(la,Mars ié vwmliketyfcf Het Huis Onze puzzle i mm, \jl van haar Dromen De nationale roei- kampioenschappen SLEUTEL WEG? Voor zendingen A. B.C. ZATERDAG 18 JULI 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Ons kabouterorkest FEUILLETON door Dorothy Quentin, Zondag op Bosbaan Waterpolo DWT en De Zijl deelden de punten (vier-vier) DWR (dames) te zwak voor GZG (zes-twee) A utomobilisme Vele foutlozen in Alpen Rallye „DE SLEUTELSPECIALIST" Gatsonides óver de kop, in ravijn, tóch ongedeerd Motorsport Geen zware klassen op Schottenring Schaken Strijd om „De Tello"-beker nog lang niet beslist Bruun, de bruine hengst schudde zijn manen en liep op een drafje terug naar het weiland. Hij was moe, want hij had de brik vol pruimen en kersen naar de stad moeten trekken en terug hadden er een heel stel dikke boeren meegere den op de lege brik. Bruun liep een paar keer het weiland in de rondte en zocht een goed plekje pm te grazen. Zijn moeder, de oude mer rie, keek naar haar sterke zoon en wachtte tot hij haar verhalen over de stad zou gaan vertellen. „Hi, hi", gichelde Bruun opeens, „vandaag heb ik toch zo iets geks ge hoord. Eén van de boeren op de kar zei: „je kunt nooit weten hoe een koe een haas vangt." „Een koe een haas?" vroeg de oude merrie verbaasd en ze schudde onge lovig haar hoofd. „Dat zul je wel niet goed gehoord hebben, denk ik." „Ja heus, ik weet het zeker", zei Bruun. „Zo zie je alweer, dat mensen nog dommer zijn dan koeien. Stel je voor, een koe een haas vangen en Bruun hinnikte nog eens vrolijk na over dat gekke verhaal. „Lach jij maar", riep een zware stem aan de overkant van de sloot. „Natuur lijk kan een koe een haas vangen." Dat was Nellie, de zwartbonte koe, die ge hoord had wat het paard aan de merrie vertelde. „Nou, laat dan eens zien, hoe je een haas vangt", riep Bruun terug." Ik laat een week lang alle klaver voor je staan als je mij laat zien, hoe je een haas vangt." „Wacht maar", loeide Nellie. Natuur lijk wist zij ook niet hoe je een haas moet vangen, maar ze liet zich niet op haar kop zitten door dat eigenwijze paard en bovendien had ze veel zin in de klaver, die hij haar beloofd had. Het kabouterorkest is nu klaar. We maken er alleen nog een standaard voor. Leg alle kabouters op een rij en meet dan even, hoe lang je standaard moet worden. Zaag drie repen triplex van deze lengte, waarvan twee 3 centimeter hoog zijn en één 2 centimeter hoog. Spijker deze, op de manier als in de tekening aangegeven tegen elkaar. Nu nog twee voetjes, zoals op de teke ning en deze op de beide einden vast lijmen. De standaard is nu klaar. Ver nis hem en zet de kabouters op een rij in de gleuf. Daarom ging ze heel diep staan naden ken, dagen en dagenlang. Eindelijk had ze het. Maar er was r.og wel een heel poosje nodig voor ze helemaal klaar was om de haas te van- gen. Het paard dacht al lang, dat de koe het had opgegeven en over de sloot heen plaagde hij haar. „Waar blijft je haas?" vroeg hij telkens. „Wacht maar", loeide Nellie geheim zinnig. Op een donkere avond ging ze er op uit. Waar de hazen zaten wist ze na tuurlijk precies: achter in de moestuin, waar de heerlijkste spruitjes en kolen groeiden. De hazen keken natuurlijk erg verbaasd, toen ze dat grote koeie- beest daar op eens op zich af zagen komen, maar er had nog nooit een koe een haas enig kwaad gedaan, dus wacht ten ze rustig af wat ze zou komen doen. „Luister", loeide Nellie toen alle ha zen om haar heen zaten. Ter ere van de zomer zullen alle dieren op en om de boerderij volgende week een groot feest houden. Niemand zal niemand achter na zitten, ook de hond niet. En voor iedereen zal er genoeg te