Volksuniversiteit en Geloof en Wetenschap laten weinig wensen onbevredigd V if! v. Empelen Rosario danst inRloemendaal E. F. Albrecht: „Geen behoefte om op brief van mr. Proper te reageren" Volksontwikkeling in Haarlem en omgeving Psychiatrische Voor- en Nazorgdienst lAWÊm H ill e gom SLOT DEFECT? Bloemendaal Hoofddorp ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 8 Wegens reorganisatie aankoop Kenaupark 10 Evangelisatie in Spaarndam Nachtdienst apotheken Posthuis Ooievaarstraat wordt 50 duurder De C.P.N. en de raadscommissies BAKKER's CAFETARIA f RIJKSSTRAATWEG 238 5 m ~w -i m* S... Exploitatie „De Hyacint" viel tegen Warmwaterinstallatie te klein geworden Speeltuin-voetbalfinale bleef onbeslist WILT U UW TUIN T.E.B.O. verhuist naar Zijlweg bij O verveen Maatschappelijk werkster liep hersenschudding op Burgerlijke Stand van Haarlem Jeep met twee inzittenden in de Ringvaart Al is het dan nog zomer, de besturen van de verenigingen die in Haarlem en omgeving zorgen voor de ontwikkeling van de bevolking zijn met hun programma's voor het aanstaande seizoen gereed gekomen. De Volksuniversiteit voor Haarlem en omstreken en „Geloof en Wetenschap" hebben hun programmaboekjes gepubliceerd ten bewijze dat allen die in deze streek in de komende maanden zich in bepaalde onderwerpen willen verdiepen en hun kennis vergroten, de keus hebben uit een rijk geschakeerd geestelijk menu. Het programma van het Rooms-katholieke „Geloof en Wetenschap" is wat veelzijdiger dan dat van de Volksuniversiteit, omdat die organisatie het terrein van de kunstmanifestaties overlaat aan de Haarlemse Kunstgemeenschap. Intussen valt met waardering te constateren, dat de Volksuniversiteit haar belangrijke arbeid in Oud-Schoten (het comité „Over de burg") en haar stimulering der kamermuziek uitvoeringen in het comité voor jonge toonkunstenaars niet heeft opgegeven, ook nu de financiële steun van het „Nut" haar is ontvallen. Zoals wij reeds hebben gemeld, heeft het bestuur van het Haarlemse departement van het „Nut" gemeend de gelden beter te kunnen besteden aan de modernisering der Nutsbibliotheek aan de Lange Veerstraat. Hieronder doen wij een greep in de vele cursussen, voordrachten, uit voeringen welke de genoemde organisaties voor de komende maanden in petto hebben. De Volksuniversiteit houdt haar ope ningsavond op Woensdag 23 September in de Renaissancezaal van het Frans Hals museum. Nel Oost hout zal dan voordragen „De Heiligen" van Bernhard Keilerman, een interessant en ontroerend verhaal van mensen in een inrichting voor geesteszie ken. Twee dagen later begint „Geloof en Wetenschap" zijn activiteit met een opvoe ring in de Stadsschouwburg van „Via Lissa bon" van Charles Morgan door de Neder landse Comedie. Ir. E. C. M. Roderkerk zal zijn V. U.- gehoor op Woensdag 30 September iets la ten genieten van de herfstweeide in de Kennemerduinen en dr. A. Meesters sluit hierop niet ongeschikt aan met een wan deling door Vinkenduin aan de Vogelen- zangseweg op Zaterdagmiddag 3 October, maar daarna is ook bij de Volksuniversi teit de vacantie toch werkelijk om: de psychiater J. W. Bos begint op 5 October een reeks voordrachten in samenwer king met de Vereniging voor paedagogiek over sexuële opvoeding. In samenwerking met de Vereniging voor Handenarbeid zijn er voorts in Octo ber en November een drietal lezingen over enkele speciale facetten van de handen arbeid. Dostojewski De vroegere voorganger van de Haar lemse Vrijzinnigen, dr. J. de Graaf, zal zeker heel wat belangstellenden trekken voor zijn trits lezingen over Gestalten en problemen in de romans van Dostojewski (7, 14 en 21 October). Bijzondere aandacht zouden wij ook wil len vragen voor de lezing ter gelegenheid van de vierde jaarlijkse tentoonstelling in het Huis Van Looy. Prof. dr. W. A. Smit zal op 15 October