Castella-Vaatwas Agenda voor Haarlem f^attenhupg Hoge huurpeil nieuw probleem bij verdeling van woonruimte JEUK D.D.D. Clark Gable zal hier drie weken blijven blinkender vaat en zachtere handen! Regeringsorders voor Fokker verliesgevend Prof. dr. A. D. Fokker 25 jaar hoogleraar te Leiden Kleine Wfece/c/ Misverstand Eerste bus Amsterdam- Den Haag op 19 October DONDERDAG 24 SEPTEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT F/7til over de bevrijding „S 14" moet met aanloopserie in productie komen Winkelsluitingswet overtreden? Kerkelijk Nieuws Amsterdamse voor nader onderzoek ingesloten Oostenrijker reed met auto het Spaarne in Duizendste bezoekster expositie in Vleeshal Filippo's bouwmaterialenhandel is N.V. geworden Het natte Nederlandse weer kan in de komende weken de produetiestaf der M.G.M. lelijk parten spelen. De nieuwe film „The true and the brave", die de M.G.M. aan het vervaardigen is, behandelt namelijk de periode 19431944 en met name de bevrijding van ons land. De bui tenopnamen moeten dan ook grotendeels in Nederland vervaardigd worden. Daar de film in kleuren wordt opgenomen is zonneschijn een eerste vereiste.... „Ik verwacht, dat ik drie weken hier zal blijven," vertelde de filmster Clark Gable dan ook Woensdag na zijn aankomst in het Amstel hötel te Amsterdam. „Maar als de zon achter de wolken blijft, zal het langer duren." Desgevraagd vertelde Gable, dat hij de hoofdrol zal spelen en wel die van een Nederlands officier van de geheime dienst, genaamd kolonel De Winter. In het begin van de film zal men hem als illegaal wer ker in Nederland zien opereren Hij wordt gevangen genomen door de Duitsers, ont snapt naar Engeland en keert later in ge allieerd uniform met de troepen, die het Zuiden van ons land bevrijden terug. Ook de slag om Arnhem vormt een onderdeel van de film. Zijn tegenspeelster zal zijn Lana Turner, die als Nederlands onderwijzeres aanvan kelijk onder verdenking staat, van colla boratie met de bezetters. Later blijkt, dat zij een actieve rol in de illegaliteit heeft gespeeld. Een derde belangrijke rol zal worden vervuld door Victor Mature. De rijksvoorlichtingsdienst verleent de Amerikanen de noodzakelijke medewer king. Zo stelt de overheid documentatie materiaal van het Rijksinstituut voor Oor logsdocumentatie beschikbaar en zo is de Amerikanen een liaison-officier ter be schikking gesteld die het contact legt met de officiële en semi-officiële Nederlandse technische en artistieke instanties. Even eens zullen het Nederlandse bedrijfsleven en Nederlandse technische en artistieke krachten worden ingeschakeld. In totaal zullen ongeveer 2000 Neder landse figuranten in de film meespelen. De opnamen zullen geschieden op het Marktplein te Maastricht in de kerk O. L. ADVERTENTIE Per pak 25 cent Dubbel pak 45 cent DONDERDAG 24 SEPTEMBER Stadsschouwburg: „De familie Kegge", Kon. Lett. Ver. „J. J. Cremer", 8 uur. Vlees hal: „Haarlemse architecten exposeren", 7—10 uur. Lido: „Baai der hartstocht", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „Het gevloekte zeilschip", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „Achter gesloten gordijnen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Minerva: „For men only", 18 jaar, 3.15 uur. Rembrandt: „Somebody loves me", alle leeft., 7 en 9.15 uur. Palace: „Op het scherp van de snede", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Hoera, ik ben papa!", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 25 SEPTEMBER