RCH speelde beter voetbal en bond Vitesse aan zegekar Het Huis Jongelui, die belangstelling hebben voor de Koninklijke Marine Goal van Van Lieshout bracht beslissing in aantrekkelijke wedstrijd 14-3.... Wederom nederlaag van Sparta: Eindhoven won met een-nul van haar Dromen Dehnert uitgeschakeld en in 1952 of 1953 eindexamen Gymnasium of 5-jarige H.B.S. doen of hebben gedaan worden hierbij door de Commandant van Hr. Ms. Huibers liep Woensdag avond hersenschudding op Vitesse-RGH om zeven uur FEUILLETON door Dorothy Quetitin, Wielrennen Koblet winnaar van Ronde van Zwitserland Uitnodigingen voor bokser Jan de Bruin Sport in 't kort WIMBLEDON Verrassing: Morea verslagen door Ian Ayre DONDERDAG 25 JUNI 1953 (Van onze sportredacteur) TOEN scheidsrechter Roomer gisteravond voor de laatste maal floot in de wedstrijd RCH-Vitesse om het landskampioenschap voetbal leek het wel alsof de Racing, die een alleszins verdiende en veilige twee-een overwinning op de Arnhemmers had behaald, al kampioen van Nederland was. Honderden supporters stormden toen namelijk het veld op om de overwinnaars te bejubelen en in triomf naar de kleed kamer te geleiden. En eigenlijk hadden al dié enthousiaste leden en supporters daar wel reden toe. Want na drie wedstrijden was de Racing ongeslagen gebleven na alle tegenstanders in de kampioenscompetitie eenmaal ontmoet te hebben en - wat be langrijker was - na iedere tegenstander getoond te hebben sterker te zijn. Na Sparta en Eindhoven, ook tegen het voor de aanvang van de wedstrijd nog ongeslagen Vitesse. Na een één-één stand bij de rust (doelpunten van Gallis en E. Jansen) besliste rechtsbuiten Van Lieshout precies een minuut na de hervatting de wedstrijd met een fraai schot van zijn linkervoet. Een doelpunt, dat RCH ten volle toekwam dank zij een technische en tactische meerderheid gedurende een vlotte en zeer aan trekkelijke eerste helft. Maar ook voor het tweede deel van het felle duel, toen de Racing de Arnhemse aanvallers zeer resoluut terugwees en zelf doorlopend gevaarlijk bleef. Een verdiende overwinning dus, die de blauwzwarten een geduchte stap in de richting van de hoogste voetbaltitel bracht: En toch mag R.C.H. niet alleen verheugd zijn over de overwinning zelf. Zeker niet. Er was nog een verblijdend teken. Het be langrijkste was wel het spel van midvoor Gallis. Met elke wedstrijd blijkt deze jeug dige speler er beter in te komen. En zoals hij gisteravond voor het eivolle Heemsteed- se sportpark speelde behoorde hij onge twijfeld tot het genre midvoors dat een doorlopend gevaar betekent voor elke defensie. Met zijn handige, maar vooral snelle schijnbewegingen en zijn soms onnavolg bare rappe sprints versloeg hij de uit stekende Arnhemse stopper Hendriks diverse malen. Eigenaardig genoeg ont stond er maar één doelpunt uit, door hem zelf gemaakt. Doch voor hetzelfde geld hadden het er drie of vief kunnen zijn zon der dat men gezegd zou kunnen hebben dat het onverdiend was. Verstandiger Voorts hebben we geconstateerd dat het voorhoedespel van de Racing flitsender, maar bovenal verstandiger was dan ooit tevoren. Gedurende de competitiewedstrij den bleek maar al te vaak dat de zo drin gend gewenste productiviteit maar niet wilde komen. Voornamelijk door een te ge brekkig combinatiespel en het gebrek aan een schot van richting. Ook dat tekort is nagenoeg verdwenen. De zestienduizend toeschouwers hebben dat gisteravond over duidelijk kunnen zien. Van alle kanten vlogen de schoten in de richting van het Arnhemse doel. En had daar niet een be trouwbaar doelman als L'Amie gestaan, de overwinning