Laker en Lock stelden Australiërs voor grote problemen: 162 all out BRILLEN Opticien STIENS Alleen Nederland en Joegoslavië ongeslagen na de tweede dag Per INTERFLORA gsfi v.Empelen Sanders over zijn „bekentenis" Amerikaan liet jacht in Lisse bouwen Brieven aan de redactie AVONDSTILTE Amsterdamse Beurs 7 DE VIJFDE TESTMATCH OP DE OVAL Bel op 16764 of... Opticien STIENS GIERSTRAAT 27 Zwemmen HongarijeNederland op 5 en 6 September Enthousiasme Verhoren van 35 uur Groeten aan militairen overzee WATERPOLOëRS STRIJDEN OM TROFEO ITALIA Nederlanders weer op '"schot: 9-1 tegen België Ongeval op spoorweg overgang van de Kleverlaan Ds. G. Kroes blijft nog in Zaandam wonen Scheepvaart WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Als er over één dag nog vele maanden zal worden gesproken door de cricketmin- nenden ïn Engeland en wie is dat daar niet dan is dat wel de derde dag van de vij/fde en beslissende testmatch tussen Engeland en Australië op de Oval in Londen. Een tfag, waarop de Engelse testcricketers eerst dankzij Baily en de zelden runs ma kende Bedser het Australische totaal in de eerste innings (275) passeerden en zelfs 31 runs voorkwamen (306 all out) en daarna de Australiërs mét de off-spinners Laker en Lock voor onoplosbare problemen stelden, waardoor het roemruchte battingteam met Hassett, Morris, Harvey, Miller, Lindwall en De Courcy voor slechts 162 aan de kant zat. Waarna zij aan het einde van die succesvolle dag„ (38 voor 1) nog slechts 94 runs moesten scoren met nog negen wickets in handen om de over winning te behalen in de vijfde test, die tevens de zege in de serie van dit seizoen betekent. De eerste overwinning op de Australiërs sinds twintig jaar! Hoe dat allemaal kon Behalve de veertig duizend toeschouwers op de Oval, die juich ten als keken zij naar de Cup-finale, kunnen 6lechts Lock en Laker, de Engelse spin- bowlers, dat vertellen. Deze beide Surrey- bowlers (zij speellen op eigen veld) waren zo moeilijk te bespelen en hadden zo veel succes dat captain Hutton na het begin met Bedser en Trueman, deze fastbowlers niet eens meer behoefde aan te zetten. 61 voor 5 Reeds op 61 zaten de grootste rungelters van het Australische team aan de kant. Aan voerder Hassett (10) ging reeds op 23 l.b.w. op Laker, op 59 onderging Morris (26) het zelfde lot op het bowlen van Lock, waarna Harvey (1) gebowld werd door Lock op 60. Eén run later ging ook Hole (17) l.b.w. op weet ze'n felle off-spinner van Laker. En of dat nog niet genoeg was, zo verdween Miller Trevor Bailey, die dit seizoen het Engels testteam reeds in meer dan een match voor de ondergang behoedde, en er ook gisteren voor zorgde samen met Alee Bedser dat Engeland een voorsprong kon behalen op de eerste innings in de vijfde testmatch tegen Australië op de Oval in Londen. eveneens op 61 voor nul. Hij werd door Fred Trueman gevangen op het bowlen van Laker. Totaal 61 voor het verlies van vijf wickets. Zo iets komt men niet alle dagen tegen in testcricket. De duizenden Engelsen langs de kant genoten. Zouden alle Australiërs vol komen falen en zou Engeland dus toch nog The Ashes in het kroningsjaar in handen krijgen Het leek er veel op toen De Courcy (4) op 85 run out ging. Maar Archer en Davidson schenen andere plannen te hebben. Dit twee tal bespeelde het spinbowlen aanvankelijk met groot vertrtouwen. Archer sloeg Laker zelfs voor vier. en even later voor zes en toen de theepauze aanbrak hadden zij het totaal tot 131 weten te brengen.. Een hele verbete ring na de 85 voor zes. Lock onbespeelbaar Maar na de thee was het gedaan met de beide moedige cricketers. Want Lock bowlde toen enkele overs die de twee batsmen vol komen in de verdediging drongen. Ja erger nog, zij konden Lock niet eens bespelen. Vandaar dat op 135 Davidson (21) door Lock .werd gebowld, op 140 Archer (49) door Ed- rich werd gevangen op het bowlen van Lock en op 144 Langley (2) recht in de handen sloeg van Trueman, ook al weer na een bal van Lock. De collapse was volledig. Wel sloeg Lind wall (12) Lock nog voor zes in het publiek, maar even daarna werd hij bij een poging om een bal van Laker over de boundary te slaan aan de boundary door Denis Compton gevangen. Totadl 162. De bowlingcijfers waren uiteraard fraai. Laker nam vier wickets in bijna zeventien overs (twee maidens) voor 75 runs en Lock nam vijf Australische wickets in een-en- twintig overs (negen maidens) voor 45 runs. Bedser (11 overs) en Trueman (2 overs) hadden respectievelijk 