Nederlands zevental start met 10-3 zege op Spanje Thuiskomst .Clowntje Rick Ook Joegoslaven en Hongaren wonnen Sneekweek: derde dag Piet Steenvoorden won in Bergen op Zoom Strijd om Nederlandse tennistitels begonnen Competitie-indeling seizoen 1953-'54 4 STRIJD OM TROFEO ITALIA BEGONNEN FEUILLETON door Mevr. Byleveld-Gelinck Kanosport Geen prijzen voor de Nederlandse kanoërs Cricket Cricketprogramma Zwem proeven in „De Houtvaart" Athletiek Om de PH-beker Whitfield's record op de 1000 meter Zeilen Voor de kradcren Wielrennen Tennis Dubbel Van Swol-Moreau versloeg Drobny-Hughes Voetbal De tweede klasse Athletiek-kampioen- schappen van Gymnastiek verbond Sport in 't kort DINSDAG 18 AUGUSTUS 1953 Het eerste (gemaakt door Szivos) van de negen doelpunten, die de Hongaren legen België scoorden. De Belgen passeerden de Hongaarse doelman slechts twee maal. De eerste avond van het waterpolo-tour- nooi om de Trofeo Italia is zonder grote verrassingen verlopen. Nederland wees een dapper Spaans zevental met 103 terug, nadat de poloërs uit het land van de stie rengevechten tot de rust verrassend goed partij hadden gegeven, ruststand 43 voor Nederland. Hongarije speelde voor rust maar wat met België om in de tweede helft met scherpe combinaties de Belgische tegenstand volkomen te breken (92) en Joegoslavië tenslotte boekte de eerste winst tegen een Italiaans zevental, dat beter voor de dag kwam dan men eigenlijk verwacht had. Het werd 53 voor de joegoslaven, een zeer eervol resultaat voor de Italianen. De start van de eerste avond was een kleurrijke entrée van de deelnemende ploegen. Voorop de Belgen in zwarte trai ningspakken met roodgele biezen op mou wen en broeken, daarachter de Spanjaarden in het vuurrood met in gele letters Espana en als derde ploeg de Hongaren in het Bordeauxrood. Hierna kwamen de donkere Italianen in zeer flatteuze licht-blauwe bad jassen, de athle- tisch gebouwde, breedlachende Joegoslaven in donkerblauw en tenslotte de Ne derlanders in de fleurige oranje- blouses boven de zwarte broeken. Jammer dat de organisatie niet volkomen klopte. De ploegen moesten het bad bin nen marcheren, terwijl zij zich een weg moesten banen tussen de nog naar binnen stromende, bezoekers. Hierdoor werd het geheel wat rommelig en ook de vriendelijke woorden, die de voorzitter van de Zwem- bond, Jan de Vries, de voorzitter van de Europese Zwembond, René de Raeve, de burgemeester van Nijmegen, mr. Hustinx, en tenslotte dr. Miedema namens de minis ter van O. K. en W. spraken, kwamen niet tot hun recht. Hoog tempo De sfeer ontbrak dus op deze entrée voor de ploegen, maar later op de avond bij de wedstrijden kwam die sfeer er wel. Vooral natuurlijk bij NederlandSpanje, waar de Nederlanders in een verbluffend hoog tempo startten en binnen enkele minuten de jonge ongeroutineerde Spaanse ploeg naar een 30 achterstand speelden. Bijls- ma, Korevaar en Van Feggelen scoorden deze Nederlandse doelpunten. De Spaanse jongens de gemiddelde leeftijd van het Spaanse zevental is ruim 19 jaar! waren echter niet van de kook. Zij sloegen eerst terug door de 15-jarige Armando Munte en daarna door een flit send doelpunt van Subirana. Dat was 32. En al maakte Gerrit Bijlsma er al spoedig 42 van, nog voor de rust bracht Queralt de achterstand terug tot 43. Vlotter Frans Kuyper heeft ongetwijfeld in de rust hartige woorden gezegd tot zijn spe lers, want na de hervatting ging het wat vlotter met het Nederlandse zevental. Zon der dat de Nederlanders tot groot spel kon den komen, schoten zij de Spanjaarden vooral door hun grotere routine al heel spoedig door een paar uitgekookte