van de thuisclub zou onge twijfeld veel ruimer zijn geweest. Waarmede we maar aan willen tonen, dat R.C.H. ook inderdaad de sterkste ploeg uit de competitie om het landskampioen schap is gebleken. Vooral tegen Vitesse, dat geen enkel moment van de wedstrijd aan spraak kon maken op meer dan dat ene, ongetwijfeld fraaie doelpunt van hun links binnen Epie Jansen. Schoten Over de wedstrijd zelf kunnen we eigen lijk kort zijn. Na het zenuwachtig begin bleek al spoedig dat R.C.H., dat begon met flitsende aanvallen, waar de Arnhemse defensie met Hendi-iks aan het hoofd aan vankelijk geen raad mee wist, de toon zou aangeven in de match met de bovenste plaats van de competitie als inzet. Van alle kanten zeilden de schoten naar het doel van keeper L'Amie. Vooral De Wette en Koster maakten zich met dat schieten zeer verdienstelijk. Even sloeg Vitesse daarna terug. Maar alle aanvallen liepen toen dood op het hechte trio Van de Brink-De Vos-Van Rheenen. Na 22 minuten sloeg toen Gallis toe. Met een handige schijnbeweging ver raste hij zijn bewakers en gaf ook de op hem toegesnelde L'Amie geen kans. Doch vijf minuten later was het al weer gelijk, toen de naar rechts gezwenkte linksbinnen Epie Jansen met een even hard als goed gericht diagonaal schot Wille, wie het uit zicht volkomen werd benomen, verraste. Wat er daarna nog voor de rust gebeur de, kwam allemaal op rekening van R.C.H., dat in een vervaarlijk tempo Vitesse, waar linksback Alberts deerlijk werd gemist, probeerde te overspelen. Beslissing Lukken deed dat toen niet. Wel na de hervatting. Nauwelijks hadden toen de blauw-zwarten het offensief ingezet of rechtsbuiten Van Lieshout kreeg in het strafschopgebied de bal van Koster toege schoven, waarna eerstgenoemde L'Amie met een hard schot passeerde. Dat doelpunt bracht zo bleek later de beslissing in de wedstrijd. Want de Degene die zou willen beweren, dat R.C.H. gisteravond tegen Vitesse niet volkomen verdiend met twee-één heeft gewonnen, heeft zeer beslist ongelijk en zelfs de felste Vitesse-supporter zal moeten toegeven dat de Haarlemmers in alle onderdelen van het spel en over alle linies sterker waren. En indien er, hoewel dit haast niet te veronderstellen is, toch nog iemand in de mening ver keert, dat een gelijk spel of een over winning voor de Arnhemmers een betere weergave van de krachtsverhouding ge weest zou zijn, dan behoeft men slechts naar de cijfers van deze wedstrijd te kijken om hem (of haar) het onjuiste van deze veronderstelling te doen in zien. Immersalleen het aantal corners, dat de Haarlemmers mochten nemen (14) tegen Vitesse (3) (alle na de rust) zegt al veel. Ook schoten de R.C.H.'ers veel meer op het doel dan hun tegenstanders. De Haarlemmers trachtten namelijk 23 maal doelman l'Amie te verschalken. Hetgeen hen, zoals men weet, twee keer gelukte en de gasten hebben slechts 10 schoten op het R.C.H.-doel gelost, waarvan er 1 in een doelpunt omgezet werd. Wat het onregelmatig aanvallen van een tegenstander betreft staan de R.C.H.- spelers er niet zo gunstig voor: zij ver oorzaakten namelijk 17 keer een vrije schop tegen Vitesse 12 keer. Twee spelers van beide ploegen speel den de bal met de hand. Bijzonder opvallend is het, dat er slechts één voorhoedespeler van de Racing bui tenspel heeft gestaan. Vitesse deed het nog beter, want de Arnhemmers zorg den er voor, dat zij de gehele wedstrijd door voor de verdediging van de gast heren bleven. Racing legde daarna het accent op de ver dediging. En dat wil met de uiterst vaar dige Biesbrouck, de onvermoeibare Las- schuit en de abrupt ingrijpende en hard