Stormvogels, VSV, EDO, Haarlem hebben kans ongeslagen te blijven <Spiecjel Oporten Vier verenigingen favoriet in het Clubkampioenschap van Nederland Sport op Zondag Behaalt RCH tegen Enschedese Boys de eerste winstpunten? VSV heeft het niet moeilijk tegen Sneek De opstellingen HOC en J. Blankenaar leiden in damstrijd o der i Zware concurrentie voor titelhouder „De Kampioen" Debuut van rennersclub „Kennemerland" HANDBAL OPTIEK KORFBAL HOCKEY Kennemer competitie voorlopig vastgesteld A utomobilisme De Tornaco verongelukt Heringa Wuthrich Tommy Lawton speelt voortaan voor Arsenal Winterspelen 1960 En zo voort Ook inkomsten Mocht niet BARTCUORISSTRAAT 20 TEL. 13439 Hockey Australische dames naar Bloemendaal ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1953 r\ vier van de vijf eersteklassers uit district Haarlem zijn na twee Zondagen nog ongeslagen in de voetbalcompetitie. En dat viertal Stormvogels, VSV, EDO en Haarlem is bovendien nog geen enkel punt kwijt. Waarna wij natuurlijk in dit overzicht de vraag willen bezien of dat morgenavond na de wedstrijden ook nog het geval zal zijn. Samenvattend kunnen wij dan wel zeggen dat het zeer waarschijnlijk is dat de Vogels en VSV wel zonder punten verlies zullen blijven, maar of Haarlem en EDO beide met de volle winst uit Amsterdam en Enschedé zullen terugkeren lijkt ons daarentegen minder zeker. Waarbij wij echter moeten zeggen dat aan het begin van een nieuwe voetbalcompetitie nu eenmaal zeer weinig te zeggen is over de verhoudingen, die het komende seizoen zullen gelden. Hoe dan ook, de wedstrijden van Zondag kunnen met belangstelling tegemoet gezien worden. In het Heemsteedse sportpark speelt RCH morgen de eerste thuiswedstrijd van dit seizoen. Enschedese Boys, dat met vijf—nul van Zwolse Boys won en Elinkwijk met de volle winst naar Utrecht moest laten gaan, is de tegenstander. Wat zal de landskampioen doen? Aan een nieuwe ïederlaag geloven wij niet. Het minste resultaat is een gelijkspel, maar een zege is zeker niet onwaarschijnlijk. DWSHaarlem wordt een wedstrijd met de bovenste plaats als inzet. Beide vereni gingen wonnen beide voorgaande wedstrij den en delen de bovenste plaats met zelfs hetzelfde doelgemiddelde. De Amsterdam mers wonnen van Oosterparkers met vijf- nul en van Be Quick met tweenul. Een ge lijkspel is naar onze mening het meest waar schijnlijke resultaat. Voor EDO is de taak om de derde achter eenvolgende overwinning te behalen geen gemakkelijke. Enschedé won van GVAV en speelde gelijk tegen Volewijckers. Niet zo veel zeggende resultaten weliswaar, maar op eigen terrein 7.ijn de Twentenaren toch altijd zeer onberekenbare tegenstanders. Een nederlaag zal het echter voor de Haarlem mers zeker niet worden. Een gelijkspel is wel het minste dat wij van de rood-zwarten verwachten. VSV thuis tegen Sneek heeft het naar onze mening vrij gemakkelijk en kan ook het doelgemiddelde op het ogenblik 8—1 aanzienlijk verbeteren indien het dezelfde schotvaardigheid blijft vertonen als de twee voorgaande Zondagen, Stormvogels heeft het in de uitwedstrijd tegen Heracles moeilijker, maar zou toch wel zeer veel te kort schieten indien het niet de overwinning zou behalen en daarmede in de kopgroep blijven. In de tweede klasse komen Kennemers noch HFC in het veld. Alleen Schoten speelt. En dat zal tegen Spartaan op eigen veld zeker niet de mindere behoeven te zijn. De wedstrijd, die op het Schoten-terrein bij de Muiderslotweg in Haarlem-Noord wordt gespeeld begint om twee uur. Bij