Mwi Het Huis Politiemannen dongen naar zwemtitels in „de Houtvaart' .Clowntje Rick Morgen kortebaan in Santpoort Orgelbespeling door H. van der Schaaf „Eigen Haard" neemt 54 woningen over van haar Dromen 4 yï V* **- Schaken Schaak vierkamp nog niet beslist Roeien De inschrijvingen voor Europese roeititels Cricket Flamingo's tegen MCG Zeilen Hollandweek besloten Voetbal Rijvers debuteerde bij Stade Francais Indeling reserveklassen seizoen 1953*1954 Wielrennen Luxemburgse ploeg voor wereldkampioenschappen Voor de kiadcren Geen wedstrijd tussen wielrenners en dravers Paardensport Quichotte kan winnen Velsen FEUILLETON door Dorothy Quentin WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1953 Op 7 Augustus wordt in Willemstad een Anjerdag gehouden ter gelegenheid van de oprichting van een afdeling Nederlandse Antillen van het Prins Bernhardfonds en de installatie van het bestuur door de Prins. De Vereniging De Nederlandse Bloemisterij stelde hiervoor een grote hoeveelheid anjers gratis ter beschikking, welke met mede werking van de K.L.M. werden vervoerd. Het inpakken van de anjers, bestemd voor de anjerdag op de Nederlandse Antillen. In de zweminrichting aan de Houtvaart werden Dinsdagmiddag onder leiding van de Haarlemse Politie Sportvereniging nationale zwemwedstrijden gehouden om de kam pioenstitels van de Nederlandse Politie Sport Bond. In zijn woord van welkom sprak hoofdinspecteur L. Davidson als voorzitter van de organiserende vereniging vele politie autoriteiten en vele vertegenwoordigers van politie sportverenigingen toe, waarna het overleden lid van de PSVH. brigadier W. Koning, met een minuut stilte werd her dacht. Hoofdinspecteur J. Nieuwold, voorzitter N.P.S.B., sprak woorden van dank voor de goede voorbereiding van deze wedstrijden en sprak de hoop uit dat de wedstrijden op sportieve wijze zouden worden gestreden waarbij hij opmerkte, dat aa'n de hand van het uitgebreide programma geconstateerd moet worden dat het zwemmen wel in de belangstelling van de politie staat. Een zeer uitgebreid programma van zwem wedstrijden, waarin men elkander soms heel weinig toegaf, afgewisseld met een nummer popduiken en een wedstrijd zwemmend red den werd hierna op vlotte wijze afgewerkt. Tot slot werd er een partij waterpolo ge speeld tussen de politie en een combinatie uit Haarlemse zwemverenigingen, waarin de politie met zestwee door de burgers ge klopt werd. Hoofdcommissaris J. J. Fon- tijne reikte na afloop een fraaie collectie prijzen aan de winnaars uit. De heer G. J. Timmermans (IJmuiden) mocht voor de beste afwerking in het nummer popduiken, een speicale prijs in ontvangst nemen. De uitslagen waren: 50 meter rugslag nieuwelingen: B. Deen, Amsterdam 39.2 sec.; J. Uithol, Rotterdam 40,9 sec.; W. H. Rol, Den Haag 41.6 sec. 50 meter rugslag junio ren: A. Duiker, Hengelo 40.6 sec.; J. E. Smit. Haarlem 42,2 sec.; F. Harms, Amsterdam 42,5 sec. 50 meter rugslag veteranen: G. Tim mermans, Velsen 44.9 sec.; G. Kolk. Amster dam 50,3 sec.; J. Lub, Hengelo 50.7 sec. 100 meter rugslag senioren: G. M. Methorst, Den Haag 1 min. 24.6 sec.; T. v. d. Kolk, Den Haag 1 min. 26,2 sec.; J. van Dijk. Den Haag 1 min. 27.7 sec. 50 meter srhoolslag nieuwe lingen: B. A. B. Beber. K. M. Apeldoorn 41.3 sec.; W. v. d. Veen. K. M. Apeldoorn 41.4 sec.; J. Moes. Amsterdam 41.9 sec. 50 meter schoolslag junioren: J. de Rooy, Am sterdam 42.6 sec.: M. Braun, Velsen 43,5 sec.; G. Detz, Amsterdam 44,4 sec. 50 meter school slag veteranen: Chr. Wijnbelt, Den Haag 42.5 sec.; E. Peeters. Amsterdam 43.6 sec.; J. Gribbroek, Hengelo 44.5 sec. 200 meter schoolslag senioren: L. Stilting. K. M. Apel doorn, 3 min. 14,2 sec.; L. Davidse. K. M. Rotterdam 3 min. 15,7 sec.; N. J. W. v. d. Braak, K. M. Arnhem 3 min. 17.8 sec. 50 meter vriie slag nieuwelingen: R. A. R. Fischer. K. M. Apeldoorn. 