Koningin Juliana hij opening „Breedband" N. V. Conservatief Joseph Laniel aanvaardt Auriols opdracht Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wimbledon Rhee zweept volk op tegen mogelijke wapenstilstand Nederland onafhankelijk voor blik en dunne stalen plaat Morgen voor de Kamer; zijn papieren staan niet slecht Bom van 500 kilogram in duinen gevonden Het woord is aan Bij gelegenheid van Anjerdag Weer een executie in Oost-Duitsland I natste bedrijf van „Le moulin rouge" 67e JAARGANG No 293. Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haailem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 25 JUNI 1953 Haarlems Dagblad 297e JAARGANG No 140 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE PUBLIEKE BELANGSTELLING 'voor sportwedstrijden is in de Westelijke wereld dezer dagen nog steeds stijgende. Ge kunt daar verscheidene motieven voor bijeengaren, maar de meeste mensen doen dat niet. Zij gaan er eenvoudig heen om dat zij er zin in hebben, zonder zich te vermoeien met zelfonderzoek naar beweeg redenen. Maar terwijl in ons land de waar lij ke massaas zich alleen om de voetbal velden verenigen zelfs in zomerhitte, nademaal in dit seizoen nog om het kam pioenschap van Nederland wordt gestreden trekken in Engeland ook verscheidene andere takken van sport vervaarlijke men senmenigten. Gij hoeft maar aan de paar denrennen te denken, aan de roeisport, aan cricket en aan tennissen. Noel Joseph deelt in de News Chronicle mede, dat alleen door plaatsgebrek de All England Club voor de dezer dagen begonnen tenniskampioen schappen te Wimbledon 200.000, dat is meer dan twee millioen gulden, aan entrées heeft moeten verbeuren. Ronald Aird, de zakelijke leider, zegt dat de aanvraag van tickets alles overtroffen heeft wat hij in de zevenentwintig jaar, waarin hij zijn functie bekleedt, heeft meegemaakt. „Ons arme oude land", voegt Noel Joseph hier aan toe in die merkwaardige schrijftrant, die men alleen bij sommige sportjourna listen aantreft, „barst uit zijn voegen in zijn streven om plaats te vinden voor allen die wedstrijden willen zien." Maar hij biedt hun een oplossing aan zonder zich verder om het barstende eiland te bekom meren. Hij is op Wimbledon geweest en heeft ervaren dat het er zo vol was, dat alleen de voorste rijen plaatsen op het centre court volkomen onbelemmerd uit zicht op het spel boden. Overal elders, op de zeventien banen waarop getennist wordt, moest hij zich in bochten wrin gen. Maar daarop ontdekte hij (bij toeval) televisie in de" betonnen kelders onder het centre court en daar aanschouwde hij ver der onbezorgd het spel. Geen enkel détail ontging hem. En nu zegt hij tot al die men sen, die gezamenlijk twee millioen bespaard hebben omdat zij geen tickets konden krij gen: „Ga maar voor een televisie-toestel zitten om tennis te zien. U aanschouwt de hele baan en het is naar mijn mening het enige spel dat u beter in televisie-repro ductie dan in werkelijkheid kunt waar nemen. Ook omdat dit het wiskunstig- nauwkeurigste is van alle spelen, die wij in Groot-Brittannië beoefenen." Waaraan hij dan knorrig toevoegt, want knofrig is hij na zijn beproevingen blijkbaar nog wel: „Soms denk ik dat het ook het meest ziel loze van alle spelen is. U zult voor uw toe stel ruimschoots kunnen oordelen over de automatische spelers. Een Tilden, Lacoste, Cochet, Perry of Austin allemaal ster ren uit het verleden, die bijzondere per soonlijkheid bezaten zijn er toch niet meer bij." Over de speelsters, die toch reeds sinds tientallen jaren groter publieke attractie op Wimbledon vormen dan de spelers al slaan zij niet zo hard zegt deze ongalante man niets. Zelfs niet over de tegenwoordige, die toch zo jong zijn. Hij kruipt liever in zijn kille betonkelder en staart naar een schermpje, dan zich, nu ja, in een enkel bochtje te moeten wringen om de luchte gratie, de