Zowel Nederlandse dames- als heren- verloor duel met Duitsland ploeg Nederlandse topspelers klasse minder dan Belgische tennissers ij dames was het verschil uiterst gering: 48,5-46,5 Bij Australiër Campbell (Norton) won spannende race in 500 cc klasse Senioren- en juniorenploeg van HAV „Haarlem" won clubontmoeting Tienduizend toeschouwers bij interland-athletiek Puck Brouwer won de 100 en 200 meter Simons Nederlands kampioen in 350 cc BELGIë-NEDERLAND: 31-3... Brit Gordon Pirie versloeg Santee op Britse spelen Golf Nederlander G. P. de Wit leidt bij Europeanen Motorwedstrijden in Tubbergen W 'aterpolo Spaanse ploeg logeert Woensdag in G.I.O.S. WASSERIJ DUYN GOEDE ATHLETIEK AAN KLEVERLAAN MAANDAG 10 AUGUSTUS 1953 Nederland heeft het tweevoudig athletiekduel met Duitsland verloren. Maar het is een eervolle nederlaag geworden. De Nederlandse dames moesten met slechts twee punten verschil (46 1/2 om 48 1/2) de eerste plaats aan haar tegenstandsters afstaan. Bij de heren was het verschil - maar wie had dat ook anders verwacht - groter. Zeventig punten bedroeg (187 tegen 117) de winst van de Duitsers. Doch de wijze, waarop de oranjebroeken zich teweer stelden was - na de kleurloze vertoning van een week geleden in Antwerpen - bepaald opwekkend. Toch had den de ruim tienduizend toeschouwers in het Emm a-sportpark in Treebeek thuis misschien nog wel van een Nederlandse overwinning bij de dames kunnen ver tellen. Een blessure heeft deze zege echter in de weg gestaan. Want de ver wonding aan de knieband van Fanny Blankers-Koen speelde de Amsterdamse na het afwerken van de 80 meter horden parten, waardoor het raadzamer werd geacht haar voor de 100 meter terug te trekken. Dat kostte het Nedelandse team ongetwijfeld enkele, en bij een 48 1/2-46 1/2 nederlaag, wel heel kostbare punten. Op die 80 meter horden was Fanny reeds met een pijnlijke knie van start ge gaan, veranderde daardoor van pas, raak te als gevolg daarvan uit balans en kwam even in aanraking met de vierde horde. Een en ander vormde voor de Amsterdam se echter toch niet zo'n grote handicap dat zij haar rivale Maria Sander in een zeer spannende finish toch nog versloeg: beiden 11,4 seconde. Willy Lust liet zich overigens ook niet onbetuigd. In 11,6 sec. nam zij fraai de derde plaats voor haar rekening. Maar dit nummer had van Fan ny BlankersKoen toch te veel geëist. Zo vertrokken op de 100 meter Puck Brouwer en Gré de Jongh voor Nederland. Voor het Celebes-meisje werd het een bij zonder prettige race. Niet alleen dat zij in 12 sec. rond de zege voor zich opeiste daarbij Maria Sander met 0,1 sec. verschil kloppend doch bovendien betekende dit, dat zij het deze middag tot een dubbele overwinning had gebracht. Ook op de 200 meter had zij n.l. haar team in 24.8 sec. zegevierend over de eindstreep gebracht. Helga Arentz bleek op het rechte eind niet tegen de snelheid van haar concur rente bestand en moest in 24,9 sec. het hoofd voor Puck Brouwer buigen. Gré de Jongh nam met 25,2 sec. de derde plaats voor haar rekening, evenals zij dat op de 100 meter waar zij weliswaar in 12,2 sec. met Ingricl Kühn de buit moest delen gedaan had. Technische nummers De verwachting, dat de Duitse athletes de technische nummers vrijwel alle naar