32.6 sec.; B. Deen, Amsterdam 35. sec.; G. Ab. Groningen 36 sec. 50 meter vrije slag junioren: G. Hendriks. Zwolle 33,7 sec; J. A. Neuteboom. Den Haag 33,7 sec.; N. J. W. v. d. Braak. K. M. Arn hem 33.9 sec. 50 meter vriie slag veteranen: Ghr. Wiinbelt, Den Haag 39,2 sec.; H. van Goor. Bloemendaal 41.4 see.; J. Lub, Hen gelo 41,5 sec. 100 meter vrije slag senioren: De resultaten van de derde en laatste ronde van de Amsterdamse schaakvierkamp tussen de Nederlanders Ch. B. van den Berg, T. D. van Scheltinga, Lod. Prins en de Ameirkaan Ed. Lasker luiden: PrinsVan den Berg Mté; LaskerVan Scheltinga afgebroken. De partij tussen Lasker en Van Scheltinga, die wegens het late uur werd afgebroken, zal aan een arbiter worden voorgelegd. De Amerikaan vertrekt namelijk vandaag uit Nederland. Hij meent het slotspel te kunnen winnen en aldus met Van den Berg gelijk te kunnen eindigen. De stand luidt: 1. Van den Berg 2 pnt.; 2. Lasker en Van Scheltinga 1 pnt en 1 afge broken partij; 3. Prins 1 pnt. J. H. Brink, Amsterdam 1 min. 10,8 sec.; T. v. d. Kolk, Den Haag 1 min. 10,9 sec; K. Bieze, Groningen 1 min. 11 sec. 3 x 50 meter wissel slag estafette: HPSV, Den Haag 1 min. 47,8 sec.; APGS, Amsterdam 1 min. 52,2 sec.; SDKM, Apeldoorn 1 min. 55,8 sec. Popduiken: H. Stam, Den Haag 25 sec.; C. W. Teuling, Rotterdam 25,6 sec.; H. H. Hoops, Den Haag. 26.4 sec. 5 x 50 meter vrije slag estafette: HPSV, Den Haag 2 min. 42,7 sec.; APGS, Amsterdam 2 min. 48,5 sec. 50 meter gekleed zwemmen waarvan 15 meter met drenkeling: J. v. d. Burgh, Rotterdam 1 min. 1,3 sec.; J. de Rooy, Amsterdam 1 min. 2,8 sec.; G. Hendriks, Zwolle 1 min. 3,9 sec. 400 meter vrije slag senioren: K. Bieze. Gronin gen 6 min. 8 sec.; A. Spruit, Rijkspolitie, Den Haag 6 min. 22 sec. 3 x 25 meter wisselslag persoonlijk nieuwelingen: H. Emmerik, Am sterdam 1 min. 8.2 sec.; B. Deen, Amsterdam 1 min. 8,4 sec.: J. Moes, Amsterdam 1 min. 10,2 sec. 3 x 25 meter wisselslag persoonlijk junioren: A. Duiker, Hengelo 1 min. 3,8 sec.; N. J. W. v. d. Braak, K. M. Arnhem 1 min. 5,8 sec.; F. Harms, Amsterdam 1 min. 7,6 sec. 3 x 50 meter wisselslag persoonlijk senioren: G .M. Methorst, Den Haag 2 min. 17.4 sec.; Th. Schultze. K. M. Apeldoorn 2 min. 21,2 sec.; J. van Dijk, Den Haag 2 min. 23,4 sec. Op de officiële sluitingsdatum voor de in schrijving voor de Europese roeikampioen- schappen, die van 13 tot en met 16 Augustus in Kopenhagen worden gehouden, waren de aanmeldingen van achttien landen bij het secretariaat van de internationale roeifede- ratie in Montreux binnengekomen. Voor de verschillende nummers werd als volgt ingeschreven: Skiff: Engeland (Fox), Finland (Holm- sten), Zwitserland (Meyer). Saarland (Schuett), Tsjecho Slowakije (Malinkovic), België (Steenacker), Polen (Kocerka), Rus land (Tschukalov), Frankrijk (Giovanoni), Nederland (Van Mesdag), Oostenrijk (Rebe- der), Zweden (Rumquist), Joegoslavië (Pe- rica), Noorwegen (Lind), Denemarken (Christensen). totaal 15 landen. Double scull: Tsjecho Slowakije, Rusland, België, Joegoslavië, Duitsland. Denemarken, Zweden, Zwitserland, totaal 8 landen. Vier met stuurman: Zwitserland. Tsjecho