Gouden feest loodgieters ZE VEN DA GEN HAARLEM BRILLEN Gedeputeerden moeten beslissen over toelating van K.N.P.-raadslid RIJUJIELEn 1903 1953 aan de spits in qualiteil en sierlijkheid Stemmen staakten in Heemsteedse raad Van mensen en dingen onder de Damiaatjes Opticiën Stiens VRIJDAG 26 JUNI 1953 Muziek in Heemstede Jaarvergadering HBC „Een baby van 1000 weken" Jan de Man pianoleraar aan Conservatorium HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 0 Gedeputeerde Staten van Noordholland zullen moeten beslissen of d r s. M. 'Weyers toegelaten kan worden tot de gemeenteraad van Heemstede. Gistermiddag staakten bij het voorstel van B. en W. om de heer Weyers wèl toe te laten de stemmen. De Gemeentewet be paalt dat in zo'n geval Gedeputeerden zullen uitmaken wat er gebeurt. Dat er gisteren tussen voor- en tegen standers van de toelating van de lijsttrek ker van de Katholieke Nationale Partij gelijk werd gespeeld, was een gevolg van de afwezigheid van twee leden der tegen stemmende fracties, namelijk de heer V a n H e e s bij de K.V.P. en de heer B r i n k bij de V.V.D. Ook wethouder Van Lent (K.V.P.) was afwezig. De gang van zaken bij het onderzoek naar de geloofsbrieven der bij de laatste verkiezing uitverkorene is niet los te denken van de historie van dezelfde kwes tie in 1946. Ook toen ging het om drs. Weyers, zij het dan dat deze toen gekozen werd voor de Katholieke Volkspartij. Drs. Weyers is leraar aan het R.K. meis jeslyceum „Sancta Maria", ook aan de II.B.S.-afdeling daarvan. Nu sluit de Gemeentewet de combinatie leraar van een gesubsidiëerde middelbare school-raadslid uitdrukkelijk uit, maar het geval van de lycea ligt onduidelijk, want die zijn niet in de Middelbaar Onderwijs wet geregeld. Zei dus in 1946 de K.V.P.-fractie: „Over leraren aan een lyceum wordt niet gespro ken," de overige raadsleden waren van oor- 'deel, dat de verbintenis met een H.B.S.- afdeling aan een lyceum de toelating van drs. Weyers toch deed stranden. Gedeputeerden er werd tegen het raadsbesluit tot niet-toelatiog beroep aan getekend waren de tegenovergestelde mening toegedaan, maar de raad ging van die uitspraak weer in beroep en de Kroon besliste in hoogste instantie dat het raads besluit het juiste was. Echter bleek allengs in den lande, dat in de praktijk lyceum-leraren het raadslid maatschap konden bekleden. Deze prakt ij k nu is oorzaak geweest, dat de fracties van de Partij van de Arbeid en de A.R./C.H.U.-combinatie zich gister middag hebben uitgesproken voor de toe lating van de heer Weyers. De heer Plies ter (Prot. Chr.) wees er op, dat, in tegenstelling tot zeven jaar geleden, B. en W. thans een overzicht van de jurisprudentie ter beschikking hadden gesteld, zodat de adviescommissie een beter inzicht had gekregen en de rapporteur van de adviescommissie, de heer Van Brug gen verder hadden ook de heren Reynders en Zeelenberg daarin zeitting zette uiteen, dat de meerderheid der commissie op grond van het feit, dat de lycea niet in de M.O.-wet zijn geregeld, dat elders ook geen bezwaren zijn gemaakt tegen het raadslidmaatschap van lyceum leraren en dat daarom uit een oogpunt van rechtsgelijkheid de toelating niet mocht worden geweigerd. De heer Verhoeven (K.V.P.) ver klaarde zich niet met deze conclusie te kunnen verenigen: de omstandigheden hadden zich sinds 1946 niet gewijzigd en de Kroon had zich toen tegen de toelating uit gesproken, zodat thans een andere weg ge volgd zou kunnen worden. Formalisme De heer Kamerbeek (Katholieke vrije lijst) betreurde dit „formalisme": op die wijze werd de wens van 824 kiezers genegeerd, hetgeen hij niet democratisch kon noemen en evenmin een bijdrage tot de goede onderlinge verstandhouding. De heer Van Bruggen kon die ont boezeming allerminst waarderen: het speel de geen enkele rol tot welke partij de om streden candidaat behoort, het ging slechts om de toepassing van de wet. Bij