eten zijn. Maar voor de hazen is er iets heel bij zonders. Luister maar-." Toen vertelde Nellie de hazen haar plan maar niets over de weddenschap tussen het paard Bruun en haar. Toen ze weer wegging draaide ze zich nog eenmaal om en loeide: „De eerste prijs is net zo veel klaver als een paard in één dag eet." Hoei", juichten de hazen. „O zo," zei Nellie, „is dat wat of is dat niks? Dus. je weet het allemaal, morgen beginnen de oefeningen. Om acht uur ben ik weer hier." De boer op de boerderij begreep er niets van. Elke avond als hij met zijn werk klaar was en op de bank op het erf zijn pijpje rookte zag hij Nellie, de zwartbonte, helemaal naar de moestuin stappen, precies aan de andere kant van het weiland, waar haar zusters graas den. En dat was nu al bijna een week lang zo. Het gekke was dat ze 's mor gens vroeg weer keurig op het plaatsje in het meikhok stond. „Ik moet toch eens gaan kijken wat ze daar uitvoert," zei hij tegen de boerin. „Morgen maar", zei die, „je hebt van daag al genoeg gedaan. Het was net de avond van het feest dat de boer dat zei. Toen hij naar binnen was gegaan, toen de lichten uit waren en de luiken dicht, kwamen de dieren van alle kanten toe gelopen. „Wat een goed idee", zeiden ze tegen Nellie, de koe. „Echt leuk bedacht om eens feest te vieren en bedankt voor de uitnodiging." Tegen elkaar zeiden ze: „Had je dat ooit gedacht van zo'n dom me koe?" Nellie luisterde niet eens. Ze keek aan een stuk door de kant van de moes tuin uit, want daar moesten de hazen vandaan komen. Toen het feest al een poosje aan de gang was en het echt ge zellig begon te worden en alleen de kippen wat slaperig deden, kwamen de hazen aanzetten. Iedereen was erg verbaasd, dat ze ook waren uitgenodigd, want ze hoorden natuurlijk niet echt bij de boerderij. Nellie stapte meteen op ze af en stel de ze aan de andere voor. Daarna ging het feest weer door en iedereen vergat de hazen, die zich tegoed deden aan al het lekkers waar Nellie voor had ge zorgd. Bruun, het paard, dat de hele dag hard gewerkt had, begon ook moe te worden. Hij vond zichzelf bovendien een beetje te deftig voor al die kleinere dieren. Hij besloot om maar even een dutje te doen boven zijn eigen ver trouwde hek. Hij sliep nog maar net, of daar hoorde hij zware koeiestapnen achter zich. „Bruun", loeide Nellie, „kijk eens Bruun". Bruun draaide zich om en wat zag hij? Nellie, de zwartbonte koe liep langzaam het weiland rond met een haas op haar rug. Stomverbaasd keek het paard toe. Nellie stapte hem voorbij, maar even later was ze weer terug met een andere haas op haar rug. En nog eens en nog eens. „Maar hoestotterde Bruun. „Tja," zei Nellie toen ze met de laat ste haas voorbij was gekomen, „tja, je weet nooit hoe een koe een haas vangt, Bruun. Ik had mijn eigen maniertje. Ik zei tegen ze, dat wie het langst op mijn rug kon blijven zitten een prijs kreeg. En toen lieten ze zich rustig door mij in mijn bek nemen en op mijn rug zetten, snap je?" „En wat voor prijs krijgen ze" vroeg Bruun en je kon echt merken, dat hij de koe Nellie veel knapper vond dan hij ooit had gedacht. „Eén dag klaver", zei Nellie, „ik krijg van jou immers alle klaver die je in een week eet." „Ja", zuchtte Bruun, „die heb je eer lijk verdiend." De boer begreep er niets meer van. Nellie, de koe, ging niet meer 's avonds naar de moestuin, maar nu was het zijn paard waar hij zich ongerust over maakte. Al bijna een week at Bruun niet meer van de klaver, waar hij zo dol op was. Hij trok het uit zijn ruif en liep er dan mee op een drafje naar het weiland. En wat er verder mee gebeurde wist de boer niet. „Ik ga er maar eens achter aan", zei hij