Frankrijk wil Sovjets garanties tegen Duits militarisme geven Geen gouden ster voor Saarland fi Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Verdwenen? Wervelstormen raasden over Japan, Vietnam; talloze doden Speciaal tegen gewelddadige wijziging huidige Duitse grenzen Duitsers tegen nieutve Europese vlag Voorstel tot Europese Saar-conferentie Malenkov zuivert regering van Georgië Duitser in Frankrijk verdacht van massamoord Het woord is aan Overleg over loonsverhoging Morgen iets meer wind Beraad in V.S over nieuwe wapenen Supermarine Swift breekt Duke's record Deskundigen spreken met partijen Volgende week begint proces tegen Mossadeq Weerrapporten J 68e JAARGANG No 67 ZATERDAG 26 SEPTEMBER 1953 297e JAARGANG No 220 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 ;zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Kedactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Darciiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE OPSCHUDDING over de veronder stelde verdwijning van Lawrenti Beria uit Rusland duurt voort. Vooral in Amerika. Hij zou dan in Spanje vertoeven en van daar uit zijn voorstel hebben gezonden of liever: doen zenden om de Ameri kanen allerlei dingen mee te delen, aller lei geheimen te onthullen in ruil voor een verblijfsvergunning in de Verenigde Sta ten. Maar niemand weet nog met enige zekerheid te zeggen of de man, die dit te kennen zou hebben gegeven, werkelijk Beria is. Het kan ook wel iemand zijn, die zich voor hem uitgeeft. De historie is op dit punt niet zonder voorbeelden, al is het grote publiek ze allang weer vergeten. Intussen onthoudt Moskou zich van com mentaar. Misschien heeft men in de hoofd stad der Sovjet-Unie overwogen, dat mede delingen toch niet geloofd zouden worden. Men heeft trouwens indertijd doen weten dat Beria was gevangen genomen en zou terechtstaan. Dat gebeurde in begin Juli. Het lijkt onwaarschijnlijk dat men hierop terug zou kunnen komen en een herhaling van het oude bericht zou weinig uitwerken. Mogelijk vindt men in Moskou de op schudding, die het verdwijnings-bericht heeft gewekt, trouwens niet eens zo onaan genaam. Men zou daar van mening kunnen zijn dat dergelijke uiting van nervositeit de belangrijkheid van het Russische doen en laten in de ogen van het „Westerse" publiek veeleer versterkt dan verzwakt. Men zou een zeker propagandistisch nut in de opschudding kunnen zien. De ophef, over het Beria-geval gemaakt, moet ongetwijfeld ten dele worden ver klaard door de huidige schaarste van sterk - aansprekend internationaal nieuws. Ander deels ook door de menselijke eigenschap, om zich sterker voor de lotgevallen van een (mits sinds lang opvallende) persoon lijkheid dan voor die van een menigte te interesseren. Op de vraag of het lot der volken gemoeid is bij het raadsel of Law renti Beria al dan niet ontsnapt is kan men niet anders dan ontkennend antwoor den. Het moge een belangwekkend per soonlijk geval zijn, maar daar blijft het ook bij. Er is geen enkele reden om grote gevolgen van een mogelijke verdwijning van deze man te verwachten. In zoverre verwondert de emotie in de Verenigde Sta ten, waar het publiek zich sinds de dood van Stalin aanmerkelijk minder bevreesd voor oorlogsdreiging is gaan tonen, dan ook wel enigszins. Hetgeen een ernstiger zaak mag heten is de blijkbare (tijdelijke?) verdwijning van de bereidheid aan Westerse zijde om met de Russen te gaan praten. In de laat ste weken is bij herhaling geconstateerd, dat Wysjinski in de UNO zijn vanouds bekende grimmige houding opnieuw heeft aangenomen. Daaruit af te leiden dat het openen van besprekingen met de Russen geen nut zou hebben is zeker onjuist. Er zijn zo vaak grimmige houdingen aan