Trots en verheugenis klonken vanmorgen in de erehal Oudenhoorn heeft een overwegend protestantse gemeenschap Amsterdamse Beurs Santpoort krijgt weer druk op het water Minister Zijlstra: „Sluitstuk van de na-oorlogse industrialisatie' Aardbeienstroom wast Doortocht der oorlogs schepen Ter aardebestelling T. Heida Balk viel op arbeider Bakkerszoon zou zijn meisje verdronken hebben Australië op 65 voor 1: Morris uit voor 30 Scheepvaart DONDERDAG 25 JUNI 1953 De Koningin en de Prins der Nederlan den door hun aanwezigheid, de minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijl stra, door zijn redevoering, en de directie van de K.N.H.S. door de luister die zij aan het Koninklijk bezoek verleende, hebben deze 25ste Juni gemaakt tot een historische dag voor ons land in het algemeen en voor het bedrijf te IJmuiden in het bijzonder. Ir. A. H. Ingen Housz noemde vanmorgen „deze blijdp dag de bekroning van een lan ge periode van buitengewone inspanning en toewijding aan een grote taak, die met volledige inzet van alle medewerkers is verricht". „Het is de schoonste bezegeling van ons werk, dat Uwe Majesteit en Uw Konink lijke Hoogheid ons met uw aanwezigheid wilt vereren", aldus de president-directeur, die vervolgde: „wij beleven dit ogenblik als dat ener symbolische plechtigheid, die voor ons haar kern daarin vindt, dat Uwe Majesteit haar Koninklijke blik over ons werk wil laten weiden, en daardoor het tijdperk van een, naar wij hopen, regel matige bedrijfsgang voor ons wil openen. En wanneer uw blik dan een goedkeurende zal ziin, dan zal ons dit de schoonste aan sporing zijn om het volle bedrijf met volle toewijding op ons te nemen." De ministers, leden der Staten-Generaal en hoge regeringscolleges begroetend, zei ir. Ingen Housz o.a.: „Wij zijn ons ervan bewust, dat onze taak voor de economie en de reputatie van ons dierbaar land van veel belang is". „Onze buitenlandse gasten zijn wij dank baar, dat zij naar hier zijn gekomen, om dat wij hun graag laten zien, dat in ons land, dat in de staalindustrie der wereld nog geen grote rol heeft gespeeld, toch een sterk levende ontwikkeling aan de gang is en de aanwezigheid onzer Amerikaanse vrienden geeft ons de gelegenheid hun nog te zeggen, hoezeer wij ervan doordrongen zijn. dat zonder hun hulp het herstel van ons land niet zo snel had kunnen geschie den en deze fabriek niet in het getoonde tempo zou zijn gebouwd. Allereerste rol al verkoopbaar Vervolgens hield prof. dr. P. B. Kreuk niet, voorzitter van de raad van commis sarissen, een toespraak. „Als kenschetsen de bijzonderheid kan ik vermelden, aldus prof. Kreukniet, dat de allereerste rol dunne plaat die uit de koudwals kwam, reeds een verkoopbaar product was. Deze verheugende loop der dingen geeft ons ook vertrouwen in de toekomst." Prof. dr. J. Zijlstra, de minister van Economische Zaken, knoopte in de eerste plaats aan bij het feit, dat in dit nieuwe bedrijf belangrijke grondstoffen of zo men wil half-fabrikaten voor tal van Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3Nederl.'47 97% 97% A.K.U 165 165% Unilever 190% 190% Philips Gloeil. 