WINKELHUIS FLINKE MEISJES gevraagd sm 1000 PAAR JONGEDAME Jongste bediende aankomende assistenten „Holland-Nautic" onderwerp van besprekingen op hoog plan Nieuw systeem van rechts bijstand aan minvermogenden Wellicht verkoop van aandelen ,De waarheid is onttroond in de V.S." Scherpe tweespalt in Indonesisch parlement Wetsontwerp beoogt oprichting van bureaux in arrondissementen Weer hevige regens in Calabrië een arbeidstechnicus Terstond gevraagd Een ervaren Adm. Kracht, bankwerker-lasser mirroflex systeem FLINKE MEISJES NETTE MEISJES 't Is zéker het proberen waard! Twee nette jongens gevr. ijzerwerkers aanbouwers hakkers branders electrisch lassers en maathulpen Na verklaring over A tjeh De Chinese troepen in Birma Scheepvaart Ruim 90 van Neder landers in Australië geslaagd HOOGOVENS HOOGOVENS IJ M U I D E N enige chemische M.T.S.-ers- WOENSDAG GEHAKTDAG 0.98 p. p. ASSISTENTE WOLFRAT, ENTROP en VAN NAMEN DIRECTIE-CHAUFFEUR GOEDE BIJVERDIENSTE NETTE JONGEMAN WERF J. SMIT Czn. N.V. DINSDAG 3 NOVEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Indien onze inlichtingen juist zijn, wor den thans onderhandelingen gevoerd tus sen de directies van de Continentale Han delsbank te Amsterdam en een beleggings maatschappij over de verkoop van het aan- dclenpaket van eerstgenoemde onderne ming in de N.V. Scheepswerf en machine fabriek Holland-Nautic te Haarlem. De directie van de Holland-Nautic kon dit bericht bevestigen noch ontkennen, om dat de Continentale Handelsbank in deze zelfstandig optreedt. De directie van de Contibank wilde de juistheid van onze in formaties noch ontkennen noch bevestigen. Wel deelde mefi mede, dat de onderhande lingen welke worden gevoerd, op korte ter mijn haar beslag zullen krijgen. De rol van de Contibank als aandeel houdster van de Holland-Nautic is minder belangrijk dan die van geldschietster. Zij heeft namelijk in de loop der jaren een crediet van niet minder dan vier millioen aan de Holland-Nautic verstrekt, waarvan de helft in een benaa'de vorm werd over genomen door de N.V. Herstelbank. Nu het met de gang van zaken bij het Haarlemse bedrijf, althans met een ge deelte daarvan, nog steeds niet erg wil lukken, heeft de bank van haar recht ge bruik gemaakt om een scherpe controle op het financiële beheer toe te passen. De Continentale Handelsbank heeft, naar wij men^n te weten, de aandelen in de Holland-Nautic overgenomen van de Ge broeders Gort uit Nieuw-Vennep. De heren Gort interesseerden zich voor 't bedrijf na het faillissement van de oor spronkelijke Holland-Nautic, die werd overgenomen door een nieuwe exploitatie- mpatschapnii. Onder leiding van de vorige directeur, ,McCarthy-isme" gehekeld 11" De algemene raad van de Presbyte riaanse kerk in de V.S. zegt in een schrij ven aan haar 8000 geestelijken en 2.500.000 leden, dat „een aanval op de fundamentele mensenrechten" aan de gang is in Amerika en dat de „trouw aan de waarheid" wordt opgeofferd aan propagandadoeleinden. De brief vergelijkt het onderzoek door de Amerikaanse congrescommissies met de Middeleeuwse inquisitie in Spanje en de tribunalen in de moderne totalitaire staten. De raad erkent „het gevaar van het communisme", maar meent dat dit wordt gebruikt om ongezonde vrees te verwek ken, ontevredenheid te onderdrukken en goede burgers te besmeuren. „De waarheid wordt op vernuftige wijze onttroond door vooraanstaande figuren in het openbare leven en door de koude oor log, waarin de leuren dikwijls wordt