Nu Fransman Mallejac in gele trui; Wagtmans zesde in dertiende rit Hongaarse „wonderploeg" was de verrassing van de eerste dag Jeugd - Van Arkel en Vriens weerde zich het best tegen de Australiërs Haarlemse honkbalclubs in de competitie nationale film DE VEERTIGSTE RONDE VAN FRANKRIJK Van Est en Van Breenen hadden hun dag niet Australiërs waren in vacantiestemming Tienduizend bezoekers op Gymnaestrada Steenvoorden sprint kampioen Postduivensport Attractie-vlucht Sport in 't kort VRIJDAG 17 JULI 195b Opnieuw heeft de sprint in een étappe van de Ronde van Frankrijk de beslissing moeten brengen. Dit keer was het de Fransman Lauredi, die in Beziers zeven tegenstanders klopte en daarmee de zege in de dertiende rit, die over 189 kilometer van AIbi naar Beziers voerde, op zijn naam bracht. Wagtmans behoorde bij dege nen, die Lauredi voor moesten laten gaan. Hij eindigde op de zesde plaats. Reeds na 20 kilometer trok een groep van 17 man er tussenuit. Naast Geminiani, Bobet, Lauredi, Rolland, Mallejac, Magni en Bauvin bevonden zich ook Wagsmans en Suykerbuyk bij deze vluchtelingen. Er werd flink doorgetrapt en in Murat, op 111 kilometer van de start, hadden de uitlopers bij wie Dierltens intussen had moeten lossen 5 min. 50 sec. voorsprong op Serra, Nolten, Rossello en Dacquay en ruim 10 minuten op het grote peloton, waarin onder andere Bartali, Mahé en Schaer zaten. Twintig minuten achterstand had Robic, voornamelijk het gevolg van een val bij de afdaling van de Col du Fauredon. Op de Col des Treize Vents viel de kopgroep uiteen. Negen man bleven over en het waren deze, die tenslotte in Beziers de eind strijd leverden waaruit Lauredi als winnaar te voorschijn kwam. Er zaten in de étappe van Albi naar Beziers twee cols, die meetelden voor het bergklassement. Maar er waren er wel tienmaal zoveel, die er buiten vielen en die desondanks zulke hoge eisen stelden aan de renners dat op een gegeven moment een débacle dreigde, zo groot was de ach terstand van hen. In werkelijkheid was de hele étappe een aaneenschakeling van steile cols en venijnige afdalingen met nog heel wat meer bochten en lussen dan de fameuze duizend-bochten-weg, die de auto mobilisten van de Tulpen Rallye zo goed kennen. En deze moeilijkheden werden nog verzwaard door de grote hitte: eergisteren droegen de volgers dikke jassen en warm den de toeschouwers zich in de nevels van de Pyreneën aan de houtvuren, vandaag droeg menigeen niet anders dan een korte broek. Onzekerheid Voor het vertrek heersten er onzekerheid en spanning in de karavaan, die nog niet geheel bekomen was van de sensaties van de vorige dag. Wat zou Robic doen, en wat de Franse nationalen, nu Bobet weer in vorm was gekomen; wat de Italianen, die nog zo weinig hebben gepresteerd? Er was zelfs een gerucht dat de Italiaanse ploeg er de brui aan wilde geven omdat de verdien sten zo laag waren gebleven. De gebeurtenissen stelden het gerucht in het ongelijk, want de Italianen verschenen natuurlijk aan de start en toen een groep van 17 man al kort na de start ontsnapte, waren daar drie groene truien bij. Vier minuten voor Dit geduchte groepje, waarin Wagtmans en Suykerbuyk kranig reden en waaruit Dierkens al spoedig verdween, zette er zo'n gang in dat het bij Castres, waar de klim naar de Col van de Fauredon eigenlijk al begint, 4 minuten voor lag op Laberton- nière en 4'/2 minuut op de voorste gelede ren van het peloton. Het was een klim over 30 km, onderbroken door enkele korte afdalingen naar Vialavert. Het totale hoogteverschil tussen. Castres en de, pas overgang van de Fauredon bedroeg ruim 600 meter. Mirando ging het eerst over het hoogste