de daarop volgende stemming bleek de verhouding voor- en tegenstanders 88 te zijn, zodat, zoals reeds geschreven, Ge deputeerden uitspraak zullen moeten doen, hetgeen de meeste raadsleden waarschijn lijk niet eens zo'n slechte oplossing zullen hebben gevonden. De kansen van de heer Weyers zijn er, gelet op het verleden, zeker door gestegen. De geloofsbrieven van de overige raads leden baarden geen moeilijkheden en de rest van de agenda was al evenmin bijzon der interessant. Uiteraard leverde het crediet van dertig mille ten faveure van de uitrusting der vrijwilligers van de Bescherming Burger bevolking nog enige discussie op. Met name wilde de heer Kooymans (Prot. Chr.) een overzicht hebben van de uitgaven, die de gemeente voor de B.B. nog te wachten slaan, waarmee hij volgens de voorzitter, mr. A. G. A. ridder van Rappard, de vinger op een wonde plek legde, omdat de uit keringen van het rijk voor een gemeente als Heemstede (ingedeeld in een B-kring, maar het karakter hebbende van een A- gemeente) ten enemale onvoldoende zijn. Heemstede ontvangt slechts dertig cent per inwoner. Mr. Van Rappard deelde nog mee, dat Bloemendaal al 23 millie voor de uitrus ting 'had gevoteerd en dat vandaag in Hoofddorp besprekingen zullen worden gevoerd over de gezamenlijke aankoop van kleding en materiaal voor de B.B. door de zes gemeenten die de kring Haarlemmer meer vormen. Voorts maakt men zich in Heemstede voorshands geen zongen over de bouw van dure schuilkelders, omdat men op de gemeente geen gerichte aan vallen verwacht. Voorts wees mr. Van Rappard er op dat de uitgaven voor de B.B. dalende zijn, omdat men door de aanloopkosten heen is. Voor 1954 bedraagt de bijdrage van Heemstede aan de kring nog maar f 1940. Mevrouw Van Nispen (V.V.D.) be pleitte spoedige inschakeling van de vrouw in de zelfbescherming. Burgemeester gegispt Bij de rondvraag stelde de heer Rey n ders (Arbeid), daarin bijgevallen door de heer Pliester, de burgemeester op ge peperde wijze in gebreke aangaande diens activiteit tot herziening van de politie verordening. Reeds kort na de installatie had mr. Van Rappard toegezegd, dat er een nieuwe straf verordening zou komen. In Maart van dit jaar werd die toezegging herhaald. Maar onlangs bleek hem dat in April een model verordening van de vereniging van Neder landse Gemeenten was ontvangen, maar tevens dat de bewerking daarvan om haar voor Heemstede pasklaar te maken zo lang zou duren, dat de behandeling van da ontwerp-verordening niet meer in de huidige zittingperiode aan de raad zou kunnen plaats hebben. „Ik kaïn'begrijpen, dat uw representa tieve taak veel tijd vergt", aldus de heer Reynders", maar niet zoveel, dat wij jaren lang moeten wachten tot dit noodzakelijke en urgente werk kan worden gedaan. Of u moet het voorzitterschap van de commis sie voor de strafverordeningen neerleggen óf u moet uw representatieve taak in an dere handen leggen", aldus de heer Reyn ders. Nadat de heer Van Bruggen bedacht zaam had opgemerkt, dat het. maken van. een politieverordening geen. eenvoudige taak is, begon de burgemeester zijn verde diging met de woorden: „Dat was nou weer echt Reynders" .interrumpeerde de heer Zeelenberg: „Dat *vind ik niet, want ik geloof, dat de heer Reynders ge lijk heeft", hetgeen een storm van hilari teit ontketende. Nadat de rust was weergekeerd ging mr. Van Rappard verder met zijn antwoord. Hij vroeg zich af waarom men zich wel zo druk maakte, want er was altijd gezegd: „Wij wachten op de modelverordening uit Den Kaag. Nu is die pas in April geko men en het was volgens de voorzitter toch duidelijk, dat de aanpassing daarvan aan Heemsteedse behoeften toch niet 'in een vloek en een zucht kon gebeuren.' Echter wilde hij nogmaals toezeggen, dat den en andier binnen de kortst mogelijke tijd aan de orde zou worden gesteld. ADVERTENTIE I 1 Zoals bekend, heeft het Adoptie-Comité Heemstede-Puttershoek een voetbalwed strijd georganiseerd tussen de elftallen van de Heemsteedse politie en de militairen van de Koudenhorn'kazerne te Haarlem, welke Maandagavond 29 Juni op het R.C.H.