Predikbeurten Verlichting van Heem steedse Dreef door enkele zeer hoge masten e <*\Oeek Kort en bondig Belgische sigarenmakers gaan protesteren ZATERDAG 27 JUNI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 LICHTTECHNICI ONDERZOEKEN: Waterpoloprogramma Teveel Nederlandse sigaren op de Belgische markt Haas wint bij de kwart liters in Assen Schoenwinkel iers willen kopersstaking beginnen Sport in 't kort Scheepvaart Licht-ingcnieurs van grote ervaring houden zich momenteel bezig met het zoe ken van een oplossing voor het moeilijke vraagstuk van de verlichting op de Heem- steedse Dreef en zij betrekken in hun stu die stoutmoedige plannen en mogelijkhe den, die op het eerste gezicht schier fan tastisch aandoen. Zonder twijfel is de Heemsteedse Dreef een sieraad van Heemstede. Dat .wil zeg gen.... overdag. Want als 's avonds de duisternis gevallen is, wordt zij één van de allerslechtste want gevaarlijkste! we gen van geheel Zuid-Kennemerland. Aan gelegd als hoofdader vain een rustige woon wijk komen er niet minder dan enkele tientallen zijstraten op uit en wordt bijna even dikwijls de gazonstrook door weg- overgangen doorsneden. Dit zijn géén fouten. Integendeel, dit alles past volkomen in de bedoelingen van de ontwerper van het eerste Heemsteedse uitbreidingsplan, wijlen dr. Cuypers. Maar deze planoloog heeft in het eerste begin van de twintiger jaren, toen hij het Heem steeds plan ontwierp, eenvoudig niet kun nen bevroeden welk een vlucht het auto verkeer zou nemen en evenmin dat kilo meterslange éénrichtingswegen met een gebitumeerd wegdek tot snelheden zouden voeren waarvan men destijds zou hebben geduizeld. En zóu Cuypers' fantasie hem het huidige verkeer wèl hebben voorge toverd, dan zou hij zich zeker getroost hebben met de gedachte dat aan zulk een verkeersont.wikkeling wel een evenredige ontwikkeling van de wegenverlichting ge paard zou gaan. Maar dat is nu juist het punt, waarop het bij de Heemsteedse Dreef hapert en waardoor deze weg des avonds zo gevaarlijk wordt. Want de allerbeste vindingen op het ge bied van de verkeersverlichting zoals de natrium- en de H.P.L.-lampen kun nen hier geen toepassing vinden omdat zij het gebruik nodig maken van hoge licht masten van ten minste negen meter lengte. Op de Heemsteedse Dreef zou gerekend moeten worden op honderdvijftig tot twee honderd van deze stalen gevaarten. Waar hoogbouw is, zoals in de steden, is dit geen bezwaar. Ook daar waar zulke licht masten hun plaats vinden tussen hoog op gaand geboomte, zoals bijvoorbeeld op de Zuiderhoutlaan in Haarlem het geval is, rijzen evenmin aesthetische bezwaren. Maar de zeer lange en zeer brede Heem steedse Dreef wordt geflankeerd door villa's in laagbouw, terwijl de boombeplan- ling bestaat uit soorten, die nimmer gamot en fors zullen worden. Ook in de toekomst zou een verlichting met een paar honderd hoge masten haar het-stadsbeeld-ontsie- rende karakter nooit verliezen. T elescoopmasten Het zou natuurlijk een oplossing zijn als men lichtimasten zou gebruiken, die alleen des avonds en 's nachts hóóg zijn maar overdag uit het stadsbeeld verdwijnen. Op één van de Parijs bruggen waar de eisen van het verkeer ook met die van een aesthetisoh stadsbeeld botsen, heeft men deze oplossing inderdaad reeds toegepast door de plaatsing van enkele telescoop- masten, die overdag als een verrekijker in één schuiven. Technisch zou deze oplossing hier natuurlijk ook wel mogelijk zijn maar financieel kan ze kortweg ónmogelijk worden genoemd. Want anders dan in Parijs gaat het hier niet om enkele, maar om enkele honderden van deze telescoop- masten, die stuk voor stuk voorzien moe ten zijn van een volautomatische appara tuur voor het in- en uitschuiven. Er zijn dan ook andere toepassingen in studie en het spreekt wel van zelf dat ook aan het gebruik van de bekende T.L.-bui- zen wordt gedacht. De „normale" toepas sing van deze verlichtingsbron, waarbij deze ornamenten haaks op de weg worden aangebracht, eventueel zelfs over de volle breedte, stuit wederom op aesthetische be zwaren. Wellicht echter is het gebruik mo gelijk van T.L.-buizen evenwijdig aan de rijweg en op betrekkelijk geringe hoogte. In de laboratoria wordt thans onderzocht of zodanige constructies mogelijk zijn, dat geen gevaar voor verblinding van de weg gebruikers bij deze betrekkelijk geringe hoogte van de ai-maturen optreedt, z Een geheel andere oplossing, die even eens ernstig wordt onderzocht, is de ver lichting met slechts enkele lichtbronnen van extra-grote kracht en zeer grote hoog te, bij voorbeeld 25 tot 50 meter. Anders dan een groot aantal gewone lichtmasten zouden enkele masten van bijzonder for maat het straatbeeld niet beïnvloeden, ter wijl zij het stadsbeeld eerder zouden accen tueren dan schaden. Voor de Heemsteedse Dreef zouden dan vier of vijf van derge lijke reuzen-masten voldoende zijn, zo ver namen wij. Blijkt deze oplossing lichttechnisch uit voerbaar en aanvaardbaar, dan zou de Heemsteedse Dreef hiermede een verlich ting krijgen, die uniek zou zijn. ,:m:w.w :W-'~ „Het vierde masker" (L u x o r) is de wat ongelukkige vertaling van „The secret four", een thriller, die een