on derhandelingen voorafgegaan: ook aan onderhandelingen die tot goed resultaat leidden. Winston Churchill heeft indertijd voorgesteld om met een bespreking te be ginnen die niet aan een bepaalde agenda gebonden zou zijn en dus het karakter dragen van een eerste terreinverkenning. Misschien zou men moeten zeggen: van een wederzijdse personen-verkenning. Want het zijn tenslotte mensen waarvan de beslissingen afhangen. Het zijn geen partijprogams of ideologieën die met elkaar zouden spreken, maar mensen. Men zou ongetwijfeld wijzer omtrent eikaars be doelingen woi-den dan in een situatie, waarin men elkaar niet kent en alleen maar met scherpe nota's bekogelt. Welnu, dat plan is van de baan geraakt. En Chur chill, sindsdien minder gezond geworden, zal wellicht spoedig aftreden. Maar waar om zou zijn denkbeeld niet opnieuw aan de orde worden gesteld? R. P. WASHINGTON, (Reuter). Te Wash ington meent men dat er aanwijzingen zijn om zeer belangrijke beslissingen van president Eisenhower te verwachten over de ontwikkeling van atoom-, waterstof- en mogelijk nog andere nieuwe wapenen. Een woordvoerder van de commissie voor atoomenergie deelde mee, dat de commis sie uit Washington is vertrokken voor ge heime besprekingen. Dulles verklaarde nog Vrijdag, dat de regering zich zeer ernstig bezig hield met de kwestie van nieuwe wapenen. Men verwijst in dit verband naar be richten, volgens welke de Sovjet-Unie vorderingen heeft gemaakt op het stuk van de fabricage van waterstofbommen. De voorbereidingen voor de Christchurch-race zijn in volle gang. De „Ir. Damme", het toestel can de K.L.M. dat deelneemt aan de handicap-race, krijgt een goede beurt. PARIJS (United Px-ess) Frankrijk heeft besloten de Sovjet-Unie „foi'mele nieuwe waai'borgen" tegen een eventueel réveil van het Duitse militarisme aan te bieden, zo hebben hooggeplaatste Franse autoriteiten medegedeeld. Volgens die zegslieden heeft het kabinet zich accoord verklaard met een daarop ge richt plan waarover waarschijnlijk binnen kort nadere gegevens zullen worden ver- j strekt door de Franse delegatie in de Alge- I mene Vergadering van de U.N.O. in New York. Het plan, opgesteld door premier Joseph Laniel en minister van Buitenlandse Zaken Georges Bidault, beoogt de Sovjet-Unie in de gelegenheid te stellen pacten met Frankrijk te sluiten die de voorkoming van gewelddadige herziening van de huidige Duitse grenzen ten doel hebben. Genoemde kringen menen dat het plan er op is gericht: Sovjet-Russische propa- ganda-beweringen te ontzenuwen volgens welke de E.D.G. aggressief van aard is. Tegemoet te komen aan „neutrale" en andere tegen oprichting van een Europees leger gekante stromingen in Frankrijk die betogen dat het E.D.G.-project zal uitlopen op overheei-sing in West-Europa van een militair krachtig West-Duitsland dat be lust zal zijn op een nieuwe kruistocht naar het Oosten. Rekening te houden met de gerechtvaar digde Sovjet-Russische vrees dat West- Duitsland vroeg of laat de leiding zal ne men van een tegen het Sovjet-Russische blok gerichte Westelijke beweging. A.F.P. meldt: Maurice Schumann, de Franse staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, heeft in de Algemene Vergadering van de U.N.O. aan de Sovjet-Unie de ver zekering gegeven, dat een Europese ge meenschap in het geheel niet tegen dit land is gericht, doch in tegendeel een factor voi-mt, die kan bijdragen tot een interna tionale ontspanning. Op de dag, waarop de Sovjet-Unie dit zal begrijpen, aldus Schumann, zal zij Frankrijk bereid vinden met de Sovjet-Unie te zoeken naar midde len om de Europese organisatie die op zichzelf reeds een garantie tegen herleving van een aggressief militarisme inhoudt volledig te