GEHUWDE VROUWEN Santpoorts feestweek vanmorgen begonnen met ringrijderijen G.Nieuwenhuijsen NAAISTERS r MEISJES en LEERLINGEN HAAK Vacantietijd voorbij jongens jongemannen „DE SCHELDE" Santpoorts harddraverij week Australië wil tóch paardensport op O.S. Zandvoort Haarlemmermeer Hoofddorp Vijfhuizen Vl'WÏA* vrouwelijke typisten ECOBE" Wasserij ateliers Schoonmakers gevraagd strijksters,perssters, mangelsters en vouwsters Gevraagd: Nederland doet mee aan Europees T.V.-programma Rampenfonds ontving reeds meer dan verwacht was Nieuwe zelfverwijten der Hongaarse regering Eerste eis in Indonesië: „verdelging" der benden Jaarverslag van UNO Brits-Egyptisch contact over Suez-kanaalzöne Waterpolo Zwemclub Rotterdam in conflict met sportcommissie van KNZB Schoakvierkamp in Amsterdam Paardensport Programma ten bate van de ouden van dagen Sport in 't kort Opbrengst collecte Speeltuinvereniging Kindervreugd Postduivensport Kleuterschool voor Poortvliet Verbetering van trottoirs Bouw van 24 woningen met drie woonlagen Grond bij Julianaboom HUNKEMÖLLER LEXIS nette werkster Een volslagen zelfstandige VERFSPUITER ANALYST A flinke meisjes en leerlingen KOPERWERKERS PLAATWERKERS CONSTR. BANKWERKERS PONSERS - STAMPERS GEREEDSCHAPMAKERS ELECTRO-MONTEURS en leerlingen in deze vakken. JONGSTE KANTOORBEDIENDE. V STENO-TYPISTE A. JONGSTE BEDIENDE (VR.) B MAGAZIJNBEDIENDE (MNL.) N.V. KON. MIJ. een groepsleider enige tekenaar constructeurs een vliegtuigbouwkundig constructeur, enige gereedschappen en mailen-constructeurs, enige gereedschappen en mallen-tekenaar- constructeurs, enige gereedschappen en mailen-tekenaars DINSDAG 4 AUGUSTUS 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vanmorgen is het Santpoortse feest van elk jaar, dat in de maand Augustus een zekere vermaardheid is gaan genieten, on der auspiciën van de plaatselijke Harddra- verijvereniging met de ringrijderijen be gonnen. Met een strak-blauwe lucht als welkome gast en vele honderden langs het lijntje hebben talloze meisjes en jongens en ook ouderen hun geluk beproefd met ring- rijden: onder de „schaats" voor de „Wey- man" is het een sportieve strijd geworden om de meeste omlopen en pas na enige kampritten konden de winnaars bekend gemaakt worden. Prijzen ringrijden Niet minder dan 64 meisjes trokken in een kleurige stoet onder de schaats door en om tien uur al kon de drie man sterke jury met rekenen beginnen: Nelly de Boer bleek de le prijs bijeen te hebben gesto ken. Femmy v. d. Kolk kreeg luide toe gejuicht de tweede prijs en mevrouw De Wit en Gerda Warren werden respec tievelijk 3 en 4. De ruim veertig jongens en mannen zet ten er ook spoed achter en de kleine Kees Hendrikse reeg met een verbluffend ge mak alle acht ringen aan de sabel, waar mee hij de zege wegdroeg, tegen veler ver wachting in, die de oudgediende Stege- meijer alweer een beste kans gaven na een reeks succesvolle jaren. Maar hij werd er dit keer door de jonge garde finaal uitge werkt. Twee werd H. Klauwers, drie J. Molenkamp en vier D. Schipper. De „losse" paarden draafden vervolgens langs de jury, die zich als vanouds een plaatsje had gezocht op een overhuifde wa gen langs het kantje en de stevige boeren paarden hebben hun berijders en berijd sters ettelijke keren langs de haag toe schouwers gedragen. Voor de ringrijderij met tilburies, die vanmiddag deze eerste dag besluit, zijn uit Ter gelegenheid van de radiotentoon stelling die van 29 Augustus tot 6 Septem ber in Düsseldorf zal worden gehouden, zullen de Duitse zenders in samenwerking met de televisie in