schietende Van de Brink en Van Rheenen wat zeggen. Vitesse kwam er niet meer door. Integendeel. Het moest alle zeilen bilzetten om de score twee-een te houden. Want vooral Couwenhoven op links en Gallis in het midden bleven een voort- ADVERTENTIE Kruiser „Tromp" uitgenodigd voor een bezoek aan boord op Dinsdag 30 Juni te Amsterdam. Zij zullen dan de gast van de Koninklijke Marine zijn en worden rondgeleid door Adelborsten. Plaats van samenkomst Naast de steiger „Bronswerk" tegenover de Westelijke uitgang van het Centraal Station te Amsterdam, Dinsdag morgen 30 Juni, 9-30 uur. Schoolagenda mede te brengen. durend gevaar in de viermansvoorhoede, waarin Koster, die ver achter deze linie opereerde en dikwijls zelfs in de verdedi ging was te vinden, ontbrak. Een overwinning werd het uiteindelijk die vrijwel geen ogenblik in gevaar was. Ondanks de soms wat al te felle charges. R.C.H. overwon en verdiende dat. En als we dan heel erg kort mogen zijn: de Ra cing won om de eenvoudige reden dat het over alle linies beter en productiever voet bal speelde. De stand in de competitie om het kam pioenschap van Nederland luidt nu: R.C.H3 2 1 0 5 6—3 j Vitesse3 1 1 1 3 7—7 Eindhoven 3 1 1 1 3 5—6 i Sparta 3 0 12 1 3—5 Het zit Vitesse in de kampioenscompetitie niet mee. Gisteravond moest de Arnhemse vereniging zonder linksback Alberts aan treden en het zal Zondag aanstaande tegen de Racing nog een speler moeten missen. Middenvoor Huibers namelijk kwam tien minuten voor het einde van de wedstrijd van Woensdagavond bij een kopduel zo ongelukkig in aanraking met de R.C.H.- spil De Vos, dat hij moest uitvallen. Later bleek dat de Arnhemmer een hersenschud ding had opgelopen. De wedstrijd VitesseR.C.H. zal Zondag aanstaande niet om twee uur, de oorspron kelijk vastgestelde tijd, beginnen, doch om zeven uur 's avonds. Het tweede doelpunt van R.C.H. Van Lieshout (tweede van rechts, gedeeltelijk zicht baar) kreeg een korte pass van Koster (geheel rechts) en schoot hard en zuiver achter de Arnhemse doelman l'Amie. Hendriks (op de voorgrond) schrikt evenals Wielheze (geheel links). Later bleek dit doelpunt in de eerste minuut van de tweede helft gemaakt het beslissende. Na een nieuwe nederlaag op eigen terrein werd Sparta Woensdagavond practisch voor de Nederlandse voetbaltitel uitgeschakeld. De wedstrijd tegen Eindhoven was zeer aan trekkelijk, waarbij Sparta technisch iets beter was en als ploeg een homogener ge heel vormde dan Eindvoren. Het was jammer dat de Rotterdammers in zekere zin het slachtoffer werden van een fout van scheids rechter Martens. Er was in de tweede helft bijna een half uur gespeeld toen Van Rooy de bal met de hand naar zich toe trok. Doch terwijl vriend en vijand en de vlaggende grensrechter op het fluitsignaal wachtten, liet de arbiter rustig doorspelen. Van Rooy plaatste naar Schmidt en uit diens voorzet kopte Van Melis in. Dat dit doelpunt het enige zou blijven lag min of meer voor de hand, aangezien bij beide ploegen het schieten wel het slechtst verzorgde onder deel was. Eindhoven kreeg tegen de goed op dreef zijnde Sparta-verdediging minder kans dan de gastheren tegen de verdediging van Eind hoven, doch Sparta moest opnieuw ervaren dat twee zwakke plekken in de voorhoede, die de kunst van het schieten niet verstaan, in staat zijn elke goed opgezette aanval teniet te doen. Goed begin De wedstrijd begon met enige staaltjes goed voetbal, waarbij Sparta een licht over wicht nam. Toch kreeg Schmidt de eerste goede kans. De Eindhovense aanvaller schoot echter naast, iets waarin de Spartanen even later niet voor hem onder