zich toe zouden halen, is waarheid gewor den. Alleen het hoogspringen leverde een Nederlands succes op. Een aanzienlijk suc ces, want Dinie Iiilbranclie sprong de res pectabele hoogte van 1.60 meter, een nieuw persoonlijk secord. De jeugdige Elly Hobers wilde hierbij niet ten achter blijven. Met 1.53 meter werd zij tweede, een afstand die ook al een persoonlijk beste prestatie betekende. Maar op kogelstoten, discus- en speerwerpen gingen de b.eide eerste plaatsen wel naar de Duitse dames. Willy Lust zorgde er voor, dat het bij het vèrspringen anders ging. Bleek Erika Fisch met 5.75 meter onbereikbaar voor haar, de tweede plaats eigende zij zich overtui gend met 5.62 meter toe. Ans Panhorst Niessink kwam bij het kogelstoten overi gens ook met een surprise aandragen door de nationale kampioene Jo van Schou wenCramer met 1 centimeter verschil (11.41 meter tegen 11.40) terug te wijzen. Ondanks twee uitgesproken slechte wis sels wisten Fanny Blankers (die nu weer van de partij was en als eerste startte), Dickey van Dijk, Gré de Jongh en Puck Brouwer tenslotte van de 4 x 100 meter estafette een onbedreigde Nederlandse overwinning in 47,6 sec. te maken. Heren Dat de heren het tegen de Duitsers, die op het ogenblik weer uit een onuitputtelijk schijnend arsenaal van klasse-lopers kun nen putten, zouden afleggen, er was nie mand die daaraan twijfelde. Maar de Ne derlandse heren hebben toch laten zien en het was prettig dat te merken dat wanneer het er op aan komt er wel dege lijk „gevochten" kan worden voor de pun ten. Zo kon het gebeuren dat op de 100 meter ADV VltT EN Tl F, Bij de Britse spelen in het stadion van White City heeft de Brit Gordon Pirie voor een verrassing gezorgd door de wedstrijd over 1 mijl om de Emsley-Carter trofee te winnen voor de Amerikaan Santee, die kort geleden nog op deze afstand 4 min. 2,4 sec. had genoteerd, een tijd van wereldgehalte. Pirie ging Santee voor in de laatste bocht en hield stand tegen de eindspurt van de Amerikaan op het laatste stuk om te win nen in 4 min. 6.8 sec. Voorts won Whitfield (USA) de 880 yards in 1 min. 51,8 sec., Mashburn (USA) de 440 yards in 48,3 sec., Thomson (USA) de 120 yards horden in 14,4 sec. en Gracie (Groot-Brittannië) de 440 yards horden in 53,1 sec. Het kogelslingeren was voor de Ameri kaan Engel met 57,53 meter. De overige uitslagen waren: 22 yards horden 1. Vine (Gr.-Brittannië) 24,6 sec., 220 yards: 1. Schatzle (USA) 21,8 sec., vèrspringen: 1. Platt (Gr.-Brittannië) 7,06 meter, hoogspringen: 1. Shelton (USA) 1.98 meter, polsstok-hoog: 1. Barnes (USA) 4.11 meter, kogelstoten: 1. O'Brien (USA) 17,02 meter, 3 mijl: 1. Herman (België) 13 min. 50 sec. Bij de dames won mejuffrouw A. Paish- ley (Gr.-Brittannië) de 100 yards in 11,3 sec. en mejuffrouw Lerwill (Gr.