Ar ie van Vliet wereldkampioen der professional sprinters in Zürich Vlug en Lenig Nederlands clubkampioen athletiek Titel herenenkelspel voor Karamoy na drie-sets-zege op Dehnert Vijftien jaar na behalen van eerste wereldtitel Van Heusden uitgeschakeld bij achtervolging voor amateurs Verrassende uitslagen bij zeer vele ritten Goede derde plaats van Haarlem-ploeg Nederlandse tenniskampioenschappen Drie titels voor Fenny ten Bosch Ascari wereldkampioen autocoureurs 1953 3 AUTO-FINANCIERING Arie van Vliet volgende week in Olympisch Stadion Boksen Haarlemse boksers komen Zaterdag in Amsterdam uit WASSERIJ DUYN Henk Wiese won „Bataafs'' invitatie wedstrij d Zzvemmen Pieters en De Jonge in Nederlandse zwemploeg MAANDAG 24 AUGUSTUS 1953 Voor de derde maal heeft de thans 37-jarige Arie van Vliet de titel van wereldkampioen der professional sprinters veroverd. In 1938, op de Sta- dionbaan te Amsterdam behaalde hij voor de eerste keer het wereldkam pioenschap, daarmede een einde makend aan de hegemonie van Jef Sche- rens in dit nummer. Tien jaar later herhaalde hij dit succes op dezelfde baan en thans, 15 jaar na zijn eerste titel een record op zichzelf kon hij voor de derde keer in zijn rennersloopbaan de trui met de regenboog kleuren om de schouders doen. De Nederlander heeft anders Zondag in Zürich een lange, moeilijke en soms moeizame weg moeten afleggen om het zover te brengen. Dat blijkt het duidelijkst uit het relaas van kwart eindstrijden, de repechages, de halve finales, de nieuwe repechages en ten slotte de eindstrijd. Die kwarteindstrijaen brachten voor de Zwitsers een wel zeer onaangename verrassing. Plattner werd in de eerste rit royaal door Bellenger, die uit derde po sitie gelanceerd sprintte, verslagen. De tweede serie was voor Arie van Vliet, met groot machtsvertoon gewonnen van Bards ley, die de sprint had aangetrokken en dé lange Von Bueren, die dezelfde snel heid vermocht te ontwikkelen als onze landgenoot. Jan Derksen had de kop geloot in de derde rit van deze kwarteindstrijden met Gérardin achter hem en de gevaarlijke en zeer snelle oud-Olympische kampioen en oud-wereldkampioen der amateurs Sacchi in derde positie. De laatste dook in de voorlaatste bocht juist op het ogenblik dat Derksen geen aanval verwachtte naar beneden. De Italiaan zette zo snel aan, dat hij twee tot tweeëneenhalve lengte nam, juist iets te veel voor Derksen en Gérardin, die een verwoede achtervol ging hadden ingezet, maar zich reeds bij het uitkomen van de laatste bocht versla gen wisten. In de vierde rit kwam Ghella ten val in één der bochten, Senfftleben sloeg over hem heen en Harris moest toen stoppen, omdat de bel tussenbeide kwam: overrij den luidde het bevel. Toen de rit opnieuw werd gestart, won Harris met anderhalve lengte voor Gehlla en Senfftleben. Ernstige valpartij De eerste repechage had een sensatio nele wending. Plattner kwam uit tegen Gérardin, Ghella en Bardsley. Het is voldoende bekend, dat het tussen Harris en Plattner de laatste tijd niet botert. En Harris heeft blijkbaar hulptroepen laten aanrukken, want zijn landsman Cyril Bardsley reed duidelijk in deze repechage legen Plattner. Niettemin zag de Zwitser kans op het voorlaatste rechte stuk met een formidabele demarrage zijn tegenstan ders te passeren, nadat hij voortdurend in vierde positie had gelegen. In de laatste bocht lag hij gewonnen, ging toen hij het uitkomen van deze bocht geheel onnodig omhoog, blykbaar met de bedoeling om Bardsley te verhinderen een laatste wanhopige aanval in te zetten. Daarbij liet Plattner zoveel ruimte over, dat de oude rot Toto Gérardin een klein gaatje zag om binnendoor