e .Clowntje Rick Geschil over schoolnaam in Halfwegse raad Heemstede Lisse Haarlemmermeer Bennebroek Hillegom Hoofddorp Bloemendaal Santpoort Tienduizend sloffen dure aardbeien Rijdend bijbelhuis naar IJmuiden 11 Nieuwe burgemeesterswoning aangekocht Nationale Christelijke school Mannenkoor naar Antwerpen J. C. Deelder nam afscheid van Nijverheids Onderwijs cjijnEiot Voor de kinderen De derde testmatch Scheepvaart ZATERDAG 11 JULI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een beeld van de bouwactiviteit in Amsterdam-West, waar uitgebreide moderne woonwijken gelijk paddestoelen uit de grond rijzen. En nog altijd is er te weinig woonruimte. In de gisteravond gehouden raadsver gadering van de gemeenteraad van Haar- lemmerliede en Spaarnwoude is bekend geworden, dat de momenteel in aanbouw zijnde nieuwe openbare lagere school te Halfweg „Prinses Margrief'-school zal heten. Overigens was het juist deze naam geving die aan het eind van de vergadering een felle woordentwist tussen de voorzit ter, burgemeester L. H. Simons en het C.H. raadslid, de heer J. Bokma, veroorzaakte. De heer Bokma (C.H.) had zich tot het College van B. en W. gewend met het verzoek vragen te mogen stellen over de naamgeving van de nieuwe school. De voorzitter vroeg de raad of zij hiertegen bezwaar maakte. Toen een toegevende knik van alle fractiehoofden was verkregen, las de voorzitter de vragen voor. „Is het juist," vroeg de heer Bokma, „dat door het college vérgaande 9tappen zijn ondernomen inzake de naamgeving aan de nieuwe school en, zo ja, waarom is hier de raad niet in ge kend?" In zijn toelichting betoogde de heer Bokma, dat de raad, als verantwoor delijk bestuursorgaan in de gemeente, wel uitmaken zal welke namen aan scholen, gebouwen en straten moeten worden gege ven. „Het behoort niet tot de bevoegdheden van B. en W., dergelijke naamgevingen zonder medeweten van de raad te doen. En waar gaat het heen, als de raad voort durend voor allerlei gedane zaken wordt geplaatst?", aldus de vragensteller. De voorzitter vertelde daarop, hoe de oudercommissie van de nieuwe school, het gemeentebestuur had gevraagd de naam in een smeedijzeren embleem te mogen laten aanbrengen. Zij verzochten het Col lege de school „Prinses Margrief'-school te mogen noemen. En omdat dit alles geen financiële consequenties voor de gemeente meebracht, had het college de gevraagde toestemming gegeven. „De raad is hierin niet gekend, omdat het bij het college niet eens op kwam dat zij er in gekend wilde worden. Overigens is de sop de kool niet waard!" Zo zeide de voorzitter en hierbij sloten zich de K.V.P.-raadsleden Tabak en Henstra aan. Nadat de heer Bokma de nadruk had gelegd op de passering van de raad in deze werd de voorzitter kennelijk kwaad, toen hij met stemverheffing de vragensteller toevoegde: „Ik heb altijd de raad gegeven wat des raads is, maar ik geef niet toe aan dit peuterig gedoe! Wij zijn hier niet zo kleintjes, dat we met zulke dingen aan komen! Bovendien is het niet het college geweest, dat de raad passeerde, maar de heer Bokma zélf. Die had zich met zijn vragen tot de raad moeten richten!" Juist voordat de heer Bokma hierop antwoorden kon, viel met een smak de hamer en was de discussie gesloten. De raad hechtte voorts haar goedkeuring aan het voorstel van B. en W. om het huis aan het Emmaplein te kopen ten behoeve van de nieuwe burgemeester. Bij de be handeling van dit voorstel stelde de heer Bokma de vraag, of het wellicht geen kat in de zak kon worden. „Het is toch niet uitgesloten dat de nieuwe burgemees ter geen zin heeft in dat donkere en dure huis. Hij kan ook niet getrouwd zijn en een derde mogelijkheid is, dat hij uit de gemeente zélf komt. In al die gevallen zit ten wij met een huis van 25.000 gulden en daartegen heb ik toch wel bezwaar!" Met zeven tegen één stem werd het voorstel aangenomen. De raad heeft zijn fiat aan de geloofs brieven van de nieuwe raadsleden gegeven en tenslotte een aantal hamerstukken goed gekeurd. VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: L. F. Dammers en A. van Kampen: S. Minnema en E. B. Désan- dré; J. Tieman en A. Potocnik; A. J. Devi- lee en N. C. Blom; L. A. Kerkvliet en A. C. Schoenmaker; D. W. Easton en E. B. Le vert; E. F. Stroo Cloeck en W. C. P. Hodde; L. de Prie en E. C. G.