-Brittan nië) het hoogspringen met 1.67 meter. Rulander vorige week door de Belgische gebroeders Vercruysse kansloos geslagen naar een even fraaie als verrassende zege liep. Dank zij een zeer sterke finish werd hij in 11 sec. precies eerste vóór Jen sen voor wie de horloges op dezelfde tijd werden afgestopt. En invaller Sleeuwen- hoek die Hardeveld verving, paste zich uit stekend in het milieu aan en arriveerde in eveneens 11 sec. als derde. Eerder op de middag hadden Nederhand en Broeken op de 110 meter horden een reprise gegeven van het stukje, dat zij zeven dagen geleden op de sintels van het Beerschot-terrein hadden weggegeven. Ook nu weer gingen zij als een en twee (beiden 15,2 sec.) over de streep, daarmee Neder land opnieuw aan 12 punten helpend. De lange Visser bleek aan 7.20 meter ruimschoots voldoende te hebben om ook het vèrspringen in handen van onze land genoten te brengen. De overige vijf deel nemers, van wie de in België woonachtige Nederlander Wessels met 6.88 meter derde werd, kwamen geen van alle boven de 7 meter-grens. Persoonlijke records Rem en Van der Wees gebruikten de 800 meter om hun persoonlijke recoxxls belangrijk scherper te stellen. In het ge vecht met Cleve en Friedrich, die er 300 meter voor het einde vandoor gingen en niet te achterhalen waren, waren zij vol maakt kansloos. Maar aan het hoge tempo trokken zij zich toch zodanig op, dat zij resp. 1 min. 53.8 sec. (derde plaats) en 1 min. 55.4 sec. noteerden. Govers en Van den Wildenberg deden hetzelfde op de 1500 meter. Lamers zege vierde fraai in 3 min. 51.8 sec., Schlegel werd tweede in 3 min. 52.8 sec. en Van den Wildenberg en Govers resp. derde en vijf de in de beste tijd, ooit door hen gemaakt, 3 min. 56.2 sec. en 3 min. 58.6 sec. Fekkes, de 5000 meter-loper, die thans uitstekend in vorm is, voelde blijkbaar ook wel voor zoiets. Hij deed geen half werk, want op de 5 kilometer, prachtig door de Duitse crack (voor wie het een race tegen het horloge was) Schade in 14 min. 28.8 sec. gewonnen, nam hij in een bijzonder knappe 14 min. 44.4 sec. de tweede plaats voor zijn rekening. Ilij verbeterde hier mee zijn persoonlijk record met ruim 14 seconden. Malipaard, die vierde werd, wil de niet voor hem onder doen en kwam in 15 min. 11 sec. wederom onder zijn per soonlijke heste tijd. In het Feijenoordstadion in Rotterdam werden Zondag tot besluit van het seizoen speedway-races gehouden. Van voor naar achter: Phil Bishop (Engeland), Glen Mytchell (Zuid-Afrika), Howdy By ford (Engeland) en Frank Newton (Zuid-Afrika) Wereldkampioenschap Na de derde ronde van het tournooi om het wereldkampioenschap (golf) voor pro fessionals, dat op de baan van de Tam O'Shanter Country Club in de buux-t van Chicago wordt gehouden, hebben vier man de leiding met ieder een totaal van 209. Doug Ford bereikte deze score door de 18 holes van de derde ronde in 67 slagen rond te gaan, Dave Douglas noteerde 72. Chanler Harper 71 en Lew Worsham had den 73 slagen nodig. En Oliver, die na de tweede ronde de leiding had, scoorde in de derde ronde 79. Hij kreeg echter twee strafpunten wegens argumenteren met een official, zodat hij op een totaal van 216 kwam. Bij de Europeanen staan drie spelers aan de kop. Onze landgenoot G. P. de Wit, de Zweed Werkell en de Italiaan Grappasoni hebben ieder een totaal van 224. Zij noteer den in de derde ronde respectievelijk 80, 77 en 80. Ruim zeven uur hebben Zaterdag meer dan 150 renners uit twaalf landen in acht races gestreden om de grote prijzen van Tubbergen. Races, sneller dan er ooit in Twente zijn gereden en die dikwijls een spannend verloop hadden. Vooral de meer dan zeven tig buitenlandse coureurs joegen hun machines met enorme vaart