de heren krijgt de eersteklasser Con cordia het Utrechtse UD op bezoek wat voor de Haarlemmers een zware wedstrijd bete kent. Een kans zit er echter in. In de tweede klasse A ontvangt HOC het Zandvoortse OSS, dat wij de beste kans geven, terwijl in B een felle strijd te verwachten is tussen F.apiditas en IJmond, de twee grote rivalen, die er stellig wel weer voor zullen zorgen dat men een sportieve ontmoeting te zien zal krijgen. De thuisclub Rapiditas geven wij iets meer kans dan IJmond. In de afdeling heeft BGV een redelijke kans zich te rehabiliteren, daar wij IJmond 2 iets minder sterk achter. Bij Beverwijk— Concordia 2 willen wij ons niet aan een voorspelling wagen. Het zal er tot het einde toe wel spannen. Omdat bij de dames Concordia vrijaf heeft is er maar één wedstrijd in de districts klasse en wel de ontmoeting AVAIJmond. Het lijkt ons dat de Velsenaren hierbij de ADVERTENTIE Uw bril nie. !n orde? Het licht van uw ogen i« hrt kostbaarste, wat u hebtl Ga dus uitsluitend naar de vakman, de rr^ciailst! zm- Gr. Houtstraat 137, Haarlem sterkste papieren hebben. In de Afdeling moet Rapiditas zich tegen Foresters op felle tegenstand voorbereiden, evenals Concor dia 2 dit moet tegen CSV in Castricum. BGV heeft tegen IJmond 3 de beste kansen. Ook deze Zondag zijn de wedstrijden voor d~ Haarlemse korfbaltwaalftallen niet een voudig. Oosterkwartier I gaat op bezoek bij Roda, dat Zondag j.l. van Animo Readw met 13—2 won. De Zomervaart-spelers(sters) zullen heel wat beter voor de dag moeten komen dan in de eerste competitiewedstrijd, want anders wordt ook deze wedstrijd voor hen een débacle. Animo Ready speelt van 2.154 uur op het Gem. Sportterrein aan de Kleverlaan in Haarlem tegen ZKV uit Zaandam. Beide ploeeen verloren verleden Zondag. Toch start ZKV met de beste kan sen op succes. In de derde klasse gaat Haarlem op bezoek bij het pas gedegradeerde Zwaluwen in Hilversum. Misschien dat Haarlem een gelijk spel kan behalen. Watervliet gaat de verre reis naar Den Helder ondernemen om aldaar van KVH te winnen. Nieuw Flora ontvangt thuis de AKB-kampinen Hespa, waarin de ex-Spor- tiefspeler Hendriksen de „grote man" is. Toch is deze ploeg niet zo sterk, want Zon dag werd met 63 van KVH verloren. Aurora moet in staat worden geacht om Meo de baas te blijven, ook al wordt deze wedstrijd in Amsterdam gespeeld. Of Sport Vereent ziin prestatie van het vorige sei zoen om ZKC te verslaan zal herhalen, moet worden afgewacht. Tenslotte speelt Water vliet 2 in Westzaan tegen Roda 3 en moet kunnen winnen. Zondag begint de hockeycompetitie. Het is een hachelijke onderneming meteen al met voorspellingen te komen. Toch geloven wij, dat BMHC gezien de reeds gespeelde wedstrijden uit de om half drie in Bloe- mendaal tegen Groen Geel te spelen wed strijd de volle winst zal kunnen behalen. Aan het begin van het seizoen willen we de nieuwe opstelling van het eerste elftal van De eersteklassers uit het district Haar lem komen Zondag met de volgende op stellingen (te lezen van rechts naar links) in het veld: HAARLEM. Doel: Snijders; achter: Odenthal en Kuys; midden: Boeree, Kors en Barends; voor: Roozen, Brus- see, Jacob, Doetz en Groeneveld. R.C.H.: Doel: Wille; achter Bruin en Van den Brink; midden: Lasschuit, De Vos en Biesbrouck; voor: Koster, De Wette, Gallis, Kruyer en Couwen- hov^n. E.D.O.: Doel: Van den Berg; achter: Walther en Bax; midden: Plaisir, Dwee- laard en Snijders; voor: Prins, Mul, Roodselaar, Koning en Klein. STORMVOGELS. Doel: Kraak; achter: Van der Oever en Ponte; midden: Wes ters, Heilig, Tol; voor: Luitjes, Lup- pens, Lindenberg, Post en Van Onselen. V.S.V. Doel: Van der Wint; achter: Schoon, Kunst; midden: Tielrooy, Ha- seveld, Steiger; voor: De Bie, Spaans, Verswij veren, Van der Kuil, De Graaf. SCHOTEN. Doel: Kessens; achter: Wild schut en Meyer; midden: v. d. Mark Jr. Van Veen en Hogendijk; voor: Kleins, Geurts, Klooster, Meenhorst, Keulemans. BMHC vermelden. Doel: J. Hofstede; achter: I-I. Reus en G. Rahusen; midden: Fr. van Ol- phen, aanvoerder, J. Minnema en G. J. Ko ningsveld; voor: H. Markus, H. Bouwman, R. Bunge, J. Berkman en W. Elias. BMHC II is het team van de oudere spe lers geworden en maakt het debuut in de overgangsklasse met de uitwedstrijd tegen HDM I. Alliance speelt niet. Voor de dames-eerste klassers staat de ontmoeting tussen TOGO en BDHC op het programma. Promotieklassers In drie van de vier promotieklasse-afde lingen spelen het komende seizoen elftallen uit Kennemerland. In de afdeling B gaat het naar die klasse gepromoveerde Eechtrop uit Beverwijk op bezoek bij Tempo '34. De afdeling C zijn er thuiswedstrijden voor Zandvoort tegen SCHC II en voor HBS tegen BMHC III (om kwart over twee op de vel den van Bleek en Berg aan de Brederode- laan). Strawberries gaat op bezoek bij Be Fair II. De dames promotieklassecompetitie ver meldt een ontmoeting tussen de eerste elf tallen van Alliance en Strawberries om twaalf uur in Heemstede. TOGO II ontvangt BDHC II, Kampong Rood Wit en BDHC III Amersfoort (om kwart over elf te Bloemen- daal, velden achter Zomerzorg). Door de overwinningen van de Haar lemse damclub op Oosterkwartier, en Jozeph Blankenaar op DSTO (met 155) hebben deze twee damticntallen de leiding genomen in het Noordhollandse clubtour- tiooi. De.verdere uitslagen van de afgelopen week luiden: Gezellig Samenzijn won met lö4 van CDA; IJmuiden versloeg met 1(54 ODV; Zaandam verloor met 155 van DCG en Wormerveer verloor met 13 7 van Weesp. De stand van de afdeling na twee ronden is nu: Haarlemse damclub 2 2 0 0 4 Jozeph Blankenaar 2 2 0 0 4 Gezellig Samenzijn 2 110 3 D. C. IJ. 2 110 3 D. C. G. 2 110 3 D. W. W. 2 10 12 Zaandam 2 10 12 O. D. V. 2 10 12 D. S. T. O. 2 0 111 W. D. C. 2 0 0 2 0 C. D. A. 2 0 0 2 0 Oosterkwartier 2 0 0 2 0 Competitie-indeling Indien de jaarvergadering van het dam- district Haarlem en omstreken accoord gaat met het concept-rooster voor het komende seizoen, zullen de clubs alsvolgt zijn ondergebracht: le klasse Op 28 September te Sant poort StabielHet Oosten; 30 September te Halfweg: HalfwegKNC I; 30 Septem ber te Haarlem: VKDHillegom; 1 Oct. te Beverwijk: BeverwijkHaarlemse dam club II; 2 October te Haarlem: Haarlem St. Bavo. 2e klasse 28 September te Hoofddorp: HoofddorpVKD II; 28 September te Haarlem: HDC III—Halfweg II; 29 Sep tember te IJmuiden: DCIJ IIBeverwijk II; 30 September te Cruquius: Cruquius KNC II; 2 October te IJmuiden: Sportief VKD II. DCIJ III is vrij. MODENA (ANP). Tijdens de training voor de Zondag te houden Grote Prijs van Modena is de jonge Belgische autocoureur baron Charles de Tornaco dodelijk ver ongelukt. Toen hij naar de vlak achter hem in een Maserati rijdende Italiaan Bertocchi omkeek, verloor D'e Tornaco de macht over het stuur van zijn twee liter Ferrari, waar na hij uit de baan vloog en over de kop sloeg. Tijdens zijn overbrenging naar bet zie kenhuis van Modena bezweek hij aan zijn verwondingen. De Tornaco is één keer in de Grand Prix van Nederland uitgekomen. ADVERTENTIE Haarlem