- Huizinga. GEHUWD: C. J. Moes en N. C. de Wagt; G. Kromhout en C. C. M. de Man Lapidoth; N. D. Schuitevoerder en L. Hessels; Z. de Wilde en F. W. Smit. GEBOREN: Johanna Elisabeth Maria, dr. v. A. H. de Bruin en C. J. M. Rutten; Wil- helmina Catharina Maria, dr. v. J. N. M. v. d. Asdonk en H. M. Janus. OVERLEDEN: M. P. Oosterbeek, 53 jaar, A. van Tol, 81 jaar, M. E. Otte-Berlijn, 71 jr. ZONDAGSDIENSTEN De Zondagsdiensten te Heemstede worden waargenomen door de artsen P. M. van Gugten, Heemst. Dreef 37, tel. 39903; J. J. van Luin, Bronsteeweg 76, tel. 34445. Wijk verpleging: Zr. v. d. Hoek, Lanckhorstlaan 117, tel. 38573. Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, tel. 38197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Donderdagavond hield de veertien dagen geleden opgerichte Nationale schoolvereniging in „De Witte Zwaan" haar eerste ledenver gadering, onder leiding van ds. H. W. Eer- land. Door de drukbezochte vergadering werd vastgesteld, dat de naam zou lui den Nationale Christelijke school „School vastgesteld, dat de naam zou luiden: „School met de Bijbel". Als bestuursleden zullen drie vertegenwoordigers uit de drie Gereformeer de kerken, namelijk de Gereformeerde kerk, Gereformeerde kerk artikel 31 en de Chris telijke Gereformeerde kerk, zitting nemen, doch de mogelijkheid wordt opgenomen dat leden van andere kerkgezindten eveneens lid en bestuurslid dezer school kunnen worden. Na goedkeuring der statuten en huishou delijk reglement werden als bestuurslid ge kozen: voor de Geref. kerk A. D. v. d. Weerd, voorzitter, A- Oudshoorn. M. Montagne. Voor de Geref. kerk art. 31: J. H. Clement, G. Hors man en J. J. Bos en voor de Christ. Geref. kerk: L. Faas, S. Spaargaren, J. van 't Wout. De nieuwe voorzitter de heer Van der Weerd, sprak een woord van dank tot het voorlopige comité. BURGERLIJKE STAND VAN LISSE GEBOREN: Helena Jacoba Maria, d. v. Th. Verhaar en M. H. Berkhout; Alida He lena Maria, d. v. Th. Witteman en J. M. Trompert; Andreas Lodevicus Johannes z. v. J. Th. M. A. de Boeck en I. P. Blom- maert; Willem Jacob z. v. A. Overbeeke en J. J. v. d. Linde; Johannes z. v. B. Reier- kerk en M. M. Cardol. ONDERTROUWD: A. v. d. Kolk en C. E. v. d. Hulst; B. v. d. Linden en A. Spaarga ren; D. J. Hul en M. 't Lam; A. W. Riedijk en J. v. d. Oever. OVERLEDEN: Hendrik Johannes Dubbis, echtg. v. A. Wilbrink, oud 73 jr.; Maria Oostdam, echtg. van L. C. v. d. Vlucht, oud 58 jaar. MEDISCHE DIENST. De Zondagsdienst te Lisse wordt waarge nomen door dr. F. J. L. M. Haase, Heerweg, telef. 3685. STRAATPREDIKING. Vanavond half acht zal vanwege de Chr. Geref. Kerk straatprediking worden gehou den in de Wagenstraat te Lisse. Ds. K. DE GIER BEROEPEN Ds. K. de Gier te Lisse ontving een beroep naar de Geref. Gemeente van Den Haag. BURGERLIJKE STAND van 29 Juli 1953 GEBOREN: Eduard Theodorus Maria, z. v. T. Hijenes en P. J. Jurka. Alida, d. v. D- J. G. Krijger en M. de Ruijter. Catharina Wilhei- mina, d. v. B. J. Kenselaar en C. W. Goes. Margarethha Petronella, d. v. J. J. Brands en P. H. Bosman. Marinus Hendricus, z. v. J. J- Brands en P. H. Bosman. Gerrit, z. v. W. van Dijk en H. Biesheuvel. Jacoba Catharina Maria, d. v. H. P. Olsthoorn en F. de Vogel. Daniël, z. v. J. van den Heuvel en E. Nug- teren. Willem Dirk, z. v. D. Eveleens en K. van der Laarse. Neeltje Adriana, d- v. C. J. de Weerd en J. Honcoop. Gerhard Marinus, z. v. A. Mijnen en M. C. Bouterse. Aldert, z. v. A Wierda en W. C. Roos. Clara Gesina, d. v. C. Gort en B. A. Groenleer. Jacobus Johannes, z. v- G. Th. Louter en H. C. Kroon. Agnes Hendrika Elisabeth, d- v. H. van t Land en E. de Ridder. Aart Harry, z. v. A. Schriemer en G. Renkema. Gerardus Woute- rus, z. v. C. W. Rijkersberg en M. M War merdam. ONDERTROUWD: Gijs Reurekas en Jacoba Hoogmoed. Job van Tol en Martha Hol. Arie