164 g.l. 164 Kon. Petroleum 319% 319 A'dam Rubber 89% g.b. 89% Holl. Amer. Lijn 134 134% N. Scheepv. Unie 133% g.L 133% H.V.A 105 g.b. 105% Deli Mij 90% 92% Amsterd. Bank 170 170 Ned. Handel Mij. 163 163% Rotterd. Bank 167 167% Twentsche Bank 166 g.b. 166 Anaconda Copper 36 35% Bethlehem Steel 50% g.b. 50 Republic Steel 47% 47% Shell Union 69 g.b. 69% Tidewater 22% 21% U. S. Steel 38% v 38% andere Nederlandse industrieën zullen worden vervaardigd. „Het gereedkomen van het breedbandbedrijf kunnen wij in zekere zin als het sluitstuk van de eerste na-oorlogse industrialisatieperiode be schouwen. Het is ongetwijfeld een passend sluitstuk, gezien de omvang en betekenis van dit project. Het feit, dat met de bouw en de installatie van dit bedrijf in totaal een bedrag van 130 millioen aan investe ringen is gemoeid, zegt reeds genoeg." Tachtig breedbanden De minister berekende, dat er in de Ne derlandse industrie sinds de bevrijding 101/2 milliard werd geïnvesteerd zegge en schrijve.... tachtig Breedbanden. Hij ging verder in op het „wonder" van het snelle economische herstel in ons land, om tenslotte de parallel te trekken tussen de industrialisatie in het algemeen en de ont wikkeling van Breedband. De koninklijke gasten, die door een haag van juichende kinderen over de Wencke- bachstraat naar het bedrijf waren gekomen, verlieten het weer langs dezelfde, perfect afgezette route en te 1 uur begon een noen maal. Pas tegen 3 uur vertrokken de extra treinen naar Haarlem en Den Haag met de talloze gasten van deze belangrijke dag. Een wagon uit Beverwijk naar Berlijn Er waren Woensdag weer heel wat meer aardbeien aan de Beverwijkse veiling dan Dinsdag: ruim 20.000 sloffen zijn er aan gevoerd. De aardbeien met dop waren goedkoper dan de voorgaande avond; dit scheelde ongeveer een halve gulden op de slof. Er werd zonder dop van 2,202,45 per mand betaald: met 2,60 als hoogste note ring voor een enkele partij. Die met dop waren mooier van kwaliteit en dus ook duurder: er is voor de Moulin Rouge tot 3,10 per slof betaald. De Climax blijft nog steeds de beste in kwaliteit en prijs en er werd tot 3,40 per mand voor betaald. De doosjes noteerden van 2870 cent per stuk: er ging wederom één wagon aardbeien naar Duitsland met bestemming Berlijn. De vlootrevue, die Vrijdag 26 Juni in Amsterdam begint, heeft vanmorgen reeds een aantal oorlogsschepen voor de IJmui- dense sluizen opgeleverd. Behalve een aantal mijnenvegers, pas seerden reeds het fregat Jan van Brakel, de onderzeeboot jager Queen Wilhelmina en het rader-instructieschip Soemba. Morgen volgen nog vijf mijnenvegers, de lichte kruiser Tromp, de torpedoboot- jagers Evertsen en Kortenaer plus om streeks twaalf uur de beide onderzeeërs Walrus en Zeeleeuw. Oudenhoorn, de door Bloemendaal en enige andere gemeenten geadopteerde ge meente, is een gemeenschap van voorna melijk protestanten en buitenkerkelijken. Er is één kerk en wel de Hervormde ge meente op het dorpsplein, waarvan pre dikant is ds. Th. J. L. Beernink. Hoewel .de meerderheid van de Ouden- hoornse bevolking als behorend tot de Hervormde Kerk staat ingeschreven, is er maar een betrekkelijk klein deel dat de kerk bezoekt. Als er inzamelingen voor de kerk gehouden worden geeft echter vrij wel iedereen daaraan. Nog geen kwart van de inwoners doet helemaal niets aan gods dienst. Ruim de helft moet tot de buiten kerkelijken worden gerekend, vertelde ons de gemeentesecretaris van Oudenhoorn, de heer M. J. Deurloo. Hij is één van de genen, die na het bekend worden van de ramp alles in het werk hebben gesteld om de bevolking te waarschuwen en hen bij de evacuatie te helpen. De evacuatie heeft voor Oudenhoorn van zes tot acht weken geduurd en nog zijn niet alle inwoners in hun gemeente van inwoning teruggekeerd. De gemeenteraad De gemeenteraad bestaat uit zeven leden, waarvan er twee, de heren L. Zeelenberg en M. Poldervaart een naam die even als Van den Berg door een groot aantal ingezetenen wordt gedragen het wethou derschap bekleden. Naar de politieke overtuiging gerekend, hebben de combina tie C.H.A.R., de Partij van de Arbeid en de V.V.D. elk twee zetels. De zevende zetel wordt bezet door een