Grote verrassing: Deen Nielsen verslaat Drobny in straight sets U bent een man naar m *n hart! Minder zwaar dan in vorige jaren, maar wellicht veel meer strijd De nieuwe formule Courses te Duindigt Ook Seixas in finale door zege op Rose DONDERDAG 2 JULI 1955 5 20 jüiïrlistdagi ALPËNl DE TOUR DE FRANCE 1953 Schaken Kopgroep van drie in veertienkamp Dammen Piet Roozenburg won blindpartijen TOUR DE FRANCE 1953 Volleyball Zomer-competitie voor adspirant-volleyballers Roeien Van Mesdag won eerste race in Henley Voetbal Protest DFC afgewezen Biljarten Rembrandt wint de de Nobelsbeker Wielrennen John van Eek uit sportcommissie Het tennistournooi te Wimbledon Gemeente-ambtenaar verkocht gehuurde bromfietsen Kerkelijk Nieuws Vier jaar wregens poging tot moord Portretprijs 1953 Mr. Verdam nam afscheid als president Amsterdamse Hof Iemand die weet wat hij wildie zijn keuze op kwaliteit bepaalt, op de rotsvaste, niet te evenaren ROXY-kwaliteit. Daar houdt U het op en daarom bent U een man naar m'n hart! PAR'JS STRAATSBURG TOTALE LENGTE <468 km Dal gelijk aan de afstand AMSTERDAM-MOSKOU VV. Brussel «Vièlsalml 2e etappe X ÜJ4Juli227km. 5pefappp 7Juli 200km. j Abbev. DIEPPE i Kurken METZ(*>*V Bennay .Mamers ^AANKOMST Dourdan 6p etappe 8Juli 206 km. start) Ingrandes •Ynantes Bourges ;2wiTserland [T'JDRIT 1 20eetac 124 Juli 70 Lucon MONTLU^ONi 8e etappe lOJuli 345 km Langste etappe iRocheforf Monfendre 21eeh 25 Juli Gren>* brian q Van2111.-nT%£dioard235Cm 111 Juli RUSTDAG! BORDEAUX 'l7Jj|)214km. jl6Juli 189 kmi 9Kmi 1 irft&mAZS I 9 e Ptappe Il2 Juli 197 Km. BEZIER1 ;Ï5e efat DBJulil' lOeefappe !3Juli IQOkmj T 12e etappe CAUTEREly^LLOHON |l5Juli 228km. 111pf 14Juli 115km I 16e efappe |19Juli236km; IDE BERGEN VAN DE TOURT lourmalef Aubisoue 2114m Izoard 2350m. Lsuterek A 2058m \fers 2111m I563m PYRENEEEI lóetappe 13J.| efappe 22 Juli 19p etappe 23 Juli T\ E RONDE VAN FRANKRIJK is ditmaal, èn wat de duur èn wat de totale *S afstand betreft, korter dan in voorgaande jaren. En ze telt lang niet zoveel lastige cols. Vergeleken bij 1952 zijn zestien min of meer vervaarlijke klimpartijen vervallen, waartegenover staat dat de Vars, denlzoard en de Lautaret weer in het route-schema zijn opgenomen. De Tour is dus minder zwaar geworden, wat nog niet betekent dat de strijd om de zege een minder fel karakter zal krijgen, eerder geldt het tegendeel. Maar het schema ziet er ontegenzeggelijk minder geducht uit. Sommige hebben destijds, met een knipoogje verklaard dat deze Tour op maat gesneden was voor een Louison Bobet, mits in goede vorm. En er is ook gesproken van een anti-Coppi Tour, van een wedstrijdformule die aan de overmacht van de klimmers par excellence, van de „adelaars" van Alpen en Pyreneeën, een eind moest maken. De formule van de TourHier raken we het punt aan dat de organisatoren van de Ronde altijd de meeste zorgen heeft gebaard en immer baren zal. Er is immers, behalve de strijd tussen de renners onder ling, ook altijd nog een worstelinb tus sen de organisatoren die een kleurige, heftige, bewogen course van start tot finish verlangen, en de renners en bloc die, hoe gebrand ook op succesen, toch altijd geneigd zijn om het