CREME MOUSON MONUS Zomer-Sensaties Eerste Centrale school bewees in twintig jaar bestaansrecht RUIM WOONHUIS Bescheiden zomerfeest in Haarlem Motie critiseert de pensioenwetgeving De AVRO bestaat dertig jaar Amsterdamse Beurs Heemstede Zandvoort MOUSON LAVENDER WATER DE MAN VAN DE MAAN komt PERSOONLIJK naar Bioemendaal GEMEUB. WOONRUIMTE SOLEX J. J. VAN KOOTEN 7 PERSOONS WAGEN WOENSDAG 8 JULI.1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Van 8 tot 15 Augustus: Negentig mille meer aan vermakelijkheidsbelasting Examens Congres ARK A Luchtverbinding tussen Australië en N.-Guinea Wetsontwerp wijziging van Utrechts grenzen aanvaard Dansleraren congresseren in Hilversums „Gooiland" Nederlander getroffen bij schietpartij in Laguaire Paardensport Nederlandse équipe voor Spring-Derby Kano-kampioenschappen in Zuider Buitenspaarne Brandweerlieden geslaagd Districtsoefening van Rode Kruis in Aalsmeer Zomer-bridgedrives in Zandvoort Scheepvaart goede eenvoudige daadwerkelijke Diepte werking "with the mailcoach" Opwekkend, beschaafd, verfrissend MOEDE, opgezette benen KNOFLOX Velleman koopt! Fotocopieën Foto Hilarius PIANO te koop gevraagd VOLLEDIG EN GOED PENSION GEZOCHT REEDS VANAF F 333.- Salon Artistiek FRANS ENGELS DUITS 30 et per km. „TAXI 13000" PLEIN 33 Gemengde toffees 250 gram van 65 voor Ook aan het einde van dit leerjaar zijn de werkstukken van leerlingen der Cen trale School I aan het Weltevredenplein in Haarlem-Noord in het schoolgebouw tentoongesteld. De collectie, die tamelijk uitgebreid is, getuigt van netheid en goede smaak. Bij de technische afdeling vallen dadelijk de meestal eenvoudige, maar goed verzorgde timmerresultaten op; zo ziet men hier schemerlampjes, tekendozen, pennebakjes en brievenstandaards. De huishoudklasse toont een niet minder be langrijke verzameling handwerken: jur ken, schortjes, kinderkleding. De patroon tekenkunst werd evenmin vergeten; de tekenboeken, hier geëxposeerd, getuigen van de accuratesse die de vervaardigster bij haar werk aan de dag legde. Er hangt een aantal tekeningen welke een frisse in druk maken. De expositie verdient daarom meer dan gewone aandacht,, omdat de Eerste Cen trale School op 1 September twintig jaar bestaat. De heer M. J. F. Ehrbecker is in de ruim vijftien jaar dat hij hoofd is, van gebouw en kinders gaan houden. Daarvoor leidde hij een afwisselend onderwijzersbestaan. Hij gaf les aan verschillende scholen, o.a. in Indonesië en enige jaren aan de be- drijfsschool van Stork in Hengelo. „Je werkt heel anders met deze kinde ren dan met gewone lagere schoolleer- lingen", vindt de heer Ehrbecker. „Je hoeft ze in de eerste plaats niet meer zo kinder achtig behandelen en daardoor verandert je onderwijzersstijl. Aan de andere kant zijn ze nog net niet toe aan de lastige pe riode van hun schoolbestaan. Wij hebben hier met heel wat kinderen te maken, het zijn er een dikke tweehondei-d, en ze zijn allemaal anders. In zeven klassen worden jongens klaargemaakt voor de ambachts school, meisjes voor de huishoudschool en andere leerlingen voor Mulo- of middel baar onderwijs". Het voordeel van het zevende leerjaar (waaraan voor sommigen nog een achtste wordt vastgemaakt) is, dat de lagere schoolstof er nog eens duchtig wordt door genomen. Het levert de ene helft van de kinderen op verantwoorde wijze af aan de maatschappij, de andere aan het voortge- De overvloedige activiteit tijdens Haar lem-Lichtstad aan de dag gelegd ten spijt, zal er deze zomer in Haarlem toch nog een „Bloemenweek" worden gehouden en wel van 8 tot 15 Augustus. Weliswaar zullen de attracties voor die periode bescheiden van opzet blijven, maar men wil toch de jaarlijkse traditie van de Bloemenweek al zal die wellicht dit jaar niet onder die naam worden gehouden niet onderbreken. Waarbij dan de mogelijk heid niet uitgesloten is, dat, over het gehele jaar gerekend, „Haarlems Bloei" ondanks de grote uitgaven voor de Lichtstadweken toch tot een