Twee ministers in Kasjmir in arrest Lisse Zandvoort Amsterdamse Beurs HILARIUS - FOTO - KIND Ouursma spuit alles! MAANDAG 10 AUGUSTUS 1955 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Zij streefden naar los making van India Transportvliegtuig in Lybië neergestort Inzittenden redden zich op drie na met parachute Beria's dossier naar Hooggerechtshof Koning van Cambodja stelt ultimatum „Stakingsprogramma" tegen bedrijven in Indonesië Waterpolo H.V.G.B. en Aegir wonnen polotournooi van V.Z.V. Baldadige jongens vpor Haarlemse politierechter Bollendieven kregen flinke geldboetes Groningse tippelaar trof Haarlems burgemeester niet T eraardebestelling J. H. H. Timmermans Dronken wielrijder kreeg dertig gulden boete Raadsvergadering Tirol in het Vijverpark Scheepvaart DUINLUSIBRAMEN f 3.- per slof TEHUIS GEZOCHT Velleman koopt! (Reuter en AFP). Het staatshoofd van Kasjmir, Sadar-I-Rajasat Karansingh, heeft de eerste, minister van z(jn land, Sjeik Abdoellah, Zaterdagavond ontslagen en doen arresteren. Het staatshoofd ver zocht de voormalige plaatsvervangende eerste minister Baksji Ghoelam Mohammed een regering te vormen. Later werd laatst genoemde als eerste minister beëdigd. Volgens de nieuwe premier waren de laatste tijd ernstige meningsverschillen tussen Sjeik Abdoellah en verscheidene leden van diens regering gerezen naar aanleiding van het denkbeeld van Ab doellah om Kasjmir tot een onafhankelijke staat te maken teneinde niet te behoeven kiezen tussen een samengaan met India en een fusie met Pakistan. Later is ook de minister van Financiën in het kabinet-Abdoellah, Mirza Afzal Beg, gearresteerd. Een woordvoerder van de regering van India heeft berichten, volgens welke de vervanging van Abdoellah geschied zou zijn na overleg met de regering van In dia, categorisch tegengesproken. Volgens berichten uit Srinagar zijn te gelijk met de voormalige premier Ab doellah 29 andere personen gearresteerd. Militairen en politiemannen openden Zondag het vuur om betogers, die met stenen gooiden en de vrijlating van Ab doellah eisten, te verspreiden. Er vielen verscheidene doden en gewonden. Beschuldiging De nieuwe premier heeft Zondagavond in een radiorede ex-premier Abdoellah er van beschuldigd de onafhankelijkheid van Kasjmir met behulp van buitenlandse mo gendheden te hebben willen verwezen lijken. Baksji sprak zich uit tegen een fusie van Kasjmir en Pakistan. Hij zeide wel voorstander te zijn van autonomie binnen de Indische Unie, en van het handhaven van een Indisch leger, om Kasjmir te ver dedigen tegen eventuele buitenlandse ag- gressie. De premier noemde een onafhan kelijk Kasjmir onder invloed van een im perialistische mogendheid „een ernstige bedreging voor de vrijheid en de onafhan kelijkheid van de volken van India en Pakistan". Premier Baksji besloot met de hoop uit te spreken, dat een vriendschappelijke regeling voor de toekomst van Kasjmir zal worden getroffen tussen India en Pa kistan, zonder buitenlandse inmenging, waardoor het Kasjmir zal zijn toegestaan zijn gestelde doelen op politiek, sociaal en economisch gebied te verwezenlijken. Gisteren werd een C 119 van de Ameri kaanse luchtmacht, een transportvliegtuig met een dubbele romp. dat „vliegende vrachtauto" genoemd wordt, in het Mid dellandse zeegebied als vermist opgegeven. Later bleek dat het in de Lybische woestijn was neergestort. Volgens een mededeling van de Ameri kaanse luchtmacht in Europa zijn 21 over levenden van de 24 inzittenden van de Amerikaanse „Vliegende vrachtauto" die in de nacht van Zaterdag op Zondag is verongelukt, in de Lybische woestijn waargenomen. Volgens een mededeling zijn eerdere berichten, volgens welke het vliegtuig bij Palermo in de Middellandse Zee was gestort, onjuist. 