Frankrijk, Groot-Brit- tannie en Nederland een gemeenschappe lijk televisieprogramma uitzenden. De Ne derlandse televisie zal voor een cabaret programma en een folkloristische uitzen ding zoi-gen. Tot nu toe is in het Nationale Rampen fonds een bedrag van 126,9 millioen gulden gestort. Hiermede is het streefbedrag van 125 millioen gulden ruim overschreden. WENEN (Reuter) Volgens radio- Boedapest is in een hoofdartikel van het Hongaarse communistische blad „Szanad Nep" verklaarde, dat pogingen om het land economisch onafhankelijk te maken „ver keerd" zijn geweest. „Wij overschatten de mogelijkheden van onze zware industrie en overdreven het tempo van de industriali satie, terwijl de landbouw werd verwaar loosd," aldus het blad. Het voegde hieraan toe, dat de handel met de volksdemocra tieën, zou worden uitgebreid en dat gehoopt werd op ontwikkeling van de handel met kapitalistische landen op basis van weder zijds belang en voordeel." Ook werd toegegeven, dat het onlangs ingevoerde Stachanow-stelsel, is mislukt. Aanvankelijk was het een groot succes, al dus „Szabad Nep", doch de jongste cijfers gaven een grote achteruitgang te zien. DJAKARTA (Aneta) Vice-premier Wongsonegoro heeft Maandag aan demon stranten medegedeeld, dat op de eerste ver gadering van het Indonesische kabinet (Waarschijnlijk Vrijdag) het eerste punt van de agenda de veiligheid zal zijn. Men zal alles doen om benden als Darul Islam, Tentara Islam Indonesia, Bambu Rintjing enzovoort te verdelgen. Daartoe zal een „laatste bevel" worden uitgegeven. De nieuwe premier, Ali Sastroamidjojo, wordt aan het eind van deze week in Dja karta verwacht. De chef van de mobiele garde in Celebes, Tenku_Asari, heeft aan Aneta medegedeeld, dat de veiligheid in de Minahassa thans goed is. Er zijn weliswaar nog kleine ben den in de bergen, maar deze hebben vrij wel niets te betekenen. Zij zullen vanzelf tot een geordend'bestaan terugkeren, zo zei hij. In Juni meldden zich 29 bendeleden. NEW YORK (AFP) Maandag is het eerste jaarverslag van de nieuwe secreta ris-generaal van de UNO, Hammerskjoeld, aan de Algemene Vergadering, die op 15 September haar achtste zitting zal begin nen, gepubliceerd. Hammerskjoeld ver klaart in dit rapport dat, hoewel de ge schillen, die de huidige wereld verdeeld houden, niet op te lossen lijken, voortdu rend nieuwe mogelijkheden ontstaan en men nooit de hoop op een oplossing mag opgeven. Hij verklaart voorts in het verslag, dat voor de ondertekening van het bestand in Korea werd opgesteld, dat een bestand een overwinning van het beginsel van collec tieve veiligheid zou betekenen en de mis lukking van de poging om Korea „door ge wapende aggressie" te verenigen. Naar aanleiding van het ontslag van een aantal Amerikaanse UNO-functionarissen, beschuldigd van anti-Amerikaanse activi teit, verklaart Hammerskjoeld dat, indien de functionarissen zich moeten onthouden van alle politieke activiteit buiten hun werkkring, zij gevrijwaard moeten zijn voor alle druk van de zijde der regeringen. CAIRO (Reuter) Vertegenwoordigers van Egypte en Groot-Brittannië zullen Donderdag voor de tweede maal niet-offi- cieel beraadslagen over het vraagstuk der Suezkanaal-zöne. De eerste informele bespreking werd dertig Juli gehouden. CC cooooooooooooooooo Dinsdag: 4 Augustus: 1424 uur: Lunapark op het terrein aan de Hoofdstraat. Woensdag 5 Augustus: 18.30 uur: Ronde van Santpoort. 1424 uur: Lunapark op het terrein aan de Hoofdstraat. Donderdag 6 Augustus: 14 uur: Kortebaandraverij aan de Westlaan. 