Moskou zou bereid zijn tot conferentie van Vier n Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Geen gesprek Povlakte nu van twee kanten dooi aanstormende water belaagd Kinderbijslag en ouder doms uitkeringen worden hoger Trein overvallen; passagiers geplunderd Nieuwe grote zuivering in Oost-E)uitsland Helper van chauffeur komt getuigen Japans voorstel voor nieuwe weermacht Voorlopige grondwet voor Brits-Guyana Chirurg veroordeeld tot schadevergoeding Het woord is aan Loongrens sociale wetten f 5300 Gunstig antwoord nog deze week verwacht Broer van Faber vrijgesproken Hulp der V.S. aan Israel hervat De stormrampi n Italië Steeds nieuwe bandjirsdijkbreuken en aardverschuivingen Karens weer actief Reeds duizenden SED-leden uitgestoten Overleg over ontbinding Nederlands-Indonesische Unie nabij? Het ongeluk bjj Bonn Principiële uitspraak van Franse Oppergerechtshof Bevan weer verslagen door Morrison Het lot der Duitse technici in de Sovjet-Unie De ontsnapping uit Breda Andere handlangers kregen 5 maanden Tel Aviv heeft werk aan Jordaanproject gestaakt Weerrapporten ó8e JAARGANG No 95 DONDERDAG 29 OCTOBER 1953 2 9 7e JA A K G A N G N loofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem, lelefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag .verkrijgbaar. Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman HET IS ZEVEN MAANDEN geleden dat Churchill het openen van besprekingen met de Russen op het hoogste niveau in het Lagerhuis bepleitte. Hij wpu niet met een agenda beginnen. Hij wilde eerst maar eens kennis maken en in een alge meen gesprek tussen de Grote Vier pogen een basis van wederzijds begrip te vinden, vvaarop men dan later wellicht verder zou kunnen werken. Het hele Lagerhuis juichte hem toe, Attlee viel hem als leider der Labour-oppositie geestdriftig bij en alle gewone mensen in een hele reeks landen, die het lazen, knikten instemmend en zei den: eindelijk. Want het was een zo een voudig en zo verstandig plan. Als men elkaar maar onafgebroken met nota's en redevoeringen-in-het-openbaar, door ver tegenwoordigers. afgestoken, op een afstand zit te bestoken, intussen steeds beseffend dat men hiermee geen stap verder komt wat ligt dan meer voor de hand dan maar eens met elkaar te gaan praten, binnens kamers, om tenminste te proberen of er nu niet eens iets aan gedaan zou kunnen wor den? Wij zijn nu zeven maanden verder en er is niets aan gedaan. De Amerikanen had den bezwaren. En Churchill werd ziek. En Eden was al ziek. En de Westelijke minis ters van Buitenlandse Zaken kwamen wel bijeen, maar Lord Salisbury, die Eden ver ving, diende het voorstel in die bijeen komst niet in. Er kwam een plan voor een bijeenkomst der Grote Vier met wèl een agenda Duitsland en Oostenrijk en daar wilden de Russen weer niet aan. Die vonden dat communistisch China erbij moest wezen: Grote Vijf dus. En toen. en toen.... Niettemin wil dat eenvoudige plan-Churchill maar niet sterven. De oude leeuw zelf, die opnieuw een periode van kerngezondheid schijnt te zijn ingetreden, houdt het levend. Hij heeft Dinsdag in het Lagerhuis gezegd dat rustige, informele gesprekken nu misschien wel het beste zijn dat men kan wensen. Wysjinsky heeft daarop te New York geantwoord met de verklaring, dat er geen bepaalde bezwaren tegen een bespreking van de Grote Vier zijn. President Eisenhower heeft die wel. Vol gens de Volkskrant heeft hij gisteren te Washington gezegd, dat het voor hem totaal geen nut heeft deel te nemen aan een con ferentie op hoog niveau met Malenkov tenzij hij er zeker van is dat de Russen er met eerlijke bedoelingen heengaan. „Rus land kan zijn oprechtheid op wel honderd andere manieren tonen", moet Eisenhower hebben verzekerd. De president der Ver enigde Staten zal alles, wat in zijn vermo gen ligt, doen ten behoeve van de vrede, ook al moet hij daarvoor de grootste licha melijke inspanningen getroosten. Maar voordat