Muziekbibliotheek kreeg nieuwe behuizing Gemiddelde mensenleeftijd wordt steeds hoger No. 1 November J. van den BERG Buslijn 3 Heemstede/Aerdenhout - Bloemendaal Moet de pensioengerechtigde leeftijd daarom ook de hoogte in Regering waakt tegen melkmonopolie Urker vissers naar de Perzische Golf? Nieuwe uitgaven K. DEKKER ZoEitT U GROENTJE HALTEPLAATSEN De Blauwe Winkel De Blauwe Winkel 15 J. G. v. d. Berg overleden West-Beverwijk half uur in het duister Parker bokskampioen Noordholland Operetteconcert ook voor ouden van dagen Met twee Noordzeekotters Scheepvaart Horloge, Klok of Wekker WONING te Bennebroek Houdt Crama voor ogen Plaats een HALTEPLAATSEN Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Maatschappij N.V. een pracht idee van Sint Nicolaas! VRIJDAG 6 NOVEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het is nu eindelijk zover dat de gemeen telijke Muziekbibliotheek te Haarlem een onderdeel van de Stadsbibliotheek een ruime behuizing gekregen heeft. De oude en nieuwe klanten van deze nuttige instel ling kunnen met ingang van Zaterdag 7 November voor het halen en brengen van muziek op de gebruikelijke uitleenuren te recht aan het nieuwe adres: Wilhelmina- straat 49. Die gebruikelijke tijden zijn Maandag van 1921 uur, Woensdag van 25 uur en Zaterdag van 25 uur. Hoe knus de muziekbibliotheek ook ge huisvest was aan het Pand in een verloren hoek van het Prinsenhof en hoe practisch bovendien, gezien de verbinding met de in hetzelfde gebouw gevestigde leeszaal, zij zat er te benepen tussen die oude klooster muren. De ruimte voor het overzichtelijk bergen van de steeds aangroeiende verza meling, die, met 1600 nummers begonnen, nu reeds tot 10.000 is uitgegroeid, werd veel te klein en er bestond geen kans om de bediening anders dan op vrij primitieve wijze te laten geschieden. Dat was voor een beginstadium wel aardig en aanvaardbaar, ouwerwets gezellig zou men kunnen zeg gen, maar het werd een onhoudbare toe stand, temeer daar de moeder-inrichting de grote Stadsbibliotheek ook al met gebrek aan ruimte te kampen heeft, zodat zij de noodzaak inzag haar „muzikale doch ter" het huis te ontzeggen en haar elders onder dak te brengen. Uit noodzaak natuur lijk, want zij hoopt dat Haarlem er eens toe zal overgaan een ruime bibliotheek te bouwen, waarin „moeder" en „dochter" weer zouden kunnen samenwonen. Of dit nieuwe gebouw binnen afzienbare tijd tot stand zal komen, valt te bezien, maar in ieder geval staat het op de verlanglijst van directeur P. V. de Wit. In afwachting is de Muziekbibliotheek nu voorlopig voor tien jaar gehuisvest in de Wilhelminastraat, waar, de bovenver dieping keurig en fris voor haar ingericht is. Behalve een ruime zaal met boekenrek ken, moderne uitleentafel voor het perso neel en leestafel voor het publiek, zijn er nog twee kleinere vertrekken, waar min der gevraagde werken geborgen zijn. Ver der heeft men er nog bergplaats voor dupli caten en zolderruimte voor oude tijdschrif ten. Sobere wandversiering foto's van beroemde dirigenten bepaalt mede de moderne sfeer van de grote zaal, uiteraard de enige waar het publiek mee te maken heeft. Nuttige verzameling Deze nieuwe installatie van een cultureel instituut van nog te weinig begrepen be tekenis, moge aanleiding zijn om nog eens speciaal de aandacht te vestigen op haar nut en doeltreffendheid ten dienste van het muziekminnend publiek, van vaklui, dilettanten en, niet te vergeten, muziek- paedagogen en hun discipelen. Voor een kleine jaarlijkse bijdrage