-ter- rein zal worden gespeeld. Ten einde deze sportieve ontmoeting, waarvan de totaal opbrengst voor het geadopteerde Putters- hoek is bestemd, nog eens extra onder de aandacht van de Heemsteedse ingezetenen te brengen, zullen er voor die tijd nog twee muzikale wandelingen door de gemeente worden gehouden. De eerste propaganda- tocht vindt hedenavond van 7.30 tot 9.30 uur plaats in de omgeving van de Zancl- voortselaan door de R.K. Harmonie „St. Michaël", terwijl het Heemsteedse Fan farecorps „Excelsior" Zaterdagavond van 7.30 tot 9 uur de straten van het centrum zal bezoeken. Concert in Groenendaal Ten slotte verzorgt het Heemsteeds Fan farecorps „Excelsior" Maandagavond 29 Juni van 8 tot 9.30 uur nog een openlucht- concert in de muziektent van het wandel bos „Groenendaal", ter gelegenheid van de verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard. De jaarvergadering van de R.K. Heem steedse Voetbalvereniging H.B.C., die Don derdagavond in het R.K. Verenigingsge bouw aan de Herenweg gehouden werd, heeft ondanks het fraaie zomerweer, van de zijde der leden nog een alleszins bevre digende belangstelling getrokken; waaraan de belangrijke agenda uiteraard niet geheel vreemd zal zijn geweest. Doordat het be stuur de mandanten weer ter beschikking van de R.K. Sportraad had gesteld, was de verkiezing van een nieuw bestuur noodza kelijk geworden, waarbij tevens werd be paald het aantal leden van negen tot zeven terug te 'brengen. Ten slotte kon het nieu we bestuur als volgt worden samengesteld: voorzitter: Jos. Elsenburg, 2de voorzitter: L. P. Warmerdam; secretaris: E. Kerker; 2de secretaris: J. Boot; penningmeester: G. Willemse; 2de penningmeester' G. W. To ledo en commissaris: N. W. Drayer. De voorzitter deelde nog mede, dat met de Haarlemse voetbalclub E.D.O. een over eenstemming was bereikt inzake de trainer. Tijdens een maaltijd in restaurant Brink man n gehouden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de afdeling Haar lem van de Bond van Loodgieters- en Fit- terspatroons in Nederland werd de heer B. W. Lasschuit, oud-voorzitter, benoemd tot ere-lid der afdeling. Hem werd een gouden herinneringsspeld aangeboden, evenals aan de heer J. G. Opbroek, die reeds vijfentwintig jaar ere-lid is. Hierdoor is het voor H.B.C. mogelijk ge worden voortaan twee avonden per week en één Zondag om de veertien dagen te oefenen, onder leiding van de E.D.O.-trai ner A. Smit. Oude stal Er staat een dag te komen, die bij vele Haarlemmers wee moedige herinneringen zal op roepen. De oude Haarlemse Manége aan de Linnaeuslaan gaat namelijk over enige tijd verdwijnen, nu de Haarlemse raad besloten heeft het gebouw te kopen om er een transfor mator-station voor in de plaats te zetten. Waar eertijds de zachte hoefslag van paarden in de rijbaan klonk, zullen nu de transformateuren gaan zoe men,waar de ouderwetse maar zwierige ruiterlijke étiquette nog altijd werd gehandhaafd, zal nu de moderne zakelijkheid van de techniek gaan heersen. Het is jammer, maar het is onvermijdelijk. Met de exploi tatie van de manége heeft het sinds 1940 nooit meer willen vlotten. Ten eerste kwam door de steeds verdergaande bebou wing de manége te ver van „den buiten" te liggen en van de lasten die de oorlog het be drijf oplegde, heeft het zich nooit geheel kunnen herstellen. Zodat de heer Ad. Klebe, eige naar van deze manége, eigen lijk blij is, dat hij er met goed fatsoen van af komt. Het ge bouw bevond zich bovendien ook niet direct in een prima staat. Toch zullen de vrienden van de oude manége het onvermij delijke node accepteren. Gene raties Haarlemmers hebben er in haar 40-jarig bestaan rijden en góéd rijden geleerd. Op Chateur, die 23 jaar werd, op Chic. eertijds 't