Amsterdamse importfirma voor bijna een ton opgelicht Geen oplossing voor circuit-probleem Orkest uit Stuttgart met Brandenburgse concerten Kort en bondig Inplaats van de bestelde reptielenhuiden ontving zij lege zakken en kisten met zout Van Mesdag kansloos tegen Tony Fox Géén roulettespel Holland Festival Courses te Duindigt Lisse Hillegom Bennehroek Haarlemmermeer Heemstede ZATERDAG 4 JULI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Benoemingen Hongaarse Nationale Vergadering New York City Ballet in November in Amsterdam Sitdown-staking in Bergen op Zoom Roeien Honkbal Bondsploeg tegen Milden- hall Ramblers in Haarlem Voorzieningen in het Provinciaal Ziekenhuis Aardbeien met dop een gulden duurder Waterpolo Gelijkspel van HVGB tegen Meeuwen: 4-4 HPG verloor van De Robben: 1-3 Softball Het stedentournooi Voetbal Zomeravondvoetbal R.K. Harmonie „St. CaeciliV' Donderdag in Rijkenspark Voetb al ve re n ig i n g Lisse vergaderde Twee zakenlieden uit Singapore hebben gisteren in een zeer langdurige zitting voor de Amsterdamse rechtbank terecht gestaan wegens oplichting van een Am sterdamse ïirrna, de N.V. producten- en goederenhandel „Courtois". Deze firma had in Singapore een partij krokodillenhuiden en 6.000 leguanenvellen besteld en kwam op 18 Februari j.l. toen de zending in Amsterdam arriveerde tot de ontdekking, dat in de vier kisten slechts lege jutezakken en in de drie vaten zout verpakt was. Intussen had de firma echter reeds de koopsom f 91.750.via de Amsterdamse Bank betaald. Ter zitting vertelde de directeur van de gedupeerde firma, dat hij de huiden en vellen had doorverkocht naar Duitsland. Aangezien hij pas over de goederen kon beschikken, indien hij met documenten kon aantonen, dat ze zijn eigendom waren, was hij er toe overgegaan de koopsom te voldoen nog voor de zending in Nederland was gearriveerd. Aandachtig luisterden de aanwezigen in de rechtzaal vandaag naar een gramofoon- plaat, die naast de groene tafel werd af gedraaid. Er was een telefoongesprek op vastgelegd van 16 minuten, dat de direc teur op 6 Februari (dus voor de betaling) met een der verdachten in Singapore had gevoerd. De verdachten zelf gaven toe, de zwen del willens en wetens te hebben uitge voerd. De eerste was de 38-jarige F. J. V. een Nederlander van geboorte, die nu Engelsman is. Hij was exportleider van de te Singapore gevestigde firma W. H. Bren- nan and Co Ltd., een firma waarin de Am sterdamse N.V. veel vertrouwen stelde. De tweede vei-dachte was de 44-jarige in het voormalig Nederlands-Indië gebo ren Nederlandse handelaar R. J. S., die bovendien expert is in krokodillenhuiden. De eerste verdachte sloot de order af met de firma te Amsterdam, de tweede maakte een paklijst op van de huiden en vellen, zorgde voor de verzendingsdocu menten en tenslotte voor de verscheping. Daarna trokken zij een wissel op een bank te Singapore en ontvingen de f 91.750. Dank zij het feit, dat de Amsterdamse firma de goederen betaalde vóór de zwen del ontdekt was werd deze bank schade loos gesteld. In het verloop van de zitting werd tel kens John Martin genoemd, een Engelsman, die in Singapore z.g. „switch"-affaires deed voor een Amerikaanse firma. Ver dachte V. beweerde, dat hij onder druk van deze Martin, met wie het geld ge- WENEN (Reuter) De Hongaarse Nationale Vergadering heeft Istvan Dobi herkozen als voorzitter van de presiden tiële raad, aldus heeft Radio-Boedapest Vrijdag gemeld. De vergadering koos Daniel Nagy en Jozef Revai tot vice-voor- zitters. Tot voorzitter van de Nationale Vergadering werd Sandor Ronai gekozen. Uit de verkiezing van de nieuwe vice- voorzitters blijkt, dat Istvan Kovacs zowel uit zijn functie als vice-voorzitter als uit het Polit-bureau is verwijderd. Zijn ver vanger, Revai, die in het vorige kabinet minister van Volkscultuur was, is de voor naamste theoreticus van de Hongaarse communistische partij. Ook hij werd het afgelopen weekeinde niet herkozen voor het Politbureau, naar men aannam wegens gezondheidsredenen. Ivan Darabos is benoemd tot secretaris van de presidentiële raad. Verder werden tot lid van de