sluitende begroting komt. De kern van de attracties van 8 tok* 15 Augustus zal gevormd worden door het Lunapark, dat dit jaar niet op het Phoenix- terrein zal worden geplaatst, maar, als vroeger, op de Nassaulaan. De inschrij vingen voor het Phoenixterrein zijn ver beneden de verwachtingen gebleven en daarom zal. de volgende week Donderdag een tweede verpachting, nu voor de Nas saulaan, plaats vinden. Verder zal dan in de Vleeshal onder het motto „Des duivels prentenboek" een unieke collectie internationale speelkaarten uit vele tijdperken te bezichtigen zijn, ter wijl het marionettentheater van Don en Ly Vermeire, dat tijdens Haarlem-Lichtstad al zo'n succes bleek, zijn voorstellingen onder de gewelven van het Stadhuis zal voortzetten. De Poesjesnellenkelder begint de opvoe ringen weer op aanstaande Zaterdag 11 Juli. Voor het overige zullen de vaste com missies van „Haarlems Bloei" nog met defi nitieve programma's moeten komen. De Haarlemmers zullen het wel niet onbegrij pelijk vinden, dat er vlak na de Lichtstad niet onmiddellijk de animo bestond om plannen te gaan maken voor nog een na- fuifje. Heemstede wrijft zich de handen V erfraai'ing V alkenburger plein De Flora 1953 heeft aan vermakelijk heidsbelasting de gemeente Heemstede on geveer negentigduizend gulden meer opge bracht dan op de begroting voor dit jaar was geraamd. Op de begroting staat namelijk een be drag van 81.000 gulden, maar daarvan is ongeveer dertig mille als normale, ieder jaar terugkerende ontvangsten te be schouwen. In feite was er dus voor de extra inkomsten door de Flora ongeveer vijftig mille becijferd. Ruw geschat zullen de inkomsten uit de vermakelijkheidsbelasting ongeveer op 140.000 gulden komen. Daarbij komen dan nog de inkomsten van de verpachtingen van parkeerterreinen en consumptiekiosken, welke tezamen op ongeveer veertig mille zijn te rekenen. Daartegenover staat natuurlijk dat Heemstede zeer grote uitgaven had te be kostigen voor de vei-keersregeling, zoals de versterking door de Rijkspolitie, het aan leggen van parkeerterreinen, het verdub belen van de rijbaan van de Glipperweg en andere voorzieningen aan wegen en straten. Alles bij elkaar zal er toch wel veertig duizend gulden in de gemeentekas over blijven als saldo. Het schijnt niet in de bedoeling te lig gen, dat dit bedrag zonder méér in de gemeenterekening verdwijnt. Integendeel, men overweegt de mogelijk heid aan dit bedrag zulk een bestemming te geven, dat in de gemeente een herinne ring aan cleze succesvolle bloemententoon stelling bewaard blijft. In dat verband zou men kunnen denken aan een verfraaiing door kunstwerken van het Valkenbux-gerplein, dat voor de entree van de Flora van zo groot gewicht was, of aan de bevordering van een of ander cul tureel doel. Een beslissing daaromtrent is nog niet genomen. zet onderwijs. Voor een groot aantal leer lingen is de overgang van lagere naar middelbare school n.l. vaak te groot. Een jaar later klaar betekent echter dikwijls een jaar geestelijke rijpheid bij het hoger onderwijs gewonnen. Als wij de uitgestalde proeven van be kwaamheid bekijken valt het ons op dat de H.B.S.-klas bijna niet aan practisch wei-k toekomt. Maar de meisjes ontvangen toch in elk geval een uur handwei-kles. Kinderen voor ULO opgeleid, krijgen vier uur handwerken en bezoeken tevens de huishoudschool. Enkele geslaagde proeven van kookkunst bewezen ons het nut van een dergelijke regeling. Ook aan school- tuinarbeid wordt-actief deelgenomen; met plezier, vertelde de heer Ehrbecker ons. In een hoek van de gang lagen als tastbare bewijzen van kwekersbekwaamheid wor telen en sla. En dan zijn er de excursies die men met de leerlinge onderneemt en die hoogte punten vormen van hun leven in „de zevende". Omdat het voor toekomstige vaklieden uiterst belangrijk is bezoekt men met de jongens tal van bedrijven die een indruk geven van sfeer en mogelijk heden in een bepaald beroep. De meisjes bekijken