jachtpaard van een Pruisisch landedelman met een houten been, op Erica de kleine Trakehner, die over een huis heen sprong wanneer men het haar vroeg. Met dezelfde warmte zullen die ruiters aan hun oude in structeurs denken, aan de oude „Oom Flip" Kok, die het be drijf nog in zijn glorietijd be stuurde, aan zijn zoon, aan de opgewekte heer Niepoort, aan de heer Van der Zijden, een paardenman bij de gratie van St. Joris en een ruiterlijk mens in de allerbeste zin van het woord, aan de heer Van der Meer, wiens hart open ging, wanneer hij de jeugd te paard zag. Ook aan de heer Hofstede, de huidige instructeur, een royaal en bekwaam paarden man. En vooral ook aan „Wil lem", Willem van der Werve, voormalig blauw huzaar, 35 jaar stalbaas, vol van sterke verhalen en op het laatst krom van de rheumatiek. Maar zelfs tóén klom hij nog op de felste volbloed om te laten zien, hoe een huzaar te paard zit. Naar dat alles zullen de wee moedige gedachten uitgaan, wanneer de oude stal ver dwijnt. De oude stal, die zo heerlijk naar paarden en zaag sel en vers hooi kon ruiken, waar het schemerig en ouder wets en gezellig was. Waar het paard altijd nummer één was en de ruiter met al zijn ambi ties nummer twee. Dat alles gaat straks verdwijnen. Geen feestelijke uitvoeringen meer, geen dagelijkse arbeid in de koele, donkere rijbaan meer, geen vertrouwde commando's: „Met éééénen llinks", Hakken laag, Récht die rug, u zit er op als een gepelde garnaal! Jammer. Tekst en uitleg „Nu na de sluiting van de tentoonstelling „Flora 1953" het vreemdelingenbezoek in de komende maanden weer onze stad zal gelden Zo pessimistisch over de uitwerking van Flora en Lichtstad begint werkelijk de toelichting op een voorstel aan de Haarlemse raad om folders en affiches voor het Frans Halsmuseum te laten drukken. Gelukkig heeft de secretaris ons verzekerd dat het niet zo zwartgallig be doeld is als het er staat. In tegendeel: de nadruk moet vallen op het woordje: wéér. En met de strekking van het voorstel zijn we het natuurlijk volmaakt eens. Intussen is de in een vorig rubriekje gewraakte lacune in de propaganda voor de gratis orgelconcerten hersteld. Voorts vernamen we, dat de nog steeds voortdurende aan wezigheid van het bord „Flora 1953 - Haarlem Lichtstad" aan de Amsterdamsevaart te wijten is aan personeelsgebrfek van de aannemer, die met het slopen van het feestdéeor is belast. Vandaar dat ook de zuilenkolos op het Houtplein Ir do loop der jaren is het be drijf, dat bekend is geworden onder de naam Transport- en Verhuisbedrijf „Tempo" uitge breid. Er zijn zeven auto's in gebruik de achtste is reeds aangekocht en men heeft de beschikking over een flinke ruimte aan de Rozenstraat. De zer dagen is de directeur, de heer M. Geutskens, op een re ceptie in de bloemetjes gezet ter gelegenheid van het derde lustrum. Op de kaart De uitgeverij G. Eikeien boom is al sinds jaren de trouwe helpster van allen die in deze streek willen weten waar deze of gene woont en als ze die wetenschap dank zij het adresboek (er verschijnt binnenkort weer een nieuw) hebben vergaard dan ontvou wen ze eert andere uitgave van opgefnclde firma om te weten hoe ze zich het vlugst naar de aangeduide plaats zullen spoeden. maar in een tempo van een plankje per dag schijnt te verdwijnen. Helemaal bevre digen doet die verklaring ons niet, want a) had het voor de hand gelegen dat het ge wraakte bord de dag na Lichtstad was weggehaald en b) de werkloosheid weliswaar is verminderd, maar nog niet in haar tegendeel verkeerd. Smederij Vijftig jaar geleden kwam uit Breda een smid, die de bedoeling had in Haarlem een mödelsmederij te beginnen. Hij huurde een onbewoon baar verklaarde woning in de Witte Herenstraat 5 en richtte daar zo goed en zo kwaad als het ging zijn bedrijfje in. Het was niet bijzonder com fortabel want de ruimte was uiterst beperkt. De ijzeren staven konden zelfs niet lig gen en