Nederlanders zijn niet meer te goeder trouw, meent Belgisch minister Nieuwe stakingen in de Oost-Duitse zóne Robertson doet mededelingen over besprekingen met Rhee Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Brussel zeer pessimistisch over Benelux „Breuk onvermijdelijk, als het zo doorgaat" Vanmiddag naar het PHOENIXTERREIN Westelijke invitatie voor Joegoslavië Poolse bijdrage voor technische UNO-hulp Het woord is aan Zuivering in de S.E.D. aangekondigd Zuid-Korea vertrouwt bedoelingen van V.S. en UNO evenmin als omgekeerd „Directeur hield zich niet aan de instructies" Dulles brengt verslag uit Weersverbetering RCH-Eindhoven Sociaal onderzoek in ontwikkelingsgebieden Militaire conferentie in Washington V.S. blijven buiten Brits-Egyptisch geschil Minister Luns in Karatsji Avifauna failliet Weerrapporten 68e JAARGANG No 7 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom ZATERDAG 18 JULI 1953 Haarlems Dagblad 297e JAARGANG No 160 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Van onze correspondent in Brussel Op 24 en 25 Juli zal in Den Haag, of op de Hoge Veluwé, de plenaire Beneluxconfe- rentie worden gehouden. In Belgische regeringskringen is men over de eventuele resultaten van deze bijeenkomst uiterst pessimistisch gestemd. De jongste, beperkte, ministersconferenties hebben geen enkel positief resultaat opgeleverd, aldus ver klaarde ons een Belgisch minister. Indien het zo mocht voortgaan dan is een defini tieve breuk in de Belgisch-Nederlandse betrekkingen ten aanzien van de Benelux onvermijdelijk. Hoe is nu het Belgische standpunt? Wij geven er hier een objectief beeld van en stellen er de reacties van de Nederlandse kringen te Brussel tegenover. Het Belgi sche standpunt komt er voornamelijk op neer dat het realiseren van een economi sche unie tussen het land dat de hoogste lonen van Europa heeft en het land dat de laagste lonen heeft, onmoge lijk is. Zolang de Nederlandse lonen 50 a 60 procent lager liggen dan de Belgische moeten er voor de zwaarst getroffen sec toren maar dan alleen voor die secto ren beschermende maatregelen worden genomen. Wanneer de Nederlandse lonen tot op 80 pet. van de Belgische zijn geste gen, moeten de eventuele compenserende invoer taxes worden afgeschaft, daar een loonverschil van 20 procent aanvaardbaar moet worden geacht. Dit verschil bestaat ook tussen de verschillende landsdelen van België. Men heeft de indruk, aldus de Belgische minister, dat de Nederlandse onderhande laars niet meer te goeder trouw zijn. Zij schijnen alleen tijd te willen winnen en een redelijke oplossing zo laat mogelijk.tot stand te willen brengen. Wanneer men in Beneluxverband moet beginnen met reke ning te houden met de bijbedoelingen, dan is het reeds te laat en gaat men regelrecht naar een breuk. In de Nederlandse kringen te Brussel realiseert men zich dat de toonverschillen tussen Nederland en België groot zijn. Echter: het loon is in vele industrieën niet de voornaamste factor van de kostprijs. De hoge Belgische lonen waren mogelijk in een na-oorlogse conjunctuur, toen het „harde" exportpakket van België over de gehele wereld tegen zeer hoge prijzen en zonder moeilijkheden werd gevraagd. Maar in een normale conjunctuur, die meer en meer een realiteit wordt, is het Belgische loon peil te hoog. In Nederland kunnen enkele aanpassingen plaats vinden, maar het uit blijven van stakingen bewijst zeer duide lijk dat er een evenwicht is tussen de lonen, de prijzen en de koopkracht van de arbei ders. Om zijn hoge nominale loonpeil te re duceren zou België kunnen overwegen minder stringente maatregelen te nemen, zulks in het kader van het Benelux-land- bouwprotocol. In het algemeen is het duidelijk dat thans de Benelux-douane-unie begint te werken en dit betekent dat in beide lan den sommige