21 der inzittende tnilitairen hebben per valscherm het vliegtuig verlaten en zijn terecht. De drie anderen worden nog ver mist. Belgisch toestel verongelukt Een transportvliegtuig van de Belgische luchtmacht, dat sedert Woensdag op een vlucht van Brussel naar Keulen is zoek geraakt, is Zaterdag verbrand in een bos op het traject naar Keulen gevonden, al dus officieren van de Britse luchtmacht. De lijken van drie van de vier inzitten den zijn gevonden. Van het lot van de vierde inzittende was Zaterdagavond nog niets bekend. Nu ook Zaterdag het zoeken naar over levenden van de Woensdag in de Atlanti sche Oceaan omlaag gestorte Amerikaanse verkenningsbommenwerper van het type „R.B.-36" als gevolg van slechte weers omstandigheden moest worden beperkt, is de hoop op het vinden van nog meer over levenden zeer gering geworden. Het grootste gedeelte der 24 Amerikaan se vliegtuigen, die aan de opsporingswerk zaamheden deelnemen, kon Zaterdag niet opstijgen. Namens de Amerikaanse luchtmacht is nadrukkelijk verklaard dat de reddings werkzaamheden voor onbepaalde tijd voortgang zullen hebben, totdat alle hoop op het vinden van overlevenden is ver vlogen". MOSKOU. (AFP.). Het presidium van de Opperste Sovjet heeft de oekase inzake de „tegen de regering gericht activiteit van Beria" bekrachtigd. Hierin wordt gezegd, dat de opperste Sovjet naar aanleiding van „de misdadige, tegen de regering gerichte activiteit van Beria, met het oogmerk de Sovjet -regering te ondermijnen in het be lang van buitenlands kapitaal", heeft be sloten het decreet van het presidium van de opperste Sovjet te bekrachtigen, waar bij aan Beria zijn mandaat van afgevaar digde in de opperste sovjet wordt ontno men en hij vervallen wordt verklaard van de functies van vice-premier en minister van Binnenlandse Zaken. Voorts verliest hij alle titels en onderscheidingen. Tenslot te wordt in het decreet, dat ondertekend is door maarschalk Worosjilov, gezegd, dat het dossier van Beria is gegeven aan het hooggerechtshof van de Sovjet-Unie. De" opperste Sovjet heeft Zaterdag de benoeming van Roman A. Roedenko tot nieuwe opperste onbare aanklager in de Sovjet-Unie goedgekeurd. Roedenko ver- wagt Nikolai G. Savonov. $o«4ertko, een generaal van het rode leg*r, trad bij de berechting van Duitse oorlogsmisdadigers in Neurenberg in 1946 op als openbare aanklager voor de Sovjet- Unie. (Reuter) Koning Norodom Sihanoek van Cambodja heeft de Franse regering medegedeeld, dat hij uit de Franse Unie zal treden, indien Cambodja per 1 September geen volledige onafhankelijkheid heeft verkregen. Dit besluit was, volgens de Ko ning, Frankrijk medegedeeld in een op 27 Juli getekende nota. Deze nota was een antwoord op een Franse nota van 22 Juli, waarin de afgevaardigden van Cambodja werden uitgenodigd naar Parijs te komen om over een overdracht van bevoegdheden te spreken. Franse functionarissen te Pnom Penh verwachten, dat er spoedig op de eisen van Cambodja zal worden geantwoord. Een van de belangrijkste punten is de wens van de Koning om het gezag te krij gen over de Franse troepen, die eventueel in Cambodja worden gelegerd. Koning Norodom zou er mee hebben ingestemd, dat er Franse troepen worden gestationneerd op de Oostelijke oever van de Mekong, mits deze echter onder zijn gezag komen te staan.. DJAKARTA (Aneta) In een commu niqué van arbeidersorganisaties wordt ge zegd, dat er voor Augustus een stakings programma is opgesteld, gericht tegen be drijven als de Société Financière des Caoutchoucs, de HVA, de Serdang Cultuur maatschappij en de Rubbercultuurmaat schappij Amsterdam. In het communiqué wordt gezegd, dat het programma zoveel mogelijk de werk gevers en zo min mogelijk de arbeiders zal benadelen. De eerste staking is beraamd voor 13 Augustus. Begunstigd door het prachtige zomer weer werd Zondagmiddag door de Velsense zwemvereniging in het zwembad „De Hee renduinen" een waterpolo-tournooi gehou den. In de poule voor hoofdklassers kwamen GZC (Gouda), HVGB (Haarlem) en Meeuwen (Amsterdam) uit. De tweede klassers DWT (Haarlem), Aegir (Eindho ven) en de derde klasser VZV vormden een poule van de lagere klassers. In beide poules werd een halve competitie gespeeld om een door de jubilerende vereniging uit geloofde beker. Het programma werd met de wedstrijd AegirDWT geopend. In de eerste