ver kozen boven de feiten als hij een grotere propagandistische waarde heeft. Zo is thans de waarheid een gevangene in het land van de vrijen. Een der verschrikkelijke gevol gen daarvan is. dat burgers publiekelijk worden veroordeeld op grond van het on bevestigde woord van vroegere communis ten. De Congrescommissies schenken on voorwaardelijk ge'oof aan zulke mensen, die op het standpunt staan dat een leuren om bestwil ten volle gerechtvaardigd is". Over de betrekkingen tussen Amerika en de Sovjet-Unie zegt de brief: „Laat ons oppassen voor de cynische houding die in zekere officiële kringen heerst om het be reiken van een oolossing door onderhan delen als hooeloos te beschouwen. Wij moeten het risico nemen, en zelfs het ini tiatief. om te trachten onze vijanden van aangezicht tot aangezicht te ontmoeten DJAKARTA (Aneta) In het rege- ringsantwoord op de algemene beschou wingen in eerste termijn over Atjeh heeft de Indonesische minister-president, mr. Ali Sastroamidjojo, „met een gevoel van teleurstelling geconstateerd", dat een deel van het parlement niet aan de oproep van de regering gevolg heeft gegeven „om de ontwikkeling in Atjeh als een nationale kwestie te beschouwen en niet als een kwestie van de regering alleen." „Deze stemmen gaven zelfs de indruk, alsof zij de opstand, welke ons land en volk nadeel berokkent, willen verdedigen, of de pu blieke aandacht in een andere richting willen leiden, zodat de pogingen om de op stand te verdelgen, er door verzwakt wor den. De regering meent, dat een dergelijke politiek een nationale tragedie is," aldus de premier. Na het regeringsantwoord ontspon zich een heftig debat over het ai dan niet houden van beschouwingen in tweede termijn. Het parlement besloot bij stemming geen beschouwingen meer te houden. De fracties van de Masjumi, de Katholieken, de Socialisten en de Demo craten hadden vóór de stemming de zaal verlaten, omdat zij het niet eens waren met het besluit hierover stemming te houden. De vice-voorzitter van het parlement, mr. Tambunan, die de vergadering leidde, ont hield zich van stemming. Een Nederlandse stem in de UNO De Nederlandse afgevaardigde 'Von Bal- luseck heeft Maandag in de politieke UNO- commissie verklaard bij het debat over de Birmese klacht over de aanwezigheid van Chinees-nationalistische troepen op Bir- mees gebied, dat deze toestand ontoelaatbaar is. Volgens de heer Von Balluseck zouden de belangen van Birma beter gediend zijn met evacuatie van deze troepen dan met 'n nieuwe morele veroordeling van hun aan wezigheid op Birmees gebied. De Zweedse afgevaardigde, Thorsing, steunde de Bir mese klacht. Het debat over deze kwestie wordt Dinsdag hervat. NIEUWE RICHTLIJNEN VOOR POOLSE COMMUNISTEN De Poolse communistische partij heeft nieuwe richtlijnen, ontvangen van haar voorzitter, Eierut, over „maatregelen ten einde sneller de levensstandaard in Polen te verhogen", aldus heeft radio-Warschau Maandagavond meegedeeld. de heer Feringa, en de tegenwoordige, de heer Kreuger, werd het bedrijf reeds in grijpend gesaneerd. Een der laatste maat regelen van de heer Kreuger was het ont lasten van de onderneming van de te zware druk welke door de aanwezigheid van een aantal „topfunctionarissen" bestond. Hier door werd reeds een aanmerkelijke bespa ring men schat van een ton op de uitaaven bereikt. Het voorgenomen ontslag aan het perso neel van de thans zonder orders geraakte machine-afdeling vormt niet zozeer een voortzetting van