van een conferentie sprake kan zijn moet eerst zijn aangetoond, dat zij gunstige resultaten kan opleveren. Hij en Churchill zien voortdurend uit. naar een gelegenheid voor het houden van een bij eenkomst en voor het openen van infor mele besprekingen, maar tot dusver is er geen bepaald plan voor opgesteld. Gij zult opmerken dat hier de uitingen op het hoogste Westelijke niveau niet met elkaar overeenstemmen. Churchill woi'i immers beginnen zonder agenda? Hij zag er niet tegen op eerst maar eens een be spreking te houden zonder directe resul taten: ter kennismaking en om te pogen, een sfeer van wederzijds begrip en een zeker vertrouwen te scheppen. President Eisenhower daarentegen wil alleen confe reren als tevoren is aangetoond, dat de conferentie gunstige resultaten kan op leveren. Churchill, die niet van lichame lijke inspanningen repte, al is hij zoveel ouder dan de president, wou kennelijk het risico van een mislukking nemen en dat wil Eisenhower niet. Churchill uitte de mening: wij moeten dit beproeven, wij mogen het niet nalaten. De président stelt liever maar weer uit en in New York be schouwt men zijn uitlatingen als voorlopig afstel. Waarom dan toch? Wat is dan toch wel het gevaar dat een informele bespre king oplevert, als zij tot niets leidt? Minister Foster Dulles heeft dit blijkbaar gepoogd te verklaren. Volgens hetzelfde bericht, hierboven geciteerd, schijnt hij geen bezwaar te hebben tegen een mogelijk besluit van Churchill om alleen naar Mos kou te gaan. Maar hij acht het houden van een informele conferentie nu onmogelijk, „want die zou natuurlijk in het openbaar moeten worden gehouden, onder de nieuwsgierige blikken van verslaggevers en persfotografen. Het publiek zou onmid dellijk vergelijkingen gaan maken en de schijn met de werkelijkheid en de ernst van de problemen gaan verwisselen. Denk •eens aan welk een indruk het zou maken op de door Rusland onderdrukte satelliet staten, als men Eisenhower fotografeerde op het ogenblik dat hij vriendelijk lachend Malenkov de hand schudt. Daarnaast zijn er nog andere aanleidingen om de confe rentie uit te stellen. Bovendien is er geen aanwijzing dat Malenkov een bijeenkomst op hoog niveau verlangt. Wat Wysjinsky hierover heeft gezegd is waardeloos. Ma lenkov moet thuis in Rusland eerst zijn eigen machtspositie consolideren en zolang hij 'daarmee bezig is zal hij alles doen om de huidige gespannen toestand in de bui- tenslandse politiek te handhaven en ieder aecoord met opzet ontwijken." Als dit een opheldering moet heten van het gevaar, dat een bespreking zou op leveren die tot later resultaat zou leiden, kan men alleen zeggen dat zij nauwelijks minder overtuigend kon zijn. Foster Dulles spreekt over een formele conferentie in het openbaar, onder de nieuwsgierige blikken van verslaggevers en fotografen. Cthurchill heeft bij herhaling het plan ge opperd van een informele bespreking, niet in het openbaar. Natuurlijk zouden bij hun aankomst in het conferentie-oord de deel nemers wel worden gefotografeerd. Welnu, als de bevolkingen van satellietstaten zo geschokt zouden worden door vormelijke handdrukken en glimlachjes zou men kun nen afspreken, die pas binnenskamers toe te passen. De bevolkingen van de satelliet staten hebben overigens wel erger schok ken beleefd en die vormelijke lachjes en handdrukjes van tegenstanders kent men vanouds. Iedereen weet dat zij niets be duiden. Moet op dergelijke motieven een volkomen begrijpelijke, verstandige poging om eindelijk eens iets te berèiken worden verworpen? Welnu: als dat zo is komt er dus voor lopig geen gesprek van de Grote Vier. Men MILAAN (United Press.) Geheel Italië en het Zwitserse kanton Ticino staan thans in het teken van hevige stormen, zware regenval, overstromingen, dijk doorbraken en aardverschuivingen. De ontzaglijke schade die al in de milliarden loopt, neemt nog steeds toe. Telkens komen nieuwe berichten