Jacobus Boot en Klaasje Donker. Petrus Ka- rel van der Veek en Petronella Theodora Timmers. Petrus Adolf Oudeman en Anna Trijntje Schreuder. Antonius Martinus Maria van Lith en Dingena van den Akker. GETROUWD: Wilhelmus Leonardus van der Aar en Johanna Rusman. Petrus Heems kerk en Theodora Geertruida Cornelia Huur- man. OVERLEDEN: Lambertus Bette, 83 jaar, weduwnaar van K. van Bostelen. Marie Catharina Huisman, 7 jaar, d. v. A. H. Huis man en C. Schalk. DOKTERSDIENSTEN. De doktersdiensten in de Haarlemmermeer zijn voor Zondag 12 Juli als volgt geregeld: Hoofddorp: Dr. J. Bult. Nieuw Vennep: Dr. G. v. d. Weg. Halfweg (Zwanenburg): Dr. Hoekstra. ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 12 Juli waargenomen door dr. P. v. Aalst, Rijksstraatweg 41, tel. K 2502-300. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna Maria, d. v. H. Sel- horst en J. de Rooij. Adrianus Cornelis, z. v. P. W. Ruigrok en J. H. Langeveld. Erica, d. v. J. G. Griffioen en G. den Hoed. Geer truida Cornelia Maria, d. v. L. J. v. d. Zon en G. Mulder. Catharina Alida, d. v. J. G. H. Berbé en B. C. Lascaris. Maria Johanna Cor nelia, d. v. W. Bakker en A. W. Pollé. Dirk, z. v. L. Evers en J. Ruiter. ONDERTROUWD: Geen. GETROUWD: H. G. C. Bouckaert en A. M. Heeres. H. Sliep en M. J. Veldhuijzen van Zanten. K Warmerdam en C. E. Rusman. E. L. M. van Wensen en W. Freeke. J. Meijer en N. Sissing. OVERLEDEN: M. A. Meskers—Van Bour- gondiën, vrouw, 79 jaar, Beeklaan 80. Hoofddorps mannenkoor „Zang en Vriend schap" zal op uitnodiging van het Ge meentebestuur van Antwerpen onder leiding van Gerard de Barbanson, op 15 Augustus aldaar een concert geven, tijdens het 55ste festival voor muziek- en zangverenigingen. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waarge nomen door de arts H. D. G. A. Immink, Bloemendaalseweg 126, Bloemendaal, tele foon 23449. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. van Wijk, Bloe mendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698 (b. g. g. tel. 14414). De Zondags-, avond en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort-Station wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 18 Juli e.k. waargeno men door de Elswout apotheek (drs. A. P. W. v. d. Ham), Bloemendaalseweg 341, Overveen, telefoon 16760 en de Santpoort- se apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort, telefoon K2560- 8249. Straatprediking Zaterdagavond om acht uur zal op het Broekbergerplein in Santpoort Dorp een evangelisatie-samenkomst worden gehou den. Spreker is dr. P. J. Richel van Heem stede. Het Evangelisatie Zangkoor verleent medewerking. De vruchten waren gisteren weer duur cp de aardbeienveiling: de ongeveer 10.000 manden die er zijn aangevoerd gingen voor hoge prijzen weg. Vooral de aardbeien met dop hielden de prijs. De binnenlandse markt besteedde voor de eerste kwaliteit Climax van 350480 cent per mand en beneden de drie gulden per mand was er weinig te koop met dop. De doosjes gingen eveneens in prijs omhoog; er is voor de pondsdoosjes nog 101 cent per stuk be taald. Zonder dop lagen de prijzen lager. De gewone fabrieksaardbeien draaiden rond de 250 cent per mand en de Climax zon der dop bracht het tot 320 cent per slof. Vrijdagmiddag heeft de heer J. C. Deelder, leraar aan de Ambachtsschool en de M.T.S., afscheid genomen van het bestuur en het personeel van deze scholen. Meer dan veertig iaar heeft hij zijn beste krachten gegeven aan het Nijverheidsonderwijs en bijna vijfendertig jaar heeft hij daarvan in Haarlem les gegeven. De heer Deelder ontving van het bestuur, het personeel en de bond van leraren een aantal bijzonder fraaie geschenken en ontroerd dankte hij voor de waarderende woorden en de huldeblijken. „Försterchristel" (Rembrandt) Dit is de zoveelste verfilming van de over bekende Weense operette van Jarno en Buchbinder en de filmproducenten zouden zich zeker niet aan zoveel herhalingen wagen, dat als zij er niet zeker van waren dat nog altijd een belangrijk deel van het bioscooppubliek behagen schept in deze operette-romantiek. Dus