tegen de boerin. „Maak je niet druk", zei ze, „die bees ten kun je toch niet begrijpen, net zo min als je weet hoe een koe een haas vangt." „Nee", zei de boer, „dat weet ik niet." Daarom bleef hij maar rustig op zijn bankje zitten en terwijl hij zijn pijpje rookte bracht Bruun zijn laatste klaver naar de koe. Bruun wist nu tenminste hoe een koe een haas vangt. En goed ook! Wat zijn dit nu voor figuren? Als je goed oplet, passen ze allemaal in elkaar. Probeer het maar eens. De letters die er in staan vormen dan, van groot tot klein, de naam van een paar kledingstukjes. ••ua^ijps :guissoido Met allebei mijn ogen toe, maar zonder dat ik sliep lag ik in bed en hoorde hoe een stenunetje mij riep. Ik liep naar 't raam en keek op straat, er was geen mens te zien. Het was natuurlijk al heel laat, al bijna nacht misschien. Net toen ik weer naar bed wou gaan, klonk bij de hoek een bel. En wie denk je, wie kwam daar aan? Zeg eens, wie denk je wel? Een koets, twee schimmels, wat een span! En boven op de bok daar zat mijn vriend, de ijscoman, die aan de teugels trok. De koets hield stil voor onze deur, ja vlak onder mijn raam. Toen riep, ik kreeg van schrik een kleur, de ijscoman mijn naam. Ik kreeg vijf bekertjes van tien en daar nog slagroom op, zes wafels en dan bovendien acht hoorntjes met een kop. Nog niet één lik nam ik ervan, toen liep de wekker af de schimmels, koets en ijscoman verdwenen op een draf. MIES BOUHUYS. ADVERTENTIE //Daarbij geeft Uw winkelier U nog V voor 6 M's of 6 N's van de MARS of NUTS chocolade, 1 stuk MARS gratis. Na 15 Augustus a.s. kan ech ter geen inlevering meer plaatsvin den en zijn de M s of N's ongeldig. 'iïlofite&U 11 ex. <LuJ notj va*v! HIK v J JU.- Mars met carameHaag 20 cent NUtS «net hazelnoten 25 cent vertaald uit het Engels 30) Ze zou liever in bittere armoede in de goot leven dan een dergelijk dor bestaan lei den! Maar hoe kon ze verwachten, dat een degelijk oud mens als Annie iets van haar leven in het modevak zou begrijpen Elsie waste zwijgend af. Ze vond het sympathiek van Yvonne, dat ze meehielp en dat ze haar mouwen opgestroopt had voor dit werkje. Maar altijd weer, wanneer ze iets aardigs aan Yvonne meende te ont dekken, zei deze dingen, die, haar af stootten. „Er wonen anders heel wat behoorlijke mensen in de voorsteden", merkte Annie droogjes op. „De meeste mensen met kin deren prefereren een huis met een tuintje boven een flat in de stad". „Dat kan wel zijn", zei Yvonne en haar stem klonk verveeld, „maar aangezien ik nu eenmaal niets met kinderen te maken heb, ligt de zaak voor mij anders. Boven dien ga ik zo nu en dan gedurende het weekend naar mijn ouders". Zich opeens tot Elsie wendend, vroeg ze: „Wat vind je van Garth? Vind je hem in werkelijkheid nèt zo knap als op de film?" „Ik heb nooit een film van hem gezien", bekende Elsie eerlijk. „Maar ik moet zeg gen, dat hij er fantastisch knap uitziet". Yvonne hief haar handen op in een ge baar van verbazing. „Wil je beweren, dat je nog nóóit een film met Garth Brewster hebt gezien' Dat moet ik Garth vertellen! Hij zal een stevig drankje nodig hebben om daarover heen te komen. Hij is één van onze meest bekende acteurs en hij heeft zoveel dollars voor Engeland verdiend, dat hij zichzelf vergelijken kan met een ex port-industrie". Elsie lachte. „In het weeshuis gingen we niet vaak naar de bioscoop. Ik heb alleen een enkele historische film gezien en wat documentaires". „O, ik vergeet aldoor, dat je nog zo'n kind bent" riep Yvonne uit, terwijl ze Elsie keurend aankeek. Het meisje was pas 19! En Garth was nog niet zo heel lang aan de top. Er waren nu al tekenen, dat hij min der begon