Westerse bezorgdheid over hun veiligheid irriteert Indonesiërs Weerbericht Leider van de CGT in arrest OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Wij kunnen eigen huishouding wel regelen Koningin en twee prinsesjes sloegen de intocht gade Pella antwoordt de Westelijken „Eierdans" der Franse regering Brits Koninklijk Paar op reis Het woord is aan St. Nicolaas iri Amsterdam Zaak-Triest Welkome adempauze VS. overwegen inkrimping leger Duits parlementslid uit Saargebied gezet Turkse ambassadeur moet Cairo verlaten Onrust in Italië Kolfje naar de hand der Franse communisten Amerikaanse „dijktrein"- conducteur in ons land Nederlander gedood bij ongeluk in Oostenrijk Natuurbehoud en recreatie Weerrapport 68e JAARGANG No 116 MAANDAG 23 NOVEMBER 1953 297e JAARGANG No 26 9 Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor ia Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel. 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaame 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10, franco per post f 6.60. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze correspondent in Djakarta) In kringen van het ministerie van Bui tenlandse Zaken te Djakarta weigerde men zich Zaterdag uit te laten over de berich ten uit Londen dat Indonesië een belang rijke plaats zal innemen op de Bermuda- agenda. Deze terughoudendheid vond zyn rechtvaardiging in een later bericht uit Washington, dat hooggeplaatste Ameri kaanse autoriteiten verklaarden geen in lichtingen te hebben ontvangen, die wezen in de richting van het Londense bericht. Nixon zei in Manilla dat hij Washington niet in de geest van het Londense bericht had geadviseerd en ook MacDonald, de Britse Hoge Commissaris in Z.-O. Azië verkleinde in Djakarta de betekenis van de Londense uitlating. Bij de besprekingen op Bermuda over het Verre Oosten zal ongetwijfeld ook de ontwikkeling in Indonesië ter sprake ko men, doch die binnenlandse ontwikkeling maakt, wat Indonesië betreft, de commu nistische dreiging in Azië niet meer acuut dan voor Korea. Op Bermuda zal men, zo meent men hier, vooral het oog vestigen op het gevaar van een communistische zege in Indo China, omdat deze zou leiden tot verdere penetratie naar het Zuiden. Men dient dat echter te zien los van de ontwik keling in Indonesië. Wellicht heeft het feit dat de huidige Indonesische regering steunt op een parle mentaire meerderheid waarvan de commu nisten een integrerend deel uitmaken, de Westerse waarnemers vervuld met de vrees dat de communistische tactiek in Indone sië er op gericht is van binnen uit haar machtsposities en invloed te vergroten. Men mag niet vergeten dat de aanvaarding van de communistische steun bij de vor ming van het huidige kabinet meer een opportunistisch karakter had, dan voort vloeide uit principieel politieke factoren. De onoverkomelijke tegenstellingen tussen de P.N.I. en de Masjumi speelden daarbij een beslissende rol. Onjuist is het ook de troebelen in verscheidene delen van Indonesië met communistische invloed in verband te brengen. Tot dusver is daarvan niets gebleken. Integendeel hebben die op standen geheel andere oorzaken, zoals ook het oproer in Atjeh heeft geleerd. Volgens de mening van de autoriteiten te Djakarta ging de Londense zegsman te ver door het voor te stellen alsof Indonesië als een be langrijk punt op Bermuda aan de orde zou komen. Men sprak bovendien hier als zijn mening uit dat, als zulks werkelijk het ge val zou zijn, Indonesië toch wel zou zijn uitgenodigd om een waarnemer naar dë conferentie te zenden. „Onafhankelijkheid" (ANETA). In een commentaar op de berichten uit Londen zei de voorzitter van de parlementsfractie van de Partai Buruh, de heer Asrarudin, dat de Amerikaanse ongerustheid berust bij een andere inter pretatie van die kant van de term „linkse groeperingen". Voor lien zijn alle socialis tische organisaties communistisch. En een socialist is nog geen communist