STiRimr Thuiskomst Stop /tiet brom wen. sta op STERLING HHC kampioen in eerste klasse B na verdiende zege op TIW .Clowntje Riek ACC kampioen van Nederland in de cricketcompetitie Leerzame demonstratie van de Wiesbaden Commanders Ook laatste wedstrijd werd een draw WEK DE GAL IN UW LEVER OP MAANDAG 24 AUGUSTUS 1953 4 DE HONKBALCOMPETITIE FEUILLETON door Mevr. Byleveld-Gelinck .4 rh le riek Puck Brouwer won en verloor in Edinburgh st'oop Motorsport Duke won 500 cc in Grote Prijs van Zwitserland Plastic op voetbalveld? VOOR ACHTSTE MAAL SINDS 1940 Heringa Wuthrich C.C. Haarlem op tour Haarlemse Cricketbond Ook de Wiesboden Commanders hebben duidelijk laten zien hoeveel ver schil er is tussen het Amerikaanse leger honkbal en het Nederlandse honk bal. Zaterdag wonnen de Amerikanen in Utrecht met 145 van het Bonds- team en Zondag ging HCK met 113 ten onder. In beide wedstrijden produceerden de Amerikanen een groot aantal honkslagen. Af en toe gaven zij een show, die tot daverende lachsalvo's aanleiding gaf. Typisch was dat zij dit echter altijd deden wanneer zij fielden en nooit aan slag. ADVERTENTIE In Utrecht begon het helaas reeds in de tweede innnings te regenen. De Amerika nen, die niet gewend zijn in een regen te spelen, maakten vier fouten, hetgeen de Hollanders een 42 voorsprong opleverde. Nadat de Commanders in de derde innings, dank zij een enorme klap van Sanders en honkslagen van Davis en Hughs, de stand op 44 gebracht hadden, moest er gestaakt worden. Hetzelfde gebeurde na de vijfde innings, waarin Davis met een harde klap Dyer de stand op 54 had laten brengen. Verder kwamen zij niet, daar Van Lieshout een schitterende vang maakte. Van Kapelle stond zeker niet onverdienstelijk te werpen, maar moest zich na de zesde innings wegens een geblesseerde vinger laten ver vangen. Mul nam zijn plaats in. In de zevende innings scoorden de Commanders vier runs, dank zij een drie-honkslag van Sanders, honkslagen van Dyer en Davis en een enorme home run van werper Mullins (49). De Nederlanders waren, behalve het succes in de tweede innings, niet ver der gekomen. Weliswaar schakelde Mullins weinig tegenstanders op drie-slag uit, maar zijn teamgenoten knapten het wel op, toen de regen verder uitbleef. Een fraaie run- ning-catch van Washington verdient hierbij vermelding. Nadat coach Insani op humo ristische wijze een show weggaf, kwam met 145 voor de Commanders het einde. II.C.K.Commanders Ook H.C.K. moest Zondagmorgen onder vinden, dat er van De Commanders nog veel te leren valt. Alles wat de Comman ders met het thans droge veld (en bal!) wegsloegen was keihard. Het buitenveld der Bloemendalers kreeg het drukker dan anders in drie wedstrijden. De Amerikanen namen reeds in de eerste innings de leiding door honkslagen van Cedor, Dyer en Davis (03). In de tweede innings plaatsten Washington en Balmer wel honkslagen, maar de thuisplaat bleef schoon. In de clerde innings werd het 05 door een enorme klap van Sanders en een honkslag van Dyer. Drie fouten en honkslagen van Washington en Sanders brachten de stand na vier innings op 09. Pas toen kon HCK de eer redden door middel van een fraaie drie-honkslag van Groen en een fout van Davis op een slag van Huges. Toen de Amerikanen dank zij voortreffelijk spel van Rudolphy in de vijfde innings voor nul gingen en Sint voor de Hollanders een fraaie honkslag plaatste scheen er kans op een eervoller resultaat in te zitten, maar Cedor ving Klip fraai en wierp de bal kei hard' uit het middenveld naar het eerste honk, waardoor ook Sint uitging. Jongeling (R.C.H.) kwam thans als gast-pitcher op de plaat, maar ook hij moest buigen voor het geweld van de Commanders (110). Een fraaie vans van Klip verdient vermelding. Nadat de Commanders in de negende innings eerst de stand op 111 hadden gebracht, kwam Mullins op de plaat, die met reeds twee nullen een show gaf, die H.C.K. nog twee runs opbracht (311). De competitie De drie beslissingen welke in de honkbal- comfletitie konden vallen dit weekend, zijn ook inderdaad gevallen. H.H.C. werd kam pioen in afdeling IB en zal thans met O.V.V.O. om het kamnioensrhap van Ne derland moeten snelen. Kennemerland kwam definitief onderaan in 1 A door een 71 nederlaag tegen O.V.V.O. R.C.H. nestelde zich op de tweede plaats in 1 A door en 65 zege op Blauw Wit. Voor Schoten ziet het er thans somber uit. Zij verloren met 30 van V.V.G.A., terwijl Ajax met 103 van A.B.C. won. H.H.C—T.I.W. H.H.C. is er in geslaagd het kampioen schap in 1 B te veroveren. Gemakkelijk hebben de Haarlemmers het echter niet gehad op het werpen van Kempen. Slechts het op tijd profiteren van een inzinking van de T.I.W.'er bracht de Haarlemmers de zege. Dat was in de vierde innings, toen Jole door Pieterson werd gemist en Hop man, Noordhoff. Smidt, Knol en Romeyn achtereenvolgens honkslagen gaven (40). T.I.W. bracht door Van Lieshout in de zevende innings de stand op 41, maar verder brachten de Amsterdammers het op een goed werpende Smidt echter niet. De werpersresultaten waren: H.H.C. (Smidt): 14 x 3 slag, 2x4 wijd en 0 honksl. tegen. T.I.W. (Kempen): 5x3 slag, 1x4 wijd en 5 honksl. tegen. 8) Er is hier tenslotte een inbraak gepleegd. En uw zuster heeft zich erg ongerust ge maakt over uw afwezigheid" „Ja, zij is erg gevoelig op dat punt. Zij heeft u de reden daarvan al meegedeeld, is het niet? Ik bedoel: onze familieomstan digheden". „Ja, zij heeft mij alles verteld. Het was misschien beter geweest, meneer De Vere, als u met die gevoeligheid wat meer re kening gehouden had!" De jonge man gooide het hoofd in de nek. „Er zijn tenslotte dingen, inspecteur, die een man niet aan zijn zuster vertelt, nietwaar?" „Een vrouw?" „Ja". „Bent u bij een vrouw geweest?' „Ja". Inspecteur Renxevoort zweeg. Ei was iets in deze specifiek mannelijke bekente nis dat hem in dit geval uitermate hinder- 4*. Was het omdat hijzelf gelukkig ge- V.V.G.A.—Schoten Schoten heeft het tgeen V.V.G.A. in Am sterdam niet kunnen klaren. Het werpen van Brands is hen tè machtig geweest. Drie innings lang ging het spel gelijk op. In de vijfde innings waren fouten van Van der Berg en Heemskerk en een honkslag van Ivo oorzaak van een 10 voorsprong voor de Amsterdammers. In de zevende innings waren een fout van Klooster, eenmaal vier- wijd en een tweehonkslag van Broersma voldoende voor de Amsterdammers om de score tot 30 op te voeren. Verder kwamen de Amsterdammers echter ook niet. Zij gaven in totaal slechts twee honkslagen, evenals Schoten. Die van de Amsterdammers vielen echter iets gelukkiger en hun veld spel was iets beter verzorgd, dan dat der Haarlemmers. R.C.H.