Cees Laseur jubileert Extase F. A. Directeur van Haagse Comedie thans Officier in Orde van Oranje-Nassau Originele huldiging cn Frans blijspel F.N.O.P. wil maatregelen tegen beunhazerij Minister deelt bezwaren van Kamercommissie niet gpfltadlo Moors Bloemendaal Heemstede SLOT DEFECT? Bennebroek ZATERDAG 3 OCTOBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT li Belastingverlaging Jacq. van Kollenburg A u torijscholen Sociëteiten voor ouden van dagen beginnen Maandag Burgerlijke Stand van Haarlem Werkloze gedupeerd door verlies van actetas Dame brak haar knie tijdens valpartij P.N.I. en Indonesische communisten Heemsteedse RK-EHBO'ers ontvingen diploma Pastoor H. A. J. Drost plechtig geïnstalleerd Puttershoek-festival sluit vanavond A. W. Voors benoemd tot notaris in Ileemstede F 9 personenauto (3 cyl. 2 tact) slechts ƒ4575. GARAGE VERBEEK Grotere belangstelling voor jeugdconcerten AUTORIUES bij v. d. ZEE betekent RIJBEWIJS OKé Scheepvaart De grote sympathie, die de Haagse Comedie thans overal in den lande terecht geniet, is voor een niet gering gedeelte te danken aan het persoonlijke cachet, dat de direc teur Cees Laseur in de loop van enkele jaren door de gelukkige samenstelling van het répertoire en de voorname verzorging van de voorstellingen aan dit overigens reeds lang goed aangeschreven staande gezelschap heeft verleend. Van iedere onder zijn regie voorbereide vertoning straalt tenminste een sfeer van artistieke charme uit, als men het mengsel van geest en distinctie zo noemen mag. In zijn bijna vijftien jaar geduurd hebbende leiderschap van het Centraal Theater in Amsterdam schreef hij, voortgaande op de door Eduard Verkade gewezen weg, een nieuw hoofdstuk in onze toneelgeschiedenis. En nu is hij - uiteraard onder geheel andere omstandigheden, maar daarom niet minder getrouw aan zijn voorname beginselen - bezig aan het joyeuze vervolg daarvan. Dat zijn arbeid ook officiële erkenning geniet werd gister avond bewezen, toen hij in de Koninklijke Schouwburg zijn door de watersnood uit gestelde jubileum vierde - zijn zevende lustrum als acteur - en de secretaris-generaal van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen hem in kennis stelde van zijn benoeming tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Het is altijd een moeilijke zaak met der gelijke vieringen: er moet maar r.et een geschikt stuk aanwezig zijn om de speci fieke talenten van de jubilaris in te laten schitteren. Het toeval speelt daarbij een grote rol. In dit geval blijft ons weliswaar de meestal gebruikelijke teleurstelling be spaard, maai' toch kan men ook met de keuze vain „Luistert u niet, dames" van Sacha Guitry niet helemaal gelukkig zijn. Aan brillante scènes is geen gebrek, maar deze Franse boulevardschrijvei (zelf een razend knap acteur) badineert net iets te lichtzinnig of zo men wil oppervlakkig met de liefde om de telkens opklaterende lach enig houvast te bieden. Hij bedrijfi een soort hogere wiskunde met lagere ge voelens, hij levert verrukkelijke en virtuo ze bewijzen van amoureuze stellingen in het luchtledige, met personen die tenslotte onbekenden blijven. Doch laten wij niet te zwaar tillen aan de zeepbel, die gister avond zo flonkerend over het toneel danste en aan het einde van deze maand ook in Haarlem haar* doorzichtige glans zal laten zien. De inhoud doet eigenlijk maar heel wei nig terzake. Het is een lichte comedie van vergissingen en misverstanden over een antiquair, die zo verliefd blijft op het won der der vrouwelijke schoonheid, dat hij zich telkens weer door de draagsters daar van laat beetnemen in elke betekenis, die men aan dat woord kan verlenen. Het hoogtepunt van deze dartele fantasie is on getwijfeld de monoloog van zeven bladzij den aan het begin: het requisitoir tegen het andere geslacht door een teleurgestelde minnaar een schalkse aa neeiischa keling van komische confidenties en elegante be rusting. Na de première van dit stuk moet Guitry met zijn laatste restje adem voor die dag hebben gezegd: „Het uitspreken van deze aanklacht heeft me nog meet tijd gekost dan het schrijven ervan...." Maar hoe dan ook, thans hoort men Cees Laseur als een pikante conférencier in deze zorgvuldig voorbereide improvisatie, als men zo noemen mag, die. ieder be rekend effect schijnbaar moeiteloos reali seert. En alleen daarom al zou men deze opvoering niet mogen verzuimen. Men beseft bij het luisteren daarnaar, hoe voorbeeldig Laseur de vermaarde raad