CENTRALE VERWARMING JOHNSON OLIEBRANDERS Tommy Lawton, de vroegere mid voor van het Engels voetbalelftal, heeft Vrijdagmor gen een contract getekend, waarmee hij zich aan Arsenal heeft verbonden. Ilij zal Zater dag in de wedstrijd tegen Manchester City de Londense aanval leiden. Pas enkele dagen geleden verklaarde Lawton de functie van manager van Brent ford te zullen neerleggen „om zich geheel te concentreren op het spelen voor deze club", zodat het nieuws, dat hij voortaan tot de Londenaars zal behoren, voor de Engelse voetballers een donderslag bij heldere hemel betekent. Lawton is nu 35 jaar. Arsenal is dc zesde club, waarvoor de voormalige nationale midvooi* zal spelen. Hij begon zijn voetbal loopbaan op 17-jarige leeftijd als amateur bij Burnley. Korte tijd later ging hij als prof bij Everton spelen. Via Chelsea en Nots County kwam hij in Brentford. Het bedrag, dat met de transfer van Law ton naar Arsenal is gemoeid, is niet bekend gemaakt. „Ik ben blij, dat Arsenal mij een kans geeft in eerste divisievoetbal terug te komen", zei hij. „Het betekent veel voor mij en ik hoop te kunnen tonen dat ik nog wat aan voetbalcapaciteiten in mijn mars heb". TT'omende gebeurtenissen werpen hun v schaduwen vooruit. Want och, wat is er de afgelopen tijd zo al ie doen geweest over de Olympische Spelen, die in 1956 zullen worden gehouden. Eerst dat geharrewar met Melbourne in Australië waar liet ene ogenblik niets van de organisatie scheen te deugen en het volgende moment alles uitstekend in orde bleek te zijn, en nu al weer het zoete gefluit van zovele stadsbesturen om de Olympische Winterspelen van 1960 die van eind Januari tot half Februari van dat jaar moeten plaats vinden, te mogen organiseren. Het bieden en loven over het laatstge noemde evenement is nog steeds niet ten einde en ondanks de bijna zeven jaren die ons nog van die Winterspelen scheidt, gaat men nog steeds door. Men rekent, men confereert en speculeert om te proberen de aandacht van een groot gedeelte van de wereldbevolking twee weken lang op eigen land, stad en streek gevestigd te krijgen. Tijdens onze vacantie in het ook sportief ge zien heerlijke Oostenrijk hebben wij breedvoerig over de wintersporten ge sproken en kwamen daardoor op die Winterspelen van 1960, waarvoor het lieflijke Innsbruck zich ook candidaat stelt en alle mogelijke moeite doet om het ja-woord van het Internationaal Olympisch Comité te verkrijgen. ONZE zegsman, die ook iets met de voorbereidingen van de candidatuur te maken had, heeft ons over de organi satie versteld doen staan. Nogal eenvou dig, zou men zo ogenschijnlijk zeggen. Een stadion is gauw gebouwd en de rest komt vanzelf. En als men dan bereid is om voor de reclame voor het land een flinke som geld over te hebben, dan is succes ook nog verzekerd. We weten nu wel beter. Want het I.O.C. blijkt een comité die voor wat be treft de organisatie zeker niet over één nacht ijs gaat. De stad, die de organisatie van de Winterspelen op zich neemt, moet nog vóór 1958 de volgende accomodatie voor 't gebruik klaar hobben: een kunst ijsbaan met een ijsoppervlakte van ten minste veertig bij zestig meter; een na- tuurijsbaan met een rondelengte van ten minste vierhonderd meter; twee tot drie natuurijsbanen met een oppervlakte van ten minste dertig bij zestig meter voor het houden van ijshockeywedstrijden en trainingsdoeleinden; een ski-schans mei de maximum afmetingen; een bobalee- baan en de verdere voor de siedesport nodig geachte accomodatie; alle