spreken over de eerste liefde van Jac. Perk in verband met de Mathilde-eyclus. Drie interessante voordrachten beloven ook te worden „De mens tegenover leven en dood", biologisch bezien op 26 October door. prof. dr. J. V. Koningsberger, psy chologisch bekeken op 2 November door drs. W. A. Nell en tenslotte op 9 November religieus behandeld door prof. dr. G. C. van Niftrik. Moderne humanisme Prof. dr. G. Stuiveling zal in November vier avonden spreken over wezen en werk van het moderne humanisme. De huisvesting van de Haarlemse Psy chiatrische Voor- en Nazorgdienst, welke is ondergebracht in het gebouw van de ge meentelijke geneeskundige en gezondheids dienst aan de Nieuwe Gracht, eist dringend verbetering. Een behoorlijke wachtkamer ontbreekt en de maatschappelijke werk sters en de administratie zijn in één ver trek ondergebracht. Tot nu toe heeft men zich met deze toestand beholpen, doch de omstandigheden hebben zich zodanig ont wikkeld, dat daarin op korte termijn ver andering moet komen. De bemoeiingen van de psychiater, de heer H. Piccardt, zijn zo toegenomen, dat met ingang van 1 Januari 1954 een reor ganisatie van de dienst noodzakelijk is. Over deze aangelegenheid worden onder handelingen gevoerd met de directeur van het provinciaal ziekenhuis nabij Sant poort. Daarbij wordt de mogelijkheid on der het oog gezien om bij toerbeurt een medicus van dat ziekenhuis bij de Psy chiatrische Voor- en Nazorgdienst te werk te stellen. Met een dergelijke regeling zou den zowel het provinciaal ziekenhuis als de gemeentelijke dienst gebaat zijn. Bo vendien zullen voortaan bij deze dienst re gelmatig stage-zusters worden geplaatst, die, evenals de hiervoor bedoelde assistent, over werkruimte zullen moeten beschik ken. Het gebouw aan de Nieuwe Gracht biedt daarvoor geen ruimte. Een mogelijkheid om voor een en ander een oplossing te vinden is gelegen in de aankoop van het naastgelegen perceel aan het Kenaupark nr. 10, hetwelk de gemeen te bij voorlopig koopcontract in handen heeft voor de prijs van f 31.000. In overeenstemming met de commissies van bijstand in het beheer van de openba re werken en eigendommen der gemeente en openbare gezondheidszorg stellen B. en W. de raad voor tot aankoop van dat pand te besluiten. Op Donderdagavond 27 Augustus heeft in Spaarndam op de Kolk een openlucht samenkomst plaats van de Nederlands Hervormde en de Gereformeerde Kerk. Ds. J. H. Kroon en ds. P. de Ruig zullen spreken. Verder verlenen medewerking het Evangelisatie-zangkoor „Jubilate Deo" en het muziekcorps „Crescendo" van Spaarndam. Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, telefoon 10539. Firma C. G. Loomeyer en Zn., Zijlweg 34, telefooon 12495. Schoterbos-apotheek, Rijksstraatweg 19, telefoon 25711. Nolf's apotheek, Kruisstraat 26, tel. 11174. Twee schrijvers komen op bezoek: Anton Coolen op 4 November en Maurits Dekker op 2 December. Actuële problemen ontbreken evenmin: Wereldgebeuren van thans door dr. A. L. Constandse, Arabië door D. van der Meu- len en de Sovjet-Unie door de oud-ambas sadeur in Moskou, dr. P. C. Visser. De directeur van het Frans Halsmuseum, de heer H. P. Baard, ontbreekt ook dit jaar niet op het Volksuniversiteit-docenten lijstje. Hij voert zijn auditorium in drie avonden door vijf eeuwen Nederlandse schilderkunst. Gamelan-avond In samenwerking met de Sticusa te Am sterdam wordt op 28 October een gamelan- tn dansavond in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum gegeven met mede werking van een aantal Indonesische kun stenaars en het gamelan-gezelschap „Babar layar". Vermelden wij voor Haarlem-centrum tenslotte nog de talrijke taal- en littera tuurcursussen: Frans, Engels, Spaans, Ita liaans, Esperanto. „Over de brug" In Haarlem-Noord wordt op 30 Septem ber een demonstratie door leeriingen van de Volksmuziekschool