wordt Förster christel steeds maar weer film-technisch gemoderniseerd. De vele liefhebbers van dit genre zij de jongste versie van harte aanbevolen. Zij zullen genieten van deze film over een romance tussen een keizer en een houtvestersdochter, van meesle pende muziek en zang, van opwindende Hongaarse dansen en van uitstekend spel van de lieftallige Hannerl Matz in de titelrol, en van Karl Schönböck, Will Quadflieg, Angelika Hauff, Oskar Sima en een oude bekende: Kathe von Nagy. S. K. „De lokkende wildernis" (Cinema Pal ace). Deze kleurenfilm is de weer gave van een avontuurlijk en soms be angstigend verhaal, dat zich voor een groot deel afspeelt in een schier ondoordring bare moerasachtige jungle. Een verwonder lijke verscheidenheid van afstotend ge dierte maakt het verblijf in deze schemer achtige wildernis levensgevaarlijk, doch niettemin is een vogelvrije rancher er in geslaagd in de diepte van deze verschrik king een onderkomen te vinden, toen hij gevaar liep te worden gelyncht wegens zijn vermeende misdaden. Die misdaden werden hem, zoals later blijkt, door een stel echte boeven op de hals geschoven en hij kreeg geen kans zich in een rechtszitting te ver dedigen. Op zijn vlucht nam hij zijn doch tertje mee, dat tussen slangen en kroko dillen opgroeide tot een aanvallige, doch niet zeer vriendelijk gestemde jongedame. De tocht van een jongeman, wiens hond in de moerassen verdwaald is, door de ge heimzinnige en dreigende natuur vormt de inleiding tot verwikkelingen, die deels van romantische, deels van angstaanjagen de aard zijn en met het maximum aan spanning in beeld zijn gebracht. Het kleu- renprocedé gaf gelegenheid tot prachtige opnamen en het geheel is dan ook het aanzien waard. In het voorprogramma een kostelijke ge tekende satyre op de wild-westfilm en een uitvoerige reportage van R.C.H.Eind hoven. J. L. „Don Camillo" (Minerva) is weer eens teruggekomen en zal ongetwijfeld op nieuw grote belangstelling ondervinden, aangezien het een film van gevestigde re putatie is. „De wraak der Quanlaro's (Spaarne). Ditmaal is een millioenen erfenis aanlei ding tot een reeks nare gebeurtenissen. De eigenaar van een an-tiekzaakje, die een zeer oude landconcessie in zijn bezit heeft gekregen, denkt nu ook wel aanspraak te maken op de erfenis van de grootgrond bezitter. Daartoe mengt hij zich in de aan gelegenheid van de erfgenamen. Maar een erfenis van millioenen is nu niet iets wat men zich zonder meer laat ontnemen. Dus er is wel weer een en ander aan spanning te genieten. Deze film bestaat uit twee delen, die in één programma worden vertoond. „Meisjes in het wit" (Lido). Het leven en werken in een ziekenhuis zijn reeds verscheidene malen op het witte doek ge bracht en over het algemeen is dat ge schied op een wijze die de bijzondere aan dacht had van het publiek. „Meisjes in het wit" geeft ook een beeld van het werk in een Amerikaans ziekenhuis. Zij heeft de bedoeling de toeschouwers een indruk te geven van de moeilijkheden die de vrou welijke artsen in het begin van deze eeuw bij het uitoefenen van hun praktijk onder vonden. Een meisje komt in aanraking met een vrouwelijke dokter en dat inspireert haar zich ook te geven voor de mensheid. Als zij afgestudeerd is, onderwindt zij een grote tegenstand van haar manlijke colle ga's, doch zij slaat zich moedig door de problemen heen. June Allyson is de ener gieke vrouw die geen bezwaar heeft, er bij nacht en ontij op uit te trekken om ge wonden te helpen. Door haar gave vertol king van deze rol is „Meisjes in het wit" een boeiende film geworden. A.O. „Het uur der wrake" (Frans Hals). De kern van deze Engelse thriller vor men de belevenissen van een onschuldig veroordeelde die na het uitzitten van zijn vonnis wraak zoekt, maar tenslotte tot in keer komt door de liefde van een verschop- pelinge. Het geval speelt zich af aan de zelfkant van de maatschappij en dus wordt men geconfronteerd met allerlei louche types uit de onderwereld, welker sinistere sfeer door geraffineerde montage en belich tingseffecten hier bijzonder