zo voeg de hij hieraan toe. „Voor ons vormt het communisme geen probleem, omdat de werkwijze der communisten hier te lande volkomen legaal is". De heer Asrarudin gaf voorts als zijn mening te kennen, dat het buitenland zich niet in Indonesiës bin nenlandse aangelegenheden behoeft te mengen. „Wij kunnen zélf onze huishou ding wel regelen. Het ter tafel brengen van het communisme in Indonesië op Bermuda zal betekenen, dat de Amerikanen en En gelsen voornemens zijn Indonesië in de strijd tussen de beide blokken te betrekken. Indonesië zal steeds zijn onafhankelijk- hcidspolitiek handhaven". SINGAPORE, (United Press). Indo nesië zal de rug toedraaien aan elke Wes terse poging het op te nemen in een de fensie-verband voor het Verre Oosten, zo verklaren diplomatieke waarnemers in Sin gapore. De jonge republiek zal zich taai vasthouden aan haar onafhankelijk buiten lands beleid zelfs tot een punt, waarop het in Westerse ogen de indruk maakt, dat zij bij communistisch China gaat aanleunen. De Indonesische leiders zijn al zeer wei nig ingenomen met Westerse diplomatieke ROME, (Reuter) De Italiaanse pre mier, Guiseppe Pella, heeft Zaterdagoch tend de Amerikaanse, Britse en Franse ambassadeurs in Rome het Italiaanse ant woord op de Westelijke uitnodiging voor een vijfmogendhedenconferentic over Triëst overhandigd. Naar verluidt aanvaardt Italië de uit nodiging onder bepaalde voorwaarden. Hoewel officieel geen bijzonderheden zijn bekendgemaakt, wordt aangenomen, dat de Italiaanse voorwaarden voor deel neming aan een conferentie over Triëst in deze nota dezelfde zijn als de deze week door Pella in het parlement uiteengezette voorwaarden. Deze luidden: bespreking van de toe komst van het gehele vrije gebied van Triëst, dus inclusief de door de Joegosla- ven bezette zóne (de beste oplossing blijft volgens de Italiaanse regering een refe rendum, waarbij de bevolking van Triëst de keuze heeft tussen aansluiting bij Italië of Joegoslavië), handhaving van het Brits- Amerikaanse besluit om de zóne A aan Italië over te dragen. Volgens Italiaanse kringen bevinden de onderhandelingen tussen Italië en de Wes telijke mogendheden zich echter nog in een inleidende fase. Hieruit leidt men af, dat het Italiaanse antwoord naast de op somming van genoemde voorwaarden, vragen omtrent bijzonderheden van de voorgestelde conferentie bevat. belangstelling voor de recente rebellen- activiteit en beschouwen deze als een zui ver interne aangelegenheid, welke kan worden opgelost zonder hulp of inmenging van het Westen, zo werd hier aan toege voegd. Berichten uit Londen dat Indonesië op de Bermuda-conferentie besproken zou worden als een mogelijke plek van nieuwe moeilijkheden in het Verre Oosten heeft veel verontwaardiging in kringen der In donesische regering ontketend. Commentaar van „Le Monde" „Aangenomen, dat de Indonesische com munisten in staat zouden zijn, een nieuw front te openen", zo schrijft „Le Monde" dan zou een ingrijpen door Westelijke strijd krachten slechts denkbaar zijn in het hy pothetische geval, waarin de Indonesische regering daarom zou vragen. En, tenzij Nixon in het geheim door president Su karno in deze zin zou zijn benaderd, wijst niets er op, dat Djakarta in die richting PARIJS. (ANP.). De pauze van drie dagen in het Europese debat van de Franse Nationale Vergadering, veroorzaakt dooi de ongesteldheid van Bidault, heeft dit voordeel, dat de partijen de gelegenheid krijgen om na het opgewonden debat van de afgelopen acht zittingen wat af te koe len vóór er over verschillende moties moet worden gestemd. Bovendien zal men nu drie dagen lang verdere onderhande lingen achter de coulissen kunnen voeren om tot samensmelting van enige van deze moties te komen en een tekst te produ ceren, waarvoor een meerderheid kan worden gevonden. Voor het beginsel van de Europese ver- dedigings-gemeenschap zal, als aan de bekende Franse eisen inzake Britse mede