geving van Shakespeare aan de toneelsper Iers ter harte heeft genomen, want de woorden trippelen hem van de tong, maar met alle gevoelsaccenten die nodig zijn om ze precies het gewenste doel te laten tref fen. En ook "erder zou men (zij het uit een eigenaardige hoek) aan Hamlet kunnen denken een aarzelende ^'rand-seigneur, een echte minnaar en een goed strateeg, met in zijn welbespraaktheid een kern van melancholie ais Sacha Guitry maar iets meer mogelijkheid tot verdieping vaat de karaktertekening had geboden. Doch wat Laseur ten beste geeft is eigenlijk zo enorm eenvoudig, dat het ondanks alles eenvoudig enorm is. Zijn tegenspeelsters zijn Elisabeth Andersen, Enny Meunier en (de kansloze) Carrie liens, zijn concurrent naar de gunsten der andere sexe is Gijs- bert Tersteeg, maar over al hun prestaties hebben wij het later nog wel eens. Laat ik nu volstaan met het vermelden van de door Luc I.utz bijzonder mal getypeerde ADVERTENTIE speelt van heden af in Grote Houtstr. 125 De Federatie van Nederlandse Organisa ties voor het Personenvervoer (F.N.O.P.) is ontevreden over de toestanden die er heersen op het gebied van de autorijscho len. Zij heeft in Februari de aandacht van de minister van Verkeer en Waterstaat gevestigd op de steeds toenemende beun hazerij op dit gebied en de daarmede tevens toenemende kans op verkeersonge lukken. In antwoord hierop ontving de F.N.O.P. van het ministerie van Verkeer en Water staat een brief, waarin wordt opgemerkt, dat een minder grondige opleiding zijn terugslag ongetwijfeld zal vinden in de minder gustige resultaten van de rij examens. Op deze wijze heeft volgens de minister een natuurlijke schifting plaats, welke zijns inziens de voorkeur verdient boven het stellen van speciale eisen. Twee ongevallen met dodelijke afloop in Amsterdaih, veroorzaakt door auto's, waar in op dat ogenblik rijles werd gegeven, zijn voor de F.N.O.P. aanleiding geworden in haar orgaan „Beroepsautovervoer Perso nen" de vraag te stellen „of de terugslag, die de minister in zijn brief noemt, moet worden gevonden in de voltrekking van zulke diep treurige gevallen". De F.N.O.P. vv»agt aan de wantoestanden welke er nog steeds op autorijschool-gebied bestaan, radicaal een einde te maken door het ne men van maatregelen, die kunnen leiden tot een veilig wegverkeer. Laseur in de rol, die tegenwoordig zijn meeste tijd in beslag neemt: als mede directeur van de Haagse Comedie kruier, die zowaar een open doekje kreeg! Hartelijk feest De huldiiging droeg een bijzonder origi neel karakter. Toen het doek na afloop van de voorstelling opnieuw geopend werd, zag men de leden van de Haagise Comedie in schoolbanken en Bob van Leersum, de directeur van de Koninklijke Schouwburg, achter een lessenaar oim een beschouwing met lichtbeelden aan de carrière van een groot hedendaags acteur te behandelen: Cornells Johan Laseur, die naar het theater ging „omdat hij zo nodig moést". Na deze rede werd het voorzitterschap van de vergadering van het „Ongeorganiseerd verbond van vrienden en vriendinnen van het toneel" overgenomen door de Haagse wethouder ir. L. J. M. Feber, die zich even eens spitsvondig buiten de helaas gebrui kelijke gemeehplaatsen hield. Hij- gaf het woord aan rn.r. H. J. Reinink, die de ber noeming van Laseur tot Officier in de Orde van Oranje Nassau bekend maakte, daarbij gewagend van zijn grote verdien sten voor de dramatische kunst in ons land. Mededirecteur Paul Steenbergen overhandigde hem later de bij de onder scheiding behorende versierselen. Maar dat was niet het enige geschenk. De inhoud van de traditionele enveloppe behelsde dit keel de bijdrage van talrijke bewonderaars om Laseur in staat te stellen een studiereis naar Amerika te maken. En burgemeester F. M. A. Schokking bood de jubilaris diens geschilderd portret aan, dat een plaats in de schouwburg zal krijgen. Daarna werden hartelijke gelukwensen gesproken namens de Haagse Kunststich ting, door de heer H. Deinum, voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Schouwburgdirecties, door Arv de Hertog namens het Nederlands Toneelverbond, door Fie Carelsen namens de Haagse Co medie, door Al-bert van Dalsum, door Peter Scharoff, door A. Defresne, door Bob de Lange en vele anderen, die hun woorden van bewondering gepaard lieten gaan met bloemen en geschenken. Theo Frenckel las enkele van de driehonderd telegrammen voor met felicitaties van Vera Bondam, Louis Saalborn, Johan Buziau, Jan Musch, de