binnen over geïso leerde, ondergelopen, door aardverschuivingen bedreigde of gedeeltelijk ver nielde dorpen. Bepaald verontrustend is de toestand in de delta van de Po, waarop het water van twee kanten aanstormt. De sterk gezwol len Po stuwt de stortvloed van regenwater die de afgelopen dagen in de gehele vlakte en de aangrenzende gebieden is gevallen en wordt aangevoerd door de talloze zij riviertjes, in een machtige beweging Oost waarts, maar een krachtige storm, die de Italiaanse kust van de Adriatische Zee beukt, zweept het zeewater landinwaarts. Bij verdere stijging van het peil van de Po kan een ramp in het mondingsgebied van die rivier niet uitblijven. De dijken van de Po staan dag en nacht onder bewaking. Het peil van de rivier stijgt nog steeds en nadert op sommige punten de kruin van de dijken. De Adige, de Ada, de Meduna, de Livenza, de Piave en verscheidene andere rivieren zijn bui ten hun oevers getreden. Als gevolg daar van zijn vele dorpen geïsoleerd, tal van andere ondergelopen, ettelijke wegverbin dingen verbroken en grote uitgestrekt heden land overstroomd. In het hart van de Po-vlakte kunnen de zijrivieren van de Po de aangevoerde wa termassa's niet meer verwerken en zij zet ten de ene na de andere grote stukken land blank. Ook de grote Noord-Italiaanse meren zijn meer dan verzadigd. De Ita liaanse en Zwitserse autoriteiten in de badplaatsen aan de oevers ervan bereiden zich al voor op het treffen van evacuatie maatregelen. Zuiden herademt In Zuid-Italië is de zware regenval van de afgelopen week nu voorbij. Het zwaar getroffen Calabrië herademde even toen de hemel gisteren opklaarde, maar hervatte daarna meteen op volle, kracht het red- dings-, hulp- en opruimingswerk. De Bergamot-cultures in Calabrië zijn volkomen vernield. Het zal zeker tien jaar duren voor er weer voldoende bergamot bomen zijn. De bergamot-boom, die tot de citrus-familie behoort, levert een belang rijke grondstof voor de Italiaanse parfum industrie. De hulpcolonnes hebben het in de „teen" van Italië nog zeer moeilijk. De meeste noodbruggen zijn er weer weggeslagen. Al is de regen er dan opgehouden, de rivier tjes hebben nog steeds kracht van mach tige watervallen. Het gevaar voor aardver schuivingen dat tientallen dorpjes met de ondergang bedreigt, vervult de autoritei ten met grote zorg, vooral omdat zij het gevaar niet kunnen keren en evacuaties op grote schaal, gezien de erbarmelijke toe stand van de meeste wegen, ondoenlijk Zijn. Het dorpje Ficara della Rocca loopt ge vaar in zijn geheel in een afgrond te stor ten. Alleen al in de provincie Reggio heb ben 64 van de 96 gemeenten aardverschui vingen of gevaar voor aardverschuivingen Opstandige Karens hebben op de spoor weg Moelmein-Rangoon een mijn gelegd, waardoor een trein is ontspoord. Tenmin ste vijf personen zijn hierbij om het leven gekomen. Gewapende Karens haalden vervolgens alle kostbaarheden uit de trein en voerden veertig tot zestig passagiers als gevangenen mede. Men verwacht in Oost-Duitsland een nieuwe grote zuivering in de gelederen der (communistische) „socialistische eenheids partij" (S.E.D.). die, naar Wordt aange nomen, zal voortduren tot het in het voor jaar van 1954 te houden jaarlijkse partij congres. Deze nieuwe zuivering moet de vol tooiing worden van een proces, dat is be gonnen na de wanordelijkheden van 17 Juni j.l., toen honderdduizenden Oost- Duitse arbeiders voor de eerste maal sinds de oprichting der S.E.D., in April 1946, tegen de partij demonstreerden. De S.E.D. telde voor de zuiveringen 1.250.000 leden. Hiervan zijn er thans reeds duizenden uit de partij gezet en ontslagen, omdat zij de S.E.D. in de woelige Juni dagen „niet of onvoldoende terzijde hebben gestaan." Vooraanstaande partijleden, waaronder ministers, zijn ontslagen en daarna, in be paalde gevallen, gearresteerd. DJAKARTA. Naar Aneta verneemt zul len Zondag a.s. de heren Sujono Hadinoto