maken door een stelsel van aanvullende garanties, met name tegen gewelddadige verandering van de bestaan de grenzen. Over Indo-China zei Schumann, dat in dien de „beide mogendheden die de Viet- minh-cpstandelingen van buiten af bewa penen", bereid zijn onderhandelingen te openen, deze tijdens of na de politieke conferentie over Korea zouden kunnen worden begonnen. Deze onderhandelingen moeten tot doel hebben een einde te ma ken aan de aggressie in Indo-China en een begin te brengen van normale internatio nale betrekkingen in Azië* aldus Schu mann. Hij sprak zich uit tegen heropening van een debat over de samenstelling der po litieke conferentie over Korea, maar zeicle, dat Frankrijk al het mogelijke zou doen om India in een nabije toekomst te betrek ken bij de bestudering door de politieke conferentie van kwesties die de vrede in het Verre Oosten betreffen TOKIO (Reuter) Een van de hevigste wervelstormen uit de geschiedenis van Japan heeft Vrijdagavond de steden Osaka en Kioto geteisterd. Vervolgens trok de wervelstorm langs de kust van Honsjioe in de richting van Tokio. De politie van Tokio meldde, dat alle verbindingen met de steden in Zuid-Japan werden verbroken. Spoorlijnen, wegen en telefoonlijnen zijn door het geweld van de storm vernield. Windvlagen van 160 kilometer per uur ontwortelden bomen en vernielden tele foonlijnen en electrische leidingen in Tokio. Hedenmorgen werd gemeld dat het aan tal doden reeds tot 100 is gestegen; 148 per sonen worden vermist en 154 zijn gewond; 10.000 huizen zijn geheel of gedeeltelijk vernield. Toen de wervelstorm Tokio naderde, was de stad bijna geheel van de buitenwereld afgesloten. De telefoondienst van de politie liep vast, doordat velen vroegen, of vijan delijke bommenwerpers op weg waren «aar de stad. Het meteorologisch instituut waarschuw de voor de mogelijke vloedgolven aan de (kust van de Stille Oceaan. Voor deze wervelstorm had er in Japan een noodweer gewoed, waardoor 30.000 huizen blank kwamen te staan en 90 wer den vernield. Bij dit noodweer is één per soon om het leven gekomen en zijn er tien gewond. Volgens vliegers, die Vrijdag boven een door een wervelstorm geteisterd gebied in midden-Vietnam vlogen, zijn +alloze men sen verdronken. Volgens berichten uit de hoofdstad Hue (Annam) zijn 90 procent van de houten huizen en 60 procent van de van licht met selwerk gebouwde huizen door de over stromingen, waarmee de wervelstorm ge paard ging, meegesleurd. Een spoorbaan is over honderden meters door het water vernield. De Franse en Vietnamese strijdkrachten zijn bezig met het organiseren van het red dingswerk. Een woordvoerder van het Franse opper bevel te Saigon raamde hedenochtend het aantal slechtoffers onder de burgerbevol king een honderdtal doden en vermisten. De militaire verliezen noemde hij zeer laag. De aangérichte schade is aanzienlijk. De te velde staande oogst en voorraden rijst zijn verloren gegaan. Een zware tropische storm, die reeds bij na twee dagen woedt in de Golf van Mexico, trekt in de richting van de kust van de Amerikaanse staat Florida. STRAATSBURG (A.N.P.) Vrijdag ochtend heeft de Nederlandse afgevaardig de, mr. Van der Goes van Naters. zijn voorstellen om tot een Europese oplossing van het Saar-vraagstuk te komen, in de Straatsburgse vergadering verdedigd. Zijn door de politieke commissie overgenomen voorstel is, het probleem aan te pakken in een grote conferentie, waaraan zes West- Europese landen, de Verenigde Staten, Engeland en de Europese instellingen zou den deelnemen, wanneer het overleg tus sen Frankrijk en Duitsland geen succes zou hebben. Het Saar-debat wordt nog voortgezet. Het werd voorafgegaan door een nieuwe demonstratie van de Duitse