DEREK de VLEESSPECIALIST de VLEESSPECIALIST Wilde staking bedreigt transport en voedselvoorziening in Londen Brillenspecialist Belgische vissersboot aangevaren en vergaan Schreiber gekozen als Berlijns burgemeester „UNO is een kanker die vrede en rust bedreigt Franse boeren dreigen met nieuwe actie Derde kotter voor Blok naar Curasao Amsterdamse Beurs GEERLING 4 Maandag of Dinsdag wellicht geen autobusdiensten meer Bemanning op Grieks schip overgestapt Een schip vlot, een ander aan de grond Koning Hoessein bij de Paus Toestand van koning Ibn Saoed slechter Verklaring van Malan: VS willen fonds voor onder-ontwikkelde landen I.O.C. candidaat gesteld voor Nobelprijs voor de vrede Nieuwe geruchten over Beria Ultimatum aan de regering Hammerskjoeld komt tussenbeide Boeiend en lonend bedrijf in Caraïbische zee Nederlandse Judoploeg Extra treinen naar „Holland-België" Scheepvaart mi'n Amende ATA,de„rechterhand"van elke heldere huisvrouw, biedt 5 extra voordelen: GEKEURD WILD!! Alléén KI. Houtstraat ACHT EN DERTIG voor FIJN GEBAK Reclame Reclame INBETEXFA sa Speciaal n MATRASSEN Vanaf f 1.- per week SCHRIJFMACHINE? KRUISSTRAAT 20 Wij leveren één kwaliteit.... DE „BESTE" KRUISSTRAAT 20 DONDERDAG 22 OCTOBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Telefonisch van onze correspondent in Londen) In Londen is een uiterst critieke toestand ontstaan door een wilde staking van 2500 bestuurders van benzine-tankwagens. Het verkeer en de voedselvoorziening kunnen daardoor binnen enkele dagen geheel lam gelegd worden. Het is het eerste grote arbeidsconflict, waartegenover de conservatieve regering zich geplaatst ziet sinds zij twee jaar ge leden aan de macht kwam. Elk uur wordt de toestand nijpender. Vele garages en benzine-stations zitten reeds zonder een druppel brandstof. An deren hebben hun klanten streng gerant soeneerd. Automobilisten trachten overal benzine te bemachtigen, waardoor de vraag verdrievoudigd is. Bakkerij-bedrijven, wier ovens met olie gestookt worden, moeten het werk staken als verdere aanvoer van olie uitblijft. De reserve-voorraden aan benzine in de autobusgarages van Londen raken op. Als de staking blijft voortduren, zal Zaterdag het aantal busdiensten moeten worden in gekrompen. Maandag of Dinsdag zullen dan bijna alle achtduizend bussen van de weg verdwijnen. Ook zullen elke dag meer taxi's buiten bedrijf komen. Het vrachtauto-transportbedrijf dreigt eveneens geheel te worden ontwricht. De Londense luchthaven heeft een reserve van olie en benzine voor slechts vier dagen. De vliegtuigen zullen straks als er geen spoedige verbetering in de toestand komt extra brandstof in het buitenland moe ten innemen. Nog geen interventie der overheid De directe aanleiding tot de staking was de aanstelling van chauffeurs, die geen lid zijn van de vakbond. Daarbij is ook nog een eis tot loonsverhoging gekomen. De transportarbeidersbond weigert ech ter, de staking te steunen. De regering Er heeft zich op de Noordzee op onge veer 25 mijl ten Westen van het lichtschip „Goeree" een aanvaring voorgedaan, die pas bekend werd bij de binnenkomst hedennacht van het 1923 ton metende Griekse s.s. „Vorios Hellas" van de Hel lenic Lines Ltd te Piraeus, welk schip in middels in de Merwehaven te Rotterdam ligplaats heeft genomen. Daarmee kwamen zeven Belgische vissers mee, de complete bemanning van het Belgische vissersvaartuig „Op Hoop van Zegen", dat op de aangegeven plaats met de „Vorios Hellas" in aanvaring was geweest, waarna het binnen 25 minu ten zonk. Deze tijd was gelukkig ruim vol doende om de bemanning gelegenheid te geven op het Griekse schip over te stappen. Het gebeurde in de afgelopen nacht om kwart voor twee. Men was juist uit Oos tende