Koninklijk verblijf in de hoofdstad ten einde AUTO-FINANCIERING AKKERTJES Haarlems Dagblad op verven van alle textiel Wettelijke adoptie regeling wenselijk Rapport-Van der Goes over Saargebied Schietwedstrijden van „Steun Wettig Gezag" Aanvraagformulier ^^Brieven aan de redactie Amsterdamse Beurs Loosdrechtse hotel werd in brand gestoken Laat „NU" uw Meubels Grote collectie Meubelstoffen Concurrerende prijzen Gespecialiseerde eigen stoffeerderij Voor Zelfstotfeerders en collega's MAANDAG 14 SEPTEMBER 1953 HAARLEMS-DAGBLAD T OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 NVP-Commissie concludeert: Toneelgroep koos nieuwe naam Kapper bouwde in Stoop's bad IJselmeerkruiser Programma van Instituut voor September en October 25-jarige dader bekent Blinde Fransman vestigt nieuw steno-typerecord Scheepvaart Velleman koopt! Ook de afgelopen Zaterdag is een zeer drukke en welbestede dag geworden in het verblijf van het koninklijk paar in Am sterdam. Koningin Juliana en Prins Bernhard brachten des morgens met hun gevolg een bezoek aan de grote zomertentoonstelling in het Rijksmuseum „De Venetiaanse Meesters". Het koninklijk paar werd bij aankomst hartelijk toegejuicht door de kleuters van een school in de omgeving. In de burgemeesterskamer van het pa leis heeft de Koningin omstreeks half twaalf de vertegenwoordigers van de wijk centra in Amsterdam ontvangen. De wet houder van Sociale Zaken, de heer W. Steinmetz, gaf de vorstin een korte uiteen zetting over het werk dezer centra, die alle hun eigen moeilijkheden en proble men hebben, al naar gelang de geaardheid van het stadsdeel. Het doel van de wijk centra is onder meer „de burgerzin op te wekken en de gemeenschap te bewegen samen te werken op de verschillende ter reinen", zo zeide de heer Steinmetz. Met een speciaal gereserveerde gemeen telijke veerpont zijn de Koningin en de Het adoptievraagstuk en de wenselijk heid en mogelijkheid van een wettelijke adoptieregeling zijn besproken op een ver gadering der Nederlandse Vereniging van Pleegouders, welke Zaterdag in Utrecht is gehouden. Voorzitter mr. A. Stempels uit Rotter dam wees er op, dat ook de regering be lang stelt in deze kwestie. Nog onlangs zijn in de Tweede Kamer stemmen gehoord ten gunste van een wettelijke adoptie-rege ling. Fn prof. mr. E. M. Meyers is met een onder zijn leiding staande commissie op verzoek van de minister van Justitie aan het werk getogen om de mogelijkheid te onderzoeken. „De wet is inderdaad aan het naderen", aldus mr. Stempels. Alle leden waren in het bezit van een door een speciale NVP commissie uitge bracht rapport. Hierin wordt geconclu deerd dat er in de wet geen voldoende be scherming is ten aanzien van pleegkinde ren. Deze betere bescherming zou moge lijk zijn door het scheppen van gelegen heid tot adoptie. De bedoeling van adoptie is: de mogelijk heid tot volledige opheffing van de juridi sche bescherming van de niet aanvaarde, verloochende of zelfs fictieve banden des bloeds en de toekenning van juridische be scherming aan de pleeggezinsbanden. De commissie spreekt zich tenslotte uit voor wettelijke regeling van adoptie, te meer omdat deze ten gunste van eigen ouders, in het bijzonder van ongehuwde moeders, zal werken. Het rapport wordt besloten met een reeks van artikelen, die een mogelijke re glementeringswij ze aangeven. Naar aanlei ding van een opmerking over 't successie recht meende de voorzitter dat 't mogelijk moet zijn, te bepleiten dat in gevallen van erfenis voor pleegkinderen, een speciale regeling wordt getroffen door wijziging van de successiewet die het mogelijk maakt dat het pleegkind gelijke rechten krijgt als het eigen kind. Het ligt op de weg van de N.V.P. om deze wetswijziging te bevorderen. STRAATSBURG (AFP). De commis sie voor algemene zaken van de raad gevende vergadering van de Raad van Europa heeft Zaterdagochtend de behan deling van het rapport van de Nederlandse afgevaardigde mr. M. van der Goes van Naters over de Saarkwestie besloten. De commissie besloot heden te onderzoeken of de kwestie op de agenda van de Assem- blée moet blijven staan. Het te Ludwigshafen verschijnende blad „Rheinpfalz" heeft een uittreksel gepubli ceerd van het