speel- helft nam DWT na een ver schot van Fons Roozekrans de leiding, maar Kiviet maakte er voor de rust één-één van. Na de her vatting nam DWT wederom door Fons Roozekrans de leiding maar de ploeg van Kees Kievit won tenslotte toch met drie twee. De ontmoeting GZCMeeuwen bracht iets meer spanning. Met een doelpunt van Beiderwellen (10) nam de Goudse ploeg het initiatief in handen en door v. d. Toorn werd het voor de rust nog drie nul. Nadat het in de tweede speelhelft na een strafworp van Van Feggelen drie-één was geworden, voegde GZC nog een doelpunt aan de voorsprong toe. Koster en Van Feg gelen verkleine de achterstand echter tot vier-drie. In de wedstrijd VZVDWT, die hierna "gespeeld werd, kwamen de Haarlemmers door Frans Lablans en Fons Roozekrans met 20 voor te staan. Gravemaker ver kleinde de achterstand en met een-twee ging de rust in. Na de thee werd het door Fons Roozekrans een-drie, maar toen kwam VZV aan de beurt. Schoone nam drie doelpunten voor zijn rekening en Gravemaker bracht de overwinning voor VZV op vijf-drie. In de wedstrijd HVGBGZC ging door Maassen en v. d. Toorn de rust met ge lijke stand in. In de tweede speelhelft namen de Haarlemmers door Hogeland (tweemaal) en Felix met vier-één de lei ding en Beiderwellen bracht de eindstand op vier-twee. De ontmoeting AegirVZV was de laat ste wedstrijd voor de lagere zeventallen. VZV opende de score door Schoone maar Kees Kievit maakte gelijk. Nadat Elzerman voor een overtreding het water was uit gezonden maakte Hamers er tegen de ver houding in twee-een voor VZV van. Na de hervatting was het geluk geheel aan de zijde van de Eindhovenaren en Geertjan van Roov bracht de eindstand voor Aegir op vier-twee. Beslissing De beste wedstrijd van de middag was de ontmoeting MeeuwenHVGB. Maassen bekroonde een keurige aanval van de Haarlemmers met succes (een-nul). Van Feggelen en v. d. Bogaerde bezorgden echter voor het ingaan van de rust Meeu wen de leiding. Na de hervatting maakte Hogeland gelijk, maar Van Feggelen ant woordde met een tegen punt. Ook nu weer kwam de balans in evenwicht door Felix (drie-drie). Nadat Bongerman uit het wa ter was gezonden wist Smits de HVGB- doelverdediger die als invaller fungeerde maar heel goed debuteerde te passeren. Nadat Halsema gelijk gemaakt had (vier- vier) verkregen de Haarlemmers een spe lersmeerderheid waarmede zij goed in de aanval voor het Meeuwendoel kwamen te liggen. Er werd echter met het schieten te veel geaarzeld, goede kansen werden niet gebruikt en Meeuwen ging tot een tegen aanval over waaruit Koster succes boekte (vijf-vier). Met dit al had iedere deel nemende ploeg van de hoofdklassei-s een wedstrijd gewonnen, zodat het doelgemid- delde de winnaar van de beker moest aan wijzen. HVGB was hierbij de gelukkige en mocht dus uit de handen van de voorzitter van VZV, de heer P. Borst, de beker in ontvangst nemen. De beker voor de tweede klassers ging naar Eindhoven. Op de avond van de zestiende Juni stond er op het Pretoriaplein een tent van de Nederlandse Christelijke Gemeenschaps- bond en een aantal Haarlemse jongens kon de verleiding niet weerstaan om daarbinnen, toen de tent gesloten was, eens een kijkje te gaan nemen. Vanmorgen stonden zij dan ook voor de Haarlemse politierechter terecht en deze strafte het gedrag van de vier jongens met enkele flinke geldboetes af. De 18-jarige smid-bankwerker H. C. T. kreeg een boete van vijfentwintig gulden en een week voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De 18-jarige fabrieksarbeider C. M. M. en de 19-jarige chauffeur R. V. werden veroordeeld tot een geldboete van dertig gulden en een voor waardelijke gevangenisstraf voor de tijd van twee weken met een proeftijd van drie jaar. De 19-jarige lichtmatroos L. F. S. verkoos een gevangenisstraf boven een geldboete en werd dan ook veroordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van één week. Zaterdagmiddag is in Beverwijk een gladiolencorso gehouden, ivaarvoor een enorme belangstelling bestond. In de Breestraat moest het verkeer