—Blauw Wit R.C.H. scheen Zaterdagmiddag naar een gemakkelijke overwinning toe te gaan. Wel iswaar hadden de Amsterdammers in de eerste innings door honkslagen van Tol- meyer en Maas een 01 voorsprong ge nomen, maar reeds in de tweede innings namen de Heemstedenaren de leiding over, onder andere door een honkslag van Hoo- gendoorn (21). In de derde innings werd het 51 door een fraaie twee honkslag van Bruin en honkslagen van Kuvener en Jon geling. In de zesde innings was een fout en driemaal vier-wijd oorzaak van een 61 stand. Twee honkslagen en enkele keren vier-wijd voor Blauw Wit brachten hierna de stand op 65 en de spanning was weer ten volle aanwezig, maar de Racing gaf in de laatste innings geen kansen meer weg. O.V.V.O.Kennemerland Zoals te verwachten was, heeft Kenne merland tegen O.V.V.O. geen kans ge kregen haar positie te verbeteren. Pas in de zesde innings, toen werper Hannie Urbanus door zijn broer op de plaat werd vervangen, kreeg de oranje-zwarte slagploeg iets meer bewegingsvrijheid, hetgeen resulteerde in een home run van Baartse. Voordien had Kennemerland dapper en zeker niet onver dienstelijk tegenstand geboden, maar de overmacht was te groot. De stand is thans: I A O.V.V.O. R.CH. Ajax T.I.W. Schoten I B 13—23 H.H.C. 13—17 13—18 V.V.G.A. 13—13 13—14 Blauw Wit 13—10 13—13 A.B.C. 13— 7 1312 K'nemerland 133 Door een 42 overwinning op Sparta te Rotterdam heeft Schoten 2 het recht ge kregen om een wedstrijd te spelen tegen de verliezer van wedstrijd laatste twee uit de eerste klasse. Een keurige prestatie van de Schoten-reserves, waardoor Schoten I in alle gevallen eerste klasser blijft! Uitslagen Promotie 3e klasse: Allen Weerbaar D.C.O. 113; Kennemerland 2S.V.V. 21. Kennemerland 2 en S.V.V. promo veren naar de tweede klasse. Promotie 4e klasse: E.H.S. 2R.C.H. 4 133; T.H.B. 2Spaarnevogels 104. 4e klasse A: Kennemerland 3„Haar lem"^. Haarlem niet opgekomen. 4e klasse B: E.H.S. 3R.C.H. 5 57; Zand voortmeeuwen 2Rooswijk 4 uitge steld. 4e klasse D: H.C.K. 5O.G. 2, O.G. n. o. Puck Brouwer heeft tijdens de Highland games in Edinburgh de 220 yards in 25,3 sec. gewonnen. Bij het uitkomen van de bocht had zij ruim een meter achterstand op het Britse meisje Anne Pashley, maar op het rechte stuk wist zij dank zij een sterke finish haar tegenstandster te ver- slaan. De Celebes-athlete nam hiermee revanche voor de nederlaag, die zij op de 100 yards tegen de achttienjarige Anne Pashley ge leden had. In 11 seconden was de Britse hier als eerste over de streep gegaan. De 80 meter horden leverde een over winning op voor Jean Desforges (Groot Brittannië), die in de fraaie tijd van 11,4 sec. eerste werd. Haar landgenote Irene Pond kwam op de tweede plaats in 11,5 sec., welke tijd ook voor de als derde ein digende Willy Lust werd afgedrukt. En of ik er op sta, want Sterling is de beste shag! Daarover is ieder het eens: als je een werkelijk goede Virginia sigaret wilt draaien, moet het Sterling zijn. N IE ME IJ ER TABAK....TABAK OP ZN BEST De eerste race van de grote prijs van Zwitserland (meetellend voor het wereld kampioenschap) die in de 250 cc klasse, is gewonnen door de Ier Reg Armstrong. Met NSU legde hij de 131,040 kilometer (18 ronden) in 55 min. 17.52 sec. af. Zijn ge middelde snelheid bedroeg 142.199 kilo meter per uur, een nieuw baanrecord.Mon- tara (Italië) kwam met Guzzi op de twee de en Anderson (Groot Brittannië) met Guzzi op de derde plaats. In de strijd om het wereldkampioenschap in deze klasse heeft Haas met 29 punten de leiding, gevolgd door Anderson en Arm strong, die respectievelijk 22 en 20 punten hebben. 