voor de moderne vijf kamp noodzakelijke instal laties en ruimten om al het sportmate- riaal onder te brengen. DOCH dat is nog niet alles. Alle terrei nen, waar de sportgebeurtenissen zich zullen afspelen, zullen omgeven moeten zijn door tribunes met kleedka mers, die voorzien zijn van warme dou ches, aparte tribunes voor officials, jour nalisten, radioverslaggevers en televisie mensen, benevens natuurlijk alle tech nische installaties. De organisatoren zijn voorts aansprakelijk voor schade die eventueel mocht ontstaan door fouten in de constructie van de opstallen, moeten zorgen voor het kosteloze transport van de deelnemers met hun materiaal, moe ten voor de journalisten een speciaal pershuis laten bouwen en moeten verder de kosten betalen, dié de propaganda, zoals het drukken van affiches en pros- pecti en het verzenden en aanplakken daarvan, met zich brengen. O nee, we zijn er nog niet. Er zijn nog médailles en diploma's nodig voor de overwinnaars en herinneringsmédailles en diploma's voor alle deelnemers, er moeten nog lokalen komen waar de ad ministratie ondergebracht moet worden, de „organisatie-uitgaven" (geschat op ruim 20.000 Zwitserse franken) moeten betaald worden, de leden van het I.O.C. met ieder een familielid moeten tijdens de Spelen als gasten worden opgenomen en voorts moeten de verblijfkosten be taald word van alle (en dat zijn er nog al wat) technische gedelegeerden van het I.O.C. en van het Oostenrijkse Olym pisch Comité, evenals die van de Oosten rijkse sportbonden, die belast zijn met de controle van de sportterreinen. En ten slotte moet ook nog zorg worden gedra gen voor het onderbrengen en de verple ging van alle officials en officiële deel nemers gedurende een periode tussen vijftien dagen voor het begin van de Spelen en tien dagen na afloop daarvan. NATUURLIJK staan daar wel inkom sten tegenover. De organisatoren kunnen tachtig procent van de som be taald aan toegangsbewijzen in kas hou den, de helft van de subsidies, de helft van de opbrengst van de verkoop van bijzondere postzegels ter gelegenheid van de Spelen. Voorts de opbrengst van de rechten van uitzending van radio, film en televisie, de pachtsom van de buffet ten en restauraties en de revenuen b'j de verkoop van de programma's bij alle sportgebeurtenissen. Na afloop van de Winterspelen moeten de organisatoren een afrekening overleg gen van de inkomsten en uitgaven, waar in echter de bouwkosten van de accomo datie niet mogen worden opgenomen. Een eventueel overschot moet daarna ter be schikking worden gesteld van het Oosten rijkse Olympisch Comité. We dachten zo dat dat allemaal ge noeg was om de animo van de stadsbe- leder volk heeft zijn eigen, soms zeer vreemdsoortige gebruiken, die van vader op zoon worden overgeleverd en vooral op het platteland blijven voortleven. Zo be staat in Beieren een zeer eigenaardig gebruik - men noemt het een sport - dat zeer vele beoefenaren heeft. Het is het zogenaamde vinger-worstelen, ivaarvoor jaarlijks xvedstrijden worden uitgeschreven, waaruit dan uiteindelijk de kampioen van Beieren naar voren komt. De spelregels zijn heel eenvoudig. De twee „worstelaars" haken ieder hun middelste vinger in een sterk leren bandje, waarna men moet ■proberen de hand van zijn tegenstander over de witte lijn, die midden voor een tafel is getrokken, te trekken. Men mag met een knie afzeUen. De vrije hand mag op de tafel steunen, doch de worstelende hand mag beslist het tafelblad niet raken. Op de foto ziet men twee worstelendelieden, die