gevoeligheden ten aanzien van de Saar. Toen de Assem- blée besloot een blauwe vlag met 15 gou den sterren als haar nieuwe embleem te aanvaarden, stemden de Duitsers in ge sloten front tegen, omdat de Saar volgens hen geen natie is en daarom geen recht op een gouden ster kon doen gelden. Vrijdagavond heeft de Assemblée de door de Nederlandse rapporteur mr. Van der Goes van Naters uitgewerkte voorstellen inzake het Saar-probleem aanvaard met 84 tegen 8 stemmen en 2 onthoudingen. Deze voorstellen raakten niet de kern van het probleem zelf, doch slechts de procedure die gevolgd zou kunnen worden voor een inschakeling van de Raad van Europa bij de verdere behandeling. Voor eerst heeft de vergadering de diplomatie in Parijs en Bonn weer het woord gegeven. Begin van het volgende jaar zou dan een speciale conferentie woi-den bijeengeroepen van vertegenwoordigers van de belangheb bende landen: De zes landen van „Klein Europa", Engeland, de Verenigde Staten en natuurlijk het Saar-gebied zelf en boven dien de uitvoerende organen van de „Europese gemeenschap". De vergadering besloot tot het uitstel van een behandeling van het probleem zelf, nadat opnieuw rechtstreekse ondei'hande- lingen tussen de betrokken hoofdsteden in uitzicht waren gesteld. Dat het plan van actie dat Vrijdag in Straatsburg werd op gesteld evenwel op bedenkingen bij de regeringen zal stuiten, liet de woordvoerder van de Britse regering, Anthony Nutting, al duidelijk blijken. Bij alle waardering voor het grote werk, dat mr. Van der Goes van Naters door het opstellen van zijn rap port heeft verricht en dat ook bij de diplo matieke onderhandelingen diensten zou kunnen bewijzen, maakte Nutting duide lijk, dat hij zich als minister nog niet aan de voorgestelde procedure kon binden. Hij achtte het uiterst twijfelachtig of een grote internationale conferentie mr. Van der Goes van Natei's sprak van 40 tot 60 man een goed forum voor besprekingen over het delicate onderwerp zou zijn. Hij prefereerde een kleine conferentie, maar wilde daarmee niet bij voorbaat een veto over het plan der vergadering uitspreken. Bovendien moet zulk een kleine confe rentie op regeringsniveau blijven, terwijl de Straatsburgse Vergadering hoogstens door haar secretaris-generaal vertegen woordigd zou kunnen worden. Alleen de Duitse socialisten stemden tegen het voorstel. Voor alle overige Duit sers gaf de heer Gei-stemaier zijn volle in stemming aan het plan. Ook twee afge vaardigden van het Saar-gebied hadden dat gedaan. Een der Franse afgevaardig- den, de Gaullist Pinton, onthield zich van stemming. In alle redevoeringen werd de Saar de toetssteen voor de Europese solidariteit genoemd. Vandaag zal de Raadgevende Vergade ring beslissen over de aanbeveling van de politieke commissie, die is opgesteld naar aanleiding van de debatten over het rap port-Spaak over de politieke toestand. LONDEN, (Reuter). Radio-Tiflis heeft Vrijdag nieuwe wijzigingen in de regering van de Sovjet-regering Georgië, waar enige dagen geleden premier Ba- kradze werd ontslagen omdat hij een „aan hanger van Beria" was, bekend gemaakt. Blijkens de bekendmaking zijn de mi nisters van Landbouw, M. Baramia van Cultuur, V. I. Tsjiaureli en van Onderwijs R. K. Tsoeloekidze, vervangen door P. Georgadze, K. I. Goeria en G. N. Tsjev- ladze. Er werd geen reden voor deze wij zigingen gegeven. De ontslagen minister van Landbouw, Baramia, werd andex-half jaar geleden uit het presidium van de opperste Sovjet in Georgië gestoten wegens „bourgeois natio nalisme". In April van dit jaar, toen Ba- kradze het premierschap herwon, dat hij in 1951 had verloren, werd ook Baramia in ere hersteld. De twee andere nu ont slagen ministers kregen eveneens in