staken door het dak naar buiten. Aanvankelijk be gon smid Bos met een wagen smederij, maar allengs groei de het kleine bedrijfje uit en na drie maal te zijn verhuisd, vestigde de heer Bos zich voor goed in de Nieuwe Kruisstraat 19, waar hij meer gelegenheid kreeg om zijn ideaal, een modelsmederij, te verwezen lijken. Er ontstond na jaren inder daad een bijzonder geperfec- tionneerd bedrijf, waarbij vooral het vervaardigen van machines voor de grafische industrie de aandacht van de huidige eigenaars heeft. De heer A. Bos trok zich in 1940 uit de zaak terug en na zijn dood hij overleed in 1948 werd het bedrijf voortgezet door twee van de naaste medewerkers, de heren J. Rose en J. Duk en door zijn zoon H. A. Bos, die nog steeds de firma leiden. Op Dinsdag 30 Juni bestaat de zaak nu vijftig jaar en dat feit zal op waardige wijze worden herdacht, onder meer met een receptie in café-res taurant Brinkmann op de Grote Markt. Tempo Vijftien jaar geleden begon de heer M. Geutskens met een bakfiets zijn bedrijf van het vervoeren van pakjes. Hij had een pakhuis in de Doelstraat. Van de kaart van Haarlem er. de randgemeenten is deze week een nieuwe druk van de pers gekomen, waarop de al lerlaatste aanwinsten van de huizenvoerraad in fleurige oranje rechthoekjes staan ge registreerd. Allen die het rechte pad willen bewandelen tussen Aagje Dekenstraat en Zij Zijlweg, de alfabetische begrenzingen van Haarlems plattegrond, kunnen zich met een gerust hart op deze uit gave van Eikelenboom verla ten op één uitzondering na. Die exceptie wordt veroor zaakt door een (overigens be grijpelijke) fout in de aandui ding van het Haarlem-terrein, dat met de letters H.F.C. is getooid. En wanneer wij een wens zouden mogen doen, dan zou het er één zijn om in het vervolg ook de buslijnen in het stramien op te nemen of althans in de bijbehorende stratenlijst te vermelden. Expeditie De eigenaar van het grote expeditiebedrijf aan de Raam- vest, de heer W. M. Baars, zal deze weken waarschijnlijk ver schillende malen met zijn ge dachten in het verleden ver toeven. Op 11 Juni bestond zijn zaak namelijk precies vijfen twintig jaar en ter gelegenheid van dit, voor hem, heugelijke feit heeft hij zijn garage, op slagruimte en kantoor, laten uitbreiden en Zaterdag wordt dan het jubileum in huiselijke kring gevierd. Op diezelfde dag is namelijk ook een van de knechts 12% jaar bij de heer Baars in dienst en hij behoort daarbij tot een van de employés, die het langst bij deze expeditie firma werkt. In 1928 begon de heer Baars als jongen van 21 jaar, zonder geld en met een heleboel zor gen een klein bedrijfje, dat zich vooral bezig hield met verhuizingen. Met twee auto's reden de heer Baars en zijn eerste knecht dagen en nach ten over de Nederlandse we gen en dit waren dan ook voor de gehele familie Baars finan cieel de moeilijkste jaren. Na een jaar of zeven begon de zaak goed te lopen, de heer Baars nam er een compagnon bij, er werden enkele knech ten aangenomen en de twee kleine vrachtauto's werden vervangen door vijf enorme trucks die ettelijke tonnen goederen kunnen vervoeren. Vroeger hield men zich in hoofdzaak bezig met kleine verhuizingen en verzendingen, maar op het ogenblik nemen ook de verzendingen overzee een uitermate belangrijke plaats in en dat dit tot alle tevredenheid van de klanten gebeurt, bewijst het steeds toenemend aantal orders wel en dit komt waarschijnlijk door het feit, dat de heer Baars altijd als stelregel heeft gehouden: „Als men tevreden is vertelt men het door en wanneer de klanten ontevre den zijn, doen zij dit nog harder. Zonnig Voor de heer A. Kat, opti cien in de Generaal Cronjé- straat, zijn het in dubbele zin des woords zonnige dagen, want niet alleen viert hij het dertigjarig .bestaan van zijn bedrijf, maar bovendien doet hij dat in een fraai gemoder niseerde zaak, die vol staat met bloemen van zakenrelaties van de heer Kat, die