kan men als lid van de Muziekbibliotheek worden inge schreven en dan profiteren van de uitleen gelegenheid, die telkens voor drie weken geldt. Leraren kunnen er materiaal in over vloed vinden alsmede de nieuwste uitgaven van theoretische werken en tijdschriften uit binnen en buitenland, zo nodig om op de hoogte te blijven van wat er in de wereld der muziek omgaat. Leerlingen kunnen er in bruikleen benodigde stukken krij gen, die ofwel niet meer in de handel zijn of bezwaarlijk aan te schaffen. Concert bezoekers en radioluisteraars vinden er partituren en klavieruittreksels bij de vleet. Opera-liefhebbers kunnen er ontdekkingen doen in een grote verzameling van klavier uittreksels en practische beoefenaars der muziek vakmensen en amateurs wor den er op hun wenken bediend. Want wat de bibliotheek zelf niet bezit, wordt door het dienstwillige hoofd, mejuffrouw C. M. Reeser, ijverig opgespoord in andere open bare verzamelingen en voor bepaalde tijd beschikbaar gesteld. Bovendien is er voor ieder die belang stelt in serieuze littera tuur over muziek een rijke keuze te ma ken. Kan het mooier? Het lijkt ons dan ook voor de hand te liggen, dat de Muziekbibliotheek, nu zij uit haar hokkerig en onopvallend verblijf aan het Pand verhuisd is naar de drukke Wilhelminastraat, door velen ontdekt zal worden en zulks tot hun voordeel. Dit is zeker, dat wie haar vindt, haar getrouw zal blijven bezoeken en van haar diensten gebruik maken. Uit legaat gegroeid Ten slotte zij er aan herinnerd dat de Muziekbibliotheek haar ontstaan dankt aan Het hoofd van de Muziekbibliotheek en de directeur van de Stadsbibliotheek met enige bezoekers in het nieuwe domein. het initiatief van directeur De Wit, die hiermede een practische bestemming aan een legaat muziekwerken uit de nalaten schap van wijlen de Haarlemse muziek- vorser J. W. Enschedé gaf. Hoe de ver zameling uitgegroeid is met aankopen en giften hebben wij hierboven reeds te ken nen gegeven. Êen Muziekfonds, gevoed door vrijwillige bijdragen van het publiek, helpt de collectie uitbreiden. Maar schen kingen „in natura", al zouden zij dan niet zo belangrijk zijn als die van wijlen J. W. Enschedé, die reeds volstond om een begin te maken met het instituut, worden dooi de directie graag in ontvangst genomen. Wij wensen onze Gemeentelijke Muziek bibliotheek een rijke ontplooiing ten bate van het Haarlemse muziekleven JOS. DE KLERK. In de leeftijd van 64 jaar is overleden de heer J. G. van den Berg te Overveen, oud-kapitein ter zee. In 1911 ontving hij zijn opleiding tot marineofficier te Wil lemsoord. Voor de tweede wereldoorlog was hij commandant van de onderzee- dienst. In 1940 werd hij chef staf stelling Den Helder. Hij bracht tijdens de laatste wereldoorlog drie jaar in krijgsgevangen schap door, onder meer in Neurenberg en Stanislau. Oud-kapitein Van den Berg, die ridder was m de orde Van Oranje Nassau, was in Haarlem en omstreken een bekend persoonlijkheid. Hij was onder an dere commissaris van de Haarlemse Hulp bank en bestuurslid van Veilig Verkeer. Vandaag as zijn stoffelijk overschot in alle stilte verast. In een groot gedeelte van het Westen van de stad Beverwijk gingen gisteravond om precies zes uur de lichten uit. Er was een storing in het electrisch net ontstaan, die een goed half uur duurde. Straks tegen de walvissen Een van de leden van de IJmuidense boksclub „De Ring", Parker, heeft in Am sterdam, waar de bokskampioenschappen voor nieuwelingen werden gehouden, be slag weten te leggen op