1424 uur: Lunapark op het terrein aan de Hoofdstraat. alle hoeken van Noordholland de inschrij vingen binnengekomen en als na afloop de stoet der deelnemers met muziek voorop door het dorp trekt, zal de glorie van vele boerenhofsteden te bewonderen zijn op deze eerste dag van Santpoorts feestweek, die een week van het paard wordt. Lunapark open In korte tijd is aan de Hoofdstraat een fiks Lunapark verrezen met een spin, een scooter en een gezellige „straat" vol kra men. Tot vanavond 12 uur blijven de ver makelijkheden open. De winkeliers van het dorp hebben hun beste beentje voorgezet en de étalages bij de feestelijke sfeer van deze paar dagen aangepast. Tussen het bestuur van de Zwemclub Rot terdam en de sportcommissie van de KNZB is een conflict gerezen, dat voor de Rotter damse vereniging aanleiding is geweest om te weigeren de voor Vrijdag 31 Juli j.l. vast gestelde waterpolowedstrijd tegen AZ en PC (Amersfoort) (le klasse a zomercompe- tite KNZB) te spelen. Bovendien hebben zeven leden van de Zwemclub Rotterdam, die allen als waterpolo-scheidsrecliter fungeren, de bond ervan in kennis gesteld dat zij in verband met een en ander geen door de KNZB vastgestelde ontmoetingen meer wen sen te leiden. Reeds vóór de zomercompetitie een aan vang nam had Zwemclub Rotterdam aan de sportcommissie van de KNZB verzocht het rooster zodanig in te delen, dat Rotterdam alle thuiswedstrijden op Zaterdagavond op het programma zou krijgen. In samenwer king met LAC, ODZ. RZ en PC en RET waren alle ontmoetingen in de afgelopen wintercompetitie ook op de Zaterdagavon den verwerkt en gezien de grote publieke belangstelling en mede daardoor de ge maakte propaganda voor het waterpolo kwam het het Rotterdam-bestuur wenselijk voor, dat die toestand ook voor de zomer competitie gehandhaafd zou blijven. Bij het uitkomen van het rooster bleek, aldus de Zwemclub Rotterdam, echter met de wensen in het geheel geen rekening ge houden te zijn. Van Rotterdamse zijde werd daarop een protest ingediend, dat door de sportcommissie werd afgewezen omdat ..het spelen van thuiswedstrijden door Rotterdam op Zaterdagavond de training van het Ne derlands zevental en de nationale jeugd- ploeg niet ten goede zou komen". (Enkele clubs in de eerste klasse A hebben spelers in de gelederen, die deel uitmaken van ver tegenwoordigende teams). Zwemclub Rotter dam is vervolgens in beroep gegaan bij het bondsbestuur. dat de kwestie opnieuw naar de sportcommissie verwees. Een bespreking tussen afgevaardigden van de sportcommis sie en van Zwemclub Rotterdam leverde geen resultaat op. Daarop besloot Rotterdam de wedstrijd tegen AZ en PC (de Amers- foorters waren wel in de Maasstad versche nen) niet te spelen. De tweede ronde van de Amsterdamse schaakvierkamp heeft een overwinning gebracht voor Van den Berg op de Ameri kaan Ed. Lasker. Van Scheltinga speelde remise met Lod Prins. Na twee ronden staat Van den Berg met 11/2 Punt bovenaan. Lasker en Van Schel tinga delen de tweede plaats met ieder 1 punt, Prins sluit met een V2 punt de rij. LAUSANNE (ANP). De kanselier van het I.O.C., Otto Mayer heeft een telegram ontvangen uit Melbourne waarin het Austra lische organisatiecomité verklaart vast van plan te zijn in 1956 Olympische hippische wedstrijden te houden overeenkomstig art. 42 van de Olympische reglementen. Krach tens dit artikel kunnen hippische wedstrij den op het program worden gezet indien er tenminste zes landen voor inschrijven. Het telegram werd verzonden na de verklaring van het I.O.C., dat tijdens de spelen te Mel bourne geen hippische wedstrijden zouden worden georganiseerd, zulks