gedurende, een half uur worden omgelegd. De xvisselbeker ging naar de heer Kröder, die hem thans definitief in bezit kreeg. Foto: een overzicht van het corso. Haarlemse politierechter In het begin van dit jaar had de 33- jarige kapper uit Lisse, L. J. van B. zes duizend tulpenbollen voor zijn zwager no dig. Hij polste daartoe een aantal van zijn klanten en de 49-jarige losarbeider F. de H. wist wel aan de bollen te komen. In de loods van het Hollands bloembollenhuis lag namelijk een grote partij bollen, die het eigendom was van het bedrijfschap voor sierteeltproducten. Deze bollen moes ten vernietigd worden, maar De IT., de 35-jarige losarbeider- C. L. L. en de 27- jarige chauffeur J. D., allen uit Lisse, heb ben toen tezamen 2500 van deze bollen meegenomen en voor vijfentwintig gulden aan de kapper verkocht. Zij stonden van morgen dan ook voor de Haarlemse po litierechter terecht verdacht van diefstal. De politierechter wilde, omdat de omvang van de diefstal vrij gering was, de zaak nog afdoen met enkele geldboetes en ver oordeelde de losarbeiders tot een boete van vijfentwintig gulden respectievelijk in combinatie met een maand en met vijf da gen gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De chauffeur- kreeg een geldboete van dertig gulden en een voorwaardelijke gevangenisstraf voor de tijd van één maand en de kapper we gens „schuld"-heling veroordeeld tot een geldboete van vijfenzeventig gulden. Wandelende autogrammen jager Vanmorgen kwam de heer W. Stempher uit Groningen bij ons binnentippelen. Die term berust niet op een misverstand, want de heer Stempher doet niet anders dan tippelen en wel met een groot doel, na melijk het verzamelen van handtekeningen van autoriteiten, niet alleen in Nederland, maar ook in het buitenland. Tezamen met een vriend wandelde hij reeds naar Lourdes, naar Madrid, naar Rome en straks gaat hij de tocht aanvaar den naar Scandinavië. Op het ogenblik doet hij de ronde langs Nederlandse steden, waar wat te doen is. Want daar heeft hij alle kans heel wat vliegen in een klap te slaan, als die verge lijking ten aanzien van onze autoriteiten ten minste niet al te oneerbiedig is. Zo was hij in Breda met het oog op de feesten van de Koninklijke Militaire Aca demie. Nu bevond hij zich op doortocht naar Den Haag, waar hij ook belangrijke personages dacht te treffen. Aanvankelijk wilde hij naar „Keukenhof", maar van dat idee hebben we hem afgebracht en de raad gegeven het volgend voorjaar nog maar eens terug te komen. In Haarlem heeft hij gepoogd een hand- tekéning van de burgemeester te bemach tigen, hetgeen hem niet mocht gelukken, omdat mr. Cremers uitstedig is. Deze te leurstelling heeft de energie van de heer Stempher niet gebroken, integendeel. Na dat hij ons zijn wedervaren had verteld, stond hij op om het maar eens bij de Com missaris der Koningin te gaan proberen. Vanmorgen is op het St. Adelbertuskerk- hof aan de Dennenweg te Bloemendaal ter aardé besteld het stoffelijk overschot van de heer J. II. II. Timmermans, in leven hoofd der Centrale School aan de Linscho- tenstraat en leraar aan de R.K. Middelbare Handelsavondschool. In de parochiekerk aan de Nieuwe Groenmarkt heeft pastoor Th. Roorda de mis van Requiem opge dragen. Onder de aanwezigen was me vrouw Weyers, namens de heer M. Weyers, directeur van de R.K. Handelsavondschool, die wegens vacantie elders vertoeft, en de. heer W. Schoenmaker, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Haarlem. Op het kerkhof verrichtte pater Van de Walsem de beaardingsplechtigheden. Daar woonden o.a. de plechtigheid bij de heer H. Ham, chef van de afdeling onderwijs ter gemeentesecretarie, als vertegenwoor diger van het gemeentebestuur; de heer W. P. J. Ente, waarnemend hoofd van de Cen trale School; leraren van de R.K. Handels avondschool; onderwijzers van de Centrale School en de heer W. F. Jansen, hoofd van het gemeentelijk bureau voor beroeps keuze. Een schoonzoon dankte voor de blijken van deelneming. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Zaterdag is op de weg tussen La Calamine en Luik een persoon uit Amster dam bij een verkeersongeval om het leven gekomen. De bestuurder van een motorrij wiel, de 25-jarige B., reed tegen een vracht auto waardoor hij het leven verloor. De duopassagiere. de 23-jarige mej. T., werd in zeer ernstige toestand naar het ziekenhuis te Eupen overgebracht. Haar toestand is thans redelijk wel. Op 17 Juni fietste de 52-jarige fabrieks arbeider uit Heemstede H. A. M. van L., over de Zandvoortselaan, nadat hij, vol gens zijn zeggen, ongeveer zeven borrels had gedronken. Dit was dan ook waar schijnlijk de reden waarom hij niet al te best uitkeek toen hij de weg wilde over steken. Hij reed tegen een juist passerende auto op, maar bleef vrijwel ongedeerd. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, eiste tegen Van L. een gevangenisstraf voor de tijd van vijf dagen. De politierechter veroordeelde de ver dachte tot een geldboete van dertig gulden en een voorwaardelijke gevangenisstraf voor de tijd van vijf dagen met een proef tijd van drie jaar. De raad van Lisse kwam voor het laatst in de huidige periode in openbare verga dering bijeen. Het voorstel inzake verlichting van de Rijksstraatweg waarvan de kosten op ruim een ton waren geschat werd van de agenda afgevoerd, daar er noodzakelijker objecten op het programma staan. Aller instemmiing vond het. voorstel van B. en W. tot reorganisatie van het Gas bedrijf. Dit wordt van productie- tot distri butiebedrijf omgeschakeld, waarbij men het gas van Leiden zal betrekken. Uitgetrokken werd een bedrag van f1150 voor mechanisatie van het bevolkingsi'egis- ter en een bedrag van f 1000 voor verbetering van enkele woningen aan de Stationsweg. De aanschaffing van een rioolzuiger en de hogere explotatie van werkwijze vergden een bedrag van f 7402. Door de aanschaffing van deze zuiger zal Lisse ontlast worden van de altijd riekende en lekkende wagens. Ver kocht werd een perceeltje grond aan de Koningstraat aan de woningbouwvereniging Volksbelang. De straat, waaraan de Bemex- huizen zijn gebouwd \\terd de naam Mon- bresiaslraat gegeven. Ten behoeve van de huisvesting van de centrale boekhouding zal een administratie kamer worden ingericht in het gemeente huis, waarvoor f 1020 wordt besteed. De doortrekking van een straatje ter breedte van 3 meter van de Hyacinlehenstraat naar de Broekweg ten behoeve van de bewoners der Bemexhuizen, waarvan de kosten op f 300 werden geraamd vond tegenstand bij de heer De Vries. Na stemminig werd het voorstel van B. en W. met 8 voor en 6 tegen aanvaard. Voor de voorschotten van de Bemex- wonincen werd f57.807 voor de grond en f320.883 voor de bouw als voorlopige voor schotten bepaald. Voor het plaatsen van aankoop van 144 electrische straatlantaarns, ter vervanging van 76 gaslantaarns werd f38.900 uitge trokken. Medegedeeld werd dat nabij de Rijkstuin bouwschool een vijftal woningen ten behoeve van de leraren der school gebouwd zullen worden. Bijzondere aandacht vroeg de heer De Vries bij de rondvraag voor een wachthuisje aan de Öranjelaan voor buspassagiers. In de nieuwe periode zullen de heren Joh. van Briemen, Joh. Verdegaal en de heer C. v. d. Zon geen deel meer uitmaken van de raad. Hun werd dank gebracht voor hun arbeid in de afgelopen jaren verricht. Zaterdag gaf de AVRO in de muziektent in het Vijverpark een bonte avond. Het grote succes dat men met de voorstelling van 18 Juli boekte, was aanleiding om nog eens in Zandvoorl terug te komen. Ook nu was de belangstelling, hoewel niet zo groot als de vorige keer, toch nog zeer bevredigend Het orkest „Die Tiroler Ilolzhacker Buh'n" speelde onder leiding van de heer Lebon en de 16-jarige Gerda Ziller jodelde er bij. De conférencier Frans du Mee bleek nog altijd zijn hart aan Zandvoort te hebben verpand, waar hij zovele jaren woonde. Fred Wiegman, Nicky Nobel, Truce Speijck, Corrie Vroons, Dolf Driessen, Rob Milton, Hans Wiljon. en Wim Bosch waren de andere medewerkenden aan de plezierige revue „Tirol zoals het zingt, speelt en