Adenauer vraagt hervatting Saar-besprekingen met Parijs Commissie Versteegh heeft strafvervolgingen ontraden Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Nieuw overleg Mogelijkheid om Engeland in Europees overleg te betrekken Serum tegen „Konijnenpest" nu in Kennemerland beschikbaar iiJl Wijziging Handvest in studie genomen Brief aan Bidault De Velser-affaire Minister openbaart deel van rapport Mevrouw MacLean nog steeds spoorloos Het woord is aan Belgische auto in volle vaart geslipt; 2 doden Franse entstof, die ongeveer zes maanden immuun zou maken Proces tegen Mossadeq gaat misschien niet door UNQ-vergadering voortgezet Millioenen zonder nota Gerechtelijke stappen tegen vakbondsleiders Ernstig ongeluk bij Goes Atoomartillerie naar het Verre Oosten Amerikaanse winterhulp aan Oost-Duitsland Weerrapporten 6Se JAARGANG No 59 DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1933 297e JAARGANG No 212 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor iü Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman de DUITSE BONDSKANSELIER Ade nauer heeft Frankrijks regering voorgesteld de verleden jaar afgebroken besprekingen over de Saarkwestie te hervatten. Onze parijse correspondent heeft, vanmorgen telefonerend, daar belangrijker mogelijk heden aan vastgeknoopt. „Sommige waar nemers", die een wijdere strekking van Adenauer's brief aannemen, spreken over een aanstaande conferentie van Adenauer en Laniel waarbij zelfs Churchill betrokken zou kunnen worden. Die zou dan de ratifi catie van de Europese Defensie Gemeen schap betreffen. Zoals men weet is de E.D.G. indertijd door Frankrijk zelf (Plan- pieven) voorgesteld, maar heeft het zijn eigen denkbeeld in de laatste tijd zorgvul dig ontweken. Recente uitlatingen van Franse politici hebben toenemende be duchtheid voor de gevolgen van Adenauer's overwinning bij de verkiezingen getoond een beduchtheid die men trouwens bij iedere andere uitslag ook had kunnen ver wachten, zeker als de Neo-Nazi's of de communisten of beide uitersten succes hadden behaald. Dat is niet gebeurd; zij hebben zelfs geen enkele zetel kunnen be machtigen en dit zou de gerustheid van de Fransen ten aanzien van de Duitse de mocratie moeten bevorderen. Zij heeft een blijk van stabiliteit gegeven dat in gunstige tegenstelling staat tot de zwakte van haar democratische voorgangster: de republiek van Weimar, gevormd na de eerste wereld oorlog. Maar de Fransen vrezen dat Ade nauer, zich nu zeer sterk voelend, in de E.D.G. het Duitse leger als overheersende factor zal willen doen optreden. Zij voor zien dat Frankrijk tweede viool zal moeten spelen achter de Duitse concertmeester. Nu heeft president Eisenhower minister-presi dent Laniel en de. minister van Buiten- iandse Zaken Bidault tot een bezoek aan Washington uitgenodigd; daar zal zeker niet alleen de strijd in Indo-Ohina ter sprake komen maar ook de Europese De fensie Gemeenschap, met de vraag, wan neer Frankrijk die nu eindelijk denkt te ratificeren. En de Franse regering, die niet zonder veel dollarhulp kan, staat zwak in iedere discussie met de Amerikanen. Dus moet zij op dit ogenblik wel hoopvol naar Engeland zien, dat ontstemd ge reageerd heeft op Adenauer's eerste woor den na zijn overwinning bij de verkiezin gen, toen hij de Duitse hereniging zo sterk vooropstelde. Men kan zich afvragen of de Parijse waarnemers, die onze correspondent van daag citeert, wellicht de wens als vader der gedachte hebben doen gelden. Maar hun redenering is zeker niet onbegrijpe lijk. Als Engeland aan zijn traditionele po litiek vasthoudt zal het opnieuw willen tegengaan dat enige mogendheid op het vasteland in een te sterke positie komt. Men kan het ook anders en hoopvoller uitdrukken: de Engelsen zouden opnieuw kunnen overwegen of zij niet aan een Europese eenheidsvorming moeten deel nemen en daarmee tot een besluit van historische betekenis komen, dat een defi nitieve keer ten goede in de Europese ont wikkeling van zaken zou brengen. Franse aandrang in die richting is volkomen ver