Nederlandse Comedie en Herman Roel- vink. Tenslotte was wederom het woord aan Laseur, die dank bracht aan de sprekers voor hun hulde en aan het publiek voor de bewezen trouw. DAVID KONING De bekende sociëteiten voor Ouden van Dagen beginnen Maandag 5 October weer cn wel om half twee. De middagen zullen drie keer per week gehouden worden. De plaatsen van de bijeenkomsten zijn: de zaal achter café Akersloot, Koudenhorn 58, ingang Valkenstraat en het Nederlands Hervormd wijkgebouw, Pijnboomstraat, hoek Schotci'weg. In de Minahassakapel zullen geen samenkomsten meer gehouden worden daar gebleken is, dat deze plaats voor de Ouden van Dagen te ver weg is. APOTHEKERSDIENST TE HAARLEM De apothekerdsdienst te Haarlem wordt waargenomen door: Bosch en Vaart-Apotheek, Bosch en Vaart straat 26, te. 13290. Centraal Apotheek v.h. Florijn, Grote Houtstraat 78, tel. 10500—10502. H. Remmers Zn., Kruisstraat 6. tel. 10354. Noorder-Apotheek, Jan Gijzenkade 181, tel. 23821 HAARLEM, 2 October 1953 BEVALLEN van een zoon: 30 Sept., J. Smids—Stolk; 1 Oct., S. Neyndorffde Ccu- ninck van Capelle; C. A. BrouwerNieuwen- huis; C. H. Schaefer—van Schaik; A. P. SchuitPekops de Haas; 2 Oct., G. P. Nietz- man—Raatgever; J. J. Berkhoutvan der Klis. BEVALLEN van een dochter: 1 Oct., I. W. BultKorte; M. M. M. Snoekvan den Berg; M. M. de Goeij—Zipper; 2 Oct.. H. L. M. van der KuijlFabel; M. K. van ReeuwijkOosthoek. OVERLEDEN: 30 Sept.. S. Jordan—Wen sing, 61 j., Sterrebosstraat; 1 Oct., M. Hen driks—Haanstra, 75 j., Kenaupark; G. J. Schouw, 61 U Meester Cornelisstraat. De minister en de staatssecretaris van Financiën hebben geantwoord op het ver slag van de Kamercommissie over het wetsontwerp inzake de verlaging van de inkomsten- en loonbelasting. Met de opvatting van enige leden, die het een bezwaar achten dat in het voorgestelde tarief de belastingverlichting voor gehuw den relatief iets groter is dan voor onge- huwden, kunnen de minister en de staats secretaris niet instemmen. Daar de finan ciële positie van de gehuwden en in het bijzonder van de gezinnen met kinderen ongetwijfeld moeilijker is dan van de onge- huwden, is het niet onredelijk het accent van de voorgestelde belastingverlaging iets zwaarder te leggen bij de eerstgenoemde groep. De suggestie om voor bejaarde ongehuw de belastingplichtigen de leeftijdsgrens van 65 jaar, waai"bij zij met gehuwde belasting plichtigen worden gelijkgesteld, te ver lagen, kunnen de minister en de staats secretaris niet overnemen. De keuze van deze grens is ingegeven door de gedachte, dat men zich op deze leeftijduit het arbeidsprocés pleegt terug te trekken en dan in de regel voor de noodzaak komt te staan bij een bestendiging van een eenmaal aangenomen levenswijze de kosten daarvan uit een belangrijk lager inkomen te be strijden. Met de opvatting, dat het juister zou zijn alle gratificaties, tantièmes en andere be loningen, welke in de regel slechts één keer of eens per jaar worden toegekend, tot een zeker bedrag vrij te stellen, kunnen de minister en de staatssecretaris zich niet verenigen. Dit zou leiden tot een onge rechtvaardige fiscale bevoordeling van de genieters van de hierbedoelde uitkeringen, nog daargelaten het misbruik, dat van een zodanige vrijstelling moet worden gevreesd. Volledigheidshalve wordt nog opgem.ei-kt, dat bij de resolutie van 27 April 1950 een tegemoetkomende regeling is getroffen ten aanzien van geschenken van de werkgever bij jubilea, vertrek of huwelijk van werk nemers. Een dringend beroep op de vinder Het is geen gewoonte, de krant open te stellen voor de noodkreten van hen, die in trein of bus hun jassen, parapluies of andere gebruiksvoorwerpen laten liggen, want de vergeetachtigheid tiert zo welig, dat uw dag blad dan gauw te klein zou worden. Voor één geval willen wij echter een uit zondering maken, het geval van de heer C. B. Groosmulier uit Utrecht die 15 Sept. per spoor naar Beverwijk kwam om daar te solliciteren naar een betrekking. Met de trein van 19.31 uit Beverwijk reisde hij terug, maar bij het overstappen in Amsterdam bemerkte hij tot zijn schrik, dat hij zijn actetas, inhoudende louter persoonlijke papieren, al zijn diploma'^ en getuigschriften alsmede een boek, een reisgids en een blocnote, in de zojuist ver laten trein had laten liggen. Een uitgebreid onderzoek door de spoorwegen mocht niet baten: de tas bleef zoek en de heer Groos- mullér, die al anderhalf jaar werkloos is en zijn verdwenen papieren vrijwel