gegeven; op 28 Oc tober spreekt E. A. van de Haar over Dene marken, op 25 November Jaap Buys over Het goede boek en op 16 December Jelle Troelstra over het zien van schilderijen. Verder zijn er Engelse en Franse cur sussen, resp. door de heren J. Jongkind en W. Salm. Heemstede Voor Heemstede staan drie belangwek kende series op het programma: mevrouw mr. L. Eversdijk-Smulders zal twee keer spreken over Bedouïnen-harems en ge sluierde mannen, drs. W. A. Nell drie keer over karakters en conflicten en prof. dr. M. A. Beek tenslotte even vaak over het Profetisme. J- Van „Geloof en wetenschap" noemen wij van de manifestaties tot 1 Januari de wel uitermate belangrijke lezing van rector N. de Rooy „De onvoltooide eeuw" op Vrijdag 9 October over de niet-voltooide emanci patie der Rooms-Katholieken. Interessant belooft ook te worden de voordracht van prof. dr. P. Smulder S. J. op 13 November over „Katholieke ver draagzaamheid en het Humanistisch Ver bond", evenals de lezing van J. van Rijeke- vorsel S. J. over Geestelijke aspecten van het na-oorlogse Frankrijk. Het toneel is bij G. en W. in ere met voorstellingen door de toneelvereniging van „De Hof der olijven" van George Ber- nanos en door toneelgroep „Theater" van ,La dame duende" van Calderon, resp. op 23 October en 20 November. Vermelden wij voorts uit de eerste helft van het seizoen twee muziekavonden: met de sopraan Jiswalda van Ittersum en het pianoduo Han Beuker en Wouter Denijs op 16 October en met het Nederlands Kamer koor op 18 December. Tenslotte enkele cursussen, waarvan wij de laatste van dit jaar het eerst noemen: Beter begrip voor de toonkunstenaars Beethoven, Schuman en Chopin door Wil lem Andriessen; Kinderpsychologie, twee lessen door dr. S. Heijster, Het probleem van de verwaarloosde jeugd door pater F. Duynstee O. F. M. uit Haarlem en drie lessen „De religieuze problematiek der moderne romankunst" door Dick Ouwen- dijk. Hout en Plantsoenen Een jaar geleden besloot de Haarlemse raad tot het bouwen tot een bedrag van ten hoogste 10.500 van een posthuis voor de dienst van de Hout, de plantsoe nen en de begraafplaatsen nabij de Ooie vaarstraat. Reeds bij het uitwerken van de plannen met het oog op de te houden aanbesteding bleek, dat het niet mogelijk zou zijn het posthuis voor het geraamde bedrag te bou wen, zulks als gevolg van een stijging van de materiaal-prijzen en de sociale lasten. Bovendien bleek het alsnog gewenst in het gebouwtje electrische verlichting aan te brengen. Bij de dezer dagen plaats gehad heb bende openbare aanbesteding was de laag ste inschrijving 12.995. Dit betekent, dat de totale kosten, met inbegrip dus van alle bijkomende kosten, 15.440 zullen bedra gen. Met het oog hierop stellen B. en W. voor om het bedrag van het crediet te verhogen met 4940. In Bloemendaals Openluchttheater gaf Rosario - over de gehele wereld beroemd geworden door haar althans voor het pu bliek onvergetelijke samenwerking met haar neef Antonio Ruiz - gisteravond met haar enkele maanden geleden in Madrid gevormde Spaanse dansgroep, waar ook twee Zuid-Amerikanen deel van uitmaken, de eerste in een serie van vier voorstel lingen. Bijzonder groot mocht men de be langstelling niet noemen, maar dat is ook geen wonder, want veelbelovend waren de weersomstandigheden overdag bepaald niet geweest. Toch kon het eerste gedeelte van het programma ongestoord worden afgewerkt. Nauwelijks echter waren de eerste leden van het ensemble aangetre den voor de hervatting, of de regen maak te letterlijk en figuurlijk een einde aan alle illusies. En nu maar hopen, dat het vanavond en Zondag beter zal gaan. Immers dit optre den is, zoals ik aan het eind van de vorige maand in mijn bespreking van de Amster damse première berichtte, van een zodanig gehalte, dat de moeite van een bezoek In verband met de