succes langs de weg van de minste weerstand te verkijgen, af gezien nog van de bijkans onvermijdelijke combines. Hoe heeft in zijn tijd Henri Desgrange, de „vader" van de Tour, niet gevochten tegen de „dode" étappes en de langdurige adempauzes waarin van strijd geen sprake was. Zo werd de Tour-formule tedkens weer gewijzigd, al zochten nóch Desgrange nóch Goddet, de tegenwoordige organisator, naar een voor alle tijden geldende ideale for mule. Want een dergelijke formule bestaat niet voor een zo langdurige en gecompli ceerde wedstrijd als de Tour. De formule zal elk. jaar min of meer ingrijpend ver anderd moeten worden al naar gelang de variërende omstandigheden dit noodzake lijk maken. En het enige wat Goddet hopen kan is dat de voor een bepaald jaar gekozen formule het ideaal zal benaderen. Zeker heid vooraf heeft hij nooit omdat de om standigheden totaal kunnen veranderen in de tijd die tussen de opstelling van de formule en het verrijden van de Tour verstrijkt. Tegen de cracks Een anti-Coppi Tour in 1953?Men mag, ook nu Coppi niet meedoet, de term gebruiken, maar met zeker voorbehoud. De zaak staat namelijk vooral niet zo dat het chauvinistische overwegingen zijn waar door Goddet zich heeft laten leiden. De Tour is ongetwijfeld een wedstrijd waar mee grote belangen, sportief en zakelijk, nauw zijn verweven. Maar ze is tevens een gebeuren geworden waarin het ver langen naar de Frans zege niet de boven toon voert bij de organisatoren. Wat zij eisen en nodig hebben is een spannende, levendige en sportieve strijd die het pu bliek in Frankrijk en daarbuiten voortdu rend geboeid houdt. Dit doel kan niet worden bereikt wanneer het overwicht van een renner van extra-klasse zo groot is dat de uitslag van de course naar menselijke berekening al van te voren vast staat. En in een der gelijk geval moet de wedstrijdformule er aan te pas komen om de kansen wat meer gelijk te piaken, om de kloof tussen de enkele super-cracks en de grote massa van de andere renners zoveel mogelijk te vernauwen. Thans heten die super-cracks Coppi en Koblet. Maar als het Fransen waren die de spanning blusten door hun superioriteit, zou Goddet geen andere ge dragslijn hebben gevolgd. Middenstanders moeten meer aan bod komen Hij heeft, in het begin van het jaar, duidelijk en onomwonden uiteengezet wat hem voor ogen stond. Het ging er om de macht van de superieure enkeling(en) te beknotten. Hoe moeilijker het parcours was, des te duidelijker zou het krachts verschil zich doen gelden. De conclusie lag voor de hand: het parcours moest gemak kelijker worden, en minder berg-étappes tellen waarin de super-cracks een al te grote voorsprong op de anderen zouden verwerven. De kleine elite mocht niet al te zeer domineren over de grote midden stand. Hiermede is verklaard waarom de Tour dit jaar zoveel minder cols telt dan in 1952. Waarom de berg-étappes aanmerkelijk korter zijn geworden. Waarom slechts één tijdrit inplaats van twee in het rooster is ADVERTENTIE I TWEKA SPORTSHIRTS Hoewel de zomerschaakwedstrijden in hun voortgang nagal wat belemmerd werden door vacanties, de wedstrijden om de De Tello-beker en bovendien door de kampioens wedstrijden