industrieën, die minder ra tioneel produceren, geremd zullen wor den in hun expansie, andere daarentegen zullen profiteren van de integratie en van de eenheidsmarkt. Men moet dit proces laten doorwerken of anders blijft de eco nomische unie, waar we nog niet aan toe zijn, een project op papier.... Het gesproken verslag van de be slissingswedstrijd om het lands kampioenschap voetbal tussen RCH en Eindhoven, die hedenmid dag in het Feijenoord-stadion in Rotterdam wordt gespeeld, wordt hedenmiddag door HD/OHC uit gezonden op het PHOENIX TERREIN in Haarlem aan het einde van de Parklaan bij het Spaarne. Men kan naar het verslag luisteren van tien minuten voor vijf 's middags tot tien voor zeven 's avonds. Mocht aan het einde van de wedstrijd de stand gelijk zijn en dus verlenging volgen dan zal na tuurlijk ook deze laatste periode worden verslagen. De regering heeft een opdracht verstrekt aan drie onderzoekingsinstituten om een sociaal onderzoek in te stellen in enige ge bieden, die met het oog op de maatschap pelijke en culturele ontwikkeling bijzon dere aandacht behoeven. De instituten zijn het Instituut voor Sociaal Onderzoek van het Nederlandse Volk, het Katholiek So ciaal Kerkelijk Instituut en het Sociolo gisch Instituut van de Ned. Hervormde Kerk. Voorts zal het landbouw-economisch instituut door een begeleidend onderzoek enige specifieke problemen in de agrari sche sector nader bezien. Achtereenvol gens zullen Zuid-Oost Drenthe, Zuid-West Brabant, Noord-Oost Overijsel, Noord-Oost Noord-Brabant, Noordelijk Limburg, Oos telijk Groningen, Zuid-West Groningen, Oostelijk Westfriesland (N.h.) en Oostelijk Friesland worden onderzocht. De beide standpunten staan dus nogal scherp tegenover elkander, zonder dat nochtans van een werkelijk onoverbrug bare kloof dient te worden gesproken. De Belgische nervositeit is het gevolg van de druk van de industriëlen op de regering. Toch zal zulk een oplossing tot stand dienen te komen. Hieraan dokteren op het ogenblik de beide secretarissen-generaal prof Brouwers en Baron Snoy, evenals de conferentie van presidenten, welke zo pas in Den Haag bijeen is geweest. WASHINGTON (Reuter). Het Ame rikaanse ministerie van Buitenlandse Za ken heeft Vrijdag medegedeeld, dat de V.S., Engeland en Frankrijk Joegoslavië hebben uitgenodigd een conferentie van militaire functionarissen te Washington bij te wonen, waarop zal worden gespro ken over „kwesties, die voortvloeien uit de militaire bijstand, die de drie landen aan Joegoslavië verlenen". Er is nog geen datum voor de bespre kingen vastgesteld. Alleen kwesties, die betrekking hebben op de militaire bijstand zullen worden behandeld, aldus de mede deling. Gezegd wordt dat militaire vertegen woordigers van de drie Westelijke mo gendheden periodieke besprekingen met Joegoslavische functionarissen hebben ge voerd om de noodzakelijke hulp vast te stellen, maar de voorgestelde conferentie te Washington zou van groter belang zijn, „wegens het feit, dat Joegoslavië volgens de huidige plannen bepaalde afgewerkte wapenproducten zal ontvangen op grond van het program voor wederzijdse bevei liging". De woordvoerder van het ministerie, Lincoln White, nam aan, dat dit betekent, dat Joegoslavië bepaalde wapentypen zal krijgen, die het nog niet in het verleden heeft ontvangen. Van gezaghebbende zijde te Washington is inmiddels verklaard, dat Joegoslavië de Westelijke uitnodiging heeft aanvaard. Militaire deskundigen hebben verklaard dat de aanvaarding van het aanbod, Joe goslavië onvermijdelijk in nauwere betrek king brengt met de verdedigingsstrategie voor Europa van het Atlantisch pact. GENéVE (Reuter). Polen heeft het Russische voorbeeld van Woensdag ge volgd en beloofd te zullen bijdragen aan het U.N.O.