze het daar buiten zou vin den „Ik hoop, dat je niet teleurgesteld zult worden", zei Mark. ,,'t Zal erg stil en saai zijn voor een jong meisje zonder vrienden in de omgeving. Yvonne zei altijd, dat ze op Willows 't gevoel had van levend begra ven te zijn", herinnerde hij zich. Willows was een teer punt tussen hen. Maar dan bedacht hij zich ook, dat Yvonne, hoezeer ze het buitenhuis ook verafschuwde, toch aangeboden had om haar werk op te geven en de zes maanden van wachten met hem mee naar buiten te gaan. „Hoe oud ben je eigenlijk, Elsie?" vroeg hij opeens kortaf. „Negentien, meneer Hilary'". „Ailemensen, ik wist niet, dat juffrouw Carmichael zulke jonge kinderen op de maatschappij losliet", riep hij uit. Hij scheen werkelijk verrast te zijn. Elsie was dus nog een kind! Vol enthousiasme en met gevoel voor humor, maar een kind, niet veel meer dan half zijn eigen leeftijd. Ze kon er geen idee van hebben, welk een moeilijke taak ze op haar schouders nam. „Misschien was het beter, dat ik nog een maand of zes op juffrouw Carmi- chael's cursus bleef", gaf Elsie toe. „Maar aan de andere kant voel ik me oud genoeg om een baan te aanvaarden, meneer Hi lary. In het weeshuis behoorde ik tot de oudsten en moest ik veel op de jongere kinderen passen. Daar leer je heel veel van I en word je volwassen door". „Ja, dat zal wel zo zijn", antwoordde hij langzaam. Het leek hem geen prettige ma nier om dingen te leren en volwassen te worden. Hij was nooit in een weeshuis ge weest, maar het leek hem een afschuwe lijk soort inrichting. Elke inrichting leek hem trouwens afschuwelijk. De Hilary's waren te lang heer en meester over hun eigen leven geweest om zich gemakkelijk te kurmen voegen naar een bepaalde disci pline „Zal ik uw dictaat nu teruglezen?" vroeg Elsie. „Graag". Haar stem Monk zacht en rustig, terwijl ze het verhaal teruglas, en toen ze er mee klaar was, haalde hij een sigaret te voor schijn uit zijn sigarettenkoker en stak deze aan. Hij deed dit nu al heel handig. Aan vankelijk had hij de halve sigaret in brand gestoken. „Je rookt zeker óók niet?", merkte hij met iets van spot in zijn stem op. Elsie schudde haar hoofd, zonder er bij te denken, dat hij dit niet kon zien. „Nee", antwoordde ze eerlijk. Wat een kind moest ze nog zijn! En dit kind zou hij meenemen naar zijn bui tenhuis om gedurende zes maanden opge sloten te zitten met een blinde, met het moeilijke scheppende werk van het schrij ven van een boek voor de boegHet meest bevreesd was hij voor zijn plotseling opkomende driftbuien, waarin hij zich er met de grootste moeite van weerhield het verband en de donkere bril van zijn ogen Uitslagen van de op Zondag 21 Juni 1953 gehouden draverijen in Duindigt: Milner-prös (1900 m.) 1. Querelle Spencer 1.30.5. Riolette 1-34.5. 3. R- Rudolf G 1-34.6- Winn- 2.30; pi- 1-60, 13.70, 2-10; gek. 11.10; cov. 42.80. Perny-prys (2100 m.) 1. Quick Boy 1.28.6. 2. Redloff WB 1.29-6. 3. Paulientje 1-29.4. 3m. Odell (dead heat) 1.29.4. Winn. 3.30; pl. 1.20, 1.30, 2.70, 1.70; gek. 5-70; cov. 4.60. Tempelman-prijs (2100 m.) 1. Oviedo A 1.25.9. 2. Query Hanover. 3. Prince Maire 1.28. Winn, 3.50; pl. 2.50, 2.40; gek. 9.10; cov. 5.30. Hopper-prijs (2100 m.) 1. Postduifje G 1.25. 2. Norma Shearer 1.26.8. 3. Ooststar 1.27. Winn, 5.20; pl. 1.80, 9.40, 2.70; gek. 13.90; cov. 31.80. Smith-prijs (2100 m.) 1. Brin d'Amour 4 1.23-5. 2. New Spencer 1.24.8. 3. Peter Spencer 1.26.5. Winn, 2.10; pl. 1.40, 170; gek. 5.80; cov. 4.80. Romulus-prijs (950 m.) 1. Altair 1.01. 2. Sans Valeur. 3. Hidalgo. Winn, 7.30; pl. 1.50, 1.20, 1.20; gek. 15.70; cov. 3-—. Derby (2400 m.) 1. Pistache 2.40.3. 2. Ripha les. 3- Truus. winn 4.10; pl. 2.20, 4-40; gek. 28.70; cov. 6.10. Tosto-prijs (2600 m.) 1. Kenitra 2.53.8. 2. Dicky. 