verbreding van het Overijsels kanaal, is men thans tussen Vriezen veen en Vroomshoop bezig met het maken van een grondduiker, welke 70 meter lang en 6 meter breed wordt. In de toekomst zal hier het water van de Leidijk onder het Overijsels kanaal door stromen. Het werk aan de duiker. ADVERTENTIE ▲AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA volgt vanaf heden het Amerikaanse systeem en de zaak is daaraan geheel fc. aangepast. O.a. SANDWICHES, besmeerd met roomboter en belegd met twee grote plakken Gelderse Ham van de aller- fijnste kwaliteit of met Rosbief of r Fricandeau voor slechts 25 ct. Voor die prijs kunt U het zelf niet klaarmaken t.o. Haarlem-terrein. P WIJ HEBBEN GEEN FILIALEN Naar aanleiding van de gisteren in pns blad gépubliceércTe brief van de fractie van de Communistische Partij Nederland in de Haarlemse raad aan de fracties van de Partij van de Arbeid en de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie over de te rugkeer van de communisten in de raads commissies, hebben wij ons om commen taar tot de vertegenwoordigers van de aan geschreven partij formaties gewend. De heer E. F. Albrecht (Arbeid) zei, dat hij niet geloofde dat zijn fractie er be hoefte aan zou hebben op de brief van de C.P.N. te reageren. Als nieuw element kan men in de briéf van mr. Proper de zinspeling op een een heidsfront P. v. d. A.V.V.D.—-C.P.N: op merken; het is echter de vraag, zelfs als men een dergelijke suggestie au sérieux neemt, of er dan werkelijk een krachtiger beleid gevoerd zou kunnen worden. Het tegendeel zal eerder het geval zijn. De communisten werden in de raad ge kozen en de daarmee verband houdende rechten zullen natuurlijk worden geëerbie digd. Men kan echter niet spreken van een recht om in de commissies van bijstand gekozen te worden: dat is afhankelijk van de vraag of de raadsleden in voldoende mate het vertrouwen van hun medeleden genieten. D^e heer Albrecht meende, dat de tijd nog niet is aangebroken, dat de C.P.N. ais een bonafide, Nederlandse partij kan worden beschouwd. Overigens kon hij de door mr. Proper gemaakte onderscheiding tussen confessionele en niet-confessionele partijen evenmin aanvaarden. De Partij van de Arbeid immers heeft zich altijd op het standpunt gesteld, dat die tegenstelling in het politieke leven irreëel is en bewijst dagelijks hoe mensen van verschillende levensbeschouwing samen kunnen gaan ter •X-; p ,i Het Zwartje vertelde verder: „Ik had alles al klaar voor de vlucht", zei hij. „Ik heb stilletjes een kano gemaakt, en daarmee wou ik op een nacht wegvaren, terug naar Palmeiland. Maar vandaag zag ik opeens, hoe de Bimaboemoe's u gevangen genomen hadden en hier aan land brachten en opsloten. Toen ik u zag, herkende ik u direct. En ik keek goed, waar ze u heen brachten, want ik dacht: ik zal proberen, Tiripia te redden en ook mee te nemen! En daarom moeten we nu zien, weg te komen.' Oom Tripje was blij, dat hij nu met een vriend te doen had. „Dat is mooi van je!", fluisterde hij blij. „Maar zeg eenshoe ben je hier gekomen? Wordt de hut niet bewaakt?" „Jawel", zei het Zwartje. „Maar daarom moest ik heel voorzichtig zijn, want als de schildwachten me zagen, zou het verkeerd aflopen. Kijk, ik ben op het dak geklom men, heb een gat in de nok gemaakt, en toen liet ik me naar beneden zakken, langs die paal daar!" „Prachtig!", zei oom Tripje. „Dat heb je knap gedaan!" „Nu moeten we weer langs die paal naar boven klimmen", zei het Zwartje. „En dan maken we, dat we weg komen! Kom, maar voorzichtig.we mogen geen leven maken!" Op hun tenen liepen ze naar de paal, en toen klom eerst het Zwartje naar boven. „Ik zal zien of alles veilig is", fluisterde hij. Komt u maar achter me aan, Tiripia!" Toen hij boven was, pakte ook oom Tripje de paal stevig vast, en hij klauterde naar boven.. 