van R.C-H., hebben toch verre weg de meeste deelnemers aan de door de schaakclubs „Haarlem" en „Het Oosten" ge organiseerde 14-kamp, tenminste vijf partijen gespeeld. Jammer genoeg wordt het overzicht erg bemoeilijkt door het vrij grote aantal afgebroken partijen, waarvan het uitspelen maar weinig vlotten wil. Aan kop gaan thans drie spelers. Het zijn G. Weert (Kennemerland), J. Wijker (Haar lem) en S. Herfst (Rolland), van wie J. Wij ker wellicht het moeilijkste program heeft afgewerkt. Na hen volgen alweer drie spelers met evenveel punten. Te beginnen met 2 Juli a.s. wordt de strijd voortgezet in het clublokaal van „Haarlem", waarbij dan gespeeld wordt op Donderdag avonden. Voor het spelen van afgebroken en achterstallige partijen blijft de Woensdag avond bij „Het Oosten" beschikbaar. De ranglijst luidt thans: 1, 2 en 3. G. Weert (Kennemerland), S- Herfst (Rolland) en J. Wijker (Haarlem), allen 3 pnt. uit 4; 4, 5 en 6. E. J. de Ree (Haarlem), A. Herfst (Het Oosten) en C. Hovingh (Het Oosten), 2>/2 pnt uit 5; 7. J. H. Bauer (Haarlem) 2 pnt uit 4; 8. J. Blokker (Haarlem) 2 pnt. uit 5; 9 en 10. P. Fris (Haar lem) en H. Klein (HWP) VA pnt. uit 2; 11. C. Hoogland (Het Oosten) V2 pnt. uit 3; 12 en 13. J. van Pelt (Het Oosten) en W. Geu- zebroek (Haarlem( 0 pnt. uit 1; 14. F. Abspoel (Het Oosten) 0 pnt. uit 3. is opgenomen. En waarom de tijdvergoe- dingen in de bergen die Coppi in 1952 vier minuten opleverden zijn vervallen, alhoewel het bergklassemcnt gehandhaafd blijft. De formule voor de Tour stelt de orga nisatoren dus in staat een grote invloed uit te oefenen op het karakter en het ver loop van de strijd. Ze vormt het vaste raam waarbinnen de strijd zich afspeelt. In we zen is naar onze mening de zaak in spor tief oogpunt volkomen in orde. Het staat een organisator nu eenmaal vrij een wed strijd zo moeilijk of gemakkelijk te maken als hij dat wenselijk acht. Hij zou zelfs maar dan gooide hij zijn eigen glazen in de berg-étappes zo talrijk en onmenselijk lastig kunnen maken dat zelfs een Coppi of Koblet in topvorm onder de last zou bezwijken. Ditmaal heeft hij de voorkeur gegeven aan een zoveel mogelijke nivelle ring van de kansen. Overigens mag men de invloed van de formule niet overschatten. Want die is toch ook maar betrek- kelijk. Toen God det de formule voor 1952 opstelde ging hij van de gedachte uit dat de strijd tussen Cop pi, Koblet en Loui son Bobet de hoofdschotel zou worden van de Ronde. Maar Bo bet, aan een mo rele inzinking ten prooi, liet onver wacht verstek gaan. En Koblet zag, aan de voor avond van de start, op dokters advies eveneens van deel neming af. En men kan zich voorstel len hoe het Goddet te moede is ge weest toen hij dezer dagen ver nam dat Coppi, wiens overmacht hij in de eerste plaats had willen breken, besloten had dit jaar niet te starten. Maar al is de Tour dan ook min der zwaar en al doet Coppi niet mee wat ieder spij ten zal tenzij er te elfder ure toch nog een compro mis bereikt wordt de strijd om de ereplaatsen be hoeft er niet min der boeiend om te worden. Het is zeer goed mogelijk dat de verschillen aan de kop van het algemeen klasse ment geringer zul len blijven