dagelijks voor sollicitatiedoe'einden nodig heeft, is dus wel heel zwaar gedupeerd. Hij stelt nu voor, dat de vinder ziin bijna splinternieuwe acte tas behoudt, doch hem do inhoud die voor anderen toch geen enkele waarde vertegen woordigt,- zo Snel mogelijk-, desnoods anoniem retourneert. Zijn adres is-: C. B." Groosmaller Soerab&yastraat 13 bis,..Utrecht. He* iireen redelijk verzoek, dat wij gaarne met k'érft in de aandacht van. de vinder aanbevelen. ADVERTENTIE v.sn ouds bekend - Tel 14609 Officieel Philips-reparaleur KRUISSTRAAT 38 HAARLEM Gistermiddag, omstreeks half vijf, is er op de hoek HoutpleinTempeliersstraat een aanrijding ontstaan tussen de zestigjarige fietster J. N. P. uit Heemstede en een tot nu onbekend gebleven fietser, die zodanig voor de wielrijdster langs reed, dat deze met haar voorwiel het achterwiel van zijn fiets raak te, waardoor zij op het wegdek viel. Zij is met een gebroken linkerknie in het Grote Gasthuis opgenomen. Het tramverkeer_ uit Amsterdam ondervond ongeveer tien minu ten vertraging. DJAKARTA, (Aneta). Het hoofdbe stuur van de Islamietische organisatie ..Persatuan Islam", waarvan het bestuurs lid van de Masjumi Kiai Isa Ansharv de voorman is, heeft een verklaring uitge geven waarin wordt gezegd, dat de voor zitter van het hoofdbestuur van de Partai Nasional Indonesia een der regeringspar tijen, Sidik Djo.iosukarto, op 8 September een geheime instructie heeft uitgevaardigd aan alle afdelingsbesturen in het land om een hechte samenwerking tot stand te brengen met de Partai Kommunis Indo nesia. Verbetering Kinheimweg Van Maandag af zal de Kinheimweg ge durende ongeveer een maand voor alle ver keer zijn afgesloten.De dienst van Publieke Werken zal dan een begin maken met het leggen van een nieuwe riolering en na af loop er van zal het wegdek eveneens ver nieuwd worden. De Kinheimweg zal dan een klinkerweg worden, het laagje asphalt dat tot nog toe over de klinkers was aan gebracht, zal niet meer worden gemaakt. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts C. Eenhoorn, Bloemen- daalseweg 17, Bloemendaal, telefoon 25589; die van de Overveense huisartsen tot Zon dagavond elf uur door de arts R. Holthuis. Rollandslaan 35, Overveen. telefoon 10367. In het zelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster zuster J. J. M, de Bruin, Platanenlaan 10. Bloemendaal, telefoon 25769, b.g.g. telefoon 10920. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 10 October verzorgd door de F.lswout Apotheek (drs. A. P. W. v. d. Ham>. Bloemendaalseweg 341. Overveen. telefoon 16760 en de Santpoortse Apotheek_ (drs. K. Zijp), Bloemendaalsestraatweg 145, Sant poort-station, telefoon K 2560 8249. Voor de diploma-uitreiking aan de ge slaagde cursisten van de R.K. E.H.B.O., welke Vrijdag in het R.K. Verenigingsge bouw aan de Herenweg heeft plaats gehad, werd door de aanwezigheid van wethouder H. Disseikoen en hoofd-inspecteur A. Be- rentsen, ook van de zijde van het gemeen tebestuur belangstelling in dit werk ge toond, hetgeen door de heer N. Out als in structeur in zijn openingswoord bijzonder op prijs werd gesteld. Daarnaast waren de geestelijke adviseur, pasteur Chr. W. van Mierlo en verschillende artsen eveneens op d.eze avond aanwezig. De heer Out noemde de uitreiking een feestelijke gebeurtenis, omdat de geslaagde jongelui hun vrije tijd in dienst der barm hartigheid hebben gesteld. Hij hoopte dat deze toewijding voor anderen een stimu lans mocht zijn, zich in het E.H.B.O.-werk te gaan verdiepen. Na deze korte inleiding ging dr. E. Duyristee over tot het uit reiken der diploma's, waarbij wethouder Disselkoen de geslaagden het insigne op de borst spelden. De wethouder hoopte dat het mooie E.H.B.O.-werk steeds voldoende beoefe naars zou mogen vinden. Daarna reikte hoofd-inspecteur A. Berentsen de verband- actes uit., waarbij hij de geslaagden even eens hartelijk comnlimenteerde. Als hoofd van de Bescherming Burgerbevolking te Heemstede, sprak hij tevens zijn grote voldoening uit over de voorbeeldige sa menwerking, welke tussen de R.K. E.H.B.O. en de neutrale verenigingen ter plaatse heerste. Nadat ook pastoor Van Mierlo uitdruk king had gegeven aan zijn grote waarde ring voor dit werk, ontving de leider der cursussen, dr. E. Duynstee van zijn leer lingen een boek als aandenken, waaraan door het bestuur een cadeau onder cou vert werd toegevoegd. De avond werd verder gevuld door enige schetsjes, die de „Katholieke Vrije Toneelgroep" met