Drie aanrijdingen in Aerdenhout Eisenhowers bewind steunt niet meer op landbouwers Predikbeurten Bestuurder bestelauto ernstig gewond meubelen Julian Olevsky met de Symphonie Espagnole SLEUTEL WEG? Hof bevestigt vonnis tegen Urker vissers Haarlemse kameropera opgericht Bloemendaal Jarenlang verwende boerenstand eiste het onmogelijke van hem „Magere jaren" kan men regering niet verwijten lf ZATERDAG 24 OCTOBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 3500 spreeuwen en 1250 kraaiachtigen Eerste V-concert DE SLEUTELSPECIALIST Ondermaatse vis verkocht Opera Intima Binnenkort opvoering van „Bastien et Bastienne" Kynologenclub „Kennemerland" MAIS ON MARCEL Vanmorgen tussen omstreeks negen en tien uur zijn in Aerdenhout drie aanrijdin gen gebeurd, waarbij die tussen een tram trein van de N.Z.H. en een bestelauto- volkswagen GZ 1194 van de Haarlemse wasserij Keyser bij de overgang aan de Zwarteweg wel het ernstigst was. De bestuurder van de bestelauto, de 20- jarige T. Markhof uit Zandvoort, zoon van de filiaalhouder van Keyser's wasserij al daar, kwam tegen negen uur uit Zandvoort en reed met een vrij grote snelheid de Zwarteweg op. Tot grote verbazing van de chauffeur van een ongeveer gelijktijdig de Zwarteweg inrijdende auto reed M. zonder te remmen in de richting van de tramkrui sing, terwijl een brandend rood licht er voor waarschuwde dat er een tram in aan tocht was. Op het ogenblik dat de bestelauto de overgang bereikte, kwam uit de richting Zandvoort een daar om 8.45 uur ver trokken tramtrein aan, die tegen de lin- kervoorkant van de auto botste en de wa gen nog ongeveer tien meter meesleurde. De chauffeur was er ernstig aan toe; de Aerdenhoutse arts J. Reurink verleende de eerste hulp toen het slachtoffer nog in de auto bekneld zat. Met veel moeite heeft men de jongeman uit zijn benarde positie kunnen bevrijden, waarna hij is overge bracht naar het Marine-hospitaal. We ver namen om elf uur dat zijn toestand rede lijk was. Hij heeft onder meer een gebro ken dijbeen en een gebroken arm. De vooral aan de gehele voorzijde zwaar beschadigde auto werd door een kraanwa gen van een Overveen's garagebedrijf weg gesleept en op last van de politie vervoerd naar de werf van Publieke Werken te Overveen. Even voordat het ongeluk aan de Zwar teweg geschiedde, was de NZHVM in Aer denhout eveneens bij een andere aanrijding betrokken. Op de Boekenrodeweg tussen de Zonnebloemlaan en de Van Lennepweg kwam een autobus van de NZITVM in bot sing met een uit tegenovergestelde richting komende auto. De bestuurder van de auto kreeg een lichte wonde boven zijn linker oog. ADVERTENTIE met schriftelijke garantie De nieuwste ont werpen vindt U op onze 120 modelkamers in elk genre in elke prijsklasse een grote keuze WONINGINRICHTING 120 MODELKAMERS „BEVERWUK De vogeltrek De waarnemingspost van de Vogelwerk groep Haarlem aan het Bloemendaalse strand meldt: Nadat gisteren de mist was opgetrokken kwamen er regelmatig troepen kraaiachti- gen over de binnenduinrand vliegen. Van morgen was het weer helder en er woei een Zuid- Westen wind.Tegen zeven uur, nog in de schemer, pas seerde een troep van dertig kraai- achtigen de post. Zij hadden zich kennelijk gisteravond verzameld om bij het aanbreken van de dag direct te starten. Van zeven tot half acht regende het flink, maar daarna was de trek groot. Van half acht tot half negen vlogen er 3500 spreeu wen in troepen van 100 tot 300 over. In totaal kwamen er 1250 bonte- en zwarte kraaien, roeken en kouwtjes over. Soms vlogen de soorten in troepen apart, maar dikwijls ook gemengd. De kraaien zullen wel de hele dag langs blijven komen en