Dwingelo's raad wenst geen radiotelescoop op de heide Nivellering van inkomen en vermogen via omzetbelasting Castella-Vaatwas Agenda voor Haarlem Goede fanfaremuziek van Santpoorts „Wilhelmina" Een Eeuw geleden Vrees voor benadeling van landbouw en het vreemdelingenbezoek Spaarndams muziekfeest r Wie is de kapitalist? Hoe is het ontstaan? blinkender vaat en zachtere handen! DINSDAGS AUGUSTUS 1953 3 GAAT U MET VACANTIE? Twee kinderen verdronken Belgisch lesvliegtuig bij Krabbendijke neergestort Cijfers van buitenlands tourisme in 1952 Vijfhonderd montage huizen voor rampgebied Ontvluchte, die zijn vrouw mishandelde, is gepakt Laatste roeireddingboot naar museum Ds. R. H. Oldeman is beroepen te Zandvoort ■n Sluiting van stroomgat bij Ouwerkerk eist geduld Politiechef in Onstwedde met verlof gezonden VOOR DE MAST ZITTEN Nederlands Kamerkoor zong in Engeland Olieboring in Zweelo Drentse hoorders ook in buitenland aan het werk Uit de Opregte Haarlemsche Courant van 24 Augustus 1853 Met grote meerderheid heeft de raad der gemeente Dwingelo zich in een motie uitgesproken tegen plannen om in het ge bied van deze gemeente een grote radio telescoop te plaatsen voor het registreren van de radiostraling, die door hemel lichamen wordt uitgezonden, De ontvangantenne van deze radio telescoop heeft de vorm van een halve bol met een middellijn van 25 meter. Zij zal geplaatst worden op een dertig meter hoge toren. De gevoeligheid van de in stallatie is zo groot, dat tot in grote om trek auto's, motoren en bromfietsen ge weerd zullen moeten worden. Motoren van landbouwtrekkers, die in dat gebied worden gebruikt, zullen moeten worden afgeschermd. In de raadsvergadering werd deze zaak ter sprake gebracht door de heer D. G. Heering (P.v.d.A.), die inlichtingen vroeg. De burgemeester, de heer W. A. Stork, zei evenwel, dat hij tot algehele geheimhou ding verplicht was. De heer Heering zei grote nadelen te vrezen voor de land bouw en het vreemdelingenverkeer. Wordt de radiospiegel in Dwingelo geplaatst, dan zal een gedeelte van de weg van Lee naar Hoogeveen moeten worden omgelegd. De telescoop zal een „dode hoek" in de ge meente scheppen, waar niets mag gebeu ren. Hij vroeg daarom B. en W. dadelijk tegen de plaatsing van de telescoop te protesteren. Wethouder J. Bijker antwoordde, dat zulks een gebrek aan vertrouwen zou zijn jegens het provinciaal bestuur en jegens 'de burgemeester, die met alles op de hoogte zijn en zich achter de plannen hebben geschaard. De heer Heering zei van oordeel te zijn, dat er dus sprake is van een gebrek aan vertrouwen in de raad, die geheel buiten deze zaak wordt gehouden. Hij vroeg open baarheid in deze kwestie en diende een motie in, waarin gezegd wordt dat de plaatsing van een radio-telescoop in het Leeder- of Dwingelderveld grote nadelen met zich zou brengen voor de landbouw, omdat de uitoefening van het bedrijf in het Leeder- of Dwingelderveld aan aller lei beperkingen zou worden onderworpen (storingloze motoren, geen electrische Wij verzoeken onze weekabonnés. die met vacantie gaan het abonnements geld vooruit aan de bezorger te vol doen. DE ADMINISTRATIE Te Nootdorp zijn gastermiddag de 7- jarige Henk Boon en zijn 6-jarig zusje Ria verdronken. De kinderen waren 's mid dags van huis gegaan en waren het laatst gezien, toen zij op een tuïndersschuit speelden. Toen de kinderen om zes -uur nog niet thuis waren, waarschuwden de ouders de politie. Bij de schuit, waarop de kinderen waren gezien werd gedregd. Om streeks zeven uur werden de levenloze lichamen van de kinderen opgehaald. Piloot kwam om het leven Gistermorgen is een „S.A.A.B.-Safir"- Iesvliegtuig van de Belgische Burgerlijke Vliegschool neergestort op de slikken bij Krabbendijke op Zuid-Beveland. De pi loot, de lieer Raymond Brisbois, die een navigatievlucht deed, kwam om het leven. Wat de oorzaak van het ongeval is, heeft men nog niet kunnen nagaan. Ooggetuigen zagen het toestel plotseling uit het laag hangend wolkendek vallen. Een gedeelte ervan verdween in de zachte grond van de slikken. De S.A.A.B.