werking, Amerikaans-Britse garantie en een oplossing van de Saarkwestie wordt voldaan, hoogstwaarschijnlijk wel een meerderheid, zij het ook een geringe, te vinden zijn. Maar uit het debat en uit het antwoord van Bidault is tevens gebleken, dat op het ogenblik van Franse kant geen enkele tegemoetkoming kan worden ver wacht aan de Nederlands-Belgische ver langens betreffende de economische be voegdheden van de te vormen politieke gemeenschap. Natuurlijk behoeft dit niet te betekenen, dat het laatste woord over deze kwestie nu in Frankrijk gesproken is, maar het bete kent zeer waarschijnlijk, dat er van Frankrijk op het gebied van uitgebreidere economische bevoegdheden van de Euro pese politieke gemeenschap weinig of niets te verwachten valt, zolang de Fran se regering een eierendans moet uitvoeren om de kans op een ratificatie van het EVG- verdrag door de Nationale Vergadering niet te bederven. Sint Nicolaas is Zaterdagmiddag te Am sterdam feestelijk ingehaald. Men ziet de Goedheiligman hier kort na zijn aankomst op het Damrak (foto beneden). Prinses Margriet was ook aanwezig bij de verwel koming van de Sint. Ze gaf het paard van St. Nicolaas wat wortels te eten. 99 denkt. Sukarno en zijn successieve pre miers hebben altijd de nadruk gelegd op een vastberaden neutralistische houding in een lijn met die van Nehru en het kabinet van Sastroamidjojo, dat sedert Augustus -aan het bewind is, schijnt nog meer uitge sproken neutralistische ideeën te hebben dan zijn voorganger. LONDEN, (Reuter) Tijdens de reis van een half jaar door het Britse Gemene best, die Koningin Elizabeth heden met Prins Philip gaat ondernemen, zal zij, naar het voorlopig opgestelde programma laat aanzien, meer dan vijftig bals, tuinfeesten en banketten bijwonen en een honderd-en- vijftigtal openbare ontvangsten, verder elf investituren houden, in zeven parlementen verschijnen en vier of meer radiotoespra ken houden. Het Koninklijk paar, dat per vliegtuig, boot, trein en auto zal reizen, hoopt 15 Mei aanstaande in Londen terug te zijn. De reis gaat allereerst via Bermuda per vliegtuig naar Jamaica, dan per boot naar Suva op de Fitsji-eilanden, waar het paar 17 December hoopt aan te komen. Twee dagen later vaart de „Gothic" door naar Auckland in Nieuw-Zeeland. Op 20 De cember wordt Tonga aangedaan. Uit Auckland, waar men 23 December hoopt te zijn, zal de Koningin per radio- een Kerstboodschap tot de wereld richten. Het gezelschap zal 39 dagen in Nieuw-Zeeland doorbrengen en dan met de „Gotic" op 30 Januari naar Australië vertrekken. Aankomst 3 Februari te Sydney. Tot 1 April worden er tochten gemaakt door Nieuw-Zuid-Wales, Tasmanië, Victoria, Queensland. Zuid-Australië en West- Australië. Vervolgens wordt de reis voort gezet naar Ceylon, waar het Koninklijk paar twaalf dagen zal verblijven. De Co- cos-eilanden zullen ook met een bezoek vereerd worden. Op 21 April vertrek uit Colombo naar Aden, het laatste gedeelte van de reis dat met de „Gothic" wordt gemaakt. Op 28 April wordt de reis per vliegtuig voortgezet naar Oeganda en To- broek. Hier wacht het nieuwe Koninklijke jacht, de „Britannia", om het Koninklijk paar naar Malta te brengen, vervolgens naar Gibraltar en tenslotte terug naar Londen. WASHINGTON (Reuter) Volgens een niet-officieel Amerikaans blad voor de strijdkrachten worden op het ogenblik te Washington besprekingen op hoog niveau gevoerd over een verdere inkrimping van het personeel van het leger, de vloot en het korps mariniers. Indien dit plan wordt aan genomen, zullen de Amerikaanse strijd krachten met 300.000 mannen en vrouwen \t orden ingekrompen. Het aantal gevechts eenheden zou echter ook onder het nieuwe plan niet worden verminderd. Alleen aan soldij en salarissen zou deze inkrimping al een besparing van een mil liard dollar opleveren. Het blad schreef, dat door het verzet in hoge militaire kringen de verdere inkrim ping niet zo groot zal worden. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Anonymus: Een beetje nonsens nu en dan Verheugt zelfs d'allerbest man. (Oud Engels kinderliedje). Leden van de Kikoejoe-stam in Kenya, uit welke stam de meeste en fanatiekste leden van de Mau Man-voortkwamen, hebben zich aangesloten bij een legercorps, dat zich zal bezighouden met de bestrijding var^ae Mau Mau. Dit legercorps hield dezer dagen de eerste grote oefening. Op de foto sergeant-majoor Jogunu en een van de leden van het corps tijdens de grote oefening nabij Githunguri. SAARBRÜCKEN (D.P.A.). Het uit het Saargebied afkomstige West-Duitse parle mentslid dr. Karl Walz is Zaterdag door de politie te Saarbrücken in een auto naar de grens gebracht. De regering van het Saargebied gaf Zon dag een communiqué uit, waarin de reden van de uitwijzing van Walz wordt uiteen gezet. Volgens het communiqué had Walz krachtens de wet het staatsburgerschap van het Saargebied verloren door zich can- didaat te stellen voor verkiezing in het West-Duitse parlement. Zijn verzoek om een verblijfsvergunning was op 14 October verworpen, omdat hij, volgens zelf verschafte gegevens, zijn domi cilie in Trier heeft. Walz diende het Saargebied op 20 No vember verlaten te hebben. Daar hij geen gevolg had gegeven aan dit gebod, was hij Zaterdag over de grens gezet. Mevrouw Walz mag, aldus het commu niqué, langer in het Saargebied blijven, in dien zij binnen drie dagen een dokters attest overlegt, waaruit blijkt, dat zij ern stig ziek is. Volgens het communiqué is de mededeling van Walz, dat zijn vrouw ern stig ziek is, onjuist. Ten tijde, dat Walz dit de autoriteiten van het Saargebied had doen weten, deed mevrouw Walz inkopen, aldus het communiqué. CAIRO (AFP). Turkije heeft bij de Egyptische regering officieel geprotesteerd tegen de naasting van bezittingen van Turkse onderdanen in Egypte op grond van het besluit tot confiscatie van eigendom men van de Egyptische koninklijke familie. Een aantal prinsen en prinsessen, die door de Egyptische maatregel wordt ge troffen, bezit de Turkse nationaliteit. Zo is de Turkse ambassadeur in Egypte ge huwd met prinses Amina Foeat Toegay, die al haar bezittingen heeft verloren, zon der dat er rekening is gehouden met haar Turkse nationaliteit en met het feit, dat haar echtgenoot de rang van ambassadeur heeft. Dat de ambassadeur zich niet bij de maatregel neerlegt, blijkt uit een bericht Van het Egyptische blad ,A1 Akhbar", waarin wordt gezegd: „Deze ambassadeur moet vertrekken. De regering van Ankara dient snel een beslissing te nemen ten aan zien van deze man, die de regering, waar bij hij is geaccrediteerd, openlijk heeft aan gevallen". De Egyptische regering heeft inderdaad besloten Turkije te verzoeken de Turks? ambassadeur in Caïro terug te roepen als „persona non grata". Vrijstelling In afwachting van de regeling van en kele modaliteiten, heeft de Belgische re gering in principe besloten de in België wonende Nederlanders reeds van nu af aan vrij te stellen van de verblijfsbelasting. Een desbetreffend rondschrijven zal aan alle gemeentebesturen worden gezonden. Zoals bekend kent Nederland de ver blijfsbelasting voor vreemdelingen niet. Honderdduizenden kinderen en hun ouders hebben Zaterdagmiddag de tradi tionele intocht van Sint Nicolaas in de hoofdstad aanschouwd. Koningin Juliana en de prinsesjes Marijke en Margriet be vonden zich aan boord van een boot der rijkspolitie toen de stoomboot uit Spanje naar de Prins Hendrikkade voer. Bij de aanlegsteiger voor de Sint Nicolaaskerk sloegen zij de aankomst van de Sint gade. De burgemeester der stad, mr. A. J. d'Ailly, had zich bij het Koninklijke ge zelschap gevoegd. De Sint met zijn knechten begroette de Landsvrouwe en haar kinderen en de autoriteiten bijzonder hartelijk. Ook de Amsterdamse stedemaagd, die zich in het gevolg van Sint Nicolaas bevond, maakte haar opwachting bij de Koningin. Daarna begon de intocht van de Sint. Een lange