klaarbaar: Engeland zou een afdoend te genwicht vormen tegen de Duitse over heersing, die het vreest. De Engelsen worden nu weer voor het feit gesteld: zij krijgen opnieuw de kans om groot beleid in Europa te gaan voeren. Hoezeer ook andere landen dan Frank rijk, Nederland zeker niet het minst, bij' een dergelijke ontwikkeling van zaken ge baat zouden zijn: ook in zulk wordings proces zou Frankrijk, zich weliswaar vei liger voelend tegenover de Duitsers, een tweede viool moeten spelen. Want de ware grond van de Franse beduchtheid ligt in eigen zwakte. Pas als de besten, de onzelf- zuchtigen onder hen die in Frankrijk in vloed kunnen doen gelden, de hoofden bij eensteken, eindelijk eendracht vinden en besluiten tot 's lands herstel in de moedige trant, die drie maanden geleden nog dooi Pierre Mendès-France werd aanbevolen maar toen door het parlement afgewezen, zal men van zijn onrust bevrijd worden. Dan zal dat herstel, zich ook sneller kun nen voltrekken dan in enig ander land. Want de gave der improvisatie, de Fran sen in zo bijzondere mate eigen, doet zich ook bij een dergelijke grote taak gelden. En aan rijke hulpbronnen ontbreekt het Frankrijk niet. Ook als de Engelsen inderdaad van hou ding zouden veranderen en actieve belang stelling voor deelneming aan de Europese eenheidsvorming gaan tonen zou het van grote waarde zijn als Frankrijk zich zo sterk en zo hecht mogelijk zou kunnen maken. Het zou aan de Europese beweging reeds een grote stimulans geven als het de weg naar herstel betrad en daarmee nieuw vertrouwen in zijn politieke gestie schiep. Terwijl het nu, helaas, als een zwakke en onzekere factor in Europa wordt be schouwd. R- P. De Algemene UNO-vergadering heeft Woensdag haar zitting voortgezet met de aanwijzing van zeven vice-voorzitters, respectievelijk van Amerikaanse, Britse, Franse, Sovjet-Russische, Chinees-natio nalistische, Mexicaanse en Israëlische na tionaliteit. Daarna is de zitting verdaagd. Zuid-Afrika heeft in de agenda-commis sie van de UNO bezwaar gemaakt tegen bespreking van de apartheidspolitiek en de bijhandeling van Indiërs in Zuid-Afrika door de Algemene Vergadering. Daar geen der andere leden van de agenda-commis sie deze bezwaren deelde, zijn de betrok ken onderwerpen ter opneming op de agenda der Assemblee aanbevolen. Een voorstel dat de Assemblee de voor bereiding zal bespreken van een algemene conferentie in 1955 van de leden der UNO ter herziening van het handvest, afkom stig van Nederland, werd met 12 tegen 2 stemmen (Sovjet-Unie en Polen) aanbe volen voor plaatsing op de agenda van de Assemblée. In totaal beveelt de commissie 72 agen dapunten aan, waaronder ook de kwestie der Duitse, Japanse en Italiaanse krijgs gevangenen, die door de Sovjet-lJnie zou den worden vastgehouden. Ook hiertegen verzetten zich de Sovjet-Unie en Polen. (Van onze correspondent in Parijs) De heer Blankenhorn, die chef is van algemene politieke aangelegenheden op het ministerie van Buitenlandse Zaken te Bonn, is gisteren, uit naam van bondskan selier Adenauer, aan de Quai d'Orsay een brief voor minister Bidault komen over handigen, waarin wordt voorgesteld de be sprekingen over het Saar-probleem te her vatten. Deze besprekingen waren afge broken, toen op 30 November van het vorig jaar bij de verkiezingen in het Saarland de Duitsgezinde partijen een zware nederlaag kregen te verwerken. Men weet dat, indi rect, daardoor ook het gehele Europese in tegratie-streven in een impasse geraakte, omdat Parijs de oplossing der Saar-kwestie tot conditie had verheven voor ratificatie van het Europese leger, waarmee, onder de huidige omstandigheden, de hele verdere Europese samenwerking eveneens wel staan of vallen moest. Onverwacht is de stap van Adenauer zeker wel niet te noemen, en ook wij had den direct na de Duite verkiezingen een initiatief in deze richting van de kant van Bonn reeds voorspeld. Adenauer, hartelijk door Washington aangemoedigd, wil als enig resterend Europees kampioen van het oorspronkelijk trio, dat hij met De Gasperi