doel punten naar een 73 achterstand. Het waren Smol, Van Feggelen (uit een straf- worp) en Korevaar, die daarmee de Ne derlandse zege veilig stelden. De Spanjaarden trachtten nog wel de eindcijfers een voor hen wat vriendelij kei- aanzien te geven, maar de Nederlandse defensie ving de aanvalsstoten van de Spanjaarden goed op en zelfs kwamen er aan de andere kant nog drie treffers bij door Bijlsma, Van Feggelen en weer Bijlsma. Dat was 103, een voor de Hol landers wat geflatteerde eindstand. Het spel van de Nederlanders viel niet mee. Er zat weinig tempo in en Gerrit Bijlsma en de zijnen zullen het in de ko mende dagen tegen de Hongaren en Joego slaven en zeker ook tegen de Italianen beter moeten doen dan tegen de weliswaar snelle, maar nog ongeroutineerde Spaanse jongens. Grootmeesters De Italianen kwamen tegen de Joego slavische grootmeesters verrassend goed voor de dag. Vooral voor rust was het een prachtig snel op en neer gaande wedstrijd, waarbij de Italianen de stoere tegenstan ders door verbluffend goed spel niet alleen in toom wisten te houden, maar zelfs een 21 voorsprong wisten te nemen. Er kwam sfeer in het bad. Het publiek, met onge twijfeld nog gedachten aan het wedstrijd verloop van verleden jaar in Helsinki vuurde de Italianen vurig aan met de yell: I-t-a-l-i-ë, I-t-a-l-i-ë. En het begon er dadelijk op te lijken dat de Joegoslavische geweldenaars hun eerste nederlaag tege moet gingen. Na de hervatting hervond het massieve Joegoslavische zevental echter de rust, die nodig was om de Italiaanse defensie uit verband te spelen. Radonik zorgde al spoe dig voor 22 en binnen enkele minuten ontnamen Vuksanovic en Kurtini (twee maal) de Italianen ook maar elke illusie. Wel scoorde Manelli nog eenmaal tegen, maar daar bleef het dan ook bij. Eindstand dus 53 voor Joegoslavië. Hongarije heeft tegen België pas in de tweede helft op volle toeren gespeeld. Voor rust was het een spelletje van de grote jongen, die zijn kleine broertje niet te erg wil slaan. De Belgen namen na 25 seconden reeds door een bnogbal van Lau rent de leiding, maar de Hongaren speel den vrij futloos door en schenen niet in het minst verontrust. Zij waren tevreden met drie doelpunten, gescoord door Szivos, Bolvari en Markovics. Scherpe schoten Pas in de tweede helft lieten de Hon gaarse waterpolo-grootmeesters zien waar toe zij in staat zijn. Met prachtig positie spel, afgewisseld door razendsnelle rushes en bekroond door vlijmscherpe schoten drukten zij de Belgen met de rug tegen de muur en van 31 bij rust werd het 92. Een uitslag waar de Belgen overi gens nog tevreden mee mochten zijn. De balans van deze eerste dag is dus dat Spanje en België de zwakste ploegen zijn van dit tournooi en Hongarije, Joegoslavië en Nederland tot de sterkste teams gere kend moeten wordön. Met Italië als ge vaarlijke outsider. Vanavond spelen de Nederlanders tegen België; Snanie tegen Italië en tenslotte als grote wedstrijd Hon garije tegen Joegoslavië. FANNY BLANKERS—KOEN. Fanny Blankers—Koen heeft nog steeds veel hin der van de knieblessure, die zij in Mei van dit jaar tijdens wedstrijden in Amsterdam heeft opgelopen. Zij heeft besloten voorlopig drie weken rust te nemen en zal dus ook niet uitkomen op de internationale wedstrijden in Edinburgh, die deze week gehouden zul len worden. 