April hun portefeuilles. De nieuwe ministers worden als onvoor waardelijke aanhangers van Malenkov be schouwd. Hoewel radio-Tiflis geen recht streeks verband legde tussen de regerings wijzigingen en de val van Beria, schijnen, aldus Reuter, de nieuwe maatregelen er op te duiden, dat Malenkov vastbesloten is, alle invloed van Beria in Georgië te doen verdwijnen. DRAGUIGNAN. (Reuter). De Franse politie heeft Dinsdag bij Metz een Duitse fabrieksarbeider, de 57-jarige Jean Ber nard Beckers, aangehouden. Hij wordt er van verdacht een Duitse vrouw in een ri vier te hebben verdronken. In zijn huis bij Draguignan zijn de handtassen van ze ven vrouwen gevonden, zonder dat van de vrouwen een spoor te vinden is. De poli tie vermoedt, dat zij hier met een massa moordenaar te doen heeft. Becker, die getrouwd is en zes kinderen heeft, maai- thans gescheiden van zijn vrouw leeft, heeft een tijd lang in Duitse bladen huwelijks advertenties geplaatst, waarin hij voorgaf rijk te zijn en kennis making zocht met „een eenzame, niet on bemiddelde vrouw van 40 tot 50 jaar". De politie heeft 131 antwoorden van vrouwen op Becker gevonden. Bij hem thuis vond zij zes lege koffers en zeven handtasjes. Zondag is uit een rivier in het Zuid- Franse departement Var het lijk van een Duitse vrouw opgehaald. Beckers zou be kend hebben haar in het water te hebben geduwd. CASTEL IDRIS, (Keuter). De Britse piloot Mike Lithgow heeft met een Super marine Swift" straaljager een nieuw we reldrecord gevestigd door een snelheid van 1.183 kilometer per uur te bereiken, aldus waarnemers van de Britse „Royal Aei*o Club". Het record werd verbeterd boven de woestijn nabij Castel Idris in Libië. Kort geleden had de Britse piloot Ne ville Duke met een Hawker Hunter" bo ven Engeland het record op 1.171 kilome ter per uur gebracht. De directie van Vickers Armstrong, de fabriek waar de „Supermarine Swift" is gebouwd, heeft meegedeeld, dat zij geen aanspraak op het wereldrecord zal maken, voordat de resultaten van nieuwe pogin gen, die heden zouden worden gedaan, be kend zijn. Volgens de internationale be palingen moet een verzoek om erkenning van een record binnen 48 uur worden in gediend. Technici van Vickers zijn van mening, dat de thans bereikte snelheid aanzienlijk kan worden overtroffen, omdat men moei lijkheden met de brandstofmeter had. Duits luchtverkeer Een woordvoerder van de Duitse maat schappij voor luchtverkeei-sbe'noeften (Luftag) heeft Vrijdag te Keulen ver klaard, dat het Duitse luchtverkeer in Europa met de bestelde Amerikaanse ma chines in het midden van het volgende jaar zal beginnen en dat met Noord-Amerika een jaar later. Zodra politiek het sein op veilig zal staan voor een hervatting van het Duitse luchtverkeer, zal West-Duits land met de landen, waarheen gevlogen zal worden, of die var. hun kant luchtver keer met West-Duitsland willen onderhou den, tweezijdige overeenkomsten voor het luchtverkeer sluiten. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S E. Nesbit: De ouderdom komt alleen tot de genen die hem wenken. In opdracht van de regering hebben drie deskundigen een onderzoek ingesteld ten einde enkele détails te kunnen vaststellen, waarover verschil van mening bestaat tus sen werkgevers en werknemers bij hun onderhandelingen over de looncompensatie en ongedaanmaking van de consumptiebe perking. Deze deskundigen zijn prof. mr. F. de Vries, voorzitter van de Sociaal- Econimische Raad; ir. Z. Th. Fetter, oud directeur generaal van de Arbeid, en prof. mr. P. Borst, hoogleraar aan de Vrije Uni versiteit. Deze deskundigen hebben gisteren over leg gepleegd met werkgevers en werk nemers afzonderlijk. Daarna hebben zij de stand van zaken bestudeerd en