350 cc De Engelsman Fergus Anderson heeft in de 350 cc klasse gezegevierd. Met Guzzi ging hij in 1 uur 2 min. 49,3 sec. over de 152.880 kilometer als eerste over de eind streep, een gemiddelde uursnelheid van 146.013 km noterend. Tweede werd Kava- nagh (Australië) met Norton en derde Co leman (Nieuw Zeeland) met AJS. Anderson bezet in de strijd om het we- reldkampioenschao met 28 punten thans de eerste plaats. Kavana^h staat tezamen met de Italiaan Lorenzetti tweede. Beide renners hebben 18 punten. Halve liters Bij de halve-liters ging de overwinning naar Geoff Duke (Engeland), die met Gile- ra in 1 uur 17 min. 24 sec. over de 203.840 kilometer als eerste weixl afgevlagd. Zijn gemiddelde snelheid bedroeg 158.915 kilo meter per uur. Ook de volgende drie plaat sen waren alle voor Gilera-rijders. Milani (Italië) kwam als tweede binnen. Met 30 punten heeft Duke in het klasse ment van het wereldkampioenschap de leiding vóór Armstrong en Milani, die res pectievelijk 27 en 18 punten hebben. Zijspan De race in de 500 cc zijspan-klasse lever de ook een Britse overwinning op, want Eric Oliver nam met Norton in 52 min. 39.3 sec. over de 116.480 kilometer de eerste plaats voor zijn rekening. Zijn gemiddelde snelheid van 132.728 km per uur betekende een nieuw baanrecord. Tweede werd Smith (Groot Brittannië) met Norton in 53 min. 8.3 sec. Smith met 26 punten en Oliver met 24 punten bezetten in de competitie om het wereldkampioenschap respectievelijk de eerste en tweede plaats. De mooie oranje voetbal, waarmee het elftal van het koninklijk paleis Soestdijk Vrijdagavond een wedstrijd heeft ge speeld tegen G.S.W. zou wel eens een om mekeer bij het voetballen te weeg kun nen brengen. Het was namelijk de eerste keer, dat een plastic voetbal in Neder land werd gedemonstreerd. Het zal na tuurlijk nog nader moeten blijken of de lederen bal een concurrent heeft gekregen. Toen oom Tripje helemaal hoven aan de paal was, zag hij hei gat in het dak; hij werkte zich erdoor naar huiten en kwam zo op de nok van het hoge dak, waar de ander al wachtte. „De schildwachten hehhen niets gemerkt", zei het Zwartje zachtjes. ,,Nu moeten we nog erg voorzichtig zijn, want ze mogen ons niet betrappen. Oom Tripje keek rond. Bij het licht van de sterren zag hij, dat de hut heel hoog was en midden tussen de palmen lag. Even verderop stonden de andere hutten van het dorp, waar de Bimaboemoe's nu lagen te slapen. „Maar hoe komen we nu verder?", vroeg hij. „Het dak is hoog, en daar beneden staan de schildwachten, die niet slapen en wel goed zullen opletten!" Het Zwartje wees op een van de palmbomen, waarvan de bladerkruin vlak naast het dak wiegelde. „Daarlangs ben ik op het dak van de hut gekomen", legde hij uit. „En langs diezelfde weg gaan we nu samen hier vandaan ook!" Nu begreep oom Tripje het. Dat Zwartje was 'n slimme knaap! „Nu moet je me eerst eens vertellen, hoe heet je?", vroeg hij. „Ik heet Batatoe!", zei de ander. DOOR EEN OVERWINNING met clrie wickets op HOC 2 is het Amsterdamse ACC voor de achtste maal sinds 1940 kampioen van Nederland geworden in de crickelcompetitie. De Hagenaars sloten hun innings op 176 voor liet verlies van zeven wickets, waarna de Amsterdammers in zeer vlot. tempo tot 180 voor eveneens zeven wickets kwamen. Onderaan de lijst in de eerste klasse A viel ook een beslissing. Hermes DVS namelijk kwam definitief op de onderste plaats nadat het tegen IICC 1 niet verder dan een draw had kunnen brengen. Het Haarlemse Rood en Wit kwam door dit resultaat op cle een na onderste plaats met slechts één punt meer dan de Schiedammers. De scores in de wedstrijd HCC 2ACC waren: HCC 2, scoorde 176 voor 7 (gesloten) waarvan: Planken 20, Van Manen 38, Schuur 12, De Villeneuve 65. Colthof 21 en Rietdijk 10. Bowlingcijfers ACC: Van der Hurk 5 voor 79, H. J. van Weelde 2 voor 91. ACC scoorde 180 voor 7, waarvan: De Baere 3, H. van Weelde 33, Feltmann 26, W. van Weelde 55 en Van Kranendonk 21. Bowlingcijfers HCC 2: Borgers 1 voor 53, Rietdijk 