stoet, waarin 16 praalwagens en 10 muziekcoipsen meetrokken, reed twee uur lang door het centrum van Amster dam. Op de Dam stonden 38 kinderen uit de 18 gemeenten op Schouwen Duiveland, dat door Amsterdam is geadopteerd, op een met de Zeeuwse kleuren versierd podium de komst van de Sint af te wachten. In een toespraak zei burgemeester d'Ailly o.m.: „Wat Amsterdam, de hoofdstad des lands betreft, wees niet te streng jegens hen, die uit kortzichtigheid misschien even twijfel den, of Amsterdam de hoofdstad is, omdat de grondwet dit niet uitdrukkelijk ver meldt". In zijn dankwoord zei Sint Nicolaas dat hij teleurgesteld was omdat de IJ-tunnel nog niet gereed was, evenmin als een nieuw operagebouw en een landingsveld voor helicoptères. Voor de eerste keer reed de Amsterdamse stedemaagd op een praalwagen mee in de stoet. Vijf reporters van de Wereldomroep re den als Zwarte Piet verkleed in de stoet mede en een cameraman van een Ameri kaans wereldjournaal filmde van een scoo ter af het schouwspel. ROME, (AFP) De secretaris-generaal van de Italiaanse communistische vakbond, Di Vittorio, heeft op een vergadering ver klaard, dat vakbondsagitatie op nationale schaal, van een omvang als nooit vertoond, zal worden ontketend, als de regering en de vereniging van Italiaanse werkgevers niet haar „onverzoenlijke" houding ten aan zien van door de vakverenigingen geëiste donsverhogingen laten varen. Deze agitatie, welke wel eens zeer aan- taande zou kunnen zijn, zo zei Di Vittorio, ■ou niet slechts betrekking hebben op overheidspersoneel, doch ook op arbeiders in particuliere bedrijven. (Van onze correspondent in Parijs) Gisteren in de vroege avond is Bénoit Frachon gearresteerd, nadat een politie macht van zeker twaalfhonderd man het Parijse gebouw had omcirkeld, waar de secretaris-generaal van de communistische vakcentrale, de C.G.T., een openbare ver gadering presideerde. Tegen Frachon was einde Maart een bevel tot inhechtenis neming uitgevaardigd, als gevolg van een inval op de C.G.T.-bureaux, waarbij staats gevaarlijk materiaal zou zijn gevonden. Andere communistische leiders, die toen daadwerkelijk werden gearresteerd, zijn nadien echter weer vrijgelaten. En het Franse parlement heeft nog maar heel kort geleden besloten niet in te gaan op een verzoek van de regering om de parlemen taire onschendbaarheid van enige commu nistische Kamerleden, waaronder Frachon, cp te heffen. Men heeft dan ook grondige redenen om te vermoeden, dat ook de vrijheidsberoving van Frachon, na Thorez wel de voornaam ste en krachtigste leider der communisten genoemd, niet van al te lange duur zal zijn. Intussen hebben de communisten, die zich gisteren bij de arrestatie zeer kalm hielden, al protest-vergaderingen aangekondigd, moties aangenomen en petitionnementen in zee gestuurd. Van protest-stakingen, zoals die in het voor jaar, na de inval in het hoofdkantoor, wer den beraamd, schijnt voorlopig echter geen sprake te zijn. Het heeft er alle schijn van, dat de com munisten bewust de regering in een val hebben gelokt, om haar zo een nieuw ver lies aan prestige te bereiden. Ofschoon Frachon, zoals gezegd, officieel door de politie werd gezocht, verscheen hij toch regelmatig op vergaderingen en publiceerde hij artikelen in „l'Humanité". De rechtse pers noemde dat niet helemaal ten onrechte een hoon voor de politie. Die vergadering van gisteren was echter een massale openbare samenkomst en in de pers en met aanplakbiljetten was tevoren bekend gemaakt dat Frachon zou spreken. De politie kon toen moeilijk anders doen dan eindelijk uitvoering geven aan een justitioneel bevel om de communistische leider op te pakken. De Amerikaanse treinconducteur Fred Hotchkiss, initiatiefnemer van de zoge naamde „dijktrein", waarmee hij in de V.S. voor 10.000 dollar en tonnen hulpgoe deren voor het rampgebied bijeenbracht, is Zondag, vergezeld door zijn vrouw, met de Nieuw Amsterdam voor een bezoek van 5 