en de einduitslag langer onzeker. De uitslagen van de op Woensdag gehou den courses te Duindigt luidden: Doc-prijs (2040 m.): 1. Reine d'Aster 1.33.6; 2. Q. Deter van Zora 1.31.5; 3. Quick Bond 1.34.7. W. 1.30, P. 1.10, 1.10, 1.30, K. 2.70, C. 3.70. Happy-prijs (2000 m.): 1. Queen Bess 1.25.7; 2. Quicksilver-S 1.25.7; 3. Querido 1 1.29.2. W. 5.50, P. 2.60, 1.50, K. 6.40, C. 3.70. Bashful-prijs (2100 m.): 1. Quadrupes 1.28.8; 2. Qui est ce Qui 1.29; 3. Padua 1.29.7. W. 3.20, P. 2.—, 2.20, K. 5.30, C. 4.60. Dopey-prijs (2500 m.): 1. Lee Axworthy 1.26.1; 2. Nico the Saint 1.25.9; 3. Oranje Nassau 1.26.3. W. 5.60, P. 3.20, 2.60, K. 7.—, C. 3.10. Sneezy-prijs (2100 m.): 1. P. Louis II 1.24.6; 2. Nelson 1.24.6; 3. Petulance K 1.25.4. W. 3.30, P. 1.90, 3.10, K. 7.90, C. 3.10. Snowwhite-prijs (1000 m): 1. Sans Valeur 2. Dream Star; 3. Le Chevreuil. W. 2.40, P. 1.60, 1.80, K. 2.90, P. 3.20. Grumpy-prijs (1900 m.): 1. Flying Gal; 2. Stormalong; 3. Riphales. W. 2.70, P. 2.10, 2.90, K. 20.10, C. 10.30. Omzet 36.616, De wereldkampioen dammen, Piet Roozen- burg, heeft gisteravond voor de nieuwe dam vereniging in Haarlem, Het Oosten, twee blindpartijen gespeeld. De wereldkampioen won beide partijen tegen J. Poppen en H. van Dvyn. Yme de Jong speelde voorts simultaan tegen zestien tegenstanders. Hij won acht partijen, verloor er een (tegen J. van Riet veld) en speelde er zeven remise. Namens de Provinciale Noordhollandse Dambond sprak de heer J. Dijkslag aan het begin van de avond een propagandistisch woord. Duitsland Etappeplaats Hh Berg O Ravitaillenngspiaars Vlak terrein saiaai Sterk heuvelachtig terrein immjum Berg-etappe Evenals voorgaande jaren organiseert de afdeling Haarlem van de Ned. Volleybal- bond een zomer-competitie voor adspirant volleyballers. (Spelers, speelsters, die nog niet aan de winter-competitie hebben deel genomen). De wedstrijden worden buiten gespeeld. De indeling van de poules is als volgt: Dames I: AVC 1, A'hout; HBC 1; PSVH; iDe Raeckse 1; Velox. Dames II: AVC 2; Gios; HBC 2; Die Raeckse 2; Santpoort. Heren I: AVC 1; Leonidas; PWN; Die Raeckse 1: Santpoort 1. Heren II: AVC 2; Gios; Die Raeckse 2; Santpoort 2. Het programma voor de komende veertien daeen luidt: Maandag 6 Juli, dames: Die Raeckse PSVH, Gios—HBC 2: heren, Santpoort—Leo nidas, Gios—Die Raeckse 2 (terrein v. O. de Bruijnstraat). Donderdag 9 Juli, heren, PWN—Die Raeckse (Donkerelaan). Vrijdag 10 Juli, dames, HBC—Velox ('..—- rein Herenweg). Maandag 13 Juli, dames, Die Raeckse— AVC, Santpoort—Gios; heren, Santpoort—Die Raeckse 2, Die Raeckse—Leonidas (terrein v. O. de Bruijnstraat). Donderdag 16 Juli, heren, PWNSant poort (Donkerelaan). Vrijdag 17 Juli, dames, HBC 2AVC 2 (terrein Herenweg). Tijdens een hevige slagregen werd in Henley een aanvang gemaakt met de jaar lijkse roeiwedstrijden, bekend als de Henley Royal Regatta. Onze landgenoot Van Mes dag van Cornelis Tromp (Hilversum) won in het skiffnummer om de Diamond Sculs zyn eerste race tegen de Engelsman Wate ren Zijn tijd bedroeg 8 min. 28 sec., zijn voorsprong vier lengten. Van Mesdag had halverwege de baan, bij Fawley, reeds een voorsprong van twee lengten op de Engelsman. In