de titel „kampioen van het district Noordholland" in het zwaar weiter gewicht. Het was een zware partij, die hij tegen de Amsterdammer Simons te spelen had. Maar reeds in de eerste ronde besefte Par ker het gevaar en zijn fanatiek spel het was soms op het onstuimige af heeft hem ten slotte de overwinning gebracht. Voorlopig is deze kampioen op het vaste land uitgebokst, want Zaterdag vertrekt hij met een walvisjager achter de Willem Barendsz aan naar de Poolzee. Maar de heer D. Böhm, de trainer van „De Ring", is zeer verheugd dat Parker nog even voor zijn vertrek dit resultaat boekte. Van Leeuwen had wat men noemt pech, want zijn tegenstander Treep werd op medisch advies uitgeschakeld. Deze wed strijd zal echter nog worden gespeeld. Het Tweede Kamerlid de heer Vondeling (P. v. d. A.) heeft de minister van Land bouw ad interim, ir. C. Staf, gevraagd of er voor het Westen des lands, ten profijte van producenten, verwerkei's en handela ren een melkmonopolie in voorbereiding is en welke houding de regering daartegen over zal innemen. Ia-. Staf, die minister Mansholt nog niet teruggekeei'd van zijn reis naar Suri name verving, gaf te kennen, dat uit de onderhandelingen tussen producenten, ver werkers en handelaren nog niet valt af te ^iden, dat het tot een monopolie zal ko- ■n»n. De regering volgt deze ontwikkeling •'•hter met de grootste aandacht en zal zo nodig van de haar ten dienste slaande be voegdheden gebruik maken. Het ligt niet in het voornemen het beleid ten aanzien van de melk te wijzigen. (Van onze correspondent in Parijs) Men heeft er zich, niet zonder enige reden over verwonderd dat een zo geringe aanleiding ais het voornemen dat de Franse regering werd toegeschreven om de pen sioengerechtigde leeftijd van enkele amb- tenai-engroepen te verhogen, tot zulke in grijpende gevolgen als de jongste stakingen in Frankrijk heeft kunnen leiden. Niettemin werd door dat conflict over die pensioenen een probleem aan de orde ge steld dat ook nu nog zeker de moeite van een aparte beschouwing loont, een pro bleem dat verschillende aspecten bezit, die voor Frankrijk al een brandende actuali teit bleken te hebben, maar waarmee zeker ook andere landen vroeg of laat zullen worden geconfronteerd. Men kan dat vraagstuk vooral van twee kanten bezien. Van de zijde der arbeiders èn van de kant van de regering, of van de gemeenschap, juister gezegd. Het officiële standpunt van de Franse vakcentrales was dat de pensioenen be schouwd dienden te worden als een ver overing in de klassenstrijd, als een ver worvenheid der proletarische emancipatie. Die emancipatie heeft de arbeiders en de ambtenaren een aantal rechten opge leverd waartoe met de veertiguren-week, de betaalde vacanties, de ziekteverzekering óók de pensioenen behoren. Juist in een tijd waarin het levensniveau van de arbei ders eei-der daalt dan stijgt, dient hij zich dus met hand en tand te verzetten indien de regering een „rechtse" en in zijn ogen dus „vijandige" regering bovendien, een dier rechten tracht te beknotten. Niet dat de Franse ambtenaar zichzelf per se als „versleten" beschouwt op het moment dat hij zijn pensioen aanvaardt, maar hij meent wel dat hij dan zijn bijdrage in arbeids kracht in het maatschappelijk productie- proces heeft geleverd. Tegenover dit standpunt stelde de rege ring dat de pensioengerechtigde leeftijden werden vastgesteld in een periode, die met onze tijd niet meer te vergelijken valt. Niet alleen omdat thans naar „full employment" zou moeten worden