Kloppersingelkerk: Prof. G. Wisse over „De Woudezel in Abraham's tent", 8 uur. Lange Veerstraat 16: ..Dante's Goddelijke Comedie", door B. v. d. Meer, 8 u. Bioscopen: Nieuw programma. De Vleeshal: Haarlemse architecten exposeren, 1—5, 710 uur. Clark Gable na zijn aankomst op Schiphol. De vrouwelijke douane-beambte was de eerste, die de gevierde filmster om een handtekening vroeg. Vrouwe Sterre der Zee te Maastricht, op het Marktplein te Sittard, in de Betuwe, op het Jansplein te Arnhem, op de markt te Delft, op het vliegveld Ypenburg, te Mon nikendam, in kasteel Nijenrode en te Nes in Friesland. De bedrijfswinst van de Koninklijke Nederlandse Vliegtuigenfabriek Fokker N.V. te Amsterdam is gedurende 1952 ge stegen van 2.040.640 tot 2.810.427. Na afschrijvingen, extra afschrijvingen en reservering voor belasting, resteert een winstsaldo' van 169.899. Voorgesteld wordt een dividend van 5 percent op de preferente en 6 percent op de gewone aan delen (vorig jaar beide nihil). De resultaten, die de directie „niet on bevredigend" noemt, zouden er nog beter hebben uitgezien, indien niet reeds was geresërveerd voor het te verwachten ver lies op de regeringsopdracht voor de ver vaardiging van twintig S-14 vliegtuigen. Deze opdracht, hoewel verliesgevend, is aanvaard, omdat het in de productie komen met een aanloopserie van het grootste be lang moet worden geacht in verband met de kansen op verwerving van buitenland se orders op dit vliegtuigtype. Het verslag memoreert de in April ge nomen beslissing over het type straaljager, dat bestemd is om de Meteors van de Nederlandse en Belgische luchtmacht aan te vullen en te vervangen. Het aandeel van Fokker in de productie van de hiervoor gekozen Hawker „Hunter" zal in de eerst komende jaren de grondslag vormen voor de bedrijfsbezetting. Een gedeelte valt toe aan de Belgische vliegtuigindustrie. Fokker zal het werk verrichten in samenwerking met Aviolanda en de Schelde. Deze op dracht wordt van zeer groot belang ge acht, omdat zij de eerste „offshore-procu- rement" order van Amerika voor vliegtui gen van Europese ontwerpen omvat binnen de West-Europese verdedigingsorganisatie. Succes van „S 11" in Italië Voorts herinnert het verslag aan de op richting van een Braziliaanse onderneming, „de Fokker Industrial Aeronautica S.A.". Hier zullen series van de Fokker S-ll, S-12 en S-14 vliegtuigen in licentie worden ge bouwd. De licentiebouw van de S-ll door een tweetal Italiaanse fabrieken heeft een zeer bevredigend verloop. De Italiaanse luchtmacht heeft reeds een groot aantal dezer toestellen in gebruik. De radar-antennes, die in opdracht van de N.V. Hollandse Signaal Apparaten wor den gebouwd, vormen een steeds belang rijker nevenproduct. Met de Fairchild and Airplane Corporation te Hagerstown is een overeenkomst gesloten, waarin over en weer bepaalde rechten zijn vastgelegd. Van de Bell Aircraft Corporation verwierf Fok ker de vertegenwoordiging van haar héli- coptères voor Nederland. De personeels bezetting van het bedrijf is in het verslag jaar van 1865 tot 2040 man gestegen. Zaterdag 26 September is het vijfen twintig jaar geleden, dat prof. dr. A. D. Fok ker te Beekbergen (tot voor kort woonach tig te Overveen) benoemd werd tot bij zonder hoogleraar vanwege de Teylers Stichting te Haarlem aan de Rijks Univer siteit te Leiden. De aanstaande jubilaris werd op 17 Augustus 1887 te Buitenzorg geboren; zijn vader was president van de factorij dei- Nederlandse Handel Maatschappij