rapport-Van der Goes. Vol gens het blad heeft mr. Van der Goes voor gesteld, dat het Saargebied tot „Europees gebied" gemaakt v/ordt. De buitenlandse vertegenwoordiging van de Saar en de defensie zouden toevertrouwd moeten wor den aan een Europese commissaris en een adjunct-commissaris, die geen Duitsers, geen Fransen en ook geen Saarlanders mo gen zijn. De commissaris zou verantwoor delijk zijn aan het comité van ministers van de Raad van Europa en bijgestaan worden door een commissie van vijf leden uit landen van de Raad van Europa of van de nationaliteit der staten die het Saar- statuut moeten waarborgen (Frankrijk, Duitsland, Engeland en de V. S.). De Euro pese commissaris zou het Saargebied met raadgevende stem in het comité van minis ters van de Raad van Europa en de minis terraden van de K.S.G. en de E.V.G. ver tegenwoordigen. In het rapport-Van der Goes zou verder voorgesteld worden, de conventies tussen Frankrijk en het Saargebied te vervangen door een overeenkomst tot economische samenwerking tussen Frankrijk en het Saargebied voor de duur van vijftig jaar met het doel de gemeenschappelijke Frans- Saarlandse markt te handhaven tot de in stelling van een gemeenschappelijke Euro pese markt. Prins daarna in gezelschap van Amster dams burgemeester, mr. Arn. J. d'Ailly, het IJ overgestoken voor een bezoek aan het Noordelijk deel van de hoofdstad. Rijen dik stonden de met oranje getooidebe- woners van Noord langs de versierde stra ten. Het koninklijk bezoek gold de mid denstand- en industrietentoonstelling „Dit is Noord" op het Hagedoornplein. Rond de grote tentoonstellingstent stond een ge weldige mensenmassa de koninklijke gas ten hartelijk toe te juichen bij hun aan komst. Het gezelschap reed naar de Oranjeslui zen, waar inmiddels ook de oudste drie prinsessen waren aangekomen. Met het motorjacht de „Piet Hein", maakten de koninklijke gasten en de hofhouding een tocht over het IJselmeer. In Muiden zijn de prinsessen afgezet, vanwaar zij per auto naar Paleis Soestdijk terugkeerden. Tegen de avond arriveerde de „Piet Hein" aan steiger twee op de De Ruyter- kade, waarna de Koningin en de Prins per auto naar het Koninklijk Paleis op de Dam terugkeerden. Na de toespraak van de Koningin in de Koopmansbeurs, die elders in dit nummer is weergegeven, zagen de koninklijke gas ten een groot, kleurrijk, uit niet minder dan 18 afdelingen bestaand en drie kwar tier durend vuurwerk, dat in het Ooster dok voor het Marine Etablissement werd afgestoken. Het koninklijk paar met prinses Irene sloegen aan boord van de rondvaartboot „Oranje Nassau" het vuurwerk gade. Tien duizenden Amsterdammers waren tegen het vallen der duisternis naar de Prins Hendrikkade getrokken en hadden zich in tientallen rijen dik tot vlak aan de water kant opgesteld om dit evenement te aan schouwen. Om tien voor tien hedenochtend heelt het koninklijk paar aan de grens van Am sterdam bij de Hartveitseweg afscheid ge nomen van burgemeester, mr. Arn. J. d'Ailly en de hoofdcommissaris H. A. J. G. Kaasjager, waarna de koninklijke auto vertrok naar het paleis Soestdijk. Daar mede is een einde gekomen aan het be zoek, dat het koninklijk gezin aan Amster dam gebracht heeft. Evenals beide vorige jaren houdt de Provinciale Commissie Noordholland van het Nationaal Instituut Steun Wettig Ge zag voor de korpsen van de verschillende reservediensten schietwedstrijden op de schietbanen aan de Zeeweg te Overveen. Zaterdag waren daar de leden van de re serve gemeente-politie uit veertien ge meenten, de reserve rijkspolitie uit de dis tricten Alkmaar en Amsterdam en reserve grensbewaking aanwezig om elkanders krachten te meten in de korps- en perso nele wedstrijden op revolver en pistool; komende Zaterdag treden er de geweer- schutters aan van de Nationale Reserve in de districten Noordholland-Noord en Noordholland-Zuid. „Wij zijn hier thans voor de derde keer in Overveen bijeen en het verheugt de Provinciale Commissie Noordholland van het Nationaal Instituut S. W. G., dat hier thans 108 deelnemers aanwezig zijn", zeide de heer L. J. P. N. A. Bouwman uit Heem stede, voorzitter van deze Provinciale Com missie, Zaterdag in het paviljoen „Het Witte Huis" aan de