kinderbewaarplaatsen, soms fa brieken. Voor allen is het allergrootste feest van het jaar het driedaagse school reisje dat ook dit jaar een geslaagd eve nement was. Zo heeft de Centrale School een eigen sfeer, en is zij een observatiepost om het kind waarvan men de geschiktheid voor een bepaalde studierichting nog niet kan vaststellen, gade te slaan. En al mag het onderwijs in de verschillende klassen naar gelang geaardheid en intelligentie van het kind verschillen, aan de alge mene ontwikkeling wordt in de beste be tekenis van het woord gewerkt. Wij merk ten dit aan het originele denkbeeld meisjes en jongens de feiten van de dag in een geïllustreerd dagboek neer te laten schrij ven, om hen op die wijze voor het wereld gebeuren te interesseren. Hogere Burgerschool A Voor het eindexamen zijn aan de Gem. H.B.S.-A, Zijlvest 25a te Haarlem, geslaagd: de dames D. H. G. Adams, S. Oe en J. H. Sparreboom en de heren J. W. F. Bultje, J. W. Duisenbei-g, W. Hoogenstraaten de Jong, R. Tadema, W. II. P. van der Veen, F. L. F. Velsen, P. Visser en C. Vos. Van de 48 candidaten van deze school wer den er 2 afgewezen. De examens zijn afge lopen. In de slotzitting van het te Uti-echt ge houden congres van de Algemene Rooms- Katholieke Ambtenaren-vereniging is een motie van de afdeling Utrecht inzake de ambtenaren-pensioenen met algemene stemmen aangenomen. Deze, motie constateert dat het peil der overhe'idspensioenen ook na de verhoging met een toeslag verre ten achter is ge bleven bij de gestegen kosten van het nood zakelijke levensonderhoud en spreekt er teleurstelling over uit dat de regex'ing nog steeds geen gevolg heeft gegeven aan het onder dagtekening van Augustus 1952 door de staatscommissie voor de pensioenswet geving aangeboden interimrapport. De motie nodigt het hoofdbestuur uit om via de Rooms-Katholieke centrale van burger lijk overheidspersoneel bij de regering met' de meeste klem aan te dringen op een spoedige verwezenlijking van de door die staatscommissie ingediende voorstellen met noodzakelijke verbeteringen, zulks als een eerste stap tot verbetering der pensioen wetgeving. Vandaag bestaat de AVRO dertig jaar. In 1923 begon de „Stichting Hilversumse Draadloze Omroep" de omroep in Neder land. Deze werd in 1927 omgezet in de stichting „Algemene Nederlandse Radio Omroep", waaruit door een fusie met de „Nederlandse Omi'oepvereniging", de AVRO is ontstaan. De vereniging nam zeer snel in ledental toe en bood de heren W. Vogt en J. van der Woord, die in 1923 de H.D.O. hadden opge richt, volop gelegenheid hun krachten in verenigingsverband te ontplooien. In 1930 halveerde minister Reymer- bij het Zendtijdenbesluit de zendtijd van de AVRO. Dit besluit deed de omroepvereni ging de slagzin lanceren: „Zendtijd gehal veerd, bijdrage verdubbeld." Deze leuze wei'd een goudmijn voor de AVRO en de vrijwillige bijdragen voi-mden de basis, waarop het Nederlandse omroepbestel tot voor de tweede wereldoorlog gegrondvest was. Uit deze vrijwillige bijdx-agen en uit de exploitatie van de Radiobode zijn het hoofdkantoor te Amsterdam en de studio- complexen te Hilversum, welke millioenen hebben gekost, gefinancieixl. Toen de Duitsers waren binnengevallen, wei-den alle AVRO-bezittingen geroofd. In 1945 herx-ees de AVRO en al is de toestand in de omroep mede door de opx-ichting van de stichting Nederlandse Radio Unie, ten opzichte van vóór de oorlog belangrijk ge wijzigd, toch is de AVRO er thans, naar het bestuur meedeelt „weer geheel bovenop." CANBERRA (AFP). In Canberra is officieel medegedeeld, dat Australië bin nenkort zal deelnemen aan het onderhou den van een geregelde luchtverbinding tussen Lae (Australisch Nieuw-Guinea) en Hollandia, de hoofdplaats van Nederlands Nieuw-Guinea. Deze mededeling is gedaan na de besprekingen tussen de Australische minister van Buitenlandse Zaken en de mi nisters Luns en Kernkamp, die een bezoek aan Austx-alië brengen. In de officiële mededeling wordt voorts gezegd, dat de bespx-ekingen betrekking hadden op de samenwerking op admi nistratief niveau tussen beide landen ten aanzien van Nieuw-Guinea. Voorts zijn er kwesties ter sprake gebracht op het gebied van de vex-bindingen, van directer samen werking op het gebied van de landbouw, de gezondheidszoi-g en in het algemeen op sociaal terrein.. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3% Nederl/47 98 98 A.K.U 162% 163)4 191% 192% Philips Gloeil. 170 169% Kon. Petroleum 314)4 315% A'dam Rubber 97 98 Holl. Amer. Lijn 137 136)4 N. Scheepy. Unie 128 129 H.V.A 109)4 109% 100)4 101% Amsterd. Bank 174 174 Ned. Handel Mij. 167)4 167)4 Rotterd.' Bank 170 170 Twentsche Bank 169 169 Anaconda Copper 35% 34)4 Bethlehem Steel 50)4 51 Republic Steel 49 48)4 Shell Union 71% 72 Tidewater 22% 22 U. S. Steel 38i/, 38 (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vandaag met 5826 stemmen het wetsontwerp tot wij ziging van de grenzen der gemeente Utrecht aangenomen. Tevoren had de Ka mer zich verenigd met de voornaamste be paling van het ontwerp, de instelling van een gemeenschapsraad voor Zuilen betref fend. Nieuwe Nederlandse dans Van 14 tot en met 17 Juli zal de Neder landse Bond van Dansleraren zijn achtste congres houden in Grand Hötel Gooiland te Hilversum, waar behalve de ruim 250 deelnemers ook een aantal buitenlandse gasten aanwezig zal zijn. Het congres, dat voornamelijk uit technische dansinstructies bestaat, zal zich ook bezighouden met enkele nieuwe dansen, die dan in Septem ber op de dansscholen in ons land zullen worden geïntroduceerd: de Queen Eliza- bethwals en de Coronationwals, en de Syn- copa, die van Nederlandse oorsprong is. Zowel muziek als danspassen zijn uitge dacht door Vic Allan, een patiënt van het sanatorium „Juliana-oord" te Laren. Leden van de nationale garde van Vene zuela hebben in de haven van Laguaire enige schoten gelost, waardoor de eerste stuurman van het Nederlandse motorschip „Poseidon", de heer Th. P. Kuiper, werd getroffen. In een ziekenhuis te Laguaire is de heer Kuiper, die 43 jaar was, overleden. Het is niet bekend om welke reden de schoten zijn gelost. De plaatselijke politie heeft een onderzoek ingesteld. Van 15 tot en met 19 Juli wordt in Ham burg een intex-nationaal concours-hippique gehouden, dat als belangrijkste onderdeel de Spx-ing-Dex-by telt, een buitengemeen zwaar springconcours waaraan dit jaar vrij wel alle cracks uit de hele wereld deel nemen. Ook Nederland zal hierin vertegenwoor digd zijn en wel door M. Koster uit Zand- voort met zijn geduchte trio Ramona, Cob- bey en Torero en door T. Ebben met Am père en J. Hensen met Pontius Pilatus. Zondag 12 Juli houdt de kanovereniging „Spaarnevogels" nationale kano-kampioen schappen KI klasse over tien kilometer. Deze kampioenschappen, die plaats zullen vinden in liet Zuider Buiten Spaarne, zullen aangevuld worden met enkele bij wedstrij den. De wedstrijden, die onder auspiciën van de N.K.B. worden gehouden, beginnen om één uur. Te Heemstede hebben negen adspirant- leden van het Vrijwillige Brandweercorps een cursus gevolgd, besloten met een exa men, waarvoor alle deelnemex-s zijn ge slaagd. De cursus stond onder leiding van ondercommandant C. Büthker. De cursisten zagen zich hierdoor bevorderd tot bi-and- weerman tweede klasse, waarvoor het di ploma hun binnenkort zal worden uitgereikt. De namen der geslaagden luiden: L. Beek man; T. Couenberg; P. C. Draijer; J. Dries- sen; A. G. Hoenderdos; M. van Ieperen; N. Lammei's; J. Trouwen en H. Weijei-s. Zaterdagmiddag zal op een slechts aan enkelen bekend tijdstip de alarmschei van alle Rode Kxnisposten in Kennemerland- Zuid ovei'gaan. De her en der opgestelde pelotons en hulpploegen van de colonnes Haarlem, IJmuiden, Haarlemmermeer, Zandvoort en Aalsmeer zullen bij dit eex-ste alarm naar het „i-ampgebied" Aalsmeer snellen, waar alles in gereedheid is ge bracht om de Rode Kruisploegen op paraat heid te testen. Om