-program van technische hulp aan onvoldoend ontwikkelde landen. De Poolse bijdrage voor dit jaar zal 272.730 gulden bedragen. De Sovjet-Unie beloofde Woensdag een bijdrage van 3.5 millioen gulden. De Poolse afgevaardigde, dr. Katz Suchy, verklaarde Vrijdag te Genève in de economische en sociale raad van de U.N.O.dat -het toetreden van de Sovjet- Unie het program versterkt en „garanties geeft, dat het program slechts voor. het welzijn van de onvoldoende ontwikkelde gebieden en in overeenstemming met de beginselen van de U.N.O. zal worden ge bruikt." CAïRO (A.F.P.) In bevoegde kringen in Cairo is Vrijdag verklaard, dat de V.S. zich niet in het Brits-Egyptische geschil zullen mengen. De Amerikaanse ambassa deur in Cairo had de Egyptische minister op de hoogte gebracht van de resultaten der conferentie te Washington, doch geen bepaalde voorstellen ter regeling van het geschil naar voren gebracht, aldus ver klaarde men. Berichten in Egyptische bladen over een plan van vier punten van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken werden in deze kringen tegengesproken. Young: Lijkt het u vreemd, dat gij eeuwig zult leven? Is het minder vreemd, dat gij leeft? Het ene is geen groter wonder dan het andere. In Engeland doen hardnekkige geruchten de ronde betreffende een romance tussen Prinses Margaret en kapitein Peter Townsend, die gedurende negen jaar lid van de hofhouding is geweest. Townsend, sinds enige tijd een gescheiden man, is thans werkzaam als luchtvaartattaché bij de Britse ambassade te Brussel. Deze archieffoto toont Prinses Margaret en kapitein Townsend tijdens de koninklijke reis door Zuid- Afrik a bij de diamantmijnen in Kimberley. BERLIJN, (United Press). Thans, een maand na de „17 Juni-revolutie", komen vluchtelingen met het bericht dat meer dan tienduizend arbeiders in de synthetische rubberfabriek „Buny" te Merseburg ten Zuiden van Halle het werk hebben neerge legd om kracht by te zetten aan hun eis tot vrijlating van die betogers die nog steeds worden vastgehouden. Uit tal van andere delen van de Russische zóne worden eveneens berichten ontvangen over stakingen en „Iangzaam-aan" acties. Ook gaan geruchten dat in Oost-Berlijn tankversterkingen arriveren. In het cen trum van de stad, de regeringswijk, en in de Stalinallee, de brandhaard van rebellie en stakingen, zjjn echter geen tanks opge merkt. Volgens berichten wordt ook gestaakt in WASHINGTON. (Reuter). De Ameri kaanse onder-minister van Buitenlandse Zaken, Robertson, die onlangs als speciale afgezant van Eisenhower onderhandelin gen met president Rhee van Zuid-Korea heeft gevoerd, heeft Vrijdagavond in een radiorede verklaard, dat, indien de Noor delijken niet te gceder trouw zullen blij ken te zijn op de politieke conferentie na het sluiten van een bestand, het opperbe vel van de UNO „zal pogen de conferentie als zijnde een komedie en een vijandige kunstgreep, te beëindigen". Robertson zeide er van overtuigd te zijn, dat Rhee oprecht was toen hij de verzeke ring gaf dat hij bet tot stand komen van een bestand niet zou belemmeren. Robert son voegde hieraan toe, dat vele mensen in Korea zich afvragen, of Zuid-Korea er op kan vertrouwen, dat de V.S. hun beloften nakomen. „Dit is echter geen tijd voor ons om aan elkaar te twijfelen", aldus de on der-minister. „Wij moeten als vrienden en bondgenoten in vertrouwen met elkaar sa menwerken". De Zuid-Koreanen zijn tegen een bestand gekant uit vrees, dat het niets anders is dan een communistische valstrik en een middel voor de Noordelijken om door on derhandelingen dat te verkrijgen wat zij op het slagveld met konden winnen, al dus Robertson. Ook zijn de Zuid-Koreanen bevreesd dat de UNO genoeg zou hebben van de strijd en Korea opoffert. De Ko- reanen zijn van oordeel, dat zij in het ver leden opgeofferd zijn voor de belangen van de grote mogendheden. Een van de grootste