over het ruim negen kilometer lange Twentse circuit, waarbij het uiterste uit de motoren werd gehaald. Vaak zelfs meer dan dat, want in de vinnige duels vlogen enkele deelnemers uit een bocht. Vooral in de zware klasse aan het einde van de lange wedstrijddag was dit het geval, maar het liep allemaal gelukkig nogal goed af. De Nederlander Piet Bakker presteerde het zelfs na een paar maal in een bocht over de kop te zijn geslagen de race met zijn gedeukte motor te vervolgen. Al onze nationale cracks hebben zich trou wens in het sterke internationale gezelschap uitstekend geweerd. Hun machines kwa men echter snelheid tekort en slechts Piet Knijnenburg, die bij de DKW-renstal was ingedeeld en Piet Bakker met zijn snelle Norton bleken in staat een rol van betekenis te spelen. Niettemin vroeg de strijd, die de Nederlandse renners onderling dikwijls in de achterhoede leverden alle aandacht, want de Tubbergse races telden mee voor de Nederlandse wegkampioenschappen. Een maximum aan spanning en sensatie bracht de zware internationale klasse, waarin de Australiër K. Campbell, die met een snelheid van soms meer dan 146 kilo meter per uur over het bochtige circuit stoof, voortdurend werd opgejaagd door zijn 'achtervolger, zijn landgenoten Laing, eveneens op Norton, en Scott op Matchless alsmede de Nieuw-Zeelander Laurent en de Engelsman Julian, beiden op Norton en de Italiaan Pagani op zijn Gilera. Achter de rug van Cambell speelden zich de duels af, waarbij zich later ook de Nederlander Piet Bakker voegde, die zich van de ne gende naar ae derde plaats wist op te wer ken. Wiel aan wiel brulden de motoren over het asphalt, dat op enkele plaatsen gevaarlijk zacht begon te worden door de felle zonnestralen, hetgeen naar later bleek van grote invloed is geweest op de afloop van deze race. Drie ongelukken De eerste sensatie kwam in de derde ronde. Laing schoot in een bocht bij Tub- bex-gen de kopman Campbell voox-bij, doch nauwelijks was dit gebeurd of de ketting van zijn motor knapte tengevolge van fou tief schakelen af zodat Campbell opnieuw de leiding nam. De volgende, die een aan val lanceerde was wederom een Austra liër en wel Scott, maar hij verloor de macht over lxet stuur van zijn matchless in een bocht tussen Tubbergen en Fleringen en een rondo later overkwam de Engels man Julian, die de plaats van Scott had ingenomen, hetzelfde. Beiden vlogen uit de bocht, maar zij kwamen er goed af. Zo raakte Cambell al zijn belagex-s kwijt. Slechts de Nieuw-Zeelander Laixi-ent op Norton, die geen risico's nam, en Piet Bak ker hielden vol, doch de voorsprong van Campbell was intussen zo groot geworden, dat zijn positie aan de kop geen gevaar meer liep. In die laatste ronden ging de belangstel- liixg uit naar Piet Bakker, die zich xxaar de derde plaats bad gewerkt. Twee ronden voor het einde werd echter ook hij het slachtoffer van het weke asphalt in eeix van de bochten tussen Tubbergen exx Fle ringen, waar ook Julian exx Scott ten val waren gekomen. De Nederlander kon even wel de race vervolgen en teixslotte nog als zevende over de eindstreep gaan. Nieuwe motoren In de andere races in de internationale klasse concentx-eerde de belangstelling zich op de fabrieksrijders van DKW, die de Tubbergse