in verband met de weigering van Australië om de quarantaine-bepalingen in te trekken voor uit het buitenland mee te brengen paarden. Otto Mayer herinnerde er aan dat deze bepalingen niet gelden voor paarden uit Groot-Brittannië. Ierland en Nieuw Zeeland. Met Australië zijn er dus vier landen die mee zouden kunnen doen. Wil de paarden sport op het Olympisch program worden geplaatst dan moeten er nog twee landen bij komen. „Persoonlijk zie ik niet in', zeide de kanselier, „hoe een deelnemer zijn paarden kan meebrengen, daarna zes maanden in Australië blijven zonder iets uit te voeren, en dan toch nog als amateur kan worden beschouwd. Niemaand kan zo lang van huis blijven zonder op de een of andere wijze financieel gesteund te worden, tenzij hij zeer gefortuneerd is. en ik ken niemand dit dit zou willen doen". Otto Mayer verklaarde verder dat de sug gestie van de bekende Britse ruiter kol. Harry Llewellyn om de hippische wedstrijden te Dublin of in een stad in Zuid-Amerika te organiseren, in strijd was met de Olympische reglementen. Want deze schrijven voor dat alle wedstrijden in of in de omgeving van de stad moeten worden gehouden waaraan de spelen zijn toegewezen. „Als men deze regels wil wijzigen dan is dat natuurlijk een andere zaak", voegde hij hier aan toe, „maar zoals de situatie nu is moeten de paardensport nummers te Melbourne worden verwerkt, of helemaal van het programma worden geschrapt". Tenslotte verklaarde hij nog dat de eind beslissing over het al dan niet houden van hippische wedstrijden te Melbourne genomen zal worden in de volgende bijeenkomst van het I.O.C., in 1954 te Athene. Maandag hebben enkele Zandvoortse verenigingen in de muziektent op 't Raad huisplein badgast en inwoner een geani meerde avond aangeboden om daardoor propaganda te maken voor de telkenjare begin September plaats hebbende uitgaans dag van de Zandvoortse oudjes en ter ver steviging van de kas van het comité, naar. Er was om te beginnen het lofwaardige optreden van de accordeonvereniging Zandvoort, die thans voor het eerst onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer Jan Davids uit Haarlem concerteerde. Er werd muzikaal en enthousiast gespeeld. De door de directeur speciaal voor dit ensemble geschreven herkenningsmelodie werd een groot succes. Het ensemble The North Sea Ranchers, eerst als cowboys en later als matrozen, oogstte eveneens uitbundige bijval. Leden van de buurtvereniging „De Wurf" gaven in de tent met begeleiding van de accor- deonnist Gerard Nijkamp een aantrekke lijke demonstratie van de oud-Zandvoort- se dans „Gort met stroop"' en zongen daar na ..Zandvoorts volkslied". Er was zeer veel belangstelling. wnvi VAN EST WON IN KERKRADE. In Kerkrade werd een wielerwedstrijd voor professionals gehouden over 80 km., waar aan de Nederlandse Tour de France ploeg deelnam. De uitslag was: 1. Wim van Est 2 uur 9 min. 5 sec. (8 pnt.). Op 1 ronde: 2. Piet Haan (11 pnt.); 3. Van As (11 pnt.); 4. Wout Wagtmans (0 pnt.). Op 2 ronden: 5. Henk Stevens (11 pnt.). GROOT BRITTANNIë ZEGEVIERDE OP TWEE FRONTEN. De alhletieklanden- wedstrijd tussen Groot Brittannië en Frank rijk is door de Britten zowel bij de dames als bij de heren gewonnen. Bij de dames was de eindstand 6933 pnt., bij de heren 12779 punten. KRAMER EN SEGURA KRIJGEN GEEN VISA VOOR ZUID-AFRIKA. De Ameri kaanse tennis profs Jack Kramer en Fran cisco Segura zullen geen visa krijgen voor Zuid-Afrika, waar zij in de maand Septem ber enkele wedstrijden zouden spelen. De minister van Binnenlandse Zaken van Zuid-Afrika, de heer T. E. Donges, heeft de voorzitter van de Tennisbond van de Oostelijke provincie laten weten, dat de regering niet wenst dat tennisprofs devie zen kosten. SCHUIMRUBBERTENTOONSTELLING Door de Rubber-Stichting te Delft zal op 11. 