0—24 en 0—4. Hutton run out Met groot enthousiasme volgde daarna de publieke massa de verrichtingen van het ADVERTENTIE Uw bril repareren behoeft geen dagen te duren. Kom direct naar Speciaal ingerichte werkplaats voor spoedwerk. In een vergadering tussen enkele leden van het bondsbestuur en van de sportcom- missie van de KNZB en in Nijmegen aan wezige Hongaarse leiders is besloten de landenwedstrijd Hongarije—Nederland zwemmen, waterpolo en schoonspringen te houden op 5 en 6 September in Boedapest. Het was aanvankelijk de bedoeling de wedstrijden in het weekend van 19 en 20 September te doen plaats vinden, doch men heeft ze twee weken vervroegd, aangezien men op de oorspronkelijke dagen niet zou kunnen beschikken over de in militaire dienst zijnde zwemmers en spelers. Men hoopt dat zij op de nieuwe data wel zullen kunnen deelnemen. De Nederlandse ploeg, die de reis naar Boedapest per vliegtuig zal maken, zal in totaal uit 39 personen bestaan. Het enthousiasme, dat zich over het hele land verspreidde naarmate de kansen op een Engelse zege in de vijfde en be slissende testmatch tegen Australië ste gen, heeft de leiding van de BBC niet onberoerd gelaten. Nadat gisteren, met wijziging van het oorspronkelijk pro gramma, reeds een groot deel van de uitzendingen aan de match was gewijd, werd bekend gemaakt dat de BBC een doorlopend ooggetuige verslag zou geven voor de hele verdere duur van de wed strijd. Voor vandaag, Woensdag, zijn maatregelen getroffen voor een T.V.-uit zending van het begin tot het einde van de wedstrijd. OOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOCJOOOOCOOOOOOOOCOOOOOOCCOCXXJOOOOOCO Engelse openingspaar Hutton en Edrich, dat de Australische aanval rustig en met ver trouwen bespeelde. Niets minder werden de toejuichingen toen aanvoerder Hutton voor 17 run out ging toen hij op een gemakkelijke single nog een tweede run wilde lopen en run out ging. Aan het einde van die roemruchte derde dag stonden er 38 runs op het scoringbord. Met nog slechts 94 runs te maken voor de overwinning en nog negen wickets in han den stond Engeland dus dichter bij de over winning dan ooit tevoren. Een overwinning, die zo belangrijk wordt geacht dat de B.B.C. prompt besloot het programma voor de vol gende dag te wijzigen en van het begin van de vierde dag af vandaag dus de ge hele wedstrijd uit te zenden tot de winning hit geslagen was. Vierde dag Al lang voor halftwaalf hedenochtend was de Oval al weer tot de laatste plaats bezet. De tienduizenden wilden geen minuut mis sen van de wedstrijd, die Engeland van Australië zou gaan winnen. Precies op tijd openden Lindwall en Johnston de Australische aanval op Edrich en May. Heel rustig maar niet nalatend te kort of te lang gebowlde ballen naar de boundary te jagen, bouwden de beide Engel sen het toaal op. Om 12 uur wees het sco ringbord 50 voor 1 aan (Edrich 18 en May 15 not out) en om kwart voor één 83 voor 1 (Edrich 32, May 33 not out). Op 88 verloor Engeland het wicket van May, die zeer fraai door Davidson op het bowlen van Miller aangezet voor Lind wall werd gevangen. Nog 44 runs waren toen voor de overwinning nodig met nog 8 wickets in handen. Bij de lunch was de stand 101 voor 2. De Middlesex-twins Bill Edrich en Denis Compton waren met 41 en 5 not out, Engeland had toen nog 31 runs nodig om te winnen. WENEN. (United Press). Edgar San ders, de Britse zakenman die zijn vrijheid heeft herkregen na vier jaren in Boeda pest gevangen te hebben gezeten, deelde na zijn aankomst in Wenen op een pers conferentie mede dat de Horgaarse ge heime politie hem langdurige verhoren van soms 35 uur achtereen had afgenomen om hem gereed te maken voor het spionnage- proces aan het eind waarvan hij werd ver oordeeld tot 13 jaar gevangenisstraf. „Voor je beseft wat je doet heb je al verklaringen ondertekend", zei hij in ant woord op vragen over het proces in 1950 en over zijn toen afgelegde bekentenis dat hij een Anglo-Amerikaanse spion zou zijn geweest. „Wanneer je onafgebroken 35 uur wordt verhoord maak ie geestelijke buite lingen en beken je alles wat men je wil laten bekennen", zei hij. In antwoord op een vraag of hij was be recht door een rechtbank zei Sanders: „Het was wel in een gerechtsgebouw, maar de leden van de rechtbank hadden geen flau we notie van recht. Het waren niet meer dan volstrekt toegewijde leden van de communistische partij, drie mannen en een vrouw, arbeiders die nauwelijks hun naam konden schrijven. De zogenaamde