deden. Een uittrap van Landman sprong kort daarna van de rug van een speler voor de voeten van Schmidt, die opnieuw voor een leeg doel naast schoot. Zo bleef even het spelbeeld: Sparta meer in het offensief en Eindhoven met minder, doch goede aanval len de beste kansen. Na de hervatting volgde na enkele ver geefse Eindhovense aanvallen een fel offen sief van de Rotterdammers, waarbij het vertaald uit het Engels 10) „Als ze 't tenminste op Willows in de winter kan uithouden", merkte Yvonne sceptisch op. „Het kan daar oersaai en be nauwend ziin, liefste". Elsie zat met een doodongelukkig ge zicht op de harde rechte stoel en vroeg zich af, wanneer ze weg zou kunnen gaan. Er werd opnieuw drank ingeschonken en Yvonne merkte spottend op, dat Mark voor Elsie beter wat limonade had kunnen bestellen. Mark lachte opeens. „Houd je van limo nade, Elsie?" vroeg hij. „Mijn meest geliefde drank is sinaasap pelsap", antwoordde Elsie, terwijl ze dacht aan de bijzondere manier, waarop de moe der van het weeshuis deze drank wist klaar te maken. Ze verbaasde zich er over, toen ze Mark hoorde lachen, als was haar ant woord buitengewoon geestig. Enigszins verlegen voegde ze er aan toe: „Ik geloof, dat ik er vandoor moet, meneer Hilary. We moeten voor 10 uur binnen zijn in het Tehuis". „Allemensende avond begint pas", merkte Yvonne op. „Durf je 't niet te ris keren, er uit gegooid te worden, nu je er toch zo spoedig weg zult gaan?" Het was half tien. De avond begon in derdaad pas. Yvonne had gedineerd met de markies en de markiezin van Hazeldene en had dit een buitengewoon vervelende bezigheid gevonden. De markiezin was echter een uitstekende relatie en het was goed om in een restaurant in zulk gezel schap gezien te wordenYvonne wilde zich nu echter graag amuseren en het leek haar grappig, om dit jonge kind nog een poosje in Mark's tegenwoordigheid op de proef te stellen. Ze wilde Mark's besluit om haar aan te stellen aan 't wankelen brengen. Er was reeds iets van aarzeling bij hem te bespeuren. „O nee, dat zou ik niet kunnen doen", antwoordde Elsie. „Juffrouw Brown is al tijd erg aardig voor me. Ik zal even mijn jas halen, meneer Hilary.Ze liep naar Mark's slaapkamer en met een verlegen gezicht kwam ze met de jas aan terug, zich nog meer dan voorheen bewust van het contrast tussen Yvonne en haarzelf: Yvonne, stralend in avondtoilet, met koper kleurige krullen en groengrijze ogen, en zijzelf in een saaie, afgedragen, donkere wintermantel. scheen alsof de gasten het tempo niet meer konden volgen. Toch konden de Eindho- venaren het spel verplaatsen en weldra kreeg Van Melis een mooie kans. Landman keerde het schot, maar Louwers schoot op nieuw in en nu was het raak. De scheids rechter oordeelde het echter nodig overleg met de grensrechter te plegen en gaf ver volgens een vrije schop, vermoedelijk voor ongeoorloofd aanvallen van de keeper. Niettemin betekende dit moment het over nemen van het initiatief door Eindhoven. Met het reeds vermelde doelpunt als resul taat. Ofschoon de kasteel-bewoners nog even vinnig aanvielen bleef de gelijkmaker uit. De laatste étappe van de Ronde van Zwit serland van St. Moritz naar Zürich (246 km.), is gewonnen door de Zwitser Koblet, die hiermede tevens winnaar werd van de Ronde van Zwitserland. Het klassement van de achtste en laatste étappe luidt: 1. Koblet (Zwits.) 7 uur 5 min. 42 sec.; 2. Clerici (It.) 7.18.02; 3. Schaer (Zwits.) z. t.; 4. Barozzi (It.) z .t.; 5. Kam- ber (Zwits.) 7.20.13; 6. Metzger (Zwits.) z. t.; 7. Cerami (It.) z. t.; 8. Russenberger (Zwits.) zelfde tijd. Het einklassement van de Ronde van Zwit serland luidt: 1. Koblet (Zwits.) 