te passeren. Juist toen de Fransman naast Plattner lag, kromde de Zwitser zijn linker elleboog waarschijnlijk door een reflexbeweging maar Gérardin zette door, de Zwitser ver stuurde zich en kwam ten val, waarbij Bardsley over hem heen duikelde. Gérardin passeerde als winnaar de eindstreep. Ter wijl Ghella als ongelukkige vierde vallende de finish bereikte. Plattner kwam me: het hoofd tegen de paal terecht, waarop het rode en groene licht voor het achtervolgingsnummer zijn gemonteerd. Alle dx-ie hadden schaafwon den en Plattner bovendien nog een hoofd wonde, die evenwel niet ernstig mocht, worden genoemd. Derksen won de andere repechage, zo dat zich voor de halve eindstrijden had den geplaatst de Nederlanders Van Vliet en Derksen, de Fransen Bellenger en Gérardin, Harris en Sacchi. Halve eindstrijden De eerste halve eindstrijd werd gemak kelijk door Harris gewonnen, die uit twee de positie kwam. Bellenger meende een duw van Harris te hebben gekregen, was daarom ook op 100 meter voor de finish omhoog gelopen, maar de wedstrijdcom missarissen hadden niets onregelmatigs gezien. Derksen werd derde. Hij had ook afgestopt uit medeleven met Bellenger. In de andere halve eindstrijd demar reerde Sacchi in de voorlaatste bocht. Een fel duel ontspon zich tussen Van Vliet en Gérardin, waarvan Sacchi duidelijk pro fiteerde en nog zoveel over had op het laatste rechte eind, dat hij met enkele forse pedaaltrappen de slotaanval van zijn tegenstanders resoluut afwees. Tijd over ADVERTENTIE FRANS VAN OAAIEN ASSURANTIËN ?S)JK_.YAIi p_EYSSy.l*AK 194.' HAAK.UH 111 24414 De directeur van het Olympisch stadion in Amsterdam, de heer D. J. B'essem, deelde Zondagavond in Zürich mede, dat Arie van Vliet, Jan Derksen, Oscar Plattner en waarschijnlijk Keg Harris zullen uit komen in het sprintnummer, dat op liet programma van de revanche-wedstrijden staat, die op 1 September in Amsterdam worden gehouden. De mogelijkheid is verder niet uitgeslo ten, dat de derde finalist van het sprint nummer in Zürich, de Italiaan Sacchi voor de wedstrijden in de hoofdstad zal kunnen worden gecontracteerd. Op 1 September staan ook een achter volgingsnummer en een stayerswedstrijd over 100 kilometer op het programma, waarvan de deelnemers uit de aard dei- zaak nog niet allen vast staan Arie van Vliet de laatste 200 meter 11 3/5 sec., klonk er uit de luidspreker. Een zeldzaam mooie sprint, die in zuivere snelheid door de Italiaan volkomen verdiend was ge wonnen. Harris en Sacchi hadden zich dus direct in de finale geplaatst, Van Vliet, Derksen, Gérardin en Bellenger mochten met hun vieren uitmaken wie de derde man zou zijn. Het was een mooie open repechage, waarbij Bellenger het'eerste demarreerde, lel nagejaagd door Derksen. Maar toen zag Van Vliet zijn kans, bleef aan het wiel van Derksen hangen, zoog zich over Bellenger en Derksen heen en won op fraaie wijze, eveneens met een tijd van 11 3/5 sec. over de laatste 200 meter. Formidabele finale Toen kwam de onvergetelijke eind strijd. Van Vliet moest van kop vertrek ken met Harris in tweede positie en Sacchi aan de staart. In de voorlaatste bocht knapte de band van Van Vliet en de rit moest worden overgereden. Het vertx-ek voor de tweede rit was precies gelijk aan die in de eerste: Van Vliet leidde met twee a drie lengten op Harris, die Sacchi vlak aan zijn achter wiel wist. In de voorlaatste ronde ging Van Vliet hoog door de bocht, Harris loerde schuin achter naar Sacchi en hield een onderdeel van een seconde de voor hem rijdende Van Vliet niet in het oog. Deze dook naar beneden en demarreerde zo fel, dat hij zeker vier, vijf lengten voorsprong nam, alvorens