punt, vóór Darrigade en Bobet. Wint van Ést en Van Breenen, die geen van beiden hun dag hadden, draaiden moeilijk in het grote peloton en zakten af naar de staart. Maar ook Robic ging moei lijk en kreeg een grote achterstand, hoewel voortdurend drie of vier van zijn ploeg genoten in zijn nabijheid bleven. Tijdens de afdaling, drie kilometer voor bij het 74 km van Albi gelegen dorpje Angles, raakte de vermoeide Robic met zijn voorwiel het wiel van een van zijn voor mannen. Hij maakte een tuimeling, was even buiten westen, werd bijgebracht en zette zowaar de tocht voort nadat zijn hoofdwonden verbonden waren. Maar toen was zijn achterstand zó groot, dat Robic uitgeschakeld moest worden geacht voor de eindzege in deze Tour. En daarmee was meteen de brandende kwestie of de uit looppoging van Mahé in de vorige rit al dan niet met zijn volledige instemming was geschied, geheel van de baan. Na de afdaling van de Fauredon bleef de kopgroep doorjakkeren over de smalle bochtige stijgende en dalende wegen. Bij Crox de Mounis, 120 km van de start, kroop de weg slingerend omlaag, waarna al spoe dig de klim volgde naar de col van de der tien winden (Col des Treize Vents). Feloton uiteen Het peloton lag vèr uiteen, maar de kop groep van 16 man was nog steeds in tact Achter de vluchtelingen zag men Nolten in gezelschap van Rossello, Dacquay en Serra, die na de Fouredon een achtervolging waren begonnen en aan de voet van „de dertien winden" 6V2 minuut achterstand hadden. Nolten die in het begin van de étappe bandenpech had gehad, reed rustig en met zelfvertrouwen. Bijna aanhoudend had hij de kop en wanneer één van de beide ande ren de leiding overnam daalde het tempo onmiddellijk. De col van de dertien win den stijgt 270 meter over een afstand van 3 km. Maar voor tal van renners werd deze col met zijn venijnige hellingen een ware lijdenstocht. Miranda was andermaal het eerste boven met 2 lengten voorsprong op Bobet. Op 10 sec. volgden Astrua en Mallejac, op 15 sec. Lauredi, Close, Rolland, Geminiani en Wagtmans, op 50 sec. Darrigade, Bober en Suykerbuyk, op 1 min. 5 sec. Magni, op 2 min. 40 sec. Bauvin, die een wieldefect had gehad, op 3 min. 59 sec. Drei, op 4 min. 7 sec. Forestier en 7 min. Nolten en Serra, die Rossello en Dacquay van zich hadden afgeschud. Gerrit Voorting volgde op dat moment op 10 min. 40 sec. met Lazarides en Bartali. De sneldalende weg voerde door dorpjes waar geen twee wagens elkaar konden pas seren naar Herepian. En nog was het leed niet geleden. De laatste col van de Petafy, moest worden gewonnen en deze opgave bleek voor menigeen te zwaar om de ver kregen posities te behouden. Na de afda ling bestond de kopgroep maar uit 9 man: Bobet, Geminiani, Lauredi, Astrua, Wagt- 1 mans, Rolland, Mirando, Close en Mallejac Bober en Suykerbuyk hadden toen al een minuut of 5 achterstand en zouden gezel schap krijgen van Magni en Darrigade, die in het leidend peloton hadden gezeten, doch door toedoen van Geminiani en Lauredi, die een hoog tempo onderhielden, hadden moeten lossen. Verkeerde won Op de athletiekbaan van Beziers won Lauredi de eindsprint van Geminiani en Bobet, die onmiddellijk na afloop de win naar met verwijten overstelpten. Blijkbaar was de oorspronkelijke opzet geweest, dat Bobet de étappe zou winnen, waartoe Geminiani op de baan het zijne trachtte bij te dragen, door de sprint voor Bobet aan te trekken, maar waaraan Lauredi zich niet stoorde. Aan de goede verstandhouding en urenlange samenwerking was dus op het critieke moment een eind gekomen. Overigens had de Franse Nationale ploeg met de bezetting van de eerste vier plaat sen geen klagen, al