en Robert Schuman vormde, zijn verkie zingsoverwinning nu kennelijk ook buiten het eigen land consolideren en daartoe moet dan eerst een overeenkomst met Frankrijk worden bereikt. Hoewel de inhoud van Adenauers brief, zowel te Bonn als te Parijs, geheim is ge houden, gelooft men hier over het alge meen niettemin dat de kanselier nog géén concrete voorstellen betreffende het Saar- vraagstuk zou hebben gedaan. Evemin meent men dat Adenauer zich door het Straatsburgse plan, dat door de Nederlander Van der Goes van Naters is opgesteld, zal hebben laten inspireren. Dit plan is in Parijs, noch in Bonn, tot dusverre met heel erg veel instemming be groet. Adèhauers boodschap moet eerder een recapitulatie bevatten van de Duitse opvat_ tingen inzake het Saar-probleem die nu echter wel iets soepeler zouden kunnen zijn geformuleerd en verder een verzoek behelzen ook de Franse thesen nog eens nader te definiëren. Het is echter óók mogelijk dat fle brief een aanzienlijk wijdere strekking heeft, en sommige waarnemers spreken in dat ver band al van een aanstaande conferentie tussen Adenauer en Laniel, waarbij zelfs ook Churchill betrokken zou kunnen wor den, en bij welke gelegenheid dan de ge- Uit een overzicht van het Rode Kruis over de hulp welke ons land tijdens de watersnood van het buitenland ontving, blijkt dat Zweden met 13.179.085, aan goederen aan de kop staat. Dan volgen Canada met 9.800.046,Zwit serland f 5.754.970,Frankrijk met 5.344.715,Denemarken 5.097.608, Amerika 4.826.457,Noorwegen met f3.276.400,—, Italië met f 2.461.940—, Duitsland f 1.276.332,en Portugal f 1.116.843,De rij van ruim 60 lan den wordt gesloten door Cameroun met f 14,—. hele Europese situatie, vooral in relatie tot het Europese leger, onder ogen zou kun nen worden genomen. Deze veronderstelling berust vooral wel op het feit, dat het Franse parlement als tweede voorwaarde voor de ratificatie van de E.D.G. nog een veel nauwere militaire samenwei-king met. Londen heeft geëist, en het zou inderdaad een aantrekkelijke ge dachte kunnen zijn wanneer Frankrijk, Engeland en Duitsland bij monde van hun regeringsleiders over dit vraagstuk nu ge drieën een gesprek zouden kunnen voeren. Zo'n gesprek lijkt bovendien wel geheel in de lijn van Churchill te liggen, die her haaldelijk zijn voorkeur voor zulke ont moetingen van man tot man heeft uitge sproken. En tenslotte kan men er dan nog op wijzen, dat Londen de laatste dagen weer wat meer begrip voor de Franse be zwaren tegen de E.D.G. heeft getoond, en dus mogelijk ook wel tot enige nieuwe concessies bereid zou wezen. Opvallend is dat Adenauer zijn brief heeft verzonden juist één dag nadat in Pa rijs de reis werd aangekondigd van de heren Laniel en Bidault naar Washington, waar het Europese leger eveneens een punt van bespreking op de agenda vormen zal. Het is niet waarschijnlijk dat een confe rentie, zelfs maar tussen Adenauer en de Fransen, nog plaats zou kunnen hebben voordat Laniel en Bidault in het vliegtuig naar Washington zullen stappen, wat waarschijnlijk begin volgende week al ge beuren zal. Maar veimoedelijk heeft de Duitse kan selier de Amerikanen er ten overvloede nog wel even aan willen herinneren, dat hij zich sterk bev/ust is welke rol op het allereerste plan voor hem als Europa's krachtigste staatsman ook in verband met de Franse moeilijkheden nu in de toekomst is weggelegd. Op vragen van het Eerste Kamerlid de heer R e y e r s betreffende het rapport van de commissie Versteegh over de Vel ser-affaire heeft de minister van Justitie medegedeeld, dat hij geen vrijheid kan vinden om het rapport van de commissie- Versteegh aan de Eerste Kamer over te leggen. Een der verdachten, een voormalig hoofdinspecteur van politie, is inmiddels krachtens rechterlijke beschikking buiten vervolging gesteld, hetgeen uiteraard een bezwaar te meer tegen overlegging van het rapport 'oplevert. Over het rapport-Versteegh was de mi- 1 nister overigens bereid mede te delen, dat de commissie eenstemmig van oordeel is, dat het instellen van strafvervolgingen