te Ba tavia. In 1894 repatrieerde de familie Fokker en zij vestigde zich in Den Haag. De jonge Fokker doorliep de lagere school en de HBS aldaar; vervolgens studeerde hij in 1904 en 1905 aan de Technische Ho geschool te Delft voor mijningenieur, in 1905 en 1906 Latijn en Grieks bij dr. Van Aalst te Den Haag, van 1906 tot 1913 wis er). natuurkunde en in laatstgenoemd jaar promoveerde hij bij prof. dr. H. A. Lorentz te Leiden. Dr. Fokker werkte in 1913 en 1914 bij prof. A. Einstein te Zürich en prof. E. Rutherford te Manchester. Tijdens de mobilisatie werd dr. Fokker ingedeeld bij het vierde regiment infan terie te Leiden. Aan de universiteit aldaar was hij tevens werkzaam als privaat docent in de natuurkunde. Van 1917 tot 1919 was hij assistent in theoretische na tuurkunde te Leiden, waarna hij tot 1921 voor herstel van gezondheid naar Arosa in Zwitserland vertrok. Teruggekeerd in ons land was hij twee jaar leraar aan het gym nasium te Delft en van 1923 tot 1927 hoog leraar aan de Technische Hogeschool aldaar. Prof. dr. Fokker was daarna een jaar werkzaam als conservator van het Natuur kundig Laboratorium van Teylers Stich ting te Haarlem en werd toen, op initiatief van prof. dr. Lorentz benoemd tot bijzon der hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden en na diens overlijden diens opvol ger als curator van het natuurkundig labo ratorium van Teylers Stichting. Op 26 September 1928 aanvaardde hij het ambt van bijzonder hoogleraar met een rede over „Natuurkundige concepties van buitennatuurkundig belang." Prof. dr. Fokker is een erkende autori teit op het gebied der accoustiek en heeft vele malen proeven genomen met klank- sterkten, onder andere in de Grote Kerk en op 't terrein van H.F.C. Verder hebben ziin vernuft en werkkracht op het gebied der geluidsleer meermalen verrassende resultaten bereikt. Dat li ij ook belangstel ling heeft voor en kennis van de muziek is in de afgelopen jaren gebleken. Hij heeft uit wiskundig exacte toonsafstanden de gewone muziek gebruikt die, behalve do octaven, niet een aantal nieuwe Boekhandelaar liet lezingen houden in zijn winkel Een boekhandelaai- te Utrecht, de heer C. L„ laat reeds sinds vele jaren bekende schrijvers lezingen houden over litteraire onderwerpen. Deze lezingen werden na sluitingstijd in de winkel gehouden. In het begin van dit jaar maakte de politie pro cesverbaal cp wegens overtreding van de Winkelsluitingswet. De economische poli tierechter te Utrecht achtte de overtreding bewezen, doch ontsloeg de heer L. van alle rechtsvervolging. Van dit vonnis ging de officier in hoger beroep. Woensdag behandelde het- ge rechtshof te Amsterdam deze zaak. De heer I.. verklaarde dat deze cultu rele bijeenkomsten hem f 1000 per jaar kosten. Hij ontkende uit reclame-motie ven te hebben gehandeld. De procureur-gen ei-aal was van oordeel, dat de 100 a 200 mensen, die bij de lezin gen in de winkel aanwezig waren, niet als besloten kring konden worden beschouwd en dat de bijeenkomsten niet buiten de commerciële sfeer gehouden kunnen wor den. Zij zijn automatische reclame voor de boekhandel. Waarom laat de heer L. de lezingen niet op een andere plaats houden? zo vroeg de procureur-generaal, die een arrest van de Hoge Raad aanhaalde, waar bij een firma was veroordeeld, die een modeshow had gegeven in een achter de winkel gelegen ruimte. Tenslotte requi- reerde hij f 3 boete. De raadsman, mr. F. P. van Ravenswaay, noemde de bijeenkomsten „een moderne Mulder-kring". De vergelijking met de modeshow gaat mank, omdat deze een zui ver commercieel doel had. De heer L. streefde echter slechts culturele doelein den na. Pleiter vroeg vrijspraak, subsidiair ontslag van rechtsvervolging. .