zorgen van Rhee was de politieke conferentie die na het sluiten van de wapenstilstand zal worden gehouden. Hij vreesde dat deze conferentie zeer lang zou worden gerekt. De onzeker heid zou dan voortduren en zijn volk zou in deze periode zijn blootgesteld aan vijan delijke propaganda. Onder geen enkele omstandigheid zal worden geduld dat er zich een situatie ont wikkelt, waarin de Amerikanen strijd zou den moeten leveren met hun bondgenoten, de Zuid-Koreanen. aldus Robertson.. Vervolgens schilderde Robertsen da of fers die het Koreaanse volk in oorlog heeft moeten brengen. Er zijn bij benadering een millioen mensenlevens verloren gegaan, twee en half millioen mensen zijn gevlucht, het aantal behoeftigen bedraagt vijf mil lioen, er zijn misschien 600.000 huizen ver nield en de door de oorlog aangerichte schade bedraagt bij benadering vier milliard gulden. Aan het front De Noordelijken hebben Zaterdag te Panmoendjom op de bijeenkomst van de verbindingsofficieren verzocht om op schorting van de besprekingen tot Zon dagmiddag. Zij zeiden, dat zij extra tijd nodig had den wegens administratieve redenen. De correspondent te Kaesong van het communistische persbureau „Nieuw China" deelde daarentegen mede. dat de onder handelingen Zaterdag zijn verdaagd, omdat de Amerikanen geen concrete verzekerin gen hadden gegeven, dat president Rhee en zijn Zuid-Koreaanse leger zich bij een wapenstilstandsvei-drag zouden neerleggen. Geallieerde officieren hebber. Zaterdag te Seoel verklaard, dat grootscheepse proef- aanvallen aan het Oostelijke front in Ko rea er op wijzen, dat de Noordelijken een ander groot offensief voorbereiden. De Zuid-Koreanen hebben Vrijdag hun tegenoffensief voortgezet en veertien stra tegische heuvels heroverd. Op verscheidene punten drongen zij hun tegenstanders twee kilometer achteruit. Uit frontberichten blijkt echter, dat zij de Chinezen nog niet hebben teruggeworpen op de stellingen van waaruit deze Maandag hun grote offensief waren begonnen. NEW DELHI (A.F.P.) Minister van Buitenlandse Zaken mr. J. M. A. H. Luns is Vrijdagmiddag in Karatsji aangekomen, na zijn verblijf in India. Voor zijn vertrek uit New Delhi ver klaarde minister Luns, dat premier Pandit Nehroe en hij het in grote trekken volko men eens waren over wat er na de onder tekening van een wapenstilstand in Korea zou moeten gebeuren. Nehroe had minister Luns naar zijn mening gevraagd over tal rijke kwesties. De Nederlandse minister had de Indische premier de Nederlandse ziénswij ze uiteengezet. de chemische fabrieken van Leuna. Ook wordt gemeld dat veie arbeiders in Oost- Duitsland weigeren contributie te betalen aan hun communistische vakvereniging en het geld in plaats daarvan ter beschikking stellen van de gezinnen van gearresteerde kameraden. De vice-voorzitter van de Oost-Duitse ministerraad, Ulbricht, heeft Vrijdag in een rede voor de arbeiders van de cokes- fabriek Lauchammer in de omgeving van Kottbus medegedeeld, dat het opzetten tot staking en verzet sedert 17 Juni nog steeds aanhoudt. Blijkens berichten in Oost-Duitse bladen heeft Hermann Axen, een van de jonge, machtige leden van het Oost-Duitse Polit bureau, in een rede een nieuwe zuivering aangekondigd. Hij verklaarde, dat een „onmeedogend" onderzoek zal worden in gesteld naar het gedrag van partij- en regeringsfunctionarissen, teneinde na te gaan, hoe zij hun plichten tegenover de arbeidersklasse hebben vervuld. Hij verklaarde, dat de volgende verga dering van het centrale comité van de Oost-Duitse socialistische eenheidspartij (SED) „krachtige maatregelen" op grond van de resultaten van dit onderzoek zal nemen (in West-Berlijnse politieke krin gen maakt men hieruit op, dat reeds voor aanstaande SED-functionarissen zijn ge arresteerd). Axen zei, dat het geen zin heeft belof ten te doen die niet nagekomen kunnen worden, de productie zal moeten worden vergroot voor de levensstandaard zal kun nen worden verbeterd. De Oost-Duitse socialistische eenheids partij, S.E.D.moet gezuiverd worden van sociaal-democratische arbeiders, die zich in de rijen van de partij verschuilen, al dus heeft het officiële Oost-Duitse blad „Neues Deutschland" gemeld. Westelijke waarnemers in West-Berlijn geloven, dat de jacht op de sociaal-demo craten in de S.