JUpitML Wasmachines .Clowntje Riek Een aarzelende liefde ANANAS Hoofdbode Prikker jubileert Ongeval op Zeeweg met dodelijke afloop Amsterdamse Beurs Hoog spelpeil en veel spanning bij HVS-CIOS Een &3ril? FEDERMANNf NATUURLIJK* Feuilleton DONDERDAG 3 DECEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Een maaltijd met tropische bekoring! Haarlemse rechtbank Volleybalco mpetitie Scheepvaart Het speciale jubileumhorloge voor speciale jubileumprijs f. 125.- en f. 135.- waterproof, schokvrij, anti-magnetisch Horlogerie TEN BOOM W. VOET ZONEN Voor de kinderen door Dorothy Quentin FIF A- jeugdtournooi Laatste bericht ADVERTENTIE Geurig, verfrissend. Niet te zuur en niet te zoet. Die zonnige, goudgele schijven Del Monte Ananas zijn een streling voor oog, neus en mond tegelijk. Mals en sappig, verfijnd van smaak, net als de verse vrucht. 't Is de heerlijkste die* U ooit proefde! Maar., vraag voordlom Del Monte Op Donderdag 10 December zal het veertig jaar geleden zijn, dat de hoofd bode van Haarlems Stadhuis, de heer H. C. Prikker, in gemeentedienst kwam. Echter niet als onmisbare dienaar van het protocol ten raadhuize, maar als tijde lijk agent van politie. Een jaar later kwam hij als agent derde klasse in vaste dienst. Vier jaar later gaf hij er de voorkeur aan de politiepet te verwisselen voor het bode uniform van het Stadhuis. Zo deed hij op 2 Januari 1918 zijn intrede ter secretarie. Op 1 October 1936 volgde zijn bevordering tot controleur en sedert 1950, toen hoofd bode Weezenaar met pensioen ging, is hij belast met de leiding van de boden. In die functie is hij niet alleen de altijd welwillende hulp van velen, maar ook de onmisbare schakel in dat subtiele rader werk van de gemeentesecretarie. Van het goed functionneren van de bodekamer hangt immers een belangrijk deel van de Hoofdbode Prikker ambtelijke efficiency af en ook wat niet minder belangrijk is de goodwill van het gemeentebestuur bij de burgerij. De heer Prikker is er altijd op uit om die indruk zo gunstig mogelijk te doen zijn en die activiteit mist haar uitwerking niet, zoals vijf échte en één onechte burge meester hebben kunnen getuigen. Hij is een gave, prettige persoonlijkheid die we over ruim twee jaar maar node met pensioen zullen zien gaan. Daarbij komt dat de belangstelling van de heer Prikker in de loop der jaren zeker niet tot zijn ambt beperkt is gebleven. In tegendeel, hij was voorzitter van de ouder raad van de school aan de Parklaan, later ook lid van de Ouderraad, voorts was hij commissaris van de vroegere Coöperatie „De Eendracht" en is hij commissaris van het ziekenfonds „Ziekenzorg". Wat de toekomst betreft heeft de heer Prikker de vurige wens na zijn pensioen een reis naar Canada te ondernemen om daar met eigen ogen te zien hoe zijn zoon en zijn getrouwde dochter het in dat uitge strekte land maken. De eerste woont in Lakefield, de tweede in Oshawa in de pro vincie Ontario. Zover is het nog niet. Eerst komt nog de tiende December, waarop ongetwijfeld velen deze beminnelijke oud-Rotterdammer zullen complimenteren. Op Vrijdagavond 2 October j.l., omstreeks halfacht is op de Zuidelijke rijbaan van de Zeeweg nabij Kop 90 een droevig ongeluk gebeurd. Een jeugdige Bloemendaalse scholier is uit een auto geslingerd en kort daarop overleden. Als verdacht van dood door schuld had zich Donderdagmorgen voor de Haarlemse rechtbank de achttien jarige Heemsteedse scholier F. D. te ver antwoorden; tegen hem werd een gevange nisstraf van zes weken geëist, waarvan twee weken onvoorwaardelijk en vier weken voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, met bepaling, dat hij in die periode geen motorrijtuigen mag besturen. Bij het verhoor deelde de verdachte mee, dat hij eind October bij het zoeken naar een voorwerp in een la van een kast het contact-sleuteltje van de auto van zijn vader gevonden had. Dit bracht hem op de gedachte met vrienden een auto tochtje te maken. Vrijdag 2 October besloot hij tijdens afwezigheid van zijn ouders