50.22.11; 2. Schaer (Zwits.) 50.40.51: 3. Barozzi (It.) 50.45.31; 4. Clerici (It.) 50.46.39. Theo Huizenaar, de manager van de bokser .Tan de Bruin, heeft telegrafisch een aanbie ding ontvangen om deze op 5 Juli tegen de Duitse middengewichtkampioen Hecht uit te laten komen. De party zou in Berlyn gehou den moeten worden. Voorts heeft men Huizenaar voorgesteld om De Bruin midden Juli in Amsterdam te laten boksen tegen de Amerikaanse neger Charley Anglee. Voor beide gevechten is Huizenaar in onderhandeling getreden. Wat de wedstrijd tegen Hecht betreft heeft Hui zenaar een andere datum, omdat hij van me ning is dat voor een dergelijke ontmoeting een langdurige voorbereiding van De Bruin nodig is. MOORE BLIJFT WERELDKAMPIOEN HALFZWAARGEWICHT. In een boks- partij over 15 ronden heeft Archie Moore zijn wereldtitel in het halfzwaargewicht met succes verdedigd tegen de oud-wereldkam pioen Joey Maxim. De beslissing van de jury in zijn voordeel werd eenstemmig genomen DE ZWITSERSE WIELERPLOEG VOOR DE TOUR DE FRANCE. De Zwitserse wielerploeg voor de Tour de France zal be staan uit Koblet, Schaer, Huber, Chevalley, Schellenberg, Metzger, Pianezzi, Reiser, Croci Torti en Diggelmann. Meili en La- franchi zijn als reserves aangewezen. De 23-jarige Australische Ian Ayre, in zjjn land vierde op de ranglijst, heeft Woens dag in het Wimbledontournooi voor een ver rassing gezorgd. In vier sets (68, 64,119, 62) wist liij niemand minder dan Enrique Morea, één van de acht geplaatste spelers en kampioen van Argentinië, uit te scha kelen. Alle overige „seeded players" lieten zich echter niet verrassen en bereikten, te zamen met nog 25 concurrenten, de derde ronde. Bij deze 32 overblijvers bevond zich echter niet onze landgenoot Fred Dehnert. In straight sets zag hij zich door de Austra liër Jack Arkinstall de pas afgesneden. Dehnert's vorm verschilde, en dan jammer genoeg in ongunstige zin, duidelijk met die waarin hij twee dagen geleden Panajotovic had verslagen. Hij zag geen kans zijn beter smashen en beter verzorgde netspel vol doende uit te buiten, slaagde er niet in zijn tegenstander van het net weg te houden en moest keer op keer het hoofd voor de harde slagen van Arkinstall, die in de eerste ronde in vijf sets de Indiër Kumar had overwon nen, buigen. Het liep tenslotte op een dui delijke en verdiende 61, 63, 61 zege voor de Australiër uit. Van de geplaatste spelers had Jaroslav Drobny het tegen de Amerikaan Bernard Bartzen ongetwijfeld het gemakkelijkste. In minder dan één uur, waarbij hij geen enkele service game afstond, sloeg hij Bartzen met 64, 6—3, 6—3. Ken Rosewall ging het min der goed af. Tegen Robert Abdesselam ver overde hij binnen korte tijd met harde dri ves naar de hoeken en bekeken drop shots met 63 en 61 de eerste twee sets. In de volgende set brak de Fransman echter door Rosewall's service, kwam met 32 voor te staan en won met 64. Maar in de vierde set liet de Australiër er echter geen twijfel over bestaan, wie de sterkste was en bracht de set en partij met 62 op zijn naam. Uitslagen De uitslagen luidden: Heren enkelspel, tweede ronde: Seixas (V. S.) sl. Skonecki (Polen) 6—2, 6—2, 7—5; Drobny (Egypte) sl. Bartzen (V. S.) 64, 6—3, 6—3; Wilson (G. B.) sl. Buser (Zwits.) 64, 6—3, 63; Rosewall (Austr.) sl. Abdes selam (Fr.) 6—3. 6—1, 4—6. 6—2: Davidson (Zweden) sl. Golden (V. S.) 63, 64, 64; Ampon (Philippiinen) sl. Katona (Hong.) 6—4, 6—3, 6—1; Stockenberg (Zwe den) sl. Aeer (V. S.) 7—5, 8—6, 6-4; Wor- thington (N. Zeel.) sl. Bergelin (Zw.) 26, 6—0. 