zich met hem in zijn voorspoed ver heugen. Nieuw en hoog Tot de jongste uitbreiding van onze stad die reeds in de kaart is opgenomen behoort ook het complex van vier kloeke blokken die tezamen de afronding van Haarlems muziekbuurt vormen: de Wil lem Pijperstraat, de Henriëtte Bosmansstraat en het verleng de van de Dieper.brockstraat. Hier, bij de entrée van de omboomde vuilstortplaats welke eens Burgemeester Rei- naldapark zal heten, verrijzen twee keer 24, een keer 16 en één keer 32 woningen voor de vereniging „Vooruitgang". Die naam lijkt ons niet gek voor dit project van ir. W. Ph. Trotseerloodjes Als een organisatie een jubileum viert worden herin neringen opgehaald. Dat is lo gisch en de heer M. A. v. Zurk deed dit toen hij het een en ander vertelde over de afde ling Haarlem van de Bond van Loodgieters- en Gasfitters- patroons. En vooral over het leven en werken van de lood gieters in de vorige eeuwen weet de heer Van Zurk mee te praten, want hij heeft een grote verzameling „trotseer- plaatjes" aangelegd. Die plaat jes hebben op de oude gebou wen gezeten, want als een loodgieter of een leidekker (vroeger had de loodgieter soms ook nog de functie van pompenmaker) zijn werk zaamheden aan een dak had geëindigd vervaardigde hij meestal als sluitstuk een plaatje. Uit dit plaatje bleek dan wie het werk had uitge voerd. En ook nu nog treffen loodgieters op de daken van oude kerken en gebouwen trotseerplaatjes van hun col legae uit de vorige eeuwen aan en op deze plaatjes staat dan de naam van de loodgieter en het jaar, waarin deze ge werkt heeft.. Uit de verzameling van de heer Van Zurk blijkt bijvoor beeld, dat het loodgietersbe- drijf van een zekere heer Keun van vader op zoon is overgegaan, want op de plaat jes zijn verschillende voor letters en jaartallen vermeld. De liefde van de heer Van Zurk voor de geschiedenis van zijn vak blijkt ook uit een wandbeschildering in zijn vestibule. Naar een oude prent is een afbeelding gemaakt van een loodgieter tijdens zijn werk in het midden van de vorige eeuw. ding. In de stenen vloeren is een nieuw geluiddempend materiaal verwerkt en de was bak van de douchecel is zo geconstrueerd dat men er niet alleen gemakkelijk de was in kan doen, maar er ook een motor op aansluiten waarna van Harreveld, want in de eerste plaats is hier nu pas werkelijk sprake van „hoog bouw" en ten tweede valt in deze sector van de stad iets te bespeuren van een vooruit strevend stedebouwkundig plan. De huizen zelf behoren door uitvoering, indeling en ver zorging van détails tot het beste wat er op dit gebied in Haarlem na de oorlog tot stand kwam. Zij bevatten een naar hedendaagse maatstaven rui me woonkamer, keuken en douchecel met twee of drie slaapkamers. In het souterrain heeft iedere bewoner de be schikking over een bergruimte en per trappenhuis (met goe derenlift) van acht woningen is er één kinderspeelkamer. Verder is er meteen al ge zorgd voor de aanleg van an tennes en een centrale aardlei- men over een eenvoudige wasmachine beschikt. Voorts is er ook op autobezitters ge rekend, getuige een rijtje van acht garages aan de Willem Pij per straat. In Juni van het vorige jaar gingen de eerste palen de grond in en nu kunnen H. J. Ver kroost en A. de Wilde uit Velsen-Noord, die de hele bouw voor een klein millioen hebben aangenomen, de vol tooiing van het eerste blok in Augustus annonceren, on danks drie maanden vorstver let. En het gehele project ho pen zij omstreeks November te kunnen opleveren. Dan zullen er 96 gelukkige gezinnen in Haarlem meer zijn. Mensen die niet alleen kunnen bogen op' een eigen, maar ook op een geriefelijke woning in een stadsdeel dat zeer fraai belooft te worden. Een ander hoogtepunt van de viering van het gouden jubileum was het aanbie den van een vlag. Dit geschiedde na af loop van ds receptie in restaurant Dreef- zjcht. Namens de vrouwen der leden richtte mevrouw Cassee