Gerrit Voorting in Dieppe winnaar van vierde étappe Credieten voor voorzieningen aan provinciale ziekenhuizen WERELD-SUCCESSEN Negerdansen uit Donker Afrika LOCOMOTIEF loopt altijd lichter Jan Nolten zesde en Wim van Est elfde Bedrag van f6.282.000 beschikbaar gesteld .5 DE VEERTIGSTE RONDE VAN FRANKRIJK Boksen Leen Jansen won in Rotterdam Dammen Jaarvergadering HDG Sneltrein tegen bus met voetballers Sport in 't kort PROVINCIALE STATEN Waterpolo DWR versloeg DWT DINSDAG 7 JULI 1953 Na de twee tweede plaatsen van Wout Wagtmans in de veertigste Ronde van Frankrijk heeft Gerrit Voorting gisteren opnieuw voor een groot Nederlands succes gezorgd. De vierde étappe van Rijssel naar Dieppe (188 kilometer) wist hü, door in de sprint drie Fransen op fraaie wijze van zich af te schudden, in 5 uur 20 min. 19 sec. te win nen. De overige Nederlandse renners brachten het er niet minder slecht af: de zesde plaats voor Jan Nolten, de elfde voor Wim van Est en alle anderen cxaequo met het grote peleton als dertiende gearriveerd, ziedaar de resultaten die voor een opper beste stemming in het Nederlandse kamp hebben gezorgd. Reeds kort nadat de 114 renners voor de 188 te rijden kilometers waren gestart werden er diverse ontsnap pingspogingen gedaan. Maar alle vluchtelingen waren spoedig weer teruggehaald. Ook de Franse regionalen Desbats, Baffert en Caput, die op een gegeven ogenblik niet minder dan ruim acht minuten op het peloton voorlagen, werden tenslotte weer in gehaald. Enkele kilometers voor Fressenville (143 km) namen Laurédi en Audaire, spoedig gevolgd door Gerrit Voorting en Mirando, de vlucht en nu met succes. Zij namen ruim vier minuten winst en het werd duidelijk dat de sprint tussen deze vier man de beslissing moest brengen. Op de strandboulevard te Dieppe toonde Gerrit Voorting hierin de sterkste te zijn. Natuurlijk was Gerrit Voorting in zijn nopjes na zijn fraaie overwinning. „Wij waren weg met zijn vieren," zo zei hij, „en ik had onderweg wel voldoende inlichtin gen ontvangen om te begrijpen, dat het tus sen ons zou worden uitgevochten. We kwamen tezamen de boulevard Dieppe op, ik in tweede positie. Ik zat zo fris als een hoentje, maar vreesde Laurédi in de sprint het meest en daarom lette ik speciaal op hem. Het laatste rechte eind was 700 meter. Wie zou de sprint aantrekken? En daar flitste 350 meter voor de streep die kleine donkere Mirando weg. Toch hield ik Lau rédi in de gaten, voor Audaire was ik niet bang. Prachtig trok Mirando die sprint aan. Precies zoals ik het hebben wilde. En op het ogenblik dat Laurédi wilde aanzetten, had ik het wiel van Mirando al te pakken. Ik ging gelanceerd over hem heen. Ik weet niet met hoeveel verschil ik gewonnen heb, maar toch zeker met een lengte." Afstoppen De overwinning van Voorting is voor een belangrijk deel te danken aan het werk van zijn ploeggenoten. Want alleen Nolten kon en mocht ontsnappen, de andere Nederlan ders kregen de opdracht: afstoppen voor het peloton, het tempo proberen te remmen en opletten dat geen renners gelegenheid krijgen te vluchten. Dat consigne is er de oorzaak van ge weest, dat Jefke Janssen het bijna met de Belg van der Stockt aan de stok kreeg. Toen de Belg probeerde nadat Voorting, Audaire, Laurédi en Mirando reeds lang waren ontsnapt te demarreren, stopte Janssen, trouw aan zijn opdracht, zoveel mogelijk, zodat Van der Slockt geen hulp kreeg en woedend zijn poging staakte. Behalve Voorting is Jan Nolten in deze vierde rit opgevallen. Na de ravitaillering in Abbeville ontsnapte hij, reed vele kilo meters met Darrigade, maar kon het tegen het aanstormende peloton niet goed bol werken, vooral niet, omdat Darrigade wei gerde om ook maar een meter op kop te doen. Met slechts luttele