dat be'eid, maar wel een kwaad gevola van de berichten over het ontslag aan die topfunctionarissen. Dit heeft namebik er toe geleid, dat ver scheidene crediteuren oo hun beurt kon- schuw werden met het verstrekken van eredieten aan de FoUand-Nautic en vaak on korte termijn voldoening van hun reke ningen eisten. Verkoon van de Holland-Nautic aan een beteggingsconsortium of een dergelijke in stelling zou het voordeel hebben dat een exnloitatie on lange termiin, waarbij niet het, directe voordeel het eerste iaar on de voorgrond staat, maar wel de rendabiliteit ;n de toekomst, tot de mogelijkheden be hoort. Die mogelijkheden zijn er zeker. Het 65.C00 vierkante meter omvattende com plex van de Holland-Nautic, waarvan de technische outillage bovendien zeer modern is en dat voortreffelijk bereikbaar is, blijft een waardevol object. Daaruit kunnen de werknemers van de Holland-Nautic de hoop nutten dat een voortzetting van het bedrijf waarschijnlijk kan worden geacht, zij het dan wellicht voorlopig op kleinere schaal. De geschiedenis zou zich dan in zekere zin herhalen. De sanering van 1951, ingeleid met het faillissement van de oor spronkelijke N.V. Holland-Nautic zou op deze wiize door een tweede worden ge volgd. Het ligt voor de hand dat de asol- rant-kopers waarborgen willen hebben tegen een nieuwe interventie van credi teuren. Wij vernemen nog, dat een delegatie van de bedrijfskern gisteren in Den Haag is geweest om op het ministerie van Econo mische Zaken de belangen van het perso neel te bepleiten. Antw. Aalsdijk, 1 120 m. Z Kp. Race n Aai cïijk, 1 35 m. O. Key West. Ad.oda, 1 90 m. ZO. Kp- Padaran. Alkaid, 1 160 m. NO. Bahia. Altair, 1 v. Amsterdam te Bremen verw- Amsteidiep. 31 130 m. NW. Perim. Amstelkroon, pass. 2 Rio de Janeiro n. Plata River. Annenkerk, 1 135 m NO. Socotra. Appingedijk. 1 240 m. Z.ZW. Azoren. Armilla, 1 dwars Varella n. Singapore. Arnedijk, 1 te Houston. Arvndo, 1 750 m. O.NO. Kp. Race. Aidabi. 2 te Rio de Janero. Aludra. 2 te Victoria. Alderamin, 2 v. Bombay te Karachi verw. Altair. 2 v Rotterdam te Bremen. Amstelstad, 2 v. Antwerpen te Amsterdam. Amerskerk. 2 v. Rotterdam te Le Havre. Aagtedijk, 2 te Victoria. Aagtekerk, pass. 2 Sabarag n. Colombo. Aieridskerk, 1 v. Manilla n. Hongkong. Argos, 2 v. Aarhus n. Kopenhagen. Ariadne, 31 v. Istamboel 2 te Eleusis. Alamak, 2 v. Le Havre n- Antwerpen. Alchiha, 3 te Bahia. Aigenib, 2 v. Las Palmas n. Recife. Alnati, 2 t>en anker Paranagua. A verdijk, 3 te Norfolk. Axeldijk, pass. 2 Scilly's n. Antwerpen. A'mkerk, 2 te Colombo. Alwaki. 2 te St. John's Amsteldijk, 1 te New York. Andijk, 3 v. Hamburg te Rotterdam verwacht. Arkeldijk, 3 v. Antwerpen te Rotterdam. Bali, 1 rede Basrah. Bennekom, 1 1200 m- ZW. Azoren. Bintang. 1 Runsal .Tebel gepass. n. Bahrein. Blomrrfersdijk, 1 800 m. O- Kp. Race. Breda, 2 280 m. N.t.W. Kp. San Francisco. Barendrecht, 2 te New York. Bantam, 3 v. Lattaikia te Beyrouth. Bh tar, pas. 2 Gibraltar n. Duinkerken. Bonaire, pass. 2 Startpoint n. Funchal. Boissevain, 4 v. Miri teManilla verw. Boskoop. 2 850 m. ZW. Flores. Boschfontein, 3 te Aden verw. Bloemfontein, 2 v. P. Elizabeth n. East London Callisto, 1 150 m. ZO. Madeira. Ceronia. 1 710 m. ZO. St. Helena. Cistula, 31 510 m. NW. Sharksbay. Clavella, 1 t.h.v. Noordp. Borneo n. Miri. Congostronm, 1 nog te Douala. Caltex Nederland, pass. 2 Kp. Vilano n. R'dam Chama 2 te Curacao. Caltex Delft, pas. 2 Pantellana n. R'dam. Caltex Leiden, pass. 2 Gibraltar n. Rotterdam. Caltex Utrecht. 