zijn beide tegenstanders even eens op volle snelheid lagen. Toen moest er nog één ronde worden ge reden. Harris ging in de voorlaatste bocht even naar boven om Sacchi te laten passe ren, teneinde de Italiaan 3/4 gedeelte der achtervolging te laten opknappen. Maar de manoeuvre kostte hem en Sacchi enkele tienden van seconde, precies voldoende om Van Vliet in de gelegenheid te stellen zijn voorsprong, die tot 2 V, lengte was terug gebracht, te doen behouden. Met zijn handen van het stuur ging Van Vliet over de eindstreep. Dol gelukkig nam hij de toejuichingen van de duizen den toeschouwers in ontvangst, terwijl Harris met een zuur-zoet lachje afstapte en Sacchi aan zijn supporters de mede deling deed, dat zijn tijd ook wel zou komen A mateurs De wedstrijden voor het amatéurkam- pioenschap brachten in zoverre een ver rassing, dat de vertegenwoordigers der Angelsaksen Cox, Peacock en Barclay werden uitgeschakeld en dat de Duitse kampioen Werner Potzernheim zich uit stekend verweerde tegen de Italiaanse overheersing. Want zowel de kampioen van Italië Pinarello, als de 22-jarige man uil Lombardije Morettini hadden zich voor de eindstrijd kunnen plaatsen, de eerste via de repechage, de laatste direct door het winnen van de halve eindstrijd. In de finale namen de beide Italianen de Duitser tussen zich in, die tegen de samen werking van de beide Italianen weinig kon uitrichten en lijdelijk moest toezien hoe Morettini en Pinarello het onder elkaar uit vochten, wie met de regenboogtrui zou gaan strijken. Dat duel werd duidelyk gewon nen door Morettini, die onmiddellijk na de verovering van de titel verklaarde naar het professionalisme te zullen overgaan. De Nederlandse amateur-sprinters zijn ver beneden peil. Dit werd op de eerste dag van de wereldkampioenschappen op de baan. in Zürich nog weer eens over duidelijk bevestigd. Jan Hijzelendoorn en Frans Mahn werden in de series versla gen en in de herkansing kregen zij we derom geen kans om zich te plaatsen. Jan Hijzelendoorn liet zich op het voor laatste rechte stuk volkomen door Kasslin, een Fin, en de handige André Gruchet (Frankrijk) insluiten. Onze landgenoot moest inhouden om in de bocht buitenom te kunnen komen. Hij herstelde zich toen het op zuivere snelheid aankwam voor treffelijk, maar hij kwam juist enkele mi- limeters te kort. In de derde herkansing werd Hijzelen doorn door de tactisch voortreffelijk rij dende Australiër Barclay op besliste wijze naar de tweede plaats verwezen. Mahn kreeg tegen de Fransman Lemoigne en de Deen Andresen evenmin enige kans. Achtervolging In de kwartfinales achtervolging voor amateurs werd de titelhouder Piet van Heusden geklopt met 1/5 seconde verschil door de Italiaan Campana. Van Heusden had een langzame start, kwam daarna beter op dreef en had, naar velen meenden, de Italiaan op de streep geklopt zodat men hem ging gelukwensen. Maar de chro nometers hadden het laatste woord en wezen uit dat Campana winnaar was. De Amsterdammer Daan de Groot, in grootse vorm, maakte in zijn kwartfinale tegen de Fransman Pierre Brun een schit terende tijd, nl. 5.09.6 en won met een aanzienlijke voorsprong. Hij gaat dus naar de halve finales over. In de tweede manche van het stayer kampioenschap was Queugnet ongenaak baar voor zijn tegenstanders. Hij plaatste zich met Martino en Besson in cle eind- strijd. Michaux die vierde werd, Pronk die al zeer stroef draaide en Bunker ko men in de repechage. ADVERTENTIE rJ^ RONDVAART Rondvaartboot in de gracht Oud gebouw, bomenpracht. Ronde brug en 'n meeuw, Oude gevel: Gouden Eeuw. „Hier dit punt, let goed op", Zegt de gids ,,'t Is the top Net als FLYER