races hadden uitgekozen om een nieuw geconstrueerde machine in de 250 cc en de 350 c<* klasse te beproeven. En met succes, want in beide klassen wex'd het eclatante Duitse zege. De nieuwe machines bleken razend sne!, vooral de nieuwe dxde- cylinder DKW's die in de 350 cc klasse nauwelijks onder deden voor de snelste halve liters. Hobel., die inet grote voor sprong in de 250 cc klasse had gezegevierd, noteerde in de 350 cc klasse zelfs een ronde met een gemiddelde snelheid van niet min der dan 145.03 km per uur. Ook in de 350 cc klass zou Hobel ongetwijfeld als eerste zijn geëiixdigd, indien hij twee ronden voor het einde niet een mankement aan de ont steking van zijn driecylinder DKW had Bij prachtig weer en voor een talrijk publiek is Zaterdag in Oostende de Iandcnwed- strijd België-Nederland begonnen. En hoewel de Nederlaxxdse spelers en officials zonder enige hóóp op een overwinning naar België waren vertrokken, had toch nie mand, noch de Belgen noch de Nederlanders gedacht dat het een 31-3 nederlaag voor onze landgenoten zou worden. Op de eerste dag moest de Nederlandse ploeg met een 16-0 achterstand gexxoegen xxemexx en het was aaix lxet dooi'zettingsvermogen van onze spelers te danken, dat er Zondag toch xxog van enig succes voor de Nederlaixdcrs koxx worden gesproken. Overigens lag deze nederlaag niet aan de mentaliteit en ook niet aan de tennisbaxxen in Oostende. Neen, de oorzaak vaxx deze gevoelige nederlaag moet gezocht wordexx in het gemiddelde lage spelpeil van onze topspelers. Zondagmorgen werd voor het eerst de Nederlandse driekleur gehesen. Dit was te danken aan Krijt die, na de vorige dag van Geelhand verlox^en te hebben, thans iix twee sets: 61 61 de Belg Delire klopte. Hij domineerde in alle onderdelen van het spel. Voor het tweede Nedexdandse succes in dit tournooi zorgde mevrouw Scholten Klein in haar partij tegen mevrouw Coes- sens. De strijd was-zeer spannend, met een licht Nederlands overwicht in de eerste set die met 75 naar mevrouw Scholten ging. Mevrouw Coessens, plotseling zeer op dreef en met veel brio spelend, won de tweede met 62. De derde was echter weer voor onze landgenote met 63, in weerwil van het felle verzet van de Bel gische speelster. In de damesenkelspelen behaalde mejuf- frouw Mercelis (België) een 62, 64 overwinning op Fenny ten Bosch. Een nor male uitslag want de Belgische speelster is nu eenmaal veel sterker. In de tweede set bood Fenny echter een prijzenswaar dige tegenstand. Tijdens de race in de 500 cc klasse. Op de voorgrond de Italiaan Nello Pagani, daarachter de Nederlander Piet Bakker. gekregen, waardoor hij de strijd moest sta ken. Nu won de Engelsman A. I. Perry in deze klasse, eveneens op een driecylinder DKW. De voorsprong van de 21-jaxüge Hobel, die dit jaar voor het eex-st in de DKW- renstal is opgenomen en ixx Tubbergen reeds zijn derde overwinning bevocht, was in de 250 cc klasse echter aanmerkelijk groter. De Engelsman Perry kwam hier namelijk 25 sec. later als tweede aan, eveneens op DKW. Kampioenschappen Mee nog één wedstrijd te rijden luidt de stand in de competitie om de Nederlandse kampioenschappen op de weg voor motor- renners: 125 cc klasse: 1. Lo Simons 12 punten, 2. Van der Waei'dt 7 punten, 3. Veer 6 punten. 