suggestief wordt uitgebeeld. De achtervolgingen van de meinedige getuigen door de wraak zuchtige ex-gevangene geven volop span ning en sensatie te zien, maar het verhaal zelf is te zwak en te overladen met on aannemelijkheden om geloofwaardig te zijn. Wie echter niet op een onwaarschijn- lijkheidje of twee kijkt, die kan deze week in het Frans Halstheater naar hartelust huiveren. Er zijn bovendien sterk spel van de hoofdrolspelers en markante typerin gen van enkele bijrolletjes te genieten. H. C. „Een koningin wordt gekroond" (City). Ook deze week zal in het City-theater de film „Een koningin wordt gekroond" vertoond worden. „Limelight" (Luxor) Charles Chap lin maakte hiermede, zou men kunnen zeggen, een film over Charlie Chaplin, want stellig zijn er autobiografische ele menten verwerkt in deze treffende geschie denis van de aan lager wal geraakte clown Calvero en het balletdanseresje, als hoe danig beurtelings de actrice Claire Boom en de ballerina Melissa Hayden optreden. Verder kan men er de droogkomiek Buster Keaton in terugvinden, na een lange af wezigheid van het witte doek, Een zeer bij zondere film, die men beslist gezien moet hebben. c Het rijdende bijbelhuis, dat is onderge bracht in een door de Nederlandse Spoor wegen beschikbaar gestelde autobus, zal Donderdag 16 Juli naar IJmuiden komen. 's Morgens en 's middags zullen enige stralen in IJmuiden worden bezocht en van 1718 en van 1920 uur zal men de ten toonstelling van het bijbelhuis kunnen be zoeken. De autobus zal dan op het Kenne- merplein blijven staan, 's Avonds zal er een openbare buitenvergadering worden ge houden in de nabijheid van de autobus-bij belwagen, die om kwart over acht begint. De voorzitter van de afdeling Velsen van het Nederlands Bijbelgenootschap ds. J. v. d. Berg en ds. J. Tiemens zullen hierbij spreken. Als het regent vindt deze verga dering plaats in de Ned. Herv. Kerk aan de Kanaalstraat. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De stand bij het ter perse gaan van dit nummer op de derde dag van de derde test match tussen Engeland en Australië was 256 voor 4. Harvey werd even na half een door Evans achter het wicket voor 122 op het bowlen van Bedser gevangen. Oom Tripje keek, en hij zag de plas op de grond en het bed en de van het plajond vallende druppels. Dat werden er steeds meerhet begonnen al straaltjes te worden! „Alle mensen!" zei hij verschrikt. „Ik denk, dat de waterleiding gesprongen is! Dat zal wel van het vriezen komen. Nu het dooit, komt de boel natuurlijk los!" Bunkie keek oom Tripje aan. „Wat erg, oom Tripje!", zei hij. „Kan daar iets aan gedaan worden? Alles wordt nat!" „De loodgieter zal er bij moeten komen", zei oom Tripje. „Maar iedereen slaapt nu toch, midden in de nacht?", bedacht Rick. „Ja, maar daarom zal ik gauw de hoofdkraan gaan dichtdraaien", zei oom Tripje. Dan blijft het water tenminste niet doorstromen!" Hij ging gauw de trap af naar de kelder; en daar sloot hij de hoofdkraan van de waterleiding stevig af. Nu moest het stromen uit het lek ook ophouden. „Morgenochtend zal ik direct de loodgieter opbellen", zei hij. „Maar we zullen eerst zien, hoe het boven staat met de overstroming". Dat viel gelukkig nog tamelijk mee. Het lek moest ergens in de badkamer zijn, en van daaruit was het water door het plafond in de kamer van de jongens gedruppeld.... Alwaik, 9 v. Victoria te Ilheos. Amor, 10 v. Tunis te Alexandrië. Amsteltoren, 8 v. Aden n. Mombasa. Amstelvaart, 8 v. Rotterdam te Montreal. Arkeidijk, 9 v. Bremen n. Antwerpen. Alchiba, 10 v. Rotterdam n. Bremen. Alcyone, 10 v. Buenos Aires te Rotterdam. Alnati, 9 v. Santos n. Montevideo. Alphacca 9 v. New York n. Boston. Alpherat. 9 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Appingedijk, 10 v. Rotterdam te Londen. Arendskerk. vertr. 