Italië en Joegoslavië voor Triëst-conf eren tie uitgenodigd OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Vier besluiten „Ville de Saigon" met drie centimeter speling vlot door Spaarndammer sluis Brugwachtershuisje hij Buitenhuizen moest het voor derde keer ontgelden Weerbericht Geschil Israël - Jordanië heden voor V eiligheidsraad Nota aan Moskou voor Lugano Dr Jagan toch naar Londen (via Paramaribo) Meningen in Londen en Parijs Interventie der V.S. in Perzisch oliegeschil Het woord is aan Radio Israël noemt aanval op Kibya een vergeldingsactie 68e JAARGANG No 86 MAANDAG 19 OCTOBER 1953 297e JAARGANG No 239 Einde der Londense Ministersconferentie Vriend van Faroek krijgt levenslang Geen algemeen Frans offensief vóór de lente Twee Haarlemmers te Velsen aangehouden Verliest Eisenhower steun der Amerikaanse boeren? te i|l| Weerrapporten Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie eri Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman LONDEN. (Reuter). Zondagavond is te Londen vernomen dat de „Westelijke Grote Drie" Italië en Joegoslavië hebben uitgenodigd met hen te beraadslagen over het vraagstuk Triest. De drie ministers kwamen Zondag te Londen na de lunch nogmaals bijeen om kennis te nemen van de reactie uit Rome en Belgrado. Doordat zij thans de kool en de geit moeten sparen, is voor Engeland en Amerika een uiterst moeilijk situatie ontstaan. In de eerste plaats moet een ge wapend conflict vermeden worden. Verder moet Tito, die sinds zijn breuk met de Sovjet-Unie tegen het Westen aanleunt, hoewel met de voortdurende neiging om zich er van te distanciëren, te vriend ge houden worden. Tenslotte is er het belang voor de NtA.T.O.-gemeenschap van het voortbestaan van de tegenwoordige Itali aanse centrum-regering, welke als laatste bolwerk wordt beschouwd tegen het op stuwende extremisme. Steun aan de zwak staande Pella is vol gens vele politieke waarnemers niet vreemd geweest aan het abrupte Engels- Amerikaanse besluit om zóne A aan Italië te geven, waarbij Italië blijkbaar reden heeft te verwachten dat dit nog maar de eerste stap is en dat het ook zóne B zal krijgen. Dit laatste vooral heeft de scherpe reactie van Tito opgewekt. In de Londense „Observer" is een interview met hem ge publiceerd. In dit persgesprek uitte hij meer dan één dreigement aan het adres van Engeland en Amerika, voor het geval deze landen de in zóne A binnenrukkende Italiaanse troepen onder hun bescherming zouden nemen. Het enige geruststellende was Tito's ver klaring dat hij, al ligt hii dan ook overhoop met het Westen, Joegoslavië niet naar het Sovjet-kamp zal doen laten terugkeren. In sommige kringen heerst de vrees dat bloedige hotsingen in Triëst tussen Ita liaanse en Joegoslavische strijdkrachten de doodsteek zouden kunnen betekenen voor de Atlantische defensie. Zondagavond is te Rome vernomen dat Italië de uitnodiging voor het bijwonen van een vijfmogendhedenconferentie over Triëst zal aanvaarden, mits het er van ver zekerd is dat het besluit, om de „A"-zóne van het omstreden gebied onder Italiaans gezag te plaatsen, zal worden gehandhaafd. Men verwacht te Rome, dat het nieuwe Westelijke voorstel inzake Triëst een ernstige tegenslag voor de regering-Pella zal zijn. Pella heeft Zaterdag gedreigd te zullen aftreden als "de grote mogendheden op hun besluit zouden terugkomen. Negen November Lugano De Westelijke mogendheden hebben de Sovjet-Unie voorgesteld, dat de ministers van Buitenlandse Zaken der grote vier op negen November te Lugano bijeen zullen komen om de vraagstukken Duitsland en Oostenrijk te bespreken. Dit voorstel is gedaan in het Westelijke antwoord op de Sovjet-nota van 28 Sep tember. De nota der Westelijke mogend- beden is Zondagavond door de geallieerde