te worden, maar Yvonne was er van overtuigd, dat hij zich zou herstellen. Ze lachte vrolijk en Elsie spottend aankij kend, voegde ze er aan toe: „Ik zal je nu dè sensatie van je leven bezorgen. Je mag Garth meenemen voor een wandeling door de bossen, hij vindt 't prettig zijn benen te strekken na zo'n lange autorit en ik haat wandelen. Bovendien moet ik onder vier ogen met Mark spreken". Elsie vondt 't helemaal geen bijzonder genoegen Garth Brewster bezig te moeten houden en ze zag hierin stellig geen bij zondere sensatie. Ze voelde zich verlegen tegenover hem en vond 't niet gemakke lijk met zo'n tptaal onbekende man een ge sprek te voeren. Garth was echter gewend aan verlegenheid van jonge meisjes in zijn tegenwoordigheid. Meestal ging deze ver legenheid na een poosje over in een lawine van vragen over zijn leven als toneelspe ler en filmacteur, en was het eind een verzoek om een handtekening of foto. Elsie was echter anders verlegen dan het soort meisjes, dat hij zo goed kende en dat hem als de held hunner dromen verheerlijkte. Ze had de schuwheid van een jonge hinde die in de bossen leeftZe keek keurend naar Garth's onberispelijke peau de suède schoenen en vroeg: „Zijn dat geschikte wandelschoenen? Wilt u niet liever een oud paar van Mark lenen? Het is soms erg modderig in het bos". deze kunnen er best tegen", ant woordde Garth, terwijl hij het meisje met belangstelling aankeek. Ze noemde haar werkgever dus bij zijn voornaam en ze scheen dat heel natuurlijk te vinden. Alsof hij haar had geadopteerd en tot een lid van de familie gemaakt. Yvonne had hem ver teld, dat Mark ergens een „arm weesje" had gevonden om als secretaresse voor hem op te treden, en hij had haar plagend ja loers genoemd. Het had hem onmogelijk Zondagmiddag zullen op de Bos baan in Amsterdam de Nationale roei- kampioenschappen plaats vinden. Deze wed strijden zijn van groot belang daar na afloop van de twaalf te roeien nummers het bestuur van de Nederlandse Roeibond, na advies van zijn Technische Commissie, zal moeten beslissen over de eventuele deelneming van herenploegen aan de Europese kampioen schappen, die in Kopenhagen zullen worden gehouden, en over de uitzending van dames- ploegen naar de Internationale Dameswed strijden, die de dag voorafgaande aan de Europese kampioenschappen voor heren eveneens te Kopenhagen zullen plaats vinden. Heren In de skiff starten bij de heren Draayer van De Delftse Sport, Neumeier van Wil lem III en Van Mesdag van Cornelis Tromp (Hilversum). Een herhaling van de race, zoals Van Mesdag en Neumeier die tijdens de Holland-bekerwedstrijden roeiden, ligt in de lijn der verwachtingen. Met zijn recordverbetering tijdens de wedstrijden van de Amsterdamse Roeibond bewees Neu meier nog steeds tot grote prestaties in staat te zijn. In Henley verloor Van Mesdag in de halve finale van Tonny Fox, winnaar van de Diamond sculls, doch hij bewees tot de zeer goede scullers te behoren. Zou men Zondag tot uitzending van één, eventueel twee scullers besluiten dan is een Nederlander in de finale van het skiffnummer in Kopen hagen helemaal niet ondenkbaar. Temeer daar de mogelijkheid bestaat om daar via de herkansingen in door te dringen, wat in Henley niet het geval was. Draayer van DDS zal geen belangrijke rol spelen tussen deze twee groten. Dubbelscull De geroutineerde dubbelscull van Willem III en Het Spaarne, Van der Meer en Wil- brenninck, krijgt geen tegenstand en staat voor de moeilijke opgaaf om in een row-over haar kunnen aan de Technische Commissie te tonen. Dat deze ploeg snel is bewees de combinatie tijdens de wedstrijden van de Amsterdamse Roeibond, toen ze met