Slowakije. Spanje, Rusland, België, Joego slavië, Nederland, Noorwegen, Finland, Duitsland, Denemarken, Zweden, Frankrijk, Italië, totaal 14 landen. Vier zonder stuurman: Zwitserland, Tsje cho Slowakije, Oostenrijk, België, Rusland, Engeland, Joegoslavië, Noorwegen, Duits land. Denemarken. Zweden, totaal 11 landen. Twee met stuurman: Polen, Rusland. Bel gië. Nederland. Finland. Duitsland, Dene marken. Zweden. Frankrijk, totaal 9 landen. Twee zonder stuurman: Zwitserland. Tsie- cho-Slowakiie, Saarland, Rusland, België, Nederland, Duitsland, Denemarken, Zweden, totaal 9 landen. Acht: Tsjecho-Slowakije, Rusland, Joego slavië, Noorwegen. Denemarken, Frankrijk, Italië *ri^al 7 landen. Na de eerste dag van de tweedaagse cricketwedstrijd tussen de Flamingo's en de MCC in Enschedé luidde de scor Flamingo's 137 all out, waarvan Smit 19, Meyers 36 not out, Kummer 46. Bowlingcijfers MCC: Shad- dick 6 voor 48, Reeve 4 voor 16. MCC 169 voor 3, waarvan Bushby 15, Abell 23, Lake 16 (retired hurt), Gillett 60 not out. Quick 23 not out. Bouwlingcijfers Flamin go's: Albers 2 voor 36, Klink 1 voor 24, Ter- wiel 0 voor 23, De Waard 0 voor 38, Van dei- Bijl 0 voor 32. De stevige bries, die Dinsdag de vierde en tevens laatste dag van de Hollandweek over de Loosdreclitse plassen woei, eiste van de deelnemers de volle aandacht. Ver scheidene zeilers, die al zeker waren van de hoofdprijs in hun klasse, kwamen Dinsdag middag niet als eerste door de finish. Slechts enkele bekende zeilers leverden de bijzon dere prestatie van vier achtereenvolgende overwinningen. Het waren Jac. Kraan by de Sharpies, S. v. d. Steeg in de 16 m.2 een- heidsklasse A en B, F. M. Palsma in het dunbezette BM-veld. De uitslagen van deze laatste dag en van de toekenning der hoofdprijzen luiden als volgt: Flying Dutchman: 1. Robert Frans, stuur man C. Huisken, Loosdrecht: 2. Frithjofna, stuurman W. P. van Duyl, KNZ en R. Best geklasseerde W. P. van Duyl, 61 punten. Vrybuiters: 1. Lades, stuurman W. Stel lingwerf, Het Witte Huis; 2. Graaf de Lumey, stuurman P. Bakker, Het Witte Huis. Best geklasseerde P. Bakker, 59 punten. Tornado's: 1. Wervelstorm, stuurman J. J. van 't Hoogerhuys, Rotterdamse ZV. Best geklasseerde: Hoos, stuurman W. H. van 't Hoogerhuys, Rotterdamse ZV, 37 punten. Valken A: 1. Mieke, stuurman C. Scher- nel, Jr., Het Witte Huis; 2. Hydra, stuurman B. Boeschoten, Hét Witte Huis; 3. Jax, stuur man J. Prins, Het Witte Huis. Hoofdprijs: Watergeus, stuurman F. Laagwater, WSV De Koenen. 88 punten. 12 m.2 klasse A: 1. Mustang, stuurman Jac Kraan, Braassemermeer; 2. Kanibaaltje, stuurman A. Roland Holst, Loosdrecht. Hoofdprijs: Mustang stuurman Jac Kraan, 98 punten. Vrijheid A: 1. Duysz ter Gast, stuurman J. D. Schooneveldt, WSV Amsterdam. Hoofd prijs: Duysz ter Gast, stuurman J. D. Schoo neveldt, 75 punten. Olympiajollen A: 1. Magneet, stuurman B. W. Willems, WSV De Schinkel; 2. Dynamite, stuurman H. Sleeswijk, Loosdrecht. Hoofd prijs: Magneet, stuurman B. W. Willems, 69 punten. 16 m.2 eenheid A: 1. Betty, stuurman S. v. d. Steeg, WSV Amsterdam; 2. She, stuurman H. de Vries Jr., WSV Vinkeveen-Abcoude. Hoofdprijs; Betty, stuurman S. v. d. Steeg, 106 punten. Pampus: 1. Hinde, stuurman C. Vink, Loos drecht; 2. Bries, stuurman W. Blok, Het Witte Huis. Hoofdprijs: Hinde, stuurman C. Vink, 96 punten. BM-klasse: 1. Zwerver, stuurman B. F..M. Palsma, Loosdrecht; 2. Opel, stuurman P. J. van Voorden, Het Witte Huis. Best geklas seerde: Zwerver, stuurman B. F. M. Palsma, 68 punten. 