ging de gele trui van Mahé naar een andere Breton, Mallejac. Klassementen De dertiende étappe van Albi naar Beziers (189 km.) werd gewonnen door Lauredi (Fr.) in 5 uur 18 min. 41 sec.; 2. Geminiani (Fr.) z.t.; 3. Bobet (Fr.) z.t.; 4. Rolland (Fr.) z.t.; 5. Astrua (It.) z.t... 6. Wagtmans z.t.; 7. "Mirando (Z.O.) z.t.; 8. Close (Belg.) z.t.; 9. Mallejac (W.) z.t.; 10. Magni (It.) 5.25.40; 11. Darrigade (Z.W.) z.t.; 12. Bober (lie de France) z.t.; 13. Suykerbuyk z.t.; 14. Bauvin (N.O.C.) 5.27.14; 15. Nolten z.t.; 16. Forestier (N.O.C.) z.t.; 17. Serra (Spanje) z.t.; 18. Bartali (It.) 5.30.30; 19. Schaer (Zwits.) z.t.; 20. Drei (It.) z.t.; 21. Dacquay (N.O.C.) z.t.; 22. Gerrit Voorting z.t.; 27. Roks 5.38.27. 29. Adrie Voorting z.t.; 41. Van Est 5.46.22; 47. Van Breenen z.t. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Mallejac (W.) 72.45.10; 2. Astrua (It.) 72.46.23; 3. Bobet (Fr.) 72.48.23; 4. Bauvin (N.O.C.) 72.49.34; 5. Close (Belg.) 72.49.51; 6. Mahe (W.) 72.50.70; 7. Lauredi (Fr.) 72.51.05; 8. Schaer (Zwits.) 72.51.18; 9. An- zile (N.O.C.) 72.52.30; 10. Rolland (Fr.) 72.52.59; 11. Geminiani (Fr.) 72.53.25; 12. Mirando (Z.O.) 72.59.14; 13. Ernzer (Lux.) 72.59.20; 14. Wagtmans 73.00.42; 15. Gerrit Voorting 73.04.12; 16. Bartali (It.) 73.05.30; 17. Magni (It.) 73.08.18; 18. Van Est 73.09.01; 19. Roks 73.11.04; 20. Rossello (It.) 73.11.42; 27. Suykerbuyk 72.20.23; 31. Nolten 73.26.25; 33. Van Breenen 73.28.04; 50. Adrie Voorting 73.51.05. Het ploegenklassement van de dertiende étappe luidt: 1. Frankrijk 15.53.33; 2. Ne derland (Wagtmans, Suykerbuyk en Nolten) 16.11.35; 3. Italië 16. 14.51; 4. N.O.C. 16.24.58; 5. België 16.35.35; 6. West 16.43.30; 7. Spanje 16.44 08; 8. Z.O. 16.46.01; 9. Zwitserland 16.55.19; 10. Ile de France 16.58.24; 11. Z.W. 17.07.00; 12. Luxemburg 17.19.06. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. N.O.C. 217.10.14; 2. West 217.43.38; 3. Ne derland 217.46.54; 4. Frankrijk 217.54.57; 5. België 217.55.18; 6. Italië 218.27.05; 7. Ile de France 218.47.40; 8. Spanje 219.29.11; 9. Luxemburg 219.41.10; 10. Z.O. 219.43.09; 11. Z W. 219.45.56; 12. Zwitserland 219.50.59. Reeds nu is gebleken dat het grote internationale turnfeest opgezet bij wijze van experiment een doorslaand succes gaat worden en voor het ogenblik zelfs de komende voetbalstrijd om de landstitel in de schaduw gesteld heeft. Het is alles Gymnaestrada wat. de klok slaat; zesduizend turners en turnsters hebben in een slag de Maasstad veroverd. Zesduizend gelukkige jonge mensen van allerlei landsaard en taal, die vervuld zijn van dezelfde sportieve idealen en daarvan in hun hele houding getuigenis afleggen. Zij vullen de winkelstraten en de caféterrasjes, de hotels en de eethuisjes met hun vrolijk gesnap en hun stralende glimlach en Rotterdam, kansloos capitulerend voor zoveel evidente levensblijheid, straalt terug. En zo begon Rotterdam dan gisteren in een opperbest humeur aan de eerste showdag van dit vijfdaagse gymnastiek- feest, die, volkomen tegen de verwachting in, reeds vier uitverkochte zalen bracht. In het Paviljoen Rotterdam en in de schouwburg kwam men 's morgens en 's middags plaatsen tekort om de belangstel lenden te bergen, de Rivièrahal kreeg twee keer duizend kijkers en de avonduitvoe ring dgr Scandinaviërs in de immense Ahoyhal trok een menigte van bijna 4000 liefhebbers, zodat er aan het einde 'van de dag in totaal bijna 10.000 bezoekers ge boekt waren. En dat ondanks het feit dat dfe entréeprijzen nogal aan de hoge kant liggen. Maar dat is dan ook tot nog toe de eni ge en onvermijdelijke schaduwzijde van deze grootse turnmanifestatie, die in spor tief