maximum aan spanning aan een minimum aan dialoog paart. Hetgeen men ziet is een met pijnlijke nauwkeurigheid voorbereide, volmaakte misdaad. Er wordt een bankroof door vier mannen gepleegd al op de eerste meters cflluloid. Hierna volgt een op vele punten zeer scherp uitgewerkt verhaal over het lot van de misdadigers. Met de gemakkelijk op te wekken spanning van de misdaad zelf wordt direct afgedaan. Het accent is ge plaatst op de verhouding tussen de vier mannen, die de wet hebben overtreden. Het spreekt vanzelf dat de bezoeker weer ken nis maakt met de gewiekste en meest on vermoed lepe trekken van een zeker slag mensen. Ze worden in deze film echter zodanig gebruikt dat de bezoeker zelf mee- reageert en meecombineert, om de proble men tot oplossing te brengen, In de hoofd rol ziet men John Payne. J. V. „Lovely to look at". (Rembrandt). Drie jonge Amerikanen willen gaarne een revue opvoeren, maar geld ontbreekt om hun plannen te verwezenlijken. Het schijnt, dat een erfenis uitkomst kan bren gen. Het aanvaarden er van brengt moei lijkheden met zich mee, vooral doordat een modehuis te Parijs overgenomen moet wor den dat een slechte tijd heeft doorge maakt. De jongelui menen, dat er toch mo gelijkheden bestaan hun plannen ten uit voer te brengen, doch voor het zo ver is geraken zij in vele moeilijkheden. Het slot van de film brengt een groots opgezette modeshow, waaraan vele maneauins mede werking verlenen. Belangstellenden in modeshows zullen er grote interesse voor hebben. „Een Koningin wordt gekroond" (L i d o) De belangstelling voor de kroningsfilm noopt tot prolongatie. Een week blijft de film dus nog in Haarlem. „Operatie C.icero (Minerva). De stelling, dat de waai'heid dikwijls de stout ste fantasieën overtreft, wordt volkomen ondersti-eept door de suggestieve spion- nagefilm „Operatie Cicero", waarvan Mi nerva tot en met Maandag een reprise geeft. Men kent waarschijnlijk de inhoud, die geheel op de welhaast ongelooflijke feiten uit de laatste wei-eldoorlog is geba seerd. Een duistere figuur, die als bediende van de Britse ambassade te Ankara werk zaam is, slaagt er met een verbluffende koelbloedigheid in foto-copieën te vervaar digen van geheime documenten, die zich geregeld in de safe bevinden en die aan de nazi's te verkopen. Deze waren evenwel te stupide om deze wetenschap in hun voor deel uit te buiten, zodat de spionnage van Cicero in het verloop van de oorlog geluk kig geen wijziging kon brengen. Dit ver haal heeft een ongemeen boeiende film op geleverd, waarin James Mason een mar kante en strakke vertolking geeft van de meester-spion, „Luchtslag om Japan" (Frans Hals theater). Een spannende schildering van de strijd, die de Amerikaanse super forten voerden om de hegemonie in de lucht boven Japan tijdens de tweede we reldoorlog. Authentieke opnamen van en kele luchtslagen maken de film pijnlijk echt. De grappige situaties, die voor het vereiste tegenwicht van de spanning moe ten zorgen zijn vrij onbenullig. Maar het oorlogsgeweld kan men over zich heen zien daveren zo realistisch als mogelijk is. Fr. „Bureau zedenpolitie". (Cinema Pa lace). In deze Deense film wordt een dui delijk beeld gegeven van de gevaren, die onervaren jonge meisjes in de grote stad bedreigen. Die stad is in dit geval Kopen hagen "(het had overigens net zo goed New York, Parijs, Londen of Amsterdam kun nen zün) en de meisjes zijn twee platte- landskinderen van amper zestien jaar van wie de een om een vermeende diefstal het ouderlijk huis ontvlucht, terwijl de ander uit verveling de dorpsgemeenschap verlaat. Allebei belanden zij aan de zelfkant van de grote stad, waar een louche nachtkell- ner een der meisjes „in het ongeluk stort". Dat wordt, mede door de vaderlijke zor gen van een inspecteur van de zedenpolitie, de redding van de andere: bekeerd gaat zij naar het dorpje terug. De intrigue is wat naïef en de schurk van het verhaal is eer, echte oude draak-marqué, maar dat neemt niet weg, dat deze leerzame film het aan zien en het overdenken tenvolle waard is. Een bizondere verdienste is. dat 't delicate gegeven op uiterst kiese wijze behandeld werd. De meisjes geven een ontroerende en overtuigende vertolking van hun lang niet gemakkelijke rollen, de fotografische sfeeruitbeelding is voortreffelijk. H.C. „De drie piraten", ('t Spaarne). Dit keer eens een Italiaanse zeeroversfilm en het valt ogenblikkelijk op, dat de Ame rikaanse producers toch veruit de meerde ren zijn van hun Europese collegae in het maken van bombastische groots-opgezette en toch nietszeggende rolprenten. Regisseur Mario Solaati heeft weliswaar getracht de producten van de andere kant van de Oceaan te benadei'en, maar na en kele tientallen meters celluloid ziet hij zelf het gekke van zijn poging in en laat zich meevoeren met zijn parodistische nei gingen. Het resultaat is nogal zonderling: de hoofdpersonen, drie adellijke broers, bestrijden een Franse generaal en zij los sen daarbij zoveel merkwaardige situaties op, dat zelfs de trouwe bezoekers van deze bioscoop het verhaal niet meer au sérieux nemen en er meewarig-glimlachend ge tuige van zijn, dat een van de broeders tenslotte de dochter