sigaretten. Op 29 Augustus worden op het WA- terrein te Amsterdam openluchtwedstrijden gehouden, waaraan amateurboksers uit Haarlem, Utrecht en Amsterdam zullen deelnemen. Op het programma staan onder meer de volgende partijen: Lichtgewicht: Jansen (Utrecht) tegen Maarleveld (Amsterdam). Lichtweltergewicht: Gerrens (Utrecht) tegen Eikenduin (Amsterdam). Weltergewicht: J. Antonisse (Haarlem) tegen Van 't Schip (Amsterdam); H. An tonisse (Haarlem) tegen Zwaan (Amster dam). Zwaarweltergewicht: Mazurel (Amster dam) tegen Slaap (Amsterdam). Met 108 punten, waartegenover nummer 2 A.A.C. er slechts 54 stelde is het Haagse Vlug en Lenig er wederom in geslaagd het athletiek-clubkampioenschap van Neder land te veroveren. En hiermede is de supprematie, die de Hagenaars momenteel be zitten wel overduidelijk aangetoond. Toch zou de puntenvoorsprong van de kampioen nooit zo groot geweest zijn, ware het niet, dat een zeer onaangenaam incident de P.H.-bekersfeer volkomen verstoord had. Zoals wij Zaterdag reeds gemeld hebben, had het bestuur van Trekvogels besloten de geschorste Wim Slijkhuis toch te laten lopen. En inderdaad is Slijkhuis op de 1500 m ook van start gegaan. Na op 300 m voor de finish een hard gevecht met Fekkes uitgevochten te hebben, won hij deze 1500 m in 3 min. 57.1 sec. Direct hierna werd bekend gemaakt, dat in de uitslagen de prestatie van Wim Slijkhuis niet zou worden opgenomen, daar deze ondanks het verbod om te starten en ondanks de dringende waarschuwing van de wedstrijd leiding toch gestart was. Dit was aanleiding voor het bestuur van de Trekvogels om de gehele ploeg terug te trekken. Een o.i. onjuiste beslissing van de Trekvogels, want of men het met een schorsingsbesluit eens is of niet, het blijft altijd verkeerd een dergelijke kwestie tijdens wedstrijden ter sprake te brengen en te trachten een beslissing te forceren. Een dergelijke aangelegenheid zoekt men achter de groene tafel uit. ADVERTENTIE AMSTEKDAMSEVAART 20 TEL.U053 DROOGWAS THANS 32 ct. PER K.G. Het terugtrekken van de ploeg van de Trekvogels heeft natuurlijk invloed gehad op het eindresultaat. Zelfs zonder Slijk huis zou de Trekvogels een beste kans ge maakt hebben op het bezetten van de 2e plaats en zou de puntenvoorsprong van Vlug en Lenig niei zo indrukwekkend ge weest zijn. Hetgeen dus ook inhoudt, dat itn dit geval AAC de 3e plaats bezet zou hebben en Haarlem, dat nu op de 3e plaats belandde, de 4e plaats ingenomen zou heb ben. Maar ofschoon dus de 3e plaats enigszins geflatteerd voor de ,,Haarlem"-ploeg te noemen is, kan de prestatie van de HAV., die zich hiermede voor het volgend jaar weer automatisch in de P.H.-bekerfinale geplaatst heeft en dus niet eerst aan de voorronde behoeft mee te doen, zeer ver dienstelijk genoemd worden. Met uitzon dering van captain Henk Kluft beschikt Haarlem momenteel over een betrekkelijk jonge ploeg en weet men deze ploeg nog enkele jaren in tact te houden en op zwakke nummers nog te versterken we denken daarbij vooral aan de nummers 400 en 800 m. en het speerwerpen dan ziet de toekomst er voor Haarlem er be paald weer rooskleurig uit. De beste „Haarlem" prestatie kwam gis teren ongetwijfeld op naam van Verra te staan, die op de 5000 m. de 3e plaats innam en daarbij de fraaie tijd van 15 min. 31.2 sec. noteerde. Het Haarlem record, dat 25 jaar lang op naam vain Arie Klaase had gestaan, was eindelijk gebroken. Fekkes won de 5000 m. in 15 min. 9.8 sec. met Keesom (AV '23) op de 2e plaats. Prachtig was ook de verrichting van Ruseier op de 110 m. horden. Na in de serie zelfs 15.8 sec. te hebben genoteerd, bezette hij in de finale achter Parlevliet Bij de wedstrijden der stayers om het wereldkampioenschap op de haan in Ziiricl heeft de Belg Verschueren Zaterdagavond tijdens de eerste manche het baanrecort van Oerlikon over 50, 60, 70, S0, 90 en 100 kilometer verbeterd. In het uur legd Verschueren af 71,633 kilometer, eveneens een nieuw record voor Oerlikon. Ver schueren (boven) in de eerste manche met de Nederlander Cor Bijsier, die op 13 ronden vierde werd. De finales van de Nederlandse tenniskampioenschappen trokken op de M.E.T.S.