vertrokken, waar de „Op Hoop van Zegen" thuis hoorde. De bedoeling was ge weest op de Doggersbank te gaan vissen. De botsing was zo hevig en het gat in de ,.0p Hoop van Zegen" zo groot, dat er niet aan te denken viel het vaartuig te behou den. Binnen een half uur verdween het dan ook in de golven. De vissers hebben geen letsel. Schreiber, Christen-democraat, is Donder dag door het West-Berlijnse stadsparlement met 62 tegen 57 stemmen gekozen tot op volger van de onlangs overleden burge meester, dr. Ernst Reuter. Hij versloeg de sociaal-democratische candidaat, dr. Otto Suhr. Schreiber was vice-burgemeester onder Reuter. Suhr is voorzitter van het parlement. Na de stemming trad de regering van West-Berlijn af. Dr. Schweiber heeft drie weken de tijd om een nieuwe regering te vormen. Zijn ambtstermijn loopt slechts tot het einde van dit jaar, dan zullen nieuwe verkiezingen worden gehouden. De verkiezing van de 69-jarige dr. Schrei ber maakt een eind aan zeven jaar socia listisch overwicht in West-Berlijn. De nieuwe burgemeester kan met behulp van de vrije democraten en de Christen-demo craten een regering vormen, die echter slechts een kleine meerderheid zou be zitten. (De stemverhouding in het stads parlement is: sociaal-democraten 61, Chris ten-democraten 34 en vrije democraten 32). De nieuwe burgemeester is Protestant, mede-oprichter van Adenauers C.D.U. en fel anti-communist. Het m.s. Schokland, dat dezer dagen na bij Kungsoer in de rivier Arboga aan de grond liep, heeft gisteren zijn reis kunnen voortzetten. Een uur na het vertrek liep een ander Nederlands schip in deze rivier aan de grond. Het is het 349 br.reg.ton metende m.s. Hoe Vinces van de heer J. Bosma uit Groningen. Dit schip zou te diep zijn geladen om het kanaal, dat slechts tien meter diep is, te kunnen bevaren. Twee sleepboten hebben een vergeefse poging gedaan om de Hoe Vinces vlot te trekken. Paus Pius XII heeft Dinsdag in zijn zomerverblijf te Castel Gandolfo Koning Hoessein van Jordanië in particuliere audiëntie ontvangen. De audiëntie duurde een kwartier. De 17-jarige Koning vertrok Dinsdagavond per vliegtuig naar Jordanië, met het oog op de spanning tussen Israel en zijn land. Volgens Donderdag in Damascus ont vangen berichten is de gezondheidstoestand «*n Koning Ibn Saoed van Saoedi-Arabië slechter" geworden. Saoedi-Arabische functionarissen be waren het stilzwijgen over de toestand van de Koning, die wegens een hartziekte onder doktersbehandeling staat. houdt zich nog op de achtergrond, daar er nog kans is, dat de bond de stakers zou kunnen bewegen het werk te heiwatten. Mocht dat niet lukken, dan zal de regering trachten te bemiddelen. De staking van de Londense vlees- en vee-transporteurs zal morgen eindigen. Dit weekeinde zullen vele gezinnen in Londen het echter met nog minder vlees dan ge woonlijk moeten stellen. De eis van de stakers om de schorsing van zes arbeiders die geweigerd hebben overwerk te ver richten, op te heffen, is ingewilligd. De Zuid-Afrikaanse premier dr. Malan heeft op een congres van zijn nationale partij te Bloemfontein verklaard dat de UNO-organisatie „een kanker (is), die knaagt aan de vrede en rust in de wereld". De tijd is gekomen, aldus Malan, dat de UNO „hetzij radicaal hervormd moet wor den, hetzij geheel van het aardoppervlak moet verdwijnen". Dr. Malan sprak naar aanleiding van een motie, ddt Zuid-Afrika zich uit de UNO dient terug te trekken met het oog op de hoge kosten en gezien het feit, dat de organisatie „onverantwoordelijke perso nen de gelegenheid biedt, vijandige pro paganda tegen Zuid-Afrika te maken". Malan zei verder, dat zijn regering de kwestie van de inlijving van de protecto raten Basoetoland, Beetsjoeanaland en Swaziland