van de Spaanse on derkoning in zijn armen sluit. H. d. G. „Montana Belle". (City). De inwo ners van Oklahoma, een staat in Noord- Amerika woi-den bedreigd door twee ben des: één, die samengesteld is uit vier flinke broers en één, die uit een vogelvrijver klaarde weduwe, een beroeps-gangster en een Indiaan bestaat. Al deze lieden hebben het gemunt op een slordige millioen dollar, die in een brandkast van een speelzaal liggen, met als gevolg, dat geen van allen het geld krijgt. Hoe het allemaal afloopt en hoé de we duwe tenslotte met de schatrijke eigenaar van het speelhol op huwelijksreis naar Mexico gaat, moet men zelf maar gaan be kijken. De film wordt vertoond in een wa terig soort technicolor en Jane Russeli speelt de hoofdrol. H. d. G. Voor de week van 29 Juni tot en met 4 Juli luidt,het programma van de watcrpolo- competitiewedstrijden K.N.Z.B: Maandag 29 Juni: dames res. tweede kl. A: DWT 3—DWR 2. Res. tweede kl. B: DWT 2 AD7. 2. Tweede klasse: VZV 1DWT 1. Dinsdag 30 Juni: dames, derde kl. A: Haarlem 1Waterlelie 1. Heren hoofdkl. HVGB 1Haarlem 1. Res. eerste kl. A: Haar lem 2Rotterdam 2. Tweede kl. A: De Zijl 1 —DWT 1. Res. tweede kl. C: Haarlem 3— LZC 2. Woensdag 1 Juli: dames: res. tweede kl. A: DWR 2—Haarlem 2. Heren: res. hoofdkl. HPC 2Robben 2. Res. eerste kl. B: Rob ben 3—HVGB 2. Tweede kl. A: DWR 1— DJK 1. Res. derde kl. C: HPC 4—Haarlem 4. Donderdag 2 Juli: dames, tweede klasse B: ADZ 1—VZV 1. Heren: hoofdkl.: GZC 1— Haarlem 1. Res. tweede kl. C: LZC 2HPC 3. Res. derde kl. F VZV 2—DAW 2. Zaterdag 4 Juli: heren, res. eerste kl. A: HVGB 2—UZSC 2. ZONDAG 28 JUNI 1953 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. 7: Dr. J. H. Stelma. van Bloemendaal. Nieuwe Kerk Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag 45: Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. G. J. Waardenburg, Oosterkerk, Zomerkade 10: Dr. A. J. Rasker, Bakenesserkerk, Vrou westraat. 9.30: Kinderkerk. Ds. H. Visser, van Bloemendaal. 10.30: Jeugddienst. Ds. B. van Gelder. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. A. van der Hoeff. 10.45: Ds. S. H. J. Voors. Diaconessenhuis, Hazepaterslaan. 4.30: Ds. S. H, J, Voors. Rust huis, Jansstra.t 10.30: Ds. M. G. Blauw. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraal 10.30: Dhr. D. Boer. Oost, Zomerkade 10: Dhr. G. Kreijenbroek. West, Leidsestraat 10: Dhr. W. van 'der Wolk. Centrum. O. Groenmarkt 10: Dhr. A. Zonnevijlle. Ver. van Vrijz. Her vormden. Jacobstraat 6. 10.30: Ds. Eikema. van Stolkwijk. Alle-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 2: Contactbijeenkomsten met Gerepatrieerden in de Pastorie van de Broe- derkerk. Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondeta- felbespreking Broederkerk. Parklaan 34. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. Pas de service. Ned. Herv. Evangelisatie, Parklaan 34. Woensdag 7.30: Ds. v. Siiedregt. Stads Evan gelisatie. Lange Herenstraat 6. 10: G. Nieu- wenhuijsen, den Haag. 7.30: Is. Kuijper. Amersfoort. Woensdag 8: J. F. Snoeks, H lem Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. Joh. v. Oostveen. Evangelist te Voorburg. Kinder- opdrachtdienst met zang door de dames A. Punt en A. Verboom. 5: Ds. J. Visser, Am sterdam. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman van Brummelen. Hilversum. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht. Opwekkingssamenkomslen, Zuider straat 15. Donderdag 8: Ds. S. Zijlstra, Eind hoven, met medewerking van Mej. Jettie Visser, sopraan te Hillegom. Broederge meente, Parklaan 34. Zaterdag 7.30: Liturgi sche Zangdienst. Zondag 7: Ds. H. Schutz. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voor helmstraat 3. 10: Voorg. A. H. van Gent. 4.30: Dezelfde. Evang. Luth. Gemeente, Witte He renstraat. 10.30: Ds. N. J. Pabon, van 's Gra- venhage. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. Hoekema. Remonstr. Gereform. Gemeente, 10.30: Ds. J. J. van Hille. Geref. Kerk. Klop- persingelkerk. Voorber. H. Avondmaal. 10 en 5: Ds. Th. Struys. Driebergen. Wilhelmina- kerk. H. Av. 10: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. P. de Ruig. Zuid-Oostcrkerk. H. Av. 10 en 5: Ds. J. A. van. Arkel. Geref. Kerk, Begijnhof kapel. 10 en 5: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10: Leesdienst. 4: Ds. J. C. Maris. Baptiste Gemeente, geb. H. J. M. V. Lange Margarethastraat 13. 10 en 5: Ds. J. W. Weenink. Dinsdag 8: (geb. Salem, Bake- nessergracht 65) Bidstond. Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: Openbare Samen komst. M. v. d. Sluis, Amsterdam. 7: Bijzon dere samenkomst met medewerking van Jeugdclub „Gideon". Donderdag 7.45: Open bare samenkomst. Vergadering van Gelo vigen, Parklaan 21. 10: Samenkomst (Brood- breken). Bijbellezing, Parklaan 21. Donder dag 8: K. Rozendal. Ned. Chr. Gemeen- schapsbond. Jac. v. Ruijsdaellaan 7. H'stede. Maandag 3: Samenkomst. Gemeente der Hee- ren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samen komsten. Gem. Gods, Parkl. 21. 7.30: Samenk. De Christengemeenschap. Westerhoutpark 1 A. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Mensen wijdingsdienst. Christen-Geloofsge- rneenschap. geb. „Pro Deo". Breestraat 19. 