geringe tegenstand slechts vier seconden boven het internationaal Bosbaanrecord bleef. In de twee zonder stuurman starten De Hoop (A'dam), Triton (Utrechtse studenten) en Hot Spaarne. Triton is in dit nummer favoriet. Het Spaarne start voor het eerst dit jaar in dit nummer en maakt een goede kans op de tweede plaats. Willem III geeft men tegen Nereus en Njord de meeste kans in de vier zonder stuurman. De Amsterdamse burgers waren in Nederland zeer snel, in Henïey echter onfortuinlijk door versturen. Cf deze ploeg de vorm van het begin van het seizoen heeft weten te behouden zal Zondag moeten blijken. In de vier met stuurman starten dezelfde verenigingen als in de vier zonder, nu is Njord echter favoriet. Nereus zal in dit nummer een hartig woordje meespreken. Spanning verwacht De meeste spanning verwacht men in de twee met stuurman. Aegir en Het Spaarne zijn ploegen die elkaar niets ontlopen. De Laak (Den Haag), ook een jonge ploeg, roeit zeer verdienstelijk terwijl Minerva de enige echte oude twee is. Dutry van Haeften en Fontani (Minerva) zullen een zware dob ber hebben aan de drie jonge ploegen, die tijdens vorige wedstrijden iets sneller bleken. De acht wordt geroeid tussen Njord (Leidse studenten) en Willem III. Na de Head of the River kwamen de Amsterdam mers niet meer in de acht uit. zij zorgden enkele jaren terug nog eens voor een ver rassing. Dames Dit jaar zijn het nog internationale dames wedstrijden in Kopenhagen, volgend jaar zullen voor de eerste maal Europese kam pioenschappen voor dames worden gehouden. Deze internationale dameswedstrijden gaan door voor officieuse Europese kampioen schappen. In de dubbel vier is de ploeg van de vrouwelijke Leidse studenten favoriet. In de skiff krijgt mej. A. Reuter tegenstand van een jonge skiffeuse van de Hunze (Gro ningen). Aan de stijl van mej. Reuter viel nog wel te verbeteren, zij is echter favoriet in dit nummer. In de vier met stuurvrouw is de Hunze eveneens favoriet. Dit nummer zal echter bijzonder spannend kunnen zijn, daar de jonge ploeg van Die Leythe (Leiden) fel is op een eerste plaats. Het Spaarne start dit jaar voor het eerst in dit nummer. Verleden jaar moest in de dubbelscull een row-over worden geroeid, nu zullen Wil lem III en de Hunze de striicj aanbinden. De dames-acht van De Vliet is favoriet doch de acht van Willem III is de laatste tijd sterk vooruit gegaan en ook in dit num mer is veel spanning te verwachten. De wedstrijden worden geroeid tussen twee uur en kwart voor vijf. toegeschenen, dat Mark's secretaresse wat voor meisje 't dan ook mocht zijn naast een opvallende schoonheid als Yvon ne ook maar de geringste indruk zou kun nen maken. Met een wat beklemd gevoel in haar hart leidde Elsie Garth Brewster de tuin door naar het riviertje. Verrast bleef de toneelspeler zo nu en dan stilstaan om rond te kijken. „Allemensen, ik heb altijd gedacht, dat in November de natuur vol komen dood was. Ik geloof, dat iedereen in Londen dat denkt, maar het tegendeel is waar!" riep hij vol enthousiasme uit. Elsie sloeg hem gade. Ze had haar handen in de zakken van een oude tweedjas gestoken en ze was blootshoofds. „Als je buiten woont", zei ze langzaam, „weet je, dat in geen en kele maand de natuur helemaal dood is. Aan die kale taken zitten alweer de knop pen voor het aanstaand voorjaar...." „Werkelijk?" Garth keek het meisje be langstellend aan. Er was geen make-up op haar gezicatje te bekennen, alleen mis schien wat poeder. Haar huid was glad en gezond en haar haar glansde, terwijl haar ogen opvallend waren door huin diep blauwe kleur. Ze verschilde in elik opzicht van het soort vrouwen en meisjes, dat hij