succes voor het voetlicht bracht. De geslaagde cursisten zijn: J. J. A. Boe len; Th. L. Brouwer; C. W. J. Jansen; W. N. Jonkman;. J. J. A. Preyde: C. Ver- donschot; G. S. Verdonschot; mej. E. E. M. Visser: Joh. de Vries: J. A. van der Weide; mej. V. M. J. van der Weide en N. J. J. Westerhoven. Vrijdagavond vond tijdens het Lof in de R.K. Kerk aan het Valkenburgerplein de plechtige installatie plaats van pastoor H. A. J. Drost uit Sciioorl. die wegens emeri taat van pastoor A. F. C. v?m Noort, de leiding van de parochie Onze Lieve Vrouw Hemelvaart te Heemstede heeft overgeno men. Voor deze plechtigheid was de kerk feestelijk verlicht en met bloemen ver sierd. Nadat de nieuwe pastoor het kerkgebouw betreden had. werd hij begroet door ka pelaan Von Fisenne, die het als een groot voorrecht beschouwde de door de bisschop gezonden herder als eerste welkom te mo gen heten. Nadat pastoor Drost vervolgens de be noemingsbrief van de bisschcp had voor gelezen, verleende hij voor de eerste maal in deze kerk zijn priesterlijke zegen, waar na hem door deken J. A. A. Brinkman de .sleutels werden overhandigd.'Deze' Symbo lische handeling werd besloten met een gezamenlijk gezongen „Veni Creator". Deken Brinkman verklaarde daarna met enige weemoed te zijn vervuld, nu hij pastoor Van Noort had moeten uitleiden, omdat deze eenmaal hemzelf tot het pries terschap heeft ingeleid. Toch wenste hij de I parochianen van harte geluk met hun nieuwe pastoor, die door zijn talloze spreekbeurten in Nederland een onmis kenbare vermaardheid mocht verwerven. Spreker verzocht de parochianen hulp en steun aan hun nieuwe herder te willen verlenen, want voor een bloeiend paro chiaal leven is vriendschap en vertrouwen tussen de bewoners van de pastorie en de parochianen onontbeerlijk. Ook Vrijdag is het de gehele avond weer gezellig druk in de Jan van Goyenstraat. geweest, waarbij üe vele bezoekers de di verse attractie-stands hebben bezocht. Hoewel nog niet kon worden vastgesteld, of het Adoptie-Comité er werkelijk in sla gen zal het gestelde eindbedrag van tien duizend gulden bijeen te brengen, kan in ieder geval reeds van een volledig succes bij dit Puttershoék-festival gesproken worden. Naast het openlucht-bal, blijkt de groot ste attractie uit de Oosterse Bar te be staan, waar de talrijke gegadigden een permanente rij vormen cm met de geheim zinnige Groot-Mogol en zijn haremdames kennis te maken. Ook het „Electro-Quar- tet" onder leiding van Jan Warmerdam, met solistische medewerking van Miep de Waal, wordt door de bezoekers steeds met kennelijk genoegen beluisterd. Het festival eindigt evenwel hedenavond onherroepe lijk, waarna de Jan van Goyenstraat Maandag hot gewone aanzien zal herkrij gen. Om half elf vindt vanavond tevens op het podium de trekking plaats van de lote rij, zodat daarbij de winnaar van het ra dio-toestel bekend kan worden gemaakt. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten voor Zondag 4 Octo ber worden te Heemstede waargenomen door dr. W. v. d. Linde, Heemsteedse Dreef 253, tel. 34606 en dr. G. S. Nout, Camplaan 20, tel. 3S763 Wijkverpleging: zr. G. E. v. d. Hoek, Kerk- laan 32, tel. 39464. Apotheek Schotsman, Binnenweg 206, telef. 38320. ADVERTENTIE „DE SLEUTELSPECIALIST' LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Bij Koninklijk Besluit van 25 September is de heer A. W. Voors benoemd tot notaris in Heemstede in plaats van mr. J. A. de la Hayze te Heemstede. ADVERTENTIE OFFICIAL DEALER: BLOEMENDAAL TELEFOON 22276 De belangstelling voor de paedagogischc concerten onder auspiciën van de Haarlemse Commissie voor de culturele vorming van de schoolgaande jeugd is wederom zeer groot. Was het verleden jaar nog mogelijk alle jeug dige muziekliefhebbers een plaats te bezor gen, thans heeft het aantal aangevraagde toe gangsbewijzen énige honderden meer bedra gen dan er plaatsen in de Concertzaal zijn. De Commissie heeft er niet aan gedacht deze leerlingen teleur te stellen door ze terug te wijzen, maar zich aanstonds in verbinding gesteld met het bestuur van het Noordhol lands Philharmonisch Orkest teneinde gedaan te krijgen dat op dezelfde dag twee concerten gegeven worden. Met succes: het orkest zal voor de eerste groep leerlingen spelen tussen 16 en 18 uur en een herhaling van hetzelfde programma verzorgen om 19.30 uur. De eerste concerten hebben plaats op Vrij dag 9 October, waarbij het programma bestaat uit werken van Mozart. Beethoven en Rimsky- Korsakoff. De dirigent Marinus Adam zal de werken' toelichten. ADVERTENTIE Telcf. 