bij de Unie binnen vijf jaar wil zien geregeld. Hij voegde hieraan toe, dat hij zich weinig bekommerde om de open bare mening in Groot-Brittannië over de Zuid-Afrikaanse eisen. Te financieren uit ontwapenings-bes paringen De Verenigde Staten hebben aan de eco nomische commissie van de Algemene Ver gadering der UNO een resolutie voorge steld, strekkende tot de oprichting van een internationaal fonds voor hulpverlening aan de economisch onvoldoende ontwikkel de landen met de gelden, die bij ontwape ning zouden kunnen worden bespaard. Het is de bedoeling der V. S., dat het fonds wordt opgericht, wanneer er voldoende vorderingen zijn gemaakt met ontwapening onder internationaal toezicht. De afgevaardigde van de Oekraine, Kri- ven, verklaarde, dat zijn regering streeft naar beperking van de bewapeningsuitga ven, en dat hij daarom niet kon instemmen met het Amerikaanse voorstel, dat naar hij zeide, uitstel van de internationale ont wapening inhoudt. Jaarliiks 85 milliard dollar De Nederlandse afgevaardigde, de heer G. J. H. M. Ruygers, verklaarde dat naar schatting in de wereld 85 milliard dollar jaarlijks voor bewapeningsdoeleinden wor den uitgegeven, terwijl men voor het ge noemde internationale fonds slechts een bedrag van 250 millioen dollar nodig zou hebben. Dit betekende dat men het fonds zou kunnen oprichten, indien van iedere 340 dollar die aan bewapening wordt uit gegeven, er één opzij zou worden gelegd, aldus de heer Ruygers. Van Zweedse zijde is voor de Nobelprijs voor de vrede 1953 het Internationaal Olym pisch Comité candidaat gesteld. Oorspron kelijk had men voor deze prijs aan de oud president van het I.O.C., Sigfrid Edstroem gedacht, maar deze heeft verzocht het I.O.C. voor te dragen voor de prijs. BALTIMORE (Reuter). Een geperv- sionneeerde Amerikaanse legerofficier, ko lonel Julius Amoss, heeft verklaard, dat de afgezette Russische minister van Bin nenlandse Zaken Beria riiet alleen uit de Sovjet-Unie is ontsnapt, maar ook bereid is „hoogst belangrijke documenten" in han den van het Westen te stellen. Amoss heeft de abonnés op zijn interna tionale nieuwsdienst meegedeeld, dat Be ria, toen zijn positie onhoudbaar was ge worden, de documenten aan vijf vertrouw de ondergeschikten heeft gegeven. Hij zond deze mensen het land uit met de instructie de documenten, die ook plannen op het gebied van de atoomenergie bevatten, aan autoriteiten in het Westen te overhandigen als hem iets zou overkomen. Daarna ver dween hij zelf, aldus kolonel Amoss. Toen de Russen Beria niet konden vin den, leidden zij een stroman op om als Beria terecht te staan. Een van Beria's handlangers heeft een agent van Amoss verzocht het Kremlin te laten weten, dat Beria ontevreden is over de propaganda van het 'schijnproces en het eerste van zijn vijf dossiers met geheime documenten aan het Westen zou uitleveren als men er niet mee ophield. De Franse nationale boerenbond heeft de regering te Parijs Woensdagavond mede gedeeld, dat, indien de kortgeleden opge stelde besluiten voor hulpverlening aan de boeren, op 5 November nog niet van kracht zijn verklaard, de volgende maatregelen zullen worden genomen: 1. Elke weg in Frankrijk zal geblokkeerd worden; 2. Er zal geen slachtvee meer worden afge leverd; 3. Ook de leveringen van andere producten der boerderijen zullen worden beëindigd; 4. De boeren zullen al hun bij niet-particuliere banken gedeponeerde gel den opnemen; 5. De boeren zullen niets meer aan- of verkopen. De bond zeide nog dat in dat geval het stopzetten der leveringen is bedoeld als zet tegen de tussenhandel. De boeren zullen dan hun best doen te bereiken, de verbrui kers van hun producten rechtstreeks te be dienen. NEW YORK (AFP). Met het oog op de