ook morgen verwacht men nog vele van deze vogels. Ook waren na de regenbui de vinken weer talrijk. Eerst nog wat weifelen, maar later schoten ze vijf meter boven de grond in Westelijke richting langs, in totaal 800. In de Haar lemmerhout is een houtsnip waargeno men. In ons land is deze vogel een vrij zeldzame trekker, waarnemers van de Vogelwerkgroep hebben er enkele broe dend in de Kennemerduinen aangetroffen. Uit Zuid-Zweden en Noorwegen afkomstig trekken ze hier vrij regelmatig over, vooral in October en November, op weg naar Noord-Afrika, de Atl'aslanden en Egypte. De houtsnip is een vogel, die vliegt in de avond- en ochtendschemering. Boven Haarlem zag men vanmorgen een troep van 600 houtduiven. Dit zijn echter geen trekkers. Zij vliegen van de duinen naar cU akkers en later weer terug. Nachtdienst apotheken Firma C. G. Loomeiier en Zn., Barteljo- risstraat 11, telefoon 10175. Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, tele foon 11793. - Apotheek 't Gildehuys, Koninginneweg 3, telefoon 12038. Apotheek J. Krijnen, Eksterstraat, tele foon 25860. Even later werd de politie een aanrijding gemeld op de Duinlustweg. Ter hoogte van perceel Duinlustweg nummer 40 had een bezorger van de Coöperatie Haarlem zijn motorbakfiets geparkeerd aan de west zijde van de weg. Op het ogenblik, dat een auto in de richting Overveen de bakfiets passeerde, kwam van de andere kant een bewoonster uit Aerdenhout, die op weg was naar haar huis. Zij moest remmen doch haar auto schoot door tengevolge van het natte wegdek. Zij reed de motorbak fiets van achter aan, waardoor geringe schade ontstond, doch de bakfiets op eigen kracht niet meer verder kon. Excursie naar Rijksmuseum De Oudheidkundige vereniging „Oud Heemstede-Bennebroek" heeft een excur sie voor haar leden uitgeschreven voor Zaterdag 31 October, waarbij een bezoek zal worden gebracht aan het Rijksmuse um te Amsterdam. Hiervoor wordt de aan dacht voornamelijk geconcentreerd op de nieuw ingerichte westelijke vleugel, waar in de afdeling beeldhouwkunst en kunst nijverheid is ondergebracht. Deze afdeling omvat de vaderlandse beeldhouwkunst van ongeveer 1150 tot 1850, met talrijke voorbeelden van Zuid-Nederlandse, Franse, Italiaanse en Duitse plastieken. Verder de edele metalen, waaronder een verzameling zilver van de stad Amsterdam, bergkristal, preciosa, glas, aardewerk en porcelein. De zwaar beschadigde auto op de tramrails. De Vrijdagavond-serie van het Noord- hollands Philharmonisch Orkest werd in geluid met een 'aantrekkelijk programma, uitgevoerd onder leiding van Toon Verhey, met medewerking van de Amerikaanse violist Julian Olevsky. Aan het optreden van deze laatste dank ten we een uiterst brillante uitvoering van de Symphonie Espagnole van Eduard Lalo, een werk dat, met het oeuvre voor viool solo en orkest van Saint-Saëns, waardig de Franse romantiek vertegenwoordigt op dit speciale gebied. Julian Olevsky bleek een rasartist te zijn, die zowel het zuiver mu zikale karakter als het virtuoze element van Lalo's eigenaardige vioolconcert in het gunstigste licht wist te zetten. De toon, die hij ontlokt aan zijn Guarnerius, is van een zeldzaam nobel gehalte en heeft geen ogen blik te lijden onder de sterke impulsen van zijn temperament. De markantste passages met hoekige rhythmen bleven even fraai klinken als de expressieve cantilenen, waaraan de compostiie zo rijk is. Olevsky paart een gezonde muzikaliteit aan een fabelachtige techniek. Zijn vertolking was dan ook een manifestatie van volkomen beheerst kunstenaarsschap, ook in deze zin. dat hij met een orkest weet samen te wer ken, wat in het onderhavige werk