10 v. Manilla n. Cebu. Adinda, 9 140 m. N. v. Tj. Priok. Aldegonda, 9 270 m. Z.ZO. v. Bangkok. Amsteldiep, pass. 9 ten Z. Kreta n. Amsterdam Amsteipark, 9 420 m. W.NW. Valentia. Arnedijk, 9 770 m. W. v. Scilly's n. Antwerpen. Aalsum, pass. 10 Minicoy n. Aden. Alamak, pass. 10 Stromboli n. Port Said. Alchiba, 10 dwars Wight n. Recife. Algendb, pass. 10 Dover n. Recife. Annenkerk, 9 v. Amsterdam te Kaapstad. Abbekerk, 10 v. Hamburg te Rotterdam. Arkeidijk, pas. 10 10.30 u. Vlissingen n. Antw. Argos, pass. 11 ten Oosten Kreta n. Tel Aviv. Amerskerk, 11 v. Rangoon n. Penang. Arendsdijk, 10 v. Buenos Aires n. New York. Abbedijk, 11 v. New York n. Rotterdam. Alhena, pass. 10 Fernando Noronha n. Las Palmas Alkaid, 11 v. Santos te Rio Janeiro verw. Almdijk, pass. 10 Miami n. New Orleans. Alphard verm. 28 v. Rio Grande do Sul n. Santos Amsteldijk, pass. 10 Flores n. Alexandrië. Amstelveen, 10 v. Montreal n. Nederland. Blitar, 10 v. Genua n. Port Said. Baud, 10 te Soerabaja. Bali, 10 v. Singapore n. Penang. Billiton, 11 v. Samboanga te Manilla verw. Bin tang, 10 v. Singapore te Le Gaspi. Bloemfontein, 10 t.h.v. Kp. Blanco n. Kaapstad. Bonaire, 11 v. Amsterdam te Dover. Breda, 11 v. Curasao te Cartagena verw. Caltex Utrecht, pass. 9 Gibraltar n. Rotterdam. Corilla 9 v. Port Said n. Spezia. Celebes, 8 v. Tegal te Tj. Priok. Caltex Leiden, 9 65 m. W. v. Kp. Bougaroni. Caltex Nederland, 9 100 m. O.NO. v. Algiers. Cistula, 9 Poelau Laut gepass n. Singapore. Clavella 9 65 m. ZW. Hanstholm. Coryda, 9 260 m. NO. Noordp. Borneo. Caltex Delft pass. 10 Gibraltar n. Sidon. Caltex Perni's, pass. 10 Gibraltar n. Sidon. Caltex The Hague, 11 v. Sidon te Rotterdam. Drente 10 v. Belawan te Singapore. Dudvendrecht, pas. 9 Finisterre n. Dakar. Delft, 9 v. Antofagasta n. Talcahuano. Don gedij k, 10 v. Rotterdam n. Londen. Dalerdij, k9 820 m. W.ZW. v. Scilly's Delfland, 10 v. Bremen n. Hamburg. Danae, 11 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Erinna, 9 v. Bergen te Rotterdam. E trema, 11 Port Okha te Bombay verw. Eemdijk, 9 90 m. ZW. t.W. v. Ouessant. Esso Den Haag, 9 650 m. ZW. v. Lands End. Eendracht, pass. 10 6.05 Vlissingen n. Alexandrië Ena, 11 te Newcastle verwacht. Esso Amsterdam, 9 v. Aruba n. Rotteradm. Elmina, 11 v. Hamburg n. Amsterdam. Eos, 10 v. Amsterdam n. Israel. Eemland, 10 v. Rotterdam n. Noordzee. Felipes, tl v. Pladju te Tjilatjap. Friesland (KRL), 10 v. Port Said te Colombo. Gaasterland, pass. 9 Kaap Verdische eil n. Las Palmas. Groote Beer, 10 v. New York te Rotterdam Gordias, 10 v. Rotterdam te Amsterdam. Graveland, 9 v. Paranagua te Santos. Gaasterkerk, 9 450 m. O. Ceylon n. Aden. Garoet, pass. 9 Str. Banka n. Singapore. Groote Kerk, 9 390 m. O.t.N. St. Helena. Gooiland, 10 v. Recife n. Bahia. Hathor, 9 v. Piraeus n. Patras. Hermes, 10 v. Cuba te Amsterdam. Hersilia, 10 v. Puerto Cortes n. Pto Barrios. Hoogkerk, 10 v. Marseille te Genua. Haarlem 9 v. Bremen n. Hamburg. Helena, pass. 9 Noordtunder n. Barbados. Hector, pass. 10 Ouessant n. Rotterdam. Hecutoa, 11 v. Tumaco te Buenaventura. Hilversum, 11 v. Sheerness n. Port Said. Heelsum, 8 te Houston Heemskerk, 11 v. Marseille te Barcelona. Joh. v. Oldenbarnevelt, 10 210 m. W. Kreta. Jupiter, 11 v. Thessaloniki te Istaniboel. Kota Gede, 9 v. Tj. Priok n. Cheribon. Karossa, 10 v. Leksula te Makassar verw. Kedoe, 10 v Port Swettenham n. Belawan. Kertosono, 11 v. Bahrein n. Mena al Ahmadi. Kieldrecht 10 v. Rotterdam te Keelung. Kota Baroe nacht 12-13 v. Indonesië te Rotter dam vei-wacht. Kota Agoeng, 10 v. Indonesië te Rotterdam. Lekkerkerk, 9 v. Koewait te Khorramshar. Liseta, 10 v. Bangkok te Singapore. Loosdreeht, 9 v. Bremen te Antwerpen. Leersum, 10 v. Antwerpen te Bremen. Linge, 9 v. Kotka te Zaandam. Luna 9 v. Amsterdam n. Hamburg. Laurenskerk, pass. 10 Ouessant n. Antwerpen. Laertes, 9 v. Tjilatjap n. Soerabaja. Leopoldserk 9 v. Bandarshapur n. Abadan. Lissekerk. pass. 9 Jebel n. Suez. Lucita, 10 te Stanlow. Lutterkerk, 9 nog te Khorramshar. Lernsterk, 11 v. Londen te Rotterdam. Macuba, 9 v. Balikpapan n. Pladju. Mariekerk, pass. 9 Vlissingen n. Amsterdam. Metula 9 v. Miri n. Singapore. Mirza, 11 v. Liverpool te Singapore verw. Maasland, 9 v. Santos. Mariekerk, 10 v. Antwerpen te Amsterdam Meerkerk, 7 v. Calcutta te Ohalna. Maas, 9 90 m. O.ZO. v. Kp. St. Vincent. Malvina, 