rechter ondervroeg mij drie dagen voor de aan vang van het proces. Die ondervraging kwam vrijwel neer op een generale repe titie van het proces. Hij wist alle antwoor den, die men van mij verwachtte en die ik al uit het hoofd kende". Op een vraag wat met hem zou zijn ge beurd indien hij had geweigerd de „gere peteerde" antwoorden op het proces te ge ven, zei Sanders: „Ik zou in een onder aardse cel zijn geworpen, waarin het water van de muren en de zoldering droop". Enkele weken Voor zijn bekentenis had men Sanders in een cel geplaatst, die niet was verwarmd. Alleen door een kleine opening in de muur ter grootte van een baksteen kwam verse lucht binnen. Hij had het er erg koud gehad want hij had eerst zijn sokken moeten afstaan. Voor zijn gesprek met journalisten in Wenen had Sanders zijn echtgenote en zijn drie dochters begroet, die hern waren te gemoet gereisd. Tussen 3 September en 14 October zullen in 18 verschillende plaatsen in Nederland familieleden van militairen in Korea, Nieuw Guinea en Suriname in de gelegen heid worden gesteld een groet uit te spre ken, welke wordt opgenomen op een ge luidsband. Deze geluidsbanden worden dan opgezonden naar het gebied waar de be trokkene vertoeft. Deze groeten zullen onder meer worden opgenomen in Den Haag, Leiden, Amsterdam en Alkmaar. Het bezoek aan de contact-middagen, welke sedert Januari 1951 werden geor ganiseerd voor familieleden van militairen in Korea, nam regelmatig toe, zodat be sloten is, deze bijeenkomsten uit te breiden en daarin eveneens te betrekken Nieuw Guinea en Suriname. De groeter.-uitzending en de contact bijeenkomsten worden georganiseerd door d&. .sectie Welzijnszorg van het ministerie van Öorlogi Na regen komt zonneschijn. Z'o ook in het Goffertbad in Nijmegen waarboven de zon een half uur voor de eerste wedstrijd van de tweede dag van het tournooi om de Trofeo Italia de loodgrijze regenwolken door brak. Wolken, die gedurende de ganse mid dag de ene plensbui na de andere over de Waalstad hadden uitgestort. Het Nederlands zevental behaalde aan het slot van de avond een grote en indrukwekkende zege op België. Zo indrukwekkend zelfs, dat de herinnering aan de slechte wedstrijd in Zaandam, waar in de spelers slechts een benauwde over winning konden bevechten, volkomen werd weggevaagd. Wanneer wij de belangrijkste en ook mooiste wed strijd voorrang geven, dienen wij ons verslag te be ginnen met de strijd tussen de Hongaren en de Joegoslaven. De deskundigen, en er zijn er deze week velen in Nijmegen, uit bin nen- en buiten land, waren het er na afloop van dit titanengevecht allen over eens dit was een der mooiste water- polowedstrijden, die ooit in een internationaal tournooi werd gespeeld. Hier lagen twee zeventallen tegenover elkaar met beide een welhaast volmaakte techniek, waar bij de spelers bovendien formidabéle zwem- capaciteiten demonsteerden. Glans van finale De ontmoeting had in alle opzichten de glans van een finale en over enkele dagen zal miss-hien blijken, dat dit ook inderdaad de firn le van het tournooi is geweest. Het publiek leefde intens mee en vooral de Joego slaven, kennelijk als minder gevaarlijke te genstanders voor Nederland beschouwd dan de Hongaren, werden telkens luide toege juicht. SlaviëSlaviëklonk het van de volgenakte tribunes en een oorverdovend ge jubel st ;eg op toen de Spaanse scheidsrechter Battale aan de geweldige spanning tenslotte een einde maakte en Joegoslavië met 65 had gewonnen. Een gelijk spel zou voor de Nederlandse kansen het gunstigst zijn geweest, want wjj zouden n'et graag willen beweren, dat de Hongaren sterker zijn. Ongetwijfeld hadden zij, gezien het vertoonde spel, iets meer recht op de zege, maar, zoals het in de sport nu eenmaal zo vaak het geval is, de fortuin sprak een hartig woord mee. En ditmaal niet in het voordeel der Hongaren. Wel tien scho ten van de Hongaarse voorwaartsen spatten buiten het bereik van doelman Kovacic te gen de paal of lat. Nadat het Spaanse zevental, goed gebruik makend van de grotere snelheid, een ver rassende 4—1 zege op Italië had geboekt en Cor Braasem als trainer van de Spanjaarden van de duizenden op de tribunes een harte lijk applaus in ontvangst had mogen nemen, liet de Joegoslavische scheidsrechter dr. Po- lic de ploegen van Nederland en België uit- zwemmen. Overtuigende zege Zoals wij reeds zeiden, het werd een over tuigende overwinning voor het Nederlands zevental, waarin Frans Kuyper wederom Jos Sievers op de