seconden voorsprong geruime tijd had hij op anderhalve minuut vóór het peloton gelegen kwam hij met Darrigade binnen, de zesde plaats bezettend. Aangezien de overige Nederlanders met Van Est vooraan allen in het grote peloton binnenkwamen, hebben Gerrit Voorting, Jan Nolten en Van Est er zorg voor gedragen, dat opnieuw het dagklasse ment werd veroverd. In de eerste étappe is dat het geval geweest, in de tweede étappe ook en gisteren dus voor de derde maal in de vierde rit. Boks kreeg kramp Doch niet alleen Gerrit Voorting, ook de andere Nederlandse renners weerden zich geducht. Wout Wagtmans reed gedurende de gehele rit scherp op Schaer, de rivaal voor de gele trui. Maar Schaer hield ook onze landgenoot in het oog. „Wacht maar,"' liet Wagtmans zich aan de finish ontvallen, ,.na de rust in Bordeaux, dan pak ik hem wel." Thijs Roks kreeg last van kramp in het rechter dijbeen. Daardoor kon hij met dat been niet voldoende kracht zetten en moest van elke aanval afzien. Henk Stevens draaide heel wat beter dan in de derde étappe. Hij kon ditmaal uit stekend meekomen. Zijn angst is dat hij om een of andere reden de Tour niet kan uitrijden. Dat de ploeg in zijn geheel zovele successen boekt, dat de prijzen de Neder landers in de schoot worden geworpen, ach, dat vindt hij prachtig, maar hij gaat ge bukt onder de druk van zijn debuut. Hij denkt voortdurend aan het volgend jaar, want hij wil gaarne voor een nieuwe keuze in aanmerking komen. Maar de Limburger heeft heel goed begrepen, dat om dit doel te bereiken, hij thans de Tour moet uit rijden. Wim van Est stond glunderend aan de f>nish. In de ochtenduren, bij het vertrek van Rijssel, was Goddet op hem toege komen. De „grote baas" van de Ronde^ van Frankrijk had hem toevertrouwd dat'Van Est in Rijssel de derde étappe zeker zou hebben gewonnen, als onze landgenoot die lekke band 40 km voor de finish niet had gekregen. En met die mening was Van Est het volkomen eens. Hij voelde zich in perfecte conditie, al heeft hij af en toe last van oorsuizingen, waarschijnlijk een ge volg van zijn val in België, ruim een week geleden. Jos Suykerbuyck, Adrie Voorting en Hein van Breenen deden hun werk in het peloton rustig. Zij kwamen in goede con ditie binnen. De situatie Resumerend is de situatie voor wat de Nederlandse renners met de ploeg betreft, na de vierde étappe als volgt: een étappe overwinning voor Gerrit Voorting te Diep pe; een eerste plaats in het dagklassement der ploegen, met behoud van de bovenste plaats in de algemene landenklassering met bijna dertien minuten voorsprong op Noord-Oost-Centraal Frankrijk, een kwar tier op de Franse nationale ploeg, bijna twintig minuten op het team van de He-de- France, ruim 21 minuten op Italië, 25 mi nuten op België en 27 minuten op Zwitser land; voorts de zesde plaats voor Jan Nol ten in deze étappe, de elfde voor Wim van Est, en de volgende plaatsen voor de Ne derlandse renners in het persoonlijk alge meen klassement: Wagtmans tweede op 1 minuut 2 seconden van de leider Fritz Schaer, Thys Roks vierde op 3.55 van Schaer Wim van Est zesde op 5.26, Gerrit Voorting 12e op 6.08. Wat de overige plaatsen be treft: Jan Nolten op 19.01 als 50ste en ook de andere renners van de Nederlandse ploeg zijn goed geklasseerd. In het algemeen klassement van nu vier étappes voor de meest strijdlustige renner heeft Wagtmans nog steeds de leiding met 24 punten vóór Bober met 9 punten en Caput met 6 punten. G. Voorting kreeg vandaag drie punten toegekend. In het bergklassement heeft Nederland de leiding met 3 punten voor Wout Wagt mans en 2 punten voor de Zwitser Schaer. Klassementen De uitslag van de vierde étappe van de Ronde van Frankrijk, van Rijssel naar Dieppe over 188 km, luidt: 1. Gerrit Voorting (Ned.) 5.20.19; 2. Mi rando (Fr. Z.O.) z.t. 3. Laurédi (Fr.) z.t. 4. Audaire (Fr. W.) z.t. 5. Darrigade (Fr. Z.W.) 5.25.21. 