van essentieel belang is. Het publiek reaaeerde geestdriftig op deze meeslenende en tevens voorname vertolking en bracht de solist een ovatie, waarin deze de dirigent en het orkest terecht liet delen. Het was een top prestatie geweest, die iedere toehoorder de overtuigende indruk kon geven een solist van eerste rang te hebben gehoord. Met de „Prélude a l'après-midi d'un faune" van Debussy had Verhey de avond geonend. Men kon genieten van de won derlijke klankensfeer van dit meesterwerk van het muzikale impressionisme. En ten slotte werd men vergast op de Oxford- Symphonie van Haydn, die dank zij een délicate vertolking haar onverwoestbare waarde kon manifesteren. De tijd is ge lukkig voorbij dat men de „verouderde" werken van „Papa Haydn" van het con cert-répertoire afvoerde en zijn sympho- nieën enkel nog waardig keurde om als studiemateriaal te dienen in de orkestklasse der conservatoria. De zuivere muzikaliteit, de verrassende structuur, het gezonde sen timent en niet te vergeten de opwekkende humor in zijn werk, moesten on den duur weer ontdekt worden. En nu blijkt het. dat er niets in verouderd is en dat de grote componist, die Haydn was, zijn aanzienlijk oeuvre met eeuwigheidswaarden heeft op gebouwd. JOS. DE KLERK. ADVERTENTIE 7? tl LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 Het gerechtshof te Arnhem heeft heden het vonnis bevestigd van de economische politierechter te Zwolle, waarbij elf Urker vissers wegens het aanvoeren van onder maatse vis waren veroordeeeld tot een geldboete van 25.of tien dagen hech tenis en voorwaardelijke stillegging van hun onderneming voor de tijd van een maand met een proeftijd van twee jaar. De vissers waren in hoger beroep gegaan om van de voorwaardelijke veroordeling tot stillegging van hun bedrijf af te komen, daar het huns inziens ondoenlijk is de voorschriften na te leven. De „puf"-vangst is namelijk het sluitstuk van hun begro ting. De grote handicap voor de vissers is de grote maaswijdte, die in 1952 is inge voerd omdat er te veel vis van klein for maat op de markt kwam. De Bond van Kustvissers stemde hiermee in, de kleine re organisatie van IJselmeervissers, die wel in de bond is vertegenwoordigd maar vol ledig werd weggestemd, daarentegen niet. Het arrest van het hof luidde conform de eis van de procureur-generaal. Naar wij vernemen is te Haarlem een operagezelschap opgericht, dat zich zal aandienen als de „Opera Intima". Het ligt in de bedoeling het répertoire samen te stellen uit zeventiende en achttiende eeuwse kameropera's en opera's buffa, waarbij men voor de opvoering de histori sche entourage zoveel mogeijk tracht te handhaven. Zo worden de orkestleden in het costuum gestoken van het tijdperk, waarin de op te voeren opera zich afspeelt, terwijl hun lessenaars met kaarsen ver licht zullen worden. Verder houdt een major domus telkens een korte inleiding op de manier, zoals het vroeger bij de opera voorstellingen aan de verschillende hoven gebruikelijk was. Aan dit nieuwe gezelschap hebben zich de volgende medewerkers verbonden: Maud Kool, voor de choreografie: Coby Riemersma, hoofdlerares aan het Conser vatorium als vocale leidster: Willem van der Veer als regisseur en algehele leider en „Die Haerlemsche Musyckkamer" onder leiding van André Kaart, voor het orkes trale gedeelte. Verder zullen de heren J. P. J. Strenger en P. Rozenhart respec tievelijk als voorzitter en administrateur optreden. De „Opera Intima" stelt zich onder meer ten doel, jonge eïi talentrijke vocalis ten aan te trekken en aldus in de gelegen heid te stellen, zich tot geroutineerde en volwaardige operazangers te bekwamen. Er worden reeds met verscheidene instanties onderhandelingen gevoerd, zodat de moge lijkheid niet is uitgesloten, dat het Haar lemse publiek reeds in November met dit nieuwe gezelschap kan kennis maken. Bovendien zal men contact opnemen met Lycea en H.B.S.