3) Een beminnelijk jongmens, knap van uiterlijk, en die zich bewoog met die na tuurlijke en aangeboren hoffelijkheid die aller harten voor zich inneemt. Behalve, dacht hij verder, het hart van Marianne de Vere. Het meisje zou stellig meer loslaten als dat aardige jongmens niei op de leu ning van haar stoel zat. Hij kreeg ineens een idee. „Ais u wilt", zei hij langzaam, „zoudt u mij een grote dienst kunnen bewijzen. Ik zit namelijk met een moeilijkheid. Ik ont moette op de trap hierheen een daime, die hier niet thuis hoort en kennelijk zeer «■erveus was. Ik moet haar nog nader spreken, maar heb haar tot mijn spijt op het eerste portaal moeten achterlaten in gezelschap van mijn rechercheur. Ik zou haar graag een betere wachtgelegenheid omibieden. Heb ik goed begrepen dat u uw k..mers hier beneden hebt?" „Ja zeker inspecteur. De voorkamer hier onder is mijn kantoor en de tussenkamer mijn slaapkamer. Natuurlijk kan die dame op mijn kantoor een gemakkelijke stoel krijgen, dat spreekt vanzelf. Het is mij een groot genoegen als ik u op die ma nier kan helpen" „Dank u. Dan gaan we even naar be neden. Ik kom dadelijk bij u terug, juf frouw De Vere". De twee mannen verlie ten samen het vertrek. „A propos inspecteur", fluisterde de jonge man toen ze samen op de gang ston den, „op die broer van haar, van Marianne heb ik het niet erg begrepen. Het zou me niets verbazen.... als hij niet deugt...." „Nee?" „Nee. Het is eer, rare kerel. Ja, nu zie ik u zo kijken en nu moet u natuurlijk be wijzen hebben omdat u een politieman bent. En bewijzen heb ik niet. Ik ken de vent ook amper, want hij is hier nauwe lijks een week geweest. Maar hij maakte een rare, een, laat ik het gerust maar zeg gen, ongunstige indruk". „Is hij hier maar een week geweest?" „Ja. Hij is geoloog en heeft een grote expeditie gemaakt naar de binnenlanden van Brazilië. Petroleum, ziet u? Hij is ja ren lang weggebleven en kwam nu ineens met een taxi vol koffers voorrijden. Een zonderlinge kerel. Maar het kind was bui ten zichzelf van vreugde en vloog hem om zijn hals. Ze schijnt geweldig op hem ge steld te zijn". Een flauw, haast onmerkbaar glimlach je vloog over het effen gezicht van de po litieman. Maar de ander had het toch ge zien. En hij vervolgde in één adem: Westeuropese kampioenschappen Op de West-Europese kano-kampioenschap- pen, die op de Bertasee bij Duisburg zijn gehouden, vielen de Nederlandse deelne mers in geen enkel nummer in de prijzen. Duitsland behaalde niet minder dan zeven overwinningen. In totaal stonden er 14 num mers op het programma. Oostenrijk zege vierde op 5 nummers en Frankrijk behaalde twee overwinningen. De resultaten luiden: Heren. K 1 over 500 meter: 1. Miltenber ger (Duitsalnd) 2 min. 5,8 sec.; 2. Gunkel (Duitsland) 2 min. 6 sec. Van der Kroft (Nederland) eindigde als vijfde in de tijd van 2 min. 10,2 sec. K 1 over 10.000 meter: 1. Verbrugghe (Bel gië! 49 min. 36,7 sec.; 2. Schafer (Duitsland) Onze landgenoten Van der Kroft en Bak ker eindigden respectievelijk als zesde en achtste in de tijd van 51 min. 57,5 sec. en 52 min. 10.1 sec. Dames. K 1 over 500 meter: 1. Mejuffrouw Liebhard (Oostenrijk) 2 min. 22,4 sec.; 2. mejuffrouw Amail (Duitsland). Mevrouw Van den Anker—Doedens (Ned.) bezette de zevende plaats met een tijd van 2 min. 30,9 sec. Heren. K 2 over 1000 meter: 1. Raub "VViedermann (Oostenrijk) 3 min. 54.3 sec.; 2. SchmiedbergerSalzner (Oostenrijk) 3 min. 57,4 sec. Onze landgenoten BobeldijkBunschoten bezetten de achtste plaats in 4 min. 5.8 sec. K 2 over 10.000 meter: 1. Raub—Wieder- mann (Ootsenrfijk) 46 min. 2,8 sec.; 2. Grin- dau—Scheuer (Duitsland) 46 min. 20,5 sec. 4. KochKwast (Nederland) 46 min. 57,8 sec.; 5. BobeldijkBunschoten (Nederland) 47 min. 49.9 sec. De uitslagen op de tweede dag luiden; K 1 1000 meter: 1. Gantois (Frankrijk) tijd 4 min. 25,3 sec.: 2. Gunkel (Duitsland) 4 min. 38,2 sec.; 3. Van der Kroft (Neder land) 4 min. 38,3 sec. K 