12 voetsjollen A: 1. Lucky Truck, stuur man L. H. van Leeuwen, De Kaag; 2. Bluffy, stuurman D. Hoekstra, WSV Amsterdam. Hoofdprijs: Waterbaby, stuurman Reyers, 74 punten. Jeugdklasse: 1. Kantjil, stuurman P. L. Galjart, NNWB; 2. Snuiver, stuurman S. Kolver, WSV De Schinkel. Hoofdprijs: Hen- cla, stuurman B. de Jong, Het Witte Huis, 94 punten. Valken B: 1. Ernestine, stuurvr. mej. A. E. v. d. Mandele, De Kaag. Best geklasseer de: Panda, stuurman E. Rijnfrank Jr., Het Witte Huis, 52 punten. 12 m.2 klasse B: 1. Crynssen, stuurman J. A. M. Memelink, Het Witte Huis. Hoofdprijs: Brak, stuurman A. J. Piers, Het Witte Huis, 74 punten. Vrijheid B: 1. Ssst, stuurman J. Visser, Tevens hoofdprijs, 104 punten. Olymniajollen A: 1. Kattebakje, stuurman D. de Kat. De Kaag. Hoofdprijs: Olapyze, stuurman D. 't Hooft, De Kaag, 72 punten. 16 m.2 eenheidsklasse B: 1. Jean Bart, stuurman C. .T. Brinkhuis Jr., Het Witte Huis. Hoofdprijs: Toetoe Ben Hillie, stuurman Th. Paulsen, 100 punten. 12 voetsjollen B: 1. Kikkerbil, stuurvr. mej. M. H. Scherphuis, Zaanlandse ZV. Best geklasseerde: Brandy, stuurman D. Schoen makers, 43 punten. ADVERTENTIE Kees Rijvers, die van de voetbalvereniging St. Etienne is overgegaan naar de Stade Frangais, heeft volgens 1' Eqiupe een goed debuut gemaakt voor zijn nieuwe club in een vriendschappelijke wedstrijd tegen CAP. Het publiek was enthousiast over zijn snelle rushes en de bestuursleden van het Stade zijn er van overtuigd dat zij in Rijvers de ideale leider voor hun aanvalslinie heb ben gevonden. De reserveklassen van de KNVB zijn voor zover daar elftallen in spelen uit het district Haarlem als volgt samengesteld: Res. Ie klas Aiax 2 Blauw Wit 2 DOS 2 nws 2 F.DO 2 Wanrlem 2 UW 2 Volendam 2 Zpeburgia 2 ZFC 2 Res. 3e klas F DCG 2 Haarlem 3 De Kennemers 3 De Meer 2 Nautilus 2 OWO 3 RKAVIC 2 RCH 3 Watergraafsmeer Res. 2e klas A DWV 3 De Kennemers 2 KFC 2 RCH 2 Stormvogels 2 Volendam 3 De Volewijckers 3 VSV 2 West Frisia 2 ZFC 3 Res. 3e klas G Bloemendaal 2 HBO 2 HFC 2 Haarlem 4 Hillegom 2 Schoten 2 Stormvogels 3 VSV 3 VVB 2 Zandv.meeuwen 2 Voor de wereldkampioenschappen in Zürich en in Lugano zijn de volgende Luxemburgse wielrenners aangewezen: Achtervolging profs: Lucien Gillen. Achtervolging amateurs: Kayser en Morn. Wegkampioenschap profs: Enzer, Diede- rich, Gall, Schmidt, Kemp, Dierkens, Hein en Jim Kirchen. Wegkampioenschap profs amateurs: Dich ter, Moes, Gehlau, Gelhausen, Jost, Jacobs en Schmitz. De Franse amateurploeg voor de wereld kampioenschappen wielrennen op de weg is als volgt samengesteld: Hoorelbeke (kam pioen van Frankrijk), Joassin, Saulières, Thomas, Le Dissez, Skerl, Bertolotti, Hem- merle, Fanuel, Haultcoeur en Genould. c Nu waren de kano's bij het strand aangekomen. Oom Tripje zag de mannen uit de boten springen en het strand op lopen. Hu.... wat zagen ze er gevaarlijk uit! Ze droegen gekleurde veren op hun hoofd en hadden speren en beschilderde schilden bij zich. En brrr.... wat stonden die gezichten strijdlustig! Oom Tripje voelde zijn hart kloppen. Als hij het met die kerels aan de stok kreeg, dan zou het er lelijk voor hem uitzien. En er waren er zoveel. Hij hield zich wijselijk maar goed verborgen en gluurde heel voorzichtig langs de stam van 'n palm, zonder zich te veel bloot te geven. Hij vond het maar beter, dat ze hem niet in het oog kregen! Nog ongeruster werd hij, toen hij aan de kleur van de veren zag, wat voor soort in boorlingen het