-5 Het hof zal op October uitspraak doen. Ned. Herv. kerk Beroepen te Dirksland A. A. Koolhaas te Amersfoort; te Harlingen J. M. de Vries te Strijen. Bedankt voor Veen (N.Br.) (toez.) H. Goedhart te Middelharnis. Beroepen te Hasselt G. M. v. Dieren te Ede; te Wijckel (2e keer) D. Kramer te Roden. Geref. gemeenten Bedankt voor Vlaardingen J. W. Kersten te Genemuiden. Ds. W. E. van Duin f In de ouderdom van 69 jaar is te Putten overleden ds. W. E. v. Duin, emeritus pre dikant der Ned. Herv. kerk. Hij aan vaardde in 1909 het predikambt bij de „toongeslachten" samengesteld en een orgel j Geref. kerk Van Ouddorp en diende de doen construeren, waarin die tot klinken j kerken van Bolnes, Bleiswijk en Haarlem- gebracht kunnen worden. Het orgel is in 1952 in gebruik genomen en regelmatig worden er in Teylers Stichting bespelingen op gegeven. Het'jubileum zal Zaterdag niet gevierd worden, aangezien prof. dr. Fokker op het ogenblik met vacantie in Zwitserland ver toeft; mermeer-O.Z., waar hij om zijn meegaan met dr. J. G. Geelkerken met de Geref. kerken in conflict kwam. De Particuliere synode van Noordholland ontzette hem in Dec. 1926 uit zijn ambt. Ds. van Duin werd predikant bij de Geref. kerken in Hersteld Verband, eerst te Amsterdam-Z., later te Amsterdam-W. ADVERTENTIE Woensdag werd de nationale tentoonstelling van aardappelen, groenten, fruit, bloemen en aanverwante artikelen „De schakels tussen tuin en tafel" geopend. Deze tentoon stelling wordt tot 30 September in de jaarbeursgebouwen te Utrecht gehouden. Een prachtige stand trok de belangstelling van de genodigden. Paskleding bster dan Maatkleding! COLBERT COSTUUMS 1 70.- SPORT COLBERTS 76.50 neder! Tl SOIE-AGENCY GROTE HOUTSTRAAT - HAARLEM „Nu de cijfers aantonen, dat 1952 geen sterker toename van het saldo van de in geschreven en geholpen woonruimtebehoe- venden te zien geeft, zou er reden zijn de gedurende de laatste jaren wel haast tot gewoonte geworden pessimistische toon van het jaan'crslag te herzien, ware het niet, dat het hoge huurpeil van de nieuw gebouwde woningwetwoningen een nieuw probleem dreigt te worden", aldus merki de heer II. Hazevoet, hoofd van het Ge meentelijk bureau voor Huisvesting in het verslag over 1952 Was het cot duver mogelijk de financieel zwakkeren te helpen door „opschuiving", dit wil zeggen door het toewijzen van nieuwe woningen aan gezinshoofden, die qua bewoning en inkomen daarvoor in aanmerking kwamen doch niet dringend woningbehoevend waren, zodat cie vrij gekomen goedkope woning door een finan cieel zwakkere woningbehoevende kon worden bezet, thans reeds stuit men bij het aanbieden van nieuwe woningen op ge gronde bezwaren met betrekking tot het huurpeil, aldus vervolgt de heer Hazevoet. Een huurverschil van f 4 tot f 5 per week vormt bij een inkomen van b.v. f 50 per week een zodanige belasting, dat de voor delen, die een moderne flat biedt, er niet door gecompenseerd worden. Bij de toe wijzing van de speciaal voor gedernobili- seerden gebouwde woningen moesten en kele de hun aangeboden duplexwoning weigeren. Dit verschijnsel verzwaart de taak van het met de woonruimtedistri butie belaste apparaat. Een ander probleem, aan de oplossing waarvan ernstige aandacht moet worden geschonken, is het vraagstuk der krotop ruiming. In 1952 werden 46 percelen onbe woonbaar verklaard. Aan het einde van 1952 waren hiervan nog 29 percelen be woond. Aan de directeur van de Gemeentelijke Gezondheidsdienst werd in 277 (244) gevallen verzocht, advies uit te brengen in zake klachten betreffende woontoestanden, die gevaar voor de gezondheid zouden op leveren. 