2 v. Rotterdam n. Sidon. Celebes, 3 te T.i. Priok. Cottiea, 2 380 m. NO. Paramaribo. Castor, 30 te Houston. Daierdiik. 1 960 m. W ZW Scilly's. Dulvendrecht. 1 75 m. NO. Savanna n. Liverpool Delfland. 2 v. Las Palmas te Amsterdam. Dietnerdiik. 30 te Los Angeles. Dldo 31 v. La Pailice n- Amsterdam. Delft. 3 te Valparaiso. Duivendiik, 2 te San Francisco. Ena. 1 196 m. W.ZW. Ras Fartak. Esso Amsterdam. 1 320 m. O.t.N. Sombrero eil- Eer-dracht 2 v. Bremen n. Patras. F.sso Den Haag. pass. 2 Ouessant n. Sidon. Fsso Rotterdam. 2 v. Rotterdam r.. Aruba. Eos. 2 v. Hamburg te Amsterdam. Friesland (SSM) 1 50 m. N.NW Kopenhagen. Groote Kerk. 2 v Genua te Marseille. Gooiland. 1 te Rio de Janero verw. Gadila, 1 440 m. Salomons eil. Gordias, 2 te Rotterdam. Groote Beer, 2 220 m. ZO. Sable eil. Heelsum, pass. 1 Viissingen n. Antwerpen. Hector, pass. 2 Kp. Spaitivento n. Tarragona. Heemskerk, 1 360 m NO. St. Helena. Helicon, 1 260 m. Z.ZO. Fayal n. Antw. Heimes, 1 140 m. ZO Kp. Hatteras. Hestia, 1 v. Port of Spain n. Paramaribo. Hos, pass. 31 Ouessant n. Barcelona. Hathor, 2 v. Iskenöerun n. Alexandrië. Helder, pas. 2 Viissingen n. Antw. Hilversum, pass. 2 Finisterre n. Antwerpen. Hecuba, 2 v. Santiago de Cuba n. Pto Cortez. Hoogkerk, 2 v. Hamburg h. Aarhus. Joh. v. Oldenbarnevelt. te Melbourne. Kola Gede, 1 Panielaria gepass. ri. Port Said. Kota Inten, 2 te Suez. Kertosono, 2 v. Portland Oreg n. Seattle. Kedoe, verm. 4 v. Colombo n. Belawan. Kota Inten, 2 v. Suez n. Port Said. Lombok, 1 Nov. v. Manilla n. Los Angeles. Lutterkerk, 1 v. Antw. te Hamburg. Laertes, pass. 1 Kreta n. Port Said. Laagkerk, 2 v. Colombo te Madras. Lieve Vrouwekerk, pass. 1 Wight n. Marseille. Limburg, 1 270 m. ZW. St. Helena. Larenberg 3 Rotterdam verwacht. Lekkerkeik, 2 te Port Said. Le-uvekerk, 2 v. -Aden n. Suez. Luna. 31 v. Bouigas n. Constantza. Laertes, 2 140 m. ZO. Sable eil. Loosdrecht, pass. 3 Kp. St. Vincent n. Boulogne Malvina, 31 480 m. NO. Barbados. Marken, 1 135 m. NO. Massawa. Metula, 1 350 m. W.NW Kaapstad. Maasland. 1 Nov. te Santos. Manoeran, pass. 31 Algiers n. Amsterdam. Meliskerk. 1 Nov. v. Kobe n. Hongkong. Maasdam, 1 320 m. O. New York n, Soutnampton Manoeran, pass. 2 Gibraltar n. Amsterdam. Madoera, pass. 2 Key West n. New York. Mataram, 2 v. Belawan n. Colombo. Mentor, 2 te Benghazi. Molenkerk, 3 te Mombasa verwacht. Maasdam, 2 140 m. ZO. Sable eil. Meerkerk, 3 te East Londen. Modjokerto, 2 te Rotterdam. Myonia. 2 v. Rotterdam n. Stavanger. Maas, 3 te Tunis. Mapia, 2 v. Calcutta n. Tj. Priok. Marlekerk, 3 te Antwerpen. Markelo, 3 v. Grangemouth n. Aarhus. Molenkerk, 3 te Mombasa. Nestor, 2 v. Port of Spain n. Paramaribo. Nigerstroom, 1 Nov. v. Hamburg n. A'dam. Nieuw Amsterdam, 3 te Rotterdam verwacht. Notos, 1 v. San Feliu n. Amsterdam. Niobe, 2 v. Helsinki n. Mantyluoto. Noordam, 2 410 m. O.t.Z. Kp Race. Nieuw Amsterdam, 3 v. New York te R'dam. Orion, 1 550 m. NÓ. La Guaira. Oranjestad, 31 150 m. W. ten Z. Ouessant. Ootmarsum, 2 te Savannah verwacht. Oranje, 1 240 m. O.NO. Algiers. Oranje, pass. 2 Gibraltar n. Southampton. Orauiefontein, 2 180 m. Z.ZW. Kp. Palmas. Orestes, 3 te Callao. Overijsel, 31 te Tj. Priok. Pendrecht, pass. 1 Ras al Hadd n. Sete. Phrontis, 31 v. Napels n. Liverpool. Prins Fred. Hendrik. 1 Nov. te Toronto. Prins Joh. W. Friso, 31 v. Hamburg n. R'dam. Prins Philips Willem. 