10: Br. H. Sierhuis. 8: Jeugdsamenkomst. 12: Zondagsschool. V/oensdag 3: Jeugdbond. Breestraat 19. 8: Bidstond, Padangstr. 16. Haarlem-N. Iedere Zaterdagavond Jeugdsa menkomst, Benkoeienstr. 28. II.-N. Volle Evangelie Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Br. W. Karsten, uit Zwolle. 7: Br. Frits Slagter. Jodenzendeling uit Amsterdam. 12: Jeugddienst. Woensdag 7.30: Openluchtsa menkomst Den Hout, Fonteinlaan. Zevende- Dags Adventisten, Jaccbstr. 6. Iedere Za terdagmorgen 10: Gemeensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zevendedags-Baptisten Ge meente, Parklaan 2i. iedere Zaterdg 10: pre diking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9 10.30 Zondagsschool, Samenkomst. Chris tian Science. Jansstr. 7-1. 10: Ned. Taal. 11.15; Engelse Taal. Hersteld Apost. Zendingkerk. Wilhclminastraat 21. 10 en 5: Godsdienst oefening. Apostolische Gemeente. Jacobijne- straat 15. 10 en 5: Godsdienstoefening. Soe- fi-beweging, Nassauplein 8. 11: Dienst.Theo- logisch-Philosofische beschouwingen met re pliek. Ged. Oude Gracht 47. Vrijdag 8: Ds. M. W. Smink, Den Haag. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. 7: Dr. M. v. d. Voet. Immanuëlkerk. 10: Dr. H. v. d. Loos. Jeugd kapel. Schoterweg 10: Dhr. H. W. v. d. Gies- sen Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dhr J Klok. Geref. Kerk. H. Avondmaal. Sionskerk: 8.30: Ds. P. de Ruig. 3.30: Ds. L. Hoorweg Jr. Noord-Schoterkerk. 10.30: Ds. P. de Ruig. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat 10 en 5.30: Ds. J. C. Mans HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. R. H. Olde- man. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Adr. Oskamp. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Prof. Di M. A. Beek. Hoogl.. Amsterdam Doopsgez. Kring, geb. van de Volksbond aan de Heemst. Dreef. 10.30: Voorg. Ds. S. M. A. Daalder. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. J. A. de Klerk Geref. Kerk. H. Av. in alle diensten. Aula Lyceum. 9 en 5: Ds. A. M. Boeijmga. Koediefslaan. 10 en 5: Dr. P. J. Richel. Camp- laan. 10 en 5: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk. Herenweg 111. 10 en 5: Ds. M. Vrieze AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds J E Drost. Medewerking Kerkkoor. 10.30: Jeugdkapel. 12-15 j. Wijkgebouw „de Stal Relig. Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. A. R. de Jong. O.R.G.. Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H S J Kalf BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10 30: Ds. R. van der Mast. 9: Jeugdkapel, 12-15 j Maranatha, Donkerelaan. 11.45: Zon dagsschool, 5 en 6 j. Kleuterschool Boslaan. 7-12 j. Maranatha en Jeugdhuis. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. Mr. H H. Riepma. Hv. Edam. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 15 30: Ds. J. C. Brussaard, van Oegstgeest. 19.30: Dr. D. K. Wielinga. van Wassenaar. Vrije Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Don derdag 7.30: Gesproken Requiem Mis. OVÊRVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. 10: Jeugdkapel. 12-16 j. „Irene Elswoutslaan 1. 12-13 Zondagssch. v Ramp- laankwartier in Irene. Elswoutslaan 1. 19.4a: Zondagavondstilte voor Protestant Overveen voorafgegaan door een Zangdienst. aanvan gende 19.15 uur in de kerk a. d. Ramplaan. HILLEGOM. Ned. Ilerv. Kerk. 10: Ds. Wal- vaart. uit Sassenheim. 19: Ds. v. d. Loos uit Haarlem-N. Jeugddienst. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. D. Bouman, van Katwijk aan Zee. 7: Mr G A. Alma. van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds J van Woerden, van Middelburg. Abbc- ncs. 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. J. v. Woer den. Bethelkapel 10: Ds. Locher. v. Leiden. 7: Ds. R. B. Evenhuis. v. Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. IJ. v. d. Zee. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. v. Dorp. van Heemstede. 7: Ds. v. Rhijn, van Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 3.30: Ds. A. Thielen, van Maasland. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Dr. W. F. Dankbaar, Zendings- director Oegstgeest. „De Toorts". 9: Dhr. J. H. Jimmink, hulpprediker, IJm,-Oost. „De Kapel" 7: Ds. J. Diepersloot, Rotterdam. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. F. R. A. Henkels. West. Sionskerk. 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. H Av. 7: Dezelfde Dankz. H. Av. Kapel Sionskerk. 9: Jeugdkerk voor jongeren van 12-16 jaar. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru, H. Doop. Medew. kerkkoor. 