6. Nolten (Ned.) z.t. 7. Ko- blet (Zwits.) 5.25.28. 8. Magni (It.) z.t. 9. Robic (Fr. W.) z.t. 10. Van der Stockt (Belg.) z.t. 11. Van Est (Ned.) z.t. Garcia (Spanje) en Prouzet (Fr. Z. W.) staakten de strijd. De gele leiderstrui is nog steeds in het bezit van de Zwitser Schaer. 13. Ex aequo een grote groep renners in dezelfde tijd als Koblet (5.25.28), bii wie alle overige Nederlanders: Jansen, Roks, Stevens, Suykerbuyk, Van Breenen, Wagt mans en Adrie Voorting. Voorts onder meer: de Italianen Astrua, Bartali en Gros- so, de Belgen Close en Couvreur, Kirchen (Lux.), Ernzer (Lux.), Bobet (Fr.), De- ledda (Fr.). Het algemeen klassement ziet er na de vierde, étappe als volst uit: 1. Schaer (Zwits.) 22.53.51. 2. Wagtmans (Ned.) 22.54.53. 3. Renaud (lie de France) 22.57.21. 4. Roks (Ned.) 22.57.46 op 3.55. 5. Meunier (Fr. N.O. Centr.) 22.58.34. 6. Van Est (Ned.) 22.59.17. 7. Close (Belg.) 22.59.30. 8. ex aequo Anzile (Fr. N.O. Centr.), Astrua (It.) en Robic (Fr. West) in 22.59.51. 11. Ernzer (Lux.) 22.59.56. 12. Gerrit Voorting (Ned.) 22.59.59. 13. Lau rédi (Fr.) 23.01.39. 14. Impanis (Belg.) 23.01.56. 15. Serra (Sp.) 23.02.15. 50. Nolten (Ned.) 23.12.52. 52. Jansen (Ned.) 23.13.59. 55. Van Breenen (Ned.) 23.15.29. 66. Adrie Voorting (Ned.) 23.19.45. 69. Suykerbuvk (Ned.) 23.23.15. 87. Stevens (Ned.) 23.33.26. Het ploegenklassement van de vierde étappe luidt: 1. Nederland (Gerrit Voor ting, Nolten en Van Est) 16.10.08. 2. Frank rijk (Laurédi, Bobet en Deledda) 16.li.15. 3. Frankrijk West (Audaire, Robic en Chu- pin) 16.11.15. Het algemeen ploegenklassement na de vierde étappe luidt: 1. Nederland 68.37.48. 2. Frankrijk N.O. Centraal 68.50.31. 3. Frankrijk 68.52.39. 4. Tie de France 68.56.23. 5. Italië 68.59.12. 6. Frankrijk West 69.00.52. 7. België 69.02.25.' 8. Zwitserland 69.04.43. 9. Luxemburg 69.17.39. 10. Frankrijk Z.W. 69.18.59. 11. Spanje 69.29.39. 12. Frankrijk Z.O. 69.41. De Nederlandse wielrenner Gerrit Voorting gaat als eerste door de finish. Vlak achter hem de Fransman Mirando, daarachter zijn landgenoot Laurédi. De vierde werd Audaire (Fr.). (Telefoto) In het openluchttheater „Dijkzigt" te Rotterdam heeft de Nederlandse midden gewicht Leen Jansen Maandagavond in de hoofdpartij van een internationaal boks- programma van de Belg Van Damme ge wonnen door interventie van de scheids rechter in de zesde ronde. De verdere uitslagen luidden: Lichtgewicht: Piet van Klaveren (Ned.) won van Laurent (Belg.) Weltergewicht: Van den Berg (Ned.) won van Doom (Belg.) Zwaargewicht: De Voogd (Ned.) verloor van Bernard (Belg.) door k.o. in de 7e ronde. Amateurs: Lichtgewicht: Wim van Klaveren (Rot terdam) bokst onbeslist tegen Gunter (Den Haag). Weltergewicht: Van den Berg (Rot terdam) won van Te Pas (Den Haag). Maandagavond j.l. hield.de Haarlemse Damclub in haar clublokaal haar algemene jaarvergadering. Notulen en jaarverslag van de eerste secretaris, de heer A. Smit, werden goedgekeurd, evenals het jaarver slag van de-penningmeester, eerste commis saris-bibliothecaris en tweede commissaris van materiaal. Het oudste lid der vereni ging, de heer I. Risseeuw, werd gehuldigd in verband met zijn twintigjarig lidmaat schap onder aanbieding van een cadeau. Nico Blom, die in de finale om het persoon lijk kampioenschap van Kennemerland de derde prijs behaalde, werd eveneens gehul digd en succes toegewenst in de komende wedstrijd om het persoonlijk hoofdklasse kampioenschap van Noordholland. De heer J. B. Sluiter Jr., clubkampioen der H.D.C., werd dank gebracht voor de wijze waarop hij de vereniging in het tour- nooi om het zilveren dambord