ter zake van de door haar onderzochte feiten niet raadzaam was, zulks omdat die feiten öf te lang geleden hebben plaats gevonden óf te zwak waren uit een oogpunt van be wijs, c.q. in verband met de omstandig heden, waaronder zij zijn begaan, al te moeilijk te beoordelen waren. Niettemin heeft de ambtsvoorganger van de minister aanleiding gevonden om de in stelling van een gerechtelijk vooronderzoek te bevorderen, zulks ten einde de onafhan kelijke rechter in de gelegenheid te stellen een oordeel over deze zaken te vellen. De uitkomsten van dit gerechtelijk vooronder zoek hebben geleid tot verdere vervolging van een vijftal verdachten, terwijl in op dracht van de minister daarna nog een strafvervolging tegen een zesde verdachte is ingesteld. In de periode na de bevrijding, geduren de welke de door de heer Reyers bedoelde voormalige hoofdinspecteur van politie nog in politiedienst was, zijn blijkens de aan de minister verstrekte inlichtingen geen klachten over hem bij de zuiverings commissie voor de politie der gemeente Velsen ingekomen. Aangezien hij in 1947 eigener beweging de politiedienst heeft verlaten, is er in 1950 geen aanleiding ge vonden de vraag onder ogen te zien, of hetgeen omtrent zijn gedragingen gedu rende de bezettingstijd is vermeld in het rapport der commissie-Versteegh grond kon opleveren voor het te zijnen aanzien alsnog nemen van zuiveringsmaatregelen. De aan de betrokkene in de bezettingstijd ten behoeve van verzetsdoeleinden ter be schikking gestelde bedragen moeten ge acht worden door hem te zijn ontvangen voor de binnenlandse strijdkrachten. Auto's De voormalige hoofdinspecteur en ande ren hebben inderdaad in beslag genomen of gevorderde auto's gekocht tegen prijzen, welke naar thans geldende maatstaven laag voorkomen, en daarna, voor het ge bruik van deze auto's ten behoeve van de dienst, een vergoeding ontvangen van in het algemeen 100 per maand. Wat de vergoedingen voor het gebruik betreft, heeft de minister, gelet op de hem ver strekte inlichtingen, niet de indruk ge kregen, dat deze aanzienlijk hoger waren dan destijds als normaal werd beschouwd. Voor het nemen van maatregelen tegen be trokkenen ter zake van transacties met auto's is blijkbaar geen aanleiding gevon den. Stakingen in Indonesië Naar Aneta verneemt, zal het Openbaar Ministerie tegen de bestuurders van de Sar- bupri stappen ondernemen in verband met de staking van ondernemingsarbeiders, welke gericht is tegen de bindende beslis sing van de centrale commissie ter beslech ting van arbeidsgeschillen en die deswege, zoals de minister van Arbeid Dinsdag ver klaarde, onwettig is. De stakingsactie van de Sarbupri was voorlopig voor één dag bedoeld. Gisteren zouden op de ondernemingen de arbeiders weer aan het werk dienen te gaan, maar het is nog niet duidelijk, of dit ook inder daad op alle ondernemingen, waar Dinsdag het werk is neergelegd, is geschied. Het aantal stakende ondernemingsarbei ders zou volgens het Chinese blad „Keng Po" de 400.090 niet overschrijden. De verbinding Amsterdam-Rotterdam heeft een belangrijke verbetering ondergaan nu de Commissaris van Zuidholland, mr. Kesper, de nieuwe „Koningin Julianabrug" te Alphen officieel heeft geopend. De doorvaarthoogte van deze brug bedraagt. 4.44 meter, de doorvaartwijdte circa 14 meter. Vcor de plaatselijke pont betekent het een droeve gebeurtenis en tevens een afscheid voor immer. Beide pontbazen gaan met pensioen. LAUSANNE (AFP.) De auto, waar mee mevrouw MacLean Vrijdag uit Ge- nève vertrok naar haar zeggen om het weekeinde te Montreux door te brengen is in een garage te Lausanne teruggevon den. De auto was daar Vrijdag gestald. Van mevrouw MacLean en haar kinderen is nog geen spoor gevonden. Het adres te Montreux, dat zij opgaf, blijkt gefingeerd te zijn. Mevrouw MacLean is de echtgenote van de Britse diplomaat, die tezamen met zijn collega Guy Burgess, twee jaar geleden verdween. Men vermoedt, dat zij achter het IJzeren Goi'dijn vertoeven. Melinda MacLean is Amerikaanse van geboorte. Haar