2 over 500 meter: 1. Miltenberger Schaefer (Duitsland) 1 min. 54,3 sec.; 2. SchimedbereerSalzner (Oostenrijk) 2 min. 7.3 sec.; 4. KochKwast (Nederland) 2 min. 2 sec. K 4 over 1000 meter: 1. Oostenrijk 3 min. 41,1 sec.; 2. Duitsland 3 min. 41.3 sec.; 3. Nederland 3 min. 42.5 sec. 4 x 500 meter estafeUe: 1. Duitsland 8 min. 4,3 sec.; 2. Nederland 8 min. 43,9 sec. Duitsland werd eerste in het officieuze landenklassement met 92 punt. Oostenrijk verkreeg 57 punten. Nederland 16 punten, België 11 punten, Engeland 8, Frankrijk 7, Saar 5 en Italië 2 punten. Het programma van de NCB voor Zondag luidt: Eerste klasse: ACC—HCC 2; Excelsior Kampong; HBSVRA; HCC 1Hermes DVS (terr. Roggewoning)Quick (N.)—Quick (H.); Sparta—VVV. Tweede klasse A: Hermes DVS 2HCC 3; Krekels—ACC 2; Rood en Wit 2—UD. Tweede klasse C: Ajax (A.)Rood en Wit 3; CVHW—Haarlem 2. Op morgen, Woensdag 19 Augustus, om 2 uur, zal in de zweminrichting aan de Hout vaart aan ongeveer 100 jongens en meisjes gelegenheid wórden gegeven tot het afleg gen van de zwemproef of de proef voor het verkrijgen van het diploma „Geoefend Zwemmer". Tevens zullen door het personeel der in richting enkele demonstraties worden ge geven. Aan de wedstrijden om het clubkampioen schap van Nederland heren, met als inzet de Prins Hendrik-beker, op Zondag 23 Augustus op de sintelbaan in Amsterdam zullen De Trekvogels, Vlug en Lenig, DOS, AAC, AV '23 en Haarlem deelnemen. Met betrekking tot de berichten, als zou den De Trekvogels zich in verband met de schorsing van Wim Slijkhuis door de KNAU voor deze ontmoeting terugtrekken, verne men wij van het bestuur van deze vereni ging dat hiervan geen sprake is. Wel zal ge tracht worden voor Slijkhuis voor de P.H.- bcker wedstrijd een startvergunning te krij gen. Zou deze evenwel niet worden ver strekt, dan nog zal er, aldus het Trekvogel- bestuur, voor de Haagse club geen enkele aanleiding zijn in Amsterdam verstek te laten gaan. Slijkhuis werd geschorst omdat in de landenwedstrijd tegen Duitsland hij niet wenste te starten. Het is niet zeker, dat de tijd van 2 min. 20.8 sec., waarmee de Amerikaan Mal Whit field Zondag in Eskilstuna het wereldrecord op de 1000 meter op zijn naam bracht, als zodanig zal worden erkend. De reglementen van de IA AF schrijven, wat dp wereldrecords op de baan betreft, voor dat deze records moeten worden ge maakt in een tijdig vastgestelde wedstrijd, en dat de namen van de deelnemers aan het desbetreffende nummer op het gedrukte pro gramma van de wedstrijd moeten voorkomen. Dit is in Eskilstuna niet het geval geweest. Pas op het laatste ogenblik is de 1000 meter loop op verzoek van Whitfield vastgesteld. De uitslagen van de wedstrijden, gehouden op de derde dag van de Sneekweek, luiden: 30 m.2 N.N.W.B.: 1. Rietvink, W. Geveke, Leeuwarden. Regenbogen groep 1: 1. Tjerk, C. J. de Jong. Joure. Regenbogen, groep 2: 1. Annemarie, L. de Wit. Zaandam. 22 m.2 N.N.W.B.: 1. Maple Leaf, T. Mole naar, Grouw. Pampusklasse: 1. Kemphaan, W. Vermeu len, Drachten. 16 m.2 eenheidsklasse A: 1. Peerless, H. Helder. Paterswolde. 16 m.2 eenheidsklasse B 1: 1. Reidhin, M. Engelsma, Heerenveen. 16 m. eenheidsklasse B 2: 1. Marion, Jan Kuipers, Sneek. 16 m.2 eenheidsklasse B 3: 1. Bopper, J. van Loo, Zwolle. Valkenklasse 1: 1. Trewes, S. M. van der Meer, Heiloo. Valkenklasse 2: 1. Vivian, J. J. van der Veen, Sneek. Vliegende Hollander: 1. W. Visser, Paters wolde. Schouwen: 1. Toaut, G. de Jong. 12 m.2 sharpie klasse: 1. Rakker, B. van Wijk. Woubrugge. BM: 1. Swift, B. J. Graatsma, Sneek. Vrijheidsklasse: 1. Schoffie, H. Blok, Den Haag. Olympia jollen: 1. Mars, H. J. Bakker, Amsterdam. 