250 cc klasse: 1. Knijnenbui-g 8 punten, 2. Postma 6 punten, 3. Plet 5 pxxnten. In de 350 cc klasse heeft Lo Simons 13 punten behaald. Geen van zijn concurren ten kan dit totaal bereiken, zodat Simons zich in deze klasse kampioen vam Neder land 1953 kan noemen. 500 cc klasse: 1. Simons 9 punten, 2. Bakker 8 punten. 3. Rozenberg 6 punten. Uitslagen De voornaamste uitslagen luiden: 125 cc: 1. Lottes (Duitsland) met MV, 37 min. 55,1 sec. (gemiddelde 116.83 km/u.); 2. Krefos (Duitsland) met Mondial, 37.59,2 (gem. 116,67 km/u.); 3. Hollans (Oostenrijk) met Mondial, 38.29.4 (115.09 km/u.): 5. L. Simons (Nederland) met Mondial 39.12.3. 250 cc klasse: 1. Hobel (Duitsland) met DKW 33 min. 22,1 sec. (130.52 km.); 2. Pex-ry (Groot-Bxlttannië) met DKW, 33 min. 47,9 sec. (128.54 km.); 3. Mandoline (Italië) met Guzzi 34 min. 24.8 sec. (124.68 km.); 6. P. Knijnenberg (Neder land met DKW 34 min. 26.2 sec. De snelste ronde werd gemaakt door de Duitser Hobel met DKW in 4 mixa. 5.7 sec. met een gemiddelde uursnelheid van 135.649 km. Hiermede bracht hij bovendien het ronde-recox-d op zijn naam. 350 cc: 1. Perry (Groot-Brittannië) met DKW, 39 min. 01,2 sec. (gemiddelde 142.00 km/u.); 2. G. Laing (Australië) met Norton 39 min. 57.1 sec. (gexrx. 138.62 km./u.); 3. Laurent (Nieuw Zee land) met AJS 40 min. 17.4 sec. 500 cc: 1. Campbell Austi-alië) met Norton 46 min. 24.3 sec., gemiddelde snel heid 143.221 km/u.); 2. Laurent (Nieuw- Zeeland) met Norton 46.54,1 (151,697 km/u); 3. Nello Pagani (Italië) met Gi lera 47.50,3 (141.13 km/u.). Het Spaanse waterpolo-zevental zal Woens dagavond 12 Augustus om halfxxegen op Schiphol arriveren. De Spanjaarden vertrek ken direct na aankomst naar het CIOS in Overveen, in welk sportinstituut zjj enkele dagen hun intrek zullen nemen. Donderdag avond spelen de Spanjaarden in Stoop's Bad te Overveen een oefenwedstrijd tegen het Nederlands militair zevental. Zaterdagmorgen vetrekken de Spanjaax-den naar Nijmegen, waar Maandag 17 Augustus het tournooi oixx de Trofeo Italia begint. Na afloop van dit tournooi blijven de Spaanse waterpolospelers nog enkele dagen in ons land. Zij vertrekken weer op Donderdag 27 Augustus Dubbelspelen In het dames dubbelspel ver sloegen mevrouw Isaac en mejuf frouw De Rid der (België) met 63 63 mevrouw Roos- Van de Wal en mevrouw Schol ten-Klein. Dit was een partij zonder historie, welke door het Belgische paar vrij gemakkelijk werd gewonnen. Ook de partij mevrouw Van Outsemmejuf frouw Mercelis tegen mevrouw Van der Storm Hermsen-Fenny ten Bosch ging voor ons verlo ren: 10—8, 5—7, 63. Maar de Nederlandse combinatie hield zich kranig en na twee fel be- twiste sets leek fll g nog alles moge lijk. In de der de set gaf de hogere klasse van de Belgische speelsters echter toch weer de door-slag. De heren dubbel tussen GeelhandMez- zi (België) en WiltonGoi'is vorderde eveneens drie sets. In de eerste stond het spel op hoog niveau en WiltonGoris schreven die met 108 op hun naam. De tweede ging met 64 naar de Belgen, eveneens na harde strijd. Maar daarmee hadden onze landgenoten al hun kruit ver schoten en de derde set was niets meer dan een fox-maliteit: 61 voor de Belgen. Van Dalsum en Dehnert leden daarna een eervolle nederlaag tegen