de auto uit de garage te halen; hij reed naar Bloemendaal en Santpoort om twee vrienden te halen en daarna ging het drie tal naar de Zandvoortse boulevard bij het circuit. Hier werd gekeerd en weer naar Overveen gereden. Terug ging het drietal naar het einde van de Zeeweg en opnieuw in de richting Overveen. In de bocht bij Kop 90 raakten de wielen van de auto in een berm, de bestuurder raakte de macht over het stuur kwijt en ue auto sloeg om. De scholier uit Bloemen daal viel uit de auto en is in zorgwekken de toestand naar het Marinehospitaal over gebracht, waar hij spoedig na aankomst is overleden. De verdachte had geen rijbe- wijs; toen het ongeluk gebeurde was hij i zeventien jqar. Hij gaf toe hoogst roeke loos te hebben gereden en verklaarde met een snelheid van ongeveer 100 kilometer te hebben gereden. De officier van justitie begon zijn requi sitoir met woorden van deelneming te spreken tpt het ouderpaar, dat een zoon verloren heeft. De vader van het slacht offer heeft de rechtbank een brief gezon den, waarin hij vergiffenis heeft geschon- ken aan de jeugdige autobestuurder. Spre ker deelde mee, dat de jongeman gevallen is als slachtoffer van de snelheid, waar naar hij in zijn leven gestreefd heeft. Ge bleken is, dat h/j de bestuurder gevraagd heeft de snelheid op te voerën, omdat hij vertrouwen in hem stelde. Dit sluit de schuld van de verdachte niet uit. De offi cier van justitie was blij, dat de jongeman de feiten ronduit toegeeft, waardoor hij zijn geweten ontlast. Hierna eiste spreker de hierboven vermelde straf. De verdediger, mr. L. S. Römelingh, sprak eveneens woorden van deelneming aan de ouders van het slachtoffer en deel de mee, dat het ongeval diepe indruk heeft gemaakt op de schoolgemeenschap, waar bij men begaan was met het lot der ouders en van de bestuurder. PI. noemde ver dachte een bekwaam chauffeur. De ver raderlijke bocht bij Kop 90 heeft hem ver rast, omdat er een zogenaamde na-bocht is. Tevoren heeft hij met grote beheersing gereden. Mr. Römelingh was van mening, dat een strafrechtelijke-correctie niet alleen overbodig is, maar ook misplaatst. Hij vroeg tenslotte vrijspraak. De rechtbank zal op Donderdag 17 De cember uitspraak doen. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3Nederl.'47 99% 99% A.K.U 184)4 181% Unilever 230% 230 Philips Gloeil. 194)4 194% Kon. Petroleum 346 348% A'dam Rubber 93% 93 Holl. Amer. Lijn 145 145 N. Scheepv. Unie 137 137 H.V.A 117 118 Deli Mij 103)4 100% Amsterd. Bank 179)4 179% Ned. Handel Mij. 168 166 Rotterd. Bank 175 175 Twentsche Bank 173)4 173 Anaconda Copper 33 33% Bethlehem Steel 51% 51% Republic Steel 48'i/ia 49% Shell Union 74)4 75% Tidewater 20% 21% U. S. Steel 38% 39% Gisteravond zijn de volleyballiefhebbers in het Krelagehuis in Haarlem aan hun trek gekomen, want de strijd tussen HVS en CIOS was bijzonder goed. HVS was technisch en tactisch iets beter maar de toekomstige sport leiders beschikten over een uitstekende lichaamsbeheersing, waardoor de groen- witten de balans in evenwicht konden hou den. Aan beide zijden moest voor ieder punt hard gewerkt wordne met het gevolg dat de score regelmatig opliep en geen der partijen kans kreeg uit te lopen. In de eerste game waren er goede smashes van CIOS waartegenover HVS een meer tactisch spel zette. Laatsgenoemde won met 15—10. De tweede game gaf HVS een 7—2 voorsprong, maar na een time out kon CIOS ophalen tot 99 en via 12—12 kon HVS daarna een waardevolle 20 voorsprong nemen: 1512. In de derde game vlotte het wat beter met CIOS. Van 44 werd het 104 voor de groen-witten. HVS reduceerde het verschil tot 11—8, maar kon een 15—9 game over winning voor CIOS niet verhinderen. Er hing toen veel van de vierde game af. Beide partijen gaven elkaar niets toe en de spanning steeg. HVS werd de gelukkige. Met 15—13 bracht zij de stand iets geflat teerd op 3—1. Het talrijke publiek waardeer de het vertoonde spel met een krachtig apolaus. Voorts speelde Die Raeckse tegen PSCB. Het werd een ruime 4—0 zege voor de rood- witten 1510, 159, 154, 153. Bij de dames stelde OSS weer teleur. Nu werd van VCK verloren. Bij VCK is het spelpeil in opgaande lijn. De tussenstanden waren 8—15. 