Zeeweg, waar de prijs uitreiking geschiedde in het bijzijn van vele autoriteiten uit gemeenten in de pro vincie Noordholland. Hij stelde in het voor uitzicht het volgende jaar aan de wissel- prijzen er zelf één te zullen toevoegen; deze kan worden gewonnen door het korps, dat zal voldoen aan nog nader uit te wer ken eisen. De wedstrijdleiding was in handen van de heren J. F. Kiel en J. den Ouden; on der de autoriteiten, die een deel van de wedstrijden er werd met revolver en pistool geschoten op een afstand van vijf tien meter bijwoonden, bevonden zich de burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex, de adjudant G. Ger- rits namens de garnizoenscommandant van Haarlem en de hoofdinspecteur J. Voer man, korpschef van de Bloemendaalse politie. Het wisselschild voor de korpswedstrijd revolverschieten voor de reserve rijkspoli tie werd evenals in de voorgaande ja ren gewonnen door het district Am sterdam met 344 punten (maximum te be halen 360 punten; in 1951 en 1952 gewon nen met respectievelijk 354 en 349 punten). Het wisselschild pistoolschieten Reserve Gemeente-politie werd met 279 punten ge wonnen door het korps uit Alkmaar (vo rige jaren Nieuwer Amstel, 278 p., en Am sterdam, 286 p.). Een zelfde aantal punten bereikte het korps uit Velsen, doch werd door een lagere serie op de tweede plaats gerangschikt, cn kwam in het bezit van een wisselbeker, die dit jaar voor het eerst door een bierbrouwerij was uitgeloofd. Elke schutter kreeg bovendien een mé daille; als korDsnrijs was er eveneens nog een médaille. Hilversum kwarri ook in het bezit van médailles ctoor met 275 punten op de derde plaats te eindigen, waardoor deze prijs aan de schutters uit Bloemen daal (274 punten) ontging. Bij de personele schietwedstrijden waren voor elk deelnemend korps twee prijzen beschikbaar. De prijzen bestonden uit zil veren, glazen, huishoudelijke en lederen gebruiksvoorwerpen m de ruimste zin van het woord. Voor de korpsen Reserve Ge meente-politie gingen de persoonlijke prij zen voor Velsen naar J. Visser en G. Tu- man (beiden 56 p.); voor Bloemendaal Ondergetekende: Naam- Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT a 6.10 per kwartaal// 0.47 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 October 1953 per kwartaal abonneren, ontvangen de 'nummers tot en met 30 September 1953 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen naar C. J. de Vries (53) en G. Wesseloo (57); voor Haarlem naar W. van Heun (58) en J. H. van Zandvoort (55); voor Heemstede naar J. E. Baalbergen Sr. (58) en H. Dijkstra (58); voor Zandvoort naar D. Verschelden (57) en P. L. Rietdijk (54). Het getal achter de namen geeft het aan tal behaalde punten aan. Met een dankwoord van de heer Bouw man, die de betoonde sportiviteit en goede korpsijver prees en het gezamenlijk zin gen van het volkslied werd de bijeenkomst besloten. In aansluiting op onze berichten over de veranderingen bij de R.K. Toneelvereniging Door Eendracht Sterk, die haar werkzaam heden voortaan los van de Katholieke Ar beidersbeweging zal voortzetten, kunnen wij thans nog mededelen, dat de werkende le den Zaterdagavond nogmaals in vergade ring zijn bijeen geweest, waarbij opnieuw tot naamsverandering werd besloten. Men kwam overeen de vereniging niet Heem steeds Amateur Toneel maar Katholieke Vrije Toneelgroep te noemen. Ook de sa menstelling van het bestuur onderging een kleine wijziging. De eerste opvoering door deze K. V. T. zal op een nog nader vast te stellen datum plaats hebben in in het Minerva-Theater, waar dan een voorstelling wordt gegeven ten bate van de missie-werkzaamheden van pater De Winter, die binnenkort weer naar Frans Equatoriaal Afrika vertrekt. De heer E. J. A. van den Anker in Over veen treft men overdag meestal in zijn zaak, een dames- en herenkapsalon in een der vleugels van Stoop's bad. aan. Wie hem na sluitingstijd echter moet hebben heeft de meeste kans hem te vinden inStoop's bad. Daar is de heer Van den Anker namelijk in een schuurtje ergens op het terrein van dit zwembad nu al bijna twee jaar bezig met de bouw van een jacht, waaraan men nu wel kan zien dat het een IJselmeerkruiser van ongeever acht bij tweeëneenhalve