dagelijks om zich heen had, maar toch be hoorde ze niet tot het grove, verweerde type, dat hij bij vrouwen, die een buiten leven leidden, dikwijls gezien had. Elsie intrigeerde hem. Ze liepen het bruggetje over en namen de weg, die naar het bos leidde. In plaats dat Elsie hèm allerlei vra- Donderdagavond werd de wedstrijd DWT 1—De Zijl 1 in de tweede klasse heren, in de zweminrichting aan de Houtvaart ge speeld. DWT had tot voor de wedstrijd de leiding in de tweede klasse. Vooral in de eerste speelhelft was DWT steeds in de aan val en de DWT-verdediging wist de enkele Leidse aanvallen goed op te vangen, waarbij de DWT-doelverdediger enige harde Leidse schoten goed wist te stoppen. De eerste speelhelft verstreek met eeneen, doordat Fons Roozekrans een strafworp in een doel punt had omgezet en Blansjaar na een corner de stand op gelijke voet had ge bracht. Vooral in de tweede speelhelft moest de scheidsrechter meermalen ingrij pen. Bij een dergelijk geval verkreeg DWT een spelersmeerderheid waaruit dan ook door Fons Roozekrans, met een hard schot een doelpunt werd geproduceerd. Nadat beide ploegen weer voltallig waren trof een mooi en ver hard schot van Mart. Moolenaar de roos zodat DWT met drieeen voor stond. Nadat Prevoo de achterstand had verkleind verkregen de Leidenaren een spelersmeerderheid en maakte Prevoo gelijk. Molenaar die reeds eerder getoond had het niet eens te zijn met de beslissingen van de scheidsrechter werd het verder deelne men aan de wedstrijd ontzegd en in de laat ste minuut maakte De Zijl door Prevoo een goed gebruik van de spelersmeerderheid. DWT met een speler minder in het veld gaf zich niet gewonnen en na een Leidse aanval te hebben afgeslagen werd de bal snel ge plaatst naar de DWT-midvoor Fons Rooze krans die vlak voor het einde van de wed strijd de balans in evenwicht bracht. Met deze vier—vier uitslag is de spanning in de tweede klasse weer volop toegenomen. Uitslagen Reserve tweede klasse dames: Meeuwen 3 —DWT 2—2. Heren, derde klasse: VZV 1—Kroosduikers 73. Reserve derde klasse: VZV 2Nereus 3 o4. Afdeling B jongens kringcompetitie: HPC HZV 2—5. Het eerste DWR-dames zevental heeft in de tweede klasse, in Gouda, tegen GZC 1 gespeeld en aldaar een flinke nederlaag moeten incasseren. De wedstrijd werd ont sierd door hard spel. Met drie doelpunten voor de Goudse dames waartegenover DWR, door Ria Spaans—Verhagen, slechts twee doelpunten kon stellen, ging de rust in en het zag er naar uit dat DWR eervol uit de strijd zou komen. Toen GZC in de tweede speelhelft echter in de gaten had, dat de DWR-doelverdedigster niet was opgewassen tegen verre en hoge schoten en dat daarbij de DWR-verdediging niet snel genoeg bleek om de schietkansen van dé Goudse dames te verijdelen, groeide de Goudse voorsprong snel aan tot zes—twee. Cannes (ANP). 26 van de 102 deelnemers hebben de Alpen Rally, waarvoor vorige week Vrijdag te Marseille werd gestart, zon der strafpunten beëindigd en daarmee de „Coupe des Alpes" verworven. Deze rallye, die meetelde voor het Europees kampioen schap groot toerisme, ging over vijf étappes, waarbij een totaalafstand van 3200 kilometer gereden moest worden. Het parcours liep van Marseille over Turijn, Palzano, Cortina d'Ampezzo en St. Moritz naar München, van waar de tocht over Sondola, St. Moritz en Val d' Isère naar Cannes ging. Er waren speciale proeven ingelast, waaronder vier bcrgklimmen en enkele snelheidsproeven. De equipes, die de Ralley strafpuntloos beëindig den, waren Klasse tot en met 750 cc.: PersoglioGati- nel (Fr.) met Renault. Klasse 750 tot en met 1000 cc D'Héricourt Albertini (Fr.) met Panhard. Klasse 1000 tot