É.D. in verband staat met het ontslag van de Oost-Duitse minister van Justitie, Max Fechner. Fechner was een van de twee voormalige sociaal-demo craten, die nog in de Oost-Duitse regering zitting hadden. De ander is premier Otto Grotewohl. Een der curatoren van het Vrijdag in staat van faillissement verklaarde vogel park Avifauna, mr. A. Th. E. Kastein, heeft verklaard dat intrekking van de surséance van betaling is gevraagd, omdat de directeur van het vogelpark, de heer G. van den Brink, eigenmachtig was opge treden en geen gevolg had gegeven aan de instructies van de bewindvoerders. Op een vraag hoe men in Alphen aan de Rijn thans over Avifauna denkt, zei mr. Kas tein, dat, voor zover hij dit had kunnen beoordelen de meeste inwoners zich had den gestoten aan het feit, dat het vogel park op Zondag geopend was en dat er geruime tijd in het restaurant een dancing is geweest. „In voortzetting van het bedrijf zien wij geen heil meer", zei mr. Kastein. „Het pu bliek komt niet meer. Het is treurig te zien hoe op de enorme parkeerplaats van het park dagelijks slechts een paar bussen en auto's staan". De bewindvoerders zijn van plan de cre diteuren zo veel mogelijk schadeloos te stellen. Hoewel de hoedenzaken van de c.v. Maison van den Brink geheel buiten het faillissement vallen, zullen de winsten van dit bedrijf niettemin aan de crediteu ren van Avifauna ten goede komen. Voor de heer G. van den Brink was het verzoek tot intrekking van de surséance van betaling heel onverwacht gekomen, naar hij verklaarde. „Wij staan nu pas aan het begin van het seizoen", zo zei hij. „Het verlies, dat wij dit jaar hebben gehad, bedraagt slechts f 13.000.De bewindvoerders spreken nu wel over de verminderde inkomsten van het vogelpark vergeleken bij vorige jaren, maar ook de uitgaven en onkosten zijn drastisch beperkt". De heer Van den Brink weet de vermin derde belangstelling aan de berichten over de financiële toestand van Avifauna die op het publiek een ongunstige indruk moeten hebben gemaakt. Het park blijft deze zomer in ieder geval nog geopend. Gevraagd naar zijn mening over het faillissement van Avifauna zei de burge meester van Alphen aan de Rijn, de heer Ed. C. Witschey, het te betreuren, dat de Amsterdamse advocaten die verleden jaar tot bewindvoerders zijn benoemd, zich nooit tot het gemeentebestuur hebben ge wend voor het plegen van overleg. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles, heeft Vrijdagavond in een radiorede verklaard, dat de „groeiende wrok" in de Oost-Europese staten een bedreiging vormt voor zowel de wereldvrede als voor de Sovjet-Unie zelf. Hij bracht het Amerikaanse volk verslag over de besprekingen, welke hij deze week te Washington heeft gehouden met zijn Franse collega, Bidault, en de Britse waar nemende minister van Buitenlandse Za ken, Lord Salisbury. Het belangrijkste resultaat achtte Dulles de uitnodiging aan de Sovjet-Unie om te spreken over de Duitse en de Oostenrijkse kwestie. Hij stelde Rusland aansprakelijk voor de verdeling van Duitsland en was van oordeel, dat het Oost-Duitse volk in opstand is gekomen „wegens zijn lijden onder het bewind van terreur". Sprekend over Korea zeide Dulles, dat de U.N.O. nog steeds een eervolle vrede wenst, „maar als de communisten oorlog wensen, moeten wij ons daarvoor gereed houden". De Noordelijke stelling, dat