1 Nov. te Hamilton. Prins Willem IV, 1 Nov. te Le Havre. Montreal. Prins Joh. W. Friso 2 v. Hamburg te R'dam. Prins Willem V. 4 te Toronto verw. Polydorus. pas. 2 Ouessant n. Port Said. Prins „Willem v. Oranje, 3 te Montreal verw. Prins Alexander, 3 v. Montreal te R'dam. Rad.ia, ZO. New York n. Casablanca. Ridderkerk, 2 te Bremen. Ridderkerk, 2 v. Amsterdam te Bremen. Rijinkerk. 2 v. Melbourne n. Aden. Ruys, 3 te Pena-ng. Rijnland, 3 te St. Vincent. Rondo, pass. 3 Ouessant n- Bona. Sarpedon. pass. 1 Crooked eil n. Philadelphia Schie. 1 70 m. NO. Kp. Malea. Sheratan. 1 680 m, W.ZW. Flores. Sliedrecht, 1 dwars Rio de Janeiro n. Caripito Stentor, 1 650 m. W Ouessant. Saparoea, 1 Nov. v. Karachi te Bombay. Sarangan, 2 Nov. v. Soerabaia te Balikpapan. Sibajak, pass. 1 Nov. Gibraltar n. Port Said. Singkep, pass 1 Nov. Ouessant n. Houston. Sloterdijk. 1 v. Galveston n. Antw Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot regeling van de rechtsbijstand aan on- en minvermogen den. De regeling van de rechtsbijstand aan hen, dfe niet in staat zijn de krach tens de geldende tarieven voor de behar tiging hunner belangen verschuldigde kocf°n te voldoen, is ook na het in wr Vng treden van de wet van 1 Augus tus 1936 tot herziening der voorschriften nopens de toelating om kosteloos te pro cederen -herhaaldelijk onderwerp van critiek geweest, aldus de memorie van Toelichting. De balie, aan wie op historisch begrij pelijke maar in de huidige maatschappe lijke situatie niet wel verdedigbare gron den de last van het kosteloos behandelen van toegevoegde zaken is opgelegd, heeft al evenzeer haar verlangen naar verbete ring van het bestaande stelsel uitgespro ken. De Nederlandse Advocatenvereni- ging heeft reeds in 1942 een ontwerp voor een nieuwe regeling voor de rechtshulp aan on- en minvermogenden gepubliceerd. Inderdaad behoeft de regeling van de rechtsbijstand aan on- en minvermogen den naar het oordeel van de minister van Justitie herziening. In het wetsontwerp is er naar gestreefd, de bezwaren te ondervangen. Gelijk het ontwerp van de Advocaten- vereniging voorstelt, is daartoe gekozen een stelsel van arrondissementsgewijze georganiseerde bureau's van rechtsbij stand, welke de rechtshulp aan on- en minvermogenden in volle omvang be halve in straf- en tuchtzaken ter hand kunnen nemen. Uitgangspunt voor een dergelijke organisatie vormden de reeds lang te Amsterdam en Rotterdam geves tigde bureau's voor rechtsbijstand, parti culiere instellingen zonder op de wet ge gronde bevoegdheden. Door het voorge stelde systeem nemen de bureau's voor rechtsbijstand zowel de taak der tegen woordige bureau's van consultatie als die Indruk van journalisten: BRISBANE (Reuter). Meer dan ne gentig procent van de 45.000 Nederlandse immigranten in Australië zijn gelukkig in hun nieuwe vaderland. Dit heeft een van de negen Nederlandse journalisten, die een bezoek aan Australië brengen, te Brisbane verklaard. Tot deze slotsom zijn zij ge komen na een onderzoek in geheel Austra lië van de omstandigheden waaronder de immigranten leven. De mensen met een vrij beroep hebben meer moeilijkheden bij het vinden van een geschikte positie dan ar beiders in het boerenbedrijf en vakarbei ders, die zeer snel in het productieproces worden opgenomen. Voor de meesten in beide laatstgenoemde categorieën, vooral voor de boeren, zijn de omstandigheden beter dan in Nederland. De journalist voegde hier aan toe, dat Nederlanders vlugger schijnen te worden opgenomen dan andere immigranten, voor al in de kleine stederv Hij had