gestreefd, naar een productie dus, waarbij ook ale voorradige menselijke krachten moeten worden aan gewend, maar vooral omdat, zoals de socia listische oud-minister Jules Moch dat een paar jaar geleden eens heeft uitgedrukt, in de eeuw van de penicilline de mensen veel langer jong blijven, langer kunnen werken en dus later rust behoeven. Op die rust wordt door de meerdei-heid der gepension- neerden dan ook nog helemaal geen prijs gesteld, zoals wel blijkt uit het feit, dat de meeste hunner een baantje zoeken in een particulier bedrijf, waar ze met dubbel „loon" bovendien dan nog de plaats van een jongere kracht bezetten. Niemand zal kunnen beweren dat een gemidelde ambte naar met 50, of 55 of zelfs 60 jaar de leeftijden waarop hij op pensioen aan spraak kan maken niet meer in staat zou zijn werk te verrichten, hetgeen de ervaring dan ook heeft geleerd. Belangwekkende studie Van de hand van twee Parijse profes soren, Léon Binet en Albert Besson, is er enige tijd geleden een studie verschenen waarin ditzelfde vraagstuk met tal van ge gevens nog eens nader werd toegelicht. Een goede halve eeuw geleden, omstreeks 1900, stierven de mannen gemiddeld op hun 45ste en de vrouwen op hun 48ste jaar. In 1948 waren die leeftijden respectievelijk 62 en 68 jaar en die grens zal intussen zeker nog wel wat hoger zijn geworden. In een halve eeuw is dat dus een „winst" van 17 jaar. Hoe verder men in de geschiedenis teruggaat, hoe jonger de mensen stierven. Montaigne beschouwde voor zijn tijd (de 17de eeuw) dertig jaar als de gemiddelde leeftijd van de mens. Ieder die deze leeftijd overschreed, mocht volgens hem de rest zijner jaren als een geschenk der goden aanvaarden. In het geschrift van de professoren Binet en Besson kon men lezen, dat in 1950 de helft der sterfgevallen die in Parijs werden geregistreerd, personen van ouder dan 65 jaar betref. Het aantal „oude"mensen is dus veel hoger dan "Vroeger geworden, waardoor de lastc-fi, waarmee de pensioe.- nen op de gemeenschap drukken, in gelijke mate zwaarder worden. Daarmee is het probleem natuurlijk nog lang niet uitgeput. Doordat er minder mensen en vooral min der kinderen sterven, neemt de bevolking, zelfs wanneer het geboortecijfer station- nair blijft, uiteraard voortdurend toe. Men heeft uitgerekend dat bij de huidige ont wikkeling der medische wetenschap en volkshygiëne de aarde over een eeuw door zes milliard' mensen zou zijn bevolkt, die zich, na vierhonderd jaar, tot 135 milliard zullen hebben vermeerderd. Ook in dat perspectief gezien, is het wel duidelijk dat er met die pensioenen toch iets zal moeten gebeuren, omdat er nu eenmaal harder en meer en dus langer gewerkt zal moeten woi-den, naarmate de bevolkingsdichtheid hoger woi-dt. Nu behoeft de regering-Laniel, die ver moedelijk blij zal mogen zijn als ze de maand October doorkomt, zich natuurlijk nog weinig kopzorgen te maken over de toestand, die eventueel in Frankrijk (en elders) over vierhonderd jaren zal kunnen heei-sen. Maar niettemin heeft ze met haar decreet, waardoor bepaalde postambte naren drie jaar langer zullen moeten of eigenlijk: mogen werken, bewust of on bewust een vraagstuk aangesneden, waai- mee vermoedelijk nog verschillende gene raties zullen worstelen. Voor het concert, dat Dinsdagavond 10 No vember in het Concertgebouw in Haarlem door dé operettevereniging „Johan Straus" zal worden gegeven, zijn voor ouden van dagen en invaliden tegen verlaagde prijs kaarten verkrijgbaar aan de Valkenstraat 10, tot Maandag 9 