midachterplaats had opgesteld. Kennelijk was hem het spel van de Hilver summer tegen de Spanjaarden op de eerste dag goed bevallen en terecht meende hij, dat de grotere snelheid van Sievers, op het han dige, soms flitsende spel van de Belgische midvoor Lekime meer vat zou hebben dan in Zaandam met Ketelaar het geval was ge weest. Kuyper zal van zijn besluit geen spijt heb ben gehad, want Sievers kweet zich uitste kend van zijn taak. Het afnemen van de lange HZC-er was weer zeer goed en al was zijn wegwerken soms wat traag, de ballen •varen telkens goed geplaatst. Maar ook de andere spelers verdienen een compliment voor hun zeer goede spel. In ver gelijking met de ploeg, die enkele weken ge leden in de Voorzaan de grootste moeite had met het Belgische zevental, lag hier een herboren team in het water, een team, dat weer hoop heeft gegeven voor de verdere loop van het tournooi. Aantrekkelijke strijd Het werd geen zeer snelle wedstrijd, maar de strijd was door de goede balbehandeling en het goede plaatsen zeer attractief en het was reeds in de eerste fase duidelijk, dat het Nederlands zevental in een betere vorm stak dan wij de laatste tijd gewend waren. Smits maakte van een numerieke meerderheid van zijn ploeg gebruik door de stand met een scherp schot op 11 te brengen. Niemand zal toen hebben vermoed, dat de Belgen daar mee al hun kruit reeds hadden verschoten. Cabout smaakte het genoegen met een fraaie boogbal de stand op 2—1 te brengen en toen Korevaar in de zelfde positie een bal kreeg toegespeeld, deed hij dat kunstje prach tig na. Onbereikbaar voor aanvoerder Desmet, de reus onder de Belgische lat, viel de bal „dnod" in derechterhoek. Het Nederlands zevental was inmiddels op volle toeren gaan draaien. Bliksemsnel ging de bal van hand tot hand, terwijl 't publiek rond het goed verlichte water met volle teugen genoot. En wat viel er veel te genieten. De Hon garen en Joegoslaven hadden een partij ten beste gegeven, waarover men nog lang zal praten, maar een doelpunt, zoals het vierde van Nederland, had men in die wedstrijd toch niet gezien. Toen Bijlsma een gaatje zag trok hü er met de bal voor ziin neus in een snelle rush, waar geen Belg achteraan kon of durfde, tussen uit. Met een handige schimbeweging liet hij Martin, die on hem afkwam, doelloos naar een open plek water zwemmen en plaatste vervolgens de hal op de hand van de hoogopspringende Van Feggelen, die achterwaarts langs Desmet schoot. Na rust daalde het tempo doordat de Bel gen vermoeid geraakten. Maar Nederland bleef de score rustig opvoeren en nadat Bijlsma uit een vrije worp een niet te mis sen kans had gekregen en Van Feggelen uit een strafworp 71 op het scoringbord had gebracht, kon Smol laten zien waartoe hij in staat is. Na een fraaie, lange pass van Korevaar Leonard Versluis, de vroegere eigenaar van een televisie-station in Grand Rapids (Michigan), is op de Nieuw Amsterdam ge stapt voor een bezoek aan Nederland. Hij komt een jacht ophalen, dat hij heeft laten bouwen bij een scheepswerf in Lisse. Met zijn vrouw gaat hij dan met het nieuwe schip een tocht maken naar Frank rijk en de Middellandse Zee. Hij zal ook uitkijken naar een gehuwde Nederlandse schipper die naar de Verenig de Staten wil emigreren om daar voor het schip te zorgen. Natuurlijk zullen de Versluisen ook hun familie in Noord-Beveland opzoeken. Leonard Versluis begon zijn carrière als leerling-fotograaf met een salaris van een paar dollar per week. Nu heeft hij onder meer drie fotostudio's. Tezamen met Harold Gross en M. B. Keeler stichtte hij in 1930 een radiostation. Zes jaar later verkocht hij zijn aandeel voor vijfendertigduizend dollar aan zijn partner en begon zijn eigen utizendingen in Grand Rapids. Met de intrede van de tele visie ging hij zich hierop toeleggen. Twee jaar geleden verkocht hij echter dit station en nu treft hij voorbereidingen om een nieuw televisie-station voor heel West- Michigan te stichten. (Verkort weergegeven) Fruit. Het is mij dikwijls opgevallen dat er zowel op de Maandag- als op de Donderdagmarkt in Haarlem schromelijk misbruik gemaakt wordt van de geringe kennis van het publiek betreffende de fruitsoorten. Het overgrote deel van het publiek koopt immers fruit, waarvan de namen vertrouwd in de oren klinken, zoals claps favorite, perzikpruimen, reine elaude enzovoort. Het is nu van zeer groot belang voor de kopers en kwekers, dat het pro duct, dat geprijsd wordt ook voldoet aan de naam en de kwaliteit, waarvan