heeft ver tegenwoordigd en waardoor de H.D.C. voor een jaar in het bezit van deze kostbare wisselprijs kwam. Tot penningmeester v/erd benoemd de heer F. Akersloot en tot commissaris van materiaal de heer R. J. Kroes. Tot leden der kascommissie werden gekozen de heren G. Hekelaar en G. Zeeuwe. Het bestuursvoorstel om de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1953/1954 te spelen in groepen van 10 spelers met dub bele ronde en promotie- en degradatie wedstrijden, werd met algemene stemmen aangenomen evenals het voorstel tot con tributieverhoging. Aan de route van de pan-Amerikaanse spoorweg, vier kilometer van het plaatsje Trujillo in Peru, deed zich gisteren een ernstig ongeluk voor toen bij een spoor wegovergang een autobus in botsing kwam met een sneltrein, die uit de richting As- cope kwam. In de bus bevond zich het voetbalelftal van de club „Juan Aurich" uit Lambatecano en een aantal supporters. Twintig- personen werden bij dit ongeval gedood, terwijl 16 personen verwondingen opliepen. RUSSISCHE SCHAKERS NAAR NEW YORK. Maandagmiddag is per vliegtuig uit Moskou het Russische schaakteam vertrok ken, dat te beginnen op 15 Juli in New York een wedstrijd zal spelen tegen een Ameri kaanse ploeg. In het Russische gezelschap bevinden zich o.m. wereldkampioen Bot- winnik, Keres, Smyslov, Boleslavsky, Ko- tov, Geiler, Tolush, Petrosyan en Averbach. ADVERTENTIE In de Dinsdag gehouden vergadering van de Provinciale Staten is besloten tot in williging van het verzoek van het bestuur van de Nederlandse Vereniging ten be hoeve van zeelieden van elke nationaliteit om een bijdrage van 10.000 in de bouw kosten van een nieuw hospitaal-kerkschip. Gedeputeerde Staten hadden voorgesteld aan de Bond van Heemschut een jaarlijks subsidie van 500 te verlenen. De heer Gortzak (Comm.) merkte op, dat het bestuur een bedrag van 1000 gevraagd heeft. Waarom wordt niet voor gesteld dit bedrag beschikbaar te stellen. Mej. mr. Ribbius Peletier (Arb.) deelde namens Gedeputeerde Staten mee, dat het college waardering heeft voor het werk van de Bond Heemschut. De finan ciële toestand van de bond is gunstig te noemen en gezien de bijdrage die het rijk verleent, achten Gedeputeerde Staten een bijdrage van 500 voldoende. Geen andere provincie verleent een subsidie. Komt de ADVERTENTIE Voorting Pellenaars Deze renner liet op zijn Locomotief-Racerijwiel, onder de bekwame leiding van de Roadman der Locomotief- fabrieken Kees Pellenaars, zelfs de grootsten achter zich I RIJWIELEN VOOR SPORT, TOERISME EN DAGELIJKS GEBRUIK bond met bepaalde plannen, waarvoor geld nodig is, dan zullen Gedeputeerde Staten nader overwegen, een bedrag beschikbaar te stellen. Het voorstel van Gedeputeerde Staten werd goedgekeurd. Voorzieningen Provinciale Ziekenhuizen Bij de voorstellen tot het treffen van voorzieningen aan het Provinciaal Zieken huis nabij Santpoort 3.575.000) en aan dat van het ziekenhuis te Bakkum 2.707.000) merkte de heer Peters (K.V.P.) op, dat hij kan begrijpen, dat er voorzieningen getroffen moeten worden. Men heeft echter te lang gewacht. Aan de huisvesting van de patiënten wordt echter te weinig aandacht besteed. Hij vroeg een nieuw plan in te dienen en hierbij speciaal de nadruk te vestigen op de patiënten. Dr. G r i b b e 1 i n g (K.V.P.) zeide, dat zijn fractiegenoot, de heer Peters, als ar chitect een andere indruk zal hebben dan hij als medicus. De verbeteringen in het voorstel genoemd komen wel ten goede aan de patiënten. Als de verblijfplaatsen van het verplegend personeel onvoldoende zijn, dan zal het moeilijk zijn goed perso neel te krijgen, dat met toewijding werkt. Met het aangevraagde bedrag zal het mo gelijk zijn verbeteringen aan te brengen, om het ziekenhuis op peil