meter gaat worden. De scheepsbouwkundige inge nieur P. A. Sipman in Driehuis-Westerveld maakte de tekeningen, aan de hand waarvan de heer Van den Anker nu al gedurende drieëntwintig maanden werkt. En hij heeft uitgerekend dat hij per maand ongeveer negentig werkuren maakt. Het water heeft de heer Van den Anker en zijn echtgenote, de bekende kano kampioene mevrouw Van den AnkerDoe- dens altijd getrokken. Twintig jaar heeft hij de kanosport beoefend bij „de Trek vogels", waarvan hij nog steeds lid is. Maar nu hij wat ouder wordt en naar iets rustigers is gaan omzien, is hij zijn eigen schip gaan bouwen, dat naar hij hoont in de voorzomer van het volgende jaar van stapel kan lopen. Met die datum in het verschiet heeft de amateurbouwer nog een ander doel voor ogen. Omstreeks Augustus 1954 zullen in Frankrijk, waarschijnlijk Macon, de we- reldkanokampioenschappen worden gehou den. Als er niets tussen komt zal mevrouw Van den Anker daar eveneens van de partij zijn. En dit zou dan tevens een afsluiting zijn van haar kano-successen, want zij voelt er veel voor de wedstrijdsport vaarwel te zeggen. Wij willen tenslotte niet nalaten nog enige technische gegevens te melden van de boot., waaraan het moeilijkste werk nu gereed is gekomen. Er komt een zeil van 23 vierkante meter, een mast van negeneneenhalve meter met torentuig. De nieuwprijs van een der gelijke boot is vijfduizend gulden. Door al het werk zelf te doen bespaart de heer Van den Anker zich ruim de helft van de kosten. (Verkort weergegevenJ Veiliger verkeer I Eindelijk eens een ingezonden stuk waarin nu eens niet de automobilist de schuld krijgt van alle ver keersongelukken. Zelf ben ik fietser en woon ik in Noord. Maar als ik en vooral in de spitsuren langs de Rijksstraatweg rijd en ik zie dan op hoeveel manieren, door wielrijders, de verkeerswet wordt overtreden, dan begrijp ik niet dat er nog niet meer ongelukken gébeuren. Met tweeën of drieën tegelijk naast elkaar op de rijbaan rijden en daar maar op voort blijven jakkeren om anderen te passeren, die wel de rechterzijde houden, is heel ge woon. En als een chauffeur dan een signaal geeft moet men liever niet horen wat daarop voor commentaar wordt gegeven. In de Cronjéstraat is het al net zo. Als de politie hier eens meer ingreep, geloof ik dat zulks het verkeer ten goede zou komen en het aantal ongelukken zou verminderen. B. Veiliger verkeer II Er gaat bijkans geen avond voorbij, of je leest in het Avondblad dat er weer iemand dood- of aangereden is. En daar blijft het bij. Is daar nu werkelijk niets aan te doen? Er zijn punten in Haarlem, zoals het overpad van Zaanenlaan naar Zaanenstraat, of het Soendaplein, waar de voetganger, vooral in de spitsuren, niet zonder levensgevaar kan oversteken. Motorfietsen en auto's snorren daar met een vaart voorbij alsof het noodlot hen op de hielen zit. Er worden steeds burgers opgeroepen voor luchtbescherming, ambulancedien sten etc. Waarom niet voor het bevorde ren van een veilig verkeer? Er zijn talloze werklozen en uit andere hoofde gesteunden. Welnu, pik er de flink- sten en intelligentsten uit, laat hen een cursus volgen, geef hen een toelage op hun uitkering, en laat hen het verkeer rege len, zodat ongelukken verminderd worden. Het politiecorps heeft zijn handen reeds vol. Het schijnt uitgesloten te zijn dat een maximumsnelheid voor de binnenstad wordt ingevoerd. Wanneer er, door een regeling in het verkeer, per week drie doden vallen, inplaats van tien. dan is dit al winst. /AN RANDT WIJK 3-3/ Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union U. S. Steel Tidewater Slotkoers Vrijdag 96/ 171 191K 173/, 319/, 91/ 133 127/ 105/, 92/ 170/ 159/ 104/, 166/ 33% 46/ 43% 69/, 20% g.b. 357/ia Openings koersen 98% 167/ 189/ 171/ 316 90/ 133 127 103/ 92 170/ 159 164/ 166/ 32 45/ 42/ 67/ 20/ 35 Met een ledenvergadering die morgen avond in het gebouw van het „Nut" wordt gehouden opent het Instituut voor Arbeidersontwikkeling in Haarlem het pro gramma voor September en October. Op Zaterdag 19 en Zondag 20 Septem ber organiseert het Instituut een uitwisse- lingsweekeind naar Leiden. Naast een be zoek aan de Leidse sterrenwacht organi seert de Leidse afdeling een