6—3, 6—2; Hartwig (Austr.) sl. Paish (G. B.) 6—8, 6—3, 6—3, 6—2; Patty (V. S.) sl. Tsai (Hongkong) 75, 62, 60; Ayre (Austr.) sl. Morea (Arg.) 68. 64, 119, 6—2; Johansson (Zw.) sl. Grinda (Fr.). 3_6, 6—1, 6—4. 6—2; Torben Ulrich (Den.) sl. Merlo (It.) 6—4, 3—6, 6—2, 6—3; Rose (Austr.) sl. Lewis (G. B) 63, 63, 62; Molinari (Fr.) sl. Peten (Belgieë) 61, 36, 60. 60; Wilderspin (Austr.) sl. Bulmer (G. B.) 6—2, 6—3, 7—5: Mulloy (V. S.) sl. Huber (Oostenr.) 6—2, 6—2, 3—6, 6—4; Hoad (Anstr.) sl. Nath (India) 60, 64, 61. Dames enkelsnel, tweede ronde: Mevr. H. Weiss (Arg.) sl. mevr. A. Downey (Ierl.) 6—3, 6—1: mei. A. Mortimer (G. B.) sl. mej. S. Schmitt (Fr.) 2—6. 6—0, 6—1; mevr. J. RinkelQuertier (G. B.) sl. mej. M. Harris (G. B.) 63. 62; Mevr. N. Adamson (Fr.) sl. mej. R. Bulleid (G. B.) 1—6, 6—3, 6—3. Shirley Fry (V. S.) sl. mej. F. Walthew (G. B.) 6—2, 6—2. Heren dubbelspel, eerste ronde: Abdes selam en Borotra (Fr.) sl. Clark en Hovell (G. B.) 6—3, 6—2, 6—3. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Juli Sampson (V. S.) en Hoad (Austr.) sl. mej. D. Spiers (G. B.) en Hackett (Ierl.) 6—1, 63; Jean RinkelQuertier en Paish (G. B.) sl. mej. D. Kilian (Z. Afr.) en Geelhand (België) 6—3, 6—2. Puzzlerit motorclub De motorclub „Zandvoort" houdt Zon dag een puzzlerit voor auto's en motoren over een afstand van pl.m. 75 km. Het par cours is uitgezet over goed berijdbare wegen. De start is om 1 uur bij clubhuis paviljoen „De Vijverhut" (twee deelnemers per minuut). Voorgeschreven snelheid 36 km. per uur voor auto's en motoren beneden 200 cc.; 40 km per uur voor moto ren boven 200 cc. „Goedenavond, juffrouw Clair, goeden avond meneer Hilary", zei ze zacht. Yvon ne knikte enkel. Maar Mark stond op en schudde haar de hand. „Wil je geen taxi hebben?" vroeg hij bezorgd. „Nee, dank u. Ik kom er heel gemak kelijk met de bus. Hoe laat verwacht u me morgenochtend?" „Omstreeks elf uur, is dat goed? Dan hebben we behoorlijk tijd voor een ritje in de auto, voordat we jou voor de lunch halen, Yvonne. Ik zal de wagen hier voor het hotel laten rijden, Elsie, en je kunt aan de balie beneden vragen om mij even te bellen, zodra je er bent!" „Afgesproken, en ik dank u nog wel voor het heerlijke maal", zei Elsie be leefd, terwijl ze het vertrek verliet. Ze was zo in de war gebracht, dat ze vergat de lift te bellen en de trappen afrende over de dikke, zachte lopers. De trappen leken eindeloos, maar tenslotte kwam ze bene den aan en al haar moed verzamelend, liep ze de grote hal door. Ze glimlachte even vaag tegen een portier, die de draaideur voor haar bediende. Opgelucht haalde ze adem, toen ze buiten in de frisse lucht stond, tussen een menigte van gewone, zich voorthaastende mensen. Even later stond ze in de queue voor haar bus en nie mand keek haar laatdunkend aan. Ze moest aan Yvonne denken en heel haar wezen keerde zich tegen haar. Yvonne was afschuwelijk mooi en intelligent maar inferieur van karakter, en diep in haar hart was er de wens, dat Mark niet Dit is de eerste prijs van een tentoonstel ling over het onderwerp „Midzomernachts- fantasie", die te Battersea (Engeland) werd gehouden. De maker is James E. Turner die de beeldengroep „The tree" ofwel „De boom" noemde. met hóar zou trouwen, maar met iemand, die beter en aardiger wasZe was er van overtuigd, dat ze door Yvonne's toe doen dit baantje tenslotte toch niet zou krijgen. De schone droom was voorbij Morgenochtend zou er waarschijnlijk een beleefd telefoontje komen van meneer Hi lary om haar af te zeggen HOOFDSTUK 5 Er brak een storm los, zodra de deur van de hotelkamer achter Elsie' dicht gevallen