'verwezenlijking yan een gezamenlijk maat schappelijk doel. Daar de fractievoorzitster van de V.V.D., mevrouw mr. E. Scheltema-Conradi, uit- stedig was, hebben wij ir. A. S t o f fe ls om zijn opinie gevraagd. Evenals de heer Albrecht was hij van oordeel, dat de commissies van bijstand niet beschouwd konden worden ais een verlengstuk van de raad. Het zijn B. en W. adviserende colleges en de leden daarvan moeten gekozen worden op grond van hun persoonlijke kwaliteiten. Overigens wees ir. Stoffels erop, dat hij slechts zijn per soonlijke visie kon geven, daar het stand punt van de fractie der V.V.D. nog bepaald moet worden. Wij vernamen van het V.V.D.-raadslid de heer J. W. Th. F i b b e, dat hij meent dat de communisten wel in de commissies zit ting kunnen nemen: zij zijn door een deel der kiezers gekozen en dienen nu ook door de raad te worden geaccepteerd. Wij tekenen hierbij aan, dat de fracties van alle in de Haarlemse raad vertegen woordigde partijen (met uitzondering uiter aard van de C.P.N.) in 1949 besloten geen communisten meer in de commissies ftan bijstand te kiezen. Boekhoudkundig tekort van drie mille De exploitatie van de taveerne „De Hyacinth" in de Vleeshal tijdens Haarlem- Lichtstad heeft een boekhoudkundig tekort van ongeveer drieduizend gulden opge leverd. Er is een commissie benoemd, bestaande uit drie leden van de Raad van Dertien, die zullen onderzoeken in hoeverre dit te kort nog in een kleine winst kan worden omgezet. Dit is zeer goed mogelijk, omdat er op de rekening een aantal betwiste posten voorkomen, terwijl bovendien de inbreng in natura der drie participanten in de ex ploitatie, te weten het Emmakinderzieken- huis in Amsterdam, de stichting „Studen ten en jongeren" en „Haarlems Bloei", nog op de rekening in mindering kan worden gebracht. De inbreng aan levens- en ge notmiddelen door de Amsterdamse deel nemers bedraagt ongeveer 3600 gulden ter wijl „Haarlems Bloei" voor iedere dag een huur van vijftig gulden voor de Vleeshal in rekening bracht. Door allerlei tegenvallers aan de zijde der exploitatiekosten werd inderdaad het bedrijfsresultaat van „De Hyacinth" na delig beïnvloed; zo diende Openbare Wer ken voor het twee keer daags bijvullen van de kachel een rekening van vijfhon derd gulden in. Tenslotte is het bezoek tijdens de pe riode van de verlenging van „Haarlem- Lichtstad", toen de Flora al gesloten was, sterk verminderd, hetgeen uiteraard ook op de eindrekening van invloed is ge weest. Het is dus nog wel zeer goed mogelijk, dat van een eigenlijk verlies niet gespro ken behoeft te worden; het is echter wel zeker, dat er geen belangrijke bedra gen voor „sociale en culturele doeleinden" kunnen worden afgedragen, zoals in de bedoeling lag. Het is niet nodig de organisatoren daar over hard te vallen: ze hebben in ieder geval tijdens de feestweken voor een ge slaagd vermaakscentrum gezorgd. Badhuis Van Egmondstraat Tengevolge van het steeds toenemende bezoek aan het badhuis in de Van Egmond straat, is de capaciteit van de warmwater installatie van dit badhuis te klein gewor den. In verband daarmede is het noodzake lijk, dat bedoeldq warmwaterinstallatie wordt uitgebreid o.a. door bijplaatsing van twee ketels en een boiler met een inhoud van 2000 liter. Met deze uitbreiding is een uitgaaf ge moeid van naar raming 7000, in verband waarmede aan,de eigenaresse van hét bad huis, de afdeling Haarlem van de Noord- Hollandse Vereniging „Het Witte Kruis", de gemeente een geldlening tot dat bedrag zal verstrekken voor de tijd van tien jaar. Slechts één onderdeel van het programma van de Vacantie-spelen van de Haarlemse jeugd, die officieel al afgelopen zijn, moet nog worden afgewerkt, en dat is het voetbal- tournooi, dat het Verbond van Haarlemse Speeltuinverenigingen dit jaar voor het eerst in het programma heeft ingelast. Gisteravond