ernstige meningsverschillen tussen de leden der neutrale repatriëringscommissie in Korea is de secretaris-generaal van de UNO, Dag Hammarskjoeld, persoonlijk tussenbeide gekomen om te trachten de geschillen uit de weg te ruimen. Hij voerde Dinsdag besprekingen met Krisjna Menon (India), Andrei 'Wysjinski (Sovjet-Unie), Osten Unden (Zweed minister van Buiten landse Zaken), Sir Gladwyn Jebb (Enge- Blijkens mededelingen van schipper Blok, die thans de visserij in de Caraïbische Zee in de omgeving van de Nederlandse Antil len uitoefent met twee kotters, bestaan er plannen om nog een <le«'de boot uit Scheve- ningen te laten overkomen, want de kan sen in het Caraïbisch gebied voor afzet van vis zijn groot en men is voor de verkoop van vis niet uitsluitend aan Curasao ge bonden, aldus meldt het dagblad „Beurs en Nieuwsberichten" op Curasao. De „Marsbango" fungeert als „jager", terwijl de oud-gediende, de Sch 177 voor namelijk vist. Valt de vangst niet mee, dan gooit de Sch 178 ook een netje uit en zo slaagt men er in een geregelde aanvoer van verse vis naar Curasao te doen plaatsvin den. Men maakt gemiddeld een prijs van 1 per kilo vis (twee Nederlandse gul dens), hetgeen wel hoog lijkt in Neder landse oren, maar waar tegenover staat dat alle onkosten en de kosten van het nor male levensonderhoud ook gemiddeld drie maal zo hoog zijn als in Scheveningen. Tegenslagen zijn er natuurlijk ook. De vriesinstallatie van de „Marsbango" raakte op een zeker ogenblik defect, toen het schip twee ton vis aan boord had. Er was tussen de vis een grote hoeveelheid ijs gestrooid en door in versneld tempo naar Willemstad te stevenen, lukte het toch nog de vis vei lig en goed aan de wal te brengen. Ook zijn er moeilijkheden met de radio-installatie aan boord van de „Marsbango", die niet zou voldoen aan de gegarandeerde presta ties. Schipper Blok merkte tegenover de „Beurs en Nieuwsberichten" op, dat de vissers in dit gebied weinig of geen belang stelling hebben voor het bedrijf. Personeel van hier is er dan ook niet te krijgen. Men vindt het werk aan boord van de Neder landse vissersboten te zwaar. Er wordt dan ook nu gevist met arbeidskrachten uit An- guilla, een eilandje in de omgeving van Curagao. Aanvankelijk heeft schipper Blok te kam pen gehad met financiële moeilijkheden en compagnons, maar deze bedrijfsmoeilijk- heden zijn de wereld uit en er is alle reden aan te nemen, dat het bedrijf, waarin hard gewerkt wordt, zich langzaam maar zeker tot een bloeiend en zeer wellonend bedrijf zal kunnen ontwikkelen. De Nederlandse ploeg, die op 30 en 31 October in Londen zal deelnemen aan de Euronese Judo Kampioenschappen is defi nitief ajs volgt: Geesink (Utrecht), Rapmund (Den HaSgV, De Waal (Utrecht), Konings (Amsterdam), Van der Geest (Haarlem) en Essink (Eind hoven). Als reserves zijn aangewezen: Janssen (Bergen op Zoom), Doolewaard (Utrecht) en Smitjes (Utrecht). De heren Nauwelaerts d' Agé, 3e dan (Over- veen) en Snijders, 3e c^an (Utrecht) zullen respectievelijk als official en verzorger de p'oeg vergezellen. Ten behoeve van bezoekers van de voet balwedstrijd NederlandBelgië, diie Zon dag 25 October in het Feyenoordstadion te Rotterdam wordt gespeeld, zullen de N.S. een aantal extra treinen naar en van de halte Rotterdam Stadion laten rijden. Uit Haarlem vertrekken extra treinen om 11.14, 11.45, 12.13 en 12.45 uur. Uit Heem- stede-Aerdenhout vertrekken zij om 11.19, 11.50, 12.18 en 12.50 uur. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3/ Nederl.'47 99% 99% A.K.U 173/, 172/ Unilever 207/ 207/ Philips Gloeil. 