17355 ZONDAGSDIENST De Zondagsdienst voor artsen wordt op 4 October waargenomen door dr. G. Manschot, Rijksstraatweg 18, tel. K 2502—130. Agatha, 3 v. Piadju te Tj. Priok verw. Armilla, 1 v. Piadju te Liencheu. Aagtedijk, 2 te Montevideo. AaLsum, pass. 1 Guardafui n. Belawan. Alblreo, 1 v. Las Paimas n. Recife. Almkerk, 1 v. Rotterdam n. Sydney. Alphard, 2 v. Recife te Bahia. Aludra, 1 v. Rio de Janeiro n. Buenos Aires. Amerskerk, 1 v. Marseille n. Antwerpen. Andijk, 1 v. Galveston n. Rotterdam. Arendsdijk, 1. v. Montevideo n Paranagua. Alblasserdijk, X van Lissabon n. Havana. Almdijk, I te New Orleans. Almkerk, 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Ariadne, 2 v. Amsterdam te Rotterdam. Adincia, 1 180 m. O. Saigon. Amp-enan, 1 320 m. Z.ZW. Calcutta. Amstelbrug, pass. X ten N. Ameland. Amsteldijk, 1 340 m. W. Minikoy. Amstelkï'oon, 1 200 m. Z. Kp. Sable. Amstelvaart, 1 140 m. Z.ZW. Finisterre. Annenkerk, 1 v. Hamburg te Bremen. App:ngedij<k, 1 570 m. W.ZW. Seilly's. Axëldijk, 1 195 m. W. Lands End. Aalsdijk, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Agamemnon, pass. 2 Lizard Head n. Antwerpen A'.cyor.e, 2 v. Ilheos n. St. Vincent. Aiigenib, 3 te Antwerpen -verwacht. Alnati, 2 160 m. O.t.Z. Bahia n. Rjo de Janeiro Alpherat, 2 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Amor, 2 v. Patras n. Nederland. Arer.dskerk. 2 v. Genua n. Port Said. Argos. 3 v. Cavaiia te Saloniki. Arundo, pass. 2 Resolution eil n. Engeland. Averdijk, 3 v. New Orleans teRotterdam. Alhena. 2 v. Montevideo te Rio de Janeiro. Amsteiland. 2 v. Iiheos n. St. Vincent. Abbeker'k, 3 v. Takubar te Kobe. Amerskerk, pass. 3 Gibraltar n Antwerpen. Amsteidiep, 1 v. Semarang te Soerabaja. Blitar, 1 v. Sydney n. Rotterdam.. Blommeisüijk, 1 v. New -York n. Rotterdam. Boskoop, 1 200 m. W.NW. Flores n. 'Plymouth. Breda, passi 1 Vlissingen n. Antwerpen. Baai n, 1 v. Cartagena n..-Curacao.', v.. Banka, pass. 1 Guardafui n. Colombo. Bloemfontein, 1 v. Teneriffe n. Kaapstad. Barumum, 1 v. Tilamu'.a n. Salabanka. Batoela, 1 v. Pontianak te Pemanigkat. Bintang, 1 600 m. O- Luzon. Bonaire, 2 v. Georgetown te Paramaribo. Borneo, 2 v. D.ieddah n. Makassar. Britsum, 2 v. Aden n. Antwerpen. Bali. pas. 3 ten N. Malta n. Beyrouth. Blijdcndijk, 2 tg Philadelphia. Boschfontein, 3 v. Mombasa n. Tanga. Cumulus, 1 v. Rotterdam n. Atl. Oceaan. Caitex The Hague, 1 170 m. Z.ZW. Ouessant. Caltex Utrecht, pass. 1 Gavdo eil. Camphuys, 2 v. Makassar te Ambon. Castor, 1 400 m. N- Azoren n. San Juan. Clavclla, 1 t.h.v. Kp. Selatan n. Singapore. Cleodora, pass. 1 ten N. Paramaribo. Corilla, 1 200 m. N. Brisbane. Coryda, pass. 1 Str. Banka n. Melbourne. Caltex Delft. pass. 1 Lissabon. Caltex Nederland, pas. 2 Gibraltar n. Rotterdam Caltex Pemis, pas. 2 Lissabon n. Sidon. Callisto, 2 v. Rosario n. Buenos Aires. Cottica, 3 te Dover. Congostroom, 2 v. Safi n. Dakar. Danae, 30 v. Algiers n. Napels. Duivendreeht, 1 v. Londen n. Rotterdam. Dalerdijk, 2 v. Vancouver n. San Francisco. Delfshaven, 2 dwars Kp. Frio n. St. Vincent. Delft, pass. 2 Seilly's n. Curasao. Dongedijk, 2 te Antwerpen. Etrema, 1 v. Piadju n. Singapore. Una, 2 v. Suez n. Alexandrië. Ksso Den Haag, pass. 2 Finisterre n. Antwerpen. Elmina, 1 170 m O. Madeira. Lsso Amsterdam, 1 840 m. W.ZW. Flores. Esso Rotterdam, X 450 m. W.NW. Finisterre. Friesland (KRL), pass. 1 Gibraltar n. Halifax. Farmsum, 1 v. Rotterdam te Narvik. Groote Kerk. 2 v. Beira te Mocimboa. Gaasterkerk, 1 350 m. ZO. Ceylon. Garoet, 2 te New York. Groote Beer, te Montreal. Helena. 1 v. New York n. Port au Prince. Hersilia, 1 v. St. Maria n. Nederland, linthor, 1 v. Amsterdam te Hamburg. Hector, 2 v. Tanger n. Algiers. Ilos, 2 v. Gothenburg te Amstei'dam. Indrapoera, 2 te Marseille. Ivoorkust, pas. 3 Vlissingen n. Bordeaux. Japara. (KRL). 30 v. Colombo n. Djeddah. Jupiter, 2 v. Bari n. Napels. Job v. Oidenbarnevelt, 1 v. Amsterdam naar Australië. Kaimana, 1 v. Soerabaja n. Kalianget. Kedoe, 2 v. Antwerpen n. Algiers. Kieldrecht, 2 v. Barcelona n. Cadiz. Lieve Vrouwekerk, pass. X Kp. St. Vincent n. Antwerpen. Loenerkerk, 1 v. Bombay n. Colombo. Luna, 30 v. Oran n. Patras. Langkoeas. X rede Semarang. Liseta, I Str. Banka n. Piadju. Loosd recht, 1 te Cochin. Lawak. 3 te Bombay. Lekhaven 2 v. Las Paimas n. Rio de Janeiro. Laureoskerk, 2 te Calcutta. Lindekerk. 