Nederlands elftal voor zoveelste moeilijke opgave tegen sterk België itoe 'tookrolt... A) A tSpiec/el Sporten Belgen niet tevreden over hun voorhoede Partij Euwe-Boleslavsky werd afgebroken Courses te Duindigt j11 1 d(tr I E' BDHC op eigen veld tegen Hilversum ZATERDAG 24 OCTOBER 1953 5 Candidatentournooi Biljarten Om het zilveren biljart Sport in 't kort Het concours hippique in Brussel Reportage Finale vierde klasse Jean Borotra: buitelende Bask Vier Musketiers Tussen het publiek Grollen en grappen Tot dokter nee zegt Sport op Zondag KORFBAL HANDBAL (Van onze sportredacteur) T 7 OOR DE '1WEEDE At AAL in het nog maar jonge voetbalseizoen staat het V Nederlamis voetbalelftal voor een interlandwedstrijd. Het sterke België is de tegenstander en nu wil men natuurlijk van ons weten wat of het resultaat zal worden. Alsof men dat zelf al niet in het hoofd heeft. Een nederlaagen naar het zo lijkt met niet gering verschil. De Belgen hebben de laatste tijd steeds resul taten geboekt, waar ze met genoegen op kunnen terugzien en de oranjehemden, enfin dat weten wij allen. Het was niet zo heel best, om het zo. maar eens te zeg gen. De enige ruimte die wij in de weinig optimistische prognose kunnen laten is de opmerking dat een voètbal raar kan rollen. Ook in het Fei/enoord-stadion in Rotterdamwaar morgenmiddag de beide landenploegen tegenover elkaar staan. Aldus orakelende heeft het misschien weinig zin om nog nader de kansen te be zien, die het Nederlands elftal in de aan staande interlandwedstrijd heeft. Toch willen wij niet nalaten op enkele feiten te wijzen. Zoals bijvoorbeeld het feit dat de Belgen nu wel steeds fraaie uitslagen op hun lijstje met interlands hebben geschre ven, maar dat men in Belgische voetbal kringen toch verre van tevreden is met het spelpeil. Verre van zeker Nu is men wellicht niet zo heel gauw tevreden bij onze Zuiderburen, maar dat neemt toch niet weg dat België wel sterk is naar onze begrippen althans maar dat men zich toch verre van zeker voelt. Vooral na de wedstrijd tegen Zweden, die met een twee-nul zege voor de Rode Dui vels eindigde, was er nogal wat critiek op het spel en de samenstelling van de ploeg. Het gevolg is geweest dat er vooral aan de voorhoede hevig is gedokterd. Of de nieu we samenstelling beter is moeten de Bel gen en het Nederlands elftal nog ondervinden. Het grootste gevaar schuilt uiteraard in het duo Anoul-Coppens. Anoul is de intel ligente voetballer, die alleen voor het leg gen van de grondslagen van de aanvallen zijn-plaats al ten volle waard is (als schut ter is hij niet minder gevaarlijk) en „Den Fik" is de forse doorzetter, een uitstekend spelverdeler en een speler met een zuiver en hard schot over zich. Wat dat betreft is het gelukkig dat Nederland weer over Terlouw kan beschikken, die zowel zijn postuur als zijn routine voor heeft op Van der Hoek, die wellicht een beter voetbal ler is. Moeilijke opgave Aldus is het duidelijk dat de Neder landse verdediging morgen voor een uiterst moeilijke opgave staat, waarbij wij nog niet eens wat gezegd hebben over de ge routineerde Torreke Lemberechts, die de Nederlandse toeschouwers nog wel bekend is om zijn scherpe en welgerichte passes en zijn enorme handigheid. Geen prettige gewaarwording is het overigens in Belgische beschouwingen te lezen dat die voorhoede ongetwijfeld het zwakste deel is van het elftal. Wat moeten er dan wel voor krachten schuilen in de achterhoede?Van doelman Gernaey schrijft men dat hij de beste keeper is die België ooit gehad heeft en de defensie met de backs Diricx en Van Brandt en daartussen de stopper Carré blijkt de laatste