ongeveer drie uur zal er in Aalsmeer namelijk een grote diistricts- oefening beginnen, waaraan alle colonnes uit het district Kennemerland-Zuid zullen deelnemen. De oefening zal onder leiding staan van de Aalsmeei'se arts J. D. Kaan. INZET ZOMERAVONDCONCERTEN De reeks zomeravondconcerten in de mu ziektent op het Raadhuisplein, die elk jaar in de maanden Juli en Augustus door stich ting „Touring Zandvoort" worden verzorgd, zal dit jaar wox-den ingezet met een concert van de Zandvoox-tse muziekkapel Zaterdag avond, na afloop van de Zandvoox-t-estafette, dus omstreeks halfnegen. BLINDEN COLLECTE. De jaax-lijkse collecte voor de hulpbehoe vende blinden zal dit jaar in Zandvoort wor den gehouden op Zaterdag 11 Juli. Collectan ten kunnen zich opgeven bij de heer P. Keui-, da Costastraat 10. De door de Zandvoortse bridgeclub geor- ganiseei-de zomer-bx-idgedrives voor bad gasten en inwoners, om de door deze club uitgeloofde wisselbeker, vinden dit jaar voor de vijfde maal plaats. De eei'ste van de twee wedstrijden, waarvan de tweede op een nog nader bekend te maken datum in Augustus zal plaats hebben, werd Dinsdag avond jongstleden in hotel Keur gehouden. De vooi-zitter van de Zandvoortse bridge club, de heer J. G. Bisenberger, heette de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en sprak er zijn blijdschap over uit, dat deze zomer-bi-idgedrives zich elk jaar opnieuw in een grote belangstelling mogen verheu gen en zowel door badgasten als inwoners zéér worden gewaardeerd. Niet minder dan tachtig koppels namen aan de eerste drive deel, die onder leiding stond van de heren Joh. Fabel en J. v. d. Weijden. Met grote animo werd er om de talrijke fraaie pi-ijzen gespeeld. Pas na het middernachtelijk uur konden de volgende uitslagen worden bekend gemaakt: De Keur-wisselbeker werd gewonnen door de familie Van Leeuwen uit Haarlem met 7214 punt. A-lijn: 1. Familie Veenendaal 7114 punt; 2. het koppel Boeree-Maasdam 6614 punt; B-lijn: 1. familie Zwager 67% punt; 2. me vrouw Van Rhijn-Metz 63% punt; C-lijn: 1. familie Groen 66 punten; 2. mevrouw Dou- ma en de heer Schornagel 62% punt; D-lijn: 1. koppel Holm-De Lugt 67% punt; 2. koppel Van Koersel-Nottrot 59 punten; E-lijn: 1. de dames Fabel-Polak 66 punten; 2 koppel Kruisman-Sijpestein 60 punten; F-lijn: 1. fa milie Tempelman 64 punten; 2. familie Odijk 61 punten; G-lijn: 1. familie Van Leeuwen 72% punt; 2 familie Baarda 69 punten; H- lijn: 1. familie Corsten 63% punt; 2. de da mes Crok-Schuylenburg 63 punten. Alamak, 6 te Genua. Amsteltoren, 6 v.Port Said n. Aden. Aardijk, 13 Le Havre verwacht. Alderamki 6 te Barcelona. Arendskerk, F te Hongkong. Alphard, vertr. 9 v. Pto Alegre n. Rio Grande do Sul. Amsteldijk, 6 v. Halifax n. Alexandrië. Alkaid, 6 150 m. ZW. v. Rio Grande n. Santos. Ampenan, 6 910 m. W. v. Flores n. Casablanca. Amstelpark, 6 130 m. NW. v. Scilly's Arkeldijk 6 v. Hamburg n. Bremen. Albireo, 7 v. Paranagua n. Rio Grande do Sul Alpherat, pass. 6 Finisterre n. Rio de Janeiro. Alwaki, 7 te Victoria. Amor, pass. 7 Malta n. Alexandrië. Amsteldiep, 7 v. Port Said. Annenkerk, 8 Kaapstad verwacht. Alderamin, 7 v. Barcelona n. Antwerpen. Amerskerk, 7 v. Colombo te Rangoon. Amstelland, 8 9 u. v. Buenos Aires te IJmuiden verwacht. Alcyone 8 v. Buenos Aires te Antwerpen. Alehitoa, 6 v. Buenos Aires te New York. Argos, 8 v. Paler-io te Eleusis verwacht. Axéldijk, 7 v. Rotterdam te New York. Ab'bekerk, 7 te Hamburg. Alblasserdijk, 8 v. Lissabon te Havana. Alidabi, 8 v. Bremen te Hamburg. Algenib, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Alnati, 7 v. Rio de Janeiro. Bintang 10 Le Gaspi verw. Bloemfontein 6 Finisterre gepass. n. Teneriffe Blommersdijk, pass. 6 Scilly's. Borneo, 2 v. Soerabaja n. Makassar. Billiton, 6 v. Isabella te Zamboanga. Baarn 6 te Rotterdam. Blitar 7 te Marseille. Boschfontein, 7 v. Tanga te Mombassa. Bali, 7 v. Belawan te Singapore. B-lijd'endijk, 7 te Antwerpen. Britsum, 7 v. Singapore