12 voetsjollen: 1. Waterbaby, A. W. Reyers, Sassenhcim; 2. Moby Dick, T. Brinkman, Haarlem. Larken: 1. Pantoffel, E. E. Greebe, Bussum. Jeugdklasse: 1. Billy 2, Jac. Albers, Rot terdam. Puntentelling groepswedstrijden 16 m.2 eenheidsklasse: le wedstrijd Groningen 44, Overijsel 25, Friesland 51. 2e wedstrijd Groningen 37, Overijsel 33, Friesland 50. Totaal: Groningen 81, Overijsel 58, Fries land 101. Groepswedstrijd BM klasse: Groningen 0, Overijsel 5. Friesland 6. Groningen 0. Overijsel 10, Friesland 8. Totaal: Overijsel 15, Friesland 14. c Urenlang duurde de tocht over zee. De kano's voeren maar verder en van het eiland, waar oom Tripje was weggevoerd, was allang niets meer te zieu. Eindelijk, tegen de avond, kwamen de boten in het zicht van een eiland, dat er ongeveer net zo uitzag als het eerste, alleen iels groter. Dat was het eiland der Bima boemoe's. De kano's voeren naar de kust en legden aan. De Bimaboemoe's gingen aan land, en oom Tripje werd meegevoerd; hij was nog steeds met het touw vastgebonden, al zou hij niet hebben geweten, hoe hij nu nog had kunnen weglopen! Er vjaren veel Bimaboemoe's op het eiland, die kwamen aanlopen, oom Tripje nieuwsgierig bekeken en druk met de mannen uit de boten aan 't kakelen sloegen. Ze waren aangekomen bij het grote Bimaboemoe-dorp, waar allerlei bamboehutten stonden. Eén daarvan was heel groot; dat was zoiets als het gemeentehuis zeker. Er stonden schildwachten voor, met speren. In optocht werd oom Tripje daarheen gebracht, waarna hij in de grote hut werd gebracht; en toen sloot men hem op in een kamertje. Hij hoorde de deur afsluiten, en nu zat hij gevangen. Er was een kruik met water voor hem neergezet, en daarnaast stond een schotel met vruchten. Oom Tripje dronk wat van het water, want hij had dorst gekregen op de lange zeetocht; maar lust in eten had hij niet Successen van „Kampioen" jongeren in Brabant Enkele nieuwelingen van de Haarlemse wielervereniging II.S.V. „De Kampioen" reden in liet afgelopen weekeinde in Bra bant, waar zij enkele fraaie successen be haalden. In Lage Zwaluwe maakten de Heem- stedenaar Piet Steenvoorden en de Haar lemmer Asma deel uit van een acht mans kopgroep, die met goede winstkansen naai de finish snelde. Asma kwam echter in de laatste ronden te vallen en werd uitgescha keld, terwijl Steenvooixten in de eindsprint een eervolle derde plaats veroverde achter Vink en Heeren. Bij de B-nieuwelingen wist de Haarlem mer F. Koek, die een goede wedstrijd reed, de zesde plaats te veroveren. In Bergen op Zoom was het succes van de jonge garde der „Kampioen" nog gro ter. Op een slechte weg met veel steenslag en sintels reden Steenvoorden en Asma mee in een wedstrijd over 55 kilometer. Reeds in het begin van de strijd werd As ma in een valpartij betrokken, doch hij wist weer aansluiting bij het peloton te krijgen. In de eindsprint van een 16 man sterke groep toonde Steenvoorden zich ten slotte de snelste door Westdorp en Frijters achter zich te laten. In deze groep bevond zich ook Asma, die als vijfde werd geklas seerd. Naast dit succes hadden Asma en Steenvoorden het leeuwenaandeel aan pre mies voor zich opgeëist. De uitslag luidde: 1. Piet Steenvoorden (Heemstede) 55 kilometer in 1 uur 30 mi nuten en 12 seconden; 2. Westdorp (Hee- renhoek); 3. Frijters (Fijnaart); 4. Ter louw (Den Haag); 5. Asma (Haarlem). De Nederlands-Belgische combinatie Van SwolMoreau wonnen het herendubbelspel van het tournooi in Monte Carlo. Zij ver sloegen in de finale DrobnyHughes (Eg./ Fr.) met 6—3, 8—6. Op de Mets-banen in Scheveningen werd gisteren een begin gemaakt met