danst". Het is te hopen dat men in deze prachtige omgeving, in dit door de natuur gevormde openlucht theater, volgend jaar op grotere schaal dergelijke evenementen zal gaan or ganiseren. Aalsum pass. 7 Gibraltar n. Boulogne. Adinda, 7 te Pladju. Akkrumdijk, te Duinkerken verwacht. Alderamin, pass. 7 Gibraltar n. Genua. Alioth, pass. 7 Finisterre n. Antwerpen. Aagtekerk, 8 v. Suez n. Aden. Aalsdijk, 7 v. Rotterdam te Londen. Aardijk, 9 Tarnpa verwacht. Abbekerk, 7 v. Rotterdam n. Kobe. Aldabi, 9 v. Santos te Montevideo. Altair, 7 v. Rotterdam n. Recife. Arkeldijk, 7 v. Houston n. Brownsville. Aludra, pass. 8 Gibraltar n. Antwerpen Argos, pass. 8 Kp. St. Vincent n. Pasajes. Almdijk, 7 330 m Z Kp. Race. Amstelkroon, pass. 7 Oostkust Madagascar. A instel land, 7 v. A'dam n. z.-Amerika. Amstelstad, 7 140 m ZO Kp. Comorin. Ariadne, 7 270 m WtZ Landsend. Abbedijk, 7 560 m WZW Valencia. Agamemnon, 7 300 m NtW Kp. San Antonio. Alcyone. 7 300 m N St. Pauls Rocks. Alphacca, pass. 7 Maceio n. Rio de Janeiro. Aagtedijk, 9 te Rio v. Santos. Al'bireo,, 8 v. Montevideo n. R'dam. Alhena, 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Amerskerk, 10 v. Tientsin te Tsingtao verw. Amor, 7 v. Bremen n. Amsterdam. Arnedijk, .9 te Norfolk v. Baltimore. Axeldijk, 9 v. Antwerpen n. New York. Alblasserdijk. 10 te Tampa. Alcyone, pass. 10 Fernando Noronha n. Recife. Alnati, 9 t.h.v. Vitoria. Alphacca, 10 te Rio de Janeiro. Arundo, 10 te Port Churchill. Blijdendijk, 7 te Boston. Bandjermasin, 7 v. Lhoseumaweh n. Olehleh. Bantam, 7 135 m WtN Guardafui. Bennnekom, 8 v. Bremen te Hamburg. Billiton, 9 te Portland verw. Boissevaln, 10 te Mauritius verw. Borneo, 6 v. Aden n. Djeddah. Boskoop, pass. 9 2.30 u. Vlissingen n. A'dam. Bali, pass. 9 San Miguel. Blitar, HI te Fremantle verw. Bonaire, 9 v. Paramaribo n. Amsterdam. Breda, 9 v. Huasco n. Mollen.do. Caltex Leiden, 7 160 m WNW Algiers. Caltex The Plague, pass. 7 Kp. Bengut n. Sidon. Camphuys, 7 300 m NO Seychellen. Chama, 7 290 m O Gibraltar. Corilla, 7 100 m O Ras Fartak. Caltex Delft, pass. 7 tèn Z. Kreta n. R'dam. Cistula, 6 v. Cuba n. Miri. Celebes, 8 v. Colombo te Suez. Caltex Nederland, pass. 9 St. Vincent. Caltex Pernis, pass. 9 Malta. Chama, pass. 8 Gibraltar n. Stanlow. Cirrus. 8 v. Station Juliett n. R'dam. Cottica, pass. 9 Landsend. Ceronia, 10 vm. op de Elbe n. Sundsvall. Congostroom. 9 nm. v. Pnte Noir n. Lagos. Danae, 7 v. Amsterdam n. Goteborg. Dongedijk, 6 te Los Angeles. Duivendrecht. 8 v.m. Las Palmas. Dalerdijk, 7 te Londen. Drente, 8 te Surabaja verwacht. Delfshaven. 7 140 m Z Rio de Janeiro. Dalerdijk. 7 te Londen. Delft, 10 te Curasao. Eemdijk, 7 te Houston. Eos, pass. Kp. Matapan n. Algiers. Eoggano, pass. 7 Goa n. Colombo. Esso Rotterdam. 7 550 m W Fa.yal. Elmiria, 8 v. Monrovia te Abidjan. Edam, 8 te Antwerpen. Eendracht, 8 v. Lattakia n. Liverpool. Esso Den Plaag, pass. 9 Kreta. Felipes, 7 Str. Banka gepass. n. Tjilatjap. Friesland (SSM), 9 te Blyth v. R'dam. Groote Kerk, 7 te Antwerpen. Gaasterkerk, 9 v. R'dam te Hamburg. Heelsum, 7 560 m NWtW Flores. Hathor, 7 50 m N Oram Helder. 7 440 m NtO Flores. Plestia, 7 v. Gent te Amsterdam. Hera, 8 v. New York n. Port au Prince. Hydra, 8 te Port of Spain. Haarlem, 9 v. Santiago te Kingston verw. Hecuba, 9 te Antwerpen. Heemskerk, pass. 8 18.15 u. Vlissingen. Heael, 7 v. Priok n. Muntok. Helena, 7 v. Baehaquera n. Santiago de Cuba. Hermes, pass. 8 Azoren n. Barbados. Hector, 9 nm. v. Pireus n. Alexandrië. Hilversum, pass. 9 Aden n. Suez. Ivoorkust, 7 dw. Kp. Blanco. Indrap-oera, 8 120 m O Ceylon. Japara (KPM), 7 te Ratatotok. Jupiter, pass, nacht 6-7 Ouessant n. Hamburg. Johan v. Oidewbarnevelt, 8 v. Sydney n. R'dam. Kedoe. 8 v. Port Said n. Rotterdam. Kalabahi, 7 v. Surabaja n. Makassar. Kaliaget, 8 te Tj. Priok. Kalimantan. 6 v. Priok n. Belawan. Karimata, 9 v. Singapore n. Tj. Priok. Laagkerk, 7 130 in OZO Str. Messina. Leersum. 7 375 m OtZ Bermuda. Lemsterkerk, 7 180 m OtN Aden. Loosdrecht, 7 180 m OtN Aden. Leuvekerk. 7 v. Suez n. Genua. Lin-dekerk. 