3. Boekanier. Winn, 14-20; pl. 1.90, 1.30, 1.50; gek. 16.10; cov. 3.70. Turner-prijs (1600 m.) 1. Morina 1.48.6. 2. Thalia. 3. Beauchef. Winn, 20-90; pl. 3.20, 1.60, 2.80; gck. 15.20; cov. 4.40. Totaal omzet totalisator 92.318. PARIJS (ANP). De uitslag van de finale van het wereldkampioenschap springruiters, dat de afgelopen week in het Pare des Princes te Parijs werd betwist, luidt: 1. (en wereldkampioen) Francisco Goyoaga (Span je) 8 pnt.; 2. Fritz Thiedemann (Did.) 8% pnt.; 3. Pierre Jonquères d' Oriola (Fr.) 16 pnt.; 4. Piero d' Inzeo (It.) 24 pnt. Het klassement voor de paarden luidt: 1. Quoram (Sp.) 414 pnt.; 2. Ali Baba (Fr.) 8 pnt.; 3. Diamant.(Dld) 12 pnt.; 4. Uruguay (It.) 32 pnt. De finale ging over een parcours met 8 hindernissen tot een hoogte van 1,50, waar bij een dubbelsprong, een driesprong en een 4 meter brede sloot. Elke ruiter moest het parcours afleggen met zijn eigen paard, doch ook met de drie paarden van zijn tegenstanders, waarbij het lot de rij-volgorde bepaalde. PARIJS (ANP). De „Grand Steeple chase de Paris", een te Auteuil gehouden hindernisrace over 6500 meter, begiftigd met een eerste prijs van 6 millioen Franse francs, is gewonnen door „Pharamond III". Op 10 lengten werd „Adium" tweede en acht lengten na dit paard ging „Tournay" over de eindstreep. Zaterdag 27 Juni wordt in het Lisser Sportpark een groot Nationaal Concours Hippique gehouden. Door de organisatoren is een goed verzorgd programma samen gesteld, met een concours van éénspan nen tuigpaarden, limietklasse en een open klasse, een concours van tweespannen en tandems. In totaal is aan geldprijzen ruim f 1400 inclusief kunstvoox-werpen uitge loofd. DE SPAANSE WIELERPLOEG VOOR DE TOUR. De Spaanse wielerploeg voor de Ronde van Frankrijk ziet er als volgt uit: Garcia, Gelabert, Jose Gil, Iturat, Lorono, Massip, Perez, Serra, Trobat en Porcar. Reserves zijn: Miguel Gal en Langarica. Bernardo Ruiz, die derde werd in de Tour van 1952, is niet gekozen. ZWEDEN VERSLAAT DENEMARKEN. Tweeënveertigduizend toeschouwers heb ben in Kopenhagen het Zweedse voetbal elftal een drieeen overwinning zien beha halen op Denemarken. Met rust hadden de Zweden een voorsprong van eennul. WEDSTRIJD OM DE TELEGRAAFBE- KER GAAT NIET DOOR. De roeiwed- strijd om de Telegraafbeker, die Woensdag 24 Juni gehouden zou worden, gaat niet door. Aanvankelijk hadden Het Spaarne en Njord ingeschreven, maar Njord heeft zich na de wedstrijden van de Koninklijke terug getrokken. F C KAISERSLAUTERN KAMPIOEN VAN DUITSLAND. Door een viereen zege op VFB Stuttgart heeft F C Kaisers- lautern in Berlijn voor 90.000 toeschouwers het voetbalkampioenschap van Duitsland behaald. GORDON PIRIE LIEP NIEUW RECORD. De Engelse athleet Gordon Pix-ie heeft in het Londense White City stadion het Engelse recox-d op de drie mijl verbeterd door een tijd van 13 minuten 41.8 seconden voor zich af te laten drukken. Hij brak daarmee het oude, op zijn naam staande, record met dx-ie seconden. SIM INESS VERBETERT WERELD RECORD DISCUSWERPEN. Tijdens uni versitaire wedstrijden in Lincoln heeft de Olympische kampioen Sim Iness van de universiteit van Zuid-Californië bij het discuswerpen een afstand van 57.934 meter (190 voet 7/8 inch) gehaald. Een nieuw we reldrecord. Het officiële wereldx-ecord staat sinds 14 Augustus 1949 op naam van de Amerikaan Fortune Gordien met 56.97 meter. (Van een verslaggever) Froilan Gonzales en Manuel Juan Fangio, de twee befaamde en gevreesde Argen tijnse coureurs, hebben met hun Maserati's gisteren op het ruim 16 km. lange circuit van Francorchamps in de Belgische Grand Prix Zondag «are kunststukjes uitgehaald, maar deze strapatsen hebben hen de das omgedaan: hun wagens begaven het onder liet moordend opgezweepte tempo (gemid deld 183 km/li). Fangio