om zeven uur werd op het terrein van de speeltuinvereniging „Vondelkwartier" de finale van dit tournooi gespeeld en het wa ren de trotse elftallen van Vondelkwartier en Weltevreden, die in een wedstrijd van twee maal vijfentwintig minuten zouden uit maken, wie de winnaar van dit tournooi zou worden. Langs de lijnen van "het veld ston den vele ouders hun pupillen aan te moedi gen; nodig was dit eigenlijk niet want de knaapjes renden enthousiast over het veld en gaven een spannende wedstrijd te zien. Her haaldelijk belaagden zij het doel van de tegenstander. Maar wat de jongelui ook pro- probeerden, hoe mooi zijn hun aanvallen ook opzetten, de doelpunten bleven uit. Tijdens royaal wordt vergoed door de warme vreugde om de kennismaking. De tegen enkele onderdelen in te brengen critiek, die ik dit jonge gezelschap dan ook niet heb bespaard, weegt lang niet op tegen de vele verdiensten van deze felle vertoning, waarvan de aantrekkelijkheid door een in derdaad zeer fraaie costumering in gedurf de kleurencombinaties niet weinig ver hoogd wordt. Maar natuurlijk is de dans hoofdzaak. En daar krijgt men genoeg bewonderenswaar dige en meeslepende staaltjes van te zien, al moet menigmaal worden opgemerkt dat Rosario en haar nieuwe partner Iglesias een zekere mate van erotische spanning te na drukkelijk acteren, zoals dat tegenwoordig meer en meer in de mode geraakt, waarbij zij evenmin (men lette bijvoorbeeld op „Sentimiento" met de muziek van Manuel Infante) het betere variété versmaden. Eén der redenen echter, waarom men deze uit voering beslist moet gaan zien, is het zapateado van Rosario het mirakel der voeten in optima forma. En nauwelijks minder verbazingwekkend zijn de feilloos zuivere „jotas" van de Guatemalan Roberto Iglesias die eigenaardige, vlie gensvlugge Spaanse sprongen, waarbij één knie flitsend langs de grond schuift. Zijn bliksemsnelle wendingen zijn trouwens al even perfect van techniek door de scherpe finesse, die geen vezel van zijn lichaam laat natrillen als hij in één der stereotiepe hou dingen als bij toverslag tot stilstand komt, zodat de uit Hollywood meegenomen ver- overaarsblik volmaakt overbodig aandoet. Het programma is bijna geheel Andalu- sisch, met een kleine meerderheid van zigeunerdansen. Er zijn twee pianisten en drie guitaristen, van wie de fameuze Juan Garcia de la Mata zich ook solistisch laat horen. Zang is er niet alleen van Alvaro de la Isla, maar ook van Rosario, die met een droge, metallieke stem een lied van Fede- rico Garcia Lorca heel treffend vertolkt. Hoogtepunten zijn de „Seguidilllas gitanas" door het gehele gezelschap, een werkelijk uitmuntend nummer, benevens de popu laire bolero door Juan Alba, een zich door een volstrekte zuiverheid van stijl weldadig onderscheidende danser. De uitvoering voldoet in het prachtige Openluchttheater evengoed als overal elders. De Spanjaarden zouden om te dan sen aan een tafel in een café al genoeg hebben. Doch het weelderige natuurschoon vormt een achtergrond die men niet graag zou willen missen en waartegen de fleurige kleding der vrouwen, de zwarte mantels en strakke vesten der mannen soms verrassend mooi uitkomen. DAVID KONING ADVERTENTIE Ln het najaar veranderen, dan is het nu tijd om met Van Empelen te praten en plannen te maken. Mogen wij U eens vrijblijvend bezoeken Tuinbouwbedrijf Binnenweg 18 Heemstede. Tel. 3-80-8 Omstreeks het begin van September zal de thans aan de Spekstraat in Haarlem gevestigde Handelmaatschappij T.E.B.O., die ook enige textielagenturen heeft, wor den verplaatst naar Zijlweg 299, bij de grens met Overveen. Er is daar achter het bestaande pand een nieuw bedrijfsgebouw van 180 vier kante meter in aanbouw, waar gelijkvloers alle afdelingen van dit nu bijna dertig jaar bestaande Haarlemse bedrijf, dat ongeveer 25 man personeel in dienst