7: Geen dienst. Ned. Prot. Bond, (Van onze correspondent in Brussel) De Belgische sigarenfabrikanten sluiten hun fabrieken op Dinsdag 30 Juni als pro test tegen de „overstroming van de Belgi sche markt met Nederlandse sigaren". Dit werd gisteren aangekondigd door de president van de Belgische sigarenfabri kanten, de heer Modeste Verellen. De so cialistische en katholieke vakbonden ver klaarden zich met deze actie solidair. Op een in Brussel gehouden persconfe rentie werd de journalisten een uitvoerig dossier gegeven, waarin de historie van de Benelux-sigaren-controverse in talrijke documenten is uiteengezet. De heer Verellen preciseerde, dat deze sluiting van één dag niet gericht is tegen zijn vrienden, de Nederlandse fabrikanten, die hun belangen verdedigen. De Belgische fabrikanten wensen echter, dat het contingenten-systeem, dat over het eerste halfjaar 1953 van kracht was, tot einde December zal worden verlengd. Intussen zal op voorstel van de Neder landse fabrikanten een onpartijdig onder zoek door gemeenschappelijk te benoemen accountants moeten uitwijzen, hoe groot de verschillen tussen de lonen van Ne derland en België nu wel zijn. De Belgi sche fabrikanten hebben een dergelijk on derzoek gedaan en beweren, dat het loon- verschil 73 procent is. De Nederlanders stellen het op 40 procent. Uit de statistieken blijkt, dat de invoer van Nederlandse sigaren in België van 9.7 millioen stuksf in 1950 gestegen is tot 38 millioen stuks over 1952. Dank zij de accijns-verlaging, die beide Industrieën door haar gemeenschappelijk optreden verkregen, steeg ook de Belgi sche productie van 76 millioen tot 87 mil lioen stuks. Het Belgische verbruik steeg van 83 millioen op 122 millioen stuks. Van de accijnsverlaging heeft dus voornamelijk de Nederlandse sigarenimport in België geprofiteerd. De hedenmorgen gehouden 250 cc klasse van de T.T. races in Assen is gewonnen door de Duitser Haas op N.S.U. in 1 uur 7 min. 19.3 sec. (146,973 km per uur). Tweede werd de Brit Anderson op Guz- zi, derde de Ier Armstrong met N.S.U. De best geplaatste Nederlander was Postma op Guzzi met één ronde achter stand. Alle inkoopcombinaties van schoenwin keliers negentien in getal en de R.-K. Bond van Schoenwinkeliers hebben hun leden geadviseerd op de Maandag te Utrecht te openen „inter-lederbeurs" geen orders bij fabrikanten te plaatsen, tenzij deze de orders accepteren op de order- copie van de schoenwinkeliers. In feite betekent dit een kopersstaking van de schoendétaillisten. Reeds jarenlang wordt strijd gevoerd tussen de schoenwinkeliers en dg schoenfa brikanten over de leveringsvoorwaarden, welke, naar van de rijde van genoemde R.-K. bond wordt meegedeeld, eenzijdig door de fabrikanten zijn opgesteld. Kort geleden hebben de schoenwinkeliers het tot een proefproces laten komen, dat voor de schoenwinkeliers een gunstig resultaat opleverde. De heropende onderhandelingen tussen fabrikanten en winkeliers hebben niet tot overeenstemming kunnen leiden. UTRECHTS VOETBALELFTAL WON VAN TRO PATRIA. In het Utrechtse stadion heeft het Utrechtse provinciaal K.N.V.B.- elftal met vierdrie van de Italiaanusc prof club Pro Patria gewonnen. Met rust hadden de Utrechtenaren een drieeen voorsprong. Albireo, 26 te Rio de Janeiro. Alderamin, 25 te Suez. Aldabi, 23 v. Buenos Aires verwacht. Alhena, 25 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alkaid. 25 te Rio Grande. Alm dijk, 26 te Antwerpen. Alwaki, 25 v. Buenos Aires n. New York. Amsteldijk, 25 v. Philadelphia te New York. Aalsdijk, 26 v. Tampico te New Orleans. Abbedijk, 26 v. Rotterdam te New York. Amstelvaart, pass. 25 Scilly's. Aagtedijk, 25 190 m. O.NO. Kp. Hatteras. Adinda, 25 v. Woodlands n. Pladju. Aldegonda, 25 180 m. Z. Bangkok. Aletta, 25 150 m. N.NW. Kp. Cambodia. Amstelland, 25 220 m. N. St. Paulsrock. Appingedijk, 25 250 m. NW. Azoren. Arkeldijk, 25 800 m. W. Scilly's. Abbekeik, 26 v. Cadiz n. Bilbao. Alblasserdijk, 26 te Lissabon. Alcyone, 27 te St. Vincent. Alderamin, 26 v. Port Said n. Genua. Alnati, 26 340 m. NO. St. Vincent. Alphacca, 26 v. Baliia. Amersikerk, 26 v. Aden n. Colombo. Arendsdijk, 27 v. New York te Buenos Aires. Armilla, 27 v. Singapore te Haiphong. Alpbard, 24 v. Rio de Janeiro. Amor, 26 v. Rotterdam n. Lissabon. Argos, 26 v. Rotterdam n. Palermo. Averdijk. pass. 26 Miami 27 New Orleans verw. Akkrumdijk, 29 te Adelaide verwacht. Amsteltoren, 27 v. Genua n. Port Said. Annenkerk, 26 v. Tenerilfe n. Kaapstad. Alioth, 26 v. Rotterdam te Buenos Aires. Alphard, 26 v. Santo Rio Grande do Sul. Altair, 26 v. Santos te Rio de Janeiro. Barendrecht, pass. 25 Aden 30 Suez verw. Bonaire, 25 630 m. Z.ZW. Fayal. Boschfontein. 25 te Zanzibar. Boskoop, 25 860 m. N.NO. Barbados. Antofagasta. Blijden-dijk, 25 v. New York n. Rotterdam. Baarn, 25 850 m. W.ZW. Flores. Burn, 25 v. Tj. Priok n. Palembang. Bonaire, 26 390 m. Z.ZW. Fayal. Bennek om, 27 v. Bahia de San Vincent te An tofagasta. Bloemfontein, 27 v. Hamburg te Antwerpen. Celebes, 26 v. Pladju te Soerabaja. Casor, 25 v. Amsterdam n. W. Indië. Caltex Petnis, 25 v. Sidon n. Rotterdam. Cottica, 25 720 m. NO. Barbados. Caltex Leiden, 25 150 m. W. Kreta. Caltex Nederland, pass. 25 Kp. Spartel. Ceronia, 25 130 m. N.NW. St. Helena. Clavella, 26 v. Rotterdam te Hamburg. Chama, 26 Aden gepasseerd. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen, DE ADMINISTRATIE. Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidinga, van Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg. 10: Ds. A. de Ruiter, Voorber. H. Avondmaal. 5: De zelfde. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. in de nieuwe consistorie der Ned. Herv. Kerk. Dinsdag 8: Joh. H. van Oostveen, Evangelist te Voorburg, LISSE. Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30: Ds. F. Don. van Middelburg. 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond geen dienst. Geref. Kerk. 10 en 5: Dr. W. G. Harrenstein. Amsterdam Geref. Kerk (Art. 31) 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. Geref. Gemeente 10 en 4: Leesdienst Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Chr. Geref. Kerk 10 en 4: Ds. H. W. Eerland. Cistula, 25 v. Brisbane n. Balikpapan. Caltex Utrecht, pass. 27 Gibraltar. Delfland, pass. 25 Madeira. Duivendrecht, 26 v. Hamburg n. Vlaardingen. Duivendijk, 25 te Portland Oreg. Diemerdijk, 25 200 m. N. Azoren. Drente, 26 v. Djeddah n. Colombo. Delft, 27 te Salaverry. Danae, 26 v. Amsterdam n. Gothenburg. F,sso Amsterdam, 26 v. Rotterdam n. Aruba. Kemdijk, 25 v. Rotterdam n. Hamburg. Eendracht, nacht 25-26 v. Piraeus te Rotterdam Edam, 25 750 m. W. Scilly's. Esso Den Haag, 25 510 m. O.ZO. Bermuda. E trema, 25 170 m. W. Kreta. Enggano, 26 te Marseille. Eos, 26 v. Amsterdam n. A&rhus. Esso Rotterdam, 27 780 m. ZW. Lands End 30 ca. 15 u. Hoek v. Holland verw. Friesland (KRL), 26 v. Algiers n. Port Said. Gouwe, 25 19 u. v. Amsterdam n. Raumo. Gaasterkerk, 26 te Cebu. Ga-roet, 26 v. Tj. Priok n. Singapore. Groote Beer-, 27 te Halifax. Gooiland, 26 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Heelsum, pass. 25 Azoren. Hersilia, 26 v. La Guaira te Curasao. Hector, 25 v. Stratoni n. Megara. Hilversum, 25 65 m. ZW. Djeddah. Heemskerk, 27 te Aden. Hecuba. 27 v. Balfooa te Calao. Hera, 27 v. Barranquilla te Baltimore. Japara (KRL), 26 te Bahrein. Japara (KPM), 25 v. Tamako n. Bitung. Java, 27 v. Amsterdam te Tj. Priok. Jupiter. 26 v. Gibraltar n. Tunis. Jagersfontein, 27 v. Port Elizabeth te East London. Kota Ba-roe, 26 8 u. v. Massawa. Karaton, 28 v. Palembang te Tj. Priok. Karaton, 26 v. Palembang te Tj. Prio. k Kota In-ten, 25 200 m. N. Azoren. Laurenskerk, 25 v. Port Said n. Napels. Lekkerkerk, 26 te Bahrein. Leuvekerk, nacht 27-28 v. Calcutta te Rotter dam verwacht. Linge, 26 v. Sornaes te Otka. Luna, 25 v. Cartagena n. Algiers. Lieve Vrouwekerk, 27 te Karachi. Lemsterkerk, 27 v. Rotterdam te Antwerpen. Lissekerk. 27 te Khorramshar. Loenerkerk, 28 te Colombo. Malvina. 26 v. Miri n. Niigata. Meliskerk, 26 te Port Swettenham. Myonia, 26 v. Piraeus n. Berre. Maasland, 26 te Bahia. Maasdam, 26 240 m. O. ton Z. Kp. Race. Madoera, 27 te Port Swettenham. Molenteerk, 26 v. Bombay n. Colombo. Muiderkerk, 27 te Cochin. Murena, 26 v. Miri 11. Singapore. Mentor, 26 te Rotterdam. Mataram, 26 16 u. te Genua. Merwede, pass. 26 Vlissingen. Nestor, 25 v. Rotterdam te Amsterdam. Nigerstroom, 27 v. Pointte Noire te Duala. Ondina, 25 dwars Belawan. Ophir, 26 te Tj. Priok. Overijsel, pass. 25 Sable eil. n. Halifax. Ovula, 25 900 m. Z. Colombo. Oranje. 27 te Singapore. Oranjefontein, 26 360 m- Z. Kp. Palmas. Oranjestad, 26 730 m. ZW. Lands End. Orion, 26 te Oran. Ootmarsum, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Polyphemus, 25 v. Djeddah n. Aden. Prins Fred. Willem, 24 v. Montreal n. Le Havre Prins Joh. W. Friso, 26 te Antwerpen. Prins Philips Willem. 25 460 m. W.NW. Scilly's Prins Willem III, 25 600 m. W. Valentia. Poel-au Laut, 26 v. Marseille. Poseidon, 25 v. Now York n. Curacao. Polydorus, 29 v. Amsterdam te Tj. Priok verw. Prins Maurits, 23 v. Rotterdam te Chicago. Rem pang, pass. 25 Perim n. Bahrein. Ruys, 26 te Kaapstad. Rijnkerk, 26 v. O. Afrika te Amsterdam Roebiah, 25 400 m. O. Str. Bernardino. Roepat, 25 op de Hoogleyrivier. Rita. 27 v. Bangkok te Pladju. Rondo, 27 te Marseille. Rijndam, 26 360 m. W. Scilly's. Sailand. pass. 25 Madeira n. St. Vincent. Seherpendrecht. pass. 25 Recife Singkep, pass. 25 San Miguel. Sumatra, pass. 25 Socotra n. Singapore. Stad Maastricht, 25 v. Lulea n. Rotterdam. Stad Rotterdam, 25 v. Narvik n. Newport Mon. Schie. 25 145 m. O.NO. Kp. Passero. Süedrecht, 25 ten anker bij Dungeness. Stad Amsterdam, 25 570 m. O.NO. Kp. St. Francis. Stad Maassluis. 25 90 m. O.NO. Peterhead. Straat Makassar, 25 160 m. O. ten Z. Diego Garcia. Straat Malakka, 25 v. Belawan n. Tj. Priok. Sunetta, nacht 26-27 v. Miri te Balikpapan verwacht. Stad Dordrecht, 26 v. Setubal n. Rotterdam. Samarinda. 23 v. Portland Oreg te Coosbaai. Saraogan. 23 te Portland Oregon. Sirrah. 27 100 m. Z.ZW. Colombo. Slamat, verm. 27 v. Bremen n. Rotterdam. Stad Arnhem. 27 v. Threerivers te Amsterdam Stad Leiden, 4 Juli v. Yokohama te Vancouver verwacht. Schiedijk, 26 te Suez. Stad Alkmaar, verm. 30 v. New Orleans naar Nederland. Tamo. 25 v. St. Vincent n. Londen. Tawali, 26 v. Singapore te Pladju. Themisto, pass. 25 ten N. Anti Costi eil. Tankhavcn III, pass. 25 eil. Roepat. Tero, 25 720 m. O. ten Z. St. Helena. Tjikampek, 25 440 m. NW. Mauritius. Tomori, 25 rede Amurang. Tabian. 26 v. Dieddah n. Port Said. Tjitjaiengka. 27 te Singapore. Tegelberg, 27 v. Montevideo te Santos. Themisto, 26 in Str. v. Belle Isle. Tosari, 24 v. Galveston te Houston. Trompenbeig, 26 v. New Orleans n. Mobile. Tara. 26 v. Bahia n. Antwerpen. Utrecht, 27 v. Los Angeles te Richmond. Van Riebeeck. 26 v. Tj. Priok te Soerabaja. Van Linschoten. 27 v. Takoradi te Cape Coast. Veendam. 