Chinese kwestie opnieuw geweerd; mevrouw Pandit (India) voorzitster Stevenson pleit voor de weg van conferentie en ontwapening Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Directie: P. W. Peereboon, en A. D. Huijsman Naguib annonceert een meedogenloos optreden Algemene Vergadering der UNO begonnen Nationaal huldeblijk: een recreatiezaal voor „Zonnestraal" Accent op landbouw in Tsjechoslowakije Mevrouw MacLean verdwenen Atoom-artillerie der V.S. naar Europa Perzië gebelgd over hulp aan Fatemi Het woord is aan Vrij warm „Ome Jan" 90 jaar Belastingverlaging Verkeerd bekeerd Prof dr. H. R. Kruyt nam afscheid van het T.N.O. Prins erelid van instituut van scheepsbouwkundige ingenieurs Bulgaarse nota aan Griekenland Weerrapporten K 68e JAARGANG No 58 WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1953 297e JAARGANG No 211 Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. li* "jjjf" Tj H H Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd- I rHij i b 1^^^ H i*r ihi Verschijnt dagelijks beh. op Zon-en Feestdagen, redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor K*n*frfïïP i j|r^WT| m JÈ $f^ï| ggjf It^n 1 vl lrl Abonnement per week 47 cent, per kwartaal in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. JL JL J|^ JL -«giffL franco Per post f 6.60. Postgiro 273107. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. J j Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. NEW YORK, (Reuter) De Russische afgevaardigde Wysjinski heeft de Algemene Vergadering van de UNO, die gisteren weer is bijeengekomen, verzocht commu nistisch China tot de UNO toe te laten in de plaats van de Chinese nationalisten. De Algemene Vergadering heeft echter met 44 tegen 10 stemmen, bij twee onthoudingen, besloten dit jaar de kwestie der Chinese vertegenwoordiging nog niet te bespreken. Mevrouw Pandit van India is tot voorzitster der vergadering gekozen. Voor de aanvang der bespeking werd een minuut stilte in acht genomen. Ver volgens sprak Lester Pearson van Canada als aftredende voorzitter. Hij zei dat de komende Koreaanse vredesconferentie, als zij slaagt, vérstrekkende gevolgen ten goede kan hebben. Als zij echter zou mis lukken, zou zij even grote gevolgen van het verkeerde soort kunnen hebben. „Ik hoop dat Korea ons wat geleerd heeft. Allereerst is gebleken wat men col lectief kan bereiken in geval van aggressie, ook al hebben in dit geval niet alle leden de actie van de UNO gesteund", aldus Pearson. Hij stond op het punt om de verkiezing van een nieuwe voorzitter in te leiden, toen Wysjinski te kennen gaf iets aan de orde te willen stellen. Hij liep naar het spreekgestoelte en ver zocht communistisch China tot de UNO toe te laten in de plaats van de Chinese natio nalisten. De leider van de Russische dele gatie deed dit verzoek ongeveer tien minu ten na de opening. Het feit dat Peking niet vertegenwoordigd is, aldus Wysjinski, is een grote belemmering bij de oplossing van belangrijke kwesties, die de vrede en vei ligheid in de wereld raken. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken Dulles stelde voor de kwestie der Chinese vertegenwoordiging niet op deze zitting te behandelen. „Wij weten dat de Chinese communisten zich drie jaar geleden aan aggressie schul dig maakten toen zij zich van Zuid-Korea meester wilden maken. Ik stel voor dat wij in deze assemblée de vertegenwoordiging der Chinese aggressors niet bespreken", al dus Dulles. Hij werd gesteund door Sir Gladwyn Jebb van Engeland. Wysjinski sprak van „een schending van de rechten van het Chinese volk". „Het besluit van de assemblée betreffende de po litieke conferentie over Korea kan geen practische waarde hebben, omdat China er niet in gekend is", zei hij. Hierna ging de vergadering over tot ver kiezing van een voorzitter. Mevrouw Papdit van India werd gekozen met 37 stemmen. Tegencandidaat was Prins Wan van Thailand, die 22 stemmen kreeg. Mevrouw Pandit, de eerste vrouw die op