de wed strijden om de nationale tennistitels. De uitslagen van de eerste dag luiden: Heren enkelspel. le ronde: Karamoy versl. Groen 64, 61; Breukink versl. Blaauw 62, 62; Kloezen versl. Merens 61, 63; Bouwer versl. Van Eysden 46, 119, 75; Adama van Scheltema versl. Dominicus 60, 62; Beek versl. Hughan 63, 06, 3—3 (Hughan teruggetrokken); W. Reidt versl. Klaassen 64, 6—1; Timmers versl. Lucas 4—6, 7—5 (Lucas teruggetrok ken); Frederikse versl. Van Doorn 75, 57, 75; Bochardt versl. Christern 75, 61; Taminiau versl. Saarberg 62, 61; Van Gasselt versl. Gourovich 62, 64; Kem per versl. De Grave 61, 26, 62; Klink- spoor versl. De Roy van Zuidewijn 64, 63; Kramer versl. Van der Ree 60, 63; Koerts versl. Erdman 6—4, 6—3; R. van de Weg versl. Slavenburg 63, 64; Volkmaars versl. Van der Peijl 62, 36, 6—2; Claas- sen versl. Bitter 6—0, 7—5; Van Deutekom versl. Meyer 60, 62; Michielsen versl. Weidema 62, 36, 62; H. van de Weg versl. Vergroesen 10—8, 6—1; A. Borren versl. Van der Lely 63, 64; Van der Graaff versl. Koenders 97, 61; Maris versl. De Graaf 75, 6—1; Lagaay versl. Nieland 6—2, 97; De Vries versl. Groen 64, 62; Brui- ninga versl. Hennink 64, 64. Damesenkelspel. Je ronde: Mej. Van der Leur versl. mej. Wilmink 7—5, 36, 64; mei. Verstege versl. mevr. Tiemann 26, 62. 6—2; mej. Haanappel versl. mevr. Schuering 64, 64; mej. Uitenhage versl. mevr. Van der Nieuwenhuysen 6—1, 6—3; mej. Janssen versl. mej. Groenewout 46, 64, 63; mej. Van Cuyk versl. mej. Tette- laar 46, 64, 63; mevr. Hlousek versl. mej. L. ten Bosch 61, 57, 63; mevr. Van der Miessen versl. mej. Bartels 63, 61; mevr. Van Marle versl. mevr. Ten Boek horst 61. 60; mevr. Koster versl. mevr. Lach de Bère 62, 60; mej. Van Grins- ven versl. mevr. Coebereh 61, 75: mevr. Boelens versl. mevr. Dehnert 6—2. 6—2; mevr. Rouws versl. mej. J. Marinkelle 75, 75; mej. F. Marinkelle versl. mevr. Al- moes 97, 64; mevr. Ten Oever versl. mevr. Nugteren 6—4, 4—6. 6—3; mei. Schou ten versl. mevr. Theunissen 6—4, 64. Gemengd duhbelspel. le ronde: mej. Rol- Iin Cououerque en A. Reidt versl. mej. Van Van Dajsum en Lodeizen 64, 63: mevr. Jonnuière en Kloezen versl. mevr. Boelens en Renesse van Duivenbode 63, 63; mej. Roemers en Van Eysden versl. mevr. Dehnert en Bouwer 62, 63: mevr. Borren en A. Rorren versl. mej. J. Marinkelle en Van der Peyl 64, 75; mevr. Reus en Weidema versl. mei. Van 't Groenewout en Van Doorn 36, 62, 61; mevr. Roolker en Cooke versl. mej. Diemer Kool en Frederikse 62, 108; mej. Van Grinsven en Van Gasselt versl. Versteege en Van der Lely 75, 75; mej. Mullemiester en Breukink versl. mej. Marinkelle en H. van de Weg 63, 60; mej. Raymakers en Christern versl. mej. Bartels en Cramer 60, 62; mej. Grosveld en Ta miniau versl. mevr. Ten Oever en Freseman 64, 61; mej. Jamin en Saarberg versl. mevr. Van Marle en Koerts 64, 75; mej. L. ten Bosch en Beek vex-sl. mej. Nieuwburg en Adama van Scheltema 26, 64, 63. De indeling van van district West komende seizoen 2e klas A DWV IIFC Holland Hollandia HRC Rapiditas WA Westfrisia Zeeburgia ZFC ZVV de afdelingen 2 A en 2 B I van de KNVB voor het luidt als volgt: 2e klas B AFC Helder HVC de Kennemers KFC Schoten de Spartaan UVV Volendam Watergr.meer Het wedstrijdprogramma luidt volgens de Sportkroniek: 2e klas A 13 Sent,ember WA—HFC 20 September HFC—ZFC 4 October RapiditasHFC 11 October HFC—Holland 18 October HRC—HFC Het programma voor 13 Seotember KFO-de Kennemers AFCSchoten 20 September Schoten-De Spartaan 4 October De Kennem.Helder HVC—Schoten 11 October Watergr.meer— de Kennemers SchotenUVV 18 October De Kennemers Volendam 3 November HFC—DWV 22 November ZeeburgiaHFC 29 November HFC—ZVV 6 December WestfrisiaHFC 13 December HFC—Hollandia 2 B luidt: KFC—Schoten 22 November De Kennemers Schoten 29 November SchotenWatergr.m. AFCDe Kennemers 6 December V olen damSchoten De Kennemers De Spartaan 13 December HVC-Do Kennemers 20 December HelderSchoten De Kennemers-UW A lit' F RTF NT IF ROSLEDEREN JASSEN ƒ155.