26 730 m. W. Scilly's Wieldrecht. pass. 25 Wight. Winterswijk. 25 370 m. O.NO. Bermuda. Wenosari. 25 rede Singapore. Willem Ruys. pass. 26 Finisterre n. Port Said. Willemstad. 27 te Curacao. Waal. 27 v. Haiti te Amsterdam. Waterman, 29 ca. 8 u. v. New York te Rotter dam verwacht. IJsel, pass. 25 Str. Messina n. Piraeus. Zuiderkruis. 26 860 m. O. Kp. Race. Zijpenberg, 27 te Gibraltar. Zonnewijk, 26 v. Baltimore te Amsterdam. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, 28 v. Buenos Aires te Rotterdam verw. Alhena, 26 te Montevideo. Alnati. 6 Juli te Rio de Janeiro verw. Bloemfontein, 27 v. Hamburg te Antwerpen. Bonaire, 3 Juli Plymouth verw. Boschfontein, 25 te Zanzibar. Boskoop. 30 Trinidad verw. Cottica, 29 Barbados verw. Groote Beer, 29 v. Rotterdam te N. York verw. Indrapoera, 29 v. Rotterdam teTj. Priok verw. Jagersfontein, 27 te East London. Johan v. Oldentoarnevelt, vertr. 2 Juli v. Am sterdam n. Sydney. Maasdam, 29 v. Rotterdam te New York verw. Noordam. 27 ca. 14 u. v. Rotterdam n. N. York. Oranje. 27 te Singapore. Oranjefontein, 6 Juli Southampton verw. Oranjestad. 1 Juli Dover verwacht. Rijndam, 29 v. Montreal te Rotterdam verw. Sibajak, vertr. 29 v. Semaraug en 30 v. Ti. Priok. Veendam, 30 v. New York te Rotterdam verw. Waterman. 29 v. New York te Rotterdam verw. Westerdam, 27 ca. 12 u. v. N. York n. Rotterdam Willem Ruys, 1 Juli Port Said veray. Willemstad. 27 te Curacao. Zuiderkruis. 30 Halifax verwacht. KLEINE VAART Al-garve, 28 te Berwick on Tweed verw. Arnoudspolder vertr. 26 v. Rotterdam n. Oporto Ameland. 27 v. Londen te Rotterdam verw. Antares, 23 v. Goole n. Odense. Annie, 26 v. Karlskrona n. Swansea. Annie N, 24 v. Bordeaux te Alexandrië. Arctic. 25 v. Norkoping te Kotka. Bernisse, 25 v. Setubal n. Casablanca. Betty Anne. 25 v. Amsterdam te Avonmouth. Binnenhaven. 25 v. Duinkerken te Rouaan. Bellatrix. 24 v. Kingslynn n. Goole. Bernard, 23 v. Boston n. Goole. Borneo, pass. 25 Vlissingen. Brioio. 24 v. Landerneau te Fowey. Batavier I. 25 v. Le Havre te Bordeaux. Birmingham, 24 v. Harlingen te Goole. Casablanca, 25 v. Safi n. Marseille. Continental, 23 v. Merikarvia n. Kingslynn. Coolhavcn, 25 v. Fedalah n. Port Lyautey. Carpe Diem. 24 v. Aberdeen te Blyth. Condor pass. 26 Vlissingen. Curacao 23 v. Aberdeen te Avonmouth. Citadel. 26 v. Grangemouth n. Tyne. Depa, pass. 26 Vlissingen. Diana, pass. 26 Vlissingen. Deo Duce, pass. 26 Brunsbüttel. E'ban, 23 v. Kingslynn te Goole. Ellewoutsdijk. 25 v. Esbjerg n. Skienfjord. Follonica, verm. 26 v. Antwerpen n. Le Havre. Friblo, 25 v. Tiselt n. Gothenburg. Henrica, 25 v. Leixoes n. Manchester. Hebe Nobel, verm. 29 v. Londen n. Rotterdam. Hast V, 26 v. Rouaan n. Guernsey. Ibis, 25 v. Londen n. Boom. Joost, 25 te Ostrand. Jorinn, verm. 26 v. Breda n. Kingslynn. Julia, verm. 26 v. Rotterdam n. Gdynia. Jan. 23 v. Hamina te Boston. Jokurma, 25 v. Bordeaux n. Londen. Larix, 25 v. Norrkoping n. Vastervik. Leuvehavcn, 26 v. Gothenburg te Helsingborg verwacht. Lydia. vena. 26 v. Amble n. Rotterdam. Lies, 25 v. Kingslynn n. de Tyne. Mirzam, 25 v. Aga-dlr n. Safi. Mirfak 25 v. Casablanca n. Port Lyautey. BINNENLAND In aansluiting aan het bericht dat de minister van Oorlog aan generaal Kruis per 1 September een jaar verlof verleend heeft om hem in de gelegenheid te stellen bij The American Express werkzaam te zijn, verne men wij van officiële zijde, dat de overheid de generaal gedurende- deze tijd een gedeel telijke bezoldiging, behorende bij zijn mili taire rang, zal toekennen. Vrijdag is de directeur van de Christe lijke psychiatrische inrichting te Wolfheze, de arts H. van der Drift, gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Dit is de eerste maal dat in de jonge medische faculteit van de V. U. een promotie geschiedde. In een open brief aan de Raad van Vak- centralen heeft de Nederlandse Vakcentrale om erkenning gevraagd van de bij haar aangesloten bonden. Het bestuur van de N.V.C. meent dat deze vakbonden in hun bestaan worden bedreigd, doordat hun geen gelegenheid wordt geboden een bijdrage te leveren aan het sociale beleid in ons land. In een begeleidend schrijven vestigt de N.V.C. er de aandacht op, dat zij bijna twee jaren zonder succes met de raad van vak- centralen in contact tracht te treden. Aan gezien deze verzoeken onbeantwoord ble ven heeft de N.V.C. thans de weg der open baarheid gekozen. AYijdagmiddag was een driejai'ig meis je in de Boomgaarddwarsstraat te Rotter dam aan het spelen op een stapel bouw materialen, langs de weg. Juist toen een vrachtauto passeerde gleed het kindje van de houtstapel. Zij verwondde haar hoofdje aan een der wielen van de auto en is later overleden. In de loop van Augustus zal het grote electrische transformatorstation in Blerick gereed komen. Het wachten is dan nog op de voltooiing van een soortgelijke installatie te Veenendaal en dan zal het Nederlandse koppelnet (op enkele minder belangrijke verbindingen na) geheel „rond" zijn. De directeur-generaal van de Arbeid, hoofd van de dienst dor arbeidsinspectie, ir. Z. Th. Fetter zal op 1 September zijn functie wegen's het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd neerleggen. Het