bekoorlijke blosjes en de verrukte lachjes-bij-applaus der tennissterretjes tenvolle te .savoureren (mag ik wel zeggen). Geen Fransman, geen Italiaan, geen Spanjaard zou ooit op de gedachte zijn gekomen dit neer te schrijven en ik hoop dat geen Hollander het over zijn hart had kunnen krijgen. En al moge tennis mathematischer zijn dan andere spelen, telt dan de vreugde van het buiten zijn niet meer mee? Zou den wij, als televisie eenmaal evenzeer verbreid zal zijn in ons land als in Enge land, de ons en ook: de Engelsen zo spaarzaam toegemeten zon gaan negeren om in een donkere kamer urenlang naar een schermpje te gaan turen? Zo; het zich, zoals in Amerika" al ruimschoots het geval schijnt te zijn, tot een gehele reeks sport en andere gebeurtenissen, die zich in de open lucht afspelen, uitbreiden? Misschien zal het zich tot een tijdelijke rage bepalen en daarna snel verflauwen. Mij lijkt het nog steeds ongewenst, ongezond en verstar rend. Al die Engelsen, die gezamenlijk twee millioen voor entreekaartjes hadden willen betalen aan Ronald Aird en ze tot hun spijt niet krijgen konden begrijp ik beter dan Noel Joseph en zijn medestan ders, zittend in hun kelder onder het centre court inplaats van eromheen. Liever een lange reis ondernemen, liever in queues staan, liever zich in enkele bochten wrin gen dan verstarren op een stoel en wat men vroeger ging zien alleen nog maar „in blik" ervaren. Zal het ogenblik komen waarop iemand gaat beweren dat men de schone natuur evengoed (en ongehinderd door insecten) op een schermpje kan waar nemen als buiten? Het zal wel niet uit blijven, In gedachten scherp ik reeds de pen. R- P-. Naar wij vernemen is men bij graafwerk voor de aanleg van een nieuw fietspad door net Nationale park „De Kennemerduinen" ter hoogte van het Lange Vlak gestoten op een oude, niet ontplofte hom van ongeveer vijfhonderd kilo, die tijdens de oorlog op het ter plaatse gevestigde afwerpterrein voor de Duitse luchtmacht moet zijn neer gekomen. 1 De mannen van de Mijnenopruimings- dienst zijn inmiddels gewaarschuwd en verwijderen reeds het projectiel. Van de zijde der directie van de Kennemerduinen deelde men ons mede, dat deze vondst nie mand behoeft te verontrusten. Het is lang" niet zeker of de bom nog schade kan aan richten en voorts liggen eventuele projec tielen (het gaat hier om slechts een enkel achtergebleven exemplaar, want de duinen zijn grondig gezuiverd) zo diep onder het zand, dat normaliter niemand ze meer vindt. Aan HET UITERSTE WESTPUNTJE van het enorme Breedband-complex heeft Koningin Juliana vanmorgen de opening bijgewoond van de nieuwe walserijen, die Nederland wat zijn voorziening met blik en dunne plaat betreft onafhankelijk maken van het buitenland. Achter de muren, die vele honderden meters in gele steen oprijzen uit het duinzand van de voormalige Breesaap gromden de zware walstuigen hun lied terwijl de imposante erehal zich vulde met vele genodigden onder wie het Koninklijk Paar. Ir. A. H. Ingen Housz, president-directeur van de Koninklijke Nederlandse Hoog ovens en Staalfabrieken heeft in diezelfde erehal, de geschiedenis van de Hoogovens „aanschouwelijk" laten zien en horen. Zijn rede werd namelijk opgeluisterd met wisselende reuzen-décors, die achter het spreekgestoelte de fasen in de ontwikkeling der KNHS weergaven: van ruim vijfentwintig jaar geleden toen Holland op zijn smalst nog maar net ontlook tot de omvang van vandaag, nu er uit 61.000 kubieke meter beton en 6000 ton wapeningsijzer een hallenrij is ontstaan, die de moderne Amerikaanse machines bevat voor het uitwalsen van gloeiende stalen blokken tot ragdunne platen. Hedenmorgen was Koningin Juliana aanwezig bij de opening van de nieuwe walserij van de N.V. Breedband. Foto: de Koningin wordt naar de hal geleid door ir. A. H. Ingen Housz, president- directeur van de Hoogovens. C arlyle Niets