wedstrij- I schoots de tijd voor het verzamelen van den bijzonder goed te functioneren. I hoop en moed voor de volgende interland. Dat wordt, dus hard ploeteren voor het binnentrio Van Beurden-Van Melis-Ben- naars, zowel als voor de vleugelspelers Gruyzen en Overbeeke, de beide debutan ten. Vooral voor de laatstgenoemde, die zelfs in de oefenwedstrijd tegen Stade Frangais tot weinig bijzondere prestaties kwam. Wat ons betreft had men beter Van der Kuil een plaats in de voorhoede kun nen geven, waar dan ook. Vleugje hoop Dat waren de feiten. Feiten, die weinig hoop geven op een gelijk spel of overwin ning. Waaruit men natuurlijk niet moet afleiden dat dat al bij voorbaat uitgesloten is. Een wedstrijd is nu eenmaal een wed strijd en daarin kan van alles gebeuren. En vooral in een wedstrijd, waarin een voetbal het onderwerp is voor tweeëntwin tig spelers en vijfenzestigduizend mensen. En vervliegt dat vleugje hoop, dat wij al tijd hebben, morgenmiddag in Rotterdam na twee maal drie kwartier wederom in rook, wel dan hebben we weer ruim- BELGIë Gernaey (A.S. Oostende) Diricx (Un. St. Gilloise) Mees Carré (Antwerp F.C.) (F.C. Luik) Lemberechts Anoul Coppens (F.C. Mechelen) (F.C. Luik) (Beerschot) Van Brandt (Lierse S.K.) Maertens (Antwerp F.C.) Picdfort Thys (Lyra) (Standard C.L.) LING (Engeland) scheidsrechter Gruyzen (Sittardia) Bcnnaars (Dosko) Biesbrouck (R.C.H.) Tcbak (Eindhoven) Van Melis (Eindhoven) Terlouw (Sparta) «Steiger (P.S.V.) Van Beurden Overbeeke (B.V.V.) (Dosko) KI aassens (V.V.V.) Odenthal (Haarlem) NEDERLAND Ook de laatste partij van Smyslov in het camlidaten schaaktournooi werd een korte kleurloze remise. Reeds na 13 zetten deed Petrosian het voorstel om het punt te delen, Er was voor Smyslov natuurlijk geen aan leiding om te weigeren. De strijd om de tweede plaats heeft nog heel wat belangstellenden naar de tournooi- zaal gelokt. Zoals bekend gingen Bronstein, Kores en Reshevsky de laatste ronde in met evenveel punten en men kon dus verwachten dat er scherp op winst gespeeld zou worden. Dat is echter niet gebeurd, want alle drie partijen zijn snel in remise geëindigd: Res hevskyTaimanov, NajdorfKeres en Gli- goricBronstein. Eigenlijk is het slechts in een partij tot een werkelijk treffen gekomen. Euwe was tegen Boleslavsky met de vaste wil begon nen om een poging tot winst te ondernemen. Maar de variant tegen het Konings-Indisch, d'e hij daartoe gebruikte, bleek geen geluk kige greep te zijn, want het was de Rus die direct na de opening ten aanvol trok. Om erger te voorkomen moest onze landgenoot een pion geven, maar bijzonder veel ver lichting bracht het niet. In een nog lastige stelling werd de partij afgebroken. Wit (Euwe): Kgl, Del, Tc2, Lfl, Pc5, pion nen d4, e3, g3e h3. Zwart (Boleslavsky): Kh7. Dd6, Tb8, lopers c7 en c4, pionnen a6, d5, e4, f5, g6. Zwart is aan zet. De overige uitslagen van de 30e en laatste ronde luidden: Szabo—Kotov afgebroken in betere stelling voer Szabo; AverbachGeiler L—!-j. De voorlopige eindstand luidt: 1. Smyslov IR pnt.; 2, 3. en 4. Keres, Reshevsky en Bronstein ieder 16 pnt.; 5. Petrosian 15 pnt.; 6. en 7. Najdorf en Gelier ieder 141 a pnt.; 8. Kotov 14 pnt. en 1 afgebroken partij; 9. Taimanov 14 pnt.; 10. Averbach 13'j pnt.; 11. Boleslavsky 12'i pnt. en 1 afgebroken partij; 12. Gligoric 12'i pnt.; 13. Szabo 12 pnt. en 1 afgebroken partij; 14 Euwe lil- pnt. en 1 afgebroken partij; 15. Stahlberg 8 pnt. Na de partijen van gisteravond, gespeeld om het zilveren biljart, is de stand 2326 voor Rembrandt uit Amsterdam. De resultaten waren: Hurkmans 60 60 37 8 1.62 Roza 60 45 37 9 1.21 Van Rongen 