de naam door jarenlange reclame en ervaring het waarborg is. En hier houden zich helaas niet alle handelaren aan. Het gevolg is natuurlijk, dat vele kopers, die minderwaardig fruit op tafel krijgen en uiteraard teleurgesteld zijn, geen waarde meer hechten aan de vruchten, die onder een bepaalde naam op de markt gebracht worden. En dat behoeft niet, omdat er wel degelijk talrijke soorten zijn die door de kwaliteit, geur en smaak de gegeven naam verdienen. Toch wil ik hier een lans breken voor de Haarlemse handelaren, die zich geluk kig voor het merendeel aan de oorspron kelijke namen houden en dit mag zeer ze ker toegeschreven worden aan hun vak kennis en aan de voorbeeldige voorlich ting van de Haarlemse organisaties. Niette min is het, volgens mij, toch beslist nood zakelijk, dat de daartoe bevoegde instan ties eens meer aandacht schenken aan deze soms zo ergerlijke verkoopmethodes, zowel in het belang van de kopers en verkopers als in dat van de fruitkwekers die met zo veel zorg en moeite hun reclame opbou wen. T. B. DINKLA Dodelijke ongelukken I. Zou het niet gewenst zijn dat het verplicht gesteld werd bij aanhangwagens en trailers met opleg gers een teken op het rechter voorspatbord aan te brengen, dat aangeeft, dat met aan hangwagen wordt gereden? Verder kan nog op de zijkant worden vermeld, hoe lang het gehele wagenstel is. Ook wilde ik nog iets over de moderne richtingaangevers op voor- en achterspat borden opmerken. Deze zijn vooral bij zonnig weer, wanneer het licht er op weer kaatst, niet waar te nemen. Waarom niet net als bij de autobussen der N.Z.H. op de achterzijde een pijl, die de richting aan geeft, en nog liever het „ouderwetse" mo del, dat misschien minder luxueus, maar toch zeer zeker duidelijk te zien is, en daar gaat het om: waarschuwingsbakens te heb ben, ter voorkoming van nog meer ver keersongevallen. M. A. S. Dodelijke ongelukken II. Er gebeuren veel ongelukken en misschien is het een goede oplossing, zoals „Abonné" het be schrijft: „wielafscherming". Maar ik vroeg mij af, na het ongeluk op de Schoterweg, waarbij twee slachtoffers waren, waarom moest deze zwaar beladen auto met aan hangwagen door Haarlem heen? Een auto uit Wervershoof met bollen zal toch wel op weg geweest zijn naar de bollenveiling en behoefde dan toch niet door Haarlem heen! Vaak zie je dergelijke wagens Haarlem in rijden, die zonder te 9topoen, ook Haarlem weer uitrijden, richting Den Haag. Zulke wagens kunnen toch buiten de kom om en zou het nu niet mogelijk zijn, controle uit te oefenen, desnoods strafbaar stellen? ABONNé. (Door rioleringswerken is Haarlems Wes telijke randweg op het ogenblik minder goed berijdbaar. Red.) „Likkend' publiek". Ik zou graag de aandacht eens willen vestigen op het feit, dat de trottoirs in de Grote Houtstraat 's avonds altijd versperd worden. Ik begrijp niet dat de politie toelaat, dat er rijen fietsen tegen de puien gezet worden, die zelfs het trottoir geheel bezetten. En wan neer er nog enige ruimte overblijft dan zorgen de ijs-etende jongelui hangend over het stuur van hun fietsen of zittend op de bagagedragers er wel voor, dat er niemand meer door kan. Op deze manier worden de mensen ge noodzaakt op de rijweg te gaan lopen. En men behoeft bij de meeste jongelui niet aan te komen met het verzoek om door te lopen, want dan toont het „likkend pu bliek" pas goed zijn „opvoeding". Nu vraag ik mij af waar de voetgangers moeten blijven. J. ging hij alleen op Desmet af. Nog voor deze wist wat er gebeurde lag de bal al achter hem. België was volkomen oversneeld en twee vrije momenten, een van Van Feggelen en een van Smol, waren voldoende voor twee doelpunten. Zo won Nederland met 9—1 deze tweede wedstrijd van het tournooi. Samen met Joegoslavië, maar met een beter doelgemid- delde heeft het Nederlands zevental thans de leiding. De stand Na de tweede dag van het tournooi om de Dinsdagmiddag om 4 uur is een Haar lemse hulpbesteller bij de P.T.T. op de spoorwegovergang van de Kleverlaan door een motorrijder uit IJmuiden aangereden; met een zware hersenschudding is hij naar het ziekenhuis Sint Joannes de Deo over gebracht. De motorrijder kwam uit Bloe- mendaal en reed op de linkerrijbaan van de spoorwegovergang. Uit Haarlem nader de de hulpbesteller per fiets. Hij werd aan gereden en bleef gewond liggen. Getuigen van het ongeval wordt ver zocht zich in verbinding te stellen met de politie te Bloemendaal (bureau Overveen) voor het verstrekken van nadere