lid van de C.P.N., die met een eigen lijst uitkomt. In tegenstel ling met wel anders luidende berichten over de verkiezingen in de door de watersnood getroffen gebieden, zal op 16 Juni de can- didaatstelling worden gehouden en zullen de ongeveer vijf en een half honderd stem gerechtigde inwoners zich in Juli ter stem bus begeven. Een hoog lijkend aantal stemgerechtigden misschien, maar dan moet niet worden vergeten, dat Ouden hoorn een „oude" bevolking heeft. De helft van de inwoners is ouder dan veertig jaar. Ongeveer 150 personen hebben een leeftijd, die ligt tussen de vijfenzestig en negentig jaar. Een aantal van hen verheugt zich nu al over het uitstapje, dat de bejaarden op Za terdag 11 Juli wordt aangeboden door het De kinderen van de tekenleraar P. Massey uit Bath (Engeland)waren er gisteren met z'n viertjes op uitgetrokken naar Lacock, een stadje, dat onder bescherming staat van de Engelse vereniging voor monumentenzorg. In Lacock aangekomen zochten zij een van de meest kenmerkende straatjes van het stadje op er. sloegen zij aan de arbeid. Schildersezels werden vóór de dag gehaald, schilderskielen aange trokken en al gauw waren zij verdiept in hun waterverf-„schilderij" of crayontekening. adoptiecomité Oudenhoorn te Bloemendaal. Met twee autobussen komen de ouden van dagen tegen het einde van de morgen in Vogelenzang aan. Met de politie voorop zullen de autobussen door Vogelenzang en Aerdenhout langs de Zandvoortselaan naar het Karrewiel aan de kop Zeeweg aan het Bloemendaalse strand rijden, waar een koffiemaaltijd wordt geserveerd. Des mid dags zullen zij in het Openluchttheater een voorstelling bijwonen van het Nationaal Danstheater van Griekenland, een matinée die eveneens is bestemd voor scholieren der middelbare scholen uit Bloemendaal en omgeving. Na de inwendige mens te hebben ver sterkt wordt dan des avonds de thuisreis aanvaard. Een agrarische bevolking De bevolking is hoofdzakelijk werkzaam op de gemengde bedrijven, waarvan Oudenhoorn er ongeveer tachtig telt. Ge mengde bedrijven, met een oppervlakte aan land, die variëert van vijf tot in een enkel geval wel vijftig hectare. Men kent echter het probleem van de kinderen van nu en hun werk van straks. In Oudenhoorn is de toestand zo, dat er voor die kinderen weinig vooruitzichten zijn in de landbouw. En dat ondanks het feit, dat de gezinnen meestal klein zijn. Een gezin met twee of drie kinderen is er vrij normaal. Grotere gezinnen het grootste gezin telt twaalf kinderen ko men er maar sporadisch voor. Sinds enige jaren bezoeken vele kinderen de ambachts school in Brielle, twaalf kilometer van Oudenhoorn gelegen. In die zelfde plaats is ook de lagere land- en tuinbouwschool met een vierjarige cursus, die voornamelijk wordt bezocht door zoons van de boeren in Oudenhoorn die een eigen bedrijf heb ben. Dan is er nog de huishoudschool voor de meisjes. Voor de kinderen de leeftijd hebben om op die inrichtingen voor voort gezet onderwijs te worden toegelaten be zoeken zij eerst de enige school in de ge meente, waar openbaar lager onderwijs wordt gegeven. Het is een school met acht klassen in vier lokalen zodat elke on derwijzer dus twee klassen beheert die bezocht wordt door honderdtwintig meis jes en jongens. Voor hen die verder willen studeren is er dan nog de mogelijkheid de MULO in Hellevoetsluis (6 km van Ouden hoorn gelegen) of in Spijkenisse te bezoe ken, terwijl een enkeling daar het onder wijs aan de H.B.S. volgt. Het gaan naar de ambachtschool is "te vens een gevolg van de omstandigheid dat meer en meer van Oudenhoorn's bevolking als fabrieksarbeider in Pernis en Rotter dam gaat werken. Vrije