Late Sint deed onplezierige geschiedenis geheel vergeten Kort en bondig Aalsmeerse kweker tot jaar veroordeeld Coaster voer omhoog in Zuider Buitenspaarne Twee jaar geëist tegen Amsterdamse chauffeur Bloemendaal '"Brieven aan de redactie Amsterdamse Beurs ONDERDAG 10 DECEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT T 8 Amsterdam hielp Haarlem Vonnis in belastingzaak Wéér de Melkbrug. Socialistische winst in Oude Tonge Sint Nicolaasfeest van Haarlemse politie Facet Velser-affaire Opening Vleeshal als culfc^ee! centrum op 15 December Wegens heling Nieuwe ontslagvergunning voor Holland-Nautic Ex-rechercheur van N.S. conform eis veroordeeld Winst voor de HDG Scheepvaart Gistermiddag is Sinterklaas, die alweer in Spanje vertoefde, nog even naar Haar lem gekomen om de misstap van een Haar lemmer te vergoeden. Wij schreven reeds over de man, die zijn belofte niet nakwam om driehonderd kleine Haarlemmers, leden van de Algemene Christelijke Jeugdge meenschap „Gideon", op eigen rekening een Sint Nicolaasfeest te bereiden. De kin deren kwam Zaterdag 5 December voor een gesloten wijkgebouw in de Molenaar straat, waar de Sint zou verschijnen. Zij wachtten met popelend hart, maar hun ge zichten betrokken toen zij bemerkten, dat de heiligman niet kwam en alles wat hij aan feestelijkheid mee zou brengen achter wege bleef. Het was een vreemde gewaar wording op een gewone Decembermiddag, vier dagen na het overal te lande uitbun dig gevierde Sint Nicolaasfeest, de heilige bisschop uit Spanje enkele uren te zien doorbrengen in gezelschap van driehonderd kinderen, alsof hij op 9 December geboren werd. Nog vreemder misschien, maar tege lijkertijd verheugend is het, dat dit verlate feest in geen enkel opzicht een onwerkelijk karakter droeg, en zeker met ieder feest van een week geleden kon wedijveren. Er zullen ongetwijfeld ouders zijn ge weest van teleurgestelde kinderen, die hun kroost met gemengde gevoelens naar de Lange Margarethastraat hebben gebracht. Want een teleurstelling van deze aard is voor een kind nu eenmaal niet gemakkelijk weg te nemen. Maar bij de thuiskomst van de kinderen zullen zij direct hebben gezien, dat alles uitstekend op zijn pootjes is terecht gekomen. Het moet worden gezegd, dat de korte tijd, die de Amsterdamse organisatoren ter beschikking hadden, volledig en met goed resultaat hebben gebruikt. Zoals wij de vorige week meldden hebben drie Amster dammers, die liefst onbekend bleven onder de naam „De drie musketiers", zich het lot van de Haarlemmertjes sterk aan getrokken, en zich direct met de Haarlemse politie in verbinding gesteld om te infor meren of zij alsnog voor een feest konden zorgen. Toen zij die toestemming hadden, hebben zij onmiddellijk spontane aanbie dingen van talrijke Amsterdamse particu lieren en bedrijven aangenomen, die het hunne wilden bijdragen. Zo was het zaaltje van het CMJV-gebouw om twee uur vol van feestgedruis. Er wap perden honderden vlaggetjes en er schit terden evenveel feestmutsen, een presentje van de „directie", dat er de uitbundigheid al meteen inbracht. Toen de Sint onver valst met vier glimmend-zwarte Pieten uit een politieauto stapten en waardig het zaal tje binnenschreed ging een luidruchtig en enthousiast welkomstlied op. De Amster dammers lachten tegen elkaar: deze uit bundigheid zou wel tot het einde van de middag duren, als kroon op hun werk. De Sint vertelde de kinderen dat een van de Pieten een vergissing had gemaakt in de agenda, zodat hij hen vergeefs naar het Wijkgebouw heeft laten komen. Maar hij verzekerde hen, dat hij het goed zou maken. En hij heeft het goedgemaakt. Het programma bevatte alles waar