inlichtin gen. Ds. G. Kroes, predikant bij de Evange lisch Lutherse gemeente van Zaandam- Beverwijk, die op Zondag 30 Augustus zijn intrede zal doen bij de Evangelisch Lu therse gemeente te Haarlem, zal voorlopig in Zaandam blijven wonen, omdat hij nog geen huis in Haarlem heeft. Daarom heeft hij besloten pas afscheid van Zaandam te nemen, als hij zich in Haarlem vestigt. Wel zal ds. Kroes te Beverwijk een afscheids- predicatie houden en wel Zondagmorgen om 10 uur. ADVERTENTIE GROTE KERK (Grote Markt) Hedenavond 8.008.30 uur: Voorganger: Ds. B. v. GELDER Onderwerp„Zoek het hoog" Organist: EGBERT VOS Aagtekerk, 17 v. Aden te Colombo. Adinda, 17-18 v. Singapore te Haiphong verw. Agatha, 17 v. Pladju n. Tj. Priok. Aletta, 18 v. Plad.iu te Penang. Alhena, pass. 17 Finisterre n. Rio de Janeiro. Amsteltoren, 18 v. Lorenzo Marquez te Durban Andijk, 18 Rotterdam te Havana verw. Averdijk, pass. 17 Lands End n. New York. Alnati, 17 540 m. Z.t.W. St. Vincent. Alblasserdijk, 14 v. Houston n. Rotterdam 18 te Beaumont. Aidabi, 13 v. Rotterdam te Buenos Aires. Argos, 17 v. Rotterdam 18 te Amsterdam. Arundo, 17 v. Port Churchill n. Rotterdam. Akkrumdijk, 17 v. Bremen te Hamburg. Amsteldijk, 18 80 v. Soerabaja te Pladju. Arendskerk, 17 80 m. Z. Kreta. Armilla, 17 120 m. W.t.Z. Poeloe Laut. Alamak, 19 v. Colombo te Madras. Aldegonda, 18 v. Bangkok n. Pladju. Alderamin, 18 v. Alexandria te Poft Said. Alhena, 18 150 m. W. Kp. St. Vincent. Almkerk, pas. 18 Guardafui n. Aden. Alwaki, pass. 18 Recife n. Rio de Janeiro. Amerskerk, 19 v. Yokohama te Shanghai. Arkeldijk, 17 v. Brownsville n. Havana. Aalsum, 18 v. Rotterdam n. Bremen. Aalsdijk, 18 v. Hamburg te Rotterdam. Abbekerk, 19 v. Suez n. Aden. Altoireo, 19 v. Victoria te Ilheos verwacht. Alcyone. 19 te Rio de Janeiro verwacht. Alphacca, 19 v. New York te Buenos Aires. Aludra, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Axeldijk, 19 v. Rotterdam te New York verw. Alohlba, 17 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Algenib, verm. 22 v. Alegre n. Rotterdam. Alpherat. 15 te Rio Grande do Sul. Arendsdijk. 18 v. New York n. Buenos Aires. Bali, 17 v. Halifax n Boston. Billiton, 17 Seattle verwacht. Boskoop, 17 v. Lissabon n. Madeira. Bacchus, 17 155 m. W.ZW. Lands End. Barito, 17 v. Kendari n. Luwuk. Baud, 18 v. Makassar te Buleleng. Bloemfontein, 18 430 m- O-NO. St. Helena. Boissevain, 18 te Durban. Borneo, pass. 18 Finisterre n. Amsterdam. Boschfor.tein, 18 v. Bremen te Hamburg. Bantam, pass. 18 Gibraltar n. Rotterdam. Blommersdijk, pass. 18 21.15 u. Vlissingen naar Londen. Bonaire, 18 240 m. Z.t.W. Fayal n. Plymouth. Britsum, 16 v. Bombay te Port Piri. Caltex Leiden, pass. 17 Kp. St. Vineent n. Sidon Caltex Pernis. 17 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Utrecht. 17 90 m. O.ZO. Gavdo eil. Celebes, 17 80 m. O.t.N. Gibraltar. Corilla, pass. 17 Ras al Hadd n. Balikpapan. Coryda, 17 in Str. Soenda n. Adelaide. Caltex Delft. pass. 18 Ouessant n. Sidon. Caltex Nederland, pass. 18 Finisterre n. Sidon. Caltex The Hague, pass. 18 Gibraltar n.R'dam Cistula, 14 v. Miri n. Singapore. Cottica, 18 1000 m. NO. Barbados. Chama. 19 v. Liverpool te Rotterdam. Cronenburgh, 17 v. Amsterdam te Archangel. Delfshaven, 19 Santos verwacht. Duivendijk, 19 v. Vancouver te Rotterdam. Eemdijk, 16 te Mobile. Ena, 18 v. Northshields 20 R'dam verw. Enggano, 18 v. Madras n. Calcutta. Erlnna, te Curagao. Esso Den Haag,' Haag, pass. 18 Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Felipes, 17 te Pladju. Friesland KRL)18 v. Makassar n. Banjuwangl Garoet, 17 v. Marseille n. Halifax. Gouwe, 17 100 m Z.ZW. Las Palmas. Graveland, 17 v. Bremer, n Hamburg. Groote Beer, pass. 18 Kp. Ray n. Quebec. Groote Kerk, 19 v. Amsterdam te Teneriffe. Ganymedes, 18 v. Port of Spain te Norfolk. Hoogkerk, 17 v. Manilla n. Kobe. Hector, 18 v. Famagusta n. Lattakia. Heemskerk, 18 v. Marseille n. Genua. Helder. 19 v. Amsterdam te Kingston verw. Hilversum, pass. 18 Kp. Ben n. Teneriffe. Haarlem, 19 te T^la n. Pto Cortes. Hermes, 18 v. Barbados te Port of Spain. Hestia. 18 v. Amsterdam n. Hamburg. Indrapoera, 18 t.h.v. Daedalus Rif n. Suez. Ivoorkust, 18 te Lagos Ilos, 18 v. Valencia n, Aliante. Japara (KRL). 17 t.h.v. Andaman eil. Joh. v. Oldenbarneveit, 19 v. Soerabaja n. Se- marang. Kertosono, 17 v. Bombay n. Calcutta. Kieldrecht, 18 v. Zamboanga n. Singapore. Kaimana, 18 v. Makassar te Soerabaja. Kalabahi. 17 Ternate verw. Kedoe. 