tijdsbesteding Evenals elders op het platteland vormt de vrije tijdsbesteding een probleem apart. Voor de jongeren zijn er de bijeenkomsten in de consistoriekamer van cle Hervormde kerk, waar de leden bijeenkomen van de jeugdbeweging, die men kan vergelijken met het Christelijk Jonge Mannen Ver bond. Dan is er ook nog de voetbalvereni ging O.H.V.V. als enige sportvereniging. Deze club speelt met drie elftallen in de tweede klasse van de afdeling Rotterdam van de K.N.V.B. Gistermiddag is het stoffelijk overschot van de heer T. Heida op de „Biezen" in Santpoort aan de aarde toevertrouwd. Vooraf was in de Engelmunduskerk in Velsen een rouwdienst gehouden, die ge leid werd door ds. L. Brink. De predikant heeft in deze sobere dienst onder meer de goede hoedanigheden van de heer Heida, die sedert jaren een functie in het kerkbestuur bekleed had, belicht. Veel heeft de overledene tijdens zijn leven voor de Nederlands Hervormde Gemeente van Velsen gedaan en tot voor kort heeft hij zelfs nog adviezen gegeven inzake de op handen zijnde restauratie van het kerk gebouw. Wethouder J. C. Aschoff, mevrouw Hey- koopvan Reekum, ir. D. N. Dammers, het personeel van Openbare Werken, col legae en vele anderen hebben deze dienst bijgewoond. In de consistorie was daarna gelegen heid de familieleden deelneming te betui gen. Op de begraafplaats was de belang stelling van hen die de heer Heida de laatste eer bewezen nog groter. Daar heeft ds. Brink een korte liturgie gesproken, die hij besloot met het uitspre ken van het „Onze Vader". Nadat de kist, die door één enkel bloem stuk was bedekt, in het graf was neerge daald, heeft een schoonzoon van de over ledene voor de betoonde belangstelling dank gezegd. Bij het slopen van een perceel aan de IJmuiderstraatweg is Dinsdagmoi-gen een balk op de schouder van een drieëntwintig jarige Santpoortste arbeider terecht geko men. Hij moest met verwondingen aan het gezicht en pijn in de rug in het Antonius- ziekenhuis worden opgenomen. Dinsdagmorgen is een achttienjarige bakkerszoon uit Kloosterzande (gemeente Hontenisse) gearresteerd. Deze jongeman heeft bekend met 't meisje T. D.. welks lijk Dinsdag in een polder bij Hontenisse ge vonden is, een verhouding gehad te heb ben. Bij een ruzie had hij haar bewuste loos geslagen en in het water gegooid. Hij had het lichaam daarna met net overdekt. Naarmate de bevolking in Velsen toe neemt moeten ook de openbare nutsbedrij ven worden uitgebreid. Dit geldt in de eer ste plaats voor het bedrijf van de gas- en watervoorziening. Het waterverbruik in Santpoort is bij voorbeeld zo hoog gestegen, dat bij droogte de druk niet voldoende meer is en' daarom is de bouw- van een zogenaamd opjaagsta- tion noodzakelijk geworden. Dezer dagen wordt aan cle Hagelinger- weg ter hoogte van de Biezenweg begon nen met. het bouwen van een huisje van vier bij drie bij drie m. Hierin wordt een pomp geplaatst, die een capaciteit heeft van 80 m3 per uur, bij 20 meter opvoer- hoogte, aangedreven door een motor van 10 p.k. In het gebouwtje aan de Willem de Zwij gerlaan wordt een drukschakelaar aange-* bracht, die. zodra de druk in het gedeelte rond de Hagelingerweg te laag wordt, automatisch de pomp in werking stelt. De druk in Santpoort-dorp wordt daardoor verhoogd, omdat dit apparaat reageert op de druk die in het hoofdbuizennet aan de Willem de Zwijgerlaan heerst. Om bij de watervoorziening te blijven: zodra B. en W. en Gedeputeerde Staten de uitbreiding van de prise d'eau in Drie huis met een tiental pompen hebben goed gekeurd, wordt onmiddellijk begonnen met het aanleggen van vijf onderwaterpompen, in putten die komen tot een diepte