en mr. Subardjo, adviseurs van het Indo nesische ministerie van Buitenlandse Za ken, naar Nederland vertrekken om aldaar inleidende besprekingen te voeren over de opheffing van de Nederlands-Indonesische Unie en het vestigen van een normale ver dragsverhouding tussen Nederland en In donesië. Na hun bezoek zou een delegatie van Indonesische ministers naar Neder land reizen. Het A.N.P. verneemt in Den Haag, dat bij de Nederlandse regering omtrent het bovenstaande niets bekend is. kan slechts hopen dat inderdaad Churchill dan maar alleen naar Moskou zal gaan. Het bezwaar van de handdruk en de glim lach wordt door Foster Dulles niet te zijnen aanzien gevoeld. Maar het Amerikaanse prestige schijnt dat, volgens deze minister, niet te kunnen verduren. Intussen vestig ik de aandacht op het artikel van onze correspondent te Washing ton in dit nummer. Opdat de lezer nog eens goed beseffe, wat met de bewapeningsrace van Oost en West op het spel staat en in' welke begrippen men daarbij denkt. R. P. Bewoners van het gehuchtje Scardovari in de Podelta redden hun laatste eigen dommen voor het water. gemeld. Die 64 gemeenten beslaan in totaal 85 procent van de oppervlakte van het rampgebied in Calabrië. Nog steeds stromen vluchtelingen naar Reggio di Calabria. Het aantal vluchtelin gen daar nadert de 4000. Wegens gebrek aan onderdak zijn al ongeveer 500 vluch telingen overgebracht naar Sicilië. Alleen in de provincie Catanzaro zijn meer dan 800 huizen ingestort en 3000 min of meer ernstig beschadigd. (U.P.) C. van Dam, de man, die naast de chauf feur heeft gezeten van de Nederlandse vrachtauto, die Zaterdag op de autoweg Frankfort-Keulen een ernstig ongeluk ver oorzaakte, zal vandaag uit Nederland naar Bonn teruggaan. Politie-autoriteiter. uit Frankfort zullen hem daar in het ge bouw van de Nederlandse ambassade een getuigenverhoor afnemen. 'De eigenaar van de auto, de heer J. D. uit Ouderkerk aan de IJsel zal hem ver gezellen. De chauffeur De Baat is Woensdag naar het Huis van BeAvaring Karthause bij Koblenz overgebracht. Uit de stukken van het openbaar minis terie, dat deze zaak behandelt blijkt, dat Hildegard Motz, de vrouw die het valse getuigenis tegen De Baat heeft afgelegd, wegens meineed zal worden vervolgd. De Baat heeft gezegd, dat hij niet om een strafvervolging van Hildegard Motz zal verzoeken, ofschoon deze vrouw hem, zoals hij zei, diep beledigd had. Het openbaar Ministerie heeft De Baat- verzekerd, dat de behandeling van zijn zaak niet later dan over vier weken zal plaats vinden. In Tokio heeft A.F.P. vernomen, dat Japan de V.S. het volgende voorstel heeft gedaan voor de opbouw van een Japanse weermacht: 1. Landstrijdkrachten ter sterkte van 187.000 man; 2. Een luchtmacht van 1450 toestellen met dertigduizend man personeel; 3. Een vloot met een totale tonnage van 105.000 ton. Het voorstel is aan de Amerikaanse am bassadeur te Tokio overhandigd. De Amerikaanse regering heeft een Japanse weermacht ter sterkte van 325.000 man voorgesteld. De Britse onder-minister van Koloniën heeft Woensdag in het Britse Hogerhuis meegedeeld, dat binnen enkele dager, in Brits Guyana een voorlopige grondwet zal worden afgekondigd. Deze zou van kracht blijven tot een nieuw besluit zal zijn genomen in het licht van het verslag van de commissie van on derzoek naar de gebeurtenissen, die aan leiding waren voor de schorsing van de oude grondwet. PPP-blad in beslag genomen De politie van Georgetown heeft Woens dag duizend exemplaren van „Thunder", het -weekblad van de PPP (progressieve volkspartij), in beslag genomen. Daarin werd verklaard, dat de partij weinig ver trouwen heeft in de door de gouverneur benoemde commissie voor onderzoek naar klachten over arrestaties. Indien een chirurg een operatie begint en dan ontdekt dat er onvoorziene compli caties zijn, waarop zijn ingreep niet bere kend was, wat moet hij dan doen? De Franse chirurgen weten