Hoge Commissie te Bonn gepubliceerd. Westerse diplomatieke waarnemers te Moskou achten het onwaarschijnlijk, dat de jongste nota der „Westelijke grote drie" san het Kremlin tot een spoedige bijeen komst der vier ministers van Buitenlandse Zaken zal leiden. Zij menen, dat de nota-uitwisseling naar alle waarschijnlijkheid nog zal voortduren De toestand in Brits Guyana Uit officiële Britse bron te Georgetown is vernomen, dat de weg is vrijgemaakt voor de reis van dr. Jagan, de afgezette premier van Guyana, via Paramaribo en Amsterdam naar Londen. Dr. Jagan zal vandaag, samen niet de afgezette minister van Onderwijs, Burnham, in een gechar terd vliegtuig naar Paramaribo vliegen en daar overstappen op het lijnvliegtuig van de K. L. M. naar Amsterdam aldus dit bericht. Leden van de Britse Labourpartij heb ben Zaterdag op een bijeenkomst in Lon den, welke was georganiseerd door het „volkscongres tegen imperialisme", gepro testeerd tegen het zenden van Britse troe pen en oorlogsschepen naar Brits Guyana. Zij eisten herstel van de grondwet en van de afgezette ministers in de kolonie. Dr. Jagan had ook aan Attlee per tele gram om steun voor zijn standpunt ge vraagd, maar de Britse oppositieleider heeft thans teruggeseind dat het voor hem onmogelijk is „in de aangelegenheden van de kolonie tussenbeide te komen". Volgens de tc Port of Spain (Trinidad) verschijnende „Evening News" arriveer den de Britse troepen in Guyana slechts een dag voor een voorgenomen opstand tegen de regering. Het blad schrijft uit particuliere bron in Trinidad te hebben vernomen, dat een groot deel van de po litie in Brits Guyana had samengezworen om hoge officieren neer te schieten en wa pens en ammunitie te stelen. Een vertrouwensman van ex-koning Faroek van Egypte, Karim Sabet, is Zon dag schuldig bevonden aan verraad en cor ruptie en veroordeeld tot levenslange dwangarbeid. Sabet. een voorii-aixge verslaggever van Libanese afkomst, was intiem met Faroek bevriend, die hem tot pasja verhief. X^OOCOOCOOCOCOOOOCOCXXJOCOOOOCOOCCOCCCOOOCOOCOOOOOOOODOCOCOOOOCCC „De Brits-Frans-Amerikaanse besprekingen te Londen zijn Zondag geëindigd met het nemen van vier besluiten, die van invloed zouden kunnen zijn op de internationale politieke toestand. Deze besluiten zijn: Een uitnodiging aan Italië en Joegoslavië voor het houden van vijfmogendhedenbesprekingen over Triëst. Verder: De „Westelijke grote drie" zullen voorstellen doen voor vijfmogendhedenbesprekingen tussen de „grote vijf" Groot-Brittannië, Frankrijk, de Verenigde Staten, de Sovjet-Unie en communistisch China over Korea en mogelijk over algemene vraagstukken betreffende het Verre Oosten. Dit voorstel zou, indien aanvaard, in de plaats komen van de politieke conferentie van wijder strekking, welke in het Ko reaanse bestand wordt voorzien. Voorts: De Franse en de Amerikaanse regering hebben te kennen gegeven zich niet te zullen verzetten tegen een eventueel rechtstreeks overleg tussen Winston Churchill en de Sovjet-leiders, ter bespreking van de internationale spanning en het zoeken naar een op lossing om deze te verminderen. En tenslotte: De Verenigde Staten en Groot- Brittannië hebben Frankrijk medegedeeld niet te kunnen instemmen met zijn verzoek om waarborgen, dat de Brits-Amerikaanse strijdkrachten op het Europese vasteland aldaar gedurende de volle vijftig jaar, waarvoor het E.V.G.