raad benoemd Arpad Hazi, Sandor Barcs, Erno Mihalyfi en Antal Apro. Hazi was vice-premier in het afgetreden kabinet. Barcs is directeur van de M.T.I. (de Hongaarse P.T.T.), Mihalyfi was onder-minister van Volkscultuur en Apro was minister van Bouwmateriaal. Het New York City Ballet onder artis tieke leiding van George Balanchine geeft gedurende de eerste drie weken van No vember een reeks uitvoeringen in Parijs. Er bestaat een zeer grote kans, dat dit uitmuntende gezelschap op de laatste vier avonden van deze maand in Amsterdam zal optreden. Verleden jaar heeft het New York City Ballet deelgenomen aan het Holland Festival, dat zich toen echter al leen in Den Haag afspeelde. Het bezoek aan Amsterdam gaat zeker door, indien de Stadsschouwburg kan worden vrijge maakt. Het répertoire is uitgebreid met twee nieuwe werken van Balanchine, te weten op de „Métamorphoses" van Hindemith en de Schotse Symphonie van Mendelssohn, benevens met drie choreografieën van Je rome Robbins. De ballerina Melissa Hayden, bekend bij het grote publiek door haar optreden als de danseres in de film „Limelight" van Chaplin, heeft het gezelschap verlaten en maakt thans wederom deel uit van het American Ballet Theatre van Lucia Chase, dat deze zomer in Londen verblijft. Vrijdag zijn 60 van de 68 leden van het personeel van de afdeling ijzergieterij van P. J. van Mechelens machinefabriek, stoomsmederij en ijzergieterij, in sit-down- staking gegaan. Aanleiding tot deze staking is het feit dat de directie heeft medegedeeld dat er dit jaar geen zgn. winstverdeling zou zijn, omdat er over het jaar 1952 geen winst is gemaakt. Van de zijde der directie vernemen wij, dat de stakers vanmorgen weer aan het werk zijn gegaan. De arbeiders waren ontevreden omdat zij over 1952 geen winstuitkering zullen ontvangen, terwijl hun collega's in enkele andere bedrijven van deze firma in Bergen op Zoom wel een uitkering ter hand was gesteld. De directeur deelde mede, dat de afdeling ijzergieterij in 1952 geen winst heeft behaald, zodat ook geen uitkering kon geschieden. Hiervoor is n.l. toestemming vereist van het College van Rijksbemidde- laai* deeld was, de zwendel had uitgevoerd. „Krokodillenhuiden worden altijd nat en gezout in vaten verstuurd", vertelde de tweede verdachte. „Daarom hebben we de vaten met nat zout gevuld; dat geeft de zelfde vochtige uitslag aan de buitenkant. Leguanenvellen worden echter droog in kisten verzonden, daarom deden wij droge jutezakken in andere kisten". Beide verdachten waren op 6 Maart in Nederland gearresteerd, nadat de directeur der N.V. een aanklacht tegen hen had in gediend. De expert was op verzoek van de Am sterdamse firma aanwezig bij de controle van de zending, toen deze aankwam. Te voren had hij de firma reeds van de zwen del op de hoogte gesteld, omdat hij be rouw van zijn daad had en hoopte de zaak nog in het reine te kunnen brengen. Waarom de andere verdachte naar Ne derland was gekomen, was niemand dui delijk. Hij verklaarde, dat hij wilde pogen met de gedupeerde firma tot een vergelijk te komen. De officier, jhr. mr. A. Reigersman, eiste tegen verdachte F. J. V. 2 jaar gevangenis straf en aftrek van het voorarrest en tegen de expert R. J. S. IV2 jaar met aftrek. Beider verdedigers vielen de dagvaar ding aan, waarin vermeld stond, dat ver dachten de oplichting te Amsterdam ge pleegd hadden. Volgens de raadslieden was dit in Singapore geschied. Zij meenden daarom, dat de officier van justitie niet ontvankelijk verklaard moest worden en vroegen de onmiddellijke invrijheidsstel- ling van hun cliënten. De president deelde mede, dat de recht bank geen termen zag om het verzoek in te willigen. De uitspraak volgt op 14 Juli. De skiffeur Rob van Mesdag heeft in de halve finales van de Diamond Sculls van de Henley Royal Regatta tegen de Brit Tony Fox weinig in te brengen gehad. Wel nam de Hilversummer onmiddellijk na de start met weinig verschil de leiding, maar reeds bij het passeren van de barrière lag Fox twee 'meter voor op Van Mesdag. En toen Fox zijn tempo van 24 tot 27 slagen verhoogde, was er voor de man van Cor nells