9 250 m. O. v. Korea. Marisa, 9 v. Miri n. Singapore. Madoera 9 v. Colombo n. Djibouti. Mentor, 11 v. Oran te Tunis. Maasdam, 11 v. New York te Botterdam. Manoeran 10 Str. Messina gepass. n. Port Said. Mitra, 10 v. Rotterdam n. Avonmouth. Nieuw Amsterdam, 10 v. New York te R'dam. Nigerstroom, 10 v. Lagos n. Lome. Oranjefontein, 10 v. Antwerpen te Amsterdam. Oranjestad, 9 v. Amsterdam n. Cristobal. Oberon 9 v. St. Kitts n. Willemstand. Ootmarsum, 9 v. La Pallice n. Mobile. Overijsel, 9 v. New York n. Baltimore. Ondüna, 9 220 m. ZO Andaman eil. Oranje, 10 150 m. ZO. v. Kreta n. Southampton. Orion, 10 v. Beirouth n. Aghia Marina. Polydorus, 9 v. Soerabaja n. Makassar. Polyphemus, 10 v. Penang te Singapore verw. Prins Willem III, 9 v. Montreal te Detroit verw. Prins Fred. Willem, 10 v Rotterdam n. Antw. Prins Willem V. 10 v. Rotterdam te Chicago. Plancius, 9 v. Tj. Priok n. Semarang. Prins Alexander, 9 150 m. W. v. Valentia. Prins Willem IV, 9 440 m. O.t.N. Belle Isle. Papendrecht, pass. 10 Ouessant n. Isle of Grain Prins Joh. W. Friso, pass. 10 Belle Isle n. Quebec Prins Philips Willem, 10 v. Rotterdam n. Mon treal. Riouw, 10 v. Koewait n. Bahrein. Rijndam, nacht 10-11 v. Rotterdam te Halifax verwacht. Rijnland, 9 v. Amsterdam n. Zuid Amerika. Reael, 9 rede Cheribon. Rotula 9 170 m. O. Fayal. Ridderkerk, 10 v. Hamburg te Antwerpen. Roepat, ia v. Singapore te Priok. Rondo, 13 v. Amsterdam te Colombo verw. Roebioih, 11 v. Honolulu te San. Francisco. Rotti, 10 v. Suez n. Aden. Ruys, ia te Montevideo verw. Rijndam, li v. Rotterdam te Halifax. Stad Rotterdam, 9 v. Newport Mon n. Narvik. Salland, 10 v. Amsterdam te Santos. Schiedijk, 10 v. Tj. Priok te Halifax. Slamat, 10 v. Rotterdam te Marseille. Stad Maastricht, 9 v. Lulea n. Vlaardingen Sigli, 10 te Makassar. Süedrecht, 9 420 m. N.NO. v. St. Helena. Stan vac Djirak, 10 te Sungeigerong. Straat Soenda, 9 v. Singapore te Tj. Priok. Sumatra, 9 100 m. O.ZO. v. Singapore. Salatiga, 10 v. Ceuba n. Semarang. Saparoea, 10 v. Takoradi n. Cape Coast. Singkep, 10 v. New York te Alexandrië. Stad Dordrecht, 11 v. Rotterdam te Gibraltar. Salawati, 11 v. Le Havre n. Amsterdam. Samarinda, 9 v. San Francisco n. Kaapstad. Schie, 12 15 u. v. Bremen te Amsterdam verw. Slamat, verm. 11 v. Marseille n. Rotterdam. Soestdijik, pass. 11 4.20 u. Vlissingen n. Antw. Stad Leiden, 8 v. Crofter n. Vancouver. Stad Vlaardingen, 14 v. Wabana te Rotterdam verwacht. Sibajak, 11 te Aden. Sumatra, 10 v. Singapore te La Buan. Tabian, 9 v. Indonesië te Amsterdam. Ternate, 10 v. Rotterdam te Antwerpen. Tankhaven I, 10 te Port Swettenham. Tankhaven III. 9 v. Sungeigerong n. Tj Uhan. Twali, 9 v. Kidjang n. Cheribon. Thalatta, pass. 9 Str. Ormoes n. Mena el Ahmadi Tjiluwah 9 120 m. ZO. Kp. Vareiia. Tjisadane, 10 te Soerabaja. Tjitjalengka. 9 620 m. W.t.N. Cocos eil. Taria, 10 v. Singapore n. Colombo. Thalatta, 10 v. Singapore te Mena el Ahmadi. Tomori. 10 v. Menado n. Tarakan. Teiresias, 10 v. Makassar te Tj. Priok. Tamo, 12 v. Buenos Aires te Rotterdam verw. Tara, 12 v. Buenos Aires te Rotterdam verw. Tero, pass. 11 2 u. Finisterre n. Antwerpen. Tjikampek, 9 op rede Singapore. Tjimenteng 7 v. Buenos Aires n. Yokohama. Tabinta, pass. 10 Str. Messina n. Genua. Tegelberg, 12 v. Kaapstad te Durban verw. Tjibodas 10 v. Hongkong n. Manilla. Utrecht, 7 v. Portland n. Britis Columbia. Van Riebeeck, 9 v. Belawan n. Singapore. Van Spilbergen, 11 v. Freetown te Dakar verw. Veendam, 10 540 m. W- v. Scilly's. Waterland 9 op rede Ilheos. Willemstad 10 v. La Guaira n. Grenada. Wonosari, 10 130 m. W. Colombo n. Aden. Waikelo, 10 Belawan verwacht- Waiwerang, 9 v. Soerabaja n. Benoa. Waterman, 10 300 m. O.t.N. New York. Woensdrecht, pass. 10 Gibraltar n. Singapore. Waal, 10 v. Bremen n. Curasao Willem Ruys, pass. 11 Sabang n. Belawan. Winsum, 8 v. Archangel te Liverpool. IJsel, 9 50 m. W. v. Matapan. Zaan, 10 v. Haparanda te Zaandam. Zuiderkruis, 11 19.30 u. te Southampton verw. 12 21 u. Hoek v. Holland verwacht. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aldabi, verm. 17 v. Rotterdam n. Buenos Aires Alhena, 22 Antwerpen verwacht. Alnati, 13 Montevideo verwacht. Bloemfontein, 20 Kaapstad verw. Bonaire, 10 v. Amsterdam n. Georgetown 17 Madeira verwacht. Boschfontein, 7 te Mombasa. Boskoop, 6 te Maracaibo. Cottica, 8 te Paramaribo. Groote Beer verm. 17 v. Rotterdam n. Montreal Indrapoera, 8 te Soerabaja. Jagersfontein, verm. 13 v. Durban n. Amsterdam Joh. v. Oldenbarnevelt,, 12 Port Said verw. Maasdam, 11 v. New Yor tke Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 11 v. New York te Rotterdam Noordam. vertr. 11 12 u. v. New York n. R'dam Oranje, 16 Southampton 17 Amsterdam verw. Oranjefontein verm. 31 v. Amsterdam n. Durban Oranjestad, 15 Madeira verwacht. Rijndam, 13 v. Rotterdam te New York verw. Sibajak. 11 te Aden 25 te Rotterdam verw. Veendam, 17 v. Rotterdam te New Vork verw. Waterman 11 v. Rotterdam te New York verw. Westerdam, 20 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys, 12 rede Belawan verw. 15 Tj. Priok verwacht. Willemstad, 10 v. La Guaira n. Grenada. Zuiderkruis, 12 ca. 21 u. v. New York aan de Hoek v. Holland venvacht n. R'dam. KLEINE VAART Aktjo, 10 v. Vlaardingen n. Tees. Albergen, vertr. 10 v. Duinkerken n. Fowey, Anna Henny, pass. 10 Vlissingen n. Antw. Annie, pass. 10 Vlissingen n. Londen. Arak, pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Bab-T pass. 10 Texel n. Domsjo. Barracuda, 9 v. Maassluis te Boston. Beta, pass. 10 Wight n. Finland. Bierum, pass. 10 Goeree n. Antwerpen. Binnenhaven, pass. 10 Burlings n. Duinkerken. Bornrif. 11 Rotterdam verwacht. Brem, 10 v. Oporto n. Antwerpen. Brinda, 9 v. Kopenhagen n. Le Havre. Casablanca, 9 v. Marseille te Casablanca. Continental, 9 v. Karlshamn n. Mantyluoto. Coolsingel, vertr. 11 v. Gdynia n. Sharpness. Deni, 9 v. Kopenhagen te Frederiksund. Dollars, 9 Sunderland. Duiveland. 9 v. Newcastle n. Lübeck. Douro, 9 te Oran n. Oporto. Emergo, pass. 10 Rotterdam n. Venlo. Frejo, 9 te Penryn. Friblo, 9 v. Halmstad n. Grouw. Gaasterland, 9 te Hariingen. Glashaven, 11 v. Bergkvana te Rotterdam verw. Harold, 9 v. Brake n. Vlaardingen. Haskerland, 9 te Hariingen. Hast V, vertr. 10 v. Dover n. Guernsey. Hoflaan, 10 v. Garston te Teignmouth. Hondsrug, 9 v. Bergen in de Limfjord. Ida Pieter, 9 v. Alicante te Haifa verw. Irene pass. 10 Vlissingen n. Antwerpen. Jan Kreumer. 10 v. Rotterdam n. Hull. Jo. 10 v. Boston te Terneuzen. Jorina, 9 v. Rochester n. Mannheim. Josien, 10 v. Amsterdam n. Antwerpen. Julia Mary, pass. 10 Vlissingen n. Casablanca. Joost, 9 te Zaandam. Kaap Faiga, pass. 10 Vlissingen n. Antw. Kenitra, 9 v. Bordeaux teFedala. Leendert b. 13 v. Lyndiane te Bordeaux verw. Leny,, verm. 10 v. Belfast n. Fowey. Lydia, vertr. 11 Gdansk n. Manchester. Larix, 9 v. Gent n. Norropking. Maartje pas. 10 Vlissingen n. Gent. Menkar, 9 v. Mazagan te Safi. Merwehaven. 9 v. Cacablanca te Port Lyautey. Meteoor. 10 dwars Orfordness n. Bergen. Midas. 10 v. Rotterdam n. Gibraltar. Metropole, pass. 10 Vlissingen n. nAtw. Midsland, 10 v. Leith n. Grangemouth. Nederland, pass. 10 Weser n. IJselmonde. Neeltje b, verm. 10 v. Genua n. Barcelona. Nieuwehaven, 10 v. Aarhuus te Kopenhagen. Noorderlicht, pass. 10 Dover n. Liverpool. Nottingham 10 v. Amsterdam te R'dam verw. Nero, 9 v. Gibraltar n. Barcelona. Oleum, 10 v. Londen te Middiesbro. Prima 10 v. Vlissingen n. Alloa. Prior. 10 v. Garston n. Fiddown. Ponza 9 v. Raumo n. Hull. Rema, 9 v. Blyth te Porsgrunn. Rijnhaven, 9 te Sharpness. Silvaplana, pass. 10 Vlissingen n. Antw. Sirius, 10 v. Duinkerken n. Londen. Soemba. 9 v. Duinkerken n. Casablanca. Spurt, 9 v. Amsterdam teLonden. Texel, 10 v. Boston te Maassluis. Theodora, 10 v. Randers te Amsterdam. Tilly. 9 Kiel gepass. n. Stockholm. Union, pass. 9 Vlissingen n. Southampton. Van Brakel. pass. 10 Vlissingen n. Aarhuus. Vecht, 10 v. Rouaan te Boom. Vivo van Vlissingen n. Antwerpen. Willem Barendsz, vertr. 10 v. Rouaan n. Gran gemouth. Wllpo, 9 te Zaandam. SLEEPVAART Hudson met 3 bakken, pass. 9 Ouessant na Aden'.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 11