waren; Oetoemoe had het er met hem weieens over gehad. Dit waren de Bimaboemoe's, een strijdlustige stam! Daar hadden de Zwartjes ook al vaak ruzie mee gehad, vroeger. Nee, het zag er niet mooi uit voor oom Tripje. De Bimaboemoe's waren nu allemaal uit de kano's gestapt en aan land gekomen, en oom Tripje kon ze nu goed onderscheiden. Voorop liep er een, die vast wel de hoofd man moest zijn; hij gaf bevelen en was de grootste van allemaal. En erg vriendelijk zag dat heerschap er niet uit! Oom Tripje vroeg zich af, wat ze eigenlijk op het eiland kwamen doen. Want ze woon den hier niet, dat was zeker. Hij had nergens tijdens zijn onderzoekingstochten, een enkel teken van leven of hutten gevonden. KNWJJ weigert toestemming Naar aanleiding van de berichten over wedstrijden op de draversbaan van het Hil- versumse Sportpark op 11 Augustus aan staande waar Wim van Est en Wout Wagt- mans tegen bekende paarden zouden rijden, deelt de sportcommissie van de KNWU mede dat zij voor dergelijke ontmoetingen geen toestemming zal verlenen. Morgenmiddag wordt in Santpoort de traditionele kortebaandraverij gehouden, waarvoor bij de stallen grote belangstelling bestaat. Er staan 22 paarden ingeschreven, waaronder alle oude cracks, zoals Miss A en O Nelly Zora. Of die grote kanonnen het dit jaar zullen kunnen klaren, is echter zeer de vraag. Aan de kortebaanhemel zijn namelijk twee nieuwe sterren verschenen, Octavia van Jan Wagenaar en Quichotte van Jan van Leeuwen, volle zusters, die elkaar al twee keer op leven en dood heb ben bestreden. Octavia heeft nu reeds drie overwinningen op haar naam, maar is daarvoor dan ook met vijf meter extra be last, zodat zij nu op de 310 meter moet starten. Quichotte staat op 300 meter. Mis schien zal dit verschil de balans van Qui chotte doen overslaan. Cadeau zullen de twee nieuwe sterren het niet krijgen, want Nolleke Heskes komt met Parlout, een kwaad paard en stal-Knijnen- burg brengt O Marijke aan de start, die ook met uit de rekening is. Dat er felle strijd zal komen op de baan bij de Slaperdijk staat in ieder geval wel vast. Ook in Indonesië wordt ernstig gestreefd naar het oplossen van het huisvestingprobleem. Zo is men in Tandjoeng Karang op Zuid Sumatra druk bezig met de massabouw van woonhuizen en scholen. De gemeentelijke orgelbespeling in de Grote Kerk was Dinsdagavond aan de Am sterdamse organist H. van der Schaaf toe vertrouwd. Hij zette zijn programma in met een variatiewerk van Samuel Scheidt - een leerling van Sweelinck - over het geestelijk lied „Warum betrübst du dich, mein Iierz", welke compositie uiteraard zeer geschikt is om een beroep te doen op de kleurenrijkdom van de orgeltimbres. En gezegd moet worden, dat de organist in tien verschillende registraties blijk gaf van een gezonde zin voor het klankkarakter en tevens dat hij zich veel moeite gegeven had om aardige combinaties bij elkaar te zoeken. Een enkele keer - ik meen in de achtste variaties - was zijn vondst wel op het kantje af „gewaagd" - maar het was meteen een leuke verrassing die een gees tig effect teweeg bracht. De concertgever speelde vervolgens een eigen compositie: Psalm 31, mét vier va riaties, een degelijk werk waarmee hij an dermaal de registratiemogelijkheden kon uitbuiten en dit dan ook met fantasie deed. Bij de Fantasie in G van Bach viel ons di rect het puntige rhythme van het eerste gedeelte van dit drieluik op; het werd goed volgehouden en zo bleef de tekening dui delijk. Het statige middenluik had