de voorzitterszetel van deze vergadering komt, nam onmiddellijk haar plaats als voorzitster in, onder hartelijk en lang durig applaus. De nieuwe voorzitster, gekleed in een licht grijs, met goud afgezet kleed zoals Hindoese vrouwen dragen, verklaarde in haar verkiezing een eresaluut aan haar land en erkenning van de arbeid van vrou wen in de organisatie te zien. De taak van de Algemene Vergadering Op Woensdag 7 October zal de grote Apollohal in Amsterdam tot de laatste plaats bezet zijn met mensen, die een ver jaardag vieren: de negentigste verjaardig van de man, die een Apollohal nodig heeft om zijn goede vrienden te ontvangen: „Ome Jan" van Zutphen, de bouwer van het sanatorium „Zonnestraal" bij Hilver sum. De gemeente Amsterdam heeft onlangs een uitbreiding van „Zonnestraal" met 280 bedden mogelijk gemaakt. Als die klaar is, wonen er 800 mensen in dit prachtige sanatorium. Maar „ome Jan" is nog niet tevreden. Er moet namelijk nodig een kerk- en recreatiezaal komen. Dat kost 250.000. Er is al 60.000 bijeen. „Ome Jan" de rest op zijn 90ste verjaardig te kunnen aanbieden is het doel van het „hul digingscomité Jan van Zutphen". Het gironummer van dat comité is 43000, ten name van de heer J. Landman, P. C. Hooftstraat 178, Amsterdam-Z. WENEN, (Reuter) Premier Siroky van Tsjechoslowakije heeft Dinsdag op de eerste verjaardag van de herfstzitting der Tsjechoslowaakse Nationale Vergadering te Praag een regeringsverklaring afge legd. Hü beloofde, dat nu de grondslag voor de socialistische industrie is gelegd de regering niet slechts de strijdkrachten zou versterken doch ook de levensstan daard van de arbeidende bevolking zou vergroten. Evenals in de Sovjet-Unie en enkele volksdemocratieën zal in Tsjechoslowakije de productie der zware industrie worden verminderd ten bate van de landbouw productie. De premier zei, dat de landbouwpro ductie was gedaald tot beneden vooroor logs peil. De regering zal nu meer aandacht besteden aan de landbouw en meer geld voor investeringen beschikbaar stellen teneinde de voedselproductie te vergroten. Hoewel de productie der zware industrie met 16,5 procent zal worden verminderd, zal de voortdurende ontwikkeling ervan de grondslag voor de opbouw van het so cialisme blijven, aldus Siroky. De premier beloofde de collectieve boerderijen en particuliere boeren meer kunstmest, zware tractors en landbouw machines. Door onvoldoende bevoorrading hiermee was de opbrengst per hectare op het ogenblik lager dan de vastgestelde doelen. is, zoals altijd, netelig en moeilijk, doch verschaft tevens grote mogelijkheden", zei zij. „Wij allen hopen en vertrouwen, dat het in Korea bereikte bestand een begin punt zal blijken te zijn, vanwaar uit de UNO kan voortgaan naar nog grotere suc cessen". De eerste officiële handeling van me vrouw Pandit was het verzoek aan de ver gadering om te beslissen of een politieke commissie ad hoc (of speciale politieke commissie) naast de gewone politieke com missie moet worden gevormd. De verga dering besloot eenstemmig deze commissie in te stellen. Op voorstel van de Britse afgevaardigde Sir Gladwyn Jebb werd daarop de verga dering verdaagd tot Woensdag. Dan zullen de voorzitters van de verschillende com missies worden gekozen. Na de vex-daging der vergadering be gaven vele gedelegeerden, onder wie Wys jinski, de Russische afgevaardigde, zich naar het spreekgestoelte om mevrouw Pan dit te feleciteren. De stemming De stemming was geheim, doch naar ver luidt stemde Nederland, samen met de andere Beneluxlanden, Frankrijk en de meeste landen van de Latijns-Amerikaanse groep voor Prins Wan. Voor mevrouw Pan dit zouden hebben gestemd de Verenigde Staten, de landen van het Britse gemene best (mogelijk met uitzondering van Zuid- Af rika), de Arabische, Aziatische en Scan dinavische landen, Israel en enige Latijns- Amerikaanse landen. Er werden zestig stemmen uitgebracht. Eén hiervan was ongeldig. GENèVE (Reuter). Naar een woordvoer