Tromp geen houden meer aan. Bij Fawley was de voorsprong van de Brit tot een volle lengte uitgegroeid en toen de Mile Post werd gepasseerd had Fox zich nog verder van Van Mesdag weg- geroeid. Wel trachtte onze landgenoot met een tempoverhoging tot 29 het verloren terrein nog enigszins terug te winnen,maar ook Fox zette toen stevig aan. Nadat Van Mesdag kort voor de finish uit de baan raakte, stond niets de zege van Fox, die hij tenslotte met vier lengten behaalde, meer in de weg. De overige uitslagen waren: Grand Challenge Cup (achten), halve finales: Union Sportive Métropolitaine wint van de London Rowing Club 6 min. 43 sec. Leander (G.B.) wint van Thames RCA (G.B.) 6 min. 44 sec. Stewards Cup (vier zonder stuurman), halve finales: Trinity A (G.B.) wint van Thames Rowing Club (G.B.) 7 min. 21 sec. Leander (G.B.) wint van London Rowing Club (G.B.) 7 min. 20 sec. Silver Goblets (twee zonder stuurman), halve finales: Baets en Knuvsen (Belg.1) winnen van Fisk en Legg (G.B.) 7 min. 57 sec. (nieuw record). Kesel en Hahn CDld.) winnen van Pinches en Plaisten (G.B.) 8 min. 10 sec. Zaterdag 11 Juli aanstaande zullen de Mildenhall Ramblers, een ploeg van de United States Airforce, op het terrein van de HFC Haarlem een honkbalwedstrijd spelen tegen een sterk Nederlands bonds- negental. Prinses Beatrix en Prinses Irene brachten met haar schoolklas een bezoek aan Madurodam. Daar zij een officieus bezoek bracht aan het stadje waarvan Prinses Beatrix de burgemeester is behield de loco-burgemeester de ambtsketen en leidde hij de Koninklijke burgemeester door het stadje. De K.N.A.C. deelt mee: Hoewel het oorspronkelijk geenszins de bedoeling is geweest om naar aanleiding van het intrekken van de baanlicentie voor het circuit van Zandvoort hieraan in het openbaar meer ruchtbaarheid te geven dan strikt noodzakelijk was, ziet de K.N.A.C. zich, door de mededelingen van de direc teur van Publieke Werken te Zandvoort, gedwongen haar houding in deze te wijzi gen. In de eerste plaats wijst de K.N.A.C. er op, dat het wegdek van het circuit van Zandvoort na 7 Juni, de dag daarop de Grote Prijs van Nederland werd verreden, slechter geworden is. Ten tweede vestigt de K.N.A.C. er de aandacht op dat het gevaar voor ongeluk ken, door het nieuwe wegdek vergroot, niet uitsluitend ligt in de plaatselijke glad heid van dit dek en het opspatten van In de Dinsdag te houden vergadering van de Provinciale Staten van Noordhol land zal aan de orde komen een voorstel tot vaststelling van de derde suppletoire begroting van buitengewone ontvangsten en uitgaven van het Provinciaal Zieken huis nabij Santpoort. Daarbij zijn voor stellen tot de bouw van een opname-kli niek (kosten geraamd op f 2.000.000), restauratie van de Vrouwenafdeling oude gesticht (f 100.000), bouw nieuwe werk plaatsen (f 239.000), bouw van een nieuwe toneelzaal (f 400.000), het verrichten van onderhoudswerken (f 557.000) en moder nisering van instrumentarium (f 35.500). Deze voorstellen zijn reeds in de afde ling uit de Provinciale Staten besproken. Een der leden van Gedeputeerde Staten heeft de vragen beantwoord en opgemerkt, dat in Santpoort, midden in het gebouw, een houten magazijn is. Wegens brandge vaar moet hierin zo spoedig mogelijk ver andering worden gebracht. Ook het oude zusterhuis vraagt dringend om verbete ring. Er zijn nog steeds kamei-s, waarin vier verpleegsters wonen, zonder stromend water. De studie en de plannen voor de .opnamekliniek moeten nog worden ge maakt. Het lid van Gedeputeerde Staten mei'kte op, dat voor de opnamekliniek een ander tarief zal kunnen gelden, waardoor deze selfsupporting zou kunnen zijn. De ver- pleegprijs is hoog, waarin is opgenomen 15 cent voor extra-afschrijving. Deze af schrijving is gebruikt om een fonds te vormen, welk fonds de rente en aflossing van f 2.567.000 kan financieren. Voor de nog niet gedekte f 3.032.140 zal anderhalf millioen uit het reservefonds worden ge put. Voor de resterende f 1.532.140 moet worden geleend. Voor rente eo aflossing van deze lening zal de verpleegprijs met ongeveer f 40 per jaar worden verhoogd. Hierin