17 t.h.v. Oporto n. Rotterdam. Kota Inten, 18 v. Alexandrië n. Suez. Kota Agoeng, 19 v. Rotterdam n. Indonesië. Karimun, pass. 19 Aden n. Belawan. Leopoidskerk. pass. 17 Pantellaria n. Hamburg Loosdrecht. 17 v. Karachi n. Bombay. Lombok, 17 v. Port of Spain n. Kaapstad. Loenerkerk, 18 v. Hamburg te Antwerpen. Larenberg, pass. 17 Burlings n. Taronte. Lemsterkerk, pass. 17 Runsal Jebel n Bahrein Leuvekerk, 17 85 m. O. Khorva Morya baai. Lieve Vrouwekerk, 17 210 m. W.t.N. Colombo. Linge. pass. 17 Upsala n. Amsterdam. Laurenskerk, 18 v. Marseille n. Genua. Lindekerk, pass. 18 Finisterre n. Rotterdam. Lucita, 18 v. Stanlow n. Liverpool. Laagkerk, 19 te Santander. Laertes, pass. 18 Guardafui n. Port Soedan. Laurenskerk, 19 te Genua Lekhaven, 18 v. Rotterdam n. Bremen. Langkoeas, 19 v. Bremen n. Antwerpen. Limburg, 19 te Manilla. Trofeo Italia luidt de stand: Nederland 2 2 0 0 4 19— 4 Joegoslavië 2 2 0 0 4 11— 8 Hongarije 2 1 0 1 2 14— 8 Spanje 2 1 0 1 2 7—11 Italië 2 0 0 2 0 4— 9 België 2 0 0 2 0 3—18 3-3Va Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 98 170 VS 19314 173% 328 93?» 134 128% 107V» 99% 170% 160 165 166% 3354 51 4854 74% 22% 37% Openings koersen 98% 171 192% 174J4 328% 94% 134 129% 106% 99% 170% 159% 165 166% 33% 50% 47% 74% 22% 37% ADVERTENTIE verzorgen wij Uw bloemwerk in geheel Nederland en over de gehele wereld. Moderne Bloemsierkunst Binnenweg 18 Heemstede. Tel. 3-80-80 Lissekerk, 19 v. Londen te Rotterdam. Macoma,- 18 v. Balikpapan te Singapore. Mapia, 17 Pantellaria gep n. Beyrouth. Mirza, 17 v. Balikpapan n. Singapore. Mi tra, 16 v. Houston n Lewisport. Maashaven, 1§ v.Montreal te Belfast. Meerkerk, 18 v. Colombo n. Aden. Meratus. 16 v. Suez n. Soron-g. Marken, 17 dwars eil. Roepat n. TJ. Pandan. Macuba, 22 v. Singapore te Aden 'verw. Malea, pass. 13 Malta n. Singapore. Metula, 21 v. Albany te Pladju verw. Myonia, 18 v. Spezta n. Malta. Maas. 19 te Buenaventura. Meliskcrk, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Molenkerk. 19 v. Karachi te Aden. Mataram, pass. 19 Minikoy n. Belawan. Nigerstroom, 17 te Bordeaux. Notos, 18 v. Lissabon te Amsterdam. Nieuw Holland, pass. 17 Cairns n. Makassar. Nieuw Amsterdam, 18 v. Boston n. Cobh. Nestor, 18 v. Rotterdam 19 te Amsterdam. Ootmarsum, 17 v. Charleston n. Amsterdam. Orion, 17 v. Rotterdam n. Tunis. Overijsel, 17 230 m. O.t.Z. New York. Omala, 16 v. Alexandrië te Berre.- Ondina, 19 te Balikpapan. Oranjestad, 18 800 m. W.ZW. Madeira. Prins Willem V, 17 Scilly's n. Montreal. Parkhaven, 17 85 m. Z. Rio de Janeiro. Perna, 14 v. Yokohama n. Kpbe. Poelau Laut, 18 v. Genua n. Port Said. Polydorus, 19 te Tj. Priok. Prins Alexander, 18 v. Le Havre n. Antwerpen Prins Fred. Hendrik. 20 v. Rotterdam te Mon treal verwacht. Prins Willem III, 18 v. Hamburg te Rotterdam. Pygmalion, 18 v. Amsterdam n. Hamburg. Radja, 17 ten anker rede Colombo. Raki, 17 v. Londen te Amsterdam. Rafaeia, 17 270 m. ZO. Bangkok. Rempang, pass. 17 Kp. Comorin n. Madras. Roebiah, 16 800 m. ZO. Aleoeten eil. Roepat, 18 v. Port Swettenham te Belawan. Rita, 16 te Pladju. Rotula, 18 v. Larnaca n. Alexandrië. Rijndam, 18 760 m. W.t.Z. Valentia. Rijnkerk, 18 socotra gepass. n. Cochin. Rempang, 19 v. Bahrein te Madras. Sloterdijk, 18 v. Galveston te Rotterdam. Stad Breda, 17 v. Panamakanaal n. Hawaii. Sehie, 18 te Arzew. Sheratan, 17 175 m. W.ZW. Ouessant. Sinabang, pass. 17 ten Zuiden Oostp. Celebes. Stad Leiden, 17 700 m. O.NO. Toko. Stad Vlaai-dingen, 17 590 m. W. Valentia. Stanvac Diirak, 18 te Sungeigerong verw. Straat Makassar, 17 ten anker rede Priok. Salawati, pass. 18 Gibraltar n. Port Said. Sarangan, 17 v. Singapore n. Bombay. Saroena, 14 te Singapore. Singkep, 18 v. Semarang n. Soerabaja. Stad Maastricht, 13 v. Rotterdam te Narvik- Sirrah, 19 v. Balboa te Bayton verw. Stad Amsterdam, 19 v. Middlesbro te Narvik. Sibajak. 18 320 m. ZO. Kp. Race. Silindoeng, 15 v. Yokohama n. Dar es Salaam. Stad Arnhem, vertr. 20 v. Rotterdam n. Wabana Stad Dordrecht, 18 22 u. v. Gibraltar n. Palermo Sehiedijk, 18 v. New Orleans te Charleston. Sliedrecht, 18 v. Kaapstad te Amsterdam. Stad Maassluis, 18 v. Narvik n. Newport. Trajanus, pass. 17 Scilly's n. Amsterdam. Tjibodas, 17 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Tamo, pass. 17 te Santos. Tero. 18 v. Hamburg te Rio de Janeiro verw. Tamkhaven I. 17 v. Singapore n. Sungeigerong. Thedens, 17 v Ambon n. Soerabaja. Tjibantjet, pass. 17 ten Noorden Luzon n. Kobe Tjikampek 16 v.' Osaka h. Hongkong. Tjlwangi. 