175/ 175 Kon. Petroleum 320 321 A'dam Rubber 89/ 89 Holl. Amer Lijn 133/ 133/ N Scheepv. Unie 128/ 128/ H.V.A 104/ 104/ Deli Mij 94/ 92/ Amsterd. Bank 177 177 Ned. Handel Mij 160/ 160 Rotterd. Bank 171/ 171/ Twentsche Bank 170 170 Anaconda Copper 323/ia 32/ 49/ Bethlehem Steel 48/ Republic Steel 45l5/ia 46% Shell Union 72/ 71% ex.d Tidewater 20% 20% U. S. Steel 36% 37/ Antonia, 14 v. Saigon n. Haiphong. Arendskerk, 21 te Singapore. Armilla, 20 v. Singapore n. Haiphong. Alcyone, pass. 21 Vlissingen n. Antw. Algenib, 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Alhena, pas. 20 Finisterre 24 Antwerpen verw Alioth, 20 v. Victoria n. Antw. en R'dam. Aludra, 21 v. Buenos Aires te Montevideo. Anenenkerk. 21 v. Genua n. Port Said. Alkaid, 20 te Santos. Adinda, dokt gereed ca. 27 te Singapore. Averdijk, pass. 20 Wight n. New York. Alblasserdijk, 18 te Vera Cruz. Appingedijk, 21 te Rotterdam. Aalsdijk, 20 te Baltimore. Amsteliand, 20 te Amsterdam. Amstelkroon, pass. 2C Madeira n. Buenos Aires Amstelveen, pas. 20 Key West n. New Orleans Amstelstad, 20 v. Marseille n. Le Havre. Argos, 20 te Amsterdam. Aagtekerk 20 ten anker Kosichang bij Bangkok Agatha, 20 te Soerabaja. Alchiba, 20 240 m. W.ZW. Teneriffe. Amsteklijk, 20 140 m. ZW. Fayal. Abbekerk, 21 v. Hongkong n. Manilla. Agamemnon, pass. 21 Flores n. La Guaira. Aldegonda, 21 v. Pladju n. Tj. Priok. Aietta, 21 v. Tj. Priok n. Pladju. ALmkerk, 22 Aden verwacht. Altair, 21 v. Las Palmas n. Antwerpen. Ampenan, 22 v. Semarang te Soerabaja. Amor, 21 te Bremen. Arkel-dljk, 19 v. Havana n. I.e Havre en R dam Alamak, 22 v. Beyrouth te "-Genua. Albireo, 22 v. Rio de Janeiro te Santos. Alwaki, 22 v. New York te Boston. Aardijk, 21 v. Galveston te Port Arthur. Aldabl, 22 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Axel dijk, 21 v. Baltimore te Norfolk. Blommersdijk, 21 te Rotterdam. Baarn, 21 te Rotterdam. Blitar, 20 v. Aden n. Suez. Breda, 21 v. Amsterdam te Trinidad. Bandjermasin, 20 v. Benikulen n. Enggano. Baivka, 110 m. O. Straat Balabak. Batoela, 20 v. Tj. Priok n. Cheribon. Bennekom, 21 te Balboa. Bonaire, 21 dwars Wight n. Amsterdam. Britsum, pass. 21 Ouessant n. Antwerpen. Boschfontein, 22 v. Zanzibar n. Tanga. Cistula, 17 te Singapore. Clavella, 23 te Hongkong verw. Cleodora, 20 v. Rio de Janeiro n. Curagao. Castor, 20 v. Port au Prince n. Kingston. Caltex The Hague, pass. 20 Gibraltar n. R'dam Caltex Delft, pass. 20 Casquets n. Sidon. Camphuys, 20 v. MakasSar n. Pare Pare. Celebes, 20 620 m. W. Minicoy. Caltex Utrecht, 21 v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Nederland, 22 v. Rotterdam te Sidon. Congostroom, 21 v. Accra n. Lome. Caltex Leiden, pas. 22 Kp. Bon n. Sidon. Duivendijk, 20 v. Portland n. Vancouver. Drente, 23 v. Baltimore te Galveston verw. Lemdijk, 21 v. Antwerpenen te Havanna. Erinna, 28 Stanlow verwacht. Ena, 21 v. Suez n. Alèxandrië. Eos, 20 v. Leixoes n. Rotterdam. Esso Rotterdam, 20 180 m. O. ten N. Kp. Hatteras Engigano, pass. 22 Ouessant n. Antwerpen. Felipes, 20 v. Soerabaja te Pladju. Farmsum, 21 v. Narvik te Baltimore. Gadiia, 21 te Sydney. Ganymedes, 20 v. Trinidad n. La Guaira. Garoet, 20 v. Casabianca n. Beirout. Gord'ias, 20 v. Catania n. Gibraltar. Gouwe, 21 v. Bremen 22 R dam verwacht. Gooiland. 20 35 m. Z. Hierra n. Recife. Graveland, 21 v. Puerto Alegre. Groote Beer, 21 v. Le Havre n. Halifax. Hector, 20 v. Haifa n. Piraeus. Hera, 21 te Rotterdam. Helicon, 20 v. San Pedro de Macoris n. Antw. Hydra, 20 400 m. W. Flores. Helder, 21 v. St. de Cuba te Amsterdam Heemskerk, 22 v. Durban te East London. Hermes, 22 v. Grenada te Baltimore. Hoogkerk, 22 v. Marseille te Barcelona. Helena, 22 te Georgetown. Ittersum, 20 te Liverpool. Indrapoera, 21 Minicoy gepass. n. Belawan. Ivoorkust, 21 v. Conakry n. Freetown. Joh. v. Oldenbarnevelt, 21 310 m. O. Diego Garcia Jagersfontein, 21 v. Teneriffe n. Southampton Jupiter, 21 v. Gibraltar te Rotterdam. Japara (KRL), pass. 22 Finisterre n. R'dam. Java, pass. 21 Gibraltar n. Bona. Kota Agoeng, 19 te Tj. Priok. Karaton, 20 v. Soerabaja n. Balikpapan. Karsik, 20 410 m. O. ten Z. Ceylon. Kasimbar, 21 te Makassar. Kedoe, 20 in Golf van Suez n. Colombo. Karimun, 20 v. Penang te Belawan. Kota Baroe. 