9—15, 15—12 en 11—15. Ook de dames van Die Raeckse behaalden een ge makkelijke zege. Nu werd HBC aan de zege kar gebonden (tussenstanden 15—8, 15—12, 155 en 153). In de tweede klasse kwamen geen ver rassingen voor. Bij de dames konden de reservse van Die Raeckse haar positie dank zij een 40 overwinning op VCR verbeteren en Velox 2 en Ramplaan deelden de punten. Bij de heren won VCK op het nippertje van HVS 3 en behoudt hierdoor een goede plaats op de ranglijst. De volledige uitslagen zijn: Dames. Ie klasse: OSSVCK 13; Die RaeckseHBC 40. 2e klasse: VCR—Die Raeckse 2 0—4; Velox 2Ramülaan 22. 3e klasse: GlosOG 13: HBC 3AVC 1—3; Rap. 2—HVS 2 2—2: Die Raeckse 4— OVRA 2 40; Stampers—HVS 3 3—1. Heren. Ie klasse: Die RaeckePSCB 4—0: HVS—CIOS 3—1. 2e klasse: PWN—PSVH 2 5—0; VCK—HVS 3 31; Brandweer 2—Ramplaan 1—3. 3e klasse: Qie Raeckse 2GIOS 40; HVS 4—Spaarnestad 04; StampersVelox 2 2—2; PWN 2—Leonidas C—4. le klasse dames: le klasse heren: Die Raeckse 3 8 Die Raeckse 4 8 HBC 5 5 PSVH 4 8 Velox 2 4 HVS 5 8 RaDiditas 3 4 Velox 4 4 VCK 3 4 HVS. 2 4 4 PSVH 4 3 VCR 5 4 HVS 3 2- PSCB 3 0 OVRA 4 2 CIOS 3 0 OSS 5 2 Brandweer 4 0 ADVERTENTIE Gr. Houtstraat 37 - Rijksstraatweg 246 B Ook voor alle Ziekenfondsen Alioth, pass. 1 Ouessant n. Rio de Janeiro. Almkerk, 2 v. Melbourne te Sydney. Amor, 1 redo Iskenderun. Amstelpark, 2 te La Guaira. Arendskerk, 1 v. Kobe n. Kaohsiung. Aalsciijk, 2 te New York. Aardijk, pass. 1 San Miguel n. New Orleans. Agamemnon, 2 te Maracaibo. Alphacca, pass. 1 Kp. Abrolhos n. New York. Aludra, 1 v. Bremen 2 te Hamburg. Ampenan, 1 v. Colombo n. Aden. And-ijk, 2 te Tampico. Arendsdljk, 1 v. Santos n. Buenos Aires. Alphard, 1 v. Las Palmas n. Rotterdam. AarVedijk, 1 v. Norfolk n. Baltimore. Aalsum, 1 310 m. W. Sabang n. Mahe. Adinda, 1 230 m. N. Natura eil. Alblasserdijk, 1 100 m. W. Ouessant. Aletta, 2 v. Saigon te Haiphong. Amstelbrug, 1 150 m. ZO. Victoria. Athatha, 3 t# Pladju verwacht. Alderamin, pass. 2 Kp. de Gata n. Le Havre. Alwaki, 2 v. Mar del Plata n. Montevideo. Abbekerk, 2 v. Genua te Rotterdam. Albireo, 2 v. Victoria 3 te Ilheos. Alchiba, 3 v. Rio de Janeiro te Santos. Alcyone, 3 v. Bahla te Rio de Janeiro. Amsteldijk, 1 v. New Orleans n. Le Havre. Amstelkroon, 2 v Bahia Blanca n. Europa. Alblasserdijk, pass. 2 Vlissingen n. Antwerpen. Alderamin, pass. 3 Gibraltar n. Le Havre. Algenib, 2 v. Rio Grande do Sul n. Puerto Alegre. AThena, 2 v. Rio de Janeiro n. Santos. Altair, pass. 3 St. Pau'lsrock n. Recife. Amsteldiep, 2 v. Bremen n. Londen. Ariadne, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Axeid'ijk, 2 te Baltimore. Angos, 2 v. Genua 3 te Livorno. Bintang, 30 v. Karachi te Bombay. Baarn, 2 v. Paita te Pimentel. Borneo, 2 v. Penaug n. rede Belawan. Berwnekom, 1 v. R'dam 2 te Amsterdam. Blitar, 2 v. Rotterdam te Antwerpen. Britsum, 30 v. Baltimore n. New Orleans. Banka, 2 v. Soerabaja n. Semarang. Barendrecht, 3 te Lissabon verwacht. Bi 11 i ton, 2 v. Manilla n. Los Angeles. Bonaire, 2 v. Paramaribo n. Plymouth. Boskoop. 2 440 m. Z.ZW. Bermuda n. Nederland Breda, 3 te Callao. Bali, pass. 3 ten O. Lacadiven n. Rangoon. Caltex Utrecht, pass. 1 Tunis n Sidon. Clavella, pass. 30 Kp. Otway n Melbourne. Caltex Nederland, 1 60 m. Oporto. Caltex The Hague, pass. 1 Kp. de Fer. Camphuys, 1 v. Djakarta n. Bernkulen. Ceronia, 1 250 m. W.ZW. Bombay. Coryda, 1 150 m. O. Brisbane. Caltex Pernis, 2 150 m. ZW. Ouessant 4 R'dam verwacht. Celebes, 2 v. Pladju n. Soerabaja. Cistula, 2 v. Pladju n. Singapore. Caltex Delft, 2 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Leider., pass. 3 Gibraltar n. Sidon. Congostroom, 3 v. Le Havre te Amsterdam. Delft. 2 v. Curacao n. Londen. Dor.gedijk, 2 te Los Angeles. Delfshaven, 1 300 m. W. Bishoprock. Delfland. 2 v. Las Palmas n. Santos. Diemerdijk. 