was als eerste weggeschoten, op z'n hielen gevolgd door Gonzales, die bij het ingaan van de tweede ronde reeds leidde. Zij vergrootten hun voorsprong ronde na ronde zienderogen, zelfs tot op een halve minuut op Ascax-i (Ferrari), die derde lag, maar Gonzales moest in de 12de ronde zijn Maserati aan de kant van het circuit laten staan, (gebroken verbindingsstang gaspedaal), zodat Fangio de onstuimige leider van het veld werd. In de 14de ronde werd hij echter al ge dwongen een pitstop te maken: ook zijn wagen was stukgedraaid. De derde rijder voor de Scuderia Maserati, John Claes, wex-d dus afgevlagd, waarna Fangio zijn wagen overnam. Na 10 sec. brulde de Ar gentijn weg, belust om zich te wreken: hij was door deze escapade toch teruggevallen van de eex-ste op de achtste plaats! Ascax-i, top-man bij de Ferrari's fox-ceer- de niets, hfj draaide de boel niet stuk, hij reed gestadig, zeker, haarscherp en be haalde daardoor de overwinning. En zo bewees Ascax-i weer die beheerstheid te bezitten, die hem ongetwijfeld nog van overwinning naar overwinning zal voeren. Fangio reed in zijn twee wagen de race van zijn leven: ronde na ronde liep hij in soms wel eens een negen seconden op een ronde tijd van 4 min. 37 sec. Maar weer trof het ongeluk hem. Slechts en kele kilometers voor de finish maakte hij een lelijke schuiver.nadat hij zich had weten op te werken van de achtste tot een onbedreigde derde plaats. Hij werd nu in een ziekenwagen over de finish ge reden. Hij had overigens slechts enkele ontvellingen en lichte kneuzingen. Uitslag werd nu: 1 Alberto Ascax-i (Fer rari); 2 Luigi Villoresi (Ferrari); 3 Ma- rimon (Maserati); 4 De Graffenx-ied (Ma serati); 5 Trintignant (Gordini); 6 Haw thorn (Ferrari). Gymaestrada Zoals bekend heeft de „Federation Inter nationale de Gymnastique" besloten om de vier jaar, voor de eex-ste maal in 1953, on der de naam gymnaestrada grote interna tionale gymnastiekfeesten te organiseren. De eerste gymnaestrada zal dit jaar van 15 tot en met 19 Juli in Rotterdam worden gehouden. Van particuliere zijde is een garantie fonds van 25.000 gevormd en er worden pogingen in het werk gesteld dit bedrag nog te verhogen. Aangezien echter de or ganisatie van deze gx-oots opgezette demon- stx-atie belangrijke uitgaven vergt, heeft het regelingscomité verzocht mede voor een gemeentelijke subsidie van 25.000 in aan merking te mogen komen. B. en W. van Rotterdam hebben het co mité medegedeeld bereid te zijn te bevor deren, dat een subsidie uit de gemeentekas tot een bedrag van ten hoogste ƒ25.000 wordt verleend onder de bepaling, dat niet. meer zal worden uitgekeerd dan nodig is om het eventuele tekort te dekken en te vens onder de vooi-waarde, dat zo spoedig mogelijk een rekening en verantwoording bij B. en W. wordt ingediend. B. en W. vragen de gemeenteraad een subsidie van ten hoogste 25.000 toe te kennen. «OCOODOOOOOOOCOCJCOOOOOOOOOOO 17 kunt het Uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 273107 ten name van Haarlems Dagblad, U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 6.10, post- abonnés 6.60. U kunt het ons gemakkelijk maken door Uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand. Wij be hoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Voor automatische girobetalingen (liet allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. DE ADMINISTRATIE. 'OOOCXXIOCKXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO' te rukken. Hij mocht een jong meisje als Elsie deze uitbarstingen van een overkropt gemoed niet aandoenen het zou zeer de vraag zijn öf hij zich zou kunnen be- heersen, aangezien de zenuwspanning in de loop der zes maanden zou toenemen. De dokter had hem hier zelf voor ge waarschuwd. Tot volgend jaar April zou het bijna ondragelijk zijn „Vertel me eens, Elsie", zei hij vriende lijk, wat je je eigenlijk voorstelt van deze baan en waarom je er zo enthousiast voor bent". Het meisje aarzelde even. Ze vond het moeilijk om haar gevoelens onder woorden te brengen, om hem duidelijk te maken, welk een grote kans deze baan voor haar betekende. Ten slotte zei ze zacht: „Ik heb mijn hele leven, tot voor zes maanden, in een weeshuis doorgebracht. Zes maanden geleden kreeg ik een kamer in een Tehuis voor Meisjes en begon ik met d'e cursus bij juffrouw Carmichael. Ik zal het heerlijk vinden.... voor 't eerst in een echt ge woon huis te wonen en ik ben dol op bui ten. Ik houd van wandelen en paardrijden en zwemmen, er zal dus altijd genoeg af leiding voor me zijn op Willows, gelooft u ook niet? Ik bedoel in mijn vrije tijd. Hij zweeg en zijn zwijgen duurde dit maal. zo lang, dat Elsie zich opnieuw on behagelijk begon te voelen. Hij vond haar stellig tè jong.Ze zou heel veawondex-d zijn geweest, als ze zijn gedachten had kunnen volgen: een jong meisje van 19 jaar, dat haar hele leven in een weeshuis had doorgebrachteen meisje, dat van buitenleven hield en klaarblijkelijk geen ambities had voor een baantje in de stad op een groot kantoor. Een kind, dat hij naar zijn hand zou kunnen zetten, dat hij alles zou kunnen leren, zoals hij het wexxste te hebben. Was dit eigenlijk niet het beste, wat hij zich wensen kon? Maar was het fair tegenover Elsie, die kennelijk zo weinig van de wereld wist? Het was ech ter maar voor een periode van zes maan den „Heb ik het dictaat goed teruggelezen?" vroeg Elsie om het stilzwijgen te verbre ken. Haar stem klonk enigszins angstig. „Uitstekend". Hij maakte een afwerend gebaar, alsof dit niet van het minste be lang was. Het meisje was niet uit op een hoog salaris, dat wist hij van juffrouw Carmichael. Ook ging het haar xiiet om de sensatie voor zover die bestond om Mark Hilary's secretaresse te zijnRo mantische dromen ten opzichte van hexn waren ook uitgesloten, aangezien juffrouw Carmichael het de sollicitanten onmiddel lijk duidelijk had gemaakt, dat hij verloofd was en dat het baantje tijdelijk zou zijn Hij was er zeker van, dat vx-ouwelijke be rekening bij Elsie geen rol speelde „Wil je even bellen, dan zullen we ons diner laten komen", zei hij. „Hou je van lekker eten, Elsie? Ik heb een eenvoudig etentje besteld, maar we kunnen altijd iets, waar je erg op gesteld bent, bijbestellen. Ik heb opdracht gegeven voor soep, gebak ken tong en flensjes toe...." Elsie lachte. „In het Tehuis hadden ze meen ik stamppot vandaag", zei ze, „dus u kunt zich misschien voorstellen hoe aan lokkelijk uw menu in mijn oren klinkt: Ik zal heel erg veel eten. meneer Hilary. In het weeshuis aten we allemaal als wolven". „Dat is uitstekend, ik eet zelf ook zeer behoorlijke porties", stélde hij haar ge rust. „Ik vind het afschuwelijk om in een restaurant te eten in mijn tegenwoox-dige toestand. Ik kan zo nu en dan mijn mond niet vinden.... O, daar hoor i'k Jacques al...." Een kellner kwam binnen en Mai'k sprak hem in vloeiend Frans toe. Ze wa ren stellig goede bekenden en de kellner keek Mark met een blik vol bewondering aan. Op een dientafel werden de diverse gerechten neergezet en met enig ceremo nieel werd de soep opgeschept. Elsie zat doodstil in haar stoel naar een en ander te kijken. „Pardon, mademoiselle, zou 't zo gaan?" vroeg de kellner haar beleefd, terwijl hij haar de gebakken tong en de saus wees, die op een comfoor warm werden gehou den. „De flensjes, kaas en koffie breng ik naderhand". „Dank u", antwoordde Elsie enigszins verlegen. Toen de kellner de kamer verlaten had, zei Mark: „Val nu maar aan en eet zoveel als je wilt. Let vooral niet op mij". Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6