21 v. Kidjang n. Balikpapan. Lekhaven, 21 v. Rio de Janeiro te Santos. Leuvekerk, 21 v. Aleppey te Cochin. Lissekerk, 21 v. Koewait n. Khorramshar. Largkoeas, 20 v. Makassar n. Soerabaja. Leersum, 20 110 m. W. Flores n. Houston. Le Mai re, 20 v. Oosthaven n. Djakarta. Lieve Vrouwekerk, 21 v. Hamburg n. Antw. Limburg. 21 v. Cristobal te Trinidad. Liseta, 21 v. Teiokanson n. Pladju. Lombok, 21 v. Singapore n. Jolo. Loosdrecht, 21 v. Port Said n. Genua. Lekkerkerk, pas. 22 Gibraltar n. Genua. Leopoldskerk, pas. 22 Perim n. Dubai. Loenerkerk, 20 v. Madras te Calcutta. Marpessa, 21 te Niigata. Meliskerk, 21 te Nagoya. Macoma, 2ft 600 m. W. Nieuw Zeeland. Macuba, pas. 20 Sukrabaai n. Suez. Mirza, 20 210 m. O. Natuna eil. Manoeran. pass. 21 Perim n. Suez. Mapia, 22 te Calcutta. Marken, pass. 21 ten Z. Ceylon n. Suez. Maasdam, 22 v. Port au Prince te Cartagena. Maashaven, 21 v. Las Palmas n. Newcastle. Modjokerto, 21 v. Port Said n. Genua. MolerJkerk. 22 v. Genua te Port Said. Muiderkerk, 22 v. Duinkerken te Antwerpen. Myonia, 21 v. Hull n. Rotterdam. Mentor, 21 v. Amsterdam n. Algiers 22 te R dam Nieuw Amsterdam, 21 v. Havanna n. New York. No tos, 21 v. Livomo n. Napels. Or.dina, 20 te Singapore (dok). Ovula, 16 te Curagao. Oranjestad, 21 te Amsterdam. Orion, 20 300 m. NW. Finisterre. Ootmarsum, 20 v. Brownsville n. New Orleans. Oranje, pas. 22 Minikoy n. Suez. Orestes, 22 v. Balboa te Buenaventua. Oberon, 20 v. Philadelphia te New York. Prins Willem III, 20 te Rotterdam. Prins Willem IV. pas. 15 Port Weller. Pendrecht, 20 ten W. v. Djeddah. Prins Fred, Hendrik, 20 720 m. O. Belle Isle. Prins Joh. Willem Friso, 20 450 m. W. ten N Valentia. Prins Willem V, 20 240 m. W. ten N. Valentia. Peperkust, 21 v. Freetown n. Monrovia. Perna. 22 v. Singapore te Pladju. Peperkust, 22 v. Freatown te Monrovia. Prins Fred Willem, 22 v. Cleveland te Chicago. Prins Philips Willem, 21 v. Chicago te Milwaukee Prins Willem v. Oranje, 21 v. Hamburg te Rotterdam. Prins Alexander, 18 te Montreal. Rita, 20 te Pladju. Reael, 20 v. Padangbaai n. La Buanhadji. Rotula, 19 960 m. ZW. ten W. Hawai. Roebiah, 22 te Amurang. Rondo, 21 te Antwerpen. Rodas, 21 v. Paramaribo n. Trinidad. Ridderkerk, 22 v. Barcelona n. Antwerpen. Saiawati, 20 te Basrah. Stad Schiedam, pass. 20 Kp. Vincent n. Palermo Stad Arnhem, 20 n. Antwerpen. Stad Maastricht, p. 21 v. Vlissingen n. Valencia Sabang, 21 te Bandjermasin. Salatiga, pass. 20 Demarianes n. Honolulu. Sambas, 20 te Bandjermasin. Schie, 20 50 m. NW. Cyprus. Stad Leiden, 20 1400 m. O.NO. Tokio. Stan vac Taiang Akar, 20 Teiokanson n. Sungei- gerong. Saroena, 21 v. Miri n. Pladju. Sarpedon, 19 v. New Orleans n. Curagao. Sommelsdijk, 21 v. Djeddah n. Belawan. Stad Dordrecht, pass. 21 Ouessant n. Antw. Sunetta, 23 v. Yokohama te Hongkong. Saparoea, 21 v. Aden n. Karachi. Singkep, 21 v. Amsterdam te Hamburg. Soestdijk, 22 v. New Orleans te Le Havre Sumatra, pass. 21 Ouessant n. Amsterdam. Sheratan, 21 v. Port Said n. Philadelphia. Slamat, 22 v. Djibouti te Suez, Stad Rotterdam, 23 v. Watoana te Emden verw. Straat Banka, 19 v. Durban te Port Elizabeth. Straat Makassar, 19 v. Yokohama n. Nagoya. Tabinta, pass. 21 Ceylon n. Belawan. Teiresias, 21 te Penang. Titus, pas. 20 Finisterre n. Oran. Tara, 21 v. Bremen te Hamburg. Tomori, 21 v. Southampton te Genua. Tamo, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Tankhaven I, 20 v. Sungeigerong n. Port Swet- tenham. Tankhaven II, pass. 20 Kp. Vanella n. Haiphong. Tasman, 20 v. Belawan n. T1. Priok. Ternate, "20 v. Donggala n. Balikpapan. Thedens. 