12 en 13 Augustus een educatieve tentoon stelling gehouden worden, die een overzicht zal geven van de toepassing en eigenschap pen van schuimrubber. Deze expositie is ondergebracht in twee tentoonstellingswa gens. die opgesteld staan aan 't Kerkpleintje. De tentoonstelling zal de gehele dag en ook des avonds geopend zijn. De collecte voor „Herwonnen Levens kracht", die Zaterdag 25 Juli te Zandvoort werd gehouden, heeft opgebracht een bedrag van f468,97. Mevrouw Failé-Julien, bestuurslid van de Zandvoortse speeltuinvereniging „Kin dervreugd", slaagde voor het door de Ne derlandse Unie van Speeltuinorganisaties (N.U.S.O.) te Amsterdam gehouden exa men voor spel- en sportleidster. Zij be haalde het diploma voor grote en kleine spelen. Het examen werd afgenomen door een commissie onder voorzitterschap van de heer Boon, inspecteur voor lichamelijke opvoeding te Amsterdam. Het bestuur heeft de uitslag bekend ge maakt van de ballonnenwedstrijd. Van de aan de ballonnen bevestigde kaartjes wer den er 21 terug'ontvangen, n.l. 3 van Ter schelling. 3 van Texel en de rest uit de omstreken van den Helder. De eerste prijs was voor Yvonne Schoorl. de tweede voor Peter van Keulen en de derde voor Truus van Duin. De Zandvoortse postduivenvereniging „Pleines" nam Zondag deel aan de wedvlucht van Quiévrain (Fr.) af, over een afstand van 226 km. Des morgens om halfacht gelost, werd de eerste vogel in Zandvoort getoond om 10 uur 55 minuten 59 seconden. De uitslagen waren als volgt: J. Schrander 1, 16, 32. 49; H. Lansdorp 2. 48; C. K. Draijer 3. 21; C. Koper 4. 22, 36, 37; P. Koper 5, 9, 18, 27; C. Visser 6. 34, 44; A. Dorsman 7, 11, 14. 28, 41, 43. 45. 46: J. de Leeuw 8, 40; G. Driehuizen 12, 23; H. Bartens 10, 30; P. Pe ters 13; IJ. van 't Hert 15, 25, 31; W. G. Ko ning 17. 39. 42; K. Driehuizen 19, 33. 35; K. Kramer 20, 24; A. Molenaar 26; M. Buis 29, 38, 47. Op 2 April heeft de gemeenteraad van Haarlemmermeer besloten om het houten gebouw, dat kort geleden in gebruik was bij de afdeling financiën, in het kader van de hulpverlening aan de rampgebieden, aan de gemeente Poortvliet te schenken, het voor rekening van de gemeente daar heen te vervoeren, ter plaatse weer op ie richten en voor kleuterschooltje geschikt te maken. De verbouwing van het raadhuis is thans zover gevorderd, dat de afdeling financiën dit gebouw heeft ontruimd en inmiddels haar intrek heeft genomen in een vrijge komen lokaal in het raadhuis. Direct na de ontruiming is met het af breken een aanvang gemaakt. Op 13 Juli is het gebouw in gedemonteerde staat per vrachtauto naar de gemeente Poortvliet vervoerd. Daar op het eiland Tholen een tekort aan arbeidskrachten is hebben B. en W. ge meend enige gemeentewerklieden naar Poortvliet te moeten uitzenden teneinde een spoedige opbouw te bewerkstelligen. De kosten van het afbreken, het vervoer, de opbouw en de inwendige verbouwing tot kleuterschool worden geraamd op hoogstens 5.000. Als bijzonderheid zij vermeld dat een in Haarlemmermeer gevestigde lood- en zink- werker en een electricien hebben toegezegd voor de door hen aldaar te verrichten werk zaamheden geen arbeidsloon in rekening te zullen brengen, terwijl de aansluiting op de waterleiding, te verzorgen door het Waterbedrijf Tholen, eveneens gratis zal geschieden. Bovendien heeft een Zweedse organisa tie voor hulp aan