een tempo van 24 slagen (Waterer roeide 28 slagen) per mi nuut, ging hij, zijn voorsprong regelmatig vergrotend, op de finish af. De Nederlander zal nu tegen de Belg van Stichel uitkomen. Van Stichel won met ÏV% lengte in 8 min. 33 sec. van Davies (Gr. Br.). De protestcommissie van de KNVB heeft het protest van DFC teg^n het toekennen van het derde doelpunt van Volendam in de promotiewedstrijd DFC—Volendam, op 21 Juni in Dordrecht gespeeld, afgewezen. De uitslag van de wedstrijd blijft dus gehand haafd op vierdrie in het voordeel van Volendam. De biljartvereniging Rembrandt uit Am sterdam heeft de Nobelsbeker gewonnen. Het bracht de organiserende vereniging Hof van Holland uit Haarlem de grootste nederlaag toe, 177. De laatste wedstrijd ging tussen Hof van Holland en IVO. De stand werd 12—12. De resultaten waren: Slabbaert 80 33 34 7 1.37 Hoek Jr100 100 24 29 4.16 Kramer 80 74 44 8 1.68 Loerakker 85 85 44 11 1.93 Bosse 170 170 27 23 6.29 Koster 225 158 27 34 5.85 Boerkorst 185 67 20 10 3.25 Scholten 185 185 20 34 9.25 Breewer 40 37 36 4 1.02 Hoenderdos 50 50 36 5 1.38 Gieske 70 45 29 8 1.55 Nouwland 70 70 29 25 2.41 Nijssen 75 75 29 17 2.58 Duinker 85 72 29 9 2.48 Met ingang van 1 Juli heeft de secretaris van de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, de heer J. J. van Eek (Wassenaar), wegens zakelijke omstan digheden zijn functie als zodanig moeten neerleggen. Ook heeft de heer Van Eek zich niet beschikbaar gesteld als Chef d'Equipe voor de wereldkampioenschappen wielren nen, die volgende maand in Zwitserland worden gehouden. PRINS BERNHARD BESCHERMHEER TOURNOOI TROFEO ITALIA. Naar het ANP verneemt heeft ZKII Prins Bernhard het beschermheerschap aanvaard van het waterpolotournooi om de Trofeo Italia, dat van 17 tot en met 22 Augustus in Nijmegen zal worden gehouden. Wimbledon 1953 zal in de geschiedenis blijven voortleven als het tournooi van Kurt Nielsen. Wat niemand verwachtte en wat zelfs de grootste tennis-expert niet als zijn prognose zou hebben durven uit spreken heeft deze 22-jarige student aan de technische hogeschool van Kopenhagen gepresteerd: als ongeplaatste speler bereik te hij de finale van het herenenkelspel. Achttienduizend enthousiaste toeschou wers klapten naar hartelust toen Nielsen Woensdagmiddag in straight sets als over winnaar van Jaroslav Drobny in de halve finales van het centre court stapte. De brilliante zege, die Vic Seixas enkele uren eerder in de andere halve eindstrijd op Mervyn Rose had bevochten was men op dat ogenblik totaal vergeten. De mensen, die de hele nacht (zware regens trotserend) buiten de poorten van Wimbledon op kampbedden, grondzeilen en in slaapzakken hadden doorgebracht om toch vooral van een plaatsje voor de halve finales verzekerd te zijn, zullen beslist geen spijt van al hun moeite hebben ge had. Want in een dramatische partij zagen zij de „kampioenendoder" Nielsen na zijn reeds zo verrassende overwinningen op achtereenvolgens Mulloy en Ken Rose- wall datgene doen wat voor onmogelijk werd gehouden: In straight sets Jaroslav Drobny de vroegere ballenjongen uit Praag, die in 1938 als knaap van zestien jaar voor de eerste maal op Wimbledon was