November, 20 uur. Enige vissers op Urk hebben via het Be drijfschap voor visserij-producten te 's Gra- venhage van een Amerikaan het aanbod gekregen om te gaan vissen in de Perzische Golf. De vissers zouden zelf hun schepen moeten meenemen men denkt hierbij bovenal aan twee Noordzeekotters. Deze visserij in de Perzische Golf be tekent een proefneming, waarvoor men vissers met veel ervaring nodig heeft. De practijk zou dan moeten leren welk soort schepen en netten hierbij nodig zijn. Er is op Urk nog geen definitief besluit genomen, aangezien de zaak nog eens van alle kanten besproken moet worden en ook de kosten en meer van die aard nog een punt van ge sprek vormen. De twee Noordzeekotters zou men per vrachtschip naar de plaats van bestemming willen vervoeren. Voor kinderen van 912 jaar publiceerde De Sleutel te Antwerpen een alleraardigst boek: „Eindelijk thuis" door Eva Ersebeek. Het is de geschiedenis van de eerste, lang niet altijd gemakkelijke tijd, die vader en moeder Gemers met zes kinderen, na hun repatriëring uit Indonesië in Holland door brengen. Ze moeten allemaal nog wennen aan het totaal andere leven, het gebrek aan een eigen woning, waardoor zelfs drie van de zes kinderen in een ander huis dan dat van de grootouders worden uitbesteed. Lang zamerhand went ook de hoofdpersoon Riet aan ons kikkerland. En als vader Gemers een vaste betrekking krijgt in Den Bosch en het gehele gezin daar met elkaar een eigen huis kan betrekken, is het leed ge leden. Een zeer aanbevelenswaardig boek. AagtedijQï, 5 te Bah ia. Agatha, 5 v. PI a cl ju n. Mamgigar. Aldegonda, 5 v. Pladju n. Bangkok. Alioth. pas. 5 Antwerpen. Amerskerk, pass. 5 Finisterre n. Lissabon. Arundo, pass. 4 Kp. Race n. Montreal. Aldabi, 5 v. Santos n. Montevideo. Algenib, pass. 5 St. Vincent n. Recife. Alphacca, nacht 5-6 te Buenos Aires. Aiphard, 5 v. Montevideo n. Rio Grande. Aludra, 5 v. Bah ia n. St. Vincent. Amor, 5 v. Ceuta 6 te Oran. Arendsdijik, 5 v. Norfolk n. New York. Aibbekerk, pass. 6 Sab-ang n. Aden. A'nati, 5 v. Parana<gua te Santos. Alpherat, 4 v. Montevideo te Buenos Aires. Amstelpark, pass. 5 Viissingen n. Antwerpen. Andijk, 5 v. Rotterdam te Antwerpen. Amstelstad, 6 te Bremen. Bantam, 5 v. Beyrouth n. Port Said. Boschfontein, 5 te Port Soedan. Biijdendijk, 5 v. Rotterdam n. New York. Boissevain, 7 te Hongkong verw. Bonaire, 5 160 m. W.NW. Lissabon. Boskoop. 5 420 m. NO. Barbados. Bacchus, pass. 6 Vlissdngen n. Amsterdam, 3»lidendijk, 4 v. Miri te Manilla. Breda, 5 te Callao. Congostroom, 6 te Lagos. Callisto, 7 te Rotterdam verwacht. Caitex Nederland, 5 te Rotterdam. Cottica, 5 1030 m. NO. Paramaribo. Delft, 5 te Talcahuano. Daierdijk, 6 te Antwerpen. Delfland, 5 v. Amsterdam n. Hamburg. Dongedijk, 5 v. Rotterdam te Londen. Duivelend, 4 v. San Francisco n. Los Angeles. Dido, 5 v. A'dam n. Le Havre en Bordeaux, ndraoht, pas. 6 Ouessant n. Gibraltar, ina, pass. 6 Las Palmas n. Dakar. Éos, 6 v. Rotterdam n. Algiers. Friesland (KRL), 5 te Houston. Gooiland, 6 v. Rio de Janeiro te Santos. Graveland, 5 te Itajai. Groote Beer, 8 Southampton verwacht. Helena, 5 v. Paramaribo n. Amsterdam. Helder, 6 te Amsterdam. Hydra, 6 v. Antwerpen te Amsterdam. Joh. v. Oldentoarnevelt, pass. 5 Kp. Howe n. Sydney. Japara (KRL), 5 te Rotterdam. 'Jagersfontein. 