bevrijdt een mens zozeer van al zijn boeien, al is het slechts voor ogenblikkenals echte be wondering. Deze week is het laatste deel van de nieuwe fabriek, de afdeling, waar het uit- gewalste plaat wordt voorzien van een dunne tinlaag zodat de blik geworden, „aan gaan lopen" en vanmorgen rolden de platen blik onder het keurend oog van vele genodigden vlot uit de blikschaar. Blik was het nog niet helemaal, want erachter staat de ultramoderne vertinningsmachi- nerie, die het staal „doopt" en dan ten slotte doorgeeft aan meisjes de eerste meisjes, die de Hoogovens ooit in het fa bricageproces opnamen die het keuren. De bijna volmaakt versierde en opge maakte erehal, waar een gordijn van vlaggen een rijk-voorzien buffet aan het oog onttrok en een sierlijk podium de sprekers droeg, is tegen half tien volge stroomd met de honderden genodigden niet alleen hoogwaardigheidsbekleders uit binnen- en buitenland, maar oko afnemers van het product der IJmuidense Hoog ovens en de Hoogovenharmonie heeft met een mannenkoor er voor gezorgd, dat de wijding van het moment der officiële ope ning onderstreept werd door ons volkslied en andere melodieën. Later heeft men zich in een aangrenzende hal kunnen vergewissen van de vele toe passingsmogelijkheden van stalen plaat en blik: van een complete D-wagon van Beij- nes tot een eenvoudig melkblikje toe, van een DAF-terrein trekker en een uitneem- bare stalen barak tot een emaille pan: dit alles kan Nederland voortaan maken van eigen materiaal en het is te verstaan, dat er vanmorgen meermalen met trots ge waagd is van de vele maanden vol hard werk, die er lagen tussen 28 Juli 1950, toen de eerste Breedband-steen door mi nister J. R. M. van den Brink werd ge legd en deze blijde Donderdagmorgen. Koningin en Prins in Erehal Vijf minuten over tien rolde de eerste van de twee extra diesels de immense en stijlvol versierde erehal van de Breedband binnen waar de warmte van de zomer boven lange rijen stoelen zinderde en zachte pianomuziek het geroezemoes over speelde. Even later duwde een bedrijfs- locomotief de op een lange wagen gezeten hoogovenharmonie de ruimte binnen en in middels was de open Koninklijke Daimler tussen de juichende schoolkinderen langs Wijkerstraatweg en Wenckebachstraat doorgereden en luttele minuten later, half elf precies, schreden de hoge gasten door het middenpad van de hal: de Koningin gekleed in licht zomertoilet met rose toque en Prins Bernhard in donker costuum. Ir. H. Ingen Housz begeleidde met profes- stor Kreukniet de vorstin, dr. P. R. Bentz v. d. Berg liep naast de Prins der Neder lander- Rondgang door de hallen Het Wilhelmus klonk fors op, gezongen door een mannenkoor van de Hoogovens en vervolgens werden de redevoeringen gehouden waarvoor wij naar een binnen- pagina verwijzen. Het Koninklijk Paar heeft na het officiële gedeelte een dappere, want zeer warme wandeling gemaakt door de Breedbandhallen, niet echter voor het koor een staalwerkerslied ten gehore had gebracht. (Elders in deze editie komen wij nader op de betekenis en omvang van het nieuwe project terug.) Tot opvolger van de huidige comman dant van het Nederlandse UNO-detac'nement in Korea, de luitenant-kolonel C. M. Schil- peroord, is benoemd de kapitein C. Knuist uit Den Haag. Kapitein Knuist zal in ver band met deze benoeming tijdelijk worden bevorderd tot luitenant-kolonel. Van onze correspondent in Parijs) Er schijnt nu plotseling toch enig schot in de Franse crisis te komen. Gisteroch tend heeft president Auriol een der leiders van de partij der rechtse onafhankelijken, waartoe ook Reynaud en Pinay behoren, de 64-jarige industrieel Joseph Laniel, bij zich ontboden, en 's avonds een zes uur later liet deze al verkondigen, dat hij de opdracht als formateur met genoegen zou aanvaarden. Het schijnt dat Laniel, die evenals Pinay een jaar geleden voor het grote