nu, dat zij dan de patiënt weer moeten dichtnaaien en hem over het nieuwe probleem moeten inlichten. Zo is namelijk beslist door het Franse Opperste Gerechtshof naar aanlei ding van het geval van een ingenieur uit Lille. Deze had een gezwel op zijn linker arm dat de arm wat verzAvakte en hem een prikkelend gevoel in de hand gaf. Een dokter vertelde hem dat het een goedaar dige tumor was die op de onderarmzenuw drukte. Hij zeide dat een eenvoudige ope ratie het euvel zou verhelpen. De inge nieur stemde in een operatie toe, maar ge durende de operatie ontdekte de chirurg een groter, dieper en kAvaadaardig gezAvei. Hij besloot het Aveg te nemen hoewel dit verbreking van de spaakbeenzenuw en to- DIT NUMMER BESTAAT Uil VEERTIEN PAGINA'S V i i: e t Ik wil dat de mens meester over zichzelf zij, opdat hij beter dienaar van allen kan zijn. (Geschreven onder Vinet's standbeeld taal verlies van het gebruik van de arm van de patiënt betekende. De patiënt diende een aanklacht tegen de chirurg in, zich op het standpunt stel lend dat zijn toestemming nodig Avas ge- Aveest voor de zwaardere operatie. Het Opperste Gerechtshof handhaafde een uitspraak van een lagere rechtbank en bepaalde, dat de chirurg meer vrijheid had genomen dan hern Avas toegestaan. De patiënt had van het risico verwittigd moe ten worden en had dan kunnen beslissen of de operatie doorgang zou vinden. De ingenieur kreeg schadevergoeding. Minister Suurhoff heeft in de Tweede Kamer medegedeeld, dat de uitkeringen ingevolge de Noodwet Ouderdomsvoor ziening met ingang van 1 Januari 1954 zullen worden verhoogd, in de eerste en de tweede gemeenteklassen met 84,(on- gehuwden 60,en in de derde, vierde en vijfde gemeenteklasse met ƒ90,(on- gehuwden f 66, De kinderbijslag voor werknemers wordt gebracht op 48 cent voor het eerste kind. 54 cent voor het tweede en derde kind, 75 cent voor het vierde en vijfde kind en 85 cent voor het zesde en volgende kinderen. De uitkeringen voor de invaliditeits-, ouderdoms- en wezenrente zullen met 5 procent worden verhoogd. De uitkeringen aan kinderbijslag voor kleine zelfstandigen worden voor het derde kind gebracht van 28 op 30 cent en voor Bij de verkiezing voor de post van plaatsvervangend leider van de Labour- fractie in het Lagerhuis is Bevan, evenals vorig jaar, door Herbert Morrison versla gen. Bevan, leider van de linkse groep in de Labourpartij, kreeg 76 stemmen, de voormalige minister van Buitenlandse Za ken 181 stemmen. Vorig jaar Avas de stem verhouding 82 tegen 194 stemmen. Volgens het Franse persbureau AFP menen Avaarnemers in Moskou dat de Sovjet-Unie het Westelijke voorstel voor een viermogendheden-conferentie zal aan vaarden. Zij geloven dat Rusland tegen het einde van deze week zal antA",'oorden op de jong ste nota van de Westelijken, waarin de uitnodiging was verA'at. Volgens hen zal de uitnodiging Avorden aanvaard, omdat de Sovjet-Unie opnieuw haar bereidheid om alle hangende kivesties op internationaal niveau vreedzaam te regelen, wil bewijzen. De Westelijke nota werd op 18 October verzonden, als laatste van een serie, na de conferentie van de ministers van Buiten landse Zaken van de Westelijke „grote drie" te Londen. Als plaats voor een con ferentie stelden de Westelijken toen voor Lugano en als aanvangsdatum 9 Novem ber. (AFP). In commentaar op de verklaring van Churchill in het Lagerhuis, waarin deze zich uitsprak voor informele besprekingen met de Amerikaanse president, zei Eisen- hoAver gisteren, dat er voor het ogenblik geen plannen voor een dergelijke ontmoe ting bestaan. Ten aanzien van een verkla ring van de Russische afgevaardigde bij de UNO, Wysjinsky, dat de Sovjet-Unie geen bewijzen van haar goede bedoelingen be hoeft te geven met het oog op een even tuele conferentie tussen Malenkof, Eisen hower en Churchill, verklaarde de presi dent, dat in het verleden vele besprekingen met de communisten door deze misbruikt