uitgekomen en die voor de tiende maal een gooi naar de titel deed uit schakelen. Injecties Duidelijk kwam daarbij echter vast te staan, dat de tegenwoordige Egyptenaar de afgelopen dagen (men denke slechts aan de marathon-partij van 93 games tegen Patty in de 3e ronde) physiek een enorme klap te incasseren had gekregen. En nader hand verklaarde Drobny dan ook dat hij drie uur voor de wedstrijd naar een Lon- dens ziekenhuis was gegaan om zijn rech terbeen, waarin hij een spier had verrekt, te laten injecteren. „Ik kreeg pas later in de strijd last van pijn", zo zei Drobny, „maar mijn blessure had vooral psycholo gische gevolgen". Steeds was ik bang dat ik er last van zou krijgen en telkens wan neer Nielsens's scherpe drives over het net kwamen zei ik tegen mezelf: „de volgende keer". Maar het ging allemaal te vlug en plotseling was er geen „volgende keer" meer". Zwakke service Drobny Nielsen, de eerste ongeplaatste speler die zich in de eindstrijd heeft geplaatst sinds Wilmer Allison in 1930 door Bill Tilden in de finale werd verslagen, verloor zijn ser vice slechts één maal, namelijk in de derde game van de eerste set. Daarentegen was Drohny's service, eens als de sterkste in de wereld beschouwd, be paald zwak en Nielsen scoorde heel wat punten met returns op de service van zijn tegenstander. Bovendien was het oplopen naar het net van Drobny zeer traag, ont brak het hem aan controle over zijn sla gen en kreeg hij geen enkele kans het tem po van de wedstrijd te bepalen. Nielsen brak in de eerste set twee keer door Drobny's service, bracht de stand daarmee op 44 om daarna in de tiende game de set op zijn naam te brengen. Na 21 in de tweede set kwam Nielsen vrij snel op 41. toen hij door Drobny's service heenbrak en de zijne won. Het werd 4—2, 52, 53; toen moest worden gestaakt als gevolg van een regenbui, die elk verder spelen onmogelijk maakte. Na een half uur konden de spelers op nieuw beginnen en de interruptie bleek Nielsen's concentratie geen schade te heb ben gedaan. In vier minuten tijd maakte hij de set uit: na twee dubbele fouten zij nerzijds won hij dank zij een flitsende ace, die Drobny kansloos liet, met 63. Flitsend Met twee glorieuze backhands van de Deen langs de zijlijnen en twee nergens naar lijkende smashes van Drobny begon de derde set: 20 voor Nielsen. Weer zo'n flitsende bal langs de zijlijn en het was 30. En toen kort daarop Nielsen na een schitterende ace op 40 kwam schudde Drobny vertwijfeld het hoofd, alsof hij het einde voelde naderen. En het was er spoe dig dat einde. Vijftien minuten later stond een lachende en uiterst gelukkige Nielsen vele handen te schudden. Met 62 had hij set en partij gewonnen. Seixas zegevierde Victor Seixas had tegen Mervyn Rose de volle vijf sets nodig om de eindstrijd te halen. Niettemin was de wijze, waarop hij zich in de finale speelde, voortreffelijk. In een prachtige demonstratie van aan vallend tennis, die bijna drie uur duurde, sloeg hij een Rose, die bijna een dozijn double faults maakte, meestal op critieke ogenblikken. Toen Seixas de eerste set met 64 had binnengehaald en in de tweede een 41 voorsprong nam, leek het er veel op, dat hij snel op