7 v. Perz. Golf te Suez n. R'dam. Laurenskerk. 8 v. Rotterdam n. Calcutta. Loppersum. pass. 9 nm. Bizerta. Marken, 7 180 m W Colombo. Modjokerto. 7 125 m WtN Guardafui. Murena, 7 dw. Khoiva Morya Baai. Mapia. 7 660 m W Flores. Manoeran, 7 v. Belawan n. Singapore. Mariekerk, 8 te Aden verwacht. Mataram, 7 dwars Malta n. Port Said. Mentor, 7 v. Arzew n. Grangemouth. Mirza, 8 te Miri. Mitra. 8 te Curacao Maasdam, 9 480 m N Flores. Molenkerk, 9 v. Bombay n. Karachi. Madoera, pass. 9 Gibraltar n. A'dam. Mela, 9 te Rotterdam. Marpessa, pass. 9 Sabang n. Bombay. Meliskerk, 10 te Rotterdam. Merwede, 8 v. Savannah en 9 200 m OtN van Savannah. Nestor, 7 140 m NO Fayal. Nieuw Amsterdam, 9 v. Southampton r,. New York. Nigerstroom, 8 v. Hamburg n. Amsterdam. Noordam, 3 v. New York n. Rotterdam. Ophir, 8 te Surabaja. Ovuia, 7 230 m ZO Sombrero eil. Oranjestad, 8 v. La Guaira n. Port of Spain. Orion. 8 v. Bremen n. Rotterdam. Oranje, 9 260 m O Ceylon. Oranjefontein, 9 240 m W Kp. Palmas. Papendrecht, 7 nm. te Ummsaid. Perna, 7 260 m ZZW Formosa. Plancius, 7 v. Tj. Priok n. Muntok. Prins Maurits, 7 630 m ZO Kp. Farwell. Prins Willem III, 7 670 m WNW Scillys. Pygmalion, 7 560 m W Finisterre. Polydorus, 7 v. Soerabaja n. Tjilatjap. Polyphemus, 7 v. Tj. Priok n. Singapore. Phrontis, pas. 7 Sokotra n. Belawan. Prins Fred. Hendrik, 7 v. Rotterdam naar Chicago. Prins Johan Willem Friso, 8 v. Hamburg n. Rotterdam. Prins Willem III, pass. 9 Scillys. Prins Willem V, pass. 9 16 u. Vlissingen. Rijnkerk. 7 v. Genua n. Port Said. Rakl, 7 te Antwerpen. Ruys, pass. 7 Kp. Seal n. Durban. Rempang, 8 v. Khorramshar n. Bahrein. Roepat, 8 te Tj. Priok. Rijnland, 8 v. Montevideo te Buenos Aires. Rotula, 10 te Genua. Rijndam. 10 te New York. Schiedijk, 6 te Houston. Sheratan, 7 te Amsterdam (terug van proeft.) St-ad Dordrecht, 7 te Vlaardirigen. Sambas, 7 v. Singapore n. Bangkok. Sliedrecht, 7 550 m ZZO Kp Palmas. Stad Arnhem, 7 300 m W Valencia. Stad Rotterdam, 7 170 m NO Kp. Race. Stanvac Djirak, 7 v. Surabaja n. Sungeigerons, Stanvac Talangakar, 7 220 m Z Bangkok. Sloterdijk, 7 360 m ZZW Kp. Race. Stad Breda, 7 620 m w Flores. Stad Leiden, 7 v. Moji n. Osaka. Straat Makassar. 8 v. Osaka te Hongkong verw Sunetta, 8 v. Soerabaja te Balikpapan. Scherpend recht, 8 v. Rio Grande do Sul tt Paranagua. Stad Vlaardingen 8 te Roterdam. Schie. 10 te Megara. Sibajak, 9 300 m ONO Kp. Race. Sommelsdijk, pass. 9 San Miguel. Stad Arnhem. 11 6 u. Hoek v. Holland verw. Stad Vlaardingen. vertr. 11 v. R'dam n. Wabana. Siamat, 10 te Priok verw. Stentor, 9 te Barbados. Talisse, 7 v. Alexandrië n. Port Said. Tara, 7 400 m NO St. Vincent. Tasman, 8 v. Pladju te Belawan. Tawali, 7 150 m O Anderhalfgraadskanaal. Thedens, 8 v. Tj. Priok te Makassar. Tjibantjet, 7 v. Makassar n. Surabaja. Tjibodas, 7 150 m ZtW Mozambique. Tjiiuwah, 7 v. Singapore n. Hongkong. Tabian. 7 240 m OtN Bahamas. Telamon, 7 160 m NO Kp. Hatteras. Tarakan, 7 v. Colombo n. Belawan. Tjimentenig, 7 v. Beira n. Fremantle. Tomini, 8 te Soerabaja. Tamo, 7 c. St. Vincent n. Santos. Tegelberg, 7 v. Manilla te Hongkong. Tabian, pass. 8 Miami n. Galveston. Teucer, 8 v. TJ. Priok n. Nederland. Tiba, vertr. 11 v. R'dam n. Hamburg. Trompenberg, pass. 9 Beaehy Head. Van Heutsz, a v. Singapore te Penang verw. Van Riemsdijk, 8 v. Belawan te Singapore. Van Linschoten, 7 v. Dakar n. Bordeaux. Van Spilbergen, 9 te Bordeaux. Veendam, 9 300 m W Scillys. Veendam, 7 v Southampton n. New York. Westland, 7 350 m WZW Dakar. Winterswijk, 7 830 m WNO Sombrero. Waterland. 7 v. Amsterdam n. Bremen. Woensdrecht, 8 te Pulusambu. Waterman. 8 te Rotterdam. Westerdam. 8 v. Rotterdam n. New York. Willem Ruys. pass. 9 Finisterre n. Southampton. Willemstad, pass. 8 Ouessant n. Madeira. IJsel, 7 v. Rotterdam 11. Tunis. Zeeland (SSM), 7 op de Weser n. Bremen. Zeeland (KRL), 7 v. Balikpapan n. Donggala, Zaan. 10 te Amsterdam. Zuiderkruis, 8 400 m OtN St. Helena. KLEINE VAART A tell, 5 te Cardiff. Atlas, 7 te Genua van Savona. Admiraal Courtet, pass. 7 20.15 u. Vlissingen. Ahoy, 6 te Goole. Alida, 6 v. OlS'hammar te Delfzijl. Anna, 8 v. Londen n. Marseille. Ariel, pass. 8 4.23 u. Vlissingen. Arusa, pass. 8 1.55 u. Vlissingen. Astra. 