publiek vrijwel volslagen onbekend is ofschoon hij zijn halve leven in het Palais Bourbon heeft doorgebracht, het minimumprogram- ma der zogenaamde „twintig wijzen" in grote lijnen over zal nemen, zodat hij zon der al te veel voorbereiding morgenoch tend reeds voor de Kamer kan verschij nen. Men noemt algemeen zijn kansen voor zijn investituur gunstig al zal het hem ver moedelijk daarna dan ook niet zo gemak kelijk vallen een regeringsploeg samen te stellen. In deze lange cirsis is namelijk ook het aantal politici dat zich nu met over tuiging „ministrabel" is gaan voelen zien derogen gestegen en de selectie belooft dus een delicate zaak te worden. Maar dat is voor het moment nog een probleem van tweede orde. Het heelt hier aanvankelijk enige ver bazing gebaard, hoewel men zich bij deze crisis over weinig meer zou mogen ver wonderen, dat president Auriol na Pinay nu ook de volgende en achtste informateur uit het kamp der rechtse onafhankelijken wilde recruteren. De verklaring is vermoe den] k dat de president der republiek van oordcel is dat bet eerder de persoon van Pinay is geweest, die wegens zijn enorme populairiteit door zijn geachte collega's nog steeds heel auideh k gevreesd wordt, dan de drager der conservatieve ideeën, die door de meerderheid en speciaal ae Katholieken onaanvaardbaar werd ge acht. Auriol wil vermoedelijk dus nogmaals nagaan of er voor een rechtsgericht pro gramma levensmogelijkheden bestaan, en omdat het al een dag of wat bekend was dat de heer Laniel die zijn carrière in het vaarwater van Paul Reynaud gemaakt heeft wel ambitie voor het premier schap koesterde, lag de keuze dus voor de hand. Verzetsman Laniel heeft bovendien nog mee, dat hij tijdens de oorlog zeer actief tegen de Duit sers geageerd heeft, hetgeen hem mis schien een wit voetje bij de Gaullisten en de Katholieken kan hebben bezorgd. Daar entegen zouden zijn liberale opvattingen op het gebied van de economie in die krin gen weer weinig vertrouwen inboezemen, terwijl ook het feit dat hij in de buiten landse politiek hoegenaamd geen ervaring heeft, een zwaar nadeel voor hem kan vormen. Want Laniel is als hij het morgen haalt ook voorbestemd Frank rijk en Europa op de Bermuda-conferentie te vertegenwoordigen. Wanneer overwegingen van zuiver po litieke aard deze crisis domineerden, zou men Laniel dan ook heel weinig hoop kun nen geven. Maar omdat hij geen figuur lijkt, die de persoonlijke ambities van zijn mede-gedeputeerden storend in de weg kan staan - al heeft hij zich dan ook offi cieus candidaat voor het Elysée gesteld - meende men gisteravond in hem al de toe komstige premier te mogen begroeten. Het zal in elk geval een premier zijn, die zon der tegenzin het roer in handen neemt. Een vraag, die voorlopig open blijft, is of Laniel nu ook wel de aangewezen man kan blijken, die Frankrijk zal kunnen red den uit de diepe nood, waarin het gedu rende deze lange en ingrijpende crisis is gestort. Alom in den lande zal dit jaar weer ten bate van de culturele arbeid van ons volk door het Prins Bernhard Fonds met behulp van de regionale Anjerfondsen de Anjer dag worden georganiseerd. Voor de Anjer dag van dit jaar zal gecollecteerd worden met speldjes, foto's van het Koninklijk gezin en, hiertoe in staat gesteld door de Nederlandse bloemisterij, op verschillen de plaatsen met levende anjers. In totaal werd in 1952 in 349 gevallen steun verleend aan culturele objecten voor een totaalbedrag uit eigen middelen en met behulp van derden van ruim driekwart millioen gulden. Daardoor is het mogelijk gemaakt, dat verschillende wetenschappe lijke onderzoekingen konden worden ver- Foto van het Koninklijk Gezin door Cas Oorthuys, vervaardigd voor het Anjerfonds richt, dat verschillende wetenschappelijke en litteraire boeken konden worden uit gegeven, expedities werden gesteund, kun stenaars bij hun start