- banen veel publiek. Men was zeer benieuwd naar de verrichtingen van Karamoy in zijn eindstrijd tegen Dehnert. De overwinnaar van Van Swol liet het publiek echter geen ogenblik in twijfel, want Dehnert, wiens spel toch voornamelijk op kracht en vaart gebaseerd is, kon tegen de looptechniek, de taaie vasthoudendheid en het vaak werkelijk zeer goede spel van Karamoy weinig uitrichten. Met 7-5 bracht Karamoy de eerste set op zijn naam om in de tweede set zonder veel risico via 1-2 en 3-3 naar 6-3 te gaan. Hij haalde de onmogelijkste ballen, waarbij Dehnert zeker op winst rekende, prachtig en al trachtte Dehnert een verandering te forceren, het mocht niet haten. De derde set was een getrouwe copy van' de tweede en wederom won Karamoy met 6-3, daarmede de partij en tevens de titel op zijn naam brengend. De drie sets overwinning was verdiend en het publiek beloonde Karamoy dan ook mét hartelijk applaus. ten van eerste grootte op het centrecourt. Dehnert en Krijt (die Van Dalsum had vervangen) bonden de strijd aan tegen Van Meegeren en Wilton. Aanvankelijk scheen het of Dehnert allerminst onder de indruk was van zijn nederlaag tegen Karamoy. Hij speelde vaster, zijn service was som tijds zeer goed. maar toch brachten Van Meegeren en Wilton de eerste set verdiend roet 64 op hun naam. Ook de tweede set was duidelijk voor Van Meegeren en Wil ton. (62). Het scheen echter, dat deze prestatie teveel van de krachten gevergd had de derde set, die de beslissing had kunnen brengen ging namelijk met 63 verloren maar in de laatste set zagen Van Meegeren en Wilton hun vasthoudendheid beloond. (97). Vermoeid Het gemengd dubbelspel werd een zege voor Wilton en mejuffrouw Ten Bosch. Mejuffrouw Ten Bosch was na haar twee de finale kennelijk aan het eind van haar kx-achten. In de eerste set, die zij met Wilton tegen mevrouw Scholten en Holst met 62 verdiend won ging het nog wel, maar in de tweede set (75 voor me vrouw Scholten en Holst) was mejuffrouw Ten Bosch er hopeloos uit. De beslissende set wonnen mejuffrouw Ten Bosch en Wilton, echter weer met 61. Het daines-dubbelspel tenslotte bracht, als gememoreerd, mejuffrouw Ten Bosch tezamen met mevrouw Van der Storm- Hernisen de derde titel. Zij versloegen mevrouw Peters en mejuffrouw Diemer Kool, die het in de halve finale tegen me vrouw Van Berkel en mevrouw Vlielander- Hein lang niet gemakkelijk hadden, met 86 en 63. Ook hier speelde mevrouw Peters een goede partij. Uitslagen Kwartfinales heren-enkelspel: Karamoy verslaat Van Swol 64 36 5_7 6—4 7—5. Halve finales heren-enkêlspel: Dehnert verslaat Wilton 61 63 61; Kax'amoy verslaat Kx-ijt 61 64 61. Halve finales dames-enkelspel: Mejuffrouw F. Ten Bosch verslaat me vrouw Scholten 63 62; mevrouw Pe ters verslaat mejuffrouw Mullemeister 2—6 6—3 6—3. Halve finales heren-dubbelspel: Van Meegex-en en Wilton verslaan Holst en Wiegers 61 63 75; Dehnert en Kx'ijt verslaan Windt en Karamoy 57 6—1 6—2 8—6. Halve finales gemengd dxxbbelspel: Mevrouw Scholten en Holst verslaan mevi-ouw Roos en Dehnert 64 06 62; mejuffi'ouw F. ten Bosch en Wilton ver slaan mevrouw v. d. Storm en Krijt 119 6—4. Halve finales dames