— Niet bijzonder groot maar wel select was de deelneming uit de Kennemer Turnkring aan de athletiek-kampioenschappen van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond die in Dordrecht werden gehouden. Concordia en VOLO uit Haarlem, de Bloe- mendaalse «Gymnastiek Vereniging en OSS, Zandvoort waren met hun beste athleten naar Dordrecht getrokken en kwamen met talrijke prijzen weer naar huis terug. De resultaten waren als volgt: Dames. Hoogspringen: no. 1 J. Hovestadt, Concordia 1.50 meter; vèrspringen: no. 3. M. W. Beijen, BGV, 4.84 meter; discuswerpen: no. 1. mevr. H. Steighs—Bruns, BGV, 29,71 meter; no. 2. T. Handgraaf. Concordia, 27.42 meter; no. 3. M. W. Beijen, BGV, 26.74 meter; 100 meter: no. 2. T. Handgi'aaf, Concordia, 13.1 sec. Deze athlete wex-d ook nog 2e ge klasseerd bij kogelstoten. Heren. 100 meter: no. 2. H. Fokkelman, VOLO, 11.5 sec.; no. 3. G. Haldex-man, OSS, 11.6 sec.; 200 meter: no. 2. H. Fokkelman, VOLO, 23.9 sec.; speerwerpen: no. 2. J. Bconstra, VOLO, 36.81 meter; hink-stap- sprong: no. 2, G. Halderman, OSS, 11.87 meter. Estafetten, Dames: 4 x 100 meter: no. 1. BGV. 56 sec; beren 4 x 100 meter: no. 2. VOLO, 49.4 sec.; meisjes 6 x 80 meter: no. 2. BGV. Deze meisjes namen deel aan een meer kamp en wisten zich hierin ook 2e te plaatsen. Bij de jongens viel vooral het lopen van C. A. Engel (BGV) op, die de 80 meter wist te winnen in 9.9 sec. RUDENKO WINT EERSTE PARTIJ. De afgebx-oken eerste partij van de schaak tweekamp om het wereldkampioenschap dames tussen de titelhoudster Ludmilla Rudenko en Elizaveta Bykova is uitge speeld en door de wereldkampioene gewon nen. Bykova, die bij het afbreken zeer zwak stond, moest na de 46e zet opgeven. ADVERTENTIE „U denkt nu notuurbjk dat ik jaloers ben. En ja, eerlijk gezegd, ben ik dat ook. Ik hou verschrikkelijk veel van Marianne, vei-schri<kkelijk veel. Ze is een scihat. Maar ze is altijd even schuw en gesloten en het schijnt dat ik nietenfin. Misschien ben ik niet goed genoeg voor haar, maar in ieder geval toch niet zo'n schoelje dat ik haar broer zou zwart maken uit jaloe zie". De politieman glimlachte nu voluit. „Ik stel het erg op prijs, meneer Van Mils- beek, dat u zo eerlijk spreekt over uw ge voelens. Het maakt mijn taak altijd ge makkelijker als ik een inzicht krijg in de onderlinge verhoudingen. U hebt dus een ongunstige iixdruk van Jean de Vere". „Ja. Stellig". „Maar geen feiten". „Nee. Geen feiten". „Dan gaarx we nu eerst naar beneden". Beneden heerste zo'n volkomen stilte dat inspecteur Renkevoort zich afvroeg of de rechercheur Prins de prachtige dame reeds getemd had of de prachtige dame de i-echercheur. Het trapportaal, nu volko men verlaten, gaf geen antwoord op deze vraag. Maar uit de achterkamer, de wo ning van juffrouw Jager, klonken nu drukke stemmen en de inspecteur, de deurknop omdraaiend, trad onaangediend binnen met de advocaat achter zich aan. Langs de benen flitste snel iets wits, en nog iets wits, maar hij herinnerde zioh la ter toch niet dat hij iets gezien had. Zijn volle aandacht was trouwens voor de mevrouw met de avondjapon. Het bleek dat zij onder de krachtige po gingen van de rechercheur om haar iden titeit te ontpersen in zwijm was gevallen. Nu wel niet als een zoutzak tegen de grond, hetgeen