3 te Los Angeles. Drente, 3 v. Port Said n. Djeddah. Eritina, 7 San Lorenzo verwacht. Etrema, 2 v. Pladju te Soerabaja. Eemdijk, l v. Galveston n. Antwerpen. Eimira, 2 rede Lagos. Ena, 2 v. Balikpapar. te Soerabaja. Öendracht, 1 rede Teklrdag ten anker. Ëemlarnd, 1 te Rio de Janeiro. Esso Rotterdam. 2 v. Schiedam n. Aruba. Enggano, 3 te Port Said. Eos. 2 v. Izmir n. Kaland'ia. Essó Den Haag. 4 te Sidon. Felipes, 2 te Port Dickson. Friesland (SSM), 3 te Rotterdam. Gaasterkerk, pass. 1 Kp. Leeuwin n. Aden. Gadilla, 1 te Punta Cardon. Graveland. 30 v. Bahia n. Las Palmas. Grootekerk, 1 v. Amsterdam n. Genua. Ganymedes 1 v. Guanta n. Pampatar. Garoet. 1 nog te Khorramshar. Gooiland. 3 te Itajat. Groote Kerk, pass. 2 Ouessant n. Marseille. Hera, 1 v. Puerto n. Philadelphia. Hestia. 3 v. New York te Port au Prince verw. Heemskerk, 1 v. Antwerpen teAmsterdam. Hersllia, 11 330 m. Z.ZW. Flores. Hector, 2 v. Vigo te Lissabon. Helder, 3 v. Port au Prince te Santiago de Cuba. Helena, 3 te Rotterdam. Helicon., 3 v. La Guaira n. Punta Cardon. Hoogkerk, 2 te Rotterdam. Hydra, 3 v. Curasao te Oranjestad. Hsthor, 3 v. Rotterdam te Amsterdam. Hilversum, pass. 3 Perim n. Mena el Ahmadl. Ivoorkust, 2 Las Palmas gepass. n. Antw. Ilos, 2 v. Napels te Rotterdam. Ittersum. pass. 2 Scilly's n. Hamburg. Jagersfontein, 1 450 m. O.NO. Ascension. Johanna, W. Vinke, 3 te Kaapstad. Joh v. Oldenbarnevelt, pass. 3 Malta n. A'dam Kota Baroe, pass. 2 Pantellaria n. R'dam. Kedoe, 2 v. Semarang te Soerabaja verw. ADVERTENTIE Bartel.iorisstraat 19 Anegang 15 Seppo gaf een keiharde trap tegen de bal; die vloog met een vaart de hoogte in, en Bom!Rinkeldekinkel!daar schoot de bal dwars door een ruit, zodat de scherven in het rond vlogen! „Oei!" riep Bunkie verschrikt. In de kamer stond oom Tripje. Ook hij schrok, toen de ruit aan diggels sprong en de bal vlak voorbij z'n gezicht suisde. Hij keek boos naar beneden en zag daar de jongens staan. „Onmiddellijk hier komen, jullie!" riep hij boos. Even later stonden ze voor oom Tripje. Ze keken niet vrolijk, want oom Tripjes gezicht stond op onweer. Geen wonder, nu die ruit aan scherven lag! En ze begrepen wel, dat er een flink standje op komst was. Die vervelende Seppo ook, met z'n onbesuisde getrap. En Bunkie had hem nog zo ge waarschuwd! „Waren jullie aan 't voetballen? Is dat jullie bal?", vroeg oom Tripje. e „Ja, oom Tripje", zei Rick. „Maar je weet toch, dat je niet hoog mag schoppen, als je in de tuin speelt, omdat dat gevaarlijk is voor de ramen?" „Ja, oom Tripje", knikten Rick en Bunkie „Wie heeft de bal door de ruit geschopt?" Rick en Bunkie keken elkaar aan. Zij wisten het welmaar ze wilden Seppo toch niet zomaar de schuld geven. Bunkie heeft 't gedaan!", riep Seppo toen brutaal. 9) Ze hoorde maar nauwelijks dat Gavin hen aan elkaar voorstelde. Val drukte haar hand kort en hartelijk én op diat moment onderging ze heel sterk zijn mag netische aantrekkingskracht. Ze bleef naar Val staren, ze kon haar ogen niet van hem afwenden. Enkele seconden keken de don- ker-blauwe ogen van Rosenjary in de licht blauwe van Val en peilden ze elkaar. „Het spijt me van dat ongeluk, Rose mary, je Portia was prachtig! Reusachtig, dat je als assistent-inspiciënt bii ons komt, maar denk er goed aan, dat je je in dit kleine gezelschap helemaal moet geven!" Val lachte vriendelijk en Rosemary kreeg hét gevoel dat hij haar zelfs het meest on mogelijke kon laten doen. Val en Rosemary hadden direct eikaars felle karakter getoetst, beiden zagen hun geestelijk evenbeeld. Met Gavin praatten ze enige tijd over de tournee en het werk, dat op haar schouders zou komen te rusten en yal be gon opgewekt te lachen, toen hij hoorde dat Rosemary ook zijn correspondentie kon verzorgen. „Dat de Hemel je zegene! Ik kan het nauwelijks geloven, Rosemary! Op het ogenblik laat ik bijna alles slingeren om de doodeenvoudige reden dat ik werkelijk geen tijd heb om al die brieven te lezen en te beantwoorden". Luchtigjes praatten ze enige tijd over koetjes en