heeft, zullen worden ondergebracht. T.E.B.O. komt aan de Zijlweg op haar derde adres; de zaken begonnen in een huis aan de Akendamstraat. Een tiental jaren geleden werd de firma in de twee huizen aan de Spekstraat recht tegenover de Lepelstraat gevestigd en thans is ook die behuizing te klein geworden. Ten gevolge van de gladheid van de v/eg slipte gisterochtend op de nieuwe Van der Endelaan de auto van een maatschappelijk werkster uit Zaandam. De auto botste tegen een geparkeerd staande vrachtauto. Beide wagens werden beschadigd en de chauf- feuse moest met een hersenschudding per Hp „,ct r hnH nncAS n ri in auto naar haar woning worden vervoerd, de rust was de stand nog^ altijd 00, en ook Tr,7Q„ aan het einde van de tweede speelhelft kon er geen winnaar aangewezen worden, zodat een verlenging van twee maal vijf minuten de beslissing moest brengen. De beslissing, die uitbleef, want ook na deze verlenging was men geen stap verder gekomen. Wel had het niet veel gescheeld, of Vondelkwartier had de wedstrijd gewon nen: bij een van de laatste aanvallen, die er ondernomen werden, belandde de bal tegen de paal. Maar toen de bal weer weg gewerkt werd, was ook die kans verkeken en even later blies de scheidsrechter het einde van deze spannende ontmoeting. Aan gezien het te donker was geworden, om doelschoppen te nemen, werd besloten, de wedstrijd een andere keer over te spelen. Maandagavond, 24 Augustus, zal opnieuw worden uitgemaakt, wie zich de winnaar kan noemen van dit tournooi, dat zulk een succes is geworden, dat het ook volgend jaar weer op het programma zal staan. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST' LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 HAARLEM, 21 Augustus 1953 GEHUWD: 21 Aug., N. W. Laan en G. van Looij. BEVALLEN van een zoon: 19 Aug., J. J. van Loon—van Deursen; 20 Aug., J. E. M. Wiedijk—Walker; A. A. Rotteveel—Tanis; 21 Aug., C. KroonLinnekamp; E. M. Heester beek—van Tongeren; J. Hunting—Veen. BEVALLEN van een dochter: 20 Aug., A. M. van der Pot—van Berkel; P. Wijers— Vijsma; H. van Norde—Ringers. OVERLEDEN: 19 Aug., H. M. Bethvan Batenburg, 77 j„ Hasselaersplein; C. A. Doe- ven—Edam, 35 j., Romeinenstraat: 20 Aug., Th. H. J. van Broeck. 6 m., Jan Steenstraat; C. M. Beukkers—Abeelen, 62 j., Roosveld- straat; P. van den Kerkhof, 63 j., Reiger straat. 1 Even later slipte op hetzelfde punt een andere auto, maar deze liep geen schade op. Gistermiddag werd op het terrein van de N.V. Ringvaart proef gereden door een jeep met aanhangwagen. Doordat de chauf feur in plaats van op de voetrem op het gaspedaal trapte, reed de auto het water in. De twee inzittenden van de auto wisten zich zwemmende te redden, maar nadat de oever was bereikt, zakte de chauffeur in elkaar. Een arts liet hem naar het Diaco- nessenhuis te Haarlem overbrengen. De auto werd met een kraanwagen weer op het droge gebracht. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waar genomen door de arts C. Eenhoorn, Bloe- mendaalseweg 17, Bloemendaal, telefoon 25589; die van de Overveense huisartsen tot Zondagavond elf uur door de arts P. W. Wijkmans, Julianalaan 130, Overveen, tele foon 10071. De dienstdoende wijkverpleegster is zuster B. W. Scharrenberg, Van Dalenlaan 20. Sant poort-station, telefoon K 2360 8348. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt tot Zaterdag 29 Augus tus alleen in spoedgevallen verzorgd door de Elswout-apotheek (drs. A. P. W. van der Ham), Bloemendaalseweg 341, Over veen, telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraat- weg 145, Santpoort-station, tel. K 2560—8249. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Hoofddorp: dokter Bult. Badhoevedorp. dokter Sabel. Nieuw Vennep: dokter Nugteren. Zwanenburg-Halfweg: dokter Honingh.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10