vastgesteld, dat de Nederlanders in de staten van West- Australië, en in Queensland het meest op getogen zijn over hun nieuwe vaderland. Na drie dagen droog weer is het Zon dag in geheel Calabrië (Zuid-Italië) op nieuw hevig begonnen te regenen, waar door grote schade is aangericht in de reeds zwaar geteisterde provincies Reg- gio en Catanzaro. Er zijn weer bruggen weggeslagen en verscheidene pas her stelde weg- en draadverbindingen zijn opnieuw verbroken. van de pro deo-kamer bij de rechterlijke co^eges over. Het op zichzelf juiste beginsel, dat ieder zo mogelijk iets moet betalen voor de aan hem bewezen diensten, is in het ontwerp op soepe'er wijze uitgewerkt dan in het huidige systeem: het bureau kan van geval tot geval bena'en, welke biidra^e door de minvermogenden kan worden opgebracht. Weliswaar zal dit van de minvermogenden gevraagde offer in de meeste gevallen slechts uiterst gering kunnen zijn, doch het za' het psychologisch nuttig effect heb ben, dat betrokkene gevoelt, niet geheel van de welwillendheid van het bureau af hankelijk te zijn, en voorts het procederen uit zuivere protestlust tegengaan. De bij dragen komen ten goede- van het bureau. De kosten van de in het ontwerp voor- geste'de organisatie komen ten laste van het rijk. De financiering der bureau's die rechtspersoon zijn, geschiedt in eerste aan leg door hun eigen inkomsten: bijdragen der belanghebbenden en geïnde geliqui deerde kosten. Voor zover deze inkomsten niet voldoende zijn, komen de kosten ten laste van de staat. Naar. schatting zullen de kosten, aèn de uitvoering van het bijgaande ontwerp ver bonden, ongeveer één millioen gulden be dragen. Daarin zijn dus begrepen de kos ten van de medewerkende advocaten en eventueel candidaat-deurwaarders, van de uit te brengen exploiten en te plaatsen ad vertenties, alsmede de administratiekosten der bureau's. Sommelsdiik. 2 Nov. to Penang. 'kt tad Leiden. 31 te Vancouver Stad Rotterdam 1 Nov. v. Emden te Narvik. Sumatra, 1 Nov. v. Hamburg n.Amsterdam. Scherpendrecht. 1 v. Pto La Cruz n. Rio de Janeiro. Slamat, pass. 1 St. Maria n. Halifax. Salatiga, 29 v. Manilla te Honoloeloe. Sirrah. 2S v. Suva n. Auckland. Stad Arnhem, 4 Brake verw. Stad Maassluis, 1 v. Kirkenaes te Vlaardingen. verwacht. Sumatra. 2 v Hamburg te Amsterdam Stad Dordrecht, pass. 2 Casquets n. Cartagena. Salatiga. 5 te Los Angeles verw. Stad Vlaard'ogen, 3 v. Wabana te R'dam verw. Tallsse. 1 220 m. O.ZO. Str. Messina. Tegelberg, 1 440 m. NW Tristan da Cunha. Telamon, 1 290 m. W. Bermuda. Themisto. 1 140 m. W t.N. Valentia. Trajanus, 1 935 m. NO. Pto Rico. Tars, pass. 1 Ouessant n. Rio de Janeiro. Telamon. 30 v New York n. Willemstad. Taria, 1 v. Paranagua n. Cspinan de Rio Para. Thalatta 1 v Amsterdam n. Peinis. T.iibodss. 30 te Kobe. Tomini. 2 v Rotterdam te Southampton. Tibia. 2 te Swansea verwacht. Tomori, 2 v. D'eddah n. Aden. Teucer, 3 te Penang. Titus, 3 te Alexandrië. Tamo, vertr. 5 v. Antw 6 Rotterdam verw. Ternate, 2 v. Singapore n. Port Said. Tero, vertr. 7 v. Rotterdam n. Hamburg. Utrecht, 2 v. Aden n. Suez. Van Heutsz, 0 v Osaka n Hongkong. Van Linschoten, 2 te Pointe Noire verwacht. Veendam. 2 100 m. O. Scilly's n. New York. Van Spilbergen, pass. 2 Ouessant n. Bordeaux. Willem Barendsz. 