en met 1300 cc.: Poletti CiDriani (Fr.) met Simca. Klasse 1300 tot en met 1600 cc.: Sauerwein Castell (Did.) met Porsche; De Caralt (Sp.) met Porsche- MarquesSlobet (Sp.) met Por sche. Klasse 1600 tot en met 2000 cc.: Hertz Bianche (Belg.) met Ferrari; echtpaar Von Filkenhausen (Ddl) met Frazer Nash. Klasse 2000 tot en met 2600 cc.: Stirling MossCutt (Eng.) met Sunbeam Talbot; Fa- bregasPeztegnia (Sp.) met Lancia; Giovanni (It.) met Lancia; Gaita (It.) met Lancia. Klasse boven de 2600 cc.: Echtpaar Ap- nlevard (Eng.) met Jaguar; echtpaar Mans- bridge (Eng.) met Jaguar; MarionCham- pel (Fr.) met Citroën; FrikinGendebien (Belg.) met Jaguar. ADVERTENTIE LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 gen over zijn leven stelde, was 't Garth, die Elsie belangstellende vragen deed. „Je schijnt het buitenleven heerlijk te vinden, Elsie. Maar is het niet een beetje saai, wanneer je een vrije dag hebt?" Ze glimlachte. Haar stem, die Garth da delijk door de bijzonder prettige klank was opgevallen, klonk geamuseerd, toen ze hem antwoordde: „Ik heb mijn hele leven buiten gewoond, behalve de laatste zes maanden, en ik verveel me buiten nooit! Er is in de natuur altijd weer wat anders te beleven, het is nooit het zelfde, terwijl in de stad de gebouwen nooit veranderen en hopeloos vervelend zijn op den duur". Elsie liep soepel en lenig naast Garth de omhoog-lopende weg op. Garth merkte aan zijn adem, dat- dit hem niet zo gemak kelijk afging. Hij werd te dik, hij was niet in conditie, ging te veel uitEnigszins hijgend bleef hij stilstaan en keek haar vol verbazing aan. „Méén je dat, of wil je een originele opmerking maken?" „Wat bedoelt u?" vroeg Elsie, hem op haar beurt eveneens verbaasd aankijkend. Garth lachte. „Ik bedoel, of je een der gelijke afwijkende mening over de stad verkondigt enkel en alleen om.wel. om op te vallen. Een massa mensen doet zo iets Elsie keek hem met haar klare blauwe ogen verwonderd aan en fronste even. „Ik begrijp u nog steeds niet", zei ze. „Waarom zou ik iets zeggen, dat ik niet meen? Als ik niet van het buitenleven CANNES (ANP) Onze landgenoot Maus Gatsonides, die met een Ford Taunus mee reed in de Alpenrallye heeft wegens een ongeval de strijd moeten staken. Gatsonides, sloeg in de 4de étappe van Sint Moritz naar Val d' Isère tijdens de in hoog tempo ge nomen afdaling in een bocht over de kop en stortte 59 meter naar omlaag in een ravijn. Onze landgenoot kwam er zonder verwondingen af, doch de auto werd ver nield. Het algemeen eindklassement van de Alpen Rallye luidt: 1. PolenskySchlüter (Did.) met Porsche 560.779 pnt.: 2. Sauer weinCastell (Did.) met Porsce 490.643 pnt.; 3. Herzet—Bianchi (België) met Ferrari 489.631 pnt.; 4. Zeiler—Wencher (Did.) met Porsche 482.749 pnt.; 5. echtpaar Appleyard (G. B.) met Jaguar 482.190 pnt. De races in de 350 en de 500 cc klasse bij de Zondag te houden motorwedstrijden om de Grote Prijs van Duitsland zullen niet voor het wereldkampioenschap gelden. Dit heeft de sportcommissie van de In ternationale Motorfederatie (F.I.M.) be sloten nadat de Britse Norton-ploeg zich van deelneming had teruggetrokken, om dat zij de Schottenring onze landgenoot Lous van Rijswijk is destijds dodelijk ver ongelukt op dit circuit niet voldoende veilig vond. Bovendien hadden de leiders van de A.I.S., de Moto-Guzzi en de Gilera- teams een klacht ingediend dat het circuit niet in overeenstemming was met de voor om het wereldkampioenschap te houden races geldende bepalingen. ADVERTENTIE groot of klein is BESTELDIENST ABC niet te evenaren. BARRE VOETESTRAAT 2 - HAARLEM Tel. 18428 na 6 uur 14810 - 14155 Al verscheidene keren heeft het