rondwande ling en een rondvaart. Door de Leidse na tuurvriendencommissie wordt een koffie tafel aangeboden. Op Zondag 27 September kunnen de le den van het Instituut een herfstwandeling maken door de Kennemerduinen. De openingsavond voor het winterpro- gramma wordt gehouden op Woensdag 7 October in „de Leeuwerik". Het program ma bestaat, afwijkend van de vorige ja ren, uit een lezing met film over Suriname en de Nederlandse Antillen door dr. G. J. Kruyer, en een voordracht door Otto Sterman. Zaterdag 10 en Zondag 11 October wor den onder andere op „Banjaert", „Ons Honk" en het „A. B. K. Huis" Centrale Paddenstoelenkampen gehouden. Over de werkgroepen is het volgende mede te delen. Indien er belangstelling is voor wat onderricht in het verzorgen van planten en het schikken van bloemen, kunnen de vrouwelijke leden zich in ver binding stellen met mevrouw Hundling, Dietsveld 15. Gedurende het afgelopen jaar zijn er voor gevorderden cursussen in Engels door een vrij groot aantal leden bezocht. Dit jaar zet het Instituut deze cursussen voort zowel voor beginners, mits hiervoor voldoende belangstelling is. Het programma voor de fotogroep ge durende deze maanden ziet er als volgt uit: 17 September zal de heer Van Sonsbeek ingezonden foto's bespreken. 1 October houdt de heer Van Sonsbeek een lezing over negatieven en papiergradaties. Op 15 October volgt een bespreking van de wedstrijdfoto's door de jury van de fotogroep. Naast een bespreking van nieu we ingezonden foto's voor de tweede wed strijd, houdt de heer Van Sonsbeek een lezing over compositieleer. De toneelgroep heeft haar werk inmid dels wat uitgebreid. In de toekomst zullen geheel nieuwe stukken worden gespeeld, geschreven door de regisseur, die boven dien bestaande verhalen voor het toneel gaat bewerken. Ook de volksdanscursussen onder lei ding van de heer H. v. d. Wateren zijn weer gestart. Deze cursus wordt iedere Woensdagavond van acht tot tien uur in de Dr. Huetschool aan het Prinsen Bol werk gehouden. Zoals de voorafgaande jaren zal ook dit jaar weer ieder in de gelegenheid zijn de arbeidersavondschool te bezoeken. Voor degenen, die hierover bijzonderheden wil len weten houdt de voorzitter L. van As- peren 11 en 18 September in het gebouw van de H. B. B. zitting. De ernstige aanwijzingen, waarover de rijkspolitie te Loosdrecht beschikte, dat de brand in hotel „Djunppol" aldaar het ge volg zou zijn van brandstichting, hebben na een uitvoerig onderzoek tot resultaat ge had, dat de 25-jarige Hilversumse verte genwoordiger M. is gearresteerd en inge sloten. Hij heeft bekend in een dronken bui na een drankfestijn in „Djumpol" een rol brandend closetpapier te hebben wegge worpen. In de uren, die aan de brand vooraf gingen, heeft een aantal jongelui, vaste be zoekers van de bar, met vuur gespeeld. Daarbij werden voornamelijk door M. stukken closetpapier in brand gestoken, die door anderen weer werden uitgetrapt, zulks in baldadige feestvreugde en naar aanlei ding van de opmerking, dat de exploitant wel eens „in de brand uit de brand" kon zijn. Deze laatste had namelijk meegedeeld dat hij de zaak in October ging verlaten omdat er zakelijke moeilijkheden waren ontstaan nu „Diumpol" geen hotel vergun ning meer had. Deze vergunning was in Fe bruari wegens brandgevaar ingetrokken, toen het houten gebouw vol zat met Am bonezen. M. nam in zijn dronkenschap de grap over brand voor ernst en heeft bij zijn ver trek nogmaals een brandende rol closetpa pier achter de bar geworpen, hetgeen ver moedelijk door niemand is opgemerkt. Hij wilde de exploitant helpen, maar de gevol gen waren, dat deze zijn gezin maar nau welijks van de vuurdood heeft kunnen red den en dat het gebouw volledig is afge brand. De schade wordt op een ton ge raamd. Het onderzoek naar de verantwoor delijkheid van andere betrokkenen wordt voortgezet. In Parijs hebben Franse steno-typisten met elkander gestreden om de eretitel „de snelste". Deze werd behaald door een 24- jarige blinde mededinger, op wiens schrijf machine de steno-afkortingen in Braille schrift waren aangebracht. Alamak, 12 te Madras. Arendsdijk, 12 te Montevideo. Aalsum, 11 te Genua. Abbedijk, 11 te Rotterdam. Akkrumdfjk, 11 v. Genua n. Port Said. Alpherat, 12 te Rotterdam. Andijk, 10 te New Orleans. Axeldijk, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Aagtedijk, 14 v. New York te Trinidad verw. Aagtekerk, 14 v. Keeiung te Kote. Aalsum, 13 v. Genua n. Port Said. Aardijk, 14 v. New Orleans te Le Havre. Abbekerk. 