van 40 a 50 meter. In 1954 hoopt men gereed te komen met de andere vijf pompputten en in de loop van de tijd zullen er in het ge heel een twintigtal van deze pompen wor den bijgemaakt. Door middel van electri- sche afstandbediening worden deze pompen van het filtergebouw aan de Wijk aan Zeeërweg uit bediend. Filtergebouw-uitbreiding; Wat het filtergebouw betreft, hierin zal de pompinstallatie, die dient om water uit het laagreservoir in de watertoren naar het hoogreservoir te brengén, moeten worden uitgebreid met een aantal pompen, elk met een capaciteit van 150 m.3 per uur met een opvoerhoogte van 48 m3. En deze appara ten worden aangedreven door motoren elk van 40 p.k. Dit heeft ook een ingrijpende verandering van de electrische installatie in dit gebouw ten gevolge, zodat alle pom pen gelijktijdig met stroom van het P.E.N. zullen kunnen werken. De tweede testmatch Vanochtend is op Lord's in Londen de tweede testmatch van dit seizoen begonnen tussen Engeland en Australië. De Austra liërs wonnen de toss en kozen batten. Mor ris en Hasselt openden de innings en be speelden de Engelse aanval aanvankelijk zonder veel moeite. Op 65 viel het eerste wicket, toen Morris voor 30 door Evans op het bowlen van Alec Bedser werd gestumpt. Hassett, die op dat moment- met 34 not out was, kwam toen aan de wickets met Harvey. Bij de lunch was het totaal 87 voor 1. Hasse.tt had 46 not out en Harvey 11 not out. Albireo, 23 v. Bahia n. Rio de Janeiro. Aietta, 23 v. Bangkok n. Pladju. Alioth, 23 te Montevideo. Andijk, 23 v. Brownsville te Houston. Alblasserdijk, pass. 24 Vlissingen n. Lissabon. Alphacca, 23 te Victoria. Aardijk, 24 v. Galveston te Tampa. Amstelvaart, 23 v. Rotterdam n. St. Laurens. Arnedijk, 23 v. New York n. Philadelphia. Alcyone, 23 150 m. W ZW. St. Paulsrock. Amerskerk, pass. 23 Str. Jubal n. Aden. Amsteldiep, 23 360 m. W. ten N. Diego Garcia. Appingedijk., 23 770 m. W.ZW. Flores. Arkekiijk, 23 450 m. O.ZO. Kp. Race. Armilla. 23 180 m. Z. Kp. Padaran. Axelriijk, 24 v. Hamburg te Bremen. Abbèkei k, 25 te Cadiz. Aagtedijk, 24 v. New York n. Buenos Aires. Abbedijk. 26 v. Rotterdam te New York verw. Aidegonda, 24 v. Bangkok n. Pladju. Alkaid, 24 v. Port Alegre n. Rio Grande. Amstelland, pass. 24 St. Paulsrock n. St. Vincent Amsteltoren, 25 te Genua. Arinenkerk, pass. 24 Pinisterre. Arenidsdijk, 24 van Santos. Arendskerk, 24 v. Yokohama n. Nagoya. Akkrumdij'k, 24 v. Sydney n. Adelaide. Alamak, 25 v. Antwerpen te Rotterdam. Alchiba, 25 v. Buenos Aires te Rotterdam. Aidabi. 25 te Antwerpen 27 Rotterdam verw Almkerk. 26 v. Sydney te Brisbane verw Alnati. 25 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro Aagtekerk, 24 v. Sydney te Rotterdam. Aalsdijk. 24 v. Tampico n. New Orleans. Alphacca, 24 v. Victoria n. Bahia. Altair, 24 v. Paranagua n. Santos. Aludra, 25 v. Khorramshar te Bash. Amor, 24 v. Amsterdam te Rotterdam. Gezicht op de doorschuifplakkenovens van Breedband N.V. Ampenan, 24 v. Charleston n. Philadelphia. Amsteldijk, 24 v. Philadelphia n. New York. Argos, 25 v. Amsterdam te Rotterdam. Bali, 24 ze Singapore. Boskoop, 23 710 m. ZW. Flores. Breda, 24 te Madeira. Bintang, 25 te Tutticorin. Bonaire. 24 900 m. Z.ZW. Fayal n. Plymouth. Blitar, 25 v. Antweipen te Rotterdam. Billiton, 26 Belawan verwacht. Bemiekom. 