n. Bombay. Breda, 8 te Curacao verwacht. Caltex Delft, 6 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Leiden, pass. 6 Kp. Finisterre. Cistula, 7 v. Brisbane te Balikpapan. Celebes, 7 v. Makassar te Tegal verw. Congostroom, 6 230 m. NO. Kp. Finisterre. Caltex Nederland, pass. 7 Malta. Caltex Hague, pass. 7 Kp. St. Vincent. Ceronia, 7 v. Durban tc Trinidad verwacht. Coril'la, 8 Suez verwacht. Callisto, 7 v. Swansea te Montreal. Caltex Pernis, pass. 7 Dungeness. Cottica, 8 v. Georgetown te Paramaribo verw. Danae, 7 v. Gothenburg te Amsterdam. Drente, 6 te Belawan. Delft, 7 te Arica verwacht. Dongedijk, 7 v. v. Antwerpen te Rotterdam. Duivendrecht, 6 v. Rotterdam n- W. Afrika. Delftland, 8 v. Amsterdam n. Hamburg. Erna, 6 v. Curagao te Gent. Erinna, 5 v. Rotterdam te Bergen verw. Esso Rotterdam, 6 250 m. O.NO. v. Flores. Etrema, 6 130 m. O.ZO. Sukra Baai. Elmina, 7 v. Bremen te Hamburg. Enggano, 7 v. Suez n. Aden. Eemdijk, pass. 8 Vlissingen n. Vera Cruz. Eendracht. 8 v. Rotterdam n. Alexandrië. Eos 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Felipes, 6 v. Tj. Priok n. Pladju. Graveland, 4 v. Paranagua. Gaasterland, pass. 6 St. Paulsrock n. Las Palmas Gordias, 7 v. Tries te Rotterdam. Garoet, 6 t.h.v. Banka Gooiland, G 350 m. N. v. St. Paulsrock n. Recife Gaasterkerk, 7 v. Penang n. Aden. Groote Beer, 7 560 m. W. v. Lands End n. R'dam Hilversum 6 Finisterre. Hersilia, 6 v. Tela n. Puerto Cortes. Haarlem, 6 v. Rotterdam 7 Bremen verw. Hector, 6 v. Cadiz n. Rotterdam. Hennes, 6 500 m. W. v. Ouessant. Hathor, 7 v. Thessaloniki te Izmir. Heemskerk, 8 v. Genua te Marseille. Indrapoera, 8 te Soerabaja. Japara (KPM), 7 v. Pare Pare te Makassar verw. Java, 8 te Soerabaja. Joh. v. Oldenbarnevelt, 7 Gibraltar gepass. n. Port Said. Japara (KRL), 3 te Mena el Ahmadi. Jupiter, 7 v. Piraeus n. Volos. Kedoe, 7 v. Bintang n. Singapore. Kota Gede. pass. 6 Billiton n. Tj. Priok. Kota Agoeng, 10 Rotterdam verwacht. Kota Baroe, 12 18 u. v. Indonesië te Rotterdam verwacht. Kota Inten, 5 v. Rotterdam te Houston. Leersum, 6 te Antwerpen. Lekkerkerk, 6 v. Bahrein te Koewait. Lieve Vrouwekerk, 4 te Bombay. Lemsterkerk 6 v. d. Weser. Lindekerk, 6 nog te Basrah.. Liseta, 6 125 m. W. K. Cambodia. Lissekerk, pass. 6 Ras Fartak n. Suez. Laagkerk, 8 v. Bombay te Karachi. Langkoeas, 7 v. Priok n. Rotterdam. Luna, 7 v. Malaga te Amsterdam. Linge 9 te Zaandam verwacht. Loppersum, 7 v. Sorel n. Nederland. Limburg, 5 v. Manilla n. Ilo. Lissekerk, pass. 8 Aden n. Suez. Lawak, 8 v. Honolulu te Los Angeles. Meliskerk, 3 te Colombo. Maasdam 10 2 u- Southampton verw. Maashaven, 7 te Schiedam. Macuba, 7 v. Soerabaja te Balikpapan verw. Madura, 6 540 m. O. v. Ceyloin n. Colombo. Malvina, 6 v. Miri n. Niigata. Manoeran, 6 Baiearen gepass. n. Genua. Marissa, pass. 6 ten W. v. Mindano. Mirza, 6 300 m. O. v. Ceylon. Muiderkerk, 6 450 m. NW. v. Cocos eil. Maasland, 6 te Santos. Manoeran, 7 te Genua. Meliskerk 7 v. Colombo n. Aden. Mentor, 7 Kp. St. Vincent n. Oran. Mitra, 7 v. Solsvaer te Rotterdam. Molenlkerk, 7 v. Rotterdam te Calcutta. Murena, 7 v. Singapore te Madras verw. Markelo, 8 v. Londen n. Goole. Maas 7 v. Algiers te Malaga. Noordam, 6 v. Rotterdam te New York. Nieuw Holland, 8 t.h.v. Priok verwacht. Nieuw Amsterdam, 9 v. New York te South ampton verwacht. Notos, 7 v. Odense te Kopenhagen. Oranje, pass. 6 Perim n. Suez. Ootmarsum, 7 1.15 u. Vlissingen. Orion, 6 te Alexandrië. Omala, pass. 6 ten O. v. Sardinië. Ondtina 6 150 m. Z. Calcutta. Oranjefontein, 7 Antwerpen verwacht. Ovula, 8 v. Balkipapan te Durban verw. Prins Fred. Hendrik, 7 v. Le Havre. Prins Willem III, 3 v. Montreal n. Grote Meren Polyphemus, 7 Penang verw. Prins Johan Willem Friso, 6 300 m. ZW. IJsland Polydorus, 6 te Soerabaja. Papendrecht, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Isle of Grain. Prins Fred. Willem 7 v. Chicago te Rotterdam- Prins Maurits, 9 v. Chicago te Montreal verw. Raaja, 4 v. Priok n. Semarang. Rempang, 6 te Rastanura. Rotti, 5 v. Beirouth n. Port Said. Rotula, 6 220 m. N.t.O. v. Finisterre. Roebiah, 6 v. Honolulu n. San Francisco. Roepat, 8 Singapore verwacht. Rondo, pass. 7 Perim n. Colombo. Rijndam. 