opzicht een aaneenschakeling van hoogtepunten belooft te worden. Dat er van de Scandinavische keurcorp sen prachtige sport te zien zou zijn was te verwachten en in die verwachtingen is het publiek gisteravond in de Ahoyhal niet beschaamd. Zelden zullen de „tribunes" bij gymnastiek zo gedaverd hebben onder het laaiend enthousiasme als tijdens de lange matoefeningen van de Zweden en Noren, die dan ook inderdaad bizonder spectacu lair waren. De Zwitserse eliteploeg excel leerde met voorbeeldige klassikale oefe ningen en voorts was er de befaamde da- mesploeg van de Keulse Medanschule, wier nieuwe en interessante oefenstof een klasse apart vormde. Prima teamwerk le verde ook de Lisboa Ginasio Clube uit Portugal, welker behendigheidsoefening, uitgevoerd met de precisie van een serie synchroonklokken, een der verrassingen van de dag waren. Ook bij de rhythmische gymnastiek der damesploegen was veel schoons te genieten; de sierlijke bijna bal- let-achtige oefeningen der Italiaansen en de strakkere bewegingslijnen van de „Noor derlingen" vormden hier de twee uitersten van een rijk-geschakeerd gamma, waarin men tal van fraaie nieuwe motieven kon ontdekken. Maar de grootste belangstel ling ging toch uit naar de équipe van de Hongaarse volksrepubliek, die 's middags in de Rotterdam-hal aan bod-kwam. De roem, die deze turners van achter het IJzeren Gordijn vooruitgegaan was, bleek volkomen gegrond, want wat deze prach tig gebouwde mannen en vrouwen aan de Een moment uit de cricketwedstrijd Nederland-Australië op het HCC-terrein in Den Haag. De Australiër Miller is aan bat; rechts van hem wicketkeeper Collhoff. (Van onze sportredacteur) WE do not make a joke of it, zei Woensdagmiddag de lachende Lindsay Hassett, de aanvoerder van het Australische cricketteam, nadat een lijntoestel van de British European Airways de testspelers van Engeland naar Nederland had gebracht om daar in Den Haag de volgende dag een wedstrijd te spelen tegen het Nederlands elftal. We maken er geen grapje van. We hebben, er eerlijk gezegd Donderdag op het overvolle H.C.C.-terrein aan de Van Hogenhoucklaan enige malen aan getwijfeld. En niet alleen bij de innings van de Australiërs, die eerst gingen batten en op 279 all out waren, maar nog veel meer tijdens de paar uur dat testcricketers in het veld waren om het Nederlands elftal voor 122 aan de kant te zetten. Goed, de Australiërs wonnen na bijzonder aanvallend en zeer fraai cricket met 157 runs van een elftal Nederlandse spelers, die zo goed en zo veel mogelijk verzet boden, maar geheel over tuigend en propagandistisch cricket, neen dat was het niet. De Australiërs waren daarvoor te veel in vacantiestemming. Dat de Nederlanders het peil van de Australiërs ook maar enigszins zouden kun nen benaderen, het stond bij voorbaat vast dat dat niet het geval zou zijn. Een wed strijd met normale verhoudingen kon Ne derlandAustralië nooit worden. Men ver wachtte een soort wedstrijd-exhibition, waarin de grootmeesters aan de leerlingen zouden tonen hoe gemakkelijk cricket toch Zo'n salto achterwaarts ploegsgewijze is een peuleschil voor deze Hongaarse gymnasten. De flitsfoto met een belichtingstijd van 1/2000 seconde onthult, dat hun bewegingen volkomen synchroonworden uitgevoerd. wel kan zijn bij voldoende oefening. En dat deden de Australiërs ook. Van het begin af aan speelden zij de Nederlandse aanval Leeftink (PW), Glerum (VRA), Vriens, Van der Luur (beiden HCC) en Terwiel (VOC) met een gemak als niemand in Neder land hun na zou doen. De grote schare be langstellenden achter de boundary genoot. Wat een voorbeeldig voetenwerk, 'welk een kracht en beheersing, wat