24 v. San. Antonio te Bahia. Blommersdijk, 25 v. New York te Rotterdam. Caltex Leiden, 23 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Utrecht., 23 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Nederland, 23 100 m. N. Finisterre. Caltex Pernis, 23 200 m. W. Kreta. Ceronia, 23 460 m. ZO. St. Helena. Chama, 23 150 m. NW. Djeddah. Cleodora, 23 v. Ardrossan n. Stanlow. Castor (KNSM), 24 v. Antwerpen te Amsterdam Coriila, 25 v. Mena el Ahmadi n. Spezia. Caltex Delft, 24 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Leiden, pass. 24 Kreta. Ceronia, pass. 24 St. Helena. Cottica, 24 1020 m. NO. Barbados. Cistula, 23 v. Sydney te Brisbane. Clavella, 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Delft, 24 te Talara. Diemerdijk, 23 260 m. W.ZW. Ouessant. Delfland, pass. 24 Teneriffe. Drente, 24 v. Djeddah n. Aden. Enggano. pass. 24 Gibraltar n. Marseille. Eendracht, pass. 24 Ouessant 26 Rotterdam i verwacht. Edam, 23 190 m. W. Scilly's. Esso Amsteidam, 25 v. Aruba te Rotterdam. Friesland (SSM), 25 v. Vlaardingen te Setubal. Friesland (KRL), 26 Algiers verwacht. Gaasterkerk, 23 v. Yokohama n. Manilla. Garoet, 23 v. Semarang n. Tj. Priok. Gaasterland, 24 v. Rio de Janeiro te Ilheos. Gouwe, 25 v. Amsterdam n. Raumo. Gadila, 24 v. Singapore n. Suva. Graveland, 24 te Rio Grande do Sul. Hector, 23 v. Lattakia te Stratoni. Hilversum, pass. 23 Aden. Hathor, 24 v. Beyrouth te Istanboel. Heemskerk, pass. 24 Evenaar n. Aden. Helder, 24 tè Belize. Heelsum, 23 310 m. W. ten Z. Finisterre. Hermes, 22 v. Ciefuegos n. Amsterdam. Helicon, 24 v. Maracaibo n. New York. Hoogkerk, pass. 25 Vlissingen. Hestia, 24 v. Guanta n. Cumana. Indrapoera, 25 te Port Swettenham. Java, 23 v. Singapore n. Tj. Pandan. Japara (KRL), 23 nog te Damman. Jagersfontein. 24 v. Kaapstad n. Port Elizabeth Jupiter. 24 v. Lissabon n. Gibraltar. Keüoe. 23 v. Soerabaja n. Semarang. Kertosono, pass. 24 Ras al Hadd. Kota Agoeng, 24 v. Djeddah n. Suez. Kot-a Baroe, pass. 24 Perim n. Massawa. Karimata, pass. 25 Vlissingen. Kota Gede, 25 v. Belawan n. Singapore. Lutterkerk, 23 te Bahrein. Lucita. 23 v. Avonmouth n- Swansea. Leuvekerk. pass. 24 Finisterre. Luna, 23 te Valencia. Laertes, 24 v. Tj. Priok n. Ch-eribon. Lekkerkerk, pass. 24 Ras al Hadd n. Bahrein. Leopoldskerk. 25 te Mena el Ahmadi. Lindekerk, 25 te Khorramshar. Lombok, 25 te San Francisco. Maas, 23 Istanboel te Izmir. Merwede. 24 v. Amsterdam ts Antwerpen. Muiderkerk, pass. 23 Socotra n. Cochin. Macuba, pass. 24 Townsville. Maashaven, pass. 23 Kp. Race. Mirza, pass. 23 pass. 23 Kp. Elba. Mitra, 24 v. Yarrow te Rotterdam. Maasdam, 24 1000 m. O. ten N. Kp. Race. Murena, 25 v. Balikpapan te Miri. Myonia, 24 v. Saloniki te Piraeus. Maasland, 24 v, Recife n. Bahia. Markelo, verm. 26 v. Pernoviken n. Londen. Malvina, 2S v. Dunedin te Miri. Mataram, 28 12 u. Marseille verwacht. Mapia. 24 v. New York n. Baltimore. Nieuw Amsterdam, 24 v. Southampton. Nestor, 24 v. Antwerpen te Rotterdam. Noordwijk, 24 v. New York n. Nassau. Ovula, 6 Juli v. Balikpapan te Beira verw Omala. 24 v. Volos te Piraeus. Overijsel, 23 420 m. NO Kp Race Ondina, 24 v. Singapore n. Calcutta. Oberon, 25 v. Amsterdam n. W.-Indië. Cranjefontein, 24 400 m. NO. St. Helena. Oranjestad, 24 120 m. Z. ten W. Fayal. Prins Willem III, pass. 23 ZW. punt Ierland. Polyphemus, 23 v. Djeddah. Prins Alexander, 24 te Quebec. Parkhaven, 23 460 m N ten O St. Paulsrock. Prins AVillern IV, 24 v. Rotterdam n. Le Havre. Papendrecht, pass. 24 Perim. Poelau Laut, 25 te Marseille. Prins Fred. Hendrik, 22 v. Toronto n. Hamilton Prins Fred. Willem, 22 v. Toronto n. Montreal. Prins Willem V. pas. 24 Anticosti eil. n. Quebec Riouw, 23 v. Abadan op rede Koewait. Rijndam, 23 260 m. O.NO. Kp. Race. Rijnland, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Rempang, pass. 23 Daedalus Rif. Rita. 23 210 m. NW. Kp. Cambodia. Radja. 24 v. Colombo n. Belawan. Rijnkerk, 27 laat Southampton verw. Ruys, 23 te East London. Salawati, 23 v. Abidjan n. Monrovia. Sloterdijk, 22 te Havana. Soestdijk. 