-en, teneinde door middel van speciale schoolvoorstellingen, ook de muziekkennis bij de rijpere jeugd aan te vullen. Ook is men van zins om opvoerin gen in de omgeving van Haarlem te geven, bijvoorbeeld in Hoofddorp, Badhoevedorp en Velsen. Het openingsprogramma bevat de op voering van de opera „Bastien et Bastien- ne" van Wolfgang Amadeüs Mozart; een gavotte, te dansen door leerlingen van Maud Kool en de uitvoering van de Kof- fiecantate van Johan Sebastiaan Bach. Hierna hoopt men het répertoire zo spoe dig mogelijk uit te breiden met de opera's ..La serva padrone" van Giovanni Pergo- lesi en „Acis und Galathea" van Georg Friedrich Handel. De Kynologenclub „Kennemerland" heeft in restaurant Brinkmann in Haarlem een hondenavond gehouden met een achttal honden, die volgens de regelen der kunst beoordeeld moesten worden. Na de opening door de voorzitter gaf dr. Heek een uiteenzetting van de wijze, waarop een hond beoordeeld wordt. Waarna de leden zelf aan de practische keuring konden deelnemen. Achtereenvolgens werden ge keurd enkele Airedale-terriers, draadhaar- foxterriers en boxers. De plaatsing der hon den. zoals die door een der leden was geno teerd, werd daöma door de officiële keur meesters de heren F. M. Heerkens Thijs- sen en L. P. Knapen aan een uitvoerige besnreking onderworpen. Het was voor de hondenliefhebbers een leerzame avond. ZONDAGSDIENST De artsendienst van de doktoren in Bloe- mendaal-dorp wordt van hedenmiddag twee uur tot Maandagmorgen acht uur waargeno men door de arts J. H. M. Egberts, Zuider Stationsweg 12, Bloemendaal, telefoon 22261; die van de Overveense huisartsen tot Zon dagavond elf uur door de arts P. W. Wijk- mans, Julianalaan 130, Overveen, telef. 10071. In hetzelfde tijdvak is de dienstdoende wijkverpleegster, zuster J. J. M. de Bruin, Platanenlaan 10, Bloemendaal, telefoon 25769, b.g.g. 10920. De Zondags-, avond- en nachtdienst van de apotheken voor Overveen, Bloemendaal en Santpoort wordt van hedenavond zes uur tot Zaterdag 31 October in spoedgevallen ver zorgd door de Bloemendaalse apotheek (mej. J. M. E. Reyers). Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, telefoon 22181. Ook is geopend Apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, telefoon K 2560 8284. (Van onze correspondent in Washington) Eisenhower, zijn kabinet en zijn republikeinse partij, zijn in ernstige moeilijkheden geraakt. Weliswaar is de persoonlijke populariteit van Eisenhower nog altijd zeer groot, maar alleen bij de sympathie voor de president kan een regering niet bestaan. De regering heeft nog één jaar de tijd alvorens haar vat op de massa officieel zal worden getoetst. Pas in het begin van November 1954 worden namelijk de ver kiezingen gehouden, waarbij het gehele Huis van Afgevaardigden en een derde van de Senaat, opnieuw moeten worden gekozen. Maar reeds nu maakt men zich in het Republikeinse kamp ernstig bezorgd of men in Eisenhower's tweede speelhelft wel over een Republikeinse meerderheid in het congres zal kunnen beschikken. In Mei van dit jaar was reeds te voorzien, dat de regering vroeg of laat voor moeilijk heden in de landbouwpolitiek zou komen te staan. Thans is dit ogenblik aange broken. De boeren hebben duidelijk ontevredenheid getoond en hoewel Eisenhower en de zijnen onmiddellijk het politieke gevaar daarvan hebben ingezien, is het nog allerminst duidelijk of zij