betaalt de provincie tot nu toe 25 pet. en de gemeente de rest. steenslag, maar dat de bij dit opspatten meegevoerde door alles heendringende teerpartikeltjes een funeste invloed kun nen uitoefenen op de ogen der rijders. De coureur Villoresi kon na zijn uitvallen in de race zo goed als niet meer zien, en Fa rina is na afloop van de wedstrijd gedu rende veertien .dagen onder behandeling van een oogspecialist geweest, waarbij hij vierentwintig uur in een donkere kamer heeft moeten doorbrengen. Herhaling van dit gevaar voor de ogen der coureurs blijkt zeer wel mogelijk. Dat er geen overleg zou zijn gepleegd tussen de K.N.A.C. en de verantwoorde lijke autoriteiten van Zandvoort is onjuist. Dadelijk na de wedstrijd van 7 Juni en ook daarna heeft de K.N.A.C. er de autoriteiten op gewezen dat verbeteringen aan het wegdek dienden te worden aangebracht wilde men niet de kans lopen dat de baan voor een volgende race zou worden afge keurd. Tenslotte bevreemdt het de K.N.A.C. in hoge mate dat de dienst van Publieke Wer ken van Zandvoort haar besluit niet au sérieux neemt. Maar de K.N.A.C. voelt zich geenszins gedrongen op deze uitla ting verder enig commentaar te leveren. „Wij weten het niet meer" De directeur van Publieke Werken, de heer M. Deutekom, deelde ons mede, dat de conferentie van experts, die gisteren heeft plaats gehad, géén oplossing voor het probleem heeft gebracht, althans wan neer de K.N.A.C. bij haar mening blijft, dat ook de testvakken waarover Publieke Werken zelf enthousiast is onbevredi gend zijn. „Wij weten het dan echt niet meer", aldus de heer Deutekom „Volgens ons is het circuit allerminst gevaarlijk". De ministerraad heeft zich dezer dagen naar aanleiding van ingekomen aanvragen opnieuw beraden over de vraag of het al dan niet wenselijk is. gereglementeerde speelgelegenheden toe te laten in enkele op het buitenlands vreemdelingenverkeer in gestelde plaatsen van ons land. Daarbij is tenslotte besloten, niet op de voorstellen aangaande een gereglementeerde roulette in te gaan. Vrijdag waren de aardbeien met dop één gulden per slof duurder dan Donderdag. Groot was de belangstelling voor de aard beien met dop. Hierbij stond „Climax" aan de spits. De prijs liep op tot f4.05 per slof. Moulin Rouge noteerde van f 2.20 f 3.85 per maand. Doosjes brachten van f 0.32 tot f 0.85 per stuk op. Aardbeien zon der dorp brachten van f 2.20f 2.80 per slof op. Vrijdagavond hebben we in de Kurzaal 1 te Scheveningen kunnen ervaren hoe sterk de greep van Bach's geniale muziek op het concertpubliek is,zelfs op het gelegenheids- publiek van een badplaats. Er werden door het Stuttgarter Kammerochester, onder leiding van Karl Münchinger, vier Bran denburgse Concerten uitgevoerd, en daar is een ovatie op gevolgd, zo frenetiek als men zelden in de concertzaal meemaakt met als gevolg dat er uiteindelijk nog een toegift volgde. Het is ook een zeldzame sensatie, die levensblije objectieve muziek in haar ver schillende vormen en combinaties geraf fineerd verhoren te klanken en er de in druk van haar weldoende positieve zeker heden van te ondergaan. Na overspoeld te ziin geweest door golven van muzikale „Weltschmerz" en moderne gespletenheid, is zo'n Bach-kuur een probaat middel om het evenwicht te herstellen. Wie wellicht meende, dat vier van deze concerten wel van het goede te veel zou kunnen zijn, moge bedenken dat ieder stuk weer anders is van vorm, van bezet ting, van techniek, van al wat ge wilt. Ik maak mij sterk, dat indien na het derde, vierde, vijfde en zesde concert ook nog het eerste, met zijn merkwaardig Adagio, of het brillante Tweede met zijn hachelijk hoge trompetpartij zou zijn gespeeld, het publiek even geboeid was gebleven en even geestdriftig had gereageerd. Eerst werd het Vijfde, met fluit, viool en cembalo als sologroep of „concertino" en een tutti van strijkers, ten gehore ge bracht het type van een concerto-grosso, maar door Bach geheel naar eigen fantasie omgevormd. De virtuose cadenspassage van het cembalo wijst hier reeds naar de latere cadens in solo-concerten. Daarna volgde het Derde, waarin het niet meer