15 v. Singapore te Hongkong verw. Alchiba, 13 v. St. Vincent n. Antwerpen. Alioth, 12 185 m. NO. Bahia n. Rio de Tanelro. Alphard, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Altair, 12 v. Santos n Pto Alegre. Amsteltoren, 13 v. Kaapstad te Teneriffe. Armilla, 13 v. Haiphong n. Pladju. Annenkerk, pass. 13 Ouessant n. Antwerpen. Arnedijk, 14 v. Antw. te New York verw. Arkeldijk, pass. 13 Niton n. New York. Arundo, pass. 12 Vlissingen n. Port Churchill. Averdijk, 14 te Tampa verwacht. Axeldijk, 13 v Philadelphia te Rotterdam. Albireo, 14 te Bremen Aldabi, 13 120 m. Z. Fernando Noronha. Aigenib, 12 v. Santos n. Ilheos. Almdijk, 14 te Vera Cruz. Alphacca, 13 v. Rio de Janeiro n. New York. Appingedijk. 14 te Beaumont. Argos, 14 te Tunis. Ariadne, 14 te Algiers. Alkaid, 10 te Recife. Aludra, 13 v. St. Vincent n. Rio de Janeiro. Amerskerk, 14 v. Colombo n. Aden. Arendskerk, 13 v. Montevideo n, Buenos Aires. Baarn, 13 v. Mollendo n. Pisco. Barendrecht, 12 v. Rotterdam n. Curacao. Blitar, 12 v. Sydney n. Brisbane. Blijdendijk,, pass. 13 Vlissingen n. New York. Bali. 14 te New York. Billiton, pass'. 13 Kp. Corrientes n. Balboa. Bonaire, 13 500 m. W.ZW. Madeira Bosehfontein, 14 te Port Said. Bosikoop, 14 te Sanpedro. Banka, 12 v. Amsterdam n. Indonesië. Blommersdijk, 12 v. Rotterdam te New York. Caltex Pernis, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Sidon CaUisto, pass. 11 Recife n. Buenos Aires. Caltex Delft, pass. 13 Kp. Bon n. Sidon. Caltex Nederland, pass. 13 Wight n. Sidon. Caltex The Hague, 13 v. Rotterdam n. Sidon. Cistula, 13 v. Calcutta n. Singapore. Congostroom. 14 te Hamburg. Cottica, 13 540 m. Z.ZW. Fayal n. Plymouth. Clavella, 14 v. Sydney n. Brisbane. Caitex Leiden, 14 v. Sidon n. Rotterdam Drente, 11 v. Colombo n. Djibouti. Duivendrecht, 13 50 m- Z. Miami. Duivendijk, 12 v. Londen n. Cristobal. Delfshaven, 14 te Bahia Blanca. Eemland, 11 v. Montevideo n. Santos. Eos, 11 v. Rotterdam n. Algiers. Eimina, 12 v Port Harcourt n. Lagos. Esso Den Haag, 12 v. Sidon te Antwerpen. Erinna. 14 te Stanlow. Esso Rotterdam, 13 v. Aruba n. Rotterdam. Enggano, 14 v. Madras te Colombo verw. Friesland (KRL). pass. 12 Sabang n. Djibouti. Felipes, 12 v. Padang te Pladju. Farmsum, pass. 13 Ouessant n. Rotterdam. Gaasterland, 12 te Santos. Garoet, 11 v. Baltimore n. Galveston. Gouwe, 12 Port Gentil verwacht. Gaasterkerk, pass. 13 Suez n .Port Soedan. Grote Beer, 12 v. New York n. Rotterdam. Graveland, 13 v. Hamburg te Amsterdam. Hersilia, 10 1050 m. NO. ten O. Sombrero. Hathor, 13 v. Izmir n. Herkalion. Heemskerk, 12 te Tanga. Hoogkerk. 14 v. Manilla te Davao verwacht. Hector, pass. 14 Ouessant n. Rotterdam. Hestia, naeht 13-14 te Barbados. Hecuba, 12 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Ivoorkust, pass. 13 Finisterre n. Amsterdam. Indrapoera, 14 v. Kopenhagen te Rotterdam. Jagersfontein, 13 230 m NW. Kaapstad. Japara (KRL), 12 v. Tj. Priok 14 te Singapore. Java, 12 v. Marseille n. Amsterdam. Job. v. Oldenbarnevelt pass. 13 Ouessant naar Amsterdam. Jupiter, 12 te Mersin. Kota Agoeng. pass. 11 Socotra n. Tj. Priok. Kota Inten, 13 v. Pladju n. Tj. Priok. Kota Baroe, 12 v. Suez n. Djeddah. Lombok, 11 v. East London 12 te Durban. Leersum, 11 v. Savanna n. Le Havre. Laagkerk, 12 te Rotterdam. Lieve Vrouwekerk, 12 te Port Soedan. Lindekerk. 11 v. Rotterdam n. Basrah. Lissekerk 12 v. Suez n. Ummsaid. Luna, 11 v. Rotterdam n. Algiers. Leopoldskerk, 13 te Antwerpen. Leuvekerk, 13 v. Madras n. Calcutta. Liseta, 14 v. Tjilatjap te Pladju. Luna, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Laertes, 13 v. Liverpool te Amsterdam. Linge, pass. 13 Las Palmas n. Dakar. Metula, 12 v. Pladju te Singapore. Muiderkerk, 11 v. Melbourne n. Carnevon. Murena, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Singapore. Mariekerk, 12 te Beira. Maasdam, 11 v. Southampton n. New York. Maas, 13 te Paita. Maasdam. 