1 240 m NW. Finistene. Waterman 1 Nov. 90 m IV valentia. Woensdrecht, 1 Nov. v. Melbourne te Mena ei Ahmadi. Waterland, pass. 1 St. Paulsrock n. Las Palmas Woensdrecht, 2 v. Mena el Ahmadi n. Gibraitai Waal pass. 2 Gibraltar n. Rotterdam. Westland, 31 te Santos. Waterman, 2 220 m. W. ten N. Valentia. Willem Ruys, 2 210 m. O. Guardafui n. Tj. Priok Wonosari, 2 v. Palemtoarug n. Makassar. Westerdam, 2 155 m. W. Scilly's. Willemstad, 2 v. Barbados n. Madeira. Winsum, 2 v. Duala n. Libreville. IJsel, 2 v. Limassol te Izmir. Zeeland (SSM). m. O.t.Z. Newcastle. Zuiderkruis, 2 590 m. O.ZO. St. Helena. Zeeland (KRL), 2 v. Bremen te R'dam. KLEINE VAART Albergen, vertr. 2 v. Ponza n. Westonpoint. Arnoudspo-lder, pas. 1 Ouessant n. Lissabon. Audacla, pass. 1 Dublin n. Bilbao. Birmingham, 1 op de Tyne. Batavier I, pass. 1 Finisterre n. Bordeaux. Batavier III, pass. 1 Burlings n. Casablanca. Bernisse, vertr. 3 v. Boness n. Tyne. Bree Helle, vertr. 3 v. Rotterdam n. Londen. Bab-T, 30 v. Skelleftea n. Dordrecht. Carpo, 2 te Amsterdam verw. Coolsingel, 2 v. Great Yarmouth. Doklaan, 1 te Stettin. Duiveland, 1 v. d. Tyne n. Rotterdam. Douro, 1 te Thessaloniki n. Tunis. Erebus, 1 v. Antwerpen te Oporto verw. Fiducia, 1 v. Goole te Gent. Frans, 1 v. Ne\vcastle te Horsens. Fedala. l v. Warnemunde n. Rotterdam. Friblo, 2 v. IJmuiden te Londen. Gaasterland. 2 v. Amsterdam te Harlingen. Harold, vertr. 2 v. Le Havre n. Frederikstad. Hartel, vertr. 2 v. Bideford n. Swansea. Hast 1, vertr. 3 v. Londen n. Bremen. Henrfca b, 2 v. Teignmouth te A'dam verw. Hoflaan, pass. 1 Gibraltar n. Grangemouth. Ida Pieter, 1 v. Mesane te Hull. Ilias, 2 te Amsterdam. Joost, 31 v. Amsterdam n. Sarpsborg. Jan Kreumer, 2 v. Rotterdam te Oxelosund verwacht. Jo, 2 v. Roterdam te Oxelosund verwacht. Jorina, 1 te Scheveningen te Kalmar. Jutland, vertr. 2 v. Carthagena n. Huelva. Maasym, 2 50 m. van Ouessant n. Lissabon. Mulan, 2 v. Dordrecht te Londen. Markab, 2 v. Goole te Frederiksvaerk verw. Markab, 2 375 m. W. Gibraltar. Martha, 1 v. Ronneby te Viissingen. Matthew, pass. Owers n. Jersey. Meres, 3 v. Oporto te Rotterdam verwacht. Merwehaven, vertr. 2 v. Casablanca n. Port Lyautey. Larix, 30 te Zaandam. Monica, pass. 1 Gothenburg n. Imham. Midas, 31 v. Aarhus n. Amsterdam. Noorderlicht, 2 v. Rotterdam te Kalmar verw. Nero, 31 te Istanboel. Oleum, 1 te Southampton. Patria, pass. 2 Viissingen n. Gent. Poortvliet, vertr. 2 v. R'dam n. Loctudy. Prinses Margriet, 1 ten anker St. Ives bay. Plato, 31 v. Napels n. Livorno. Pavo, 27 te Hargshamn. Ponto, 31 v. Amsterdam n. Ostrand. Ponza, 30 v. Hull n. Amstterdam. Rapid, 1 v. R'dam te Stockholm. Rijnhaven, vertr. 2 v. Mogador n. Rouaan. Soemba, pas. l ten NW. Westhinder n. Water- ford. Spes, pass. 1 Gothenburg n. Lidkoping. Sporota, pass. 2 Viissingen n. Bremen. Taormina, vertr. 2 v. Naestved n. R'dam. Theodora, 1 v. Drammen te Skiftesvik. Timor, 2 v. Rotterdam te Londen verw. Vecht, 2 v. Odense te Fakse. Vrij burgh, pass. 2 Burlings n. Bordeaux. Westersingel, 1 v. Par n. Amsterdam. Wilpo, 30 te Ostrand. Westerdok, 31 v. IJmuiden te Gothenburg. IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt voor haar afdeling Bedrijfsorganisatie met M.T.S.-opleiding. Vereist: Bedrijfservaring, bij voorkeur In de chemische techniek; Analy tische aanleg; Gevoel voor bedrijfsefficiency; Goed contact met mensen. Eigenhandig geschreven sollicitaties, met beschrijving van opleiding en levensloop, worden, vergezeld van een recente pasfoto en onder vermelding van ons nummer HD 237, ingewacht bij de Sociale Afdeling Beambten. bekend met kostprijs-berekening en calculatie. Vereist Dipl. Boekhouden. Gewenst Dipl. M.B.A. Aanvangssalaris 300.