een kijk op de bal en wat een keur van strokes beheersten die sterkste cricketspelers in de wereld. Aanvallend cricket "Wet zetten de Australiërs hun zeer hard en bijzonder aanvallend cricket gestadig voort ongeveer honderd runs in een uur maar toch naargelang de wedstrijd vor derde voelde men zich een ietwat „ge nomen" omdat de tegenstanders van de Nederlanders te veel „de alwetende mees ter" tegenover ,,de domme leerling" gingen spelen. Natuurlijk, een vergelijking van krachten kon geenszins tot zijn recht komen en dat wisten de testspelers ook opperbest. Maar hun superioriteit, zoals zij die gisteren demonstreerden was wel wat al te nadruk kelijk. Het verspelen van enkele wickets in de zeer voorspoedig verlopende innings van de Australiërs was tot daar aan toe, maar dat zij toen de Nederlandse batsmen op de mat stonden een af en toe minder plezie rige matheid vertoonden, viel geenszins goed te praten. Het ware ons liever geweest dat de testcricketers er ondanks alles een wedstrijd van hadden gemaakt. Ook al had den zij dan die wedstrijd met innings en wie weet hoeveel runs gewonnen. Van 20 voor 1 tot 136 voor 2 Dat alles wil natuurlijk niet zeggen dat er niets te genieten viel. Dat was ongetwij feld wél het geval. Captain Hassett en Morris openden de innings voor de Austra liërs en scoorden aanvankelijk zeer snel. Vooral Morris. Toen Hassett voor 15 door Van Weelde op het bowlen van Leeftink was verdwenen misschien'wat angstig van enkele zeer snelle en hoog opkomende bal len van de PW'er zette de vice-captain hoge brug, de evenwichtsbalk en in hun vrije oefeningen presteerden, grensde waarlijk aan het ongelooflijke. Men kan er over van mening verschillen of hun ge waagde sprongen en salto's - de dames lieten b.v. klassikaal een directe hand stand-overslag tot splagaat zien, de heren een afsprongsalto rugwaarts uit schouder- rol op de brug! - niet de grenzen van de circusacrobatiek overschrijden, maar im posant was het in hoge mate en na afloop vergastte het publiek hen dan ook op een minutenlange ovatie, die de kranige Ma- gyaren blozend in ontvangst namen. Op het circuit van Zandvoort heeft de HSV „De Kampioen" het sprintkampioen schap verreden. Winnaar in de A- en B- klasse werd P. Steenvoorden; 2. Bes; 3. Kroe zen; 4. Eykhof; 5. De Vries; 6. Kruyer. Bij de C-klassers zegevierde v. d. Hulst; 2. Zonneveld; 3. Huyboom; 4. Petersen; 5. Mathot; 6. Voorderhaak. Bezetten in de overgangsklassen A en B de Haarlemmers de plaatsen die recht geven op automatische promotie, in de tweede klassen C en D is dit eveneens het geval In 2 C kunnen de HHC-reserves Zondag over een week de kampioensvlag hijsen door te winnen van hun naaste concurrent Schiedam. O.G. begon in deze afdeling niet slecht, maar is thans te veel achter bij de drie Rotterdamse ploegen om nog kans op de tweede plaats te maken, die nog recht geeft op het spelen van promotiewedstrijden. T.H.B., danig verzwakt door het verlies van Mul, zal wel het kind van de rekening wor den, daar de belangrijke wedstrijd tegen R.C.H. 2 Zondag j.l. verloren ging. De stand is hier: Neptunus 10 10 HHC 2 8 16 OG 8 Schiedam 8 12 RCH 2 8 Sparta 2 9 11 THB 9 Spanning in 2 D In 2 D is de strijd nog lang niet beslist. Niet zo zeer door de stand als wel door de vele verrassingen van de laatste weken, waarc*j cie Koplopers nog wel eens een punt moesten afstaan. SC Haarlem 2 scheen rechtstreeks naar een kampioenschap toe te gaan, maar moest zich veertien dagen ge leden tegen HCK 2 een 2—2 gelijk spel en j.l. Zondag een 3—3 gelijk spel tegen EDO 2 laten welgevallen. Rooswijk heeft thans theoretisch de beste papieren, ofschoon