geholpen werden, het ballet werd gesteund, dorps- en gemeente huizen werden ingericht en subsidies ten behoeve van congressen werden gegeven. Zo de geestelijke en culturele vrijheid ons volk nog iets waard is, dan is een bij drage aan het Prins Bernhard Fonds, of aan één der afdelingen, de regionale' Anjer fondsen, hoe klein ook, ereplicht. Gironummer 500900. Bank: Nederland- sche Handei-Maatschappij N.V., Amster dam. SEOEL (Reuter/A.F.P.) President Syngman Rhee van Zuid-Korea heeft van daag zijn weigering om een wapenstilstand in Korea te aanvaarden, herhaald. Zijn stafchef, generaal Soen Joep Paik, viel hem bij door te verklaren, dat indien Rhee het Zuid-Koreaanse leger bevel zou geven om op te rukken, het hieraan „met kokend bloed" gehoor zou geven. Voor een menigte van 50.000 personen, zette president Rhee op de derde verjaar dag van de oorlog op Korea, de redenen uiteen van zijn bezwaren tegen een wapen stilstand. Naar de Zuid-Koreaanse presi dent verklaarde, zou een millioen man Chinese troepen bij een wapenstilstand in Korea blijven. Bovendien zouden „commu- nistisch-gezinde" Indische troepen achter het front komen. De invloedrijke politieke leider en vice- president van de Zuid-Koreaanse nationale vergadering, Joen Tsji Joeng, die na Rhee het woord nam, oogstte stoirnachtige bijval toen hij Engeland van „mogelijke sympa thie voor het communisme" beschuldigde en opperde, dat de communistische Chinese krijgsgevangenen aan nationalistisch China zouden worden uitgeleverd. Een voorstel om de Algemene Vergade ring van de U.N.O. bijeen te roepen ter behandeling van het verzet van president Syngman Rhee van Zuid-Korea tegen het sluiten van een bestand, is in ambtelijke kringen te Washington op niet officiële wijze besproken. In officiële kringen in de Verenigde Sta ten is men op het ogenblik tegen het voor stel. De Amerikanen en vertegenwoordigers van andex-e leden van de U.N.O. met strijd- ki'achten in Koi~ea zijn overeengekomen, dat de zaken moeten blijven zoals zij zijn zolang het opperbevel van de U.N.O. en de Amerikaanse leiders pogingen doen om tot een vei'gelijk met Rhee te komen. Waarnemers te New Delhi geloven, dat India bij de ï'egeringen van de V.S. en Peking-China er op aangedrongen heeft al bet mogelijke te doen om spoedig een wa- pestilstand te sluiten, ongeacht de vrij lating van Noord-Koreaanse krijgsgevange nen door Zuid-Korea. India zou ook hebben geopperd, dat de Algemene Vergadering van de U.N.O. spoe dig bijeen wordt gei*oepen om de toestand in Korea te bespreken, ook al is er nog geen wapenstilstandsovereenkomst ge sloten. De Zuid-Koreaanse politie heeft bij Ton- ganae honderd van de 140 Chinese gevan genen aangehouden, die er in geslaagd waren te ontvluchten uit een krijsgevan- genenkamp. Aldus heeft het U.N.O.-opper- bevel te Tokio bekendgemaakt. (AFP). Volgens het onder Ameri kaanse licentie verschijnende blad „Der Abend", is de communistische burgemees ter van Döbernitz Saksen-Anhalt), Hart- mann, na standrechtelijk vonnis gefusil leerd. Hartmann had de hand geslagen aan een lid van de Volkspolitie, dat op de demonstranten wilde schieten. Behalve berichten over verdere terecht stellingen en veroordelingen wegens het meedoen aan de jongste oproeren in Oost- Duitsland, komen er ook mededelingen binnen over toenemend gebrek aan levens middelen en over zuiveringen onder politie en leden van de communistische partij. Dinsdag zouden wederom heftige demon straties gehouden zijn in Saksen-Anhalt en in de provincie Saksen omdat de staats winkels voor de zevende achtereenvolgen de dag geen rantsoenbonnen konden hono reren. Volgens inwoners van Oost-Berlijn, die in West-Berlijn werken, wordt de uitzon deringstoestand langzamerhand verzacht. De Sovjet-Russische tanks zijn terugge trokken naar het centrum van de sector en bij de sectorgrenzen zijn zij in zijstraten