Kringbe- stuur getracht door wijziging te brengen in de organisatie van de wedstrijden om de „De Tello-beker" de schakers meer enthousiast voor deze massakampen tc maken. Het ge lukte niet. Dit jaar heeft men gepoogd de wedstrijden vlot achtereen te doen verspelen, zonder een tussenpauze van enkele maanden, omdat men de kans had dat juist de lange duur der wedstrijden de aandacht had doen verslappen. Ook deze poging is zonder enig resultaat gebleven omdat nu weer is gebleken dat het voor de meeste clubs een onmogelijk heid is, 1 x per 14 dagen een aantal van ten minste 30 spelers in te zetten. De animo is er in elk geval niet groter door geworden. De enige reden hiervan is het grote krachtsverschil, dat er tussen de deelnemende teams bestaat. Waardoor de strijd in feite alleen maar gaat tussen twee clubs. Alleen de ontmoeting tussen Haarlem en Heemstede is zodoende voor de uitslag van belang en alle andere ontmoetingen kunnen beschouwd wor den als bladvulling. De uitslagen, welke de Schaakclub „Heem stede" tot dusver behaalde, spreken duidelijke taal: 237 tegen Bloemendaal, 22t47tegen Het Oosten. 20^—9^ tegen H.W.P. Noch voor Heemstede, dat evenwel fel er op gebeten is de beker te winnen, noch voor de „sparring partners" zijn dergelijke uitslagen animerend. Evenmin doen dat de uitslagen van de Schaakclub „Haarlem": 17^—1214 tegen H.W.P. in welke wedstrijd Haarlem wel zeer onvolledig uitkwam en 19'/<—ÏO1/^ tegen Bloemendaal. Inmiddels zal de beslissing nog wel enige tijd uitblijven, want de wedstrijd waar het dan tenslotte om gaat, die tussen Haarlem en Heemstede, werd tot September uitgesteld. De stand is op het ogenblik: 1. Heemstede: 3 gesp. 6 pt.; 2. Haarlem: 2 gesp. 4 pt.; 3. Het Oosten: 3 gesp. 4 pt.; 4. H.W.P.: 3 gesp. 0 pt.; 5. Bloemendaal: 3 gesp. 0 pt. In de B-afdeling is het krachtsverschil ge ringer en de spanning dus groter. Ook hier werd een wel zeer belangrijke wedstrijd uit gesteld. n.l. Het Oude SlotKennemerland, zodat ook hier de beslissing nog uitbleef. Ook De Torens is echter nog kanshebber, zoals wel blijkt uit de ranglijst: 1. Het Oude Slot: 2 gesp. 3 pt.; 2. Kenne merland: 2 gesp. 2 pt.; 3. De Torens: 3 gesp., waarvan 1 nog onbeslist, 2 pt.: 4. 't Schouw- tje: 3 gesp., waarvan 1 nog onbeslist, 1 pt. hield, zou ik deze baan toch niet aangeno men hebben!" Garth Brewster zou heel wat redenen hebben kunnen opsommen, waarom een meisje als Elsie deze baan zou aannemen, ook al haatte ze het buitenleven. In de eerste plaats betaalde Mark waarschijnlijk een behoorlijk salaris, en verder was hij een bekend schrijver, die bovendien rijk was, zodat elk meisje een baan bij hem zou ambiëren.... Natuurlijk was er momen teel zijn blindheid, welke het werken voor hem minder aanlokkelijk moest maken, maar deze was tenslotte van tijdelijke aard en Mark Hilary was het type, dat iemand, die hem door deze moeilijke periode van wachten heenhielp, stellig op overdadige wijze van zijn dankbaarheid zou doen blij ken Garth vond het moeilijk te geloven, dat een jong meisje dit saaie, eentonige leven werkelijk prettig vond en accepteerde, zon der bijbedoelingen. Aan Elsie's gezicht zag hij echter, dat hij beter niet verder op het onderwerp in kon gaan. Enigszins vaag zei hij: „Nee, je bent er niet het meisje naar om dingen te zeggen, die je niet meent. Ik moet toegeven, dat Hilary's huis en de om geving zeer bijzonder zijn. Ik wou dat ik me een dergelijk landhuis met een secre taresse kon permi'teren „Maar dat kunt u toch wel? U speelt toch voor de film?" vroeg Elsie naief. „Ik hoorde juffrouw Ciair zoiets zeggen". (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 12