-verdrag, indien bekrachtigd, van kracht zal zijn, zullen worden gehandhaafd". coccxxxx»ccooc>3Co^oaDOOCCcoccca3cceoaxDCOcococ033Cxxxcco:«x«»Ma330cax»xcccocxc^ en dat er nog andere hinderpalen moeten worden overwonnen, voordat de voorge stelde besprekingen te Lugano zullen kun nen beginnen. In deze kringen heerst algemeen te overtuiging, dat de Russen ongetwijfeld terug zullen vallen op hun eis van vijf mogendhedenbesprekingen (met deelne ming van communistisch China) op brede basis, ter bespreking van „de problemen, welke de internationale spanning veroor zaken". Er wordt in dit verband op gewezen dat het voornaamste geschilpunt nog steeds is, dat de Westelijken eerst een regeling der Duitse en Oostenrijkse vraagstukken wen sen en pas daarna bereid zijn over de al gemene internationale toestand te spreken, terwijl de Russen direct met het laatstge noemde onderwerp willen beginnen. Zondagochtend is de Westelijke ant- woord-nota betreffende een bespreking van vier te Moskou overhandigd. In Londen gelooft men dat de Sovjet- Unie thans moeilijk zal kunnen weigeren deel te nemen aan de conferentie van Lu gano, meldt onze correspondent in Londen. De nieuwe Westelijke nota steekt de Russen cle hand toe door er de nadruk op te leggen dat de Sovjet-regering in de ge legenheid zal zijn het hare te zeggen over elk aspect van de Duitse en Oostenrijkse kwestie. De „Times" noemt de nota een uitmun tend diplomatiek document, veel beter dan vele nota's uit het verleden met hun ein deloos gedebatteer, verwijten en pogingen tot rechtvaardiging van het eigen stand punt. De laatste nota is helder, overredend, waarborgt het recht van de Westelijke mogendheden om het onderwerp op hun manier te behandelen en laat de Russen vrij het op hun wijze te doen. Onze Parijse correspondent seint: Of men de conferentie der grote drie, die gisteren in Londen is beëindigd, posi tief of negatief zal mogen noemen, zal pas na verloop van tijd kunnen worden vsat- gesteld. Aldus kan men het oordeel van politieke waarnemers in Parijs het beste samenvatten. Op het resultaat der besprekingen rust inderdaad nog een dubbele hypotheek: In de eerste plaats zal moeten worden afge wacht of Moskou nu in wenst te gaan op de uitnodiging volgende maand te Lugano de ministers van Buiten landse Zaken van het Westen over Duits land en Oostenrijk te gaan praten. En ten tweede is het wat de kwestie-Triëst be treft, waar kennelijk veel aandacht aan besteed is, de grote vraag of maarschalk Tito bereid zal zijn aan een conferentie van vijf deel te nemen, waarbij dus ook Frankrijk ditmaal van de partij zal zijn. Héél optimistisch kan men daarover niet zijn, aangezien, om overigens begrijpelijke prestige-overwegingen, de grote drie tevo ren hebben vastgesteld dat aan hun besluit om zóne A aan Italië over te dragen niet meer getornd zal kunnen worden. De nota aan Moskou, waarop kanselier Adenauer nog op het laatste moment een duidelijke invloed heeft uitgeoefend, wordt hier geprezen om zijn concrete doch teven? diplomatieke stijl en toon. Zelfs de Franse communistische bladen wijzen daar van morgen op. Herbert Hoover, deskundige voor olie zaken van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, is Zaterdag in Teheran aangekomen. Hij zal de Brits- Perzische onderhandelingen over een op lossing van het oliegeschil weer op gang trachten te krijgen. Hij wil te weten komen in hoeverre de regering-Zahedi bereid is tot een compro mis en hoeveel tijd er voor nodig is om de olieraffinaderij te Abadan weer op gang te krijgen. De strijd in Indo-China „De Franse legerleiding is niet voorne mens nog voor het voorjaar een algemeen offensief te ondernemen tegen de zes Viet- minh-divisies, in het gebied rondom de monding van de Rode Rivier", aldus is Zon dagavond te Hanoi van hoge militaire zijde vernomen. Het huidige offensief wil de rebellen slechts beletten dit gebied te gebruiken als basis voor een opmars, die zij in de regen tijd hadden willen beginnen. Het Franse offensief in Noord-Indo- China is Zondag voortgezet. De Franse- uniestrijdkrachten rukken met twee colon nes op naar Than Hao, een bolwerk der