2 v. Suez n. Aden. Lutterkerk, pas. 2 Gibraltar n. Antw. Laertes, pass. 2 Vlissingen n. Glasgow. Leopoldskerk, 2 v. Amsterdam n. Marseille. Limburg, 30 v. Tacoma te Coos Bay. Laagkerk, 3 te Port Said. Malvina, pass. 1 Malta n. Gibraltar. Muidcrkerk, 2 te Aden. Maasdam. 1 v. New York te Rotterdam. Mapia, 2 v. Bandarshapur n. Bombay. Mariekerk. 1 v. Kaapstad n. Teneriffe. Macuba, 2 te Port Said. Marpessa, 1 270 m. ZW. Yokohama. Matararn, 2 v. Narativas te Sungeigerong. Minjak, 1 v. Soerabaja n. Ampenan. Molenkerk. 1 v. Antwerpen n. Amsterdam. Murena, 1 400 m. N.NW. Minikoy. Musi, 1 v. Sibolga n. Benkulen. Marisa, 2 v. Miri n. Singapore. Meerkerk, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Muiderkerk, 2 v. Aden n. Suez. Mitra, pass. 2 Malta n. Haifa. Malea. 1 te Adelaide. Maasland. 3 v. Nordenham te A'dam verw. Nieuw Holland. 1 120 m. ZO. Torresstraat. Nestor, pass. 2 Startpoint n. Amsterdam. Nigerstroom, v. Abidjan n. Sinoe. Niéuw Amsterdam. 4 Southampton verw. Orion, pass. 2 Ouessant n. Rotterdam. Oranjefontein, 2 v. O. Afrika te Amsterdam. Overijsel, 1 v. Bahrein n. Khorelmufattah. Ovula, 1 150 m. ZW. Lands End. Oodina, 2 v. Singapore n. Saigon. Oran.ie, 3 te Colombo. Oranjestad. 2 v. La Guaira n. Trinidad. Prins Maurits, pass. 2 Vlissingen n. Bremen. Poelau Laut, 1 v. Tj. Priok n. Cheribon. Plansius, 1 v. Tj. Priok n. Semarang. Prins Willem V, 1 490 m. ZO Kp. Farewell. Prins Willem 3, 2 v. Montreal n. Le Havre. Prins Fred. Hendrik. 2 v. Montreal te R'dam. Prins Willem IV, 30 te Chicago. Peperkust, 3 v. Hamburg n. Amsterdam. Rondo, pass. 1 Finisterre n- Le Havre. Ridderkerk, 1 670 m. NW. Seychellen. Riouw. 1 360 in. Sabang. Rondo. 1 190 m. Z. Finisterre. Rita, 3 v. Bangkok te Piad.iu verwacht Rijnikerk, 1 v. Geelong n. Port Kembla. Riindam, 2 350 m. O.NO. Kp. Race. Roebiali, 3 v. Calcutta n. Tj. Priok. Rijnland, 2 v. Buenos Aires te Amsterdam. Salatiga, 1 v. Singapore n. Zamboanga. Saroena. 1 v. Piadju n. Ballkpapan. Schiedijk. 2 te Belawan. Sheratan. 1 v. Suez t. Mena e! Ahmadi. Sunetta, 30 v. Ballkpapan n. Miri. Sioterdijk, 1 v. Tampa n. Vera Cruz. Sibajak. 1 v. Halifax te New York. Sommels.dijk, 30 v New York n. Indonesië. Sabang, 1 v. Sampit n. Singapore. Salland, 1 190 m. W.t.Z. Madeira. Schie, 1 100 m. W.NW. Kreta. S*aoe, 1 te Cheribon. Sigli. 3 te Tj. Priok. Sinabang, 1 v. Donggala n. Amoerang. Siiedreeht. 1 250 m. N.NO. Socotra. Stad Alkmaar. 1 630 tn W. Seilly's. Stad Rotterdam, 1 80 m. ZW. Valentia. Stad Vlaardingen, 1 250 m. W. Valentia. Sianvac Benakat. pass. 1 Tourane. Straat Banka, 1 260 m. W.ZW Sabang. Sumatra, 1 195 m. O.t.Z. Aden. Saidja, 2 v. Singapore te Piadju. Samarinda, 2 v. Ilo Ilo n. Naujan. Sumatra, pas. 2 Perim n. Suez. Sunetta. 2 v. Ballkpapan te Miri. Saparoea, pas. 2 Ouessant n. Marseille. Sibajak, 2 v. New York n. Rotterdam. Siihgkep, 2 v. Port Said n. Genua. Stad Schiedam. 2 v. Kirkenaes n. Vlaardingen Stentor, 3 te Barbados. Sirrah. 1 te Manilla. Straat Malakka, 29 v. Kaapstad n- Buenos Aires Tabinta, 2 te Alexandrië. Telamon, 1 v New York n. Willemstad. Tjimenténg, 3 v Sydney te Melbourne verw. Tiipanas, 1 v. Durban ,te Beira. Themisto, 1 v. Montreal n. Engeland. Tabian, 1 dwars Golf v. Marisa n. Ummsaid. Tankhaven I, 1 v. Saigon n. Haiphong. Tankhaven XI, 2 v. Tj- Uban te Sungeigerong. Tankhaven ill, 1 280 rn. Z.t.O. Bangkok. Taria, 1 150 m. NO. Flores. Thedens, 2 te Kairatu. Tjibadak, 1 190 m. W. Torresstraat. Tjiluwah. 1 v. Makassar n. Hongkong. Tjipondok, 1 ten Z. v. Borneo. Tawali, 1 v. Livouio n. Napels. Tomini, 2 Finisterre gepass. n. R'dam. Trompenberg, pass. 2 Lands End n. Le Havre. Tara. 2 v. St. Vincent n. Antwerpen. Tegelberg, 2 v. Singapore n. Penang. Teiresias, pass. 2 Gibraltar n. Port Said. Thalatta. 3 v. Mena el Ahmad, te Suez. Tibia. 2 v. Aden n. Mena el Ahmadi. Tamo. pass. 2 Fernando Noronha n. St. Vincent Tjitjalengka 1 te Singapore. Triton, 2 v. Aux 5 te Willemstad. Van Heutsz, 1 v." rabaja n. Palembang. Van Linschoten, 2 v. Takoradi n. Accra. Van Spilbergen, pass. 2 Las Paimas n. Antw. Veendam, 2 v. Rotterdam n. New York. Willemstad, 1 v. Amsterdam n. Cristobal. Wonosari, l Ceylon gepass. n. Belawan. Waal, 1 v. Gibraltar n. Algiers. Wainapoe, 2 te Endrh. Waiwerang, 1 v. Singapore n. Soerabaja. Wpensdreeht, X 440 m. NW. Melbourne. Will em Ruys, 2 120 m. ZO. Baiearen. Winsum. 2 v. Cardiff n. Dakar. Waterman, 2 1330 m ZW. Pitcaim eil. Westland, pass. 2 Kp. Marta Grande n. Mon tevideo. IJsel, vertr. 3 v. Amsterdam n Rotterdam. Zuiderki-uis, 2 400 m. W. Valentia. Zijpenberg. 