geplaatst. Het verkeer in de straten begint weer normaal te woi-den. Noch de volks politie, noch de Sovjet-Russische soldaten xchijnen veel aandacht te besteden aan het verbod, volgens hetwelk samenscholingen van meer dan drie personen zijn verboden. Het anti-communistische West-Berlijnse inlichtingenbureau heeft Woensdagavond een bericht van bevrijde gevangenen uit Oost-Duitsland aangehaald, volgens welk ruim 59.000 Oost-Duitse stakers op 17 Juni te Merseburg gevangenisdeuren open ram meiden en kokende teer over Sovjet-sol daten goten. Volgens de gevangenen waren de stakers van de Leuna- en Buna-fabrie- ken gekomen. De stakers werden volgens de verhalen van de gevangenen met vuur van machine pistolen van Russische soldaten en Oost- Duitse politiemannen ontvangen. Sir Winston Churchill heeft in een bood schap aan bondskanselier Adenauer ver klaard, dat de onlusten in Oost-Duitsland de „dringende noodzaak" van hereniging van Duitsland in volle vrijheid hebben ge demonstreerd. De Britse premier antwoordde op een telegram van de West-Duitse kanselier, waarin deze de volledige steun voor Duits- lands eisen tot beëindiging van de staat van beleg in Oost-Duitsland en herstel van de Duitse eenheid had gevraagd. Vier weken na de sluiting van Haarlem- Lichtstad heeft de Haarlemse raad zich nogmaals bezig gehouden met het faillisse ment van de vermaakstent in het Flora park „Le moulin rouge". Aanleiding daartoe was de omstandig heid dat de heer Wensing zich niet bevi-e- digd voelde over het antwooi-d dat B. en W. hem gaven op zijn naqr aanleiding van het échec van genoemde onderneming gestel de vragen. Het college, aldus de heer Wensing, heeft mijn vragen opgevat als een informa tie naar de schade die de gemeente heeft geleden; mijn intei-esse ging echter meer uit naar de vraag of hier een zaak door de gemeente te veel moreel gesteund is in ver houding tot de wankele financiële basis waai-op zij was opgezet. Tal van midden standers en ook leden van het personeel zijn daardoor in een moeilijke positie ge komen. Wethouder Geluk antwoordde, dat men toch moeilijk van de gemeente kan verlangen dat zij particuliei-en gaat advi seren of en in hoeverre zij risico's kunnen aanvaai-den door leveranties of dienstne ming bij andere particulieren. Van enige pi-otectie van „Le moulin .rouge" is geen sprake geweest, integendeel de exploitan ten zijn door B. en W. zelf gewaarschuwd tegen de hachelijke kanten van hun opzet. Een der oorzaken voor de mislukking was dat de initiatiefnemers te laat met hun plan gereed kwamen om nog afspraken te kunnen maken met reisbureaux en touring- car-ondei"nemers. De heer Geluk meende voorts dat het niet juist is voor dei-gelijke bedrijven de vestigingswet in het geding te brengen: dat doet men tenslotte met poffertjeskra men of kermistenten ook niet. De heer Geluk verzekerde wel, dat men, deze ervaring rijker, in het vei-volg nog voorzichtiger zal zijn, maar zo voegde hij eraan toe, de optimisti§che kijk op de mo gelijkheden van „Le moulin rouge" wei-den tenslotte gedeeld door een te goeder naam en faam bekend staand accountant, die candidaat stond voor de gemeenteraad en juist in het Floi-apark en omgeving een niet onaanzienlijk aantal stemmen heeft behaald (hilariteit) OCXJOO(XCOOCOD(XOCXXX30CCCCOCCOCCCOOCCDC WEINIG WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met in de nacht en vroege ochtend hier en daar mist. Overwegend zwakke wind uit Noordelijke richtingen. Weinig veran dering in temperatuur. 26 Juni Zon op 4.21 uur, onder 21.04 uur. Maan op 21.04 uur. onder 3.02 uur. Hoog en laag water in I.Tmuiden Donderdag 25 Juni Hoog water: 2.02 en 14.31 uur. Laag water: 9.52 en 22.28 uur. Vrijdag 26 Juni Hoog water: 2.44 en 15.14 uur. Laag water: 10.43 en 23.11 uur. COOOOOCOC<XXX»XCOOOOCOOCOOOOOOCOOOOOi

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1