dubbelspel: Mevrouw Van der Storm en mejuffrouw Ten Bosch verslaan mevrouw Scholten en Geheel anders was de finale in het da mes-enkelspel tussen mevrouw Peters en Fenny ten Bosch. Mevrouw Peters won de eerste set royaal met 61 en had de partij halverwege de tweede set reeds bij de stand 40 gewonnen, ware niet mede door een foutieve scheidsx-echterlijke beslissing een totale ommekeer in het spelbeeld ge komen. Fenny, die voordien zeer zenuw achtig had gespeeld, plaatste goed, ging iets sneller dan gewoonlijk over de baan en presteerde het om van 04 op 54 te komen. Nog gaf mevrouw Peters zich niet gewonnen. Het werd 55, 56 en 66, doch toen gaven de betere techniek en het uithoudingsvermogen van mejuffrouw Ten Bosch de doorslag. Mevrouw Peters was tegen deze tegenslag niet opgewassen. De laatste beslissende set liet geen twijfel wie hier de sterkste was. Uiteindelijk won mejuffrouw Ten Bosch met 63 en daar mede de titel. Vasthoudendheid Het heren-dubbelspel bracht vier krach- Fenny ten Bosch en Karamoy met hun pas veroverde bekers. mejuffx-ouw Tekelenburg 62 61; me vrouw Van Berkel en mevrouw Vlielander- Hein tegen mevrouw Peters en mejuffx-ouw Diemer Kool 16 97 (gestaakt wegens duisternis). Clubprijxen voor Bataaf en Olympia De Halfwegse wielervereniging H.S.C. ,D. Bataaf" heeft Zaterdagmiddag in Zwanen burg een invitatie-wedstrijd gehouden, waar aan door de Amsterdamse verenigingen „Olympia" en „Germaan", het Zaanse D.T.S. en „De Kampioen" uit Haarlem werd deel genomen. In de wedstrijd voor amateurs over 60 kilo meter. nam de Amsterdammer Master direct na de start reeds enige voorsprong, die hij 41 ronden lang wist te behouden. Negen ron den voor het einde werd hij echter weer door het peloton ingelopen. In de eindsprint van de hele groep toonde Henk Wiese van „Olympia" zich tenslotte de snelste. De clubprijs werd gewonnen door „De Ba taaf" met de renners: W. Biesterveld, J. Tienstra en M. Snijders. Tijd winnaar 1 uur 30 min. en 58 sec. Bij de nieuwelingen, die een wedstrijd over 40 kilometer reden, won Braat van „Olym pia" voor zijn clubgenoot Captein. Mede door de vierde plaats van Schild, kwam „Olym pia" in deze categorie in het bezit van de clubprijs. Tijd winnaar 1 uur 4 min. 48 sec. De uitslagen luiden Amateurs: 1. Henk Wiese (Olympia); 2. W. Biesterveld; 3. J. Tienstra (beiden Bataaf). Clubklassering: 1. Bataaf 11 pnt.; 2. Olym pia 14 pnt. De prestatieprijs werd toegekend aan H. Haster. Nieuwelingen: 1. T. Braat (Olympia); 2. J. Captein (Olympia); 3. J. Vennik (DTS). Club klassering: 1. Olympia 7 pnt. 2. Bataaf 19 pnt. Na een selectiewedstrijd over een afstand van 200 nxetex-, die in Nijmegen werd ge- houdeix, heeft de sportcónxmissie van de K.N.Z.B. besloten Pietex-s (DWR) en De Jonge (Bubble) aan te wijzen als derde en vierde zwemmer voor de 4 x 200 m vrije slag estafette voor de Nederlandse zwem ploeg, die op 5 en 6 Saptember te Boeda pest tegen Hongarije zal uitkoxnen. Buyze van HZPC is reserve. (Vlug en Lenig) de 2e plaats in 16 sec. Hoogland van „Haarlem" kon zich wel iswaar niet in de finale plaatsen, doch hij bewees in de serie met een tijd van 17.4 sec. ziin onmiskenbare aanleg voor dit moeilijke nummer. Rulander (Vlug en Le nig) won de 100 m in 10.8 sec. Verrassend op dit nummer was de finaleplaats van Tempelaar (Haarlem) op dit nummer. Het werd hierin een 6e plaats in 11.1 sec. Op de 400 m. en 800 m. resp. gewonnen door Smildiger (Vlug en Lenig) in 50.8 sec. en Jonkex-s (Vlug en Lenig) in 1 min. 56.4 sec. konden de Haarlemmers zich niet plaatsen. Eveneens was dit het geval op de 1500 m. en dat viel vooral van een Meyboom toch wel enigszins