gaat om een wisselspel van een kleine groep tegenover het tutti, doch waar 'drie groepen, ieder van drie partijen, zichzelf en tevens met elkaar musiceren. Daaruit ontstaat een wonderlijk spel van lichte en donkere tinten, men zou zeggen een „per petuum mobile" van een ingewikkeld ra derwerk. Niet minder merkwaardig is het Zesde Concert, waarin twee altpartijen de discant vormen, twee gamba's de middenmoot en cello plus bas-continuo de fundatie. Dit zelden gespeelde stuk maakte door het feil loze spel der twee prachtige altisten een ongemene indruk. Het ontroerende Adagio wekt tot vergelijking met het sublieme middendeel van het concert voor twee violen. 1-Iet donkere alttimbre geeft er ech ter een minder etherisch, dieper accent aan. Ten slotte kwam het Vierde, dat weer de geijkte vorm van het concerto-grosso nader ligt dan zijn contrastwerking van drie concertante partijen (twee fluiten en viool) en tutti van strijkers en continuo, in even wicht gebracht door de fantasierijke vrij moedigheid van een componist, wie het nooit te doen was om letterlijk na te boot sen of zichzelve te herhalen. Al die muzikale rijkdom werd het pu bliek voorgetoverd door een klein ensem ble, waarvan alle elementen, van de eerste j violist Werner Krotzinger tot de 'onge noemde, maar fabelachtige contrabassist, van de fluitisten tot de cembalospeelster Imgard Lechner, complete artisten zijn. Alleen zou men de eerste fluitist Willy Glas een voller toon willen toewensen. Kraft Thorwald Dillo, die in het vierde Concert de tweede fluitpartij vervulde, gaf op dit punt volledige bevrediging. De dirigent Karl Münchinger komt de eer toe deze meesterwerken in een zeldzaam klank- evenwicht te hebben doen realiseren, zodat Voor de hoofdklasse van de waterpolo- competitie ontving HVGB Vrijdagavond in Stoop's Bad Meeuwen. De Haarlemmers zetten in deze wedstrijd in de laatste vier minuten een achterstand van vier-twee om in een gelijk spel: vier-vier. Het was een spannende wedstrijd, waar in zo nu en dan wel eens wat te zwaar werd gespeeld, maar waarbij de scheids rechter geen strafworpen toekende. Waterpolo-uitslagen: Reserve eerste klasse: Robben 3HVGB 2 2-6: reserve tweede klasse C: HVGB 3Zian 4 3-2: LZC 2HPC 3 2-3: reserve derde klasse: HVGB 4—Futen 2 7-3; VZV 2—DAW 2 0-5. Kringcompetitie afdeling meisjes: HVGB DWR 7-1. HPC verscheen in de wedstrijd HPC Robben met Frits de Geest, die sinds enige tijd met verlof in Nederland verkeert. On getwijfeld was dit een versterking voor de Heemsteedse ploeg. Nochtans toonde de ploeg uit Hilversum zich de beste. Reeds spoedig konden de Hilversummers een voorsprong nemen (0-1). Toen Tjebbes een hem toegespeelde bal miste, geraakte HPC verder achter (0-2). Na de hervatting kreeg De Geest tegen de uitstekend spelende Ketelaar een kans. LJit een backhand verkleinde hii de achter stand tot 2-1. Lange tijd geleek het of HPC nog gelijk zou maken. Door het slech te plaatsen van de ballen en vooral door het te langzaam aangeven daarvan pingen echter alle kansen verloren. De plaats van het Haarlemse B-team in het steden-softball-tournooi, dat Zondag op het EDO-veld gehouden wordt, wordt ingenomen door Hilversum. Haarlem B zal slechts één wedstrijd spe len en wel tegen de derde prijswinnaar. De uitslagen in de Zomeravondvoetbal competitie in Haarlem luidden: Afd. A: Nederland I't Westen 3-2; Vermaat IHolland Nautic 2-1; SVOW HSM I 2-4. Afd. B: Vermaat 2Heenk 2-4; Neder land 2HAC 2-7; HSM 2Heeremans 2-3. Programma voor de komende week luidt: Afd"^ A: Maandag 6 Juli: MHSKNeder land I DSK 7 uur; Dinsdag 7 Juli: 't Wes tenVermaat I id. Donderdag 9 Juli: Holl. NauticHSM I idem. Afd. B: Maandag 6 Juli: Heeremans Vermaat 2 WH 7 uur; Donderdag 9 Juli: HAC—HSM 2 id. Vrijdag 10 Juli: Heenk— Nederland 2, idem. hun schoonheden nergens verdoken ble ven. En dat alles in een geest van harte lijke blijmoedigheid, die aan een talrijk publiek een gelukkige en een louterende avond verschafte. Het lijkt vreemd dat Bach deze meester lijke concerten in zijn opdracht aan de markgraaf van Brandenburg aanduidde als „les fruits de ses petits talents