23 Semarang verwacht. Tiikampek, 20 v. Cheribon n. Semarang. Tjipondok, 20 v. Yokohama n. Tj. Priok. T.jiwangi, 20 120 m. N. Madoera n. Tj. Priok. Trajanus, 20 200 m. W.ZW. Lands End. Talisse, pass. 21 Guardafui n. Djibouti. Tero, 21 te Antwerpen. Tosari, 21 v. Bahrein n. Bombay. Triton, 22 v. Curagao n. Aruba. Trompenberg, 21 v. Hamburg te Antwerpen. Teucer, 22 v. Suez n. Aden. Tiba, 19 v. Montevideo n. Bahia Blanca. Utrecht, 21 v. Belawan n. Colombo. Van Outshoorn, 20 v. Tj. Priok n. Tj. Pandang. Var. Riebeeck, 20 v. Sorong n. Ambon. Veendam, 25 v. New York te Southampton verw. Waal, 21 v. Izmir n. Thessaloniki. Willemstad, 20 v. Aruba n. Pto Limon. Wonogiri, 20 v. Rotterdam op proeftocht naar Noordzee. Waikelo, 20 70 m. NO. Banka n. Soerabaja. Waingapoe, 20 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Wieldrecht, pass. 20 Lissabon n. R dam. Winsum, 19 100 m. Z. ten O. Accra, woensdrecht. 20 500 m. Cocos eil. Westerdam, 21 530 m. O. Kp. Race n. R'dam. Willem Ruys, 22 v. Rotterdam te Southampton Waterman, 21 860 m. NO. Sombrero n. Bremer- hafen. Wonogiri, 22 v. Zee te Rotterdam. Zonnewijk, 20 1870 m. NW. Kaapstad. Zaan, 21 v. Gefle n. Hudiksval. Zuiderkruis, 21 ten Z. v. Wight. KLEINE VAART Actinia, 20 v. Antw. te Esxvord. Amergo, 21 v. Methil te Bandholm verw. Admiraal Courbet, 20 v. Workington n. Caen. Abro, pass. 20 Vlissingen n. Brussel. Admiraal De Ruyter, 20 v. Par n. Gefle. Admiraal Nelson, 21 v, Zaandam n. Antw. Appingedam, Pass. 18 Malta. Arcturus, pass. 21 Vlissingen n. Detroit. Arnoudspolder, verm. 21 v. Oporto n. R'dam. Aruba, 21 v. Antwerpen te Vlissingen. Bemina, 20 v. Rouaan n. Parijs. Baracuda, 21 v. Colchester te Sohiedarh. Binnenhaven, 20 v. Oran te Mostaganem. Birmingham, 20 v. Harlingen n. Goole. Bomrif, 20 v. Gothenburg n. Otterbacken. Bemisse, 21-22 v. Leixoes te Casablanca verw Caland, 20 v. Antwerpen te Limmerick. Continental, 21 te Odense. Cornelia b I, 20 v. Methil n. Leith. Cornelia b II, 20 v. Rotterdam te Tripolls. Delta, pass. 21 Vlissingen n. Shoreham. Depa, 20 v. Kotka n. Loriënt. Dollard, 21-22 v. Thyboron te Colchester verw. Domburgh, 21 v. Casablanca te Londen verw. Duiveland, 20 te Londen. Deneb, 21 v. Belfast te Londen verw. Evertsen, 20 v. Helsinki n. Kotka. Fedala, 20 v. Riga n. Rotterdam. Ferocia, 21 v. Loriënt te Par verw. Fiducia, 20 v. Norwich n. d. Tees. Folionica, 20 v. Ronneby te Cork. Frans, 23 v. Gothenburg te Rotterdam verw. Gaasterland, 21 v. Leith te Rotterdam. Glashaven, 21 v. Antwerpen te Gothenburg. Glory, 21 te Vlissingen haven terug uit zee. Hera, 21 te R'dam n. Amsterdam. Harold, 21 nog te Hamburg. Hast I, 21 v. Liverpool n. Swansea. Hada, 20 v. Teignmouth n. Genua. Hondsrug, 20 v. Duinkerken n. Odense. Henriëtte, 20 v. Kyngslynn n. Londen. Ida Pieter, 20 v. Harstad te Mesane. Jokurma, 21 pass. Vlissingen r. Avonmouth. Jo, 21 v. Terneuzen op de Humber verw. Jorina, vertr. 31 v. Middles'bro n. Newcastle. Jonex I, pass. 20 Vlissingen n. Londen. Kortenaer, 20 v. Newcastle te Lidkoping. Leny, 20 v. Immingham n. Methil. Larix. 20 v. Karlskrona n. Kalmar. Lucas Bols II, pass 19 Gibraltar n. Dundee. Maartje, 20 v. Hull n. Hamburg. Marietje Bohmer, 21 v. Kaolak n. Lagos. Meike, 20 v. Vlissingen n. Dublin. Mies, 20 v. Gent n. Stockholm: Mutua Fides, pass. 20 Vlissingen n. Finland. Maasym, vertr. 21 v. Port Talbot n. Bristolkan. Merak, 20 v. Nantes n. Lissabon. Midsland, 20 v. Grangemouth n. R'dam. Mirfak, vertr. 24 v. Casablanca n. Nantes en Bordeaux. Mirzam, 20 v. Casablanca te Bordeaux. Monica, vertr. 