kinderen aan het ge meentebestuur van Poortvliet medegedeeld de gehele verzorging van de inrichting van de kleuterschool, als meubilair, vloerbe dekking en stoffering op zich te zullen nemen. B. en W. stellen de gemeenteraad voor een crediet van 5000 te verlenen voor het afbreken, vervoer, opbouw en inrichting tot kleuterschool van het houten gebouw. VARKENSMARKT LEIDEN LEIDEN, 4 Augustus. Aanvoer 312 stuks. Notering: zware van f193 tot f196; lichte f178 tot f187; zeugen van f170 tot f 180. Handel vlot. Enkele iets lager. Op de gemeentebegroting 1953 is een be drag van f 20.000 uitgetrokken voor verbe- tering van trottoirs. B. en W. van Haarlem mermeer stellen de gemeenteraad voor de grinltrottoirs, gelegen aan de beide zijden van de Nieuvveweg, tussen de Kruisweg en de Leeghwaterstraat, respectievelijk de Parklaan, de Zuidzijde van de Raadhuis laan, tussen de Hoofdweg en de Fortweg en de beide zijden van de Mai-kt.laan, tussen het Marktplein en de Concourslaan, te be tegelen. Plet tegeltrottoir langs de Zuidzijde van de Prinses Irenestraat zal verbeterd worden en het tegeltrottoir, langs de Noord zijde van de Kruisweg, tussen het Markt plein en de Kagertocht, zal verbeterd wor den. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben aan Haarlemmermeer een bouwvo lume toegekend voor de bouw van vieren twintig woningwetwoningen te Zwanen burg. Volgens B. en W. is de enige plaats, waar deze woningen op het ogenblik ge sticht kunnen worden, in de straat die zich uitstrekt tussen de Kerkhoflaan en de Ma- rialaan. Het zal noodzakelijk zijn de bouw als verdiepingbouw met drie woonlagen te doen plaats vinden. De stichlingskosten worden geraamd op f 255.000, waarvan f 15.000 voor het bouwrijp maken. B. en W. van Haarlemmermeer stellen de gemeenteraad voor tot de bouw over te gaan en een bedrag van f 255.000 beschik baar te stellen. De vereniging „Dorp Vijfhuizen" heeft destijds op het perceel, gelegen langs de Spieringweg te Vijfhuizen'een Julianaboom geplant en daar omheen een smeedijzeren hek geplaatst. De staat, die eigenaar is van dit perceel, acht het gewenst, dat de grond die door het hek wordt omsloten door de gemeente wordt gekocht. Het terreintje heeft een oppervlakte van ongeveer 10 m.2 en de gevraagde koopprijs bedraagt f 10. B. en W. van Haarlemmermeer stellen de gemeente raad voor het perceeltje te kopen. Enige en algemene kennisgeving. Getrou w d: W. F. DE GROOT en Mevrouw W. KEIJSER Heemstede, 3 Aug. 1953. Tot onze diepe droefheid overleed heden te Luxem burg. geheel onverwacht, onze geliefde man en vader JAN DE RUITER in de leeftijd van 63 jaar. J. W. de Ruiter- Steenkist Nina Ellen Heemstede, 31 Juli 1953. Fred, van Eedenplein 29. Liever geen bezoek en geen bloemen De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 5 Augustus a.s. te 1 uur op de Algemene Begraaf plaats te Heemstede. A. P. Nolen Internist PRAKTIJK HERVAT. H. D. G. A. Immink Arts AFWEZIG TOT 31 AUG. Praktijk door de artsen Eg berts (tot 24 Aug.), Drijber. Eenhoorn. C. G. J. Bos en van Oldenborgh. J. H. A. van der Wal Tandarts PRAKTIJK HERVAT. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. Donderdag 6 Aug. 8 uur; GOEDKOOP is 0UURK00PI rijwiellamp Lel op hel merk VT Ze gaart jaren meel GR. HOUTSTRAAT 71 vraagt Liefst ongehuwd. GEMEENTE HAARLEM Ter Gemeentesecretarie wor den gevraagd enige met ervaring. Beloning af hankelijk van leeftijd en er varing. Sollicitaties inzen den aan de Burgemeester van Haarlem binnen 1 week na plaatsing van deze adver tentie. Kleding Industrie „Vrizo" vraagt Machinestiksters voor mantels. Thuiswerk sters v. handwerk. Aan melden: dagelijks van 8 tot 5 u. Bakenessergracht 65. Na 6 uur: N.A. Dupker Molenaerstr. 