— p. mnd. Brieven onder no. 3834 aan het bureau van dit blad. De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V» te IJmuiden vraagt voor haar Laboratoria Ook werktuigbouwkundige M.T.S.-ers met belangstelling voor de chemische techniek kunnen In aanmerking komen. Leeftijd max. 30 jaar- Eigenhandig geschreven sollicitaties, met beschrijving van opleiding en levensloop, worden, vergezeld van een recente pastoto en onder vermelding van ons nummer HD 236, ingewacht bi] de Sociale Afdeling Beambten. Ruime KAMER gevr. in H.N. liefst m. tel. en centr. verw. v. h. verrichten v. admin. w.z.h. Br. m. pr.opg. no. 3833 IJZERHANDEL. Gevraagd: een nette eerlyke LOOPKNECHT voor loop- en magazijnwerk. niet ouder dan 20 jaar. Hoesbergen en Kockmann, Kruisstraat 34. Gevraagd: een Machinefabriek Swart, Am sterdamsevaart 22-24, H'lem. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaaide nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. (alleen Woensdag) KRUISSTRAAT 20, bü de Nassaustraat Op een prettige manier een goede pasfoto.... de onzichtbare camera 4 stuks 2.— SCHOTERWEG itCO^pnOfO t/over Ripperdakazerno in de GROTE HOUTSTRAAT te huur gevraagd. Brieven onder no. 3844 aan het bureau van dit lbad. EERSTE HAARLEMSCHE STOOMWASSCHERIJ, Kamper singel 56, vraagt voor alle afdelingen. INRICHTING VOOR HEILGYMNASTIEK Elf MASSAGE zoekt Zij die bekend zijn met Ultra Sonore trillingen en behande ling volgens systeem Bobath gelieven te solliciteren. Brieven onder no. 3842 aan het bureau van dit blad. N.V. WASSERIJ Heemstede, vraagt PEEPERKORN. Blekersvaartweg 43, voor sorteer-, mangel- en overhemdenafdeling. Neem de moeite eens een praatje te komen maken en alle inlichtingen worden verstrekt over de werkzaamheden en verdiensten in onze moderne ateliers. Dagelijks van 58 uur bij Mevr. Koning, Verspronckweg 52, Haarlem. voor alle afdelingen. WASSERIJ BEELEN, Blekersvaartweg 2021, Heemstede. Voor onze afdeling Loonadministratie vragen wij een Leeftijd 16—17 jaar. Mulo-diploma strekt tot aanbeveling. Tevens gevraagd een Brieven met volledige inlichtingen onder no. 3836 v. d. blad. GR. HOUTSTR. 170 Tel. 10140 WONINGRUIL. ■AMSTERDAM—HAARLEM of omgeving. Aangeb. te Am sterdam prachtig le boven huis, riant vrij uitzicht op plantsoen. Bev. 3 kamers, badkamer, hall, keuken, zol der en zolderkamer, waran da en erker, Huur f 41 p. m. Gevraagd vrij huis met voor- en achtertuin, huur pLm. f 35 a f 40 p. m. Ook genegen tot koop van geschikt perceel. Brieven no. 3838. leeftijd 16 tot 18 jaar, voor de bezorging. BALM, Bloemendaalseweg 60 te Bloemendaal. Accountants, Leden N.I.v.A. Jacob Obrechtstraat 53, Amsterdam-Z. vragen voor spoedige indiensttreding Mulo- of H.B.S.-diploma gewenst. Brieven met volledige inlichtingen aan staand adres. boven- GEVRAAGD: goed voorkomen. Eerste klas getuigschriften. Brieven onder no. 3843 aan het bureau van dit blad. Levensverz. Mij. vraagt voor beheer en uitbreiding van klein agentschap te Haarlem GESCHIKT PERSOON. Vaste vergoeding 50.— p. m., plus provisie. Brieven onder no. 3832 aan het bureau van dit blad. GROOTHANDEL vraagt: speciaal voor magazijnwerk. Leeftijd pl.m. 18 jaar. Brieven onder no. 3837 aan het bureau van dit blad. Kade 12. Alblasserdam. vraagt (bij voorkeur met diploma N.V.L.) en boven 18 jaar. Brieven te richten aan ons corr.adres: Oostdijk 29 te IJsselmonde. Aanm. bij de portier te Alblasserdam.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 7