13 240 m. W. Valentia n. New York. Macoma, 12 v. Hongkong n. Miri. Marken, 12 v. Soerabaja 14 te Makassar. Marpessa, 14 v. Mena el Ahmadi te Singapore. Meerkerk, 13 v. Calcutta te Rotterdam. Meliskerk, 13 v. Suez n. Aden. Molenkerk, 13 v. Calcutta te Rotterdam. Mentor. 14 v. Lattakia te Izmir. Merwede, 12 v. La Pallice n. Savanna. Nieuw Amsterdam. 14 Southampton verw. Nieuw Amsterdam 13 220 m. W. ten N. Lands End n. Southampton. Noordam, 13 te Rotterdam. Notos, 14 te San Felui. Oranjestad. 11 780 m. Z. ten W. Flores. Orestes, 12 te Brempti. Omala, 14 v. Saloniki te Berre. Ondina, 13 v. Soerabaja n. Makassar. Oraniefontein, 12 v. Kaapstad n. Teneriffe. Oberon, pass. 12 Kp. Hatteras n. Port au Prince. Orion, 12 v. Megara n. Vostizza. Overijsel, 14 v New York op rede Bahrein. Prins Willem V 8 te Chicago. Prins Fred. Willem. 12 te Rotterdam. Prins PhillDS WUlem. 12 te Rotterdam. Papendrecht, 14 te Mena el Ahmadi. Polydorus, 13 v. Belawan te Aden. Polyphemus. 12 v. Port Said n. Halifax. Prins Fred. Hendrik, 13 te Cleveland. Prins Willem III. 12 v. Detroit n. Chicago. Prins Maurits, 13 v. Montreal n. Cherbourg. Prins Willem IV, pass 13 Belle Ts'e n. Montreal Prins Willem v. Oranje. 13 te Rotterdam. Pygmalion. 14 te San Juan. Radia, 13 v. Alexnndrië te Halifax. Raki, pass. 13 Sabang 14 te Belawan. Riouw, 12 v. Amsterdam te Marseille. Rita, 14 v. Pladiu te Bangkok. Roebiah, 13 v. Soerabaja te Singapore. Roepat. 13 v: Port Said te Genua. RPtikerk, 12 v. Fremantle n. Adelaide. Riindam, 12 v. New York n. Rotterdam. Rijnland, 13 v. Bahia n.' Las Palmas. Sheratan. 12 te Bergen. Straat Malakka, 11 v. Penang n Dar es Salaam Straat Soenda, 12 v. Mauritius te Penang. Sibaiak. 11 520 m. NW. Flores. Soestdijk, pass. 11 Kp. Hatteras. Stad Amsterdam, 11 v. Narvik n. Middlesbro. Stad Maassluis. 11 v. Wabana n. Emden. Stad Rotterdam, 11 v. Newport Mon n. Narvik Stad Vlaardingen, 11 v Emden n. Wabana. Samar'nda. 11 te Colombo. Salatiga, 13 v. Cochin te Colombo. Schiedijk, 14 v. New York te Alexandrië. Slngkep, 13 v. Belawan n. Port Soedan. Stad Breda, 12270 m. N.NO. Hawai Stad Dordecht, 13 v. Djidjelli Antwerpen. Stad Leiden, 12 v. Vancouver n. Yokohama. Sunetta, 13 v. Tarakan te Soerabaja, Salatiga, 13 v. Colombo n. Belawan. Scherpendrecht, 13 v. Santos n. Recife. Soestdijk, 13 Key West n. New Orleans. Stad Alkmaar, 13 v. Rotterdam n. Narvik. Stad Maastricht, 13 v. R'dam te Livorno. Tarakan, 11 v. Naradhivas n. Makassar. Tjiluwah, 12 te Hongkong. Tjitjalengka, 10 v. East London n. Durban- Triton, 10 v. New York n. Curagao. Themisto, 11 v. Swansea n. Montreal. Tomini, pas. 11 Guardafui gepass. n. Aden. Tero, 13 v. Pto Alegre te Rosario. Thalatta, pass. 12 Sabang n. Colombo. Trompenberg, 13 te Mobile. Tabian, 14 te Casablanca. Tara, pass. 13 Rio Grande n. Santos. Tiba, 14 te Santos verwacht. Utrecht, 12 v. Singapore 14 te Tj. Priok. Van Linschoten, pass. 13 Casquets n. Bordeaux Veendam. 13 120 m. ZW. Sable eil. n. New York. Waterland, 15 Santos verwacht. Westerdam, 14 v. Rotterdam te New York. Waterman. 13 980 m. W. Galapagos eil n. Papeete Wonosari, pass. 13 Ouessant n. Port Said. IJsel, 13 v. Patras n. Amsterdam. Zeeland (KRL), 11 v Colombo n. Aden. Zijpenberg, 11 Kp. Race gepass. n. Nederland. Zaan. 11 v Amsterdam n. Malmö. Zuiderkruis, 13 v. Rotterdam te New York. Zeeland (SSM), 13 op de Tyne. KLEINE VAART Annie-n, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Ary Scheffer. 12 te Wisbech. Audacia, 12 v. Vasteras n. Antwerpen. Atlas, 11 van Amsterdam n. Odense. Albergen, 11 v. La Rochelle n. Teignmouth. Anna-b, 12 te IJsland. Arnoudspolder, 13 te Lissabon verwacht. Aruba, 12 dwars Ameland n. Leer. Batavier I, 11 v. Casablanca n. Bordeaux. Bernisse, 13 te Boness verwacht. Betty, 12 v. Kalandborg te Kjoge. Birmingham, 12 v. Goole n. Rotterdam. Bornrif, 12 te Hamburg. Bab-T, 10 te Vastevik. Bellatrix, 10 v. Grangemouth n. Rotterdam. Citadel, verm. 12 v. Plymouth n. Odense. Casana, 11 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Coolsingel, 12 te Huil. Cornelis, 10 v. Liverpool te Garston. Corrie-b, 14 v. Marseille te Lissabon verw. Curagao, pass. 11 Vlissingen n. Kopenhagen. Depa, li v. Londen n. Faaborg. Deneta, 11 v. Rotterdam n. Duisburg. Deo-Duce, 11 v. Rouaan n. Rotterdam. Duiveiand, 12 v. Thames n. Rotterdam. Dienan, pass. 12 Vlissingen n. Sussex. Dollard, 13 Rotterdam verw. Elsenburgh, pass. 11 Finisterre n. Casablanca. Evertsen, 12 v. Vlissingen n. Memel. Ferocia, 12 Caen verwacht. Folloniea, 12 Tonnay Charent-e verw. Frans, 11 v. Kjoge n. Silvertown. Gerd, pass. 12 Vlissingen n. Brussel. Grebbestroom, 10 te Liverpool. Gaasterland, 12 v. Harlingen n. Leith Hagno. 