23 Havana n. Le Havre. Stad Breda, pass. 24 Kp. Race. Straat Malakka, 22 v. Pcnang n. Belawan. Sallanö. 23 100 m. ZW. Finisterre. Schiedijk, pass. 23 Jebel Teir n. Suez. Sirrah, 23 460 m. W. Bombay. Stad Amsterdam, 23 620 m. ZO. Kp. Farewell. Stanvac Benekat, 23 v. Belawan n. Sungetgerong Sunetta. 26 v. Miri te Balikpapan verw. Straat Makassar, 23 600 m. ZW. Diego Garcia. Saidja, 25 te Singapore. Sibajak, 25 te Soerabaja. Scherpendrecht, pass. 24 Kp. St. Roque. Schie. 24 v. Patras n. Rotterdam. Sliedreeht, 24 v. Isle of Grain n. Kaapstad. Stad Arnhem, pass. 24 Kp. Clair. Stad Maassluis, 24 v. Middlesboro n. Narvik. Stad Maastricht, 25 v. Rotterdam te Lulea. Stad Rotterdam. 25 v. Rotterdam te Narvik. Straat Soenda, 25 te Singapore. Sumatra, 24 v. Aden n. Singapore. Saparoea, 25 v. Bordeaux n. Dakar. Stad Alkmaar, vertr. 27 v. New Orleans naar Nederland. Stad Dordrecht, verm. 25 v. Setubal n. R'dam. Saran-gan, 20 v. Vancouver n. Perz. Golf. Stentor, 25 te Paramaribo. Tabian, pass. 23 Aden n. Djeddah. Tara, 23 v. Victoria te Ilheos. Teireslas, 24 v. Bintang te Makassar. Thalatta, 23 v. Rotterdam te Singapore. Themisto, 23 v. Quebec n. Nederland. Tamo. 23 440 m. Z. ten W. St. Vincent. Tankhaven III, 24 te Belawan. Tiberius, 24 v. Port of Spain te Paramaribo. Tjibodas, 24 v. Hongkong te Osaka. Tjikampek, 23 230 m. ZO. Zanzibar. Tjitjalengka, pass. 23 ten Oosten Hainan. Tomori, 23 rede Menado. Tongkol, 25 v. Ondragiri te Singapore verw. Taria, 24 v. Miri n. Singapore. Tabinta, 25 v. Colombo n. Port Said. Ternate, 25 9.10 u. v. Rotterdam n. Hamburg. Tegelberg, 20 v. Buenos Aires te Montevideo. Titus, 24 v. Barbados n. Port of Spain. Tjimenteng. 19 te San Francisco. Van Riemsdijk, 23 te Belawan. Van Linschoten, pass. 24 Kp. Palmas n. Abidjan Veendam, 24 560 m. O. Kp. Race. Willem Ruys, 24 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Waiwerang, 23 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Waterland, 23 v. Buenos Aires n. Amsterdam. Waterman, 24 440 m. NW. Flores. Wonosari. 24 rede Singapore. Wieldrec'ht, 24 v. Swansea n. Rotterdam. Willemstad, 25 te Laguaira. Waal, 25 te Bremen. Westland. 25 v. Amsterdam te Buenos Aires. IJsel, 24 v. Napels n. Piraeus. Zeeland (SSM), 24 v. Newcastle n. Rotterdam. Zijpenberg, 23 725 m. O. Gibraltar. Zonnewijk. pass. 24 Scilly's. Zuiderkruis, 24 260 m. W. Scilly's. Zeeland (SSM), 25 v. Newcastle te Rotterdam. KLEINE VAART Arnoudspolder, verm. 24 v. Antwerpen n. Rot terdam. Annie, 23 v. Oscarshamn n. Karlskrona. Astra, pass. 23 Vlissingen. Alida, 22 v. Delfzijl n. Landskrona. Algarve, 24 v. Amsterdam n. Antwerpen. Betty Anne, 25 v. Amsterdam te Avonmouth verwacht. Bill, 25 v. Swansea te Rotterdam verw. Birmingham, 23 v. Harlingen n. Goole. Bornrif, pass. 23 Dover. Bellatrix, 22 v. Londen te Kingslynn. Caland, 23 v. Calais te Gent. Claes Compaen, 23 v. La Roehelle te Requejada. Condor, pass. 24 Vlissingen. Cornelia b II, 24 v. Swansea te Rotterdam verw. Cornells Houtman, 23 v. Mesane n. Cardiff. Depa, 24 v. Rotterdam te Antwerpen. Deo Duce, 23 v. Rouaan n. Malmö. Depa, pass. 24 Vlissingen. Delta, 22 v. Bremen te Londen. Daje Bohmer, pass. 24 Westhinder. Deneb. 24 v. Dublin te Londen verw. Dend, 24 v. Port Talbot n. Bllesmerep'ort. Doklaan, 24 60 m. NO. Casquets. Duiveland, 24 v. d. Tyne n. Amsterdam. Elisa, 23 v. Safi n. Mazagan. Escaut, 23 v. Hamburg n. Rotterdam. Ferocia, 24 v. Gefle te Raumo. Follonica, 24 v. Amsterdam n. Antwerp'en. Fen, 24 v. Antwerpen te Vlissingen. Fivel pass. 23 Vlissingen. Gerd, 22 v. Shoreham te Southampton. Gerry, 23 v. Liverpool n. Cardiff. Glashaven, verm. 24 v. Antwerpen n. Rotterdam. Hartel, verm. 24 v. Bordeaux n. Aalborg. Hebe Nobel, pass. 24 Vlissingen. Henrica b, verm. 24 v. Stockholm n. Morlaix. Hondsrug, 24 v. Skarrengate te Amsterdam Hoflaan, 23 v. Mantyluoto n. Garston. Harold, 24 v. Gdynia te Kiel. Haskerland. 