mijns inziens geleidelijk wat meer climax kun nen hebben, waardoor het effect van bet „bedriegelijk slot" een nog sterkere wer king zou hebben gekregen. Het slotdeel van dit merkwaardige stuk, beginnend met een cadens op het rugpositief en zich ont wikkelende in haast moderne complexen van gebroken accoorden, werd door Van der Schaaf knap gerealiseerd. Een vrij goede indruk wist hij ook te wekken met de Fantasie in C van César Franck, vooral door de vlotte gang van zijn vertolking en het tremolo-loze slot. Overigens leek mij het evenwicht tussen de registraties der manualen niet altijd ideaal, want zo nu en dan bleef een karak teristieke lijn haast onopgemerkt. Het blijft toch altijd moeilijk om op een barok orgel, al is het dan enigszins in de richting van de romantiek bijgewerkt, de muziek van Franck te geven wat haar toekomt. Als laatste nummer hoorden wij een Pas- sacaglia en Fuga van George Stam, waar in meer nog dan in de beroemde Passa- caglia van Bach aan de chaconnevorm ge offerd wordt. Het werk gaf aan de orga- Bij raadsbesluit van 4 December 1951 werden aan de Christelijke Woningstich ting „Eigen Haard", gevestigd te IJmuiden, in exploitatie gegeven 54 woningen, welke voor rekening van de gemeente onder de „Woningwet" zijn gebouwd en welke plaat selijk zijn gemerkt Scheldestraat nos. 14 tot en met 60 en Vechtstraat nos. 53 tot en met 111 te IJmuiden. De bedoelde panden vormen een deel van het totale aantal van ongeveer 100 woningen, dat aan de Stichting is toege zegd. De Stichting is inmiddels in een woning bouwvereniging omgezet. Deze heeft B. en W. thans verzocht, te bevorderen, dat de gedane toezegging ten aanzien van de overige woningen wordt gestand gedaan. Voor exploitatie door de genoemde ver eniging komen in aanmerking de blokken 2 en 9, bestaande uit respectievelijk 30 en 24 woningen, plaatselijk gemerkt Vecht straat nos. 1 tot en met 59 en Rijnstraat nos. 6 tot en met 52. Deze panden maken deel uit van het plan van 210 woningen c.a., voor de bouw waarvan de raad bij besluti van 12 Juni 1951 een crediet heeft verleend, Geliik het geval is met de reeds eerder in exploitatie gegeven 54 woningen zal de eigendomsoverdracht van de percelen pas kunnen plaats hebben, wanneer de admi nistratieve splitsing van het oorspronke- liike bouwplan door het rijk zal zijn goed gekeurd. Ten aanzien van de exploitatie der wo ningen zullen vrijwel dezelfde voorwaar den kunnen gelden als zijn gesteld bij raadsbesluit van 4 December 1951. B. en W. geven de raad mitsdien in over weging, de exploitatie van de woningen Rijnstraat nos. 6 tot en met 52 en Vecht straat nos. 1 tot en met 59 op te dragen aan de Christelijke Woningbouwvereniging „Eigen Haard", gevestigd te IJmuiden. nist prachtige kansen om allerlei klank mogelijkheden toe te passen. Over het geheel mag gezegd worden, dat Van der Schaaf met zijn bespeling een goe de beurt heeft gemaakt. Hij is een vaardig organist, begaafd met de onmisbare zin voor het klankfenomeen. JOS. DE KLERK vertaald uit het Engels 45) „We zijn er", zei Victor, terwijl hij de auto stil deed staan voor een duur uit ziende modezaak. .Vertel me maar. wat je voor die jurk wilt uitgeven, dan praat ik wel even met de directie van dit be drijf". Met veel tact onderdrukte hij zijn ver bazing, toen ze hem het bedrag noemde, dat ze besteden wilde. Hij had er geen idee van, of ze hiervoor een goede avond jurk zou kunnen krijgen, maar wèl had hij zich een voorstelling gemaakt van het