195 van de klachten werden ge grond verklaard, li gevallen werden on der de groep „onhoudbare gevallen met medische indicatie" en 184 gevallen onder de groep „zeer urgente gevallen met medi sche indicatie" ondergebracht. Van de groep „onhoudbare gevallen met medische indicatie" werden in 1952 11 gezinnen ge holpen. Van de groep ..zeer urgente geval len met medische indicatie" werden in 1952 .1.47 gevallen geholpen. Het aantal bezoekers aan het bureau bedroeg in 1952: 13.621 (12.933). Uitgereikt zijn 4601 (4709) vergunningen, waarvan 909 voor inwoning, 1086 voor zelfstandige inwoning, 883 zelfstandige maandwonang. 1310 zelfstandige weekwoning, 264 zelf standig gedeelte en 149 verlenging van du plexwoning. Afgewezen werden 896 (v.j. 1008) aanvragen, waarvan 647 voor inwo ning en 249 voor zelfstandige inwoning. Op 31 December 1952 stonden 259 on- Mijn kleine zoon komt met een verdwaasd gezicht uit school en sluipt als op eieren naar zijn kamertje. Er is iets niet in de haak, dat is met klompen aan te voelen. De vrindjes komen tevergeefs met hun voetbal aan de deur, de kleine man daarboven heeft ernstiger bezigheden. Het kan zijn dat een reken kundig of taai-probleem op school hem zodanig gepakt heeft, dat hij in eenzaamheid nog eens de facetten ervan wil bestuderen, om een oplos sing te vinden en wellicht een nieuwe ontdekking te doen doch het kan ook zijn dat hij strafregels moet schrij ven. Het schrijven van straf regels wil ik geenszins ver oordelen. Het is een vorm van penitentie, die tegelijk ver rijkend werkt, omdat het ge durig herhalen en neerschrij ven van dezelfde vrome ver maning de zin ervan in het geheugen grift, en tot navol ging suggereert. Het is enkel zo betreurenswaardig, dat het schrijven van strafregels door gaans dient te geschieden op een tijdstip, waarop men niet zozeer van binnenuit de nei ging voelt om vermaningen ter harte te nemen, doch meer om een hartig en onbezorgd par tijtje te spelen. Ik herinner me uit mijn jonge jaren deze jammerlijke samenloop van omstandighe den levendig. Er waren mo menten waarop ge van harte peinsde: Ik zou willen dat ik nu een aardige, zinrijke straf- règel vijfhonderd keren zou moeten overschrijven. Die mo menten waren zeldzaam, doch nooit vielen zij samen met de werkelijke opdracht tot spoe digste inlevering van de vijf honderd. Ge weet toch dat er eens een jongetje geweest is, dat op een 'druilerige, tot niets bruikbare Woensdagmiddag onverplicht vijfhonderd malen schreef: Ik moet opletten omdat dit de stereotiepe strafzin was die zijn meester placht uit te de len? En dat hij enkele weken later werkelijk deze zin volle vermaning als straf werk op te schrijven kreeg, doch slechts twee-honderd vijftig malen En dat hij toen in zijn verwarring van het ogenblik opstond en de meester vroeg, of die misschien terughad van vijfhonderd? Daaruit blijkt, dat er reeds in het verleden pogingen wer den gedaan om de ontijdigheid van strafwerk te ontzenuwen, en de plicht gelijk te schake len, met de gelegenheid. Mijn kleine zoon was nog niet begonnen. Hij zat droevig door het raam te staren met tien maagdelijke blocnote-vel