vandaag van hun bevindingen verslag gedaan aan beide partijen (werkgevers en werk nemers) opdat deze weer over deze resul taten van gedachten kunnen wisselen. Het laat zich aanzien, dat de ministerraad van Maandag het resultaat van een en ander zal bespreken. TEHERAN. (AFP) Het proces tegen de voormalige Perzische premier, dr. Mo hammed Mossadeq en diens medebeklaag- den zal Maandag of Dinsdag beginnen. De terechtzitting zal achter gesloten deuren plaats hebben. Vernomen wordt, dat de Sjah tegenover minister-president generaal Zahedi de wens zou hebben geuit het proces tegen Mossadeq zo spoedig mogelijk te laten be ginnen. Een commissie, waarin vertegenwoordi gers van het leger en van de militaire rechtspraak, benevens een rechtskundig raadgever van premier Zahedi zitting heb ben, zal Zaterdag voorbereidingen treffen voor het proces.-Behalve Mossadeq zullen voormalige leden van zijn regering en be paalde afgevaardigden, leden van het „na tionale front", dat Mossadeq steunde, te recht staan. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer in Nederland is de laatste da gen onder invloed van een hogedrukge- bied gekomen, waarvan het centrum zich beven Tsjechoslowakije bevindt. Dit hoge- drukgebied neemt nog voortdurend in be tekenis toe en beheerst het weer in grote delen van West-Europa. Op de Oceaan is de depressie activiteit weer toegenomen. Een van deze depressies beweegt in Noord-Oostelijke richting naar de omge ving van IJsland. Een koufront hiervan dringt in Oostelijke richting naar de Britse eilanden op. Verwacht mag worden dat onder invloed hiervan morgen in de loop van de dag de wind in ons land wat in kracht zal toenemen uit Zuid tot Zuid- West. Het is echter niet waarschijnlijk, dat dit front morgen voor het einde van de middag reeds regen zal kunnen veroor zaken. (van hedenmorgen 7 uur) weers- co S XJ-3 2 d toestand O1 7 Helsinki nevel WNW 1 10 1 Stockholm nevel W 2 14 0 Oslo licht bew. Z 5 11 5 Kopenhagen onbewolkt windstil 18 2 Amsterdam mist Z 3 18 0,3 Edinburgh geheel bew. WZW 2 14 1 Londen mist windstil 20 0 Luxemburg (niet opgegeven) Parijs licht bew. N 3 20 0 Bordeaux zwaar bew N 1 21 0 Grenoble zwaar bew. windstil 15 19 Nice regen NNW 4 21 6 Genève zwaar bew. NNW 1 16 1 Zürich mist ZZO 2 16 0,2 Locarno onbewolkt ZZW 1 16 29 Berlijn onbewolkt windstil 20 0 Frankfort nevel windstil 20 0 München mist windstil 18 1 Wenen nevel NW 2 18 1 Innsbruck mist windstil 16 9 Rome onbewolkt ONO 3 Minister Luns in gesprek met dr. Luis Padilla Nervo, minister van Buitenlandse Zaken van Mexico (links) en ambassadeur Nasrollah Entezam, de voorzitter van de Iraanse delegatie bij de Assemblée (rechts). Minister Luns neemt momenteel deel aan de besprekingen in de Politieke Commissie van de Veiligheidsraad. •1 Maximum temp. gisteren: neerslag laatste 24 u WAT MEER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Zater dagavond tot Zondagavond, opgemaakt om 10 uur: Vooral aanvankelijk nog flinke opkla ringen. maar in de nacht en ochtend plaatselijk mist of laaghangende be wolking. Overwegend droog weer. Zwakke tot matige, in de kustprovin cies later vrij krachtige wind tussen Zuid en Zuid-West. Weinig verande ring in temperatuur. 27 September Zon op 6.34 uur. onder 18.28 uur. Maan op 20.08 uur. onder 12.48 uur. 28 September Zon op 6.35 uur. onder 18.25 uur. Maan op 21.01 uur. onder 13.57 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 26 September Hoog water: 5.24 en 17.48 uur. Laag water: 1.17 en 13.31 uur. Zondag 27 September Hoog water: 6.09 en 18-32 uur. Laag water: 2.00 en 14.12 uur. Maandag 28 September Hoog water: 6.57 en 19.20 uur. Laag water: 2.41 en 14.55 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1