300 245 24 49 10.20 Reich 300 300 24 67 12.50 Hooydonk 50 37 32 6 1.68 Heuschen 55 55 22 16 2.50 Van Rongen 300 297 26 43 11.42 Reich 300 300 26 44 11.53 EXTRA TREINEN NEDERLAND—BELGIc. De extra treinen voor de wedstrijd Neder landBelgië vertrekken om 11.14, 11.45, 12.13 en 12.45 uit Haarlem. Vijf minuten latei- stoppen zij ook in Heemstede. RESULTAAT VAN 40 MAAL HOLLAND-BELGIË PER -4 GESPEELDE WEDSTP.'JDEN In Brussel werd het internationaal concours hippique voortgezet. Onder de toeschouwers bevond zich Prins Bernhard. De Grand Prix des Habits Rouges de Bclgique, een inter nationaal springconcours voor ploegen van twee ruiters, die elkaar aflosten, waarbij het parcours in de maximum tijd van 156 seconden moest worden afgelegd, werd ge wonnen door mej. Merten met Almuzik en Winkler met Fee (Duitsland) met 28 punten in 118.3 sec. Op de tweede plaats eindigden Jonquères d' Oriola met Voulctte en Calmon met Vir tuoso (Frankrijk) eveneens met 28 punten, doch in de tijd van 122.6 sec. Onze landgenoten kol. A. Pantchoulidzcv met Tamahumara on It. ter zee H. Scheeren met Valseuse bezetten de achtste plaats met 1GV pnt. Zondag is op Duindigt het hoofdnummer gereserveerd voor de 3-jarigen. die elkaar in de 2500 m. lange Derby-Revanche zullen ont moeten. In dit semi-klassieke nummer komt het voornamelijk op het uithoudingsvermo gen der paarden aan. welke eigenschap de paarden Romeo Spencer, René M, Rascal Hanover. Rhea Hollandia, Ronald en de Derby-winnaar in grote mate bezitten. Qua snelheid ontlopen Romeo Spencer, Ronald en Roland elkaar niet veel, zodat Romeo Spencer dank zij zijn mooie voorgift op papier dc beste kans heeft. Roland is echter een geweldenaar en tot machtige prestaties in slaat en daar de hengst dit al enige keren heeft bewezen valt dc keuze op hem. Niet minder interessant is de Tosca- prijs, waarin de Belgische klasse-draafster Fleur d' Ann II de winnaar van de Grote Benelux-prijs het met de grote klasse krijgt op te nemen. De afstand is nu in hel voordeel der Nederlandse strijdkrachten, waarvan Notekraker S in zijn huidige vorm wordt geprefereerd, met Nellie Gregor als 2- en Fleur d'Ann II als derde. Van Pretty Boy, die al eens 1.23 km. tijd toonde, zou een verrassing kunnen komen. Zeer moeilijk te voorspellen is het ama teursnummer, met 16 paarden. Nerva. is op het hoogtepunt van zijn vorm, maar debu teert met een amateur. Louis F H is snel en betrouwbaar als een machine,' maar zal moeilijkheden met de afstand krijgen, vooral wanneer Prinses Julia B vlot van start gaat. Deze merrie wordt, als eerste aan cle finish verwacht, vóór Nerva. De 24 paarden tellende Faust-prijs zal ver moedelijk worden gesplitst, waardoor entrainement De Vlieger in beide afdelingen een overwinning zou kunnen boeken, n.l. met Perfect Heny en Quena B II. Queeny Dillon, Pomona en R Pctrosia worden op de plaatsen verwacht. In de 2500 m. lange Carmen-prijs wordt getipt Quirina Fanfare, die pompéa en Quatrième Poulain wel achter zich kan houden. Indien Postduifje K nu eens door een vakman zou worden gereden zou zij zonder twijfel de verrassing van de dag kunnen brengen. Het openingsnummer is weer een Geeisen- aangelcgcnheid. daar Fegina Spencer ha laatste verrichting slechts behoeft te hei- halen om gemakkelijk te kunnen winnen. Rudy Williams en Quita Norma zijn de aan gewezen plaatspaarden. Het belangrijkste nummer bij de ien'ie» is de semi-klassieke Cambridgeshire waar- in de Franse merrie Solenzara. Invlcta en Morina tot de kanspaarden behoren. In de^e volgorde verwachten wij dit trio aan cie finish. In dc La Bohème-prijs zijn het we derom de vertegenwoordigers