een oplossing zullen vinden voor het ernstige landbouw probleem. Twintig jaar lang zijn de boeren in Amerika in de watten gelegd. Eerst, toen president Roosevelt ter bestrijding van de grote crisis de trek van het land naar de stad moest tegengaan, later, toen de voed selvoorziening tijdens de Tweede We reldoorlog van het allergrootste belang werd en nog weer later toen Amerika voedsel moest verstrekken aan de uitge hongerde volken en economisch achterop geraakte bondgenoten. Toen Eisenhower en de zijnen het bewind overnamen, leek de situatie in de wereld eindelijk wat normaler te zijn geworden en Ezra T. Benson, de nieuwe minister van Landbouw, achtte het niet onmogelijk, dat gaandeweg de Amerikaanse landbouw zonder te veel overheidssteun normaal mee zou gaan concurreren in de wereld economie. In vele opzichten trouwens is het streven van de republikeinen er op ge richt overheidsmaatregelen af te schaffen en economische krachten meer vrij spel te laten. Benson ontmoette echter dagelijks veel verzet bij de boeren. Zó veel zelfs, dat er van zijn plannen nauwelijks iets terecht is gekomen. De boeren hebben hun meeste privileges kunnen behouden, maar daarom zijn ze nog niet tevreden. Nog altijd is het zo, dat de regering, in dien de prijs van de voornaamste stapel goederen te laag daalt, deze producten van de boeren opkoopt tegen een prijs, die hun een redelijk inkomen garandeert. De De mocraten hadden deze regeling ingesteld en de Republikeinen zijn ermee doorge gaan. (Ten dele gedwongen, omdat ver scheidene van de agrarische wetten pas met ingang va^ 1954 aflopen.) De boeren klagen er nu echter over, dat hun kosten gestegen zijn en dat daardoor de prijs die de regering betaalt, niet meer zo aantrekkelijk is. Bovendien voelen ze wel waar de regering eigenlijk heen wil: naar een boerenstand, die minder ver wend en tot grotere efficiëncy genoopt zal weten te concurreren op de vrije we reldmarkt. Surplussen Wanneer de regering door moet gaan met het opkopen van producten teneinde de prijzen voor de boeren op peil te hou den, komt zij met surplussen te zitten, waar zij niet of slechts geforceerd weg mee weet. Voor een deel wil men die surplussen overdoen aan landen, die militaire hulp van Amerika ontvangen. De militaire hulp wordt dan bijvoorbeeld met tien procent verminderd en in de plaats daarvan krijgt het betreffende land agrarische producten. Voor Amerika kan dit een uitweg zijn, maar verscheidene der ontvangende lan den gevoelen bezwaren tegen deze onver wachte schenkingen, daar zij onder meer de tere Europese in- en exportstructuur schade kunnen toebrengen. Al te ver kan de Amerikaanse regering dan ook zeker niet gaan in deze richting en de boeren hebben het gevoel dat minis ter Benson de situatie tracht te verbeteren, doch alleen met lapmiddelen. Zij zelf zijn het echter, die beducht zijn voor radicaler middelen. De ontevredenheid van de boeren kwam duidelijk tot uiting bij een tussentijdse verkiezing in het negende district (een landbouw-gebied) van de staat Wisconsin. De boerenbevolking aldaar die trouw Republikeins geacht mag worden koos tot lid van het huis van afgevaardigden de democratische candidaat Lester R. John son. Voor de Republikeinen was dit een teken aan de wand. Blijft de ontevreden heid voortdui-en, dan is het allerminst uit gesloten, dat de Republikeinen in Novem ber 1954 hun bijzonder kleine meerderheid in Huis en Senaat zullen verliezen. Presi dent Eisenhower is zich van de situatie maar al te goed bewust. Vandaar dat hij vertrokken is op een toumée naar een aan tal landbouw-staten. In zijn redevoeringen belooft hij de boe ren zorgvuldig