kalfjes verder. Rosemary deed haar uiterste best een zo goed mogelijke indruk te maken, maar ze moest er steeds aan denken met beide benen op de grond te blijven staan, om dat de opwinding haar anders te veel mee zou slepen. Ze kon echter niet verhinde ren dat haar ogen glansden en dat haar wangen keer op keer rood werden. Tijdens dat genoeglijke gesprekje dacht Val er helemaal niet aan of Rosemary wel ge schikt zou zijn als assistent van Gavin, noch peinsde hij er over of zij het admi nistratieve werk zou kunnen verzetten; hij vroeg zich alleen maar af welke kwali teiten Rosemary voor het toneel zou heb ben. Snel, heel snel wist hij het: hij be gon er zelfs al naar te verlangen haar op de planken te zien. Rosemary was werkelijk prachtig ma teriaal voor een regisseur! Ze was een ge boren actrice, zoals Val er nog nooit één gezien had, onbedorven, kneedbaar en zon der ingewortelde vooroordelen. Hij zou haar geheel en al kunnen vormen Val voelde zich dankbaar gestemd je gens Gavin, die haar dan toch maar ont dekt had; Rosemary's ongeluk vond hij een ramp! Val keek naar de papieren, die Ro semary in haar hand hield. „Je leest snel, maar leer je een rol ook vlug?" Rosemary knikte enigszins verlegen. Herrick zag plotseling dat Gavin hem waarschuwend aankeek. Inderdaad, hij mocht geen valse verwachtingen wekken. Hij zei dus zo zakelijk mogelijk: „Ik zou het prettig vinden als je „De Lachende Vrouw" mee naar huis nam en 't helemaal las, speciaal de rol van Frik, Leer voor Donderdag zo veel mogelijk. Rosemary staarde hem niel-begrijpend aan. Het scheen haar toe alsof de myste rieuze band tussen hen beiden plotseling ruw verbroken was. „Waarom? „Omdat de actrice, die Frik zou spelen, plotseling ziek is geworden. Je zult mis schien moeten invallen. Het is namelijk best mogelijk dat we pas op 't nippertje iemand vinden en in dat geval kun je haar goed helpen, als je tenminste de rol van Frik kent. Wat denk jij er van, Gavin?" Gavin hield zich volkomen op de vlakte. Val kon er niet achter komen of hij dit plan goed- of afkeurde. Rosemary was natuurlijk een en al enthousiasme. „Ik geloof dat het nog niet zo'n gek idee is, Val, als het haar maar niet te veel tijd kost. Dinsdag zal ik haar de hele dag Karimun, 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Kleldrecht, pass. 2 Sabang n. Singapore. Kota Agoeng, 2 v. Marseille n. Rotterdam. Kertosono, 4 te Ilo Ho. Laurenskerk, 1 te Bordeaux. Lekkerkerk, 1 te Colombo. Lawak, 1 v. Singapore n. Zamboanga. Leopoldskerk, 1 v. Basrah te Damman. Limburg, 30 v. Lorenzo Marquez 2 Beira verw. Lombok, 1 v. Tacoma 2 Vancouver verwacht. Langkoeas, 4 v. Genua te Marseille verw. verm. 5 v. Marseille n. Rotterdam. Lutterkerk, 2 v. Port Said n. Aden. Larenberg, 1 80 m. W. Burlings n. Dakar. Loenerkerk, 1 540 m. NO. Madras. Leuvekerk, 3 v. Hamburg te Rotterdam verw. Luna, 3 v. Amsterdam te Rotterdam. Lindekerk, 3 v. Bushir n. Bahrein. Maashaven, 1 Ouessant n. Dakar. Malea, 30 Yokohama verwacht. Mariekerk, 1 te Mombasa. Marisa, pass. 1 Guardafui en 7 Suez verw. Meliskerk, pass. 1 Sabang n. Colombo. Mitra, 1 50 m. N.NW. Perim en 6 Suez verw. Muiderkerk, 1 te Genua. Maas, 1 v. Cavalla n. Tunis. Madoera, 2 v. Casablanca te Beyrouth. Mataram, pass. 1 Azoren n. Hallfax. Markelo, 2 te Gefle. Mapia, 1 te Bitung: Minjak, 3 te Makassar verw. Murena, 1 130 m. O.NO. Algiers. Macuba, pass. 2 Malta n. Singapore. Marisa. pass. 2 Aden n. Suez. Marpessa, pass. 2 ten N. Natuna eil. Mentor, 2 te Rotterdam. Maasdam, 3 v. New York te Rotterdam. Maasland, 2 v. Montevideo te Santos. Noordwijk, 29 v. St. Johns te New York. Nigerstroom, te Lagos. Notos, 2 v. Volos n. Thessaloniki. Omala, 1 v. Stavanger te Rotterdam. Oranjefonteln, 1 v. Port Elizabeth n. Kaapstad Oranjestad, 2 v. Barbados n. Madeira. Orestes, 2 v. Curacao n. Le Havre. Ondina, 1 500 m. NO. Natuna eil. Oberon, 2 v. San Juan te Amsterdam. Oranje, 2 230 m. O.t.Z. Guardafui. Prins Willem V, pass. 27 Port Weller n. R'dam Prins Fred. Hendrik. 