-Safir is een éénmotorig les- toestel naar een ontwerp van de Zweedse S.A.A.B.-fabrieken. De Safir wordt sinds enige tijd ook in licentie gebouwd bij Aviolanda. Deze toestellen zijn bestemd voor Zweden. Ook de rijksluchtvaartschool heeft Safirs in gebruik. De Safir is een laagdekker met neuswielonderstel. Het toestel biedt plaats aan een leerling en een leermeester naast elkaar. Daarachter is nog plaats voor een derde man en voor de radio-installatie. ADVERTENTIE DINSDAG 25 AUGUSTUS Grote Kerk: Orgelconcert, 8 uur. Rem brandt: „lm weissen Rössl", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „Geen verlof, geen verlo ving", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Lüxor: „Robin son Crusoë", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Lidoj. „Because you 're Mine", alle leeft.. 7 en 9.15 uur. City: „Het complot van Cripple Creek", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De koning der raketmannen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Bittere rijst", 18 jaar, 8 uur. Minerva: „Johnny Belinda" 18 jaar, 8.15 uur. WOENSDAG 26 AUGUSTUS Rembrandt: „lm weissen Rössl", alle leeft., 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Palace:_ „Geen verlof, geen verloving", 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: Montagne's jeugdvariété, 10.30 uur; „Robinson Crusoë", alle leeft., 2, 7 en 9.15 uur. Lido: „Because you 're mine", alle leeft., 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. City: „Donald Duck en zijn nieuwste avonturen", alle leeft., 10.30 uur. „Het complot van Cripple Creek", alle leeft., 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Spaame: „De koning der raketmannen", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „De zoon van Alibabah", alle leeft., 2.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „De zesdaagse", alle leeft., 2.30 uur; „Johnny Be linda", 18 'jaar, 8.15 uur. weide-afrastering) en omdat als gevolg van de verlegging van een gedeelte van de weg Lee-Hoogeveen de daar gelegen cul tuurgrond, toch al reeds beperkt door het heidereservaat van de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten in Neder land, nog weer meer zou worden ver snipperd. Voorts zou het heidereservaat, dat jaarlijks tal van bezoekers trekt, wor den bedorven door een toren van 30 meter hoogte met een radiospiegel van 25 meter, door het plaatsen van gebouwen en door allerlei verkeersbelemmeringen voor het bezoek van auto's, motoren en bromfietsen aan het reservaat en de bossen. Aan B. en W. werd verzocht met spoed en met aandrang de minister van Weder opbouw en het bestuur van de stichting, die het onderzoek naar de radiostraling van hemellichamen onderneemt, te ver zoeken de radio-telescoop elders in ons land te plaatsen. De gemeenteraad nam de motie aan met acht stemmen voor en twee stemmen blanco. Ook een van de beide wethouders stemde voor. Het aantal overnachtingen van buiten landers in Nederlandse hotels kan, blijkens de zojuist verschenen statistiek van het vreemdelingenverkeer, over het gehele jaar 1952 op 1,6 millioen worden gesteld. Splitst men dit aantal naar land van her komst der gasten, dan blijkt, dat zowel Engeland en Schotland als Amerika 15 percent van het totaal leverden. Hierna volgden onder meer België en Luxemburg samen met 13 percent, Duitsland met 11 percent en Frankrijk met 8 percent. Ruim 1.1 millioen overnachtingen (70 percent werden in de vier grote steden geteld. Het aantal, aangekomen buitenlandse gasten en het aantal overnachtingen in hotels in de periode Juni-September 1952 vertonen, vergeleken met de cijfers van het zomerseizoen 1951, een aanzienlijke