tegen. Doordat Slijkhuis dus niet in de uitslagen werd opgenomen wex-d Fekkes nu winnaar van dit nummer in 3 min. 57.8 sec. Na de uitstekende prestatie van Tempe laar bij het vèrspringen 14 dagen geleden, hadden we van deze nieuwe „Haarlem" aanwinst eigenlijk iets meer verwacht dan een 6e plaats met een sprong van 6.50 m. Pech had Haarlem op dit nummer, doox-dat zijn 2e springer Willems met 1 cm. verschil voor de finale werd uitgeschakeld. Verrassend was daarentegen de verrich ting van Van Zwceden op het hoogsprin gen. Een fraaie 2e plaats met 1.75 nx. Hier was het al weer een V. en L.'er die de le plaats opeiste, n.i. Van Druten, met cle prachtige sprong van 1.85 m. Dat „Haar'- lem" met Swart en Jansen de eerste twee plaatsen bij polsstokhoogspringen bezette was niet aileen volgens de verwachting maar ook traditiegetrouw. Beide kwamen over de 3.50 m. er. schonken aan hun ver eniging 11 kostbare punten. Ook het Kogelstoten was eer, uitstekend nummer voor Haarlem, want hier zorgden Van Zweeden en Kluft met een 2e en 3e plaats voor 9 punten. Zij kwamen resp. tot 13.32 m. en 13.29 m. Preusser (Vlug en Lenig) won dit nummer met 13.87 m. Haarlem's captain Kluft deed daarna nog goed werk bij het discuswerpen door met een overigens malige worp van 36.65 m. de 4e plaats te bezetten. Dat het overigens wederom een V. en L. athleet was, die op de le plaats besl3g legde, zal men inmid dels wel begrepen hebben. Het was bij dit nummer v. c'. Maai, die met 40.42 m.. voor deze prestatie zorg droeg. Bij het speerwerpen wilde zijn clubge noot Vox-enkamp natuurlijk daax-bij niet achterblijven. Voor zijn le plaats had hij 57.36 m. nodig. Uiteraard nam Vlug en Lenig ook de beide estafettenummers, de 4 x 100 m. en de 4 x 400 m. voor zijn rekening met tijden van 42.9 sec. en 3 min. 25.7 sec. Op beide nummers moest Haarlem met invallex-s aantreden. Het werd dan ook beide malen een 5e en laat ste plaats met resp. 45 sec. en 3 min. 34 seconden. De einduitslag luidde: 1 Vlug en Lenig, 108 punten; 2. AAC, 54 punten' 3 Haarlem, 43 punten; 4. DOS, 36 punten; 5. AV '23, 35 punten. Tussen al deze bedrijver^ door verbeterde Jansen (AAC) op een ingelast juniorennummer het Nederlands jeugdre- cord op de S00 m. en bracht het op 1 min. 59.4 sec. en won Stolvoort van Haarlem een 1500 m. voor C en D klassers in 4 min 23 sec. met zijn clubgenoot De Nieuwe op de 2e plaats in 4 min. 27.2 sec. De Italiaan Ascari heeft door zijn over winning met Ferrari in de grote prijs van Zwitserland het wereldkampioenschap voor autocoureurs 1953 op zijn naam gebracht. Met een totaal van 34'/s punt is hij voor de anderen onbereikbaar geworden,al staan er nog twee races, de grote prijs van Italië en de grote prijs van Spanje, op het pro- -amma van de strijd om de wereldtitel. Ascari Het was de vijfde overwinning van As cari in een grote pi-ijs in dit seizoen. De uitslag luidt: 1. Ascari (Italië) met Ferrari 3 uur 1 min. 34.4 sec., gemiddelde uursnelheid 156.367 km. 2. Farina (Italië) met Ferrari 3.02.47.3, gemiddelde uursnel heid 155.326 km. 3. Hawthorn (Gx-oot Bx-it- tannië) met Ferrari 3.03.10.3, gemiddelde uursnelheid 155.001 km. 4. Bonetto (Italië) met Masserati op één ronde. 5. Lang(Duits- land) met Masserati op 2 ronden. De snelste ronde werd afgelegd door Ascari met een gemiddelde snelheid van 162.480 km. per uur. De stand van het wereldkampioenschap gerekend over de vier beste races tot nu toe gereden: 1. Ascari (Italië) 34'/- pnt. 2 Farxna (Italië) 24 pnt. 3. en 4. Fangio (Ar-' gentxnxë) en Hawthox-n (Groot Brittannië) 19 pnt. 5. Gonzales (Argentinië) lSVa pnt.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5