pour la musique" (de vruchten van zijn geringe muzikale talenten). Zou de meester dat werkelijk gemeend hebben, of was die nederige kwalificatie slechts een vorm van onderdanige hoffelijkheid? JOS. DE KLERK. Hoewel Groningen Zondag a.s. met een groot drafprogramma Duindigt veel con currentie heeft bezorgd, is dit nauwelijks aan de courses te merken. Slechts in het openingsnummer schort het wat aan deel nemers, waardoor de in vorm groeiende Ramona S nu reeds haar overwinning kan boeken. Rudolf G, Rolandus en Rejeton Marie B maken dit kleine nummer door hun gelijke kansen niettemin nog aantrek kelijk. Madame B schijnt een ijzeren gestel te hebben. Na de gehele winter in de baan te zijn geweest en zonder een rustperiode aan het zomerprogramma te zijn begonnen, is zij Zondag wederom present in de Nona- prijs, waar zij voor de onmogelijke taak staat om 60 m te geven aan een stel kop- naarden, die ieder goed zijn voor een km in 1 min. 24 sec. Dit wil dan zeggen dat zij in rond 1 min. 22 sec. het parcours moet afleggen om dit groepje te benaderen. Deze taak is te zwaar zodat opnieuw een zege wordt verwacht van de in grootse vorm verkerende P Louis II die in Postduifje G en Nel.son zijn grootste concurrenten moet zien. Bij een gelukkig verloop zal Madame B toch nog een outsiderskans hebben. In de Seotet-priis valt de keuze weder om on Odylia O, die door haar lage winsom voorlopig wat gedeclasseerd staat. Zelfs de goede Quicksilver S zal haar niet kunnen bereiken. Indien Pomona echter weer eens uitschiet, zal zij voor de verrassing kunnen zorgen. Na ruim een half jaar niet in de baan te zijn geweest, maakt de 4-jarige crack Quite Heny in de Kwintet-prijs zijn ren- trée. Deze veelbelovende jonge hengst zal zich van zijn beste ziide moeten laten zien om de 3-jarige Rentinus naar de tweede plaats te kunnen verwijzen. In vorm kan de hengst dit zeker. Slechts Qualiteit S zou hem in mindere vorm kunnen weerstaan. O Marijke heeft enige weken op de zie kenstal gestaan, daar zij in de wei in het draad verward raakte. Zij schijnt thans in zoverre genezen, dat zij in de Trio-prijs wederom van de partij kan zijn. Indien haar conditie van dit ongeval niets heeft geleden, zal zij kunnen winnen, vóór Our Volann en O Nelly Zora. Octavianus K, die op het ogenblik een zeer constante vorm demonstreert, zal niet ver van de winnaar eindigen. Het hoofdnummer bij de rennen is de Sceptre-prijs voor merriën van drie jaar en ouder over een afstand van 2000 meter. Stal Riem heeft hiervoor gemeld Sakina en Cleone, die onder de beproefde mount van v. d. Kraats kunnen winnen. Sagita en Gitana kunnen met hun lage gewichten de plaatsen belopen. Sakina staat ook nog ingeschreven in de Sextet-prijs, waarin zij vóór Rendez Vous een eerste kans heqft. Ta'xiöl is in deze ren een mogelijke out sider. Een niet te voorspellen ren is de 1350 meter lange Duo-prijs. Van de start hangt alles af en daar in een groot veld (15 vol bloeds) van alles kan gebeuren, zal het niemand verbazen als hieruit een dikke outsider te voorschijn komt. De voorkeur gaat uit naar de vertegenwoordigers van Stal Dekkers (Stormalong, Invicta, Me lisse), gevolgd door Corrida en de trouwe Aauavit. Een verkoopsren besluit dit rijk geva rieerde programma. Flying Gal wórdt hier in als de winnaar verwacht, vóór Prince Albert en de outsider Etoile du Nord, wiens vergane glorie wel duidelijk blijkt uit het feit, dat de eens zo gevreesde hengst thans te koop is gesteld voor 600. Het programma van het openluchtcon cert op Donderdag 9 Juli in het Burge meester Rijkenspark te Santpoort door de R.K. Harmonie „St. Caecilia" te Velsen- Noord, dir. Lou Tervoort, luidt: Sons of the Braul, Mars, T. Bidgood; „Peter Schmoll" ouverture, C. M. von Weber, arr. Alb. Meins; Ballet uit „Rosamunde", a. In troduction et Andante, b. Entre Acte, c. Air de Ballet, Schubert. Pauze. „Death or Glory, mars, R. B. Hall, arr. Tierolff; Nar cissus en Echo (Dramatische legende) G. Boedijn; Die schone Galathea, ouverture, F. von Suppé, arr. P. J. Molenaar; Les Ca dets de Brabant, mars, v. Turine. Gisteravond hield de voetbalvereniging