1 voor 22, eHimel 2 voor 28 en Van Manen 1 voor 10, 2 man run-out. De overige uitslagen in de eerste klasse A en B waren als volgt: IICC 1—HERMES DVS. De op de rogge- woning gesoeelde wedstrijd tussen HCC 1 en Hermes DSV eindigde in een draw. HCC 1 scoorde 159 voor 9 (gesl.) waarvan: Van Arkel 50, Gallois 47. Van der Luur 12, Van Oven 10, Arendsen de Wolff 15. Bow lingcijfers Hermes DVS: Scheffer 5 voor 51, Van Vuuren 3 voor 60. Hermes DVS scoorde 116 voor 5 (gestopt wegens slecht licht), waarvan: Stolk 51 n.o., Bailev 23 en Van der Sloot 17. Bowlingcij fers HCC 1: Van der Luur 4 voor 43 en Van den Bosch 1 voor 31. IÏBS—VRA. HBS—VRA eindigde in een draw. VRA scoorde 194 voor 9 gesloten, waar van: Smit 39. Glerum 47. Wittebol 28. Mulder 36 en Van der Vugt 14. Bowlingcijfers HBS: Dellow 5 voor 82. Van der Vegt 1 voor 57. Bruynesteyn 1 voor 33 en Van Katwijk 2 voor 7. HBS scoorde 138 voor 6 (tijd) waarvan- Broda 27. Van Katwijk 59 n.o. en Var der Vegt 18. Bowlingcijfers VRA: Smit 2 voor 35, Glerum 2 voo>- 31, Kli?-k 1 voor 23, Van der Vlugt 1 voor 5. SpartaWV. Soarta won met 100 runs en 6 wickets van VVV. Sparta 204 voor 4, VV 104 all out. Rattingciifers VVV: Slagter 28. Knoyman 15. Kost 21, Dorresteyn 15. Bowlingcijfers Sparta: Ruiterman 2 voor 40. Borani 2 voor 20. Man- nee 3 voor 16. Van der Linde 2 voor 20. Battineciifers Sparta: Van der Linde 26. Wilson 3. Mannee 32. Borani 85, Van der Linde 20. Bowlingcijfers VVV: Albers 1 voor ADVERTENTIE HAARLEM ELECTRISCHE INSTALLATIES LUIDSPREKENDE TELEFOON-INSTALLATIES De cricketclub „Haarlem" speelde haar laatste wedstrijd van de tour in Engeland tegen het elftal uit Thame, een plaatsje in de buurt van Oxford. Deze wedstrijd vond plaats op he veld van de Leighton Town Buzzard Cricket Club. Gezien het feit dat het des nachts flink had geregend werden de Haarlemmers na verloren toss naar de wickets gezonden om te trachten de moeilijkheden te overwinnen. Zij openden met Dekker en W. Peschar op het bowlen van twee medium-fast bowlers. Het bowlen was door het moeilijke wicket vrij moeilijk te bespelen en de runs werden in een langzaam tempo gescoord. Op 30 boekten de Engelsen het eerste suc ces, Dekker clean bowlet voor 9. W. Peschar werd even later op 34 voor 21 gebowled. Van Bennekom en opnieuw Borrani brachten hierna verbetering in de situatie en vooral Borrani nam het bowlen, na zich eerst vol ledig te hebben ingespeeld, danig onderhan den. Od 74 viel het wicket van Van Benne kom (10). Ook Van Eek (18) verloor nog juist onder de honderd zijn wicket. Op 108 werd Borrani op de long- en boun dary voor een uitstekende 38 gevangen, doch Ruiterman wist door zeer gedurfd batten de benodigde runs te verzamelen en scoorde in een vlot tempo 59 n.o. Zijn innings bevatte 8 vieren en 2 zessen. Kleefstra sloot op 182 voor 7; Thame werd 2 uur en 1 kwartier gelaten de runs te scoren. P Marseille en Borrani openden de aanval. Op 19 boekte Haarlem het eerste succes door de inmiddels aangezette Van Bennekom Chevry 13 l.b.w. kreeg. De Engelsen bouw den daarna echter rustig hun score op en ofschoon de aanval regelmatig werd ver anderd kwam pas op 72 het volgende succes toen opnieuw v. Bennekom een wicket nam. Van Bennekom was deze dag wel zeer succesvol daar hij on 90 en 91 nog 2 wickets veroverde, zodat bij de stand 91 voor 4 de grootste tegenstand gebroken scheen. De Engelsen b'eken echter voldoende reserve in petto te hebben de score nog op te voeren, wat aanleiding was tot een zeer spannend slot. Aan het einde van de speeltiid had Haar lem 