1 v. Montreal n. Le Havre. Prins Fred. Willem, 1 200 m. N.NO. Finisterre. Prins Joh. W. Friso, 1 780 m. W. ten N. Valentia Prins Maurits. 1 320 m. O. Kp. Race. Pendreeht, 3 te Rastanura. Polydorus, 3 te Tj. Priok. Polyphemus, pass. 2 Guardafui n. Belawan. Prins Fred. W., pass. 3 Finisterre n. Valencia. Prins Willem v. Oranje. 2 te Montreal. Poseidon, 2 v. Port au Prince n. Baltimore. Peperkust, 3 te Amsterdam. Roepat, pass. 2 Ceylon n. Belawan. Rafaela. 26 v. Singapore n. Pladju. Rijndam, pass. 1 Lizard Head n. Halifax. Raki, 1 560 m. O. ten N. Guardafui. Ridderkerk. 1 450 m. O.NO. St. Helena. Hiouw, 1 640 m. O. ten Z. Guardafui. R. cn W. Vimke 3 t? Kaapstad. Roebiah, pass. 2 Finisterre n. Le Havre. Rotti, 2 v. Barcelona n. Amsterdam. Rijnkerk, 2 v Genua te Marseille. Saroena, i ten ZO. Billington n. Balikpapan. Sibajak 2 te Melbourne Sehiedijk, pas. 1 Kp. Bon n. Halifax. Stad Leiden, 1 v. Curacao n. Londen. Sumatra, 30 v. Bremen te Hamburg. Sehie. 2 v. Rotterdam te Amsterdam. Stad Rotterdam, 4 v. Narvik te Immingham verwacht. Sigli 2 te Pare Pare verwacht. Sinabang, 2 te Semarang verw. Stad Maastricht, 1 1100 m. Z.ZW. Ouessant. Stad Vlaardingen, 1 90 m. N. Statland. Stanvac Benakat, 1 v. Sungeigerong n. Port Swettenham. Stanvac Djirak, 1 300 m. Z.ZO. Haiphong. Stad Arnhem, pass. 2 Finisterre n. Khorramshar Straat Makassar. 2 v. Lorenzo Marquez naar Durban. Salatiga, 3 te Los Angeles. Salland, pas. 2 Fernando Noronha n. Las Palmas Slamat. 2 v. Houston n. New Orleans. Stad Alkmaar, 2 v. Emden n. Narvik. Straat Bali, 2 v. R'dam n. Noordzee (proeftocht) Sloterdijk, 2 v. Hamburg te Bremen. Stad Dordrecht, vertr. v. R'dam n. Cagliarl. Stad Schiedam, 2 v. Rotterdam n. Savona. Talisse. pass. 1 Vlissingen n. A'dam. Tarakan. pass. 30 Key West n. New Orleans. Titus, pass. 1 Dungeness n. Amsterdam. Ternate. pass. 1 Finisterre n. Rotterdam. Tero. pass. I Madeira n. Victoria. Tiberius, pass. 1 Azoren n. Antwerpen. Talissé, 2 v. Antwerpen te Amsterdam. Thalatta, pass. 2 Aden naar Suez. Titus. 2 v. Izmir te Amsterdam. Themisto, 1 v. Albany n. Falmouth. Tankhaven II, 1 200 m. Z.ZO. Bangkok. Tankhaven III, 1 360 m. Z.ZO. Bangkok. Tasman, 11 v. Belawan n. TJ. Priok. Tiibodas, 11 in Straat Makassar n. Nunikan. Tjiluwah, 1 v. Makassar n. Semarang. Tabinta. pass. 2 Sabang n. Djiboti. Tarakan, 3 te Galveston. Telamon, 3 te Willemstad. Tiba. 3 te Rotterdam verwacht. Tnminl, pass. 2 Sabang n. Singapore. Utrecht. 2 v. Hamburg n. Rotterdam. Van Linschoten. 2 te Amsterdam. Van Spilbergen, 2 te Pointe Noire. Waal, 1 v. Tunis n. Maalta. Winsum, 30 v. Librevillen n. Rotterdam. Wonogiri, 1 v. Genua n. Port Said. Waikelo, 1 v. Soerabaja n. Panarukan. Waterman, 2 50 m. NO. Ouessant n. lLas Palmas Willem Ruys. 3 v. Port Said te Napels. Willemstad, 3 v. Madeira n. La Guaira. Wieldrecht, 3 v. Banias te Napels. TJsel, pass. 1 Finisterre n. Malta. Zonnewiik. pass. 2 St. Helena n. Baltimore. Zeeland (SBM). 1 dwars Norderney n. Newcastle Zeeland (KRL)2 te Colombo verm. 5 v. Colom bo n. Belawan. KLEINE VAART Albergen, 2 v. Gent n. Bayonne. Audacia, pass. 1 Vlissingen 2 Honfleur verw. Batavier I, pass. 2 Kp St. Vincent n. Casablanca Beekbergen, 2 v. Gent n. Antwerpen.' Betty Anne, 2 v.Londen n. Setubal. Bill, 2 te Cardiff. Blue Boy, pass. 1 Vlissingen n. Hansweert. Brem, 3 v. Oporto te Rotterdam verw. Castor, pass. 2 Vlissingen n. Denemarken. Cateli, pass. 1 Vlissingen n. Goole. Citadel, 1 v. Nantes n. Bordeaux. Claes Compaen, 1 v. Santander n. Requejada. Cornelia b I, 1 te Piraeus. Corsica, pass. 1 Vlissingen n. Antwerpen. Cornelia bii 2 v. Sligo n. Malta. Corrie b, 3 v. Dordrecht te Runcorn verw. Da Capo, 2 v. Londen n. Amsterdam. Doklaan, vertr. 2 v. Amsterdam n. Rotterdam. Duiveland, 3 v. Grangemouth n. Rotterdam Douro, 1 v. Odense n. Gothenburg. Driebergen, 2 v. Gent n. Loriënt. Elsenburgh, 2 dwars Ouessant n. Casablanca. ADVERTENTIE R I f* O zonder wringer 3.per week met wringer 4.per week Ged. Oude Gracht 52 tegenover de kerk Telefoon 12762 Ellewoutsdijk, 2 nog te Milfordhaven. Eljo, 2 te Vlaardingen. Escaut, 2 v. Rouaan te Amsterdam. Ferocia, 3 v. Rouaan te Avonmouth verwacht. Fiducia, 2 v. Grimsby n. Rotterdam. Gaasterland, 2 v. Grangemouth te R'dam verw. Gerrie, verm. 3 v. Ellesmereport n. Cardiff. Frans. 