was. „Yvonne, hoe kon je zo zijn! Jij, met jouw gezicht en figuur en houding, en met ik kan het helaas niet zien een van je mooiste creaties, aan, hoe kon je zó wreed zijn en dat arme, jonge kind zó on gelukkig maken!" Er was grote verontwaardiging te lezen op Mark's gezicht en zijn handen knelden zich om de stoelleuningen. „Als ik nor maal kon zien, zou ik je graag een behoor lijke afstraffing geven", voegde hij er aan toe. „Allemensen, lieveling, wat maak je een drukte over niets", antwoordde Yvonne, terwijl ze zich opnieuw een drankje in schonk. „Het was alleen mijn bedoeling je te helpen. Ir, je blindheid is het heel ge makkelijk een volkomen verkeerde keuze te doen". „Het gaat er hier om, dat je een ander menselijk wezen pijn hebt gedaan, vind je dat niéts?" zei hij ernstig, met moeite een bang bittere dingen te zeggen, die nooit meer herroepen zouden kunnen worden, maar Yvonne had hem door haar houding tot het uiterste gebracht. „Het arme weesje heeft stellig een be schermer gevonden", spotte Yvonne, maar even later legde ze een hand op zijn arm en sprak ernstig: „Lieveling, tracht 't te begrijpen, dat ik ie alleen maar latere er gernis wil besparen. Zodra ik het kind zag, wist ik dat ze volkomen hopeloos was. Ze zal je binnen een week aan de drank bren gen en je weet zelf maar al te goed, hoé prikkelbaar je tegenwoordig bent. Geloof je niet, dat je haar naderhand nog veel méér pijn zult doen, terwijl ze zich dan vei lig voelt in een prettig baantje?" Hij zweeg. Yvonne had stellig een vin ger op de wonde plek gelegd. I-iet was nu zeven jaar geleden, dat deze ellende met zijn ogen begon. Zeven jaren van angst, sinds hij uit het hospitaal in Frankrijk ontslagen was, waar men hem genezen had verklaard. De eerste tekenen van zijn oog ziekte hadden zich opnieuw gemanifesteerd, toen hij aan een van zijn romans zat te werken. Er moest geopereerd worden om een minuscuul splintertje een gevolg van de oorlog te verwijderen en aan vankelijk had deze operatie een succes ge schenen. Bovendien had de goede critiek op zijn boek ook gunstig op zijn lichame lijke toestand gewerkt en gedurende enige tijd waren er geen moeilijkheden meer met zijn ogen geweest. Maar daarna waren de opkomende driftbui beheersend. Hij was ondragelijke hoofdpijnen teruggekeerd en het vertroebelde gezichtsvermogen, en er waren allerlei specialisten bij gehaald. Er werd opnieuw geopereerd en er volgden lange kuren, die hem buiten zichzelf brach ten, zódat hij tenslotte alle levensmoed op gaf. Het was in een tijd van diep pessimis me, dat een vriend hem op een feestje aan Yvonne had voorgesteld. Haar schoon heid was opvallend en hoewel ze dertig jaar oud was, leek ze begin twintig. Er was geen rimpeltje op haar gezicht te ontdek ken en de lijn van haar kin en hals was als die van een jong meisje. Er waren mensen, die zeiden, dat haar gezicht altijd hetzelfde mooie masker zou blijven, omdat ze nóóit enige emotie onderging, maar Mark wist dat dit jaloers geroddel was. Langzaam hoorde hij, toen hij haar beter leerde kennen, over haar leven en de moed, die ze getoond had in moeilijke om standigheden, werkte fascinerend op hem. Aan de oppervlakte leek ze misschien hard, maar was dat niet het kenmerk van de ge hele jeugdige generatie, die de oorlog aan den lijve had meegemaakt? Er was moed voor nodig geweest om enkel en alleen met een uitgesproken flair voor kleren een succesvol modehuis op te bouwen, zoals zij dit gedaan had. Bovendien was ze er niet alleen zelf mee gebaat, maar ze steunde ook haar ouders. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6