toeneming en wel met achtereenvolgens 34 en 27,5 percent. In het bijzonder na men de aantallen gasten uit Duitsland en uit Amerika toe. In de Noordzee-bad- plaatsen steeg het aantal overnachtingen van gasten uit de genoemde landen ach tereenvolgens van 10.700 tot 28.700 en van 10.600 tot 15.400. Bijna 39 percent van de 436.000 overnachtingen in hotels in de Noordzee-badplaats kwam voor rekening van buitenlanders. De cijfers van Zuid-Limburg en van de Veluwe vertonen een geheel ander beeld. Van de 624.000 overnachtingen in hotels waren er in het zomerseizoen nog geen 8 percent van buitenlanders. In de jeugdherbergen, aangesloten bij de N.J.H.C. werden van April tot Septem ber 1952 360.000 overnachtingen geboekt, waarvan 77.500 van buitenlanders. Het Nederlandse Rode Kruis kan de slachtoffers van de watersnood, die ten gevolge van de overstromingsramp van 1 Februari hun woning zijn kwijtgeraakt ongeveer 500 houten montage-huizen aan bieden. Het Zweedse rode kruis zendt er 237, het Noorse 200, het Finse 13 en het Deense rode ki-uis zal tenminste 30 a 40 huizen zenden. Het is de bedoeling van deze Rode Kruisvereniging dat de huizen ten goede zullen komen aan hen, die daarvoor op sociale gronden het eerst in aanmerking komen. Op het ogenblik zijn verscheidene van deze huizen reeds in aanbouw. De meerderheid moet echter nog komen. Voor het gebied in Zeeland dat nog onder water staat, worden 78 hui zon gereserveerd. Na de toewijzing van de nieuwe wo ningen zijn er nog verschillende moeilijk heden gerezen. Teneinde daarin een in zicht te krijgen, en over de richtlijnen van de toewijzing van gedachten te wisselen met de gemeentebesturen, had het Neder landse Rode Kruis gisteren een vergade ring in de Rolzaal op het Binnenhof in Den Haag. De Vrijdag uit de rijkswerkinrichting te Ncrg ontsnapte 35-jarige recidivist S. B., is Maandagmiddag in de binnenstad van Amsterdam op straat aangehouden. Zoals reeds is bericht was hij na zijn ontvluchting naar Amsterdam gegaan, waar hij zijn 22-jarige echtgenote opzocht. Daar hij begreep dat de politie hem in de eerste plaats in zijn woning zou zoeken nam hij met zijn vrouw zijn intrek in een klein hotel. De volgende morgen kreeg het echtpaar onenigheid over een geldkwestie. De man heeft toen met een stuk glas zijn wouw op het hoofd geslagen. Nadat hij zijn woede had gekoeld, bracht B. zijn echtgenote met een taxi naar het Binnen gasthuis, waar zij werd behandeld. De man verdween daarna spoorloos. De vrouw wendde zich diezelfde middag tot de re cherche om bescherming te zoeken. De recherche heeft B. Zaterdagmiddag en Zondag overal gezocht, zelfs in Utrecht en Groningen verrichtte de politie huiszoeking. Zondagnacht was B. nog in vrijheid. Gistermorgen kwam men hem op het spoor en 's middags werd hij op straat aangehouden. Hij is ter beschikking van de Justitie ge steld. De laatste roeireddingboot van de Ko ninklijke Noord- en Zuidhollandse Red ding Maatschappij heeft haar taak vol bracht. Het reddingstation Noordwijk aan Zee heeft nu een motorreddingfooot, de „Curt Carlson". De roeireddingboot van Noordwijk aan Zee is van het station weg gehaald en zal worden geplaatst in het te stichten museum in Egmond aan Zee. Voor dat Egmond in 1939 werd verrijkt met de motorstrandreddingboot „President Steijn", heeft de roeireddingboot daar 40 jaren dienst gedaan. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van het fanfarekorps Crescendo te Spaarn- dam, is er deze week avond aan avond con cert in de muziektent bij de Kolk. Maan dagavond kwam het fanfaregezelschap „Wilhelmina" uit Santpoort zijn bijdrage leveren in dit feestprogramma. De dirigent Jan Groot liet zijn muzikanten op tempe ratuur komen met een eigen compositie, een fris klinkende Marcia. En daarna volg den, in een opmerkelijk zuivere stemming, een aantal répertoire-stukken van zeer behoorlijk gehalte, waarin menigmaal een verrassend mooie samenklank te beluiste ren viel. Met een zuiver gevoel voor klank verhouding bereikte dirigent Groot in een ouverture van Popy een fanfaretimbre, dat aan de melodie, die met smaak uitgespon nen werd, een charmerend karakter gaf. In een walsachtig alternatief werd boven dien een soepele tekening bereikt in een lenige tempo-opvatting; wellicht kon daar naast het contrast van het stridente koper, door timbre en rhythmische scherpte nog iets groter zijn geweest. Een kleine Wals van Joe Heine kreeg een zeer beschaafde vertolking; ook hier was ieder geforceex-d effect vermeden en rea geerde het orkest uitnemend op de soepele deining van het aangegeven tempo. In de ouverture „Orfeus in de onderwe reld" van Offenbach kreeg de sopraan-sax een prachtige gelegenheid om zijn kwali teiten te tonen, een kans die hij met succes wist waar te nemen. De Tancredo-ouverture van Rossini kreeg een verdienstelijke beurt en met het „Ju dex" uit Mors et Vita" van Gounod demon streerde „Wilhelmina" nog eens haar beste klankkwaliteiten en haar gevoel voor me lodische expressie. Een volksliederen-potpoux-ri gaf het pu bliek gelegenheid zingend deel te nemen aan dit avondconcert; maar die deelname beperkte zich slechts tot schuchtere pogin gen. Ik ben pas in Limburg geweest en heb er kunnen ervaren hoe het publiek zich daar heel wat gemakkelijker laat verlokken tot spontaan meezingen wanneer bekende volkswijzen gespeeld worden. Tenslotte werd men getracteerd op mars muziek en de oude Souza 'mocht daarbij weer eens zijn suggestieve rhythmische kracht tonen. JOS. DE KL^RK. De kerkeraad der Nederlands Hervorm de Gemeente te Zandvoort heeft in de Maandagavond gehouden vergadering be roepen in de vacature ds. E. Saraber Jr. ds. R. IJ. Oldeman, Nederlands Hervormd predikant, wonende te Heemstede. Bij de heer en mevrouw Arends in de Arnhemsesiraat te Scheveningen groeit in de achtertuin tegen de schutting een druivenboom die aan de tuin echter niet genoeg bleek te hebben en expansie zocht en vond in de woonserre van de familie. Het gehele dak. van de serre is bedekt met druiventrossen. De tak wilde verder naar de keuken, maar dit vond de heer Arends toch wel een beetje teveel van het goede. De druiven groeien nu al voor het achtste jaar. Het zou een misvatting zijn te menen dat de nivellering en distributie van inko men en vermogens er.kel via de Inkom stenbelasting plaats vinden. Dit geschiedt ook en in zeer sterke mate via de Omzetbelasting, waarvan de opbrengst sinds 1940 van rond 90 millioen tot 1250 millioen is gestegen. Wie betaalt deze omzetbelasting? In totaal betaalt de bevolking thans 14 maal zoveel omzetbelasting als in 1940, maar ook hier wordt zij voor het leeuwen deel door de kleinere ..betere" groep be taald. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek heeft namelijk berekend dat in 1949 bij een gewoon budget van f 3400 aan om zetbelasting c.a. f 100 wordt betaald. Ver menigvuldigt met het aantal gezinseenhe den met een budget van f 3600 of minder, betekent dit dat deze categorie niet meer dan f 250 millioen tot de Omzetbelasting bijdraagt. Wat wil zeggen dat de rest ad f 1 milliard wordt opgebracht door per sonen met een inkomen van f 4000 of meer. Het gemiddeld bedrag per gezinseenhéid voor deze beteregroep schat de heer Wisselink over wiens brochure „Verande ring van enige economische en sociale ver houdingen door de belastingen" wij giste ren reeds schreven, op niet minder dan f 1000 per jaar. Niet het minst belangrijk is wat de schrijver over de samenloop van belas tingdruk en de sociale wetgeving opmerkt. Hij constateert dat momenteel een werk nemer met f 3000 of meer jaarinkomen jaarlijks een „ondergedoken" extra loon krijgt van een slordige f 800 of meer, welk bedrag de werkgever en de consument moeten