HFC Haarlem 2 hier ook op de loer ligt en van de eerste de beste misstap van de leiders kan profiteren. HCK 2, te laat in vorm gekomen, zal slechts „de rekening met verrassingen" wat uit gebreider kunnen maken. Schoten 3 valt na de successen van vorig jaar wat tegen, maar hoeft zich met DSB geen zorgen te maken, daar RCH 3 wel de rode lantaarn zal behouden. De stand is hier: SC H'lem 2 11 18 EDO 2 11 8 Rooswijk 9 15 Schoten 3 10 7 ..Haarlem" 2 9 13 DSB 10 6 HCK 2 9 10 RCH 3 9 1 Ook de dames uit de Hongaarse „Volksrepubliek" kennen hun vak, getuige deze ■fraaie eindstand van hun vrije oefening Bij de wedvlucht van jonge duiven van de afdeling Haarlem van de Algemene Ne derlandse Bond van Postduivenhouders werd de keukenuitzet gewonnen door de heer A. Geerts. Zondag is er weer een attractie- vlucht door de „Vitesse"'-club, waarbij als prijs wordt gesteld een eetservies. Rayon Haarlem In de derde klasse Rayon Haarlem is de spanning nog volop aanwezig. In 3 A doet Zandvoortmeeuwen wederom een poging de derde klasse te verlaten. Kennemerland 2 en SC Haarlem 3 zitten de Zandvoorters dicht op de hielen en hier is dus nog van alles mogelijk. Temeer daar Zandvoort meeuwen Zaterdag bij Kennemerland op bezoek moet. De stand is hier: Z.v.meeuw. 8 14 DIO 7 4 K'land 2 6 10 TYBB 2 7 4 SC H'lem 3 7 10 EDO 4 7 0 Inu 3 B gaat het gevecht tussen DCO, de SC Haarlem veteranen en DSS. HHC 3 ver loor Zondag j.l. bij verrassing van EDO 3 en is practisch kansloos voor de titel. De stand is hier: DCO 8 12 HHC 3 8 8 SC H'lem 4 7 10 EDO 3 7 4 DSS 7 8 Schoten 4 7 2 ADVERTENTIE zijn zeer harde innings voort met de even eens zeer hard en zuiver plaatsende Mc Donald. Van 20 voor 1 werd het in iets meer dan een uur 136 voor 2. Morris werd toon voor 70 door Feldman op het bowlen van Van der Luur gevangen. Harvey kwam in. Een bats man, die cricket speelt als gold het simpel een spel van gooien en slaan. Maar ook deze zeer hard slaande batsman met een nage noeg perfect voetenwerk, maakte het niet lang doordat hij te veel risico nam. Voor 24 werd hij door Van Arkel aan de boundary gevangen op het bowlen van Vriens. Een lust voor het oog Inmiddels had echter Mc Donald zijn wicket op tamelijk opvallende wijze prijs gegeven door run out te gaan. Ook deze Australiër te zien batten, was een lust voor het oog. Geen bal, of hij haalde er runs uit. Vooral verdedigend vertoonde Mc Donald een techniek waaraan de Nederlanders een voorbeeld konden nemen. Waarom een iets te korte bal niet naar de boundary met een verdedigende slag? Mac Donald deed het verschillende malen. Even ging het na de eerste vier batsmen vrij vlug. Van 178 voor 4 werd het 199 voor 8. Miller voelde er gisteren wel heel weinig voor en liet zich voor 5 door Van Weelde vangen en ook de Courcy (14), Benaud (2) en Archer (2) maakten er weinig van. Daar moest een einde aan komen, vond captain Hassett blijkbaar. Davidson en Tallon kre gen order te blijven staan om runs te ma ken of om tijd te verspelen? en dat lukte maar al te goed. Van 199 voor 8 werd het al gauw 276. Bij die stand verdween David son voor 39 (bowled Van der Luur), waarna Ring niet verder kwam dan 1. Tallon bleef met 32 not out. Vriens de beste bowler Van de Nederlandse bowlers stelde zich de jeugdige Vriens (4 voor 85) het beste te weer. Zijn clubgenoot Van der Luur (3 voor 66) werd wel af en toe gevoelig afgestraft bij iets te lange of te korte ballen, maar presteerde het toch twee maiden overs te bowlen. In normaal Nederlands cricket geen bzijzondere verdienste in 15 overs, maar gis teren tegen sterk aanvallende bastmen wel degelijk. Van de Nederlandse innings viel weinig