6 te Waterford. Beekbergen, 8 14u. te Genua verw. Bornrif. 7 16 u. v. Helsinki n. Frederikshamm. Breezand, 5 v. Liverpool n. Widnes. Brem. pass. 7 23.15 11. Vlissingen n. R'dam. Bill, pass. 7 16 u. Vlisingen. Capri. 6 op de Tyne. Cassana, pass. 7 23.20 u. Vlissingen. Catharina. 7 v. Ponza n. Westonpoint. Daviena Goedkoop. 7 v. Bristol n. R'dam. Deneb. pass. 7 22.50 u. Vlissingen. Despatch, 6 v. Londen n. Parijs. Dinkel, pass. 7 22.15 u. Vlissingen. Doklaan. 8 Genua verwacht. Driebergen, verm. 3 v. Ayr n. Lorient. Eljo, 7 te Antwerpen. Ellewoutsdijk, 7 v. Port Talbot n. R'dam. Emergo. 8 v. Rotterdam n. Londen. Fen, 3 v. Londen te Antwerpen. Friblo, 7 v. Londen te Antwerpen. Ferocia, 7 te Terneuzen. Fiducia, 8 te Hanswcert. Frans, verm. 9 v. Aarhus n. A'dam ev. R'dam. Frejo, pass. 7 23.25 Vlissingen. Friedi, 5 te Methil. Geert, pass. 7 21.15 u. Vlissingen. Gerd. 5 te Londen. Hast 3. pass. 7 Kiel n. Helsingborg. Hebe Nobel, 8 v. R'dam n. Norkoping. Henriette, 7 te Londen. Henry Denny, pass. 6 Prawlepoint n. Cork. Hilda, 6 v. Londen. Hoop op Zegen. verm. 7 v. Londen n. Hartlepoo Irene. 7 v. Londen te Antwerpen. Ilias, 7 van Tanger naar Bougie. Joost, 7 v. A'dam n. Ostrand. Joma. 5 te Teighmouth. Jonex 1, verm. 7 v. Londen n. Antwerpen. Jongkind. 11 vm. te R'dam verw. Jorina. 7 15 u. v. Frederlksund n. Penryn. Kaap St. Vincent, 5 te Boston. Leny. 8 vm. te Antwerpen. Marathon, pass. 6 Prawlepoint. Margaretha, 6 te Hull. Mies, 7 v. Gefle n. Southampton. Mira, pass. 6 Prawlepoint n. Glasgow. Myfen, pass. 8 vm. Dover n. Ronskaer. Myson, 8 te Rotterdam. Nanjo, 6 v. Grimsby. Oleum, 6 te Londen. Olive, 6 te Portsmouth. Plato, 7 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Ponza, 7 v. R'dam n. Domsjo. Pionier, 6 op de Tyne. Poolster, 6 v. Dover. Prima, pass. 8 3 u. Vlissingen. Regulus, 5 te Hull. Rian. 6 v. Londen na Rouaan. Robert, verm. 8 v. Nyborg n. Grimsby. Senior, pass. 7 19 u. Vlissingen. Silvretta. 6 te Kings Lynn. Sirius, 6 te Londen. Skagerak, 6 v. Delfzijl n. Londen. Soemba. verm. 8 um. v. Oostende nè .R'am- Spaarnestroom, 6 te Hull. Spolanda, 5 te Manchester. Sporota, 7 v. Delfzijl n. Londen. Tilly. 7 Brunbuettel gep. n. Zaandam. Tanny, pass. 6 Dover. Taormina, 7 te Maassluis. Texelstroom, 6 te Liverpool. Theodora, 7 nrn. v. Newcastle n. Horsens. Twente, 6 te Liverpool. Van Brake), 7 v. Londen te Antwerpen. Vera, 5 v. Dundee n. Delfzijl. Vitessa, 5 v. Par n. Rouaan. Wega, pass. 7 19.45 u. Vlissingen. IJstroom, 5 te Swansea. TAPIJTEN - DEKENS Deze week verkoop fa- brieks-restanten met kl. foutjes, aan particulieren, w.o. Wiltons, Smyrna's enz. f 79.50, f 85, f 125. Wollen dekens (iets vuil) f 15.50, f 17.50, f 22.90. Be zoekt onze toonkamers TAPI.TTIIANDEL „MA- RO", Jansstraat 85, bij Gr. Markt, Haarlem. franco thuis. SCHOTERSINGEL 149 Tel. 17309 of 11213 en Santpoort 8449. 3-3/4 Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Am er. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Vrijdag 98 174 197 173% 329 97'/, 135% 129% 113 103% 170% 159% 165% 166% 33% 52% 49% 75% 2213/it, 39% Openings koersen 98% 174% 196% 174% 329 97 135% 129% 113 102 170 159% 165% 166% 33% 52 49% 75 22% 39 VOOR UW EERSTE KINDJE moet U geen oude wagen overnemen. Bij ons een grote sortering en de nieuwste mo dellen reeds voor f 2.50 per week, zonder vooruitbetaling VAN VEEN, thans le Hasse- laerstraat 5, Haarlem. GR. HOUTSTRAAT 102, Tel. 10866. Alles voor foto amateurs. En goedkoper ANTHONIE STRAAT 45 Haarlem. Tel. 18266 voor 14 jarig meisje, Coom- hert Lyceum, in Prot. gezin zo mogelijk toezicht op huis werk. Brieven: Waldeck Pyr- montlaan 10, Baarn. Voor fouten In telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. Uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen. ZIJLSTRAAT 62, HAARLEM Tel. 14637 Overal te ontbieden

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8