2 v. Drammen te Goole verw. Hart el, verm. 2 v. Rouaan n. Belfast. Haskerland, tl v. Goole n. Kinigslynn. Harold, 1 lte Vestmanneyjar. Hast I, 2 v. Ipswich te Rotterdam verwacht. Ida Pieter, 2 v. Amsterdam te Rotterdam verw. Josien, 1 v. Goole te Vlissingen. Ida Jacoba, 2 v. Port Said n. Rotterdam. Jan Kreumer, pass. 2 Brunsbüttel n. Hobo. Jo, 1 v. Boston n. Harlingen. Java, 1 v. Londen n. Caen. Josien, 1 v. Vlissingen n. Rochefort. Joost, 1 v. Stugsund n. Zaandam. Jutland, 1 v. Umulden n. Skuru. Kenltra, 1 v. Casablanca te Rouaan. Leuvehaven, 2 v. Malmö te Rotterdam verw. Leny, 1 v. Limnierick n. Port Talbot. Lydia, 1 v. Barry n. Rotterdam. Marcella, vertr. 2 v. Brake n. Hertoness. Megrez, 1 v. Londen n. Huil. Midas, 1 v. Cadiz n. Amsterdam. Menkar, 1 v. Genua n. Marseille. May Mere, 1 v. Hull te Wismar. Myfem, 2 45 m. W. IJmuiden. Mypuck, 1 te Falmouth. Meres, 1 v. Nantes n. Lissabon. Monica, 1 bij Skagens n. Newcastle. Neeltje b, 1 v. Bayonne te Londen. Noord, 2 v. Antw. te Gothenburg. Nooreland, 1 v. Londonderry te New port. Nïtssauhaven. 2 v. Kopenhagen te Rotterdam. Nieuwland, 2 v. Grangemouth n. Rotterdam. Noorderlicht, 2 te Ornskoldsvik. Nottingham. 1 v. Rotterdam te Kingslynn. Nautic, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Noorderhaven, 1 v. Bremen te Stockton. Nijenburgh, 1 v. IJmuiden n. Antwerpen. Pavo, 1 v. Gent n. Stockholm. Plato. 1 te Amsterdam. Poortvliet, 1 v. Le Havre n. Goole. Prinses Margriet, 1 v. Port Talbot n. Gent. Prior, 2 v. Rotterdam n. Drogheda. Rita, 1 v. Amsterdam n. Venlo. Saba, 1 v. Abenraa te Aarhuus. Sirius, 2 v. Duinkerken te Londen. Soemba, pass. 2 Lands End n. Antwerpen Strijpe, 11 te Casablanca. Spurt, 1 v. Oporto n. St. Heller. Texita, pass. 2 Vlissingen n. Hamburg. Taormina, 1 v. Jersey n. Plymouth. Ton. 3 v. Swansea te Rotterdam verw. Theodora, 3 Krimpen verwacht. Timor, 1 v. Dublin te Belfast. Trude, Kp. 2 Vlissingen n. R'dam. Tyro. 1 v. Dublin n. Teignmouth. Uranus, 11 v. Vlissingen n. Landskrona. Van Brakel, 1 v. Vlissingen n. Caen. Veenenburgh, 1 v. Middlesbro n. Rotterdam. Vindicat Atque Polit. 1 v. Granton n. Amble. Venus, 1 v. Middlesbro n. Great Yarmouth. Van Brakel, 1 v. Londen te Vlissingen. Vlieland, 1 v. Vlissingen n. Kristiansand. Vrede. 1 v. Kingslynn n. Methil. Vrouwepolder. 3 v. Antwerpen te Oporto verw. Vrijburgh, 3 te Bordeaux verwacht. Walenburgh, 1 v. Guernsey n. Bordeaux. Westersingel, verm. 3 v. Boness n. Amble. Westlaan, 1 v. Hamburg n. Rotterdam. Wilpo, 1 v. Amsterdam n. Ostrand. Wickenburgh, 1 v. Lissabon te Casablanca. Wim, 1 v. Workington te Sables d'Olonne. Ook Hongarije heeft zich aangemeld voor het FIFA-ieugdvoetbaltournooi dat in April 1954 in West-Duitsland zal worden gehou den. waarmee het aantal inschrijvingen tot 17 is gestegen. Bij besprekingen tussen ver tegenwoordigers van de FIFA en van de Duitse Voetbalbond kwam vast te staan dat de oorspronkelijk bepaalde datum van 10 April voor het begin van het tournooi niet gehandhaafd kan worden. De eerste wed strijden zullen op 11 April worden gespeeld. ADVERTENTIE pCOCOOOOOOOOSOOCCOXJOOCOOCOCOOOOOOCOOOOOClooOOOOOOOOOOOC^ Nog juist voor 5 December kunnen wij St. Nicolaas mededelen dat heden is aangekomen: De NIEUWSTE PHOENIX VRIJ ARM ZIG-ZAG NAAIMACHINE. De machine waar U alles mee kunt doen. Ook U St. Nicolaas zult weten te waarderen, dat deze machine onge voelig is voor bedieningsfouten en niet vast loopt door draden in de spoel. Het werken op deze machine vraagt geen bijzondere handigheid. En dan die prachtige metaalgroene uitvoering! De prijs is zeer populair f 636.Elec. in een handige koffer. DEMONSTRATIE dagelijks van 10- 21 uur in onze Showroom, Grote Houtstraat 181 t/o Diana. U weet wel, Engel Naaimachinehan