van stal Fein (Prince Albert, Frédérique), die de Belg Koridon zouden kunnen houden. De macn- fige galop van deze nieuwe import zal o.i. echter dc balans in zijn voordeel doen everslaan. De ren voor leerling-jockeys heeft weinig te betekenen. Wij kiezen Arsenal voor Compo. De interland-voetbalwedstrijd Ne- derland-België, die Zondagmiddag om half drie in het. Feijenoord-sladioii in Rotterdam begint, wordt uilgezonderi door de AVRO. De reportage van dc wedstrijd, die wordt gegeven door Aad van Leeuwen, begint om vijf voor half drie en duurt lot kwart over vier. OOOOCOOOTOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOODOOOOOC r\ "Nov.'28 Mrh'31 April'33 M.d'35 g Mei'30 Apr April'34 Me;'36 April37 Md'39 Apni'38 April'40 Mei'46 Mei'47 Mrt'48 Nov :49 Nov'51 Mrt'49 April 51 Ajril'53 S NEDERLAND BELGIE De prestaties van de nationale voetbalelftallen van Nederland en België in beeld. Ncderlancf'staat op nul punten, v;ant sinds November 1951 is geen wedstrijd meer gewonnen. België heeft het hoogste aantal punten bereikt sinds 1928. Deze grafiek is berekend, per vier gespeelde wedstrijden. Iedere gewonnen wedstrijd kreeg twee punten, ieder gelijk spel kreeg één pvnt. Als hoogste kan dus acht punten wordeni behaald. Hetgeen nu hei geval is met België, want onze,Zuiderburen hebben alle vier dc wedstrijden gewonnen. Nederland verloor alles en staat thans op het „nul-punt". ADVERTENTIE w-- s;£h§ N De uitslagen van de biljartwedstrijden in de finale van het persoonlijk kampioenschap van de vierde klasse district Haarlem, ge speeld in hotel Royal aan het Stationsplein in Haarlem, luiden als volgt: B. Mica 75 75 23 9 2.67 J. v. d. Kroft 75 59 28 7 2.10 C. v. Viancn 75 58 42 7 1.38 D. Schoenmaker.75 75 42 12 1.78 P. Smit 75 75 38 10 1.97 D. Schoenmaker.75 58 38 9 1.52 J. v. d. Kroft 75 75 40 7 1.37 U. Dekker 75 60 40 8 1.50 Vianen 75 72 39 7 1.64 D. Heinsbergen 75 75 39 8 1.92 De avondprestatieprijs werd gewonnen door de heer Vianen voor het grootste aantal misstoten. De aandcrc prijs werd gewonnen door de heer Dekker, die het laagste gemid delde maakte. De stand is: gesp. gcw. pnt. 1. Heinsbergen 5 4 8 2. Smit 5 4 8 3. v. d. Kroft 5 4 8 4. Bakker 5 3 6 5. Mica 5 2 4 6. Schoenmaker 6 2 4 7. Dekker 4 1 2 8. Viancn 5 - 0 Vanavond beginnen de partijen om kwart voor acht. De finale is Zondagavond. TN DE LOOP van deze eeuw zijn er zo al heel wat eigenaardige spot figuren voor de publieke massa ver schenen. Figuren, die naast hun grote capaciteiten in hun sport een meer dan gewone belangstelling genoten, omdat zij óf tijdens of voor en na lum sport beoefening in gewoonte of leefwijze afweken van de grote massa. Dikwijls waren liet. slechts kleinigheden, die dan echter een meer dan gewone aandacht trokken en dikwijls tot gevolg hadden dat de betrokken sportbeoefenaar een zeer grote schare bewonderaars tot zich trok. Bewonderaars, die met de popu laire man of vrouw zolang die ten minste zijn sportbeoefening volhield. op een dikwijls onnatuurlijke wijze meeleefden. Bi] overwinning of bij nederlaag. Zon uitzonderlijke sport- figuur was ongetwijfeld ook de Prans- man JEAN BOROTRA, de zo succes volle en veelbesproken Franse tennis speler. W-AT moeten wij eigenlijk het eerste vertellen- van deze zeer uitzonder lijke figuur? Dat hij een acrobaat was zoals geen ander op het magisch vier kant, dat hij een soms onbegrijpelijk goed tacticus was, of soms dat hij een zo groot komediant was of een charmeur, zoals men er nog niet zo een tegenkwam? Het eigenaardige is dat men hem al deze eigenschappen kan toeschrijven en wel zo dat al die eigenschappen hem maak ten