soort, jurk, waarin hij haar zou willen zien Een heel wijde rok van witte tule en een klein strak lijfje, dat zou de geschikte jurk zijn voor deze kleine Assepoester, die voor het eerst van haar leven naar een echt groot dansfeest zou gaan Victor wist altijd zijn zin door te zetten en Elsie ver liet tenslotte de winkel met een droom van een jurk, die volledig de goedkeuring van haar jonge begeleider wegdroeg. Ze wist niét, dat deze jurk veel meer kostte dan de 8 Pond, die ze zélf kon besteden, en dat Victor de rest op de rekening van zijn moeder had laten boeken HOOFDSTUK 26 „Laat hem hier maar binnenkomen, Annie'", riep Mark, horend hoe Dan pro testerend blafte, toen hij naar de keuken verbannen werd. 't Was Oudjaar en Elsie was nu reeds vier dagen weg. Het was vreemd stil en leeg in huis. Mark trachtte zich tevergeefs tot enige vrolijkheid op te werken ten behoede van Annie, maar ook de oude huishoudster scheen dit jaar niet voor een werkelijke Oudejaarsviering te voelen. Samen met Annie luisterde hij naar de radio, maar de programma's wa ren le lawaaiig, te gewild vrolijk, en hij draaide de knop weer om. ,,'t Is stilletjes, hè?" merkte Mark na enige tijd op, terwijl hij de lange zijde achtige oren van de jonge hond streelde. Annie knikte. „Ja", zei ze met een zucht. „Het is vreemd stil zonder Elsie, hoewel die toch heus nooit veel lawaai maakt". Ze pakte een geïllustreerd weekblad op en begon Mark voor te lezen. Mark liet Dan op zijn schoot kruipen en even later was het jonge dier in slaap gevallen. Annie las niet erg goed voor, haar stem had een monotoon dreunende klank en werkte als een slaapmiddel.... Vanavond zou Elsie dus haar eerste dansfeest meemaken in haar nieuwe witte avondjurkZe had hem vanmorgen opgebeld om hem en Annie een gelukkig Nieuwjaar toe te wensen, en enthousiast verteld over haar jurk en de vriendelijkheid, die ze bij Sir Leo en zijn familie op het oude kasteel ondervond. Haar stem had heel jong en blij geklonken en toen Mark de hoorn op de haak legde, had hij het gevoel gehad, dat hij stokoud was. Hij had Annie de ver halen van Elsie verteld en de oude vrouw scheen zich te verheugen, dat het jonge meisje 't zo naar haar zin had. Terloops had Mark gevraagd: „Hoe ziet die jongen Geddes er eigenlijk uit? Knap?" „O ja, lang en blond, met aardige ogen, had Annie geantwoord. „Een beetje het verwende soort en wat eigengereid, zou ik zeggen, maar in ieder geval zéér be hoorlijk!" Er was een ondeugende uitdrukking op Annie's gezicht geweest, toen ze deze be schrijving van Victor gaf. Met opzet wilde ze Mark een beetje jaloers maken. Mis schien gaf hij dan die onmogelijke Yvonne Clair op! „Ze zouden een prachtig paar vormen", dikte Annie aan. „O, wat heer lijk om nog maar 20 jaar oud te zijn!" „Schei uit, je breekt mijn hart", had Mark lachend geantwoord. Hij was 36 Victor en Elsie, 21 en 20.... peinsde hij, slaperig naar Annie's dreunende stem luisterend. De leeftijd uit een sprookje. Elsie was een sprookjeskindVictor had haar Assepoester genoemdMark zou er wat voor hebben willen geven om Elsie in haar witte avondjurk te kunnen zien. Hij zou haar trouwens graag in wat voor oude afgedragen jurk ook zélf met eigen ogen willen aanschouwen! Hij hoop te, dat dit eerste grote feest een prettige ervaring voor haar zou zijn. Hij hoopte, dat ze Victor een draai om z'n oren zou geven, als deze haar zou trachten te om helzen, en dat ze niet te veel te drinken zou krijgenMaar natuurlijk zou dc dierbare Sir Leo