de zege zou afstevenen. Toen kwam Rose er echter in, wist tot 44 terug te komen en na een uiterst spannend netduel met 1210 te winnen. En ook de volgende set ging naar de Australiër: 119. Maar in de negende game van de vierde set viel de beslissing. Op 44 miste Rose een lob, maakte daar op twee dubbele fouten, waarna hij men taal ineenstortte. Seixas werd met 64 63 in de laatste twee sets een verdiende winnaar. In de vierde ronde van het gemengd dubbelspel zorgden Pat Ward (G.B.) en George Worthington (Nieuw Zeeland) voor de verrassing door Maureen Connolly en Mervyn Rose met 57 64 64 te klop pen en zich aldus bij de laatste acht te voegen. De uitslagen luidden: Gemengd dubbelspel, derde ronde: Mevr. Z. Kormoczi en Asboth (Hong), sl. mej. R. Bentley (G. Br.) en Mezzi (Belg.) 62, 7—5. Mevr. D. Knode (V.S.) en Hartwig (Austr.) sl. mej. J. Petchell (G.B.) en Ager (V.S.) 6—4, 6—1. Mevr. V. Alvens- leben (Zwits.) en Skonecki (Statenloos) winnen van mevr. N. Adamson en Destre- mau (Fr.) door w.o. Vierde ronde: Mevr. J. Rinkel en Paish (G.B.) sl. mej. J. de Riba en Ferrer (Sp.) 62, 63. Mevr. Z. Kormoczi en Asboth (Hong.) sl. mej. L. van der Westhuizen en Kupferberger (Z. Afrika) 63, 62. Shirley Fry (V.S.) en Morea (Arg.) sl. mevr. D. Knode (V.S.) en Hartwig (Austr.) 57, 63, 64. Doris Hart en Seixas (V.S. sl. mevr. E. Broz en Huber (Oostenr.) 6—3, 6—4. Pat Ward (G.B.) en Worthington (Nw Zeel.) sl. Maureen Connolly (V.S.) en Rose (Austr.) 57, 64, 64. Mevr. V. Avensleben (Zwits.) en Skonecki (Statenloos) sl. mevr. W. Brewer (Bermuda) en Tsai (Hong Kong) 2—6, 6—4, 6—4. Herendubbelspel, kwart eindstrijden: Brichant en Washer (Belg.) sl. Skonecki (Statenloos) en Stockenberg (Zweden) 6—2, 6—1, 6—2. Damesdubbelspel, derde ronde: Mej. H. Fletcher en mevr. J. RinkelQuertier (Gr. Br.) sl. mej. J. de Riba (Spanje) en mevr. V. AlvenslebenRigollett (Zwits.) 62, 60. Vierde ronde (kwartfinale): Shirley Fry en Doris Hart (V.S.) sl. D. Ki- lian en L. van der Westhuizen (Z. Afr.) 6—2, 62. Maureen Connolly en Julie Sampson (V.S.) sl. mej. R. Bulleid en mej. P. Ward (G.B.) 6—2, 6—3. Herenenkelspel, halve eindstrijden: Seixas (V.S.) sl. Rose (Australië) 64, 10—12, 9—11, 6—4, 6—3. Nielsen (Den.) sl. Drobny (Egypte) 64, 63, 62. Een 25-jarige gemeenteambtenaar in Oosterhesselen bood in een plaatselijk nieuwsblad enige tijd geleden per adver tentie bromfietsen te koop aan. Met vier adressen van reflectanten in zijn zak begaf hij zich naar een garage in Emmen, waar hij vier bromfietsen huurde, waarvan hij er drie aan de liefhebbers verkocht tegen contante betaling. Eén koper echter wilde even met betaling wachten en dat werd de ambtenaar noodlottig. Toen deze laatste na enkele dagen de verkoopsom wilde innen, wachtte de politie hem op. Hij is in Emmen ingesloten. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Amsterdam (vac. W. van Limburgh): dr. W. Aalders te 's Graven- hage; te Tjamsweerd: J. Noordmans, cand. te Delft. Bedankt voor 's Grevelduin-Capelle: H. Goedhart te Middelharnis (nadere beslis sing); voor Dwingelo: J. Terpstra te Uit- wierde. Benoemd tot vicaris te Lemmer: J. G. Huetink, vicaris te Hoge-Zwaluwe. Beroepen tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (geestelijke verzorging van emigranten in Canada) J. van Kuiken te Baarn; idem (geestelijk verzorger van de vluchtelingen in Berlijn), A. A. Spijkerboer, cand. te Rotterdam. Aangenomen tot pred. voor buitengewone werkzaamheden (geestelijke verzorging Wil lem Arntszhoeve) J. I. van Schaik te Chaam. Aangenomen naar Neede (2de pred. pl.) J. Terpstra te Uitwierde. Rem. Broederschap Tweetal te Vlaardingen: J. G. J. van Iterson, laatste predikant te Bandoeng en F. Palmboom te Zwammerdam. Geref. gemeenten Beroepen te 's Gravenhage: K. de Gier te Lisse. Geref. kerken Bedankt voor Makkum en voor Neder- horst den Berg: T. J. Hagen te Lemele- Lemelerveld. Geref. kerken onderh. art. 31 K.O. Aangenomen naar Homewood (Canada), H. Scholten te Berkum. Examens: De classis Kampen heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer H. D. Doorenbos te Kampen, cand. aan de Theol. Hogeschool aldaar. Aan de Theol. Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het cand. examen de heer J. Bomhof te Hasselt. Chr. Geref. kerken Be -epen te Dokkum. J. Overduin te Almelo; bedankt voor Delft B. Bijleveld te Noorde loos. Ger. kerken Beroepen te Middelburg (vac. H. Veldkamp), A. Broek te Onstwedde. Bedankt voor Nieuwlande, M. G. Ton te Geesteren-Gelselaar. Evang. Lutherse kerk Beroepen te Dordrecht, mej. dr. M. E. Monsees te Amersfoort. De rechtbank te Middelburg heeft een los-werkman te Grijpskerke conform de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek voor voorarrest en ter beschikkingstelling van de regering. De man had op 2 October 1952 getracht zijn echt genote, die te Wolphaartsdijk als huishoud ster werkt, van het leven te beroven. Hij was de woning van haar werkgever bin nengedrongen en had de keel van zijn vrouw dichtgeknepen tot zij bewusteloos neerviel. Bestuurderen der Thérèse van Duyl Schwartze-stichting stellen een prijs van f 500 beschikbaar voor het beste portret in olieverf en een premie van f 250 voor een tweede prijs. Aan deze wedstrijd kun nen deelnemen alle kunstenaars, die Nederlander zijn en die op 1 Januari 1954 de leeftijd van 35 jaar nog niet hebben bereikt. De jury bestaat uit: mevrouw Jo Bauer Stumpff en de heren Bob Buys, Piet van der Hem, prof. R. V. A. Röling en Jan Sluyters. Mr. J. Verdam, die op 17 Juli zijn 70ste verjaardag hoopt te vieren, heeft Woens dag in een buitengewone zitting als presi dent van het Amsterdams Gerechtshof af scheid genomen. Bij Koninklijk Besluit is hem wegens het bereiken van de wettelijke leeftijd per 1 Augustus eervol ontslag ver leend onder dankzegging voor de vele en gewichtige diensten, die hij de rechtsple ging en daarmede Nederland in zijn veer tigjarige loopbaan heeft bewezen. Namens het ministerie van Justitie deel de de vice-president jhr. mr. P. J. H. M. van der Does de Willebois ter buitenge wone zitting mede, dat de Koningin de scheidende president benoemd heeft tot commandeur in de orde van Oranje Nas sau. De opvolger van mr. Verdam is nog niet benoemd. De oudste vice-president is jhr. mr. P. J. H. M. van der Does de Willebois. ADVERTENTIE

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7