tot een gevierd cn zelfs geliefd sport man, die men ook heden ten dage nog lang niet vergeten is. En juist als men hem in het licht van de hedendaagse toestanden bij tennis be ziet, raakt men eens te meer van zijn uitzonderlijkheid overtuigd. Tennis, zo placht Borotra altijd te zeggen, is een prachtige sport. Een sport, waar men ge heel in op kan gaan, maar die voor mij niet meer betekent dan een liefhebberij een nuttige besteding van mijn vrije tijd. Wie eens nagaat wat bekende tennissers van deze tijd voor de kost doen, komt. al gauw tot de ontdekking dat de meeste amateurs 's ochtend trainen, :s middags trainen en 's avonds over training praten en dat allemaal afwisselen met reizen om toch maar vooral alle tournooien te spe len die er normaal gesproken gespeeld kunnen worden. Voor Borotra was dat er allemaal niet bij. Ochtendgymnastiek vlak nadat je je bed bent uitgekropen, dat houdt een mens fit. zei Jean altijd. Verder heb ik geen lijd. Hij studeerde dan ook veel en was reeds op 28-jarige leeftijd ingenieur en directeur van een groot bedrijf, waar benzinepompen werden gemaakt. Zo bleef er voor Jean niet al te veel tijd over om tennis te spelen. eens nagezocht welke titels Borotra zo in de loop der jaren allemaal heeft behaald. In de Dunlop Lawn Tennis Al manak staan er zo veel dat het te veel ruimte zou vergen die allemaal te ver melden. Wij willen volstaan met de be langrijkste. Zo won Borotra het enkel spel op Wimbledon in 1924 en 1926 en was runner up in 1925, 1927 en 1929; won het dubbelspel op Wimbledon in 1925 (met Lacoste), 1932 en 1933 (met Brugnon); werd kampioen van Frankrijk in het enkelspel in 1924 en 1931 en in het dubbelspel in 1924, 1925 en 1929 (met Lacoste), 1928 en 1934 (met Brugnon) en 1936 (met Bernard); voorts was hij num mer twee op de wereldranglijst in .1926. nummer drie in 1929, 1930 en 1932; won verder het kampioenschap van Amerika overdekte banen in 1925, 1927, 1929, 1931; behaalde de Australische titel in het en kelspel in 1928: won het dubbelspel in Australië met Brugnon in 1928; won tot elf maal toe het kampioenschap van Frankrijk overdekte banen in het enkel en dubbelspel en eveneens elf keer het enkelspel overdekte banen in Enge land. De laatste keer in 1949 toen Boro tra nota bene eenenvijftig jaar oud was. We zouden nog veel meer successen kunnen opnoemen van de man, die zestien achtereenvolgende jaren in het Franse Davis Cup-team speelde en er onder andere voor zorgde, dat deze trophee in 1927 uit Amerika naar Frankrijk kwam en daar bleef tot 1932. In die tijd deed Jean Borotra vooral van zich spreken als het beste lid van het beroemde tennis- kwartet, dat bekend stond als de vier musketiers: René Lacoste. Henri Cochet, Jacques Brugnon en Jean Borotra. Een volmaakt tennisser, die Borotra? Geenszins. Een kennea- van zijn spel schreef eens: Zonder dat men precies het hoe en waarom van zijn speelwijze kan volgen, voelt men dat er een grote lijn is in zijn grote wedstrijden, die boven het technische uitgaat. Met de raarste back hand maakt hij de meest verrassende punten, met een onzekere forehand slaat hij befaamde baseliners. Geen speler is er die de juiste momenten van de inzet van een offensief zo weet te bepalen als hij, geen speler die zijn tegenstander zo veel onzekerheid laat over de aard van zijn spel. Niemand kon ooit vat op hem krijgen. Borotra zorgde voor de raarste intermez zo's. Lange tijd maakte hij er gewoonte van om een paar maal per wedstrijd tus sen het publiek in te komen. Hij deed dat bij moeilijk bereikbare ballen, liep door en kwam dan strijk en zet op de schoot van iemand terecht. Eigenaardig