6 v. Amsterdam n. Bremen. Karimun, 6 te Port Soedan. Kota Gede, 6 v. Suez n. Belawan. Kedoe, pass. 5 Zuidpunt Ceylon n. Belawan. Laertes, 6 te Djeddah. Leopoldskerk, 5 v. Bahrein n. Rastanura. Limburg, 6 te Kaapstad. Loosdrecht, pass. 6 Ouessant n. Boulogne. Luna, 5 v. Ccnstanza n. Gibraltar. Langkoeas, verm. 6 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Lemstenkerk, pass. 6 Perim n. Suez. Maasland, 4 v. Santos n. Rio Grande. Manoeran, pass. 5 Ouessant n. Amsterdam. Mariekerk, 5 te Amsterdam. Marisa, 6 te Miri. Marken, 5 te Suez. Meliskerk, 6 te Hongkong. Mentor, 5 v. Tabroek n- Alexandrië. Madoera, 6 te New York. Marken, 5 v. Suez n. Port Said. Mn wede, 7 Le Havre verw. Myonis, 6 v. Sta vanger n. Bergen. Markelo, 5 te Aarhus. Noordam, 5 240 m. W. Lands End. Nieuw Amsterdam, 6 te Le Havre n. N. York Nigerstroom, 6 v. Amsterdam te Antwerpen. Oranjefontein. 5 530 m. O.t.N. St. Helena. Oranje, 6 v. Southampton te Amsterdam. Poiydorus, pass. 5 Gibraltar n. Port Said. Papendrecht, 5 te Stockholm. Phrontis, pass. 5 Finisterre n. Liverpool. Prins Alexander, 6 v. Rotterdam te Antw. Raki, 6 te Tj. Priok verwacht. Riouw, 6 te Tj. Priok. Sommelsdijk, 5 v. Belawan n. Port Swettenham Stad Dordrecht, 5 Finisterre gepass. n. Cartagena Straat Banka, 6 te East Londen. Stad Alkmaar, 5 te Emden verw. Stad Arnhem, vertr. 6 v. Brake n. Antw. Talisse, 5 te Marseille. Tara, pass. 5 Madeira n. Rio de Janeiro. Tibia, 5 v. Swansea n. Tripoli. Teucer, 6 te Belawan Tamo, pass. 6 Viissingen te R'dam verw. Tomini, pass. 5 Finisterre n. Port Said. Utrecht, 6 v. Suez te Port Said. Waterman, 5 540 m. O.t.N. Belle Isle. Westerdam, 5 700 m. O. Kp. Race. Willem Ruys, 5 v. Colombo n. Belawan. Willemstad, 5 860 m. NO. Barbados. Zeeland (SSM), 6 te Rotterdam. Zuiderkruis, 6 te Kaapstad. Zijpenberg, 5 v, Philadelphia n. New Orleans. Zaan, 7 14 u. IJmuiden verwacht. KLEINE VAART Ameland, pass. 5 Viissingen n. Antwerpen. Anna b, vertr. 5 v. Sete n. Cardiff. Arctic, 4 v. Rotterdam te Londen. Arnhem, 5 v. Liverpool te Milfordihaven. Arnoudspolder, 5 v. Antwerpen te Lissabon. Astra, pas. 5 Viissingen n. Dublin. Bernina, 4 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Bernisse, vertr. 5 v. d. Tyne n. Leixoes. Betty, 4 v. Leith n. Mariagar. Binnenhaven, pass. 5 Viissingen n. Antw. Caland, 4 te Requejada. Casana, 4 v. Gothenburg n. Aarhus. Castor, pas. Viissingen n. Hamburg. Coolsingel, 6 Galway verwacht. Deni, 4 te Kopenhagen. Duiveland, 4 op de Thames. Eemshorn, pass. 5 Viissingen. Fiducia, 5 te Norwich. Frans vertr. 5 v. Horsens n. Nyborg. Frejo, 4 v. Cardiff n. Quimper. Gaasterland, 4 v. Leith te Grangemouth. Harold. 5 v. Le Havre te Frederikstad verw. Haskerland, 5 v. Kingslynn n. Rotterdam. Hast I, 4 v. Londen te Bremen. Heemskerk, 4 v. Stralsund te Gefle. Hoogezan-d, pass. 5 Viissingen n. Antwerpen. Import, pass. 5 Viissingen n. Lissabon. Jakob Oorburg, 5 Viissingen n, Antw. Jokurma, 4 v. O dense n. Nyhamn. Jorina, 4 v. Oscarshamn te Nornkoping. Josef Swenden, 4 v. Barry te Hamburg. Josien, pass. 5 Viissingen n. Stockholm. Julia, pass. 5 Viissingen n- Alloa. Lacra, pass. 5 Viissingen n. Malmö. Lydia, 4 v. Avonmouth n. Swansea. Majori, 4 v. Antwerpen tte Viissingen. Maria, pass. 5 Viissingen n. Aarhus. Matthew, 4 v. Jersey n. Thameshaven. Michel Swenden, 4 v. Hamburg n. Grangemouth Monica, 5 te Immingham. Nassauhaven, pass. 5 Viissingen n. Antw. Neeltje b, 4 v. Sunderland n. Rotterdam. Noordland, 4 v. Port Talbot n. Antwerpen. Nottingham, 5 v. Kingslynn te Rotterdam verw. Nijenburgh, pass. 5 Viissingen n. Rotterdam. Peter Swenden, pass. 4 Dungeness n. London derry. Prinses Margriet, 4 v. Port Talbot te Gent. Prior, pass. 5 Viissingen n. Antwerpen. Ruby, 4 v. Rotterdam n. Rouaan. Senior, pass. 5 Viissingen n. Dublin. Servus, 4 v. Whitestable n. Duinkerken. Silvaplana, 5 te Casablanca. Soem'ba, 4 v. Viaardingcn te Waterford. Theano, 4 v. Londen n. Rotterdam. Theodora, vertr. 