te brengen. De provincie is aan haar naam verplicht het bedrag beschikbaar te stellen. Spreker heeft vertrouwen, nu bekend is welke gebreken er aan de ziekenhuizen zijn, dat een verbetering tot stand zal komen, die in het belang is van de toekomst. De heer Men sink (Arbeid) betoogde, dat de provinciale ziekenhuizen terecht een goede naam hebben. Spreker heeft zich afgevraagd hoe het personeel in staat is geweest het werk op zo'n hoog niveau te handhaven. Daarom bracht hij het perso neel hulde. Gebleken is wel, dat er vóór de oorlog te weinig aan onderhoudswerk is verricht. Het is een ereschuld mee te wer ken aan het treffen van voorzieningen. Mevrouw T e e b o o mV an West (Comm.) was verheugd, dat Gedeputeerde Staten de zaken flink aanpakken, om aan zienlijke verbeteringen tot stand te bren gen; ook zij bracht hulde aan het perso neel. Tenslotte vroeg zij of de salariëring van het technisch personeel wel voldoende is. De heer Baas (A.R.) zeide, dat in de discussie gesproken is over het lange uit blijven van plannen, om verbeteringen aan te brengen. Daar is reden voor ge weest. Na 1940 kon er weinig gedaan wor den en voor 1940 was het moeilijk credie ten te verkrijgen. Toen waren de zieken huizen vol en het was niet gemakkelijk daardoor voorzieningen te treffen. De heer Cornelissen (V.V.D.) sprak er zijn vreugde over uit dat de leden der Staten in de gelegenheid zijn geweest een bezoek te brengen aan de ziekenhuizen. Daarbij is hij tot de conclusie gekomen, dat de voorzieningen noodzakelijk zijn. Mevrouw Korff (Arbeid) betoogde, dat er na 1945 al veel verbeterd is aan ge bouwen. Er wordt dus hard gewerkt. Het lid van Gedeputeerde Staten de heer Rustige (C.H.) merkte op, dat de ziekenhuizen vroeger te vol waren, om ver beteringen aan te brengen. Er is nu een gelegenheid tot reorganisatie over te gaan. Begonnen wordt met de werkplaatsen, waardoor het gemakkelijk wordt aan an dere gebouwen voorzieningen te treffen. Patiënten kunnen tijdelijk van het ene naar het andere ziekenhuis worden overge bracht. Verbeteringen kunnen dan zonder veel moeite worden aangebracht. Alles is zowel in het belang van de leden van het personeel als van de patiënten. De hulde aan het personeel door enkele leden der Staten uitgesproken onderschrijven Gede puteerde Staten gaarne. Technisch perso neel verdient in de vrije bedrijven meer dan in overheidsdienst; daardoor is het moeilijk personeel te krijgen. De voorstellen van Gedeputeerde Staten werden goedgekeurd. Er vertoeft thans een merkwaardig man in ons land: Kéita Fodéba, doctor in de filosofie en auteur van een bekroonde dichtbundel, die er alles op gezet heeft de blanke werelddelen in kennis te brengen met de kunst van zijn vaderland: Frans Aequatoriaal Afrika voor zover men althans van kunst kan spreken. Er bestaat daarginds geen differentiatie, zoals wij die kennen. Het voornaamste uitingsmiddel in deze gebieden, waar ondanks drie eeuwen Franse kolonisatie tachtig procent van de bevolking lezen noch schrijven kan, is de dans en daarin weerspiegelt zich het ge hele leven. De dans van deze negers, zou men kunnen zeggen, is dan ook de complete manifestatie van hun persoonlijkheid. Kéita Fodéba trok naar de dorpen in Senegal, Gambia, Sierra Leone, de Ivoor kust, de Soedan en de Goudkust om zich van de medewerking te verzekeren van de beste zangers en dansers der verschillende stammen. Deze zomer verscheen hij voor het#eerst met zijn donker gezelschap te Parijs met een volstrekt authentiek pro gramma. Nu is het op zichzelf al bijzonder hachelijk om een sociaal en (massa)psy chologisch fenomeen met zijn magisch ritueel naar de planken van een Europees theater over te brengen. Weliswaar heeft men hier geenszins met primitieve