genoeg nooit op de schoot van een heer, maar altijd van een dame. En dan meestal niet de lelijkste. Charmant als geen ander maakte hij dan zijn excuses, of kuste de hand van zijn slachtoffer, al maar verontschuldigingen stamelend, in het Frans, Duits, Engels of Spaans, net naar het nodig bleek. Het opmerkelijke bij dit alles was dat er steeds aardiger meisjes op de voorste rijen zaten bij de wedstrijden, die Jean speelde. DOOR deze gebeurtenissen en door zijn bijzonder spectaculaire spel verwierf Jean Borotra zich de bijnaam buitelende Bask. Zo ogenschijnlijk weinig serieus sprong hij over de baan, waarbij hij het zich met zijn inspannende beweeglijkheid dikwijls veel moeilijker maakte dan nodig was. Van grappen hield hij ook. Hij kon plotseling over de baan strompelen, doodop van het inspannende spel. Daar bij zijn tegenstander het idee bijbren gend dat hij volkomen „leeg" gespeeld was. Maar even plotseling was hij dan weer een en al beweeglijkheid en vol vechtlust. Niet zelden versloeg hij zijn tegenstanders door deze tactiek of was het dat niet? omdat die dachten de wedstrijd al gewonnen te hebben. We lazen eens van een Amerikaanse tennisser, die buiten dc banen een grote vriend was van de Bask, maar hem tus sen de witte lijnen niet uit kon staan. Waarom niet? Omdat Borotra het voor sen gewoonte had om bij het wisselen van de speelhelft een rare opmerking te maken en daardoor de tegenstander on bewust? uit zijn concentratie haalde. Eens kwam het voor dat Borotra in ae finale van een groot tournooi tegen naar wij menen de Amerikaan Vines moest spelen. Vines vreesde zijn tegen stander. Niet alleen om diens gevaarlijke volleys cn drop-shots, maar vooral om 't feit dat hij veel last had van zijn inge wanden en bang was dat de buitelende Bask het aan de weet zou komen en er grappen over zou maken of hem op het gravel tot veel lopen zou dwingen. IJ zouden nog veel meer over de eigenaardige man uit Baskenland kunnen vertellen. Wij volstaan met te vermelden dat Borotra als eerbewijs voor zijn verdienste voor de Franse sport werd be noemd tot officier van het legioen van eer. Kortgeleden vierde de man, cue nu precies zestig nationale titels op zijn naam heeft staan, en ver leden jaar nog in het dubbelspel op Wimbledon uitkwam met Destremau (zij verloren pas na vier sets van de sterkste Ameri kanen Savitt en Mulloy) en nu nog steeds topklasse tennis speelt, zijn vijfenvijftigste verjaardag. Men vroeg hem toen of hij van plan was met tennis op te hou den. Borotra keek verbaasd. Ik speel net zo lang totdat mij dok ter er bezwaar tegen maakt, ant woordde hij. En ik denk dat dat nog wel even zal duren. We zijn er van overtuigd dat er vele andere sportlieden zijn die op Borotra's leeftijd nog actief sport beoefenen. Maar wij gelo ven niet dat er ooit een amateur wereldkampioen is geweest die het even lang heeft uitgehouden als Borotra om zich op het hoog ste niveau te bewegen van een sport, die zo veel lichamelijke eisen stelt. Een bijzonder mens. die Jean Borotra. E. K. De oud-interland-hockeyspeler D. Esser zal het chartervliegtuig besturen, waarmede vanmiddag het Nederlands hockey-elftal met leden van de elftal-commissie naar Zwit serland gaat, waar Zondag in Zürich de eerste interlandwedstrijd van dit seizoen gespeeld wordt. De laatste ontmoeting tegen Zwitserland werd op 15 Juni 1952 in Amstel veen gespeeld. In voortdurende regen wérd toen door Nederland met viereen gewon nen. Men moet er rekening mee houden, dat de Nederlanders een zware strijd zullen krijgen tegen een ploeg, die zich serieus heeft voorbereid en die zowel in aanval als