3 1060 m. O.NO. Kp. Race. Wickenburgh 6 v. Rotterdam te Casablanca. Stad Dordrecht, pass. 6 Ouessant. Sommelsdijk. 5 v. Colombo n. Halifax. Slngkep, 6 v. Livorno n. Alexandrië. Salland, 6 190 m. Z.t.W. v. Recife n. Santos. Saroena, 7 v. Tarakan te Singapore verw. Schiedijk, 6 220 m. N.t.O. v. Flores. Sirrah, 6 70 m. W.t.N. Kp. Leeuwin. Slledrecht, fi 270 m. W.ZW. v. Kaap Palmas. Stanvac Benakat, 8 te Palembang verw. Stanvac Djlrak, 7 te Sungeigerong. Salatiga, 7 v. Manilla n. Ilo Ilo. Salawati pass. 7 Finisterre n. Le Havre. Sibajak, 7 700 m. ZO. Socotra n. Aden. Stad Amsterdam, 8 v. Wabana te Glasgow. Straat Makassar, 7 v. Manilla n. Hongkong. Sarpedon, 8 v. La Romana n. Nederland. Slamat, pass. 8 Gibraltar n. Marseille. Sehie, 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Slamat, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Marseille. Soestdijk, 7 v. Le Havre n. Bremen. Stentor, pas-s. 7 Flores n. Amsterdam. Themisto 6 v. Quebec te Rotterdam. Tomtni, 6 v. Steenkool te Hollandia. Tjimenteng, 3 v. San Francisco do Sul te Mon tevideo. Tero, 7 v. Teneriffe n. Antwerpen. Tankhaven I 6 te Sungeigerong. Tjiwangi, 6 dwars Anamba eil. Tomori, 6 nog rede Menado. Tawali 6 v. Soerabaja n. Kidjang. Tabdan pass. 8 Ouessant n. Amsterdam. Ta ra, pass^ 8 2 u. Finisterre n. Antwerpen. Tiba, 7 v. Necochea n. Rotterdam. Tabinta, 7 v. Port Said n. Genua. Van Spilbergen. 5 v. Kotonu te Takoradi. Veendam, 8 v. Southampton n. New York. Waterland, 5 te Bahla. Willem Ruys, 9 Colombo verwacht. Wonosari, pass. 6 Sabang n. Colombo. Willemstad, 6 v. Cristobal n. Amsterdam. Waiwerang, 7 v. Singapore te Soerabaja verw. Winsum, 6 60 m. ZW N. Orthunst. Waterman, 7 280 m. N.NO. v. Kp. Race. Woensd recht, 7 Ouessant gepass- Waal, pass. 8 Vlissingen n. Bremen. Winterswijk, 8 v. Santa Cruz te Rotterdam. IJsel, 6 v. Iskendrun n. Catania. Zijpenberg, 6 ca. 21.30 u. v. Mormugao te Rot terdam. Zuiderkruis, 3 460 m. O. ten Z, Kp. Race naar Southampton. KLEINE VAART Admiralengracht, pass. 7 Terschelling. Albergen, vertr. 7 v. Rotteradm n. Duinkerken Atlas, 6 v. Barcelona n. San Feliu. Asuncion, vertr. 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Batavier I, pass. 6 Estaca Point. Beekbergen, 7 60 m. NO. v. Gyon. Bernina, 7 v. Rouaan n. Rotterdam. Bornrif, 6 v. Bordeaux te Boston. Brem, 8 v. Antwerpen te Oporto verw. Brinda, 6 v. Antwerpen te Haderslev. Bill, vertr. 7 v. Glasgow n. Hansweert. Catharina 6 v. Skelleftea n. Southampton. Celebes, pass. 7 Goodwin. Coolsingel, 6 v. Aarhuus te Gdynia. Citadel, 5 v. Boom te Shoreham. Continental, pass. 6 Brunsbüttel. Corsica, pass. 6 Vlissingen n. Antwerpen. Coolhaven, vertr. 7 v. Duinkerken n. Rouaan. Cornelai b II, 5 te Keflawik. Deni, pass. 7 Kielerkanaal. Dollard, 6 ten anker rede Sundby. Dulveland, pass. 6 Brunsbüttel. Douro, 6 v. Palermo n. Oran. Da Capo, 4 v. Manchester te Belfast. Doklaan, 6 v. Oxelosund n. Gefle. Da Capa, 7 v. Belfast n. Rotterdam. Depa, vertr. 7 v. Raurno n. Rotterdam. Domburgh, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Casablanca Escaut, 6 v. Amsterdam n. Parijs. Express, 7 v. Rouaan n. "Parijs. Fiducia, 7 v. .Boston te Maassluis verw. Follonica, 6 v. Southampton n. Fowéy. Gaasterland, 5 v. Harlingen te Goole. Goote, 7 te Rouaan. Haskerland, 6 v. Leith n. d. Tyne. Hast III, vertr. 7 v. Rouaan. Heemskerk, 6 v. Karlshamn te Garston. Hagno 6 17-18 aan de Hoek v. Holland verw. Helvetia, 6 te Amsterdam. Henrica, 6 v. Manchester n. Lissabon. Harold 7 te Vlaardingen. Hartel. vertr. 7 v. Karlskrona n. Harlingen. Helen, 7 v. Rotterdam n. Brussel. Ida Jacoba, 6 v. IJsland n. Keret. Ingeborg, 7 v. Hull n. Amsterdam. Insco Mariner, 5 v. Maracalbo n. Engeland. Jan Kreumer, 6 v. Middlesbro n. Amble. Jo, 6 v. Maassluis n. Boston. Jokurma, 6 te Aarhuus. Jorina 6 te Huil. Josien, 5 v. Bridgewater te Fowey. Joost, 4 v. Wasa n. Zaandam. Kemphaan, 6 dwars Hel Point. Koningshaven, vertr. 