ligt in de be doeling dat hij voorzitter zal worden van de Nederlandse centrale organisatie voor toe- gepaste-natuurwetenschappelijk onderzoek (TNO) als opvolger van prof. dr. H. R. Kruyt. die als voorzitter zal aftreden. Het is nog niet bekend wie ir. Fetter zal opvolgen als directeur-generaal van de Arbeid. Vrijdag is weer een vliegtuig, gechar terd van de K.L.M. met 67 emigranten aan boord naar Australië vertrokken. Onder hen bevond zich mevrouw E. A. KeesmanVis. die als 900ste „vliegende emigrante" van dit jaar werd geregistreerd. De laatste tijd is de ontvangst der tele visieuitzendingen te 'sGravenhage ernstig gestoord door het optreden van clandestiene zenders, die werkten op een golflengte van ongeveer 5 meter. Ambtenaren van de op sporingsdienst van P.T.T. hebben nu vier clandestiene 5 meter zenders opgespoord en in beslag genomen. Tegen de eigenaars werd proces-verbaal opgemaakt. Bij beschikking van de minister voor Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie, is met ineans' van vandaag opgeheven de vakgroep detailhandel in brood, banket en chocola terieën". Onder grote belangstelling is in Maas tricht begraven mr. dr. Ch. van Oppen, in leven iurist. die o.a. voorzitter was van de Nederlandse Juristen Vereniging. In de Staatsmijn Wiihelmina Ie Terwin- sclen heeft men een begin gemaakt met het uitzetten van een nieuwe verdieping op 785 meter diepte. Deze verdieping wordt de zesde van de Wiihelmina. Het zal echter nog jaren duren eer zij in bedrijf kan wor den genomen. Als rector-magnificus aan dc Neder landse Economische Hogeschool le Rotter dam zal voor het studiejaar 1953—1954 op treden prof. dr. B. Schendstok. Tot secre- taris van de senaat is voor het nieuwe studie jaar iwnoemd prof. dr. B. Pruijt. Wegens het hereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft prof dr. F. E. C. Scheffer Vrijdag afscheid genomen als hoog leraar in de anorganische scheikunde aan de Technische Hogeschool te Delft. HAARLEM EN OMGEVING De Bloemendaalse gemeenteambtenaren speelden gisteravond een vriendschappelijke voetbalwedstrijd op het Gemeente Sportter rein in Overveen tegen een team van de Rijksbelastingen uit Haarlem. De wedstrijd eindigde in een 44 gelijkspel. "bor de Bloemendaalsp ambtenaren scoorden de he ren Van de Werff en Smeenke beide twee maal. Gisteren omstreeks zes uur vond op de kruising van de Amsterdanistraat en het Nassauplein een aanrijding niaats tussen een militaire motorrijder en een 13-iarige wiel- rijdster .T. B. uit Haarlem. Juist toen de motorrijder wilde passeren sloeg ae wiel- i'ijdster naar links af waardoor de motor fiets in aanraking kwam met de fiets. Zowel de militair als de wielrijdster vielen op de grond. Het meisje werd met een lichte her senschudding naar de Maria-stichting ver voerd cn werd later naar huis overgebracht. Geslaagd voor het eandidaatsexamen rechten de heer G. C. de Clerck uit Haarlem. Mej. F. Th. Selling te Haarlem, is be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Schoonebeek (Dr.) Vanavond van 7 tot 9 uur en morgen. Zondagmiddag van 2 tot 4 uur. kan men in het Lorcntziyceum te Haarlem een tentoon stelling van werkstukken der leerlingen op het gebied van handtekenen, handenarbeid en handwerken bewonderen. May Mere, 25 v. Portsmouth te Swansea. Monica, 25 v. Belfast n. Irvine. Merak, 25 v. A'.exandretta te Sbenlk.. Myson26 v. Stockholm te Ronskar. Markab. 26 v. Londen te Rotterdam. Megrez, 25 v. Casablanca n. Rouaan. Midsland, 25 v. Rotterdam te Leith. Nassauhaven, 26 v. Karlshamn te Rotterdam Nettie. 26 v. Ipswich op de Schelde. Nieuwehaven, verm. 26 v. Kopenhagen n. Rot terdam. Noordstad. pass. 26 Vlissingen. Noordzee, pass. 26 Vlissingen. Nottingham, 25 v. d. Tyne te Amsterdam. Nijenburgh, 25 v. Stockholm n. Norrkoping. Oleum, 25 v. Middlesboro n. Londen. Olivier van Noort, 27-28 v. Archangel in Neder land verwacht. Oleum 24 v. Goole n. Billingham. Oranje. 24 v. Hull n. Faversham. Ouse, 25 v. Hamburg n. Antwerpen. Ponza, 25 v. Kingslynn n Goole. Pieter Hubert, 26 bij Holtenau. Prior, 27 v. Teignmouth te Amsterdam verw. Peter. 25 v. Antwerpen te Wismar. Rika, 25 v. Sharpness n. Par. Robert, 25 v. Londen te Middlesboro. Regina, 24 te Newburgh. Spolanda, 25 v. Bordeaux n. Liverpool. Skagerak, 23 v. Goole n. Londen. Spurt, 26 v. Nykoping te Antwerpen. Sambre. 26 te Amsterdam. Silvaplana. 26 v. Rotterdam te Antwerpen. Silvretta, 27 v. Kingslynn te Hamburg verw- Tilly, 25 v. Rundvik n Zaandam. Taurus, pass. 26 Rotterdam. Tanny, 23 v Grimsby n. Dieppe. Toni, 24 v. Methil n. Norresundby. Trio, pass. 26 Vlissingen. Twin, pass. 25 Vlissingen. Unitas. pass. 26 Vlissingen. Vrouwepolder, 25 v. Lissabon te Oporto. Venus. 25 v. Great Yarmouth n. de Tees. Virgo, 25 v. Seaham te Vesteras. Veenenburgh, 25 v. Kingslynn te Middlesboro. Vrij burgh, pass. 25 Dungeness. Westerschei de, 25 v. Sunderland n. Amsterdam. Westropa, pass. 26 eil. May. Wea, 24 v. Goole n. Kopenhagen. Wega, 23 v. Hartlepool te Newburgh. Weltevreden VII, 23 v. Brightbagsea n. St. Va le ry S. Some. IJsel, 28 v. Londen te Rotterdam verw. IJstroom, 24 te Newport.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 11