in ver dediging aan kracht heeft gewonnen. Dames-competitie Na enige weken stilstand wordt de com petitie in de eerste klasse dames hervat. BDHC speelt om elf uur op eigen terrein (achter Zomerzorg aan de Brederodelaan) tegen Hilversum. Zoals men weet bezet BDHC de onderste plaats van de ranglijst met twee verloren wedstrijden; Hilversum speelde twee maal gelijk. ïn de promotie klasse zal BDHC II het niet gemakkelijk hebben in de uitwedstrijd tegen Groen Geel, dat op de bovenste plaats van de ranglijst staat. Rood Wit staat op de onderste plaats maar is in de ontmoeting tegen Pinoké op eigen terrein zeker niet kansloos. BDHC III tegen Alliance, om twaalf uur in Bloemen- daal te spelen, lijkt ons volledige winst voor de dames uit Heemstede. Om elf uur speelt Strawberries in Velsen tegen Amersfoort, waar het voordeel van eigen terrein de door slag zal moeten geven. Bekerwedstrijden De heren houden zich Zondag bezig met hot spelen van de eerste ronde voor de ver schillende bekers. Om de HTCC-bcker (voor eerste- en promotieklassers) speelt Straw berries om twee uur thuis tegen Spirit, Al liance tegen Ring Pass en BMHC II en III om drie, respectievelijk één uur, tegen ge lijkwaardige elftallen van HHIJC. HBS gaat >p bezoek bij Laren II. Zandvoort en Strawberries hebben met een elftal ingeschreven voor de wedstrijden om de Vcteranenbeker. Strawberries speelt in Den Haag tegen Togo. Zandvoort ont vangt om twaalf uur de veteranen van Club huis te Werve. Voor Oosterkwartier I staat Zondag de lastige wedstrijd tegen Amsterdam Zuid I op het programma. De Amsterdammers zijn uitstekend gestart. De Haarlemmers daaren tegen zijn na twee nederlagen beter in vorm gekomen en hebben drie achtereenvolgende overwinningen behaald. Alleen bij een over winning. zou Oosterkwartier nog een serieuze candidaat voor de bovenste plaats blijven. In de derde klasse is Aurora IWater vliet I de wedstrijd van de dag. Hier wordt uitgemaakt wie kopleider Hespa blijft vol gen. Er zal dus genoeg spanning wezen. Sport Vereent gaat op bezoek bij KCN, dat Zondag jongstleden een onverwachte zege op Watervliet behaalde. Alleen wanneer Sport Vereent in goede vorm speelt, kan wellicht een gelijkspel worden behaald. In Haarlem speelt Nieuw Flora tegen BEP uit Purmerend. dat na een zeer slechte start twee overwinningen behaalde. Wanneer de volgelingen van Kion wat schotvaardig zijn, ligt een gelijkspel in de lijn der verwach tingen. Haarlem gaat op bezoek bij SKV in Utrecht, dat vooral op het kleine veld heel moeilijk te verslaan is. Oosterkwartier 2 speelt thuis tegen Allen Weerbaar 3 en kan twee punten rijker wor den. Watervliet 2 dat op bezoek gaat bij Archipel 3, zal te zwak blijken om succes te behalen. Het handbalprogramma brengt dan de Haarlemse eersteklasser Concordia met dames cn heren naar Blauw Wit. waar het een zware strijd wacht. Blauw Wit heren staat bovenaan en zou bij een verlies de eerste plaats moeten delen met Concordia en met AHC. indien, dit team de wedstrijd van HHC wint. Rapiditas ontmoet ook al Blauw Wit (2 B) cn kan van de reserves een al even grote tegenstand verwachten. Wc hebben echter goede hoop, dat de wit-zwarten de eerste plaats zullen kunnen behouden. In 2 A doet OSS goed op te passen voor Aalsmeer 2, dat weliswaar niet zo sterk is, maar dat toch voor een verrassing in staat is. HOC krijgt Catchers op bezoek zonder gunstige voor uitzichten. In dc Afdeling heeft Rapiditas alle kans het ongeslagen record te handhaven, omdat Concordia 2 veel zwakker is. BGV zal zich tegen HOC niet zo maar gewonnen gevea.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 5