len voor zich en in zijn kleine hand twee potloden tegelijk. Die kleine hand werkte op mijn gemoed. Ongetwijfeld hadden die smalle, ietwat groezelige vingers zich ver heugd op het harde, genoeg lijke spel met de leren bal, en niet durven denken dat zij die zelfde middag, toen zon en voetbalveld lokten, de kramp zouden krijgen van schrijven, alsmaar schrijven,alsmaar het zelfde schrijven. ff[L-h Wat moet ge neerpennen, en hoeveel? vroeg ik hem. Hij dreunde de fraaie volzin op, die hij driehonderd keren zou moeten neerkladderen. Als het lukte met de twee potlo den in een hand, zou hij ze toch nog honderdvijftig maal moeten herhalen. En de vrind jes voetbalden! De strafregel was een ver maning die mij hogelijk ver baasde. Ik wist dat hij op een progressieve school was, waar moeite werd gedaan om de kinderen op het volle leven voor te bereiden. Ik kende zijn strenge juffrouw, die alles van het leven wist en dacht dat zij ook datgene wist wat zij on mogelijk weten kon. Maar deze regel was uitzonderlijk door leefd, verbazingwekkend voor uitstrevend en wonderlijk vol wassen van inhoud. Het zou een regel kunnen zijn die een groot mens zelfs nog tot zelf inkeer en nadenken zou kun nen brengen. Dat is aardig, dacht ik. Een vermaning die de jongen ook in zijn later leven nog zeer te pas zal komen. Een goede school, dacht ik. Ze weten daar vooruit te zien en ze zijn breed genoeg van begrip om de dingen des levens ronduit in het licht te plaatsen zonder er geheimzinnige, sprookjes achtige sluiers overheen te hangen. Ik zou er zélf nog wel plezier in hebben om dat driehonderd malen neer te schrijven. Wel? Waarom zóu ik het niet doen? Dit is het moment, waarop straf schrijven mij ge legen komt. De jongen heeft andere, prettiger bezigheden die op hem wachten. De be doeling van deze inhoudrijke volzin zou hij later nog wel eens kunnen ervaren. Voet ballen is een nuttig tijdver drijf. Het wordt herfst. Bij slecht weer valt er niet te voetballen. Hij moet van de buitenlucht profiteren zo lang het nog kan. Ga maar, jongen, zeg ik. Ik zal netjes en een weinig ha- nepoterig schrijven. Het heeft niets om het lijf. Ge hebt al genoeg straf gehad door de vrees dat deze middag verlo ren zou gaan. En hij ging. Met sprongen en blijde gebaren. Bij de schemering kwam hij terug, vermoeid en blozend, koud en gelukkig. De vellen met strafregels lagen klaar op zijn bed, om morgenochtend te worden meegenomen. Een kleine bedriegerij om bestwil. Maar toen hij verheugd de papieren doorbladerde om te genieten van het werk dat af was gekomen zonder het verlies van zijn kostelijke middag, zakte zijn vreugde ineen als een mislukte pud ding. Het is fout, zei hij ongeluk kig en verschrikt, het is alle maal fout. Dit heb ik niet moeten schrijven. Het was niet: Je moet altijd doen wat je vrouw zegt. Ge moet me verkeerd verstaan hebben. Je moet altijd doen wat juf frouw zegt, heb ik gezegd. Als ik het niet dacht, zei ik. Maar hij zette zich zwijgend en met misprijzen tot schrij ven. J. ,uj houdbare gevallen ingeschreven en 1607 zeer urgente gevallen (diversen 945, rijks ambtenaren 254, met medische indicatie 335, gedemobiliseerden 33 en leerkrachten 20). Er waren 179 gegadigden voor huisjes voor ouden van dagen en voor de inter- locale woningcentrale hebben zich 87 ge zinnen ingeschreven; 31 gezinnen zijn ge slaagd. Naar aanleiding van ons bericht over een winkelier, die aangifte heeft gedaan van vermissing van een pakket, inhouden de 12 graslinnen slopen, 2 flanellen heren hemden en een wollen deken contra een onbekende vrouw, die tweemaal in de win kel was geweest zonder iets te kopen, wordt thans medegedeeld, dat het in deze ingestelde onderzoek heeft geleid tot aan houding van G. B. G.