betalen, omdat deze het grootste deel van de sociale lasten dragen. De werknemer ontvangt jaarlijks meer uit de gemeenschap aan verzorging dan hij be taalt en er is geen sprake van dat de ar beider veel bijdraagt aan het overheids budget. Aannemende dat per jaar f 900 per werknemer voor sociale voorzieningen moet worden betaald (f 800 door anderen en f 100"door hemzelf), dan wil dat zeg gen dat bij een zodanige premie een le- vensverzekeringsmpij de betrokkene op Bij de aankomst uit Rome van de Sjah van Perzië op het vliegveld van Teheran bewezen velen hun trouw aan hun vorst. Hier ziet men de jongere broeder van de Sjah, Abdorreza, de hand kussen van de Sjah. 65-jarige leeftijd een vermogen uitkeert van f 58.000 plus bij overlijden f 29.000 voor de weduwe. Men kan dan ook zeggen dat de „sociale zekerheid" de werknemer een f 58.000 kost. Terecht kan dan ook de vraag worden gesteld: Wie is vandaag de kapitalist? De werknemer in elk geval in veel sterkere mate dan de middenstander. De een zo wel als de ander is zich hiervan niet be wust, omdat de inning en besteding van deze gelden door de Staat in een zeer in gewikkeld stelsel van sociale wetten zijn gereguleerd. De bijeengebrachte geiden „duiken onder" in de georganiseerde ze kerheid „Bovenlangs", hetgeen als een rookgordijn werkt en de schrijver doet vragen of een verzorging „onderlangs" niet de voorkeur zou verdienen. Over die sociale zekerheid maakt de schrijver tenslotte nog een paar rake op merkingen. Zekerheid aan „allen", zegt hij, is niet meer dan een slagzin. Ons geheel econo misch bestel zit vol risico's, verbonden aan klimaat, aan de bevolkingsaanwas, aan ons inventief vermogen, aan de ligging van ons land, aan de buitenlandse belan gen, aan buitenlandse toestanden en ge beurtenissen. In wezen is het zo, dat de sociale zekerheid alleen opgaat, omdat een kleine bevolkingsgroep het risico aan vaardt; en dat zolang dit het geval is. Het is het risicodragend deel van de bevolking dat de sociale zekerheid voor het andere deel mogelijk maakt. Zodra deze groep dezelfde „zekerheid" krijgt, betekent dit, dat de onzekerheid voor allen weer in sluipt en dan zal blijken dat de zekerheid een phrase is. De huidige belastingheffing met haar sterke progressie is, zoals hierboven werd opgemerkt, op nivellering van inkomens en vermogens afgestemd. Maar ook op concentratie van bedrijven en concentratie van kapitaal, hetgeen ook wel blijkt uit de fiscale faciliteiten, welke bij het sluiten van lijfrenten worden verleënd. Mede hier door wordt particulier kapitaal voortdu rend naar de grote institutionele beleggers overgeheveld, waardoor een machtscon centratie ontstaat, die voor het gehele maatschappelijke leven bedenkelijke ge volgen kan hebben. De geachte schrijver van genoemde brochure zegt dit niet met zoveel Avoorden, hij constateert: slechts de feiten en vraagt slechts of wij zulk een verandering van de structuur der maat schappij willen of niet. Wij stellen de vraag of het nog een kwestie is van willen of niet willen. Maar zeker is dat de heer Wisselink met zijn cijfers en feiten ons tot ernstige bezinning noopt en daarom met zijn brochure goed w erk heeft gedaan. Hoewel er gisteren weer een aantal cais sons in 't Westelijke stroomgat bij Ouwer kerk is geplaatst en verdere tegenslag ge lukkig is uitgebleven, zal het tengevolge van de tegenslagen van de laatste dagen nog wel enige tijd duren eer het gat ge sloten is, zo is door een der bij het wexk betrokken ingenieurs medegedeeld. Op de geplaatste caissons worden thans opzet- stukken be\'estigd, waarna verdere ver sterking achter de caissons wordt aange bracht. De inspecteur-korpschef van de gemeen tepolitie te OnstAvedde in Groningen, inspecteur G. J. O. uit Stadskanaal, is voor onbepaalde tijd met verlof gezonden, han gende een onderzoek dat de rijksrecherche naar zijn