overwogen maatregelen ter verbetering van hun situatie, maar con crete toezeggingen doet hij niet. Dat be wijst wel hoe moeilijk het probleem voor de regering is en de boeren voelen zich dan ook slechts weinig gerustgesteld-. Uiteraard doen geruchten de ronde, dat de ontevredenheid der boeren aan minister Benson zijn zetel zal kosten. Onmogelijk is dat niet. Maar de wezenlijke oorzaak van de moeilijkheden ligt noch bij Benson, noch bij de Republikeinen in het algemeen, maar in de omstandigheden die het na twin tig vette jaren voor de Amerikaanse boer nodig maken hervormingen in de Ame rikaanse landbouw door te voeren, die on mogelijk populair kunnen zijn op het plat teland. ZONDAG 25 OCTOBER 1953 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk Grote Markt. 10: Ds. G. J. Waardenburg. 7: Ds. A. J. van Rhijn. 6.45—7: Zangdiénst. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. J. de Klerk, van Heemstede. Noor- derkerk, Velserstraat. Zaterdag 4—5: Bid stond in de Gerfkamer. Zondag. 10.30: Ds. A. J, Rasker. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Bakenesserkerk, Vrouwe straat. 9.30: Kinderkerk. Dhr. T. P. Plantinga, van Den Haag. 10.30: Jeugddienst. Ds. Mr. G. A. Alma, van Amsterdam. Geb. Vrij/.. Herv., Jaeobstraat 6. 10.30: Ds. C. B. Burger, van Utrecht. Kapel Sarepta. Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk. Dhr. F. H. Geursen. 10.45: Ds. J. Möhringer. Diaconessenhuis, Hazepaters laan. 4.30: Dr. A. J. Rasker. Rusthuis. Jans straat. 10.30: Ds. P. J. Mackaaij. Jeugdkapel. Noord. Molenaerstraat 10.30: Dhr. J. E. van Epen. Oost, Zomerkade 10: Dhr. N. A. Groen West, Leidsestraat 10: Dhr. W. C. de Groot. Zuid, O. Groenmarkt 10: Dhr. J. P. Arnold. Alie-Dag-Kerk. Maandag 7.30 en Woensdag 3: Contactbijeenkomst met Gerepatrieerden in de Pastorie" der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 3: Rondetafelbespreking, Broeder- kerk. Parklaan 34. Eglise Wallonne, 10.30: Service présidé par le pasteur J. F. Baudraz. Ned. Herv. Evangelisatie, Parklaan 21. Woensdag 7.30: Ds. Cirkel. Stads Evangeli satie, Lange Herenstraat 6. 10: L. Slappen- del, Bodegraven. 7: Ds. Jac. Buiten, Haar lem. Woensdag 8: LI. van Doorn, Heiloo. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Dhr. A. Vries, den Helder. 5: Dezelfde. Evangelisatie samenkomst. 8: Jeugdsamenkomst o.l.v. dhr. J. C. v. d. Leek, Bloemendaal. Zaterdag 7.30: Openluchtsamenkomst op de Ged. Oude Gracht. Opwekkingssamenkomsten, Zuider straat 15. Donderdag 8: Ds. I. Vasseur, Kam pen. Broedergemeente, Parklaan 34. Zater dag 7.30: Liturgische Zangdiénst. waarna fa milieavond in de Pastorie. Zondag 12: Zon dagsschool. 7: Ds. H. Schutz. O. R. G. Cen trum, Westerhoutpark 1 A. 7.30: H. Avond maal. Vrije Evang. Gemeente, geb. Bethel, Voorhelmstraat 3. 10 en 4.30: Rev. J. J. van Capelleveen. uit Bennekom. Evang. Lutli. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Ds. W. Spliethoff. Ver. Doopsgez. Gemeente. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Peuzelaarstecg 3. 10.30: Jeugddienst. Ds. C. Soutendijk. Remonstr. Gereform. Gemeenle. 10.30: Mej. Dr. J. W. Herfst. Geref. Kerk. Wilhelminakerk. Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. A. B. C. Hofland. 5: Ds. H. M. Kuitert. Scharendijke. Lyceum- Aula, ingang van Merlenstraat. 9: Ds. H. M. Kuitert. 5: Ds. A. M. Boeijinga. Zuid-Ooster- kerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. A. M. Boeijinga. 5: Ds. J. A. van Arkel. Geref. Kerk, Begijnhofkapel. 9 en 4.30: Ds. A. Bos. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 5: Leesdienst. Woensdag 7.30: Ds. Vergunst, uit Zeist. Geref. Gemeente (uitgelredenen) Wolstraat 7. 