zoons zijn 9 en 7 jaar oud, haar dochtertje is 22 maanden. De Zwitserse politie, geholpen door Brit se agenten, speurt naarstig naar haar. Mevrouw MacLean, die met haar drie kinderen bij haar moeder in Genève woonde, was Vrijdag naar Montreux ge gaan, waar zij twee dagen bij kennissen zou logeren. Toen zij Zondagavond echter niet terugkeerde, waarschuwde haar moe der de politie. Reuter meldt nader: Degene, die de auto bi'acht mevrouw MacLean of iemand, die op haar leek deelde de ga ragehouder mee, dat zij de auto over een week zou komen halen. Vervolgens was zij met drie kinderen naar het nabijgelegen station gegaan. Inmiddels heeft de politie de inhoud be kendgemaakt van een telegram, dat Woens dag door de moeder van mevrouw Mac Lean is ontvangen. In deze boodschap, die uit Territet, nabij Montreux, was verzon den, betuigde mevrouw MacLean haar spijt over het feit, dat zij haar moeder niet eerder op de hoogte had gesteld van haar plannen om nog enige tijd langer weg te blijven. De politie gelooft echter niet, dat dit telegram werkelijk door de vermiste is verzonden, omdat degene, die het te Ter ritet aanbood, niet op mevrouw MacLean leek. Het Britse blad „Daily Express", dat in 1951 een beloning van ongeveer 10.000 gulden uitloofde voor inlichtingen over het lot van de verdwenen diplomaten MacLean en Burgess, heeft bekendge maakt, dat dit aanbod nog steeds van kracht is. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S Gibbon: Al wat menselijk is moet achter uitgaan als het niet vooruitgaat. Gisteravond zijn bij een botsing op de Patijnweg te Goes tussen een bus en een Belgische personenauto twee Belgische da mes om het leven gekomen, een dame zwaar gewond en twee lieren licht gew ond. De Belgische wagen, waarin drie dames en twee heren zaten, kwam uit Middel burg, passeerde in volle vaart een auto, die in de richting Brabant reed, slir<te en schoot daarna dwars tegen een reiswagen van de firma J. Blanker uit Middelburg, die met congressisten van een vergadering uit Bergen op Zoom huiswaarts keerde. De gevolgen van de botsing, die men tot ver in de omtrek hoorde, waren ontzettend. De rechter zijkant van de Belgische auto scheurde open en de drie dames werden er uit geslingerd. Twee harer, de 35-jarige mevrouw S. L. van de Berghe uit Deurne bij Antwerpen en de 40-jarige mej. M. J. Willemsen uit Antwerpen waren onmid dellijk dood. Zwaar gewond werd mevrouw C. Krick-Van de Berghe, 51 jaar oud, even eens uit Deurne. Haar man, de heer K. Kriek, werd licht gewond, evenals de be stuurder van de Belgische auto, de heer J. Verrellen uit Braschaet. Na de botsing was de Belgische auto de berm van de weg in, tegen de spoorbaan opgeschoven. Door de kracht van de botsing vïoog ook de mo tor er uit en raakte in brand. Ook de bus, waarvan de chauffeur, de heer J. Blanker, het stuur was kwijt geraakt, schoot in de berm van de weg. De passagiers kwamen er echter behoudens enkele ontvellingen, zonder letsel af. Medische hulp en rijks politie, alsmede het parket waren ter plaatse. Naar wij vernemen hebben de Haar lemse dierenartsen thans de beschikking gekregen over een flinke hoeveelheid ent stof tegen myxomatose, de gevreesde ko nijnenziekte die in België en Frankrijk zoveel slachtoffers maakte en zich inci denteel ook in ons land reeds heeft voor gedaan. Deze zending entstof, die bij circa 70 percent der behandelde dieren een im muniteit van minstens zes maanden zou garanderen, is uit Frankrijk geïmporteerd en via het Mond- en Klauwzeer-instituut over de Nederlandse dierenartsen ver deeld. Naar men weet wil de Veeartsenij kun dige Dienst het serum ook in Nederland doen bereiden, maar daartoe dient men de beschikking te krijgen over het „virus van Shope", waarop het myxomatoseTserum gekweekt moet worden. Op het ogenblik worden er pogingen in het werk gesteld, een hoeveelheid van dit virus uit Amerika te importeren, maar ook als dat eenmaal gearriveerd is, zal de bereiding van vol doende hoeveelheden serum nog wel enige tijd vorderen. Tot dan toe is men