nauwlettend worden gadegeslagen door de jury en de heren met de filmcamera's en fototoestellen. Al zou men het zo op hei niet zeggen, toch kan een partij vinger-worstelen veel meer dan een uur vu beslag nemen. Misschien is een dergelijk spel iets voor ons op koude winteravonden Een record aantal wielerverenigingen eenenveertig in getal zullen op Woens dag 23 September bij het Sportpark Bootenlaan in Eindhoven vertrekken voor de jaarlijkse strijd om het clubkampioenschap van Nederland op de weg. Titelhouder H.S.V. „De Kampioen" uit Haarlem is ook nu weer een ernstige candidaat, alhoewel de concurrentie van de verenigingen „Maastricht", „Willibrord Wit Vooruit" en „Feijenoord" die evenais de Haarlemmers elk met twee tourrenners in hun ge lederen naar Eindhoven komen bijzonder zwaar zal zijn. Tevens zal voor het eerst in haar bestaan een ploeg van de Beverwijkse Renners Club „Kennemerland" met Henk Kuitwaard als kopman aan dit kampioenschap deelnemen. Nadat in voorgaande jaren de clubkam pioenschappen op de Veluwe bij Arnhem werden gehouden, zal er nu voor de eerste maal in de Brabantse Kempen worden ge reden. Verkeerstechnische moeilijkheden zijn er de oorzaak van dat de K.N.W.U. het vertrouwde Veluwe-parcours moest ver laten. Elke vereniging komt met zes renners in de strijd, waarvan de tijd der derde aan komende renner beslissend is voor de eind rangschikking. De eerste ploeg vertrekt om 12 uur en hierna zal er met tussenpozen van twee minuten weer een ploeg starten. De af te leggen afstand bedraagt ongeveer 115 kilometer en gaat grotendeels over keien, grint, beton en klinkerwegen. Op Cor Bijster en Piet Peters na, die De Haarlemse Sportvereniging „De Kampioen" deed haar naam verleden jaar eer aan door het behalen van het clubkampioenschap op de weg. Op de foto ziet men de leden van de kampioensploeg op de schouders van de supporters. Van rechts naar links: Adrie VoortingCor Bijster, Wim Rusman, J. P. van der Heyde (trainer), Piet Peters, Piet van Roon en Arend van 't Hof. vervangen zijn door Gerard Peters en-Ger- rit Voorting, is de ploeg van „De Kam pioen" dezelfde die verleden jaar de titel behaalde, namelijk Adrie Voorting, Piet van Roon, Arend van 't Hof en Wim Rus man. Dit zestal kan men tot een der sterk ste ploegen rekenen en het zal zich zeker v/eer candidaat stellen voor de titel. Andere titelcandidaten zijn „Maastricht" met Nolten, Jansen, Haan, v. d. Brekel; „Willibrord Wil Vooruit" met Wim van Est en Thijs Roks als gangmakers en het Rot terdamse „Feyenoord" met de Brabanders Wagtmans en Suykerbuyck in de ge lederen. Voor eventuele verrassingen zouden „Olympia" met De Groot, Van Heusden en Mahn, de jonge „Stadion"-ploeg met Pauw, Koch en Stolker of het Zaanse D.T.S. met Bakker, Evers, de Beverwijker Jan Hof land en de IJmuidenaar Jaap Bruggen- kamp in hun midden kunnen zorgen. Ter wijl ook „Ulysses" van het jaar versterkt met Gerrit Schulte een belangrijke rol zal gaan spelen. Op tweede plan De strijd op het tweede plan zal hoofd zakelijk gevoerd worden tussen de clubs met één „locomotief" zoals „De Germaan" met Hein van Breenen, „Wilhelmina" met Hans Dekkers, „Het Zuiden" met Van El- deren en de uit louter amateurs en nieuwe lingen bestaande ploegen van „Swift", „Le Champion", „De Spartaan", het Halfwegse ,.De Bataaf" met kopman Krijn Post en al die andere niet genoemde verenigingen. Het debuterende „Kennemerland" kan met zijn amateurs: Henk Kuitwaard, Dirk de Ruiter, Frans Stroomer, Henk de Droog en