het Belgische paar WasherBrichant. De score was 63 Wilton 64, maar in deze cijfex-s komt de presta tie van onze landgenoten toch niet geheel tot haar recht. Zij dwongen de Belgen hun beste spel te ontplooien en kwamen in de tweede set met 43 voor te staan. Een doox-gevoerde aanval en meedogenloos af maken aan het net gaven Washer-Brichant daarna dx-ie achtereenvolgende games. Na al deze nederlagen zorgden Van Meegereix eix Krijt voor een lichtpuntje nxet eexx 63, 63 overwinning op het Belgische paar DelireVan der Rest. Maar meer succes was Nederland xxiet bescho ren en de 34ste en laatste partij van de ontmoeting bracht wederom een Belgische zege door Peten en Van den Eynde te sterk bleken voor Holst en Wiegers: 62 75. Alleen in de tweede set stuitten de Belgen op heftige tegenstaxid. De eindstand van de ontmoeting was: 1. België, 31 gewonnen partijen (63 sets, 478 games). 2. Nederland, 3 gewonnen partijen (13 sets, 327 games). Uitslagen De volledige uitslagen luidden Heren-enkelspel (België 15; Ned. 1). Washer sl. Wilton 6—4, 6—3; si. Van Meegeren 6—2, 6—1. Brichant sl. Wilton» 6—2, 6—1; sl. Van Meegeren 75, 75. Mezzi sl. Van Dalsum 6—4, 6—2; sl. Dehnert 6—2, 6—1. Peten sl. Van Dalsum 60, 62; sl. Dehnert 46. 63, 75. Delire verl. van Krijt 1—6. 1—6; sl. Holst 6—4, 46. 6—3. Geelhand sl. Krijt 6—8, 75, 6—2; sl. Holst 6—1. 6—4. Van de Eynde sl. Wiegers 68, 61, 61; sl. Goris 62, 36, 64. Froment sl. Wiegers 64, 46, 62; sl. Goris 63, 64. Dames-enkelspel (België 7; Ned. 1). Mejuffr. Mercelis sl. mej. F. ten Bosch 62, 64; sl. mej. Tekelenburg 75, 64. Mevr. v. Cutsem sl. mej. F. ten Bosch 6—1, 62; sl. mej. Teke lenburg 62. 63. Mevr. Coessens verl. van mevr. Scholten 5—7, 6—2, 3—6; sl. mej. Muile meister 9—7, 46, 63. Mej. De Ridder sl. mevr. Scholten 75, 63; sl. mej. Mulle- meister 46, 64, 8—6. Heren-dubbelspel (België 3; Ned. 1). Washer en Brichant sl- Dehnert en Van Dalsum 6—3, 64. Geelhand en Mezzi sl- Wilton en Goris 810, 64. 61. Peten en Van den Eynde sl. Holst en Wiegers 6—3. 7—5. Delire en v. d. Rest verl. van Krijt en Van Meegeren 36, 1—6. Dames-dubbelspel (België 2, Ned. 0). Mej. Mercelis en mevr. v. Cutsem sl. mevr. v. d. Storm en mej. Ten Bosch 10—8, 57, 63. Mevr. Isaac en mej. De Ridder sl. mevrouw Scholten en mevr. Roos 63, 63. Gemengd-dubbelspel (België 4. Ned. 0). Mej. Mercelis en Washer sl. mevr. Roos en Deh nert 810, 108, 61. Mevr. Van Cutsem en Brichant sl. mej. Ten Bosch en Wilton 62, 86. Mevr. Isaac en Mezzi sl. mevr. v. d. Storm en Wiegers 75. 36. 7—5. Mej. De Ridder en v. d. Eynde sl. mevr. Scholten en Holst 6—3, 7—5. ADVERTENTIE A M STEKDAM S E V" AART 20 T KL. 1105) Droogwas thans 32 ct. per kg PSV VERLOOR VAN SAARBRÜCKEN. De eerste klasse club PSV uit Eindhoven verloor in Saarbxdicken met tweeeen van de reserveploeg van FC Saarbrücken. Ter voorbereiding van de zware atle tiekwedstrijden ixx de finale om de P.H.