2 v. Narvik n. Amsterdam. Zeeland S{3M), 140 m. O.t.N. Newcastle. Zo-nnewijk, 1 160 m. NO. Finisterre. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerencien Aldabi. vertr. 3 v. Rotterdam n. Bremen en Hambypg. Alhena, Vë'rtr. 3 v. Rio de Janeiro ft. Victoria Alnati. ,5- Bio. de Janeiro verw. Bloemfontefrt 1- v. Teperiffe n. Kaapstad. Bonaire, 2 %'e Paramaribo. Boschfoniein, 27 Sept. te Mombasa. Boskoop, 8 Amsterdam verwacht. Cottica. 2 v. Amsterdam n. Georgetown 3 te Dover. Groote Beer, 1 v. Rotterdam te Montreal verw. Indx-apoera. 3 te Marseille 6 te Genua verw. Jagersfontein. 21 Sept. te Dtirbrn. Job. v. Oidenbarnevelt. 10 Port Said verw. Maasdam., vertr. 5 v. Rotterdam n. New York. Nieuw Amsterdam, 5 Southampton 6 Rotterdam verwacht. Noordam, vertr. 3 v. New York n. Rotterdam Oranje, 6 Belawan verwacht. Oranjefontein, 2 te Amsterdam verm. 22 van Amsterdam naar Durban. Oranjestad. 4 Trinidad verw. 5 Barbados verw. Riindam, 5 v. Rotterdam tc New York verw. Sibajak, 2 v. New York n. Rotterdam. Veendam, 2 v. Rotterdam n. New York. Waterman. 17 Willemstad verw. Westerdam. vertr. 3 v. Rotterdam n. New York Willem Ruys, 6 Southampton 7 Rotterdam verw. Willemstad, 1 v. Amsterdam n. Cristobal 7 Ma deira verwacht. Zuidei'kruis, 7 Halifax verwacht. KLEINE VAART Admiraal Courbet, 1 v. Sundsvall n. Ayr. Admiraal de Ruyter. 2 v. Kragero te Arendal. Admiraal Nelson, pass. 2 Kiel n Kopmansholmen Albatros, 1 v. Zeebrugge te IJmuiden. Ali, pss. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Antares. 2 v Vlissirgen n. Huil. Arnoudspolder, verm. 3 v. Lissabon n. R'dam. Astra, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Audacia, 3 v. Requejada te Calais verw. Barracuda, vertr. 2 v. Shoreham n. d. Tees. Born rif, pass. 1 Kiel Holtenau n. Malmö. Bab-T. 1 te Domsjo. Rreez.and, pass. 2 Vlissingen n. Wick'tow. Carpo, 1 v. Rotterdam te Antwerpen. Casablanca, 1 v. Port Lyautev te Bordeaux. Depa, pass. 1 Brunsbiittei n. Norresundby. Diana. pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Dinkel, pass. 1 Vlissingen n. Zee. Doilard. vertr. 2 v. Ormoe n. Amsterdam. Feroeia, 3 V. Trondheim te Raumo verw. Fiducia, 2 v. Hull n. Lp Havre. Fiducia n. 2 v. Antwerpen te Vlissingen. Follonica. 2 v. Duinkerken te Skive verw. Globe, pass. 2 Vlissingen n. Newcastle. Hartel, 2 v. Anlwerper. n. Exmouth. Haskerland. 2 v. Rotterdam te Harlihgen. Hast III. 1 v. Parijs n. Stockholm. Horst, pass. 2 Vlissingen n. Rostock. In Spe. 2 v Antwerpen te Vlissingen. Jaearanda, 29 te Vera 'Cruz. Joost. 30 van Vastervik n. Zaandam. Jo. vertr. 2 v Londen n. d. Tees. Jorina, 2 v. Swansea te Rotterdam verw. Jutland, pass. 2 Brunsbüttel n. Bremen. Kenitra, 1 v. Port Lyautey te Rouaan. Keyser, 1 v. Nyhamn n. Port Tshead. Koningshaven, pass. 2 Ouessant n. Rouaan. Kortenaer, 1 v. Helsinki te Hamina. Lies. 2 v. Goole te Norresundby. Larix, 6 te Kalmar met hodemschade. Lydia. 2 v. Yxpila te Amsterdam verwacht. Maasym. 2 v. Emden n Rotterdam. Mare Liberum. pass. 1 Vlissingen n. Antw. Matthew. 2 v. Thameshaven te Dover. May Star. 1 v. Vlissingen n. Napels. Mies, pass. 1 Vlissingen n. Gent. Menkar, 30 v. Casablanca n. Agadir. Mies. 1 v. Amsterdam te Gent. Mirfak. 1 v. Casablanca n. Fedalah. Nassauhaven, 2 v. Rotterdam n. Gothenburg. Nieuwland. 1 v. Grangemouth n. Rotterdam Noote. 2 v. Kingslvnn te Billincham. Nottingham. 1 v. Hariingen te Goole. Palma. nacht 2-3 v. Deogheda te Rotterdam. verwacht Plato. 1 van Cartagena n. Cadiz. Patria, 2 v. Vlissingen n. Grimsby. Pavo. 1 van Emden n. Goteborg. Ponto, 27 te Kalmar. Ponza, 2 v. Wasklot naar Zaandam. Sirius, verm. 1 v. Londen n. Duinkerken. Soes. pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Strijpe. vertr. 2 v. Gent n. Wicklow. Theano, 2 v Belfast te Drogheda. Timor, 1 v. St Brieux n. Guernsey. Tyro, 1 v. Dublin n. Waterford. Tilly. 1 te Zaandam van Rundvik. Urmajo, 1 v. Newcastle te Seaham. Vindieat Atque Poiit. 30 v. Beckton te Vardo. Virgo, pass. 2 Vlissingen n. Newcastle. Vitesse, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Vivo, pass. 2 Vlissingen n. d. Tees. Vrouwepolder. 1 v. Oporto n. Rotterdam. Westerschelde, vertr. 3 v. R'dam n. Oporto. Westkust, 1 v. Aalborg te Kotka. West-laan. 2 v. Hamhurg te R dam verwacht. Westpolder. 1 v. Port Lyautey n. Rochester. Wilpo. 23 Kiel gepasseerd n. Hamina. Westropa, 1 v. Cowes n. Par. Wim, 30 v. Gothenbui-g te Skoghall.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 9