11 v. Dublin n. Dieppe en R'dam. Haskerland, 12 v. Harlingen n. Goole. Hebe Nobei, 12 v. Vlissingen n. Rotterdam Heemskerk. 11 v. Mantyluoto n. Amsterdam. import, 12 te Antwerpen v. Rotterdam. Jokurma, 11 te Stettin Josien, 11 v. Goole n. Kopenhagen. Jakob Oorburg, pass. 12 Vlissingen n. Zee. Joost, 11 Goteborg gepass. n. Zaandam. Jorina, 10 v Bordeaux n. Garston. Leo-s, pass. 12 Vlissingen n. Rotterdam. Lies 12 te Mantyluoto. Leuvehaven, pass. 11 Vlissingen n. Zeebrugge. Maasvm, 11 v. Vopmafjord n. Raufarhavn. Meuse, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Myfem, pass 12 Kielerkan. n. Nordertelje. Markab, vertr. 12 v. Grouw n. Urkervaart. Merwehaven. 13 te Rotterdam. Metropole pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Muphrvd, 12 te Stettin verwacht. Nieuwland, 12 v. Rotterdam n. Grangemouth. Noord, 12 te Biliingham. Nottingham. 12 v. Rotterdam n. d. Tyne. Neeltje-b. pass. 12 Vlissingen n. Sables d Olonne Nero, 12 dwars Vilano n. Amsterdam. Noorderhaven, 11 Fécamp. Noorderlicht. 13 Amsterdam verw. Olivier v. Noort, vërtr. 12 v. Hayie n. Swansea Pavo, 11 Kiel gepass n. Ostrand. Palma, 11 v. Hestnes n.Hamburg. Ponto, 11 te Skoghall. Spaarnestroom, 12 dwars Owers n. Amsterdam. Sian, 11 te Gothenburg. Soemba, pass. 11 Kp. Finisterre n. Exmouth. Spurt, 11 v. Bordeaux n. Casablanca. Strijpe, 13 te Antwerpen verwacht. Theodora 11 te Gothenburg. Tilly, 11 Brunsbüttel gepass. n.. Zaandam. Trompenburgh, H v. La Paiïrce n. Bordeaux. Tyro, 11 v. Swansea li. Rotterdam." Ilias. 11 te Sevilla rta'ar Oram Vlieland, 11 v. Gothenburg n. Parijs. Vrouwepolder. 11 v. Oporto n. Rotterdam. Westerschelde, 12 v. Antwerpen n. Rotterdam Westlaan, verm. 12 v. Hamburg n. Rotterdam. Wiema. pass. 12 Vlissingen n. Randers. Willem Barendsz, 12 v. Haparanda n. Rotterdam Westpolder. 11 te Bordeaux verwacht. Wickenburgh. 11 v. Casablanca n. Rouaan. Wim, 11 v. Kaagé n. Dordrecht. DE MOOISTE OMLIJSTING van uw kleine lieve schat is een mooie Kinderwagen. Wij hebben een grote sorte ring, de laatste nieuwe mo dellen. f 2.50 per week, zon der vooruitbetaling! VAN VEEN, le Hasselaerstr. 5, (bij Zijl weg), Haarlem. Uw gebruikte meubelen voor hoge prijzen ZIJLSTRAAT 62. HAARLEM Tel 14637 Overal te ontbieden TAPIJTEN Deze week wederom ver koop jaarbeursmonsters ver beneden fabrieksprij zen. Wiltons f 82.50, f 125. Extra grote maten 270x360 f 155. Zeldzame M. Smyr na's v.a. f 89.59. TAPIJT- HANDEL „MARO", Jans straat 85, bij Gr. Markt, Haarlem. Verlaagd tarief thans 6 SCHREURS, Javalaan 61, Heemstede, Telefoon 38497 Filiaal Haarlem: Gr. Houtstraat 3, Telef. 13587 Als bij toverslag verdwenen! Dat is het resultaat van 1 of 2 „AKKERTJES", de snelwer- kende pijnverdrijvers. Zorg steeds „AKKERTJES" bij de hand te hebben, want hoofdpijn, kiespijn, zenuw- pijn, rheumatische pijn en vrouwen pijnen worden door „AKKERTJES" goed en grondig „verslagen". Niet voor niets zeggen honderddui zenden geregelde gebruikers: Ja waarlijk helpen direct! Stofferen Producten van ongekende schoonheid en duurzaamheid, uit voorraad leverbaar. Keus en nog eens keus. Vrijblijvend aan huis te ontbieden met „grote stalen". Door gecombineerde Inkoop van meer dan 350 zaken, zijn wij in staat U het mooiste en het beste te brengen tegen de scherpste prijzen. Tijdens stoffering en modernisering meubels gratis in bruikleen. Eigen vervoer. Aile stoffen, erin, veren, verensystemen. verenlinnen, vullinnen. singels, koord, kop- peltouw, stoffeerwatten. leerdoek. kapok. Alpengras, beddentijken. Cocos, matting. Tabo, Velveto, enz. te veel om op te noemen. i A. v. d. Werf Gijsbrecht v. Aemstelstr. 116, Haarlem-N. bij de Vergierdeweg Telefoon 24325 tot 6 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 3