aange wezen op de invoer van het Franse serum, dat voorshands echter in ruime mate aan wezig is. TEHERAN (A.F.P.) In kringen, die nauw verbonden zijn met de militaire rechtspraak in Teheran, is van mening, dat het proces tegen ex-premier Mossadeq geen doorgang zal vinden. Bij een even tuele uitspraak van het militaire hof zou den er volgens deze kringen slechts twee mogelijkheden zijn: de doodstraf die de Sjah in levenslange gevangenisstraf of verbanning zou kunnen veranderen, of vrijspraak. Men wijst er echter op, dat bij het be kendmaken van het vonnis ook bepaalde documenten zouden moeten worden gepu bliceerd, waaruit zou moeten blijken, dat Mossadeq met de communisten heeft samengewerkt. Hierbij zou de Sovjet-Rus sische ambassadeur in Perzië, Lavrentiev, misschien betrokken worden, hegeen be paalde diplomatieke consequenties met zich mee zou kunnen brengen. Uit getuigenverklaringen van medewer kers van Mossadeq onder wie de vroegere minister voor de verbindinge, zou zijn komen vast te staan, dat Lavrentiev de steun van de Sovjet-Unie had beloofd voor het stichten van de republiek Perzië. Een officiële woordvoerder heeft Woens dag te Teheran verklaard dat de Perzische regering niet weet, waar de voormalige minister van Buitenlandse Zaken, Hoes sein Fatemi, zich thans ophoudt. Zij heeft ook geen enkele bevestiging ontvangen van het bericht, dat hij zich te Caïro zou be vinden. WASHINGTON, (Reuter) De Ver enigde Staten gaan hun strijdkrachten in het Verre Oosten met atoomartillerie ver sterken, aldus is Donderdag in militaire kringen te Washington vernomen. Een woordvoerder van het Amerikaanse departement van defensie wilde niet zeg gen of de stukken al op weg zijn naar Japan of al zijn ontscheept. Voor konijnenhouders en -fokkers be staat dus nu de mogelijkheid hun dieren te laten immuniseren, hetgeen ook uit een oogpunt van algemene preventie zeer wen selijk is. Daar de Haarlemse dierenartsen ook in Velsen practiseren, bestaat die gelegenheid dus ook voor de konijnenhouders aldaar. WASHINGTON, (AFP) Volgens de correspondent van de „Columbia Broad casting System" te Washington zal presi dent Eisenhower zijn goedkeuring hechten aan een plan om winterkleding aan de bevolking van Oost-Duitsland te zenden. Kanselier Adenauer zou dit hebben voor gesteld in een schrijven van 31 Augustus. De toestand van de patiënt, terwille van wie per vliegtuig in allerijl een ijzeren long naar het Sint Josephsziekenhuis te Heerlen werd overgebracht, de heer Crijns uit Brunssum, was gisteren aanmerkelijk ver beterd. Voorlopig blijft de ijzeren long nog in het ziekenhuis voor zijn verdere behandeling. (van hedenmorgen 7 uur) Helsinki Stockholm Kopenhagen Amsterdam Edinburgh Londen Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Genève Zürich Locarno Berlijn Frankfort München Wenen Innsbruck Rome Maximum temp. gisteren: neerslag laatste 24 u *ooooo.-onr <r;"«oooccoonr<v vxrnrr^xioTOOcooocoooncxxv ocoop KOUDE NACHT Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Donder dagavond tot Vrijdagavond, opgemaakt om 10 uur: Koude nacht met flinke opklaringen en weinig wind en hier en daar vorming van mist Morgen overdag toenemende bewolking met later vanuit het Zuiden kans op regen. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid en Zuidoost. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. 18 September Zon op 6.19 uur. onder 18.49 uur. Maan op 16.39 uur. onder Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 18 September Hoog water: 10.45 en 23.33 uur. Laag water: 5.43 en 18.22 uur. "S- ind 110 1 - 1 X 60 -è 2 O C 2d 2E rü 25 zwaar bew. windstil 17 0 mist windstil 18 0 onbewolkt O 8 15 0 zwaar bew. Z 5 20 0,5 nevel NO 4 19 0 regenbui ZO 2 19 8 zwaar bew. ZO 2 18 0 zwaar bew. Z 5 21 0,2 zwaar bew. windstil 22 2 regen NO 2 27 5 regen windstil 24 nevel ndstil 21 1 geheel bew. O 2 14 18 half bew. O 3 20 0 mist windstil 21 1 nevel WZW 1 zwaar bew. windstil 19 0 zwaar bew. W 5 22 0 zwaar bew. OZO 4 26 1

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1