8 wickets veroverd voor 172 runs, zodat ook deze laatste match in een draw eindigde De bowlingcijfers luidden: P Mar seille 033, L. Borrani 121, G. L. v. Ben nekom 563, W. Peschar 235. trouwrl was? Of was het de herinnering aan het droevige figuurtje op de houten stoel, en de zachte stem: „Ik was zo ver schrikkelijk blij, inspecteur, zo verschrik kelijk blij...." Hij staarde met iets van afkeer in het magere gezicht tegenover zich, dat in al zijn beslistheid toch niet onsympathiek was. „Wilt u nu met mij op uw slaapkamer gaan kijken, meneer De Vere?" „Graag. Is dat nu de inbraak, inspec teur? Nu, daar zulc u het uwe wel van den ken, vermoed ik. Er heeft een nieuwsgie rige geest i:> mijn papieren geneusd". „Toch wel iets meer, meneer De Vere. Al uw bagage is doorzocht". „Maar ik geloof stellig niet dat er iets gestolen is! Dat domme zusje van mij! Als ik hier vroeger geweest was, was er géén telefoontje naar het politiebureau gegaan. Dan was u vanavond rustig achter uw schrijftafel blijven zitten!" „Toch geloof ik niet, dat ik hier voor niets gekomen ben, meneer De Vere!" In de stem van de politieman was een zekere strakheid gekomen. Zijn grijze ogen zagen doordringend naar de man tegenover zich, die met een onverschillig gezicht naar de geopende bagage stond te kijken. Hij rekte zich op zijn tenen en haalde dan een pakje sigaretten te voorschijn. „Opsteken, inspecteur?" „Nee, dank u. Of ja, toch wel graag. Als het u niet hindert op uw slaapkamer". „Dan gooi ik straks het raam open". „U schijnt niet veel voorzorgen te nemen voor uw bagage. Een open raam. En de sleutel die zomaar onder de mat ligt. Voor het grijpen voor de komende en de gaan de man!" „Och, veel belangrijks is er niet bij". „Ik zie daar toch papieren. En tekenin gen". „Onbegrijpelijk voor een leek". „Maar uw papieren zouden ook gestolen kunnen worden dóór of gebracht kun nen worden aan iemand die géén leek is!" De ander haalde zijn schouders op en antwoordde niet. Hij blies langzaam de rook van zijn sigaret de hoogte in en be oogde de kringelende rookwolkjes na. De politieman zag hem nog steeds oplettend aan. De geoloog had het donkere haar en de grijze ogen van zijn zuster en was even eens smal gebouwd, maar daarbij krach tig gespierd met de taaiheid van een sportsman. Hij droeg zijn intelligente kop fier op zijn schouders. Een man die wist wat hij wilde, een man die veel had door gemaakt en de baas was gebleven. Een tegenstander. Maar, dacht de poli tieman opeens, waarom een tegenstander? Hij was toch enkel maar een getuige? „U draagt tenslotte ook de verantwoorde lijkheid tegenover uw vriend Richard Althing". ,,U bent een wandelende vermaning, in specteur! Ik sidder werkelijk voor mijn daden. Mijn vriend heeft hier zijn bagage op eigen verantwoording achtergelaten". „Maar toch aan u toevertrouwd. Zaten er nu eigenlijk belangrijke gegevens in uw bagage of niet?" „Niet bijzonder belangrijk". „Dus belangrijk. Hebt u nog gegevens achtergelaten bij uw Maatschappij in Lon den?" „Ja zeker". „Bent u samen met uw vriend in Lon den geweest, voordat u hier kwam?" „Inderdaad". „Waar hebt u daar gelogeerd?" „Moet u dat weten? In het Victoria Hotel". „En van wanneer tot wanneer?" „Maar inspecteur, als ik u nu eens een wedervraag mag doen: wat heeft mijn ver blijf in Londen met deze inbraak te ma ken?" „Misschien iets. Het brengt m:j mogelijk op het spoor van de dader". De ander lachte. „Ik zie waarachtig geen verband. Of het moest zijndat u hier op de grond een spoor van Engelse sigarettenas gevonden hebt, zoiets als