der van het Britse consulaat-generaal te Genève heeft meegedeeld; is mevrouw Me- linda MacLean, de echtgenote van de ruim twee jaar geleden verdwenen Britse diplo maat Donald MacLean, met haar kinderen „verdwenen". Het Foreign Office is hier van in kennis gesteld. Volgens het hoofd van de politie te Ge nève hebben alle Zwitserse grensposten opdracht gekregen naar de vermisten uit te zien. Zoals bekend verdween Donald MacLean, een voormalig hoofd van de Amerikaanse afdeling van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken, in Mei 1951 met zijn collega Guy Burgess na aan komst te St. Malo (Bretagne). Ongeveer een jaar geleden gaf het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken voor het eerst toe, dat MacLean wel eens blijk had ge geven van communistische sympathieën. Het adi-es te Montreux, waar mevrouw MacLean had gezegd het weekend te zul len doorbrengen, blijkt volgens een later bericht vals te zijn. Mevrouw Vidjaja Laksjmi Pandit, een zuster van de Indische premier Nehroe, heeft zich evenals haar broeder zeer on derscheiden in de Indische en de inter nationale politiek. In 1937 was zij als minister van plaat- y selijk zelfbestuur en openbare gezond heid van de verenigde provincies ver antwoordelijk voor het welzijn van bij na vijftig millioen mensen. Mevrouw Pandit is 53 jaar. Haar va der was een rijke advocaat. Op 20-jari- ge leeftijd trad zij met een advocaat in het huwelijk en had het een aantal ja ren te druk met haar groeiend gezin om zich actief met politiek te bemoeien. In 1930 echter, na de geboorte van haar derde dochter, bracht de campagne van Mahatma Gandhi tegen de zoutbelasting haar weer in de politiek. In 1932 werd zij tot gevangenisstraf veroordeeld wegens haar werk in de nationalistische beweging. In 1937 werd zij gekozen in de assemblée van de ver enigde provincies en volgde haar benoe ming tot minister. In 1939, toen de Congrespartij ging protesteren tegen het feit, dat India bij de wereldoorlog betrokken raakte zon der dat overleg met de Indische politie ke leiders was gepleegd, kwam me vrouw Pandit, evenals haar echtgenoot en vele andere congresleiders, in de ge vangenis. Zij werd in 1943 vrijgelaten. Mevrouw Pandit was in 1946'47 en '43 leidster van de Indische delegatie bij de UNO. Van 1947 tot '49 was zij am bassadeur te Moskou en van 1949 tot '51 ambassadeur te Washington. Vorig jaar keerde zij terug als leid ster van de Indische delegatie bij de UNO. Het wetsontwerp Belastingverlaging met de daarbij behorende tabellen van inkomens en vergelijkende belasting bedragen ligt te onzen kantore Grote Houtstraat ter inzage voor belangstel lenden. WASHINGTON (Reuter/A.F.P.). Ro bert Stevens, Amerikaans minister voor het leger heeft Dinsdag medegedeeld, dat het eerste bataljon, uitgerust met mobiele kanonnen van 28 cm waarmee atoomgra naten kunnen worden afgevuurd, spoedig naar Europa zal worden gezonden. Stevens zeide, dat het bataljon in West- Duitsland zal worden gestationneerd, waar het bij de strijdkrachten van het Noord- atlantisch verdrag zal worden gevoegd. Er zullen nog verscheidene bataljons met atoomartillerie naar Europa worden ge zonden. Een bataljon bestaat uit drie batterijen van elk twee kanonnen. De draagwijdte is ongeveer dertig km. Een woordvoerder van het ministerie van Defensie zeide, dat hij niet kon mede delen, of er ook atoomgranaten naar Euro pa zullen worden gezonden. TEHERAN. (Reuter). Indien bewezen wordt, dat de vertegenwoordigers van Jor danië en Syrië in Teheran de voormalige Perzische minister van Buitenlandse Zaken Fatemi behulpzaam zijn geweest bij een ontsnapping uit het land, zal Perzië terug roeping van beide diplomaten eisen. Volgens het Perzische avondblad ..Atasj" had Fatemi toen de strijdkrachten van eerste-minnter Zahedi een einde maakten aan het regiem van Mossadeq, een toe vlucht gezocht in het gezantschap van Jor danië. De Syrische diplomatieke vertegen woordiger zou Fatemi