zich tot het be stuur der afdeling met woorden van ge lukwens; Nelleke Cassee, Karei Cassee, Eddy van der Rest, Netty Kleyn en Ma rijke Kleyn boden een vlag aan. De heer G. Rekoert aanvaardde het ge schenk namens de afdeling. Op de receptie boden gelukwensen aan de heren ir. J. H. Kouwenhoven, directeur van het Gemeen telijk Energie Bedrijf, J. N. van Donse laar namens het Waterbedrijf, W. Pronk, namens het Gemeentelijk Gas- en Water bedrijf te Bloemendaal, A. Censen, direc teur van de gemeentelijke bedrijven te Zandvoort, J. E. Voet en Mauritz, namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omliggende gemeenten, W. Onk, lid van het hoofdbestuur en Brieër, directeur van het bureau van de Bond van Loodgieters- en Fitterspatroons in Nederland, mr. J. Stakenburg, directeur van het bureau der samenwerkende bon den, J. Rijbroek, voorzitter van de R.-K. Bond van Loodgieterspatroons „Sint Bern- hard", A. Müller, Th. A. J. Bonarius en Fr. Vosse, namensde afdeling van deze bond, L. Timmers, voorzitter van de Stu- cadoorspatroonsvereniging, voorts verte genwoordigers van verscheidene bedrijven, waarmee de leden in hun bedrijf te ma ken hebben, van de afdelingen Haarlemmer meer, Kennemerland, Zaanstreek, Amster dam, Nijmegen van de Bond van Loodgie ters en Fitterspatroons, van de Scha- decommissie in het bouwbedrijf en de he ren E. C. van Putten, G. J. Nijman en A. Blom, bestuursleden van de afdeling Haar lem van de Nederlandse Vereniging van Electrotechnische Werkgevers. Een schriftelijk gelukwens was binnen gekomen van de enige nog leven zijnde «•oprichter, de thans vijfentachtigjarige heer A. J. van Gijn. Wegens ziekte kon hij niet aanwezig zijn. Na de receptie volgde éen maaltijd, waarbij hartelijke woorden gesproken zijn. Het hoofdbestuur was vertegenwoor digd door de heer B. J. Lankkamp, die een Delfts blauw wandbord aanbood. De leden en gasten ontvingen als herinnering aan het jubileum een briefopener, ont worpen en gemaakt door jonge leden der afdeling. In Dreefzicht werd- het feest voortgezet met een gezellige bijeenkomst die zeer ge slaagd is. Met voldoening kan het bestuur op de viering van het gouden jubileum terugzien. ADVERTENTIE TEGEN ZON Heeft U last van de zon Koop een prima zonnebril! Draagt U reeds een bril? Zet een voorhanger op! Is dit te bezwaarlijk Laat ons dan een zonnebril maken met optische sterkte en kleur naar wens. GIERSTRAAT 27 A mateurtoneel In de stadsschouwburg heeft Vermaats amusementsclub Donderdagavond een proeve van haar kunnen afgelegd met Hans Nesna's „Een baby van duizend we ken". De verrichtingen der executanten mag men niet al te strenge maatstaven aanleggen, nademaal van werkelijk se rieuze toneelbeoefening hier geen sprake kan zijn. Het was veeleer een goed bedoeld pogen tot ontspanning in de vorm van to neel. Aan dat doel heeft de voorstelling dan ook beantwoord. „De baby van dui zend weken" leverde met zijn vernuftig geconstrueerde intrigue weinig moeilijk heden op. De lachers heeft men er gauw mee op zijn hand. Het is allemaal aardig verzonnen en vrolijk uitgewerkt, maar echt toneel, nee, dat kan men het toch niet noemen. Er waren plezierige persoonlijke spel- prestaties. Een grappige pantoffelheld van Fr. Ouwerkerk, die in mej. C. J. Dekker een snibbige ega vond. De rijke broer uit Amerika werd door H. Hartel fris van de lever gespeeld, een verloofd paar in twee dracht kreeg het volle pond van G. Koster en mevr. van Straaten. De overige leden van het groepje met mevr. Holten als de werkster aan het hoofd leverden met ani mo hun aandeel aan het plezier, dat zij bij de volle zaal opwekten. Fr. Met ingang van I September zijn aan het Koninklijk Conservatorium voor mu ziek te 's-Gravenhage de volgende leraren benoemd: Samuel Brill te Amsterdam tot leraar voor violoncel, Jan de Man te Heem stede tot leraar voor piano.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 9