haar nieuwelingen Toon Beentjes en Ab Geldermans een goed figuur slaan op dit tweede plan. Voorwedstrijden Als aanvulling van het clubkampioen schap zal vooraf één wedstrijd voor nieu welingen en één wedstrijd voor veteranen worden gehouden. Voor de nationale nieuwelingen wedstrijd over vijftig kilometer komt een geselec teerd veld jongeren aan de start. Haarlems hoop in deze wedstrijd is gevestigd op de succesvolle Piet Steenvoorden. Bij de veteranen, die evens een wedstrijd over vijftig kilometer rijden om „De Vete ranen Ere-beker" is de nu 45-jarige Haar lemmer Ben van Dijk favoriet. De nieuwelingen starten om tien minuten over tien aan de Bootenlaan en de vete ranen om kwart over tien. Janus van der Zande sturen van diverse steden aanmerkelijk te verkleinen. Onze Oostenrijkse zegsman bleef echter ondanks alles bijzonder enthousiast. Waarom kon hij eigenlijk zelf niet precies zeggen, 't Gaat om een sport gebeurtenis zoals wij er niet gauw een tweede zullen krijgen, zei hij, en daar moeten als het goed is heel wat andere belangen voor wijken. We hopen het voor hem, maar moeten het eerst nog zien. Intussen gaat echter het zoete gefluit van andere steden voort. We zullen rustig afwachten. 1960 is nog zo ver weg en er kan nog zo veel gebeu ren. Innsbruck wacht echter in span ning en met de bewoners van die stad alle sportieve Tirolers. JANUS VAN DER ZANDE is Zondag jongstleden marathonkampioen van Nederland geworden. Hij was de eerst- aankomende Nederlander in de marathon, die met buitenlandse deelneming in En schedé werd gehouden. Kampioen van Nederland? Eigenlijk niet, zo meent een lezer. Tijdens de race ongeveer vijftien kilometer voor de finish kreeg Van der Zande last van kramp en liet zich aan de kant van de weg masseren. Bo vendien kreeg hij drinken aangeboden om weer op krachten te komen. Een handelwijze, die tijdens een mara thon verboden was, waarom Van der Zande dus gediskwalificeerd diende te worden. Nu deed zich het feit voor dat bij de jury geen protest binnenkwam, waardoor Van de Zande dus wel kam pioen van Nederland werd. Een titel, zo zei de lezer, die hem eigenlijk niet toe komt en die hij bij het uitblijven van het protest had moeten weigeren. We kunnen het er volkomen mee eens zijn, maar laten de rest graag aan Janus en eventueel de K.N.A.U. over. HL K. ADVERTENTIE TeddygevoerdeWindbreakers Van de gelegenheid dat zij voor of na het wereldhockeytournooi voor dames (28 September t.m. 11 October in Folkestone) in Europa vertoeven, zullen de elftallen van Zuid-Afrika, Nieuw-Zeeland en Australië gebruik maken door o.a. enkele wedstrijden in ons land te komen spelen. Het programma voor dit bezoek luidt: 23 September, Enschedé: Nederland Zuid-Afrika; 26 September, Den Haag: Haags elftal—Zuid-Afrika: 17 October, Den Haag: Nederlandse A/B-combinatie— Nieuw-Zeeland; 18 October, Bussum: Goois elftalNieuw-Zeeland; 21 October, Gro ningen: Noordelijk elftal—Nieuw-Zeeland; 18 November, Bloemendaal: Haarlem/Am sterdam-combinatieAustralië; 21 Novem ber, Den Haag: NederlandAustralië; 22 November, Venlo: Zuidelijk elftal—Austra lië. Het Nederlands dames-elftal staan dus, naast de wedstrijden in het tournooi in Engeland, nog twee extra officiële inter land-ontmoetingen te wachten. Het Zuid- Afrikaanse elftal, dat op het overablik met veel succes door Denemarken teert, en dat als sterkste elftal van de bezoekende teams kan worden beschouwd, zal reeds Zondag m ons land aankomen.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7