er geen wa penstilstand kan zijn, omdat het opperbe vel der U.N.O. niet het gedrag van Zuid- Korea in de toekomst waarborgt, noemde de Amerikaanse minister „dwaas", hier aan toevoegend: „Het voorgestelde bestand garandeert het toekomstig optreden van geen enkel land. Ik wilde dat iemand er een waarborg voor gaf, dat het communis tische bewind in China zich in de toekomst goed zal gedragen." Het K.N.M.I. deelt mede: Gedurende de laatste paar dagen stond het weer in ons land onder invloed van een depressie, die van Ierland naar het Noordelijk deel van de Noordzee trok en nu snel in betekenis afneemt. In verband met de vrij grote afstand waarop de de pressie voorbijtrok was de buiigheid over het algemeen niet groot: plaatselijk kwa men echter, vooral 's avonds, buien voor, die van onweer vergezeld gingen. Hoewel door Zuidelijke winden iets warmere lucht werd aangevoerd, steeg de temperatuur in ons land nergens boven de 25 graden. In Zuid- en Midden-Europa daarentegen werd het veel warmer en steeg het kwik in de middag op vele plaatsen tot meer dan 30 graden. Daarbij kwam ook in Frankrijk en Zuid-Wëst-Duitsland op grote schaal on weer voor. Voor het verdere weersverloop in ons land moeten we echter het oog ge richt houden op de Atlantische Oceaan. Ten Westen van Ierland bevindt zich na melijk een rug van hoge luchtdruk, die langzaam in Oostelijke i-ichting trekt, ge volgd door een nieuwe actieve depressie. Het zijn deze weerssystemen, die gedurende de komende dagen het weer in ons land zullen bepalen. De nadering van de ge noemde rug van hoge luchtdruk betekent dat het weer aanvankelijk een geleidelijke verbetering zal ondergaan, maar of deze weersverbetei-ing van lange duur zal zijn, is op het ogenblik nog niet te zeggen. Voor morgen mogen we echter vooral aan zee zonnig weer verwachten, maar in het bin nenland kan plaatselijk nog wel een enkele bui tot ontwikkeling komen. (Van hedenmorgen 7 uur) Koning Norodom Sihanoek, die reeds sinds enige tijd is teruggekeerd uit zijn vrij willige verbanning" in Siam, heeft de „mobilisatie van de levende krachten van de natie Cambodja" afgekondigd. Zelf heeft de jonge vorst zich belast met de leiding van de troepen. Hier is hij aan het hoofd van zijn troepen in de overstroomde vlakte van Kralanh Loeong. weers- toestand i ■O-P -o-g S s it Sd 03 22 8! n ZS Helsinki licht bew. WNW 4 23 0 Stockholm zwaar bew. ZZO 4 22 0 Oslo zwaar bew. NNO 2 21 0 Kopenhagen zwaar bew. ZZW 2 19 0,1 Amsterdam zwaar bew. ZZW 5 22 2 Edinbui-gh zwaar bew. windstil 17 26 Londen onbewolkt ZW 5 21 0,1 Parijs zwaar bew. WZW 1 21 3 Bordeaux zwaar bew. WZW 1 24 4 Grenoble half bew. ZZO 1 29 0 Nice zwaar bew. N 3 28 0 Genève zwaar bew. windstil 30 0,1 Zürich mist NNW 1 28 0.2 Locarno regen windstil 24 0,3 Berlijn nevel OZO 2 27 2 Frankfort regen windstil 26 3 München nevel NO 1 30 2 Wenen onbewolkt ZO 8 31 0 Innsbrück onbewolkt W 4 31 0 Rome onbewolkt NNO 2 34 0 Maximum temp. gisteren: neerslag laatste 24 u. MEER ZON Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Aanvankelijk nog vrij veel bewolking met plaatselijk enkele regen- of on weersbuien, maar morgen overdag over het algemeen vrij zonnig weer met alleen in het binnenland kans op een enkele bui. Zwakke tot matige Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. 19 Juli Zon op 4.42 uur. onder 20.49 uur. Maan op 14.09 uux\ onder 23.14 uur. (Eerste kwartier) 20 Juli Zon op 4.44 uur. onder 20.48 uur. Maan op 15.23 uur, onder 23.36 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 18 Juli Hoog water: 8.00 en 20.24 uur. Laag water: 3.35 en 15.48 uur. Zondag 19 Juli Hoog water: 8.46 en 21.12 uur. Laag water: 4.12 en 16.30 uur. Maandag 20 Juli Hoog water: 9-40 en 22.08 uur. Laag water: 4.58 en 17.24 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1