jammer van haar mooie bontmantel geweest zou zijn, maar toch vrij definitief tegen één van de vei-veloze panelen met een doodsbleek gelaat en ge sloten ogen. Daar zat ze, en zweeg. De re chercheur, in tegenstelling met zijn slacht offer, purperrood in het gelaat, had wel begrepen dat hier iets gedaan moest wor den wilde hij nog een enkele inlichting verkrijgen en had om hulp en een glaasje water aangeklopt aan de deur van de ach terkamer. Juffrouw Jager, omstuwd door haar talrijk kroost, had die hulp gul en met grote liefde verleend. En zo was de bezwijmde dame met vereende krachten de woonkamer van de hospita binnenge loodst, er\ daarna voorzichtig neergelaten in de groen-pluche fauteuil van wijlen Dorus Jaiger, de onlangs overleden huis heer. En daar zat ze nu, tot wanhoop van de rechercheur nog altiid zwijgend, en met haar gepermanente coiffux-e riistend tegen een wit-gesteven antimakassartje. De klei ne Jagertjes, in leeftijd variërend tussen één en veertien jaar, in een halve kring om haar heen en gapend naar het wonder; de rechercheur hoogrood in het aangezicht en heen en weer benend door het vertrek. De plotselinge entree van inspecteur Renkevoort verminderde het aantal kleine Jagertjes met twee, waar de oudste twee jongens dodelijk verschrikt bij de herver- schijn in,g van de gevreesde smeris, in stormtempo hun legerstede opzochten om daar „als de bliksem te gaan slapen". Maar de rest van het gezelschap bleef. Juffrouw Jager zei: „Gunst, alweer twee heere en me luiers hangen nog te drogen!" en de rechercheur kwam naar voren om verslag uit te brengen van zijn débacle. Maar in een wondei-bare bestiering van het lot werd hem de pijnlijke explicatie bespaard door de spontane uitroep van Van Milsbeek: „Gx*ote hemel, het is Vere Dana! De ac trice". „Vere Dana?" „Ja waarachtig, ze is het! Ik zag haar vanavond spelen! Ze heeft dezelfde japon nog aan! „Maar hoe ter wereld komc die vrouw hier in huis?" „Ja, dat weet ik ook niet. Weet u het, juffrouw Jager?" „Neegunst, hoe zou ik dat weten? Ik wist ook niet wat ik zag, daarnet in het portaal. Ik stond d'r ook van te kijken je zou zo zeggen. zo'n sjieke mevrouw". „Hebt u haar nog nooit gezien, juffrouw Jager?" vroeg de politieman. „Nee nooit, 't Is kaseweel, zoiets. As se maar niet dood is „Moe!" gilde een sprietig meiske van vijf. Het kind, al ontsteld door de hele sitia- tie, barstte in eexi gierend huilen uit. De jongste spruit, op de arm van juffrouw Jager, zette een luidruchtige tweede stem in. Een derde meiske snoof. En zo wisten de gezustei-s Jager te bewerkstelligen wat tot nog toe aan de ongelukkige recher cheur mislukt was dat de schone Vere Dana uit haar bezwijming werd gewekt en weer tot het leven terugkeerde. Zij sloeg met een kwijnend gebaar haar lange oogwimpers op, zag even om zich heen en liet ze bij de aanblik van inspec teur Renkevoort ogenblikkelijk weer val len. Maar deze was een man van ervaring. Hij posteerde zich voor de groen-pluche fauteuil, legde zijn handen op de axTnleu- ningen, boog zich ver voorover en toeterde als sprak hij tot een stok-dove tante: „Mevrouw Dana. u bent nu weer bijge komen. U staat dadelijk op!" Er voer een schok door de roei'loze ge stalte en haar oogopslag was nu plotseling wijd en verbaasd. Ze zag in een paar heel strenge ogen. Maar wederom zakten de lange wimpers neer en kwam er nu een uiterst matte en zwakke stem: „Nee.ik kan niet.ik kan niet. „Ja zeker mevrouw, het gaat best. Pro beert u maar eens. Óch Prins, help eens een handje! Meneer Van Milsbeek, wilt u ons de weg wijzen?" (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6