wilden te doen, maar men dient toch te bedenken dat de invloeden van Christendom en cul tuur het animistisch karakter van deze dansen niet of nauwelijks veranderd heb ben. Doch de impresario's, die een couran te handelswaarde in dit exotische schouw spel ontdekten, meenden dat men het pu bliek niet een gehele avond op het enerve rende geroffel van de tom-tom mocht trac- teren en engageerden voor de afwisseling een bekend negertrio de Tropical's on der leiding van Mark Maika dat in nachtclubs en voor de Parijse radio met Creoolse liedjes optrad. En zo zijn er na tuurlijk nog meer concessies gedaan. Wat nu te zeggen van dit soms wel mee slepende schouwspel? Voor de Afrikaanse dansers zijn rhythme en mimiek even es sentieel als voor ons de taal. Iedere dans is op de één of andere manier een dramati sering van wensen of behoeften, een be zwering van angst of een verzinnebeelding van geloof in bovennatuurlijke krachten. De imitatie speelt daarbij een uiteraard zeer grote rol. Doch wat men op het toneel te zien krijgt een imitatie van een geheel andere orde, namelijk van de natuurlijke extase. Dit kan ook niet anders. Maar de vertoonde paroxismen verliezen er enigs zins hun betekenis doorDe toeschou wers geraken dan ook allerminst in een staat van opwinding. Hun blijvende be langstelling wordt voornamelijk opgeroe pen door de curiositeit. Over de kwaliteit van de voorstelling, die ik gisteravond zag in het Amsterdam-, se Concertgebouw, zal ik niet veel zeggen, omdat wij de volgende maand in Bloemen- daals Openluchttheater een veel gunstiger gelegenheid krijgen om deze te beoordelen. Wel mag worden opgemerkt, dat deze Afri kaanse dansen zich in geen enkel opzicht kenmerken door een drang naar perfectie, zoals men die bij voorbeeld in de Indiase kunst aantreft. Wel ziet men wonderlijke staaltjes van acrobatie. Voor het overige bestaat dit enigszins monotone dansen uit schokkende, sidderende, rukkende bewegin- Deze foto van een der leden van het gezel schap van Kéita Fodéba is gemaakt in Rome, tijdens een repetitie voor de aldaar vervaardigde film „Carroussel Napolitain" van Massine, waaraan ook het Grand Bal let du Marquis de Cuevas meewerkt. Beide groepen treden thans in ons land op. gen van armen en benen, heupen en schou ders. Een enkele keer ziet men iemand uit de kring breken en zich alsjiet ware in de meeslepende stroom van het rhythme stor ten en soms, maar hoogst zelden, ziet men een soort trage lyriek, bij voorbeeld van Abdoel Sy Papa, die werkelijk heel mooi is. Dit alles wordt begeleid door het op zwepende trommelspel en door schorre of schrille kreten. Het springen en draaien in felkleurige broekjes of raffia rokjes ge schiedt uiterst onbeheerst, maar dat ligt in het wezen. Bij de Dans der vruchten en het Lied van de prauwvaarders uit Kameroen werden wij sterk herinnerd aan de film „Sanders van de rivier" met Paul Robeson van lang voor de oorlog. En tenslotte dient nog te worden vermeld, dat bij dit Hollandse optreden de rol van de verteller in de twee grote verhalende scènes door de Surinaamse acteur Otto Sterman innemend werd vervuld. En dat er in de finale twee echte vuurvreters optreden. DAVID KONING ADVERTENTIE FALCON REGENJASSEN ƒ49.75 In de tweede klasse heren van de water- polocompetitie heeft DWT 1 gisteravond in de zweminrichting aan de Houtvaart het onderspit moeten delven tegen DWR 1. Wel wist DWT in de tweede speelhelft een ach terstand van drie-een in te halen, maar moest uiteindelijk in DWR de meerdere erkennen: vijf-vier. ADZ 1 kwam gisteravond voor de tweede klasse dames bij DWT 1 op bezoek. DWT wist in deze wedstrijd een achterstand van twee-nul onj te zetten in een gelijk spel.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7