in ziin auto van het gezantschap naar de Syrische ambassade hebben overgebracht. Vorige week ont vluchtte Fatemi, na een weeklang in de ambassade te zijn geweest, met behulp van een buitenlandse spionnage-organisatie naar Irak, aldus het blad. „De regei-ing weet heel goed waar ik mij bevind. Als zij mij wil arresteren behoeft zij mij niet te zoeken", aldus heeft Fatemi in een vraaggesprek met de coi-respondent van het Egyptische blad „Al Akhbar" te Teheran verklaard. De correspondent schrijft, dat hij Fatemi dezer dagen in een groot huis in het cen trum van Teheran heeft ontmoet. Fatemi, die zei spoedig van schuilplaats te zullen veranderen, verklaarde, dat de ambassade van een der Arabische landen hem had aangeboden de middelen te ver schaffen om Perzië .te verlaten. Hij ont hulde echter niet of hij op het punt stond dit te doen. PARIJS (Reuter) Het Vaticaan heeft seminaristen verboden te gaan werken als gewone arbeiders, aldus heeft kar dinaal Pizzardo, prefect van de congre gatie van seminaries, verklaard in een te Char tres verschijnend Katholiek weekblad. Hij gaf de Franse bisschop pen opdracht onmiddellijk de vergun ning aan jonge kapelaans en seminaris ten verleend om priester-arbeiderte worden in te trekken. Kardinaal Pizzardo verklaarde, dat deze nieuwe methode van evangelisatie haar doel miste, of erger nog, in het al gemeen een negatief resultaat opleverde voor de jonge geestelijken. Gewoonlijk waren het namelijk de arbeiders, die de geestelijken tot het communisme be keerden, aldus deze verklaring. In het vervolg zal het alle geestelij ken strikt verboden zijn te gaan wer ken en er zullen geen uitzonderingen worden toegestaan. Verleden jaar was een boek over het leven van Franse priester-arbeiders van Gilbert Cesbron, getiteld „Les Saints vont en enfer' (De Heiligen gaan naar de hel) het meest verkochte boek in Frankrijk. DIT NUMMER BESTAAT UiT TIEN PAGINA'S Talleyrand: Men moet zich nooit boos maken op de omstandigheden, want het kan de omstandigheden niets sche len. De afgetreden voorzitter van de Neder landse Centrale Organisatie voor Toege past Natuurwetenschappelijk Onderzoek tT.N.O.prof. di". H. R. Kruyt, heeft Woensdag in de Rolzaal op het Binnenhof in Den Haag in tegenwoordigheid van vele belangstellenden afscheid genomen. De minister van O., K. en W., mr. J. M. Th. Cals, heeft het vele werk gex-oemd, dat prof. Kruyt ook toen hij nog geen voor zitter van het T.N.O. was voor deze organi satie heeft gedaan. De minister deelde ten slotte mede, dat de Koningin prof. Kruyt benoemd heeft tot commandeur in de Orde van Ox-anje Nas sau. Het instituut van scheepsbouwkundig ingenieurs, dat van 14 tot 18 September een congres houdt in Scheveningen, heeft gisterochtend in het Kurhaus aan Prins Bernhard het diploma, behorende bij het erelidmaatschap, aangeboden. De Prins deelt deze onderscheiding met acht ande ren, onder wie de Koning van Denemar ken en Sir Winston Churchill. Het insti tuut wil met dit erediploma tevens zijn appreciatié en respect uitspreken voor het werk van de Nederlandse scheepsbouw kundige ingenieurs en van de Nederlandse sdheepsbouwindustrie. ATHENE (Reuter). De Gx'iekse minister van Buitenlandse Zaken, Stephan Stefano- poelos, heeft Dinsdag vexklaard een Bul gaarse nota te hebben ontvangen, waarin de wens tot uiting wordt gebx-acht, de goe de nabuurbetrekkingen te herstellen. Ook wordt vooi-gesteld de normale diplo matieke beti'ekkingen weer aan te knoperp De Bulgaarse Kamer van Koophandel heeft de Griekse voorgesteld besprekingen te beginnen over hervatting van de handel. CHICAGO, (Reuter) „Wij zijn bezig de koude oorlog te winnen, doch, het is nu niet de tijd om minder op onze hoede te zijn", aldus heeft Adlai Stevenson, leider van de Amerikaanse democratische partij, Dinsdag in een radio- en televisierede tot het Amerikaanse volk verklaard. Ook is het volgens hem nu niet het moment om het „verder maar alleen te doen". Stevenson, die