de onderzoekin gen van Sherlock Holmes...." „Ik ben u zeer dankbaar voor de vleien de vergelijking! Overigens ligt er hier nu Engelse sigarettenas op de vldér. Maar zoudt u nu uw bagage niet eens willen nakijken?" „Vindt u dat nodig?" „Maar natuurlijk, meneer De Vere! Ik moet eerst weten of er iets vermist wordt! Ik ben niet van plan om weg te gaan voordat u alles nagezien hebt". „Dan zal ik me haasten! Het is werke lijk niet mijn bedoeling om grof te zijn, inspecteur, maar ik zie de ernst van deze geschiedenis niet in. Ik geloof dat u dit geval veel te zwaar opvat. Zo voor hét oog kan ik geen enkel verlies constateren. Zoudt u de zaak riet beter laten lopen?" „Nee meneer De Vere". „U bent vasthoudend als een terrier. Maar doet u mij dan een plezier, inspec teur, en komt u morgen terug. Het is al ver na middernacht. Ik ben erg vermoeid van mijn reis en Marianne zit ook nog te wachten. Zouden we het verdere onder zoek nu niet tot morgen uitstellen?" „Het spijt me, meneer De Vere, maar dat kan ik niet doen". „Het spijt mij nog meer! Maar enfin, dan zal ik mijn bagage nakijken. U zult zierr, dat het tijdverlies is en dat het niets oplevert. Hier in deze tas zitten allemaal papieren. Ik zal ze even uitleggen op mijn bed". Er viel nu een stilte in het kale ver trekje. De jonge man, gebogen over de witte sprei, zocht systematisch zijn papie ren uit en borg ze dan weer één voor één in de bruin leren handtas. De politieman, op de houten stoel, zag zwijgend toe. Af er. toe deed hij een vraag. „Nog niets vermist, meneer De Vere?" „Nee inspecteur. Voorzover ik kan be oordelen, niet". „Niet één van de resultaten van uw expeditie? Dat zou natuurlijk het meest voor de hand liggen' „Dat zou het zeker. Nee, ik zie nog geen enkel hiaat, zo op het oog. Maar ik zou 30, Dorresteyn 2 voor 45, Roos 1 voor 37. ExcelsiorKampong. Kampong won niet 34 runs van Excelsior. Kampong scoorde 124 runs, waarvan: Eikelboom 45, Wagenvoort 14, Van Esveld 10. De Waard 18. Bovylingcijfers Excelsior: Ter Braak 3 voor 32, Dries 3 voor 38, Ooster- holt 1 voor 22 en Bakker 3 voor 22. Execelsior scoorde 90 runs, waarvan: Oosterholt 11, Dries 23, Hoenderop 12 en B'erhuizen 12. Bowlingcijfers Kampong: Wagenvoort 2 voor 10, De Waard 5 voor 23, Van der Bijl 2 voor 36 en Hardebol 1 voor 11. Lagere klassen In de tweede klasse speelde Rood en Wit 2 de belangrijke wedstrijd tegen UD. De Haar lemmers zakten de laatste weken vervaarlijk af naar de laatste plaats en konden zich tegen de Deventernaren veilig stellen. Het geen ze ook deden. UD .scoorde 115 runs (Geurts 58 not out) De Wijs (239), De Jong (231), Wildschut (329) en P. Ligtenstein (15) namen de wickets. Rood en Wit kwam daarna tot 116 voor 9, nadat on 94 de laatste man was meetoren. In de d"bbole cijfers kwamen: Jhr. H. B. van Tets (16). A. van der Togt (35), De Wijs (22) en De Haan (12 not out). In de derde klasse behaalde Rood en Wit 3 ook al twee belangrijke punten in de uit wedstrijd tefen Ajax (A.) Op het zeer traag lopende veld kwamen de Rood en Witters tot 78, nadat op 28 reeds vijf wickets neer waren. C. Timmermans (13), E. Koning (15) en I. Vanier (26) bereikten de dubbele cijfers. De Amsterrlammf-s kwamen daarna niet verrler dan 67: P. Thoden van Velzon 411 (18 overs). S. Groeneveld 116 (14 overs) en .T. van Eek 5—28 (18 overs). In dezelfde afdeling won CVHW met 75 runs van Haarlem 2. Haarlem 2 scoorde 42 runs. rvHW 117 runs. BMHC kon het in de derde klasse tegen Rood en Wit 4 niet tot een overwinning brengen. De Bloemendalers maakten eerst 81 runs (mr. J. Reus 14, Holschc- 17 en Rood- hart 27), waarna Rood en Wit 122 runs schoorde (P. Bouwman 13, P. Engelenberg 55, G Pliester 11 en Van Vliet 13). Bij Rood en Wit namen de wickets: G. Scholten (2—24) en G. Pliester (8—36). Bij de Bloe mendalers waren dat .T. Minnema (333), mr. J. Reus (439), Roodhart (1—24) en Sluvter (17). BMHC probeerde het nog on de tweede innings en kwam toen tot 115 voor vijf (Minnema 15 not out. mr. J. Reus 29. Hol scher 34 not out en Roodhart 28). G. Schol ten (150 en W. Slendebroek (229) namen de wickets. Bij 29 zonder wicketverlies van Rood en Wit gaven de Bloemendalers het op. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde wedstrijden in de Haarlemse Cricketbond luidden: Rood en Wit 5 CHaarlem 4: Draw. Haarlem 116: Th. Gruping 16. N. Schenk 39, G. Goossens 27. Bowlingcijfers R. en W.: A. W. Hamburger 546, S. A. Groeneveld 136, M. Kruyff 3—28. Rood en Wit 80 voor 6 wickets (tijd). F. A. Jansen 25. S. A. Groeneveld 27 not out, A. W Hamburger 14. Extra's 12. Bowling cijfers Haarlem: E. ter Haar 216, Th. Hetem 2—21. C van Vreeden 19. CVHW 3—Rood en Wit 5 B. Gewonnen door CVHW met 41 runs. CVHW 77, J. Ma- ehielse 10, F. Vogelsang 19, I-I. Oost.erhuis 21, J. Jacobs 11. Bowlingcijfers R. en W.: W. Slendebropk 515, E. Flipse 123, J. Nij- huis 326. Rood en Wit 36. C. Molenschot. 10. Bow lingcijfers CVHW: J. D. Leijer Jr. 1—3, C. Arons 14, "L Vogelsang 312, A. J. Leijer 28. H. Oosterhuis 12. BMHC 2Haarlem 5. Gewonnen door BMHC met 34 runs. BMHC 103, F. Elhorst 10, J. Minnema 19. R. Maier 20, M. Sluijter 16, J. Schouw 10 Bowlingcijfers Haarlem: R. Schlatmann 429. R. Nagtzaam 530. Haar lem 69, H. Schlatmann 19, R. Schlatmann 28. Bowlingcijfers BMHC: J. Minnema 427, R. Maier 111, M. Sluijter 215, P. Maier 2—1 Rood en Wit 5 ARood en Wit 5 D. Draw. Rood en Wit 5 D 128 voor 4 wickets. N. J. P. Giltay Veth 27, J. J. Heijmans 28. P. Bouw man 24 not out, R. Onstein 23, G. K. R. Plies ter 10 not out. Extra's 15. Bowlingcijfers Rood en Wit 5 A: F. L. van Muiswinkel 244. Rood en Wit 5 A 93 voor 8 wickets (tijd). Th. Koot 13, P. H. Engelenberg 18, F. L. van Muiswinkel 17, G. van Mars, Hartsinck 15 not out, H. Ligtenstein 13. Extra's 10. Bowlingciifers Rood en Wit 5 D: R. Onstein 3—15, G. K. R. Pliester 3—29, H. Thon 2—6. ADVERTENTIE U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. eersi mijn gegevens nog eens op mijn ge mak moeten doorzien, dat spreekt vanzelf. Een onderzoek als dit is natuurlijk uiterst onvolledig". „Maar uw wetenschappelijke gegevens zijn dus aanwezig?" „Ja zeker. Mijn tekeningen en het ter rein dat ik in kaart gebracht heb ook. Ik heb het u dadelijk al gezegd, inspecteur: ei is stellig niets gestolen". „Des te beter. Maar gaat u verder als u wilt. Ik heb de tijd en kan op u wach ten". De jonge man voldeed aan het verzoek; Een nieuw'e tas met papieren werd op het bed uitgelegd, het onderzoek zwijgend voortgezet. Dan verbrak de politieman op nieuw de stilte. „Die vriend van u, die dr. Althir.g. Waar is die op het ogenblik?" „Ik weet het niet precies, inspecteur. Hij is naar familie op de Veluwe heeft hij gezegd. Ik geloof Put ten en Lunteren. Maar hij wist van te voren niet hoe lang hij daar zou blijven". „Ook familie Althing?" „Ik denk het niet. Hij heeft geen eigen broers en zusters. Dit waren neven, geloof ik. Maar ik verwacht hem feitelijk iedere dag terug". „En komt hij dan hier logeren?" „Ja. Stellig enige weken. Marianne ver langt er erg naar om kennis met hem te maken." (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6