del, achter de slagerij van de N.V. Sluijs. XXXX)OCOOOOOOCOOOOOOOOOOOC<X)OOCOCOOO(XOOOOOOOOOOOOOOOC' nodig hebben voor het maken van enkele lijsten en dan moet ze nog andere stukken lezen. Ze moet toch ook enigszins weten, waar die over gaan". „Zou dat je te veel worden, in drie da gen?" Rosemary schudde haar hoofd. „Ik lees werkelijk erg vlug, mijnheer Herrick. En zou 't ergérg prettig vinden te dub belen". Ze lachte even een beetje schamper en zei: „Ik geloof dat ik er wel wat van kan opsteken als ik een rol leer, al zal ik die dan toch nooit spelen". „Maar zó moet je niet over dubbelen denken, lieve kind, en noem me in hemelsnaam niet „mijnheer Herrick" maar gewoon Val. Dat doet iedereenZeg Cornelia, dit is Rose mary Combe, de nieuwe assistente voor Gavin. Vertel haar maar alles wat ze wil wetenIk moet nu gaan. ik heb een afspraak met Digby. Misschien kan hij er voor zorgen dat Yvonne volgende week komt. Cornelia was langzaam naar hen toege lopen. Voor Rosemary had ze een koud glimlachje over, héél anders dan de lachjes voor Val en.Gavin. „Wat is dat feitelijk met dat dubbelen van Frik?", vroeg ze tussen neus en lippen door veelbetekenend naar Rosemary's broek kijkend. „Met een kreupel been kun je toch niet acteren?" „Mijn been is op het ogenblik volkomen in orde, 't is alleen wat korter dan het an dere", zei Rosemary kortaf. Ze wilde niet in bescherming genomen worden, door nie mand, zelfs niet door de ster van de troep. En ik zal Frik trouwens niet eens spe len". Iedereen wist van haar ongeluk af, dacht ze somber gestemd. Gavin Logan had het hun kennelijk verteld. „Mijnheer Herrick dacht dat het wel verstandig zou zijn als ik Frik's rol leerde, dan zou ik kunnen helpen bij 't instuderen van de rol. Hij heeft mijn Portia gezien, voordat. dit...." „O, zit het zo?". Cornelia lachte vrolijk en innemend, en allen dachten dan ook, dat Cornelia allervriendelijkst was tegen het nieuwe meisje in de vensterbank, maar alleen Rosemary hoorde de woor den, die Cornelia op haar gelach liet vol gen. „Lieve kind, nu je als Gavin's hulpje bij ons komt, moet je Val's complimenten niet al te serieus opnemen. De moeilijk heid met Val is altijd dat hij tè vriendelijk is, speciaal voor nieuwelingen. Hij wordt echter de duivel zelf als hij eenmaal aan het regisseren is. Ik ben bang dat het een van zijn kleine zonden ishij kan je trouwens niet eens hebben zien spelen, om dat we in Parijs waren. Gavin is naar die avond van de Toneelschool geweest om te kijken of er veelbelovende krachten wa ren Rosemary was op deze woorden zó bleek geworden, dat Cornelia even bang werd. Het meisje had klaarblijkelijk een zeer wisselvallig temperament. Misschien was ze wel iets te vlug geweest rfiet een vijandin van haar te maken.... maar ze zag er véél te lief en véél te aantrekke lijk uit.en dan was het toch maar het beste meteen een domper op haar vreug de te zetten. Ze mocht het in geen geval in haar hoofd krijgen „Dank u dat u me dat gezegd hebt", zei Rosemary zo kalm mogelijk en liep linea recta het zaaltje uit, het hoofd opge richt, en de stapel papieren onder de arm. Ze voelde er niets voor om te wachten, totdat Cornelia of Gavin haar weg zou den sturen. Van dit ogenblik af haatte Rosemary Cornelia even fel als zij Val bewonderde. Het was oorlog tussen de twee vrouwen.. HOOFDSTUK IV Deze veertien dagen aan het einde van een prachtige zomer welke Rosemary voor het grootste deel voorbij had zien trekken, terwijl zij in het zekenhuis op haar rug lag vlogen voor Rosemary om, gelijk een wonderlijke droom. Maar het werk dat zij verzette had niets van een droom. Drie dagen lang sloot zij zich van 's morgens vroeg tot 's avonds laat in haar kamer op. Alleen Dinsdag trok ze er enkele uren tussen uit om voor Gavin wat werk te doen. Eerst las ze aandachtig de vier stuk ken door om een globaal beeld van het repertoire te krijgen, toen werkte ze „De Lachende Vrouw" nog eens duchtig door. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 6