33 of J. Hoe- dernan. Tesselschadestr. 37 (vast werk) zomede een aan komende kracht, kunnen ge plaatst worden bij Keur en Snelt.) es, Harmenjansweg 21, Haarlem. Gevraagd voor direct nette LOOPJONGEN, pl.m. 16 j. Beun's Bloemenmagazijn, Gierstr. 75. Tel. 14858, Hrl. Gevr. voor direct, Analyst, d'ipl. le en liefst ook 2e deel en met erv. op org. prep, ge bied. Uitv. soli, of pers. aanm. Rids, Spanjaardslaan 7 Haarlem. BI Confectie-atelier 99- vraagt Aanmelden dagelijks van 95 uur: Gasthuisstraat 3 Haarlem. Na 6 uur: Mevr. Sala. Gruttostraat 32. Haarlem (N.); de hr Winter. H. J. Koenenstr. 12, Hrl. WIJ VRAGEN: FLINKE EN AANKOMENDE MEISJES WASSERIJ HOEK EN VAART. Bloemendaalsestraatweg 17. Santpoort-Station. In ons bedrijf kunnen nog enige nette geplaatst worden. Prettig werk Goede sociale verzorging V Aantrekkelijk loon Aanmelding bij de personeelschef dagelijks van 8—17 uur. MR. CORNELISSTRAAT 33—35 N.V. WASSERIJ PEEPERKORN. Blekcrsvaartweg 43, Heem stede, vraagt ongehuwd. Minimum leeftijd 18 jaar. Aanmelden tussen 18 en 20 uur. Nassaulaan 32. GEVRAAGD op Metaalwarenfabriek: Ook een M.F.S.. Transvaalstraat 8, Haarlem-Noord. WIJ VRAGEN.... voor spoedige indiensttreding voor halve dagen tot 45 jaar voor de afdeling Verpakking. Indiensttreding na medische goedkeuring. Aanmelden dagelijks van 8.3010 uur v.m.. uitgezonderd 's Zaterdags, bij de Sociale Af deling van cacao- cn chocoladefabrieken N.V., Haarlem PHARMACEUTISCH BEDRIJF vraagt voor spoedige in diensttreding een geroutineerd (Ned. en Eng.), leeftijd tot 22 jaar. Uitv. soil. m. opg. verl. sal. no. 2595 Wensing's Adv. Bur., Tempeliersstraat 32. EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ, Kamper singel 56, vraagt En nu prettig werk gezocht dagelijks van 5—8 uur kunt U alle inlichtingen verkrijgen over ons atelierwerk en verdiensten bij Mevr. Koning. Verspronckweg 52, Haarlem. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hillegom roepen sollicitanten op voor de per 1 October a.s. aanvangende cur sus aan de gemeentelijke avondschool voor Nijverheids onderwijs voor: a. leraar technisch schetsen (6 uren); b. leraar metaalbewerking (theoretische vakken 6 uren); c. leraar bouwkunde (theoretische vakken en tekenen 7 uren), d. leraar Nederlandse taal (3 a 4 uren); e. leraar wiskunde, natuur- en werktuigkunde (7 uren); f. leraar autotechnlek/electrotechniek (pl.m. 6 uren). Sollicitaties schriftelijk in te zenden vóór 10 Augustus a.s. aan de Directeur der school, de heer F. Belle. Zaanenlaan 118 te Haarlem. voor kantoorwerkzaamheden en telefoonbedie ning, leeftijd tot 17 jaar. leeftijd tot 18 jaar. Persoonlijk aanmelden Woensdag 5 Aug. tussen 14 en 16 uur: TEBO, Spekstraat 10—12, Haarlem. Wij vragen voor spoedige indiensttreding 1417 jaar en 1821 jaar om in het vak te worden opgeleid. Indiensttreding na medische goedkeuring. Aanmelden bij de portier dagelijks van 1114 uur; uitgezonderd Zaterdags. cacao- en chocoladefabrieken N.V, Haarlem Afd. DORDRECHT vraagt voor haar Scheepsbouw-tekenkamer en bij voorkeur met ervaring van jachten- bouw en/of lichtmetaalconstructies. Op de Tekenkamer Vliegtuigbouw is plaats voor M.T.S.. P.B.N.A. of soortgelijke opleiding. Tekenkamer-ervaring is vereist, alsmede kennis van de Engelse taal. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen te rich ten aan Afd. Personeel, Kilkade 11 te Dordrecht.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8