verslag uitbracht over de „ontnuchterende ervaringen" van zijn reis door 26 landen en over besprekingen, gevoerd met talrijke politieke leiders, waarschuwde tegen ontwapening door de V.S. alleen. Hij deed echter een beroep op de wereld om pogingen te doen teneinde te komen tot wereldontwapening en „duur zame verzekeringen van non-aggressie voor de Sovjet-Unié en de gehele wereld". De deur van de conferentiezaal is de deur van de vrede. „Laat het nooit gezegd kun nen worden, dat Amerika aarzelde om binnen te treden", zo zei hij. De democratische leider maakte mel ding van bewondex-ing voor de V.S. in andere landen, doch tevens van misver stand en bezorgdheid. „Overal denkt men de overheersende stemming in Amerika te herkennen in wat genoemd wordt „Mc Cartbvisme". Inquisities, zuiveringen, boekverbrandingen, onderdrukking en vrees hebben het lichtende beeld van het land der vrijen verduisterd", aldus Ste venson. Op het ogenblik drukt de waterstofbom een spoedeisend stempel op de internatio- nale toestand, zo meande Stevenson. Hoe wel jarenlang de pogingen om te komen tot ontwapening zijn mislukt, dienen de V.S. opnieuw, evenals in 1947, het initia tief te hervatten bij een heronderzoek van de mogelijkheid van ontwapening. Stevenson wist niet, of nieuwe benade- ï'ing van Moskou op het punt van ontwa- CAIRO (Reuter) „De Egyptische re gering zal strenger gaan optreden jegens degenen, die pogen het nieuwe militaire Egyptische bewind door het verspreiden van geruchten of op andere wijze te scha den" zo verklaarde de Egyptische minister president, generaal Mohammed Naguib, Dinsdag op een massabijeenkomst op het „republikeinse plein" van Cairo. De profeet Mohammed heeft gezegd: „Zij, die tweedracht zaaien, zullen de scherpte van het zwaard gevoelen - onge- Samen in een rijtuig gezeten vergezelden de Prinsessen Beatrix en Irene Dvisdagmiddag haar ouders Koninklijke familie maakte door Den Haag bij de rijtoer, die de acht him positie". Hjj heeft ook gezegd: ,,Een ieder, die tweedracht poogt te ver wekken onder eensgezinden, is des doods schuldig". Het onveranderlijke doel der Egyptische reyplutie is: de strijd tegen het impex-ia- lisme. De verwezenlijking van dit doel vergt aller krachten in eep grote worste ling, die geen persoonlijke belangen meer kent. Geen opoffering kan te groot zijn om de overwinning te verzekeren. Wij zijn ons er immers van bewust ge weest slechts te kunnen winnen door een verenigd oprukken. Doch sommige be- vooroordeelden, zelfzuchtigen en reaction- nairen hebben gepoogd de Egyptische re volutie te laten verlopen in de door hen gewenste richting. Zij wilden wel de af schaffing van een kwaad, namelijk dat van het vroegere koningschap en de poli tieke misstanden, waarmede het gepaard ging, doch slechts om het door een andere misstand te ver-vangen. Deze misleide en misleidende leugenaars zijn tot nu toe met rust gelaten, alhoewel zij ons niet met rust lieten. Doch nu zullen wij, in de thans aan de gang zijnde strijd op leven en dood, niets nalaten om ons land tegen de daden dezer kwaaddoeners te bescliermen, aldus premier Naguib. Na verklaard te hebben dat het doel van de revolutie onveranderd was gebleven vroeg Naguib de menigte - volgens radio- Cairo naar raming een millioen personen tellend - „Bent u bex-eid het experiment voort te zetten?" De aanwezigen ant woordden hierop: „Ja". Nieuwe rechtspraak Te Cairo is een „x-evolutionnair ge rechtshof ingesteld, dat tot taak zal krij gen met voorrang „verraders van het land" te berechten. Hoger beroep van de uit spraken van het hof zal niet mogelijk zijn. Dit is medegedeeld door de Egyptische minister van voorlichting, majoor Salah Salem. Majoor Salem, die spx-ak op de massa bijeenkomst op het republikeinse plein van Cairo, zeide dat het gerechtshof zou wor den samengesteld uit leden van de „revo- iutionnarie raad", dat zijn de militairen die, tezamen met generaal Naguib, de ge slaagde staatsgreep