5 v. Drammen n. d. Tyne. Timor, 5 te Rotterdam. Ton, pass. 5 Viissingen n. Wicklow. Trito, 5 v. Belfast te Drogheda. Tuko, pass. 5 Viissingen n. Gent. Tyro, 4 v. Rotterdam te Dubhn. Van Brakel, 4 v. Shoreham n. Gent. Vlier, pass. 4 Viissingen n. Lissabon. Wim, 4 te Bolsta. Het oudste en vertrouwdste adres van de Botermarkt voor Koopt U bij: Horlogerie: K. DEKKER, De Keystraat 5, Haarlem. Maandags en Zaterdags op de Botermarkt. Medebouwer gevraagd voor villatje of landhuisje a. d. Rijksstraatweg en bos te Ben nebroek. Bouwgrond beschik baar. Nadere inlichtingen: Telef. Bennebroek (K 2502) no. 482. Gediplomeerd Opticien Het oude vertrouwde adres van 1875 KLEINE HOUTSTRAAT 7 de Aristocraat onder de ra dio-toestellen vertegenwoor digd door exclusief Grunöig dealer op Radio- en Televisie gebied. ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110. EEN PAk-HUj^ R-UiMTE I Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Maatschappij Ingaande Maandag 9 November a.s. wordt het begin- ondersch. eindpunt van buslijn 3 te Heemstede ver legd van de Laan van Bloemenhove naar de Lanck- horstlaan nabij Binnenweg. RICHTING LANCKHORSTLAAN: Zandvoortseiaan nabij Herenweg RICHTING BLOEMENDAAL: Lanckhorstlaan nabij Binnenweg Adriaan Pauwiaan nabij Crayenester- singel Laan van Rozenburg nabij Laan van Bloemenhove Het begin- ondersch. eindpunt te Bloemendaal wordt verplaatst van de Sterreboslaan naar de Zomerzorgerlaan (Hotel Zomerzorg). Door het vorenstaande ondergaat de dienstregeling enige wijziging. Wijzigingsbladen op de reisgids zijn van 7 Novem ber a.s. af bij de chauffeurs en aan de haltekan toren kosteloos ver! ijgbaar. Ingaande Maandag 9 November a.s. zullen de bus sen van de dienst Haarlem-Heemstede (de Glip)- Bennebroek Oost-Leiden te Heemstede in plaats van de Bronsteeweg-Bin- nenweg en Raadhuisstraat de Heemsteedse Dreef volgen. Heemsteedse Dreef nabij Lanckhorstlaan li ten Zuiden van Zandvaartkade i, nabij Valkenburger plein Voor ritten naar en van Heemstede, naar en van Haarlem zijn de reizigerstarieven van kracht, gel dende voor de busdiensten Haarlem-Leiden v.v. In de richting naar Heemstede hebben reizigers met bestemming verder dan het Valkenburger plein onder alle omstandigheden oorrang. Door omstandigheden moeten wij ons 25-jarig jubileum 2 maanden uitstellen! Juist daarom verkopen wij enkël en alleen ZATERDAG en MAANDAG voor PR IJ ZEN ALS NIMMER TE VOREN! Ziehier de prijzen Zwanendons Dames pyama's van 12.95 voor 8.75 Flanellen lakens van 6.95 voor4.95 Pracht slopen1.40 en 0.95 Rijk geborduurde lakens van 6.95 voor4.75 Pracht lakens van 4.95 voor 3.75 Grote zware 2-pers. wollen dekens van 39.50 voor 22.50 Stofdoeken 0.22 Heren pyama's van 8.95 voor 6.95 Flanellen Dames nachthemden 4.95 Vlotte Dames pull-overs, lange mouw van 6.95 voor 3.95 DAT KAN ALLééN Gen. Cronjéstr. 116, Haarl. - Tel. 18881 Warme kameelharen kraag= pantoffel met sterke gevulca- _5 niseerde rubberzooi, in rood 3 Prachtige California dames pantoffel met mooie vachtrand 95 en lederen zool, diverse kleuren V Leuk damespantoffelfje met bont kap en sterke crêpezooi, zeer buigzaam in mooie kleur- _5 combinaties Mooie heren-cosypantoffel met wollen voering, in bruin 695 VKOOIfl A DliEESMANlV

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 11