Vietminh. Franse speciale troepen blijven in kleine groepen langs de kust van de golf van Tonkin landen. De Fransen zijn nu doorgedrongen in gebied, dat de opstandelingen reeds ver scheidene jaren in hun macht hadden en waar zij zich geheel veilig voelden. Accoord met Cambodja Frankrijk en Cambodja hebben Zaterdag een accoord ondertekend over de over dracht van de militaire bevoegdheden door' Frankrijk aan Cambodja. Alle grote geschilpunten tussen beide partijen zijn in dit accoord geregeld. Een aantal kleinere problemen zullen op aan staande besprekingen te Parijs worden behandeld. De politie te Velsen heeft Vrijdagavond twee Haarlemmers aangehouden die ver dacht werden van diefstal van grote hoe veelheden behangselpapier uit woningen in de Rivierenbuurt te IJmuiden-Oost, waar zij werkzaam waren als loonbehan- gers. Het waren de vierenvijftigjarige A. S. en de negenenveertigjarige E. M., die inmiddels hebben bekend. Bij een tussentijdse verkiezing in een plattelandsdistrict in de Amerikaanse staat Wisconsin is dc republikeinse candi- daat verslagen door een democraat. Het was de eerste maal, dat in dit district een democraat werd gekozen en volgens de Amerikaanse pers zijn de leiders van de republikeinse partij „geschokt" door dit verlies van stemmen van boeren. De leiders dringen er bij president Eisen hower op aan „iets te doen" om deze „op stand der boeren" een halt toe te roepen. Volgens Reuter is het waarschijnlijk, dat er wetsontwerpen zullen worden inge diend, welke de boeren moeten verzekeren DIT NUMMER BESTAAT UiT TIEN PAGINA'S T a g o r e Vanmorgen zit ik voor mijn ven ster, waar de wereld als een voor bijganger een ogenblik stilstaat, mij toeknikt en gaat. van hogere prijzen voor hun producten teneinde te voorkomen, dat bij de verkie zingen in November 1954 de democraten mogelijk dank zij de „farm vote" de meer derheid in het congres zullen behalen. Groot-Brittannië, Frankrijk en de Ver enigde Staten hebben Zaterdag verzocht om bijeenroeping van de Veiligheidsraad der UNO ter bespreking van de Israelisch- Jordaanse grensincidenten. De raad zou reeds vanochtend bijeenkomen. Een woordvoerder van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Zaterdag te Jeruzalem verklaard, dat de oorzaak van de huidige moeilijkheden aan de Jordaans-Israelische grens bij Jordanië gezocht moet worden. Hij verklaarde dat in de afgelopen drie jaar aan de Israelisch- Jordaanse grens 431 Israëliërs zijn gedood of gewond door geïnfiltreerde Jordaanse eenheden. In deze periode was het 866 maai tot botsingen tussen Israëliërs en Jorda- niërs gekomen, zo voegde hij hieraan toe. Volgens hem heeft de Jordaanse regering nooit gepoogd deze incidenten, die in de laatste maanden in hevigheid toenamen, te verhinderen. Sedert Januari van dit jaar vielen tengevolge van dergelijke ac tiviteiten 49 doden, werden 79 gewond, 33 weggevoerd en 43 met wapengeweld bedreigd. Onze Haagse redacteur tekent hierbij nog het volgende aan: „Nadat nu onlangs van Jordaanse zijde een aanval was ondernomen op het dorp Yahud, waarbij een moeder en twee zoons werden vermoord, olijkt het geduld van de kolonisten in de buurt van het dorp Oibya, vanwaar de moordenaars, die Yahud bin- Bijna een jaar nadat Keizerin Nam Phuong van Vietman constructienummer 515 van de Haarlemse Scheepsbouwmaatschappij onder een droefgeestige herfstregen doopte als „Ville de Saigon", heeft deze prachtige aanwinst van de handelsvloot der Franse Unie het Spaarne verlaten. Op zichzelf is dat een van de moeilijkste vaarten welke het schip moet volbrengen, want de Spaarndamse sluis is eigenlijk niet op schepen van dergelijke afmetingen berekend.. De doorvaart in Spaarndam gelukte uitstekend de „vallen" van de brug waren verwijderd en het