gedragingen heeft ingesteld. De inspecteur zou heden, na zijn vacantie zijn Averk aanvangen, maar hij werd op last van de burgemeester niet tot zijn bureau toegelaten. De burgemeester heeft hem daarna medegedeeld dat de rijksrecherche reeds enige Aveken nxet een onderzoek bezig is. Het Averd daarom noodzakelijk geacht de korpschef voor onbepaalde tijd met vexiof te zenden. Behalve het gewone woord mast Amor scheepspaal, is er een ander Avoord mast, dat samenhangt met het werkwoord mesten. Deze mast bestond uit eikels en beukenoten en diende tot varkensvoer. Van dit woord is afgeleid het werkwoord vermassen, waarvan vooral het deel woord vermast in de zin van: vermoeid, overladen, machteloos, vroeger alge meen bekend was. Wie voldoende gege ten heeft zit vermast, hij kan niet meer op. Dit vermast is verbasterd tot: voor de mast, waarbij zeker de omstandigheid dat op schepen vóór de mast de bestraf fingen van de matrozen plaats vonden en hun nagelaten bezittingen werden ^verkocht, invloed heeft uitgeoefend, Het Nederlands Kamerkoor onder lei ding van Felix de Nobel is teruggekeerd uit Engeland, waar concerten werden ge- ge\'en te King's Lynn, in de kathedraal te Lincoln en in de „Summerschool of Mu sic" te Dartington Hall. Het concert te King's Lynn Averd bijgewoond door de Koningin-Moeder en Prinses Margaret, alsmede door onze culturele attaché in Londen, dr. Jane de Iongh. Na afloop heb ben de koninklijke bezoekers zich met di rigent en kooxdeden onderhouden. De Engelse bladen zijn unaniem vol lof over de muzikale prestaties van het koor en men waardeerde he,t zeer, dat er o.m. Aver- ken wex-den uitgevoerd van hedendaagse Engelse componisten. Bovenal x-oemde men de „Hymn to Saint Cecilia" van Ben jamin Britten. Bij een box-ing van de Nederlandse Aax-d- olie-maatschappij nabij Zweelo (Zuid- Oost-Di-ente) is op een diepte van onge veer 800 meter een geringe hoeveelheid aardolie aangetroffen. Een nader onder zoek zal moeten uitwijzen, welke beteke nis aan deze vondst kan worden gehecht. De onlangs opgerichte Amerikaans-Ne derlandse boormaatschappij de „Drillvo" voert besprekingen voor het afsluiten van contracten in Spanje, België, Denemarken en Frankrijk. Gezien het stadium waarin deze besprekingen verkeren, kan worden aangenomen, dat deze nieuwe maatschap pij, die een combinatie is van de Ameri kaanse aannemingsmaatschappij „Drilling and Exploration Company Inc." en „Vol kers' Maatschappij tot het Uitvoeren van Openbare Werken" te Rotterdam, haar activiteiten binnenkort tot in het buiten land zal uitbreiden. De gunstige ervaringen, die de maat schappij heeft opgedaan met de- 25 arbei ders, die nu in het oliewinningsgebied van Schoonebeek Averkzaam zijn, heeft de technisch leider van de „Drillvo", de Ame rikaan Barton uit Textas doen besluiten, ook voor het werk over de grenzen van ai-beiders uit de Zuidoosthoek van Drente gebruik te maken. Emmen zal de operatie-basis Avorden van de „Dxillvo". In de zeA'en Aveken, dat de „Drillvo" nu bij Schoonebeek voor de Nederlandse Aai'dolie-Maatschappij bo ringen verricht, zijn reeds zeven putten ge boord. ADVERTENTIE Per pak 25 cent o Dubbel pak 45 cent BRUSSEL. Met groote staatsie en ongemeene pracht is in aamvezigheid van vele hoog aanzienlijke personen de echt verbintenis gesloten tusschen den Hertog van Brabant en de Aartshertogin Maria Henriëtte Anna van Oostenrijk. Bij de ter eere hiervan gehouden feeste lijkheden is de bevolking van Brussel ook hetschouwspel van een stierengevecht getoond naar de Spaansche Avijze, doch met dit onderscheid, dat de punten der horens A'an de stieren van ballen Avaren voorzien. Op deze wijze werd bloedstorting verhinderd. De Spaansche stieren hebben aan de verwachting beantwoord, doch een Belgische is niet tot den aanval te be wegen geAveest.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5