10 en 4: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. in Ned.. Parklaan 21. 4.30: Leesdienst. Maandag 7.30: Ds. Tols. van Kinderdijk. Baptiste Gemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 7: Ds. J. W. Weenink. 8.15: Jeugdsamenkomst Pinkstergemeente, Nieuwe Kruisstraat 14. 10: E. Schuurman. 10: Zondagsschool. 7.30: Opwekkingssamenkomst. Donderdag 7.45: Samenkomst. Vrijdag 8: Jeugdavond. Ver gadering van gelovigen, Parklaan 21. 10: Sa menkomst (Broodbreken). Ned. Chr. Ge- meenschapsbond, Jac. v. Ruysdaellaan 7, Hst. Maandag 3: Samenkomst. Volle Evan geliegemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dhr. J. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 7: Getuige nissamenkomst. Donderdag 8: Bidstond. Ge meente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 5.30: Samenkomsten. De Christen Ge- ADVERTENTIE Permanent de Luxe ƒ10. Haarverven volgens het nieuwste systeem H. WA K K E R Ex-chef-kapper Stoomvaart Mij. Nederland Ged. Oude Gracht 98 - Telefoon 20837 meenschap, Westerhoutpark 1 A. 9.30: Zon dagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwij- dingsdienst. Zcvende-Dags Adventisten, Ja eobstraat 6. Iedere Zaterdagmorgen 10: Ge- meensch. Bijbelstudie. 11: Prediking. Zeven- dedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere Zaterdag 10: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 5: Kerkdienst. Christian Science, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse Taal. Her steld Apost. Zendingkerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 5: Godsdienstoefening. Apostolische Gemeente, .Tacobijnestraat 15. 10 en 5: Gods dienstoefening. Soefibeweging, Nassauplein 8, 11: Universele Eredienst. Ned. Ver. v. Spi ritisten „Ilarmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wijdingsmorgen. Mevr. L. de Jong-Har- meyer, Haarlem. Gemeente Gods, Parklaan 21. 7.30: Samen komst. Afd. Haarlem van de Gereform. Ge meente, Lange Marganethastr. 13. 30 Oct. 7.30: Ds. van de Ketterij. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingsdienst. 7: Openluchtsamenkomst Ged. Oude Gracht. 8: Verlossingssamenkomst. Donderdag 8: Heilssamenkomst. Kapitein M. Souverein. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk, Julianakerk. Zaterdag 7.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. H. v. d. Loos, H. Avondmaal. 7: Dezelfde. Dankzegging. Immanuëlkerk 10: Ds. W. J. van Elden, van Haarlem. Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Ds. G. K. v. d. Horst, Servetherdenking. Stichting „Petra", Kapel (einde Minahassastraat), Woensdag 8: Ds. I. Vasseur, Vrij Evang. predikant te Kampen, m. m. v. vocaal kwar tet. Alg. Chr. Jeugd Gemeenschap „Gideon" Kastanjéstraat (ing. onder de poort). 24 Oct. 3.30: Jongensclub 10 t/m. 15 j. o.l.v. dhr. v. Loevezijn, uit LIaarlem en dhr. I. E. Ketel lapper, uit Haarlem. Geref. Kerk. Klopper singelkerk, Kloppersingel 55-57. 10: Ds. J. A. van Arkel. 5: Ds. L. Hoorweg Jr. Sionskerk, Eksterstraat. 8.45: Ds. L. Hoorweg Jr. 3.30: Ds. A. B. C. Hofland. Noord-Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 10.30: Ds. L. Hoorweg Jr. 5: Ds. A. B. C. Hofland. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Kerk op het Wilhelminaplein. 10: Ds. A. Oskamp. 7: Ds. F. R. A. Henkels. Kapel Nieuw Vreden- hof. 10.30: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. 7: Vicaris M. G. Baldée. Aula Christ. Lyceum. 10.45: Ds. F. R. A. Hen kels. Ned. Prot. Bond. Postlaan 16. 10.30: Ds. N. Padt, Hv., Ede. Meer en Bosch. Kapel Irene. 10: Br. C. J. Oostenrijk. Doopsgezinde Kring Heemstede. 