balanswerk rechtgetrokken maar het veriaten van Zij- kanaal F verliep niet zonder stagnatie, hoewel het schip geen schade opliep. Bü het nemen van de bocht naar het Noordzeekanaal werd namelijk het fundament van het brugwachtershuisje bij Buitenhuizen door het achterschip aan bakboordzijde geraakt, waardoor het huis van de stenen fundering werd geschoven. Brugwachter Muller, die in het huisje zat, overleefde ook deze keer het ongeluk. Bij twee vorige gelegenheden, toen zijn onderkomen door passerende baggermolens werd vernield, zat hij ook binnen. «F fcx PSP De passage van de nog smetteloze „Ville de Saigon" door het Spaarne en de sluis ven Spaarndam bood Zondagmorgen een feestelijk schouwspel, dat door honderden werd gadegeslagen. Het was Zondagmorgen nog donker toen een groepje stoere werkers van de Haar lemse Scheepsbouwmaatschappij bij de ophaalbrug over de grote sluis van Spaarn dam stond en de eerste slaperige opmer kingen over het demonteren van dit bouw werk ten beste gaf. Er hing een frisse Octoberkou over het water die een der mannen een verzuchting deed slaken, die enig heimwee naar het uitslapen op Zon dagmorgen bevatte. Al spoedig echter sjouwde men met machtig gereedschap en was het uit elkaar nemen van de brug begonnen. Een heel werk, al verklaarde een der opzichters dat dit een makkelijke brug was als leek kun je dat niet zo bekijken en dat hii al enige malen gedemonteerd was, zodat het werk geen moeilijkheden opleveren zou. Omdat de „Ville de Saïgor." echter 11.97 meter breed is en de doorvaart breedte van de sluis twaalf meter bedraagt, moesten alle obstakels uit de weg worden genomen, in de eerste plaats de iets naar binnen buigende delen van de ophaalbrug. Niet ver na negenen was de brug uit elkaar, maar de „Ville de Saigon" liet op zich wachten. Er had zich een groot getal belangstellenden op de kade verzameld die de bedrijvigheid gadesloegen. Intussen verscheen een vrolijk zonnetje aan een blauwe herfsthemel, wat de gezelligheid nog verhoogde. Veel kinderen drongen steeds maar weer naar de waterkant, tot ongerief van de politie, die de handen vol had met dat kleine goed. Eindelijk een rookpluim in de verte, een wazig beeld van een schip en de verheugde gezichten van die honderden uit Spaarndam en omge ving: zij komt! Om 10.55 precies lag het in tropenkleur gestoken schip dan toch eindelijk voor de sluis, voorafgegaan door de kleine maar krachtige „Dieuwertje Goedkoop", die de 3000 ton van de Vietnamees in hef. gareel hield. Achter de „Ville de Saigon" dobber den witte sloepen. Toen de trossen waren losgegooid en wij gelegenheid kregen langs het schip te gaan, vingen wij hier en daar een glimp op van het interieur. Dat zag er niet kwaad uit en zat goed in de verf. Met een gedeelte van het interieur echter dat door de brand van enige weken geleden werd beschadigd, zullen de schilders tij dens de proefvaart beginnen. Die wordt naar Texel gemaakt, waarna de officiële overdracht aan kapitein Mousson zal plaats vinden. De „Ville de Saïgon" zal verbindingen onderhouden tussen de Vietnamese haven plaatsen. De eerste dagen ligt de boot in de Am sterdamse dokken, waarna de tocht naar Texel begint. Bij elkaar zal dit oponthoud in ons land nog ongeveer een week duren. Periode, waarin de kok ruimschoots ge legenheid zal hebben niet het in Haarlem hij een banketbakker geleerde vervaardi gen van Hollands gebak en andere zoete heerlijkheden welke Fransen en Vietna- mezen zeer aantrekkelijk vonden naar hartelust te experimenteren nendrogen, afkomstig waren, uitgeput ge raakt te zijn. Zodoende is daar de gewa pende burgerwacht tot de drieste overval overgegaan. Nadrukkelijk dient er op ge wezen te worden dat het hier een optre den betreft geenszins van het leger van