Lisse haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer C. Strik, die in zijn ope ningswoord de matige resultaten in de afge lopen competitie besprak. De aspiranten zijn kampioen geworden en het tweede degra deerde naar de Leidse Voetbalbond. Het financieel verslag gaf een nadelig saldo aan van 241,45. Vervolgens werd ge wezen op de hoge trainingskosten, waarvoor per jaar 2000.wordt uitgetrokken. De voorzitter sprak de wens uit dat er voor de training groter animo wordt ge toond dan in het verleden. Besloten werd om de contributie te verhogen. De aftredende bestuursleden de heren C. Strik, TTi. Korte- kaas. en J. Langelaan. werden herkozen. De heer M. van Dijk zal de plaats van de heer J. Beijk in de elftal-commissie innemen. ZONDAGSDIENST DOKTOREN De medische dienst wordt Zondag waar genomen door dokter J. M. van Dijk. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Cornells, d. van J. Santing en C. van Dijk; Joseph en Johannes, zoons van C. Lemmers en S. Heemskerk; Nelly Chris tina, d. van K. van Egmond en E. Cammen- ea; Adrianus Cornelis Anthonius, z. van J. C. van Kampen en J. Zeestraten. ONDERTROUWD: C. A. A. Verhoeven en M. A. van Veek: J. Broekhof en A. C. Th. Lieverse: D. Leiden en J. M. J. Werkhoven. GEHUWD: W. A. Veldhuizen van Zanten en M. H. Freeling; D. G. Bakker en J. van Werkhoven: J. Mijnders en J. Zoethout. OVERLEDEN: Dirkje van Rossen, oud 68 j.: Josina Vos echtgen. van P. v. d. Wolf, oud 73 j.: Petrus Josephus Scholten, echtgen. van B. J. Sipman, oud 70 j. BINNENLAND Bü K. B. is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw prof. dr. J. Jongbloed, voorzitter van het Nationaal Luchtvaartgeneeskundig Centrum. De danseres en choreographe Puck Santhagens (mevrouw Goekoop-Santha- gens), die het oude Catshuis „Sorghvliet" be woont. zal in September met een eigen bal letgroep debuteren. Behalve de 20-jarige Anna Maria Bran denburg uit Oirschot, heeft zich nog een tweede meisje aan emigratie onttrokken. Ook mej. H. M. Offermans uit Heerlen die gistermiddag met de „Johan van Oldenbar- nevelt" scheep zou gaan naar Australië- Nieuw Zeeland. Op het laatste ogenblik heeft zij verstek laten gaan. Zij is naar haar ver loofde in Hoensbroek gegaan. Omdat zij twee weken geleden meerderjarig is gewor den, zal de politie geen maatregelen nemen. Op de hoek van de Laan van Meerder- voort en de Trompstraat in Den Haag is de 72-jarige wielrijder P. in botsing gekomen met een tram van lijn 7 en ter plaatse over leden. In de staatsmijn Hendrik te Brunssum is men sinds kort bezig met de aanleg van een vierde schacht. Dezer dagen is men hierin begonnen met de eerste boring, bestemd voor het vaststellen van de grondwaterspiegel Over ongeveer acht maanden hoopt men met het „bevriezen" van het dekterrein te kun nen beginnen. Ten gevolge van het inademen van de dampen, die zich hebben ontwikkeld bij de brand bij de superfosfaatfabrieken te Pernis moesten in het ziekenhuis worden opgeno men een 28-jarige timmerman uit Vlaar- dingen, een 49-jarige onderbrandmeester uit Rotterdam en een 45-jarige technicus uit Vlaardingen, die door de dampen last van zijn ogen had gekregen. Bij K. B. is benoemd tot burgemeester van Rilland Bath de heer J. C. W. Jobse, intendant zeemacht Nederland, hoofd van de afdeling Intendance en Justitiële Zaken bij het Commandement Zeemacht Nederland te Den Helder. De Vereniging van Nederlandse Koop vaardijkapiteins heeft haar 60-jarig bestaan gevierd. Deze vereniging, welke in 1943 te Londen werd opgericht door een veertig-tal Nederlandse kapiteins, is thans uitgegroeid tot een zeer levenskrachtige organisatie van 430 leden, allen gezagvoerders en oud-gezag voerders ter koopvaardij. In de vergadering, welke een geanimeerd verloop had en zeer druk was bezocht, kwam duidelijk naar vo ren. dat het streven van de vakbeweging om de kapiteinsvoorwaarden te regelen bij col lectief contract door de kapiteins in grote meerderheid wordt afgewezen. In hotel de Wittebrug te Den Haag heeft de Nederlandse regering gisteravond een diner aangeboden aan de heer G. G. Holland, minister-president