dagen in Nederland aangekomen, waar hij de gast is van de Nederlandse Spoor wegen. Na de begroetingen door zijn gastheren werd een autotocht langs een aantal be zienswaardigheden in Delft, Den Haag, Haarlem en Schiphol gemaakt. De reis eindigde in hotel des Pays Bas te Utrecht, waar het echtpaar Hotchkiss tot Vrijdag zal logeren. Zij toonden zich zeer voldaan over deze eerste dag in Holland, maar wel speet het Hotchkiss dat hij op zijn honder den kilometers lange tocht nog geen Hol lander op «lompen gezien had. Hij was hierover zeer verwonderd, want zijn spoor- wegpresidem had hem anders ingelicht. Op zijn vraag door wie hij in Rotterdam van de boot zou worden afgehaald, was hem gezegd, dat hij op de boot de N. S.-verte- genwoordiger zeker direct zou horen aan komen, want deze liep immers op klom pen. Vandaag luncht Hotchkiss met de direc tie van de N.S. Dinsdag bezoekt hij Schou wen en Duiveland, Woensdag wordt een bezoek gebracht aan een Amsterdamse diamantslijperij en aan Volendam. De Don derdag is bestemd voor een visite aan zijn Nederlandse correspondentievriend de N. S.-conducteur R. van de Bedem in Utrecht. Frachon werd gisteravond, nadat hem in bijzijn van zijn advocaat een voorlopig verhoor was afgenomen, opgesloten in de gevangenis van Fresnes, en vandaag zal hij opnieuw voor de officier van instructie verschijnen. KLAGENFURT (A.F.P.) De 42-jarige Nederlandse automonteur L. H. uit 's-Gra- venhage heeft Zondagavond op de Wur- zenpas op weg naar Villach in Karinthië (Oostenrijk) de macht over zijn auto ver loren, toen hij van een steile weg naar be neden reed. De auto kwam tegen een hek terecht en bleef in een greppel liggen. Een der inzittenden, de 34-jarige Neder landse Rijkspolitieman C. W. W. uit 's-Gra- venhage, die uit de naar beneden suizende auto sprong, liep ernstige hoofdletsels op en kwam om het leven. De bestuurder werd licht en een mede reiziger, een Duitse dameskapper uit 's-Gravenhage, die naast hem zat, zwaar gewond. De beide gewonden werden naar het ziekenhuis van Villach overgebracht. Op 27 November zal in Den Haag een conferentie worden gehouden over natuur behoud en recreatie. Deze conferentie wordt geopend door mr. H. J. Reinink. secretaris-generaal van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Er zijn drie prae-adviezen uitgebracht, name lijk door ds. J. Reiling over het probleem van natuurbehoud en recreatie, door prof. dr. W. R. Heere over de functie van het onderwijs bij natuurbehoud en recreatie, en door de heer G. van der Weijde over natuurbehoud en recreatie in de practiik. (van hedenmorgen 7 uur) weers- westand C .4* C Ei li Sr f-1- zs Helsinki onbewolkt NNW 4 -8 0 Oslo nevel windstil 1 0 Stockholm zwaar bew. NNW 2 -2 0 Kopenhagen geheel bew. OZO 4 6 Londen motregen OZO 4 5 0,1 Amsterdam geheel bew. ZZO 7 4 0 Brussel geheel bew. ZZO 2 2 0 Parijs nevel OZO. 1 0 0 Bordeaux mist windstil 1 0 Grenoble geheel bew. ZZW 2 1 0 Nice onbewolkt NNW 5 7 0 Warschau nevel NNW 2 1 3 Berlijn motregen NW I 7 0,1 Frankfort nevel OZO 4 4 0 München nevel O 4 -2 0,6 Ziirich motregen NW 2 1 0,1 Genève nevel OZO 1 3 0 Locarno onbewolkt O 2 -2 0 Wenen geheel bew WNW 6 6 0 Innsbruck mist windstil -4 0 Rome onbewolkt NNO 4 4 - Neerslag laatste 24 uur. 90°OCOOn-ii-r^^v^r-.TOOCCOCOOCXX*XCO.TODC»2r*VTOOOOOCXIOaOOOOOO VRIJ KOUD Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Zwaar bewolkt of nevelig en droog weer met enkele verspreide opklarin gen. Zwakke lot matige wind tussen Zuid en Zuid-Oost. In het Zuiden van het land weinig verandering van tem peratuur. in het Noorden iets kouder. 24 November Zon op 8.15 uur. onder 16.38 uur. Maan op 19.57 uur. onder 11.54 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 23 November Hoog water: 4.54 en 17.10 uur Laag water: 0.34 en 12.52 uur. Dinsdag 24 November Hoog water: 5.39 en 17.57 uur Laag water: 1.17 en 13.37 uur

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 1