Israel, maar van particuliere burgers, die over wapenen beschikken omdat zij dag en nacht in staat moeten zijn zich tegen overvallen van over de grens te kunnen verweren". „Strafexpeditie" De Israëlische radio-omroep heeft nader toegelicht dat de Israëlische aanval op het Jordaanse dorp Kibya een vergeldingsactie was, uitgelokt door de aanhoudende Arabi sche invallen op Israëlisch grondgebied, waarbij Israëlische burgers werden ver moord en bezittingen geroofd of vernield. „Zolang er slechte Joods bloed vloeide, hebben de Westerse mogendheden nimmer enige ontroering aan de dag gelegd. Zij gingen voort met hun rampzalige politiek om bij de Arabieren in het gevlei te komen en dit ten koste van een staat, die hun toegewijde en betrouwbare vriend was. Doch nu wij slag met slag en geweld met geweld zijn gaan beantwoorden, is de Brit se pers plotseling verontwaardigd, daarbij geheel over het hoofd ziend dat de Britse geschiedenis vol is van strafexpedities. En onze strafexpeditie werd niet ondernomen ter „vermeerdering van de glorie van ons land", doch uitsluitend in zelfverdediging". Uit Haifa meldt A.F.P. dat een hoge ambtenaar van het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard: „Het is een zeer gelukkige omstandigheid, dat de Veiligheidsraad zich thans met het geheel der betrekkingen tussen Israel en zijn Arabische buurstaten zal moeten bezig houden. Wij hopen, dat de Raad deze lan den er nu eindelijk van zal kunnen over tuigen, dat zij vredesonderhandelingen met Israel moeten openen. De wapenstilstands overeenkomsten zijn nog steeds niet onder tekend. Het wordt tijd, dat zij eindelijk in vredesverdragen worden omgezet." In Tel Aviv is Zaterdagavond vernomen, dat Israel voorzorgsmaatregelen treft met het oog op berichten uit Amman, volgens welke versterkingen van het Jordaanse Arabische legioen naar de grens zijn ge zonden. Een bericht uit Amman, de hoofd stad van Jordanië, maakt melding van het overbrengen van afdelingen van het Ara bische legioen naar Jeruzalem. Ook ver zocht Jordanië om versterkingen uit Irak. Het kabinet van Irak heeft Zondag na een vergadering van drie uur een „hoogst belangrijk" besluit genomen inzake een dringend verzoek van -Jordanië om mili taire bijstand, zo wordt van officiële zijde te Bagdad meegedeeld. Het besluit zelf is niet bekend gemaakt. (A.F.P.) Arabische Liga Woensdag hijeen Uit Caïro meldt Reuter dat de politieke commissie van de Arabische Liga Woens dag te Amman, de hoofdstad van Jordanië, in buitengewone vergadering bijeen komt om te beraadslagen over een gezamenlijk optreden teneinde „voor altijd een einde te maken aan ds herhaalde en flagrante aanvalsdaden van Israel". (van hedenmorgen 7 uur) vê T!jS II |I I F- toestand Z 2 7 0 1 5 0 1 9 6 1 10 0 4 10 0,2 4 9 0 Helsinki half bew. W Oslo motregen N Stockholm mist N Londen geheel bew. N Amsterdam mist NO Brussel mist NO Parijs geheel bew.NNO 5 11 0 Bordeaux geheel bew windstil 12 0 Nice licht bew. NNW 3 16 6 Warschau geheel bew. OZO 2 12 0 Berlijn nevel windstil 13 13 Frankfort nevel NO 6 13 0 München nevel O 1 13 0 Zürich nevel windstil 13 0 Wenen nevel NW 2 14 0 Rome licht bew. O 2 14 6 Neersla® laatste 24 uur. XWOOOOOcV-r-i RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opgemaakt om 10 uur: Overdrijvende wolkenvelden en plaat selijk mist. Geen regen. Overwegend zwakke Oostelijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen. 20 October Zon op 7.13 uur. onder 17.36 uur. Maan op 16.19 uur. onder 4.16 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 19 October Hoog water: 0.28 en 13.03 uur. Laag water 8.35 en 20.50 uur. Dinsdag 20 October Hoog water. 1.25 en 13.52 uur. Laag water: 9.30 en 21.46 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1