van Nieuw Zee land, en zijn echtgenote. Van Nederlandse zijde zaten de ministers Beyen en Mansholt aan Desmiddags hebben de heer en me vrouw Holland in gezelschap van de Ko ningin en Prins de lunch gebruikt. Ter jaarvergadering van G. H. Buhr- mann's papiergroothandel te Amsterdam werden de jaarstukken over 1952 goedge keurd en werd het dividend bepaald op 8 procent. Met ingang van 1 September is de heer Joseph Henricus Ahrends benoemd tot as sistent-dirigent van het Concertgebouw orkest en tot repetitor van het Toonkunst koor, afdeling Amsterdam. Aan de militaire vertegenwoordigers van Amerika, België, Canada, Engeland, Frankrijk en aan de gezant van Denemar ken is door de minister van Oorlog en van Marine het eerste exemplaar uitgereikt van oorkonden, die aan de militairen van ieder der genoemde landen op naam zal worden uitgereikt voor zover zij hebben deelgenomen aan de hulpverlening gedurende de waters nood in Februari van dit jaar. HAARLEM EN OMGEVING Voor het propaedeutisch examen voor civiel ingenieur zijn aan de Technische Ho geschool geslaagd de heren A. E. Christiaanse te Haarlem: P. J. W. A. Diderich te Driehuis; K. Groot te IJmuiden-Oost; H. H. Kosters te Haarlem; E..Tammes te Haarlem. Na met goed gevolg afgelegd slot- examen is het accountantsdiploma van het Nederlands Instituut van Accountants uit gereikt aan de heer P. Koning te Haarlem. Aan de Vrije Univertiteit te Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen rech ten de heer Ch. G. Slop te Heemstede. Heemsteeds Katholiek Dameskoor heeft op Donderdag 2 Juli deelgenomen aan het Groot Nationaal Zangconcours te Utrecht. Onder leiding van de dirigent Gerard de Barbanson behaalde dit koor de eerste prijs met 330 punten. In de ere-wedstrijd wist men wederom beslag te leggen op de eerste prijs met lof van de jury met „Sanctus" van Hen drik Altink. Aan de Technische Hogeschool te Delft is geslaagd voor het candidaats-examen elec- trotechnisch ingenieur de heer Y. F. van Popta te Bloemendaal. In de te Hengelo gehouden algemene vergadering van aandeelhouders der N.V. Hazemeijer en Co. werden de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 11 procent. De tweede luitenant-vlieger J. C. Lem- stra, een van de twee piloten die Woensdag bij het straaljagersongeluk boven België zijn omgekomen, zal Dinsdag te Witmarsum worden begraven. De begrafenis geschiedt met militaire eer. ZONDAGSDIENST Op Zondag 5 Juli wordt de Zondagsdienst voor artsen waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502 - 300. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Engelina, d. v. A. Berkhout en N. E. W. Paling. Petronella Maria d. v. J. P. Rutten en D. C. M. van der Weijden. Karei Georgius, z. v. L. F. Rosendaal en M. Ch. A. Klijberg. Johannes Hendrikus, z. v. H. van Breenen en E. Prins. ONDERTROUWD: P. C. Hoogkamer en P. J. D. Teeuwen. F. J. Boekman en J. Vaste- nouw. G. J. van Kruijssen en C. J. Mooijman. GETROUWD: F. W. Möhlmann en A. P. Muller. M. Plagmeijer en E. Buurman. J. W. van Basten en C. Naber. OVERLEDEN: S. J. Steenwinkel—Prins, vrouw, 72 j., Stationsweg 188. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Hoofddorp: dr. Nanninga, Tel. 6220. Nieuw Vennep: dr. v. d. Weg. Tel. 280. Zwanenburg-Halfweg: dr. Rijnders. DOKTERSDIENSTEN Dr. A. G. Degenaar, Pieter de Hooghstraat 11, tel. 35008; dr. W. van der Linde, Heemst. Dreef 253. tel. 34606. Wijkverpleging: Zr. Badings, Heemst. Dreef 138, tel. 39818. Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, te lefoon 38320. CONCERT IN GROENENDAAL Zondag 5 Juli geeft de R.K. Harmonie „St. Michaël" 's middags van 3 tot 5 uur een openlucht-concert in het wandelbos „Groe- hendaal", waarbij het volgende programma ten uitvoer zal worden gebracht: 1. Le roval vainqueur, mars, J. Volant; 2. Pique Dame, ouverture, Fr. von Suppé: 3. Aïda. fantasie, G. Verdi; 4. Morgenblatter, wals, Joh. Strauss; 5. Mars; pauze; 6. Mars; 7. Nabucco, ouverture, G. Verdi; 8. Coppelia ballet - 4 delen -, Léon Delibes; 9. Heinzelmannchens Wachtparade, K. Noack; 10. Finale.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 11