10.30: Ds. S. M. A. Daal der. Geref. Kerk. Koediefslaan 10: Dr. P. J. Richel. 5: Dr. A. Dondorp. Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp. 5: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk, Herenweg 111. 10 en 5: Leesdienst. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J. E. Drost. 10.30: Jeugdkapel 12-15 jaar, Wijkgebouw „De Stal". Relig. Kring, Eiken laan 5. 10.30: Prof. Dr. G. J. Heering, Rem., Oegstgeest. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. H. S. J. Kalf. 5 en 7: H. Avondmaal. Geref. Kerk. 10: Ds. H. v. d. Berg, te Sas- senheim. 5: Ds. P. D. Kuiper te Sassenheim. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. R. van der Mast. 10.15: Jeugd- kerk, 1520 jaar. Maranatha. Ds. B. van Gelder. 11.45: Zondagsschool. 5 en 6 j. Kleu terschool, Boslnan. 712 jaar Jeugdhuis en Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Prof. Dr. P. A. H. de Boer. Hv„ Leiden. Geref. Kerk. 9. 10.30 en 15.30: Ds. K. Dekker, van Enkhuizen. 19.30: Dr. D. K. Wielinga, van Wassenaar. Vrije Kath. Kerk, Popellaan I. 10.30: Gez. H. Mis. Uitselling van het H. Sacrament van 1517.30. Woensdag 19.30: Vespers en Lof. Donderdag 7.30: Gesproken Requiem Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus.. 10: Jeugdkapel-12-15 jaar in Irene dhr. R. Stouthamer. 10.15: Zondagsschool. Julianakwartier, Kon. Wilhelminaschool, Dompvloedslaan. 1213: Zondagsschool. Ramplaankwartier Irene. Elswoutslaan. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. B. C. Visser, van Oegstgeest. 19: Ds. M. N. W. Smit, van Den Haag, Jeugddienst. Chr, Geref. Kerk. 10: Leesdienst. 17: Ds. R. Sluiter. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. C. Salverda. 7: Ds. A. A. Post. van Valkoog Geref. Kerk 9.30 en 3.30: Ds. M. Ros. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. M. C. Don. 6.30: Ds. J. A. van Boven. Abbenes 9.30: Ds. A. W. Lazonder van Heem stede. 6.30: Ds. M. C. Don. Bethelkapel 10: Ds. J. A. van Boven. H. Avondmaal. Geref. Kerk. 9.30 en 3: Ds. D. Hoornstra, v. Hoofd dorp. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Vica ris J. J. Brörens. v. Dordrecht. 4: Dhr. A. C. Brörens, Afscheidsdienst. Geref. Kerk. 10 en 3: Dr. G. E. Meuleman. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10.30: Ds. A. J. van Rhijn, Haarlem. „De Toorts". 9: Ds. H. F. Winterwerp, Nij megen. „De Kapel". 7: Ds. F. L. van Duijke- ren, Amsterdam-West. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10 en 7: Ds. J. Kroon. H. Avond maal. West. Sionskerk, Eksterstraat. 10.30 en 7: Ds. G. H. v. d. Woord, H. Avondmaal. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10: Ds. C. de Ru, H. Doop. 7: Ds. Adr. Oskamp, pred. te Heemstede. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. J. Heidnga, van Haarlem. Ger. Kerk, Julianaweg 10: Ds. A. de Ruiter. Voorber. H. Avondmaal. 5: De zelfde. Ned. Chr. Gemeenschapsbond, „Ons Huis". Dinsdag 8: Joh. H van Oostveen, Evangelist te Voorburg. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. Achterberg, van Leiden. 5: Ds. C. Jongeboer. Ned. Prot. Bond 10.15: Ds. Luijkinga, van Zaandam. Geref. Kerk. 10 en 5: Prof. Dr. K. Dijk, van Amsterdam. Geref. Kerk. Art. 31. 10 en 4.30: Ds. J. J. Verleur. H. Avondmaal. Geref. Gem. 10 en 4: Leesdienst. Oud-Geref. Gem. 9.30 en 3: Leesdienst. Christ. Geref, Kerk. 10 en 4: Ds. II. W. Eerland, H. Av. Een foto von het eerste atoomkanon, dat in de afgelopen maand in Europa uit de V.S. is aangekomen. Het is een 280 mm kaliber kanon, waarvan - naar men zegt - de uitwerking van de granaten dezelfde is als die van de atoombom. die geworpen werd op Hirosjima,

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 13