daar wel voor zorgen! Mark voelde zich ontstemd. Opeens drong Annie's stem volledig tot hem door, toen hij haar op dezelfde monotone wijze hoor de voorlezen: „Juffrouw Clair ziet er zeer goed uit in haar wintersportkleren. Zij en meneer Brewster zien zo bruin, dat het lijkt alsof ze aan de Middellandse Zee ge zonnebaad hebben in plaats van in Zwit serland wintersporten „Wat is dat voor onzin?" vroeg hij scherp. „Ik was min of meer in slaap ge sukkeld, maar lees je daar in dat blad werkelijk iets over Yvonne?" „Ja", antwoordde Annie, terwijl haar oude ogen boven haar stalen bril hem even aankeken, „inderdaad. Er staat hier een groepsfoto met eronder: Lord Lescanter's gasten voor Kerstmis in St. Moritz. Alle namen worden vermeld: mevrouw zo-en- zo, meneer zus-en-zo..., Mejuffrouw Clair, meneer Garth Brewster, de toneel- en filmspeler, mevrouw zo-en-zo, etc. „Annie, meen je 't werkelijk, dat Yvon ne daar op een foto in dat blad voorkomt?" vroeg Mark dringend, haar abrupt in de rede vallend. „Juffrouw Claar heeft me n.l. verteld, dat ze de Kerstdagen bij haar familie in Northwood doorbracht...." Annie keek hem met warme sympathie aan en schudde haar hoofd. „Er staat hier heus in dit blad, dat ik voor me heb een foto van die hele groep, allemaal in ski- costuum, vóór het hotelDe namen van juffrouw Clair en Garth Brewster worden vermeld en er wordt gesproken van een Kerstbijeenkomst „O, wel, dan neem ik aan, dat ze op het laatste ogenblik haar plannen veranderd heeft"', merkte Mark zo luchtig mogelijk op. Hij wilde Annie niet laten merken, hoe dit bericht hem van z'n stuk had ge bracht. De twee dingen, die hij altijd het meest in Yvonne gewaardeerd had, waren haar moed en haar eerlijkheid. Hij had zelfs haar eerlijkheid als verontschuldiging aangevoerd voor haar soms onhebbelijk optreden tegenover ElsieZelfs nu kon hij nog niet geloven, dat ze hem voorgelo gen had, dat ze de Kerstdagen bij haar ouders moest doororengen. Ze had hem zo uitvoerig hun Kerstfeest beschreven, hoe er versierd werd en gegetenNee, er moést iets gebeurd zijn, waardoor ze op 't allerlaatste moment van plan veranderd was, maar hoé dan ook, ze had hem wel even op de hoogte kunnen stellenHij had met Kerstmis een Gelukstelegram van haar ontvangen met de gebruikelijke wensen, doch hierin stond niets over Zwitserland „Ik geloof, dat ik naar bed ga", zei hij een poosje later, terwijl hij Dan van zijn schoot nam en voorzichtig in zijn mand legde. „Blijft u 't Oude Jaar niet uitzitten?" vroeg Annie zacht. Ze voelde, wat er in hem omging, en ze maakte er zich een verwijt van, dat ze hem dit ongelukkige bericht had voorgelezen. Ze was er ech ter helemaal niet op verdacht geweest. Hoe kon zij weten, waar juffrouw Clair haar Kerstmis doorbrachtAan de an dere kant was ze echter blij, dat het ge beurd was. Misschien bracht dit hem tot een beter inzicht, misschien besefte hij thans hoe juffrouw Clair in werkelijkheid was, niettegenstaande haar volmaakte uiterlijk „Nee, 't Nieuwe Jaar zal precies als het oude zijn", merkte hij bitter op, maar voordat hij naar zijn slaapkamer ging, drukte hij even een kus op Annie's oude gezicht. De volgende morgen belde Mark Ma dame Véronique op en van haar kreeg hij te horen, dat Yvonne nog niet terug was uit Zwitserland. „O, u spreekt met Mark Hilary", legde hij nader uit. „Misschien wilt u juffrouw Clair vragen om me on middellijk op te zoeken, zodra ze terug is". (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10