- beker, die op 23 Augustus in Amsterdam worden gehouden, kwam een niet geheel volledige „IIaarIem"-ploeg gisteren op het terrein aan de Kleverlaan tegen een com binatie van Lyeurgus en Zaanland uit, ter wijl de „HaarIem"-juixioren de jeugdploeg van Holland-Haarlem ontmoettexx. De se- niorenploeg won de wedstrijd tegen de combinatie met 64 punten tegen 47 pun ten, doch meer dan deze overwinning zal het ongetwijfeld voldoening hebben gege ven, dat er enkele uitstekende prestaties te noteren vielen. En dan deixken we voor alles aan het vèrspringen, waar de nieuwe ,,Haarlem"-aanwinst Tempelaar een af stand wist te halen van 6.92 m. Een ver richting, waarmede hij zich direct onder de 10 beste vèrspringers van Nederland schaarde. „Haarlem's" beste man op het kogel stoten, Van Zweeden, was de laatste maan den dusdanig uit vorm geraakt, dat dit hem zijn plaats in de landenploeg had gekost. Gisteren bewees hij echter met een stoot van 13.75 m, dat hij nog steeds tot één der beste Nedexdandse athleten op dit gebied gerekend moet worden. Ook zijn 1.75 m bij het hoogspringen kan van een extra goede aantekening voorzien worden. Meyboom nam op rustige wijze de 800- en 1500 m voor zijn rekening in respectie velijk 2 min. 3.3 sec en 4 min. 22.7 sec. en hij schijnt enigszins over zijn inzinking van de laatste maand heen te zijn. Verra imponeerde op de 500 m door de wijze, waarop hij na ongeveer zes ronden van zijn tegenstanders wegliep en zonder enige tegenstand op de zware grasbaan een tijd wist te noteren van 15 min. 56 sec. Het „Haax-lem"-clubrecoi'd van Ai'ie Klaase. dat dateert uit 1928 is in ernstig gevaar. Doch ook de jeugdige Warmerdam liet op deze afstand opnieuw zien, dat hij een goede athletiektoekomst tegemoet gaat. Zijn derde plaats in 16 min. 30.8 sec. mag gezien worden. Van Zweeden toonde zijn alzijdigheid door ook het discuswerpen en speerwerpen voor zijn rekening te nemen met respec tievelijk 34.65 m en 42.75 m. Fokkelman won de 100 m in 11.6 sec., doch de Zweedse estafette werd vooral dank zij het prima lopen van hox-denloper v. d. Hoeven op de 400 m een overwinning voor de combinatie in 2 min. 6.1 sec. De 4 x 100 m was weer voor „Haarlem" in 46.5 sec. Ook zege van jeugd Ook de „Haarlem"-jeugd boekte een over winning. „Holland" beet met 227 punten tegen 191 punten in het zand. Matchwinner voor „Haarlem" was ongetwijfeld Doorn bosch, die de 80 m horden won in 11.7 sec., het speerwerpen met 51.40 m, het discus werpen met 35.01 m, het vèrspringen met 5.94 m en het kogelstoten met 12.77 m. De overwinning op de beide eerstgenoemde nummers betekenden tevens verbeteringen van de Haarlemse jeugdrecords. De Zwager (Holland) viel op met over winningen op het vèrspringen (6.02 m) en speerwerpen (44.32 m bij de A-junioren). Dauwe van „Haarlem" liet op de 600 m zien, dat hij op dit nummer veruit de sterk ste is. Zonder zich noemenswaardig in te spannen won hij in 1 min. 30.2 sec. De 300 m was voor de Holland-athleet Kwakman in 41 sec., terwijl De Zwager (Holland) het hoogspringen won met 1.55 m. Jansen (Haarlem) had geen moeite om de 1500 m voor zijn rekening te nemen in de ovex-i- gens xnatige tijd van 4 min. 29.6 sec. De 60 m was dit keer weer eens voor Steenbergen (Haarlem) in 7.8 sec. De estafettenummers werden alle „Haarlem"- overwinningen. De 4 x 60 m ging in de nieuwe Haarlems Jeugdrecordtijd van 28.2 sec. en toen wilde de 4 x 80 m ploeg niet achterblijven en in 37.4 sec. kwam er ook een nieuw record tot stand. De 4 x 100 m werd door „Haarlem" gewonnen in 48.2 sec.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5