17 180 m. NO.t.N. Madoera n. TJ. Priok Taria. 12 v. Port Said n. Thameshaven. Tawali, 18 te Suez. Teucer, 18 v. Tj. Priok te Aden. Teiresias, 18 v. Marseille n. Amsterdam. Thalatta, pass. 18 Malta n. Port Said. Ternate, 19 v. Colombo n. Sorong. Tjipanas. 17 v. Ilo Ilo n. Singapore. Tomorl, 19 V. Port Said n. Marseille. Utrecht. 17 v. Singapore n. Visagapatam. Van Spilbergen. 18 v. Bordeaux te Dakar verw. Van Riebeeck 18 te Belawan verwacht. Van Riemsdijk, 18 v. Soerabaja te Makassar. Van Linschoten. JR v. Bordeaux n. Le Havre. Veendam. 18 v. Rotterdam te. New York. Willemstad, 17 560 m NO. Barbados. Westerdam. 17 v. .Rotterdam te New York. Waibalong. 18 te Makassar verwacht. Woensd recht, pass. 17 Christmas eil: n. Melbourne IJsei, 18 v. Malta n. Piraeus. Zuiderkruis 1? v. Walvisbaai n. Las Palmas. Zonnewijk 17 350 m. W. Valentia. Zeeland (KRL), 18 te Tj. Priok, Zijpenberg, 18 Jacksonville gepass. n. Mobile. KLEINE VAART Algarve, verm.- 18 v. Kingslynn n. Newcastle. Arnoudspolder, 19. v. Oporto te R'dam verw. Audacia, 17 v. Barry te Setubal. Albergen, 17 v. Vlissingen n. Antwerpen. Aries, pass. 17 Vlissingen n. Londen. Bab-T, 17 van Lidkoeping n. Zaandam. Barbara, 17 bij Ameland n. Rotterdam. Batavier I, pass. 17 Estacapont n. Bordeaux. Bernisse, 17 v. Huelva n. Drogheda. Bill, 18 nog te Aarhus. Bomrif, 19 te Alkmaar verw. Barracuda, 18 v. Kopenhagen te Antw. verw. Brlnda, 18 te Vlissingen. Coolsingel, 19 v. Hernosand te Amsterdam verw. Catharina, 18 te Ellesmereport. Depa, 17 Wamemüende n. Kotka. Duiveland. 17 v. Leith n. Rotterdam. Daviena Goekoop. 17 te Methil. Driebergen, 17 v. Bayonne n. Dordrecht en terug gekeerd n. Bayonne met machineschade. Ellewoutsdijk, 18 v. Middlesbro te Biyth. Erebus, pass. 18 Vlissingen n. Antw. Erna, pass. 18 Vlissingen n. zee. Eljo. 16 te Liverpool. Ferocia, 17 v. Terneuzen n. Antwerpen. Fiducia, 18 te Maassluis. Frans, 24 v. Newcastle te Stugsund ver%v. Gaasteriand, 17 v. Harlingen n. Leith. Glashaven. 17 te Svenborg. Gerrie. pass. 18 Vlissingen n. Gent. Harold, 17 v. Brake te Frederikstad. Hartel 18 te Cork. Haskerland, 16 v. Harlingen te Goole. Hast IV. 17 te Huil. Hebe Nobel, verm. 18 v. Londen n. R'dam. Havik, pass. 17 Vlissingen n. Harwich. Henriëtte, 17 v. Oostende n. Londen. Ilias. 17 te Napels naar Amsterdam. Insco Mariner 18 dwars Teneriffe n. Humber. Joost, 12 te Ostrand. Jan, pass. 18 Norderney n. Londen. Jorina, 17 v. Shoreham n. Middlesbro. Jan Kreumer, 17 v. Middlesbro n. Rotterdam. Julia, pass. 18 Vlissingen n. Alloa. Larix, 15 van Stugsund n. Zaandam. Leuvehaven, 17 te Kopenhagen. Lydia, 19 v. Amble te Rotterdam verw. Leemans, 18 te Wisbeck. v' Port Talbot n. Cuxhaven. Liberty, 17 te Vlissingen n. Hemosand. Midas, 17 te Odense n. Kopenhagen. Maasym, vertr. 18 v. Selzaete n. Amsterdam Marcella, 18 v. Hamburg n. Sandefjord. Marietje Bohmer, 18 lid m. NO. Kp. Vilano. Marpessa, 18 nog te Bilbao. May Star, 17 v. Rotterdam n. Teignmouth. Mercurius, pass. 17 Brunsbüttel n. Londen. Mies, 17 v. Southampton n. Port Talbot. Monica, 18 v. Irvine te Belfast. Myfem. 20 te Gothenburg verw. Mypuck, 20 v Fowey te Amsterdam verw. Myson, 18 nog te Parijs. Mado, pass. 18 Vlissingen n. South End. Markab, vertr. 17 v. Hull n. Gothenburg. Martje, 14 v. Port Arthur. Metrans, pass. 18 Vlissingen n. Rotterdam Nieuwehaven, 18 te Kopenhagen. Nieuwland, 17 v. Rotterdam te Grangemou' Noorderhaven. 18 v. Rotterdam te Gdvnia Nijenburgh, pass. 17 Kiel n. Antweroen. Neeltje b, 17 v. Genua a. Barcelona. Netta, 18 te Liverpool. Nottingham, pass. 13 Vlissingen n. Leith. Oleum, 17 v. Londen n. Middlesbro. Olivier van Noort, 18 te Archangel. Pavo, 16 Gothenburg gepass. Ponto, 15 te Zaandam. Ponza, 14 te Mantyluoto. Prima, pass. 18 Lundy eil. n. Oostende. Prior, pass. 18 Bergen n. Londen. Poortvliet, pass. 18 Vlissingen n. Antw. Remmert, 18 v. Vlissingen n. Antwerpen. Spurt, 17 v. Wismar n Skoghalln. Spes, 17 v. Moirana n. Bodo. Tilly. 16 te Sundsvall. Taormina, 18 te Maassluis. Ton, 18 nog te Quimper. Twee Gebroeders, pass. 15 Gibraltar n. Oran. Urmajo, 17 te Stade. Van Brakel, 16 te Vasteras. Veenenburgh, 17 te Boston. Vindicat Atque Polit, 17 te Cardiff. Volharding, pass. 18 Terschelling n. R'dam Vecht, 18 te Maassluis. Westkust. 17 v. Kotki, n. Kingslynn. Westereems, pass. 18 Vlissingen n. Leningrad Wilja, 18 v. Vlissingen n. Bremen. Zeehond, pass. 18 Vlissingen n. Antwerpen. Zwerver, 17 v. Grangemouth, n. Methil.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3