7 v. Rouaan n. Casablanca. Lydia, pass. 6 Kiel Holtenau. Larix, 6 v. Zaandam n. Gent. Maartje, 6 v. Port Talbot n- Oostende. Meeuw, pass. 6 Vlissingen. Maymere, 7 v. Zwijndrecht te Manchester verw. Maystar, vertr. 7 v. Manchester n. Fowey. Marcella, 6 v. Londen n. Gonfrevllle. Marne, pass. 6 Brunsbüttel. Menkar, 5 v. Marseille te Casablanca. Meres, 8 v. Requejada te Calais verw. Merwehaven, vertr. 7 v. Casablanca n. Port Lyautey. Mlrfak, 6 te Nantes. Mirzam 5 te Bordeaux. Monica, 7 v. Dublin n. Irvine. Muphrid, 6 te Kingslynn. Myfem, 7 v. Rouaan n. Rotterdam. Mypuck. pass. 7 Kiel. Nassauhaven, 7 v. Kopenhagen te Malmö. Nato, pass. 6 Vlissingen. Neeltje b, nacht 7-8 v. Par te Genua verwacht. Netta, 7 45 m. O. v. Lowestoft. Netta, 6 v. Londen n. Rotterdam. Noord, 7 v. Shellhaven te Billingham verw. Olse, pass. 6 Vlissingen. Oleum, 6 v. Middlesbro n. Southampton. Prior, 5 te Siloth. Pavo, 5 Brunsbüttel gepass n. Zaandam. Pieter Hubert, 6 v. Middlesbro n. Goole. Remmert, pass. 7 Vlissingen. Robert pass. 7 Brunsbüttel n. Preston. Rocket, pass. 6 Vlissingen. Rose Marie, pass. 6 Brunsbüttel n. R'dam. Rijnhaven, pass. 6 Finisterre. Rema, 6 v. Blyth n. Porsgrun. Rika, 5 te Nordmaling. Schippersgracht, 7 te Antwerpen. Silvaplana, pass. 6 Brunsbüttel. Spes, vertr. 7 v. Amsterdam n. Rotterdam. Spurt, 6 te Amsterdam. Sambre 6 v. Parijs n. Rotterdam. Texel, 7 v. Maassluis te Boston. Timor, 7 te Amsterdam. Tilly, 5 te Gent. Theano, 6 v. Rotterdam te Dublin. Ton. 7 v. Antwerpen te Ayr verw. Tom v. d. Helde n v. Casablanca n. Port Lyautey Urmajo, 6 v. Londen n. Amsterdam. Vlier, 8 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Veenenburgh, 7 v. Kingslynn n. Rotterdam. Virgo, pass. 7 East Goodwin. Vrouwepoïder, 7 v. Rotterdam n. Lissabon. Westropa, 7 pass. Vlissingen n. Antwerpen. Wilpo 3 v. Kotka n. Zaandam. Walenburgh, 6 v. Aberdeen n. Middlesbro. Westersehelde 6 v. Grangemouth n. Rotterdam. H. 0.60 tuben 0.9S 1.30 pot 2.25 F. L. VOLLEMANS ZONEN - ROTTERDAM VRIJDAG 10 Juli en is om halfvier bij Boekhandel DE WIT, Bloemendaalseweg. Te weinig lichaamsbeweging of. gebrekkige bloedcircula tie? brengt uitkomst! Knoflox maakt het bloed jong Knoflox houdt de aderen soepel Knoflox maakt u weer kwiek Knoflox helpt ook bij aam beien, spataderen en opvliegingen. Knoflox-kuur (groene dra- gées) 1.80 Uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. Z1JLSTR. 62, HAARLEM Tel. 14637 Overal te ontbieden heter, sneller en goeikjpet GROTE HOUTSTRAAT 102 Telef. 10866. TE HUUR: •op eerste stand Haarlem-Z. 4 kam. en gebr. van keuken. Centr. verw. tel. Voor echtp. z. k. f 90 p. maand. Inlicht. NIEPHAUS en BLANSERT, makelaars, Kruisweg 68 A, Tel. 10269. Br. met opgaaf v. prijs en merk no. 2923. GEZOCHT in omgev. Haarlem prima ge- meub. huis met tuin voor ca. 1% maand. Spoedaanbie- dingen telef. Amsterdam. 714367 of Br. no. 2928. door echtpaar in de omge ving van Haarlem geduren de ongeveer 10 dagen in het tijdvak van 27 Juli en 22 Augustus. Brieven met prijs opgaaf tot Zaterdagmorgen a,s. no. 2929. de betrouwbaarste bi-omfiets. PLEIN 20. Tel. 12000 GR. HOUTSTR. 140, tel. 12349 SOLEX rijden VEILIG rijden De Mooiste Coupe voor uw haar. SCHOUWTJESPLEIN 4 Tel. 14827 Opl. alle prakt, examens KLIPP's TALENSCHOOL Kleverparkweg 142 Tel. 13269 Vraagt prospectus!! Te koop leegkomend: aan de Nieuwe Gracht. Ge schikt voor 3 gezinnen. Koopsom f 14.000. Inlichtin gen bij de makelaars H. TH. FIBBE en Zn„ Nassaustr. 14, Haarlem. Tel. 13781. met aanhangwagen voor bagage (Met chauffeur) Tel. 13000 of 17000 HAARLEM: Amsterdamstr. 50, Barteljorlsstr. 25, Cronjé- straat 8, Kleverparkweg 6, v. Nesstraat 99, Rijksstraatweg 10, ZUlweg 38. HEEMSTEDE: Raadhuisstraat 49.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3