zijn voor propaganda-doeleinden. Als er zich evenwel gebeurtenissen zouden voor doen. waaruit de goede trouw van de com munisten zou blijken, zou de Amerikaanse president „alles doen voor de vrede, onge acht de ongemakken en opofferingen welke hij zich hiervoor zou moeten getroosten." (Reuter). Het hoofd van de West-Berlijnse „com missie van onderzoek van vrije juristen", dr. Friedenau, heeft Woensdag bij de in ternationale commissie van juristen te 's-Gravenhage aangedrongen op een on derzoek naar het lot van ruim duizend Duitse technici en hun verwanten, die in de Sovjet-Unie werken. Een trekker met oplegger van een Amsterdams transportbedrijf is Woensdag bij het oprijden van de pont over de Rijn te Driel de rivier ingereden. Het veer was door onbekende oorzaak tijdens het oprijden van de trailer gaan varen. Gelukkig bleef de trekker op de pont hangen,de-aanhangwagen, geladen met textiel en staaldraad, verdween half onder water. het vierde en de volgende kinderen op 43 cent per dag. De inkomengrens voor de Noodwet Ouderdomsvoorziening zal van 100 op 200 worden gebracht. De loongrens voor de uitvoering van de sociale verzekeringsAvetten zal nog niet op 6000,worden gebracht. Deze aange legenheid zal nog nader worden bezien, maar met ingang van 1 Januari 1954 zal deze loongrens op 5300,worden gesteld. De daglonen voor de ziektewet en de ongevallenwet zullen eveneens met 5 pro cent Avorden verhoogd. Aan ouden van dagen, die in de speciaal voor hen gebouAvde woningwet-woningen wonen en wier inkomen beneden de aftrek- grens \ran de Noodwet-Drees valt, zal een huurtoeslag van ƒ2,worden gegeven. De Bredasche rechtbank heeft heden morgen uitspraak gedaan in de zaak van de vier helpers der zeven ontsnapte ge vangenen uit de strafgevangenis te Breda tijdens de Kerstdagen van het vorig jaar. F. de Jong en F. Castricum zijn wegens het medeplegen van hef voortgezette mis drijf veroordeeld tot ieder vijf maanden. De verdachte M. Adema is wegens het op zettelijk uitlokken van hét voortgezette misdrijf evenens veroordeeld tot vijf maan den M. Faber, verdacht van uitlokking, is vrijgesproken. President Eisenhower heeft op zijn we kelijkse persconferentie meegedeeld, dat de V.S. hun economische hulpverlening aan Israel zullen voortzetten, nu dit land zich bereid verklaard heeft het werk aan het omstreden waterkéaphtprojecp 'bij de Jordaan te staken. De hulpverlening Avas opgeschort, omdat Israel zich aanvanke lijk niet gestoord had aan een aanbeveling van de voorzitter van de gemengd Syrisch- Israelische bestandscommissie om be doelde Averkzaamheden te staken. Thans is te Tel Aviv echter formeel meedegedeeld dat het Jordaanproject, hangende de be handeling in de Veiligheidsraad, gestaakt is en dat de voorlopige dam in de rivier is opgeruimd. (Van hedenmorgen 7 uur) weers- toestand Ofl .5 .ff 1! IS §5 ot O c 0 - Hr- z.5 Helsinki nevel ONO 3 5 0 Oslo motregen O 1 11 0,4 Stockholm onbewolkt ZO 2 8 0 Kopenhagen regen NO 4 10 0,1 Londen mist windstil 6" 0 Amsterdam nevel Z 2 6 0,2 Brussel licht betv. ZW 4 7 1 Parijs geheel beAV. Avindstil 6 2 Bordeaux mist WZW 1 6 8 Nice onAveer NW 3 13 30 Warschau neA'el OZO 2 0 0 Berlijn nevel Avindstil 12 0 Frankfort regen ZW 4 9 2 München nevel W 3 7 0 Zurich regen WZW 2 8 0 Wenen ZAvaar beAv. OZO 8 8 0 Rome zwaar beAv. ZO 4 17 0 Neerslag laatste 24 uur. **iocoooocx RUSTIG WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt om 10 uur: In de nacht en ochtend op vele plaat sen mist en in het Oosten \'an het land kans op enige regen. Morgen later op de dag droog en vrij zonnig. Weinig verandering in temperatuur. Zwakke, later matige wind tussen Zuid en Zuid-West. 30 October Zon op 7.31 uur. onder 17.16 uur. Maan op uur. onder 14.39 uur. Hoog en laag AA'ater in IJmuiden Vrijdag 30 October Hoog water: 9.39 en 22.15 uur. Laag water: 4.55 en 17.24 uur.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1