te vertellen. Gallois en Glerum openden. Eerstgenoemde begon juist iets van de felle aanval (Archer, Davidson, Benaud) te zien toen hij gestumped werd voor 16. Glerum scoorde 11 runs wij durven er om wedden zonder er iets van gezien te hebben. Het ging daarna snel. Heel snel. Alleen Van Arkel (HCC) toonde zich een batsman van bijzondere klasse. Deze sloeg niet alleen enkele harde en zeer goed geplaatste vieren, maar toonde bovendien de Australische aanval af en toe te bedwingen, nadat hij zich terdege had ingespeeld. Iets wat van veel oudere en meer geroutineerde teamgenoten als De Villeneuve, Van Weelde, Golthoff en Van der Luur niet gezegd kon worden. Die heiligden veelal na een paar overs het prin cipe „nu of nooit" en dan maar de ogen dicht. 122 all out Op 122 na 52 voor 3 was Nederland all out. Davidson, Ring en Morris namen ieder twee wickets. Archer Harvey en Tallon •"voor de thee wicketkeeper) en Hassett (in de laatste over van de wedstrijd) ieder één wicket. Van het bowlen en fielden van de Austra liërs hadden wij ons veel voorgesteld. Bij zonder opvallend was het niet. De eerste over van Archer was hard en nagenoeg niet te bespelen; de enige over overigens, want daarna bowlde hij veel kalmer. Miller, een fastbowler van grote klasse, werd niet aan gezet en het fielden vooral na het eerste uur was uitermate loom. Captain Hassett op mid on met af en toe de benen ge kruist en stokstijf op de plaats rust gaf daarbij een wel zeer slecht voorbeeld. De scores waren: De scores Australië: 279. Hassett c. Van Weelde b. Leeftink Morris c. Feldman b. Van der Luur Mc Donald run out Harvey c. Van Arkel b. Vriens Miller c. Van Weelde b. Van der Luur De Courcy c. Colthoff b. Terwiel Benaud bowled Vriens Archer c. De Villeneuve b. Vriens Davidson bowled Van der Luur Tallon not out Ring c. De Villeneuve b. Vriens Extra's Leeftink Glerum Vriens Terwiel Van der Luur Nederland: 122. Glerum c. Ring b. Archer Gallois st. Tallon b. Ring Van Arkel l.b.w. b. Morris De Villeneuve st. Tallon b. Ring W. van Weelde c. Archer b. Morris Colthoff c. and b. Davidson Van der Luur c. Hassett b. Davidson Leeftink c. Archer b. Harvey Feldman not out Vriens bowled Tallon Terwiel c. and b. Hassett Extra's 6 1 28—1 5 1 23—0 21 1 85—4 13 - 68—1 15 2 "6—3 15 70 66 24 5 14 2 2 39 32 1 9 279 Archer Davidson Benaud Ring Tallon Hassett Harvey Morris 9 11 3 4/6 2 7—1 16—2 16—0 22—2 3—1 0—1 8—1 40—2 11 16 34 3 5 11 6 12 11 1 2 10 122 ADVERTENTIE Verkrijgbaar bij elke fotohandelaar verlaagd in prijs Formaat 6x9 Mezzochrome f 1.30 Mezzopan. 11.45 Spectropan f 1.70 ook formaat 4 x 6 5 en 6;5 x 11 duurder hoeft niet beter bestaat niet ZUID-AFRIKAANS ELFTAL NAAR NE DERLAND? Een vertegenwoordigend Zuid-Afrikaans voetbal elftal zal in het na jaar naar Europa komen, om onder meer een reeks wedstrijden in Engeland te spelen. Naar het A.N.P. verneemt is de mogelijk heid niet uitgesloten, dat de „Springbók- ken" ook in Nederland een of meer wed strijden komt spelen. Een beslissing hier omtrent zal pas worden genomen tijdens het verblijf van het Zuid-Afrikaans elftal in Engeland. Politiemannen wonnen schiet wedstrijden van jachtopzieners Op de schietbaan van de Castricumse Politie Schietvereniging in de duinen vond Donderdag het treffen plaats op pistool en geweer, tussen leden van deze vereniging en die van de Jachtopzieners Vereniging. Deze welhaast traditionele ontmoeting werd een overwinning voor de politieman nen. Zij behaalden op geweer 430 punten en op pistool 413 punten, waar de jacht opzieners respectievelijk 436 en 393 pun ten tegenover stelden.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 9