23 v. Goole n. Harlingen. Hast I, verm. 24 v. Sunderland n. Quimper. Hast III, 22 v. Gefle n. Parijs. Hast IV, 21 v. Rouaan te Hull. Ibis, 22 v. Halmstad te Londen. Ida Jacoba, pass. 22 Gibraltar. Import, verm. 23 v. Oporto n. Antwerpen. Ida Pieter. 23 v. Civita Vecchia n. Alicante. Ingeborg, 26 v. Cuxhaven op de Vestman eilan den verwacht. Import, 23 v. Oporto n. Antwerpen. Julia, 24 v, Zaandam n. Rotterdam. Josef Swenden. 22 v. Goole te Randers. Jozo, pass. 23 Vlissingen. Josien, pass. 24 Terschelling. Kenitra, 23 v. Fedaiah te Nantes. Kortenaer, 23 v. Abo n. Tunadal. Larix, 23 te Norpkoping v. Vasteras. Leny, pass. 23 Vlissingen. Leuvehaven. 23 v. Antw. te Lysekkil. Koningin Juliana, 23 v. Gent te Cherbourg. Lydia, verm. 24 v. Hull n. Amble. Marcella, 24 v. Casablanca n. Ellesmereport. Megrez, 23 v. Safi n. Casablanca. Menkar, 23 v. Marseille te Casablanca. Meres. 23 v. Casablanca n. Bordeaux. Merwehaven, verm. 25 v. Duinkerken n. R'dam Mirach, 23 v. Bordeaux n. Lissabon. Mies, 23 v. Sunderland n. Cuxhaven. Maasym, 23 v. Rotterdam te Dublin. Merak, 25 v. Alexandrie te Sibenik verw. Michel Swenden, 23 v. Methil n. Kopenhagen Mado, 27 v. Londen te Rotterdam verwacht. Markab, 24 v. d. Tyne te Amsterdam verw. May Mere, 24 v. Portsmouth n. Swansea. May Star, 25 v. Swansea te Rotterdam verw. Mudo, 24 70 m. w. Texel. Mypuck, 24 v. Par te Rouaan verwacht. Myson, 24 v. Malmö te Stockholm verw. Noorderhaven, 24 v. Hamburg te Merikarvia. Nettie, pass. 23 Vlissingen. Noordstad, pass. 24 Vlissingen. Nijenburgh, 23 v. Rotterdam te Stockholm. Nato, 22 v. Casablanca te Liverpool. Nooreland, 23 v. Methil n. Kopenhagen. Nieuwehaven, 23 te Kopenhagen. Nieuwland, 21 te Grangemouth. Nottingham, 24 v. d. Tyne n. Amsterdam. Olwe, pass. 23 Vlissingen. Oleum, 23 v. Londen te Middlesboro. Omlandia, pass. 22 Gibraltar. Olivier van Noort, 23 t.h.v. Narvik. Pavo, 23 te Koping v. Vasteras. President Roosevelt, 23 v. Ryeka n. Belfast. Peter Swenden, 23 v. Methil te Kopenhagen. Palma, 24 v. Vlaardingen n. Drogheda. Peter, pass. 24 Brunsbüttel. Poortvliet, pass. 24 Texel. Prior, 24 v. Jersey te Teignmouth. Regina, 22 v. Amsterdam te Stockton. Remmert, 23 v. Amsterdam te Rotterdam. Rocket, verm. 22 v. Londen n. Hartlepool. Rubion, 22 v. Delfzijl n. Kopenhagen. Strijpe, 26 v. Huelva te Berwick on Tweed verw. Servus, 23 v. Rafso te Londen. Sian, 22 v. Odense te Karlstad. Sumatra, pass. 23 Vlissingen. Sirius, verm. 24 v. Gravelines n. Londen. Spurt, pass. 24 Holtenau. Tilly, 23 te Rundvik. Theano, 24 v. Dublin te Belfast. Taormina, 23 v. Borga n. South End. Twin, pass. 24 Vlissingen. Teun, 23 v. Methil te Kopenhagen. Timor, pass. 24 East Goodwin. Ton. 23 v. Leixoes te Guernsey. Urmajo, 23 v. Nantes n. Villvoorde. Vrouwepolder, verm. 24 v. Lissabon n. Oporto Vitesse, pass. 23 Vlissingen. Vivo, pass. 24 Vlissingen. Vecht, 23 v. Maassluis te Boston. Veenenburgh, pass. 24 Humber. Westlaan. 24 v. Hamburg n. Rotterdam. Westerschelde, 24 v. Aberdeen te Sunderland Walenburgh. 23 v. Aberdeen te Middlesboro Wiekenburgh. pass. 23 v. Rouaan n. Londen. Wea, 22 v. Aem te Goole. Wegro, 22 v. Kalmar te Hull. Westerschelde. 22 v. Aberdeen n. Sunderland. Westlaan, verm. 23 v. Hamburg n. Rotterdam. Westkust, 23 v. Walkom n. Hull. Westpolder, pass, 24 East Goodwin. Zwerver, 22 v. Torbaai. j

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10