21 v. Otterbacken n. Immingham Myfem, 21 v. Stockholm te Gothenburg verw. Myson, verm. 22 v. Parijs n. Rouaan. Mado II, 20 v. Vlissingen n. Dublin. Nassauhaven, 21 v. Rotterdam n. Kopenhagen, Nieuwehaven, 21 v. Rotterdam n. Antw. Noorderlicht, 21 v. Stramgnas n. Groningen. Nottingham, 21 v. Kingslyrai te R'dam verw. Nettie, 20 v. Swansea n. Antwerpen. Noord. 21 v. R'dam op rede Le Havre verw. Nero, 20 v. Lissabon n. Oran. Oranje, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Palma, 20 v. Drogheda n. Londen. Pieter Hubert, 21 v. Brussel te Hull. Pavo, 20 v. Zaandam n. Rotterdam. Ponto, 20 te Stocka. Patria, pass. 20 Vlissingen n. Skive. Patria, 20 v. Antwerpen te Vlissingen. Peter, 20 v. Sehwarzenhuette te Korsnes. Rose Marie, 20 v. Gothenburg n. Aarhus. Rijnhaven, 21 nog te Rouaan. Rokin, pass. 20 Vlissingen n. R'dam. Ruja, pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Sirius, 20 v. Londen te Duinkerken. Stientje Mensinga, 20 v. Vlissingen n. Detroit. Spora, 21 nog te Almeria. Sporota, 20 v. Liverpool n. Jersey. Soemba, 20 v. Antwerpen te Barrow. Strijpe, verm. 21 v. Port Talbot n. Gent. Terschelling, 21 v. Vlissingen n. Helsingborg. rheodora, 21 v. Southampton te Billingham verw. Timor, 20 v. Sonderborg n. Vejle. Ton, pass. 20 Vlissingen n. Antwerpen. Toos, 21 v. Ipswich n. Newcastle. Trito, 20 v. Dublin n. Belfast. Veenenburgh, 20 v. Boston te Middlesbro. Venus, 20 v. Newcastle n. Amsterdam. Vrij burgh, pass. 21 Ouessant n. Bordeaux. Van Bralcel, 20 v. Harshamn te Norteije. Vrouwepolder, 23 v. Oporto te Antwerpen verw. Westersehelde, 21 v. Lissabon te Rotterdam. Westersingel, 20 v. Surte n. Kragero. Westkust, 21 v. Zeebrugge te Gent. -3 s S-<? CT «rf een veilig product het zachte fijne poeder schuimt sterk en krast nooit; de metalen bodem is stevig bevestigd en is bestand tegen water; de metalen strooier verdeelt ATA uiterst zuinig; de inhoud van de handige strooifles is de allergrootste en bij al deze voordelen is de prijs van de grote strooifles toch slechts Cf- GR. HOUTSTR. 170 Tel. 10140 Koopt uitsluitend Koopt wild bij want GEERLING is WAARBORG! Heden: Heerlijke verse Duinkonij nen f 1.50, f 1.75 en de groot sten f 2 p. stuk. Prima Hei hazen vanaf f 5 tot f 8. Fa zanten vanaf f 4 tot f 6, Stoof patrijzen f 1.60. Wilde Een den vanaf f 2 tot f 3 p. stuk. Malse Soepbraadkippen f 1.50 p. pond. Prachtig Kippen- poulet f 2 p. pond. (tussen Anegang en Ged. Oude Gracht) Tel. 10296. BANKETBAKKERIJ Spaarnwouderstraat 75 Tel. 21550 van onze beroemde Manchester broeken m. 48 f 16.50 Klettervesten 48 f 27.50 Colberts m. 48 f 28.75 Kleine stijging per maat. Verder Overalls alle m. f 7.75 Fantasieschortjes v.a. f 1.75. Van fabriek aan verbrui ker. Lage prijzen Lage prijzen. SPAARNWOUDERSTR. 138 Tel. 13680—10028. JOH. VAN WUNNIK en Zn. Schagchelstraat 13 Haarlem Tel. 10286 SUBLIMA-LATEX 1 pers. v.a. f 118.75 2 pers. v.a. f 182. Koopt nu reeds uw St. Nicolaas cadeaux. Damesrokj es vanaf f 12.95 Dames pullovers wol vanaf f 13.50 Dames vesten wol v.a. f 15.95 Heren pyjama's zwanendons f 11.95 Verder vele andere artikelen Inlichtingen bij: Kousen Reparatie Inrichting „MARION" Pretoriaplein 93 zwart Telef. 25368. Haarlem-N. Zoekt u een goedkope Dan even naar de KLEINE HOUTSTRAAT (naast Bioscoop). Tel. 20171. WIJ VOEREN UW BRIL- V OORSCHRIFT SNEL EN ACCURAAT UIT! Leverancier alle Zieken fondsen. b(j de Nassaustraat LAMSVLEES, vanaf 1.25 GEHAKT, half om 1.25 VARKENSVLEES, vanaf 1.40 RUNDVLEES, vanaf 1.6O KALFSVLEES, vanaf 1.90 LEVERWORST SPECIAAL V2 pond aan een stukje0.50 ROOKWORST ALS PALING V2 pond aan een stukje0.65 Verkoop uitsluitend contant afgehaald. bü de Nassaustraat

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6