-D. uit Amsterdam. De winkelier herkende in de aangehoude ne de door hem bedoelde vrouw. Bij haar verhoor bekende zij, wel in de zaak van de winkelier te Haarlem te zijn geweest, doch ontkende de diefstal van de textielgoede- ren. In haar woning werd echter een sloop aangetroffen, die soortgelijk was als door cle winkelier werd vermist. Daarom is de aangehoudene voor nader onderzoek inge sloten. Des nachts om half één is een personen auto. ongeveer ter hoogte van de Dam straat, tengevolge van het slechte weer en de plaatselijke onbekendheid van de be stuurder, het Spaarne ingereden. De be stuurder, de 37-jarige Oostenrijker R. M., was in de mening dat hij, komende uit de Damstraat, door rechtuit te rijden op de weg zou komen die naar Amsterdam voert. De bestuurder en zijn echtgenote kwamen met de schrik vrij. De auto lag met de voorzijde tot het tweede portier in het wa ter. Nadat de auto uit het water was ge haald bleek deze slechts weinig te zijn be schadigd. Woensdagavond werd de duizendste be zoekster van de tentoonstelling „Haarlem se architecten exposeren" in de Vleeshal begroet. Zij was mejuffrouw P. van der Spek te Haarlem. Een lid van de tentoon stellingscommissie heeft haar toegesproken en een boek over architectuur aangeboden. Opgericht is de F. Filippo's bouwmaterialen handel N-V. te Haarlem, ten doel hebbend de handel in bouwmaterialen en de handel in en het administreren van onroerende goe deren, enz- Het maatschappelijk kapitaal be draagt 500.000, verdeeld in 500 aandelen van 1000. Geplaatst zijn 200 aandelen; volstor ting geschiedt door inbreng van contanten en het vroegere bedrijf F. Filippo, bouwmate rialen te Haarlem. Directeur is de heer F. Filippo. ADVERTENTIE Niet krabben. De helder vloei bare D.D.D. kalmeert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziektekiemen, geneest tot diep in de huidporiën, GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN L GliCp lit Ai C UUIU|UU U-U De Nederlandse Spoorwegen zullen de autobusdienst, tussen Amsterdam en Den Haag waarvoor, zoals wij Zaterdag mede deelden, door de commissie Vergunningen Personenvervoer vergunning is verleend, openen op Maandag 19 October. Op werk dagen zal in beide richtingen van halfze ven des morgens tot elf uur des avonds een half uur dienst worden gereden. Op Zondagen zal om het uur een bus rijden, van Amsterdam van 8.30 tot 22.30 en een laatste rit om 23 uur, van Den Haag van 8 tot 23 uur. Het begin en eind punt van deze busdienst te Amsterdam worden gevestigd op het Surinameplein en dat te Den Haag op het Savornin Loman- plein. Te Amsterdam zal voorts worden gestopt op het Hoofddorpplein en te Den Haag op de Johan de Witlaan nabij het Gemeentemuseum en op de Van Alke- madelaan nabij de Wassenaarseweg. Het tarief voor de busdienst Amsterdam Den Haag v.v. zal gelijk zijn aan dat voor de trein in de relatie Amsterdam-Den Haag. Voor de autobusdienst zullen evenwei speciale enkele reis- en retourbiljetten en trajectabonnemenskaarten gelden. De hou ders van algemene abonnementskaarten der Nederlandse Spoorwegen zullen in de relatie Amsterdam Den Haag zowel van de treinen als van de autobussen gebruik kunnen maken.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5