ondernamen. De „revolutionnaire raad" zal het nieuwe gerechtshof de namen mededelen van per sonen, die worden beschuldigd van han delingen, die in strijd zijn met de belangen van het land of met het revolutionnaire bewind. „Er is een samenzwering ontdekt, die ten doel had het koningschap te herstellen en de leden van de revolutionnaire raad te vermoorden", aldus deelde minister Salem nog mede. pening nu meer kans van slagen zou heb ben dan in het verleden. Er is echter in middels het een en ander veranderd. De niet-communistische volken hebben zich bewapend en in Korea is getoond, dat het Westen geweld met geweld zou keren. Het overlijden van Stalin en de opstand in satellietstaten hebben veranderingen in de Sovjet-Unie te weeg gebracht, zo meen de hij. Stevenson besloot met te zeggen, dat Azië in een x-evolutietoestand verkeert. Het Westen is er „verdacht", aangezien het wordt geïdentificeerd met kolonialis me, terwijl de ideeën van Karl Marx er „vrij goed" klinken voor de velen, die te weinig weten van de „werkelijkheid van het communisme in de practijk", zo zei hij. Ontmoeting De Amerikaanse president, Eisenhower, en Stevenson, zullen binnenkort te Wash ington besprekingen voeren, aldus deelde Eisenhowers perssecretaris, Hagerty, te Denver mede. Stevenson heeft een des betreffende uitnodiging van Eisenhower aanvaard. Het K.N.M.I. deelt mede: Sedert het weekeinde staat het weer in ons land onder invloed van een gebied van hoge luchtdruk, dat Vrijdag op de Oceaan tot ontwikkeling kwam en dat zich ver volgens naar Scandinavië en Oost-Europa vex-plaatste. Vooral op Maandag en Dins dag veroorzaakte dit hogedrukgebied bij ons zonnig weer met geleidelijk oplopende temperaturen. Een storing, die uit Fx-ank- rijk naderde, deed weliswaar op Prinsjes dag de wind flink aanwakkeren, waardoor de verwarming wat getemperd werd. maar in Zuid-Limburg werden toch tempera- tux-en van 24 gi-aden gemeten en elders in het land van omstreeks 20 graden. Van morgen bereikte de storing hei Zuiden van ons land, waarbij plaatselijk wat regen viel. Aangezien zich boven Bretagne nog een kleine depressie bevindt, waax-omheen enkele nieuwe storingen circuleren, blijft ook voor morgen de kans op enkele ver spreide buien bestaan. Over ïxet geheel ge nomen zijn de weersvooruitzichten echter vrij gunstig, omdat het hogedrukgebied boven Scandinavië stand houdt en zich zelfs weer in Westelijke richting uitbreidt. Hierdoor houdt ook de aanvoer van vrij warme lucht uit 't Zuiden en Zuid-Oosten aan, zodat voor de komende dagen op ta melijk warm weer gerekend mag worden met een afnemende kans op buien. (van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Amsterdam Edinbux-gh Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Gx-enoble Nice Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome zwaar bew. VVNW 4 onbewolkt WNW 1 mist windstil onbewolkt O 6 zwaar bew. OZO 4 zwaar bew. NO 5 zwaar bew. ZO 4 zwaar bew. OZO 1 half bew. ZO 4 zwaar bew. ZW 4 zwaar bew. NNW 1 geheel bew. windstil zwaar bew. windstil regen ZO 2 regen O 2 onbewolkt O 5 half bew. N 1 licht bew. windstil onbewolkt ZO 8 zwaar bew. W 6 regen OZO 4 Mi 0 0 0 0 0 0,1 6 0 0,3 26 0 24 30 16 0 22 0,1 19 11 17 0 *3 13 17 17 15 20 17 21 22 25 21 25 22 19 18 22 27 Maximum temp. gisteren: neerslag laatste 24 u moor* -- -«»ïrrr^n,*«-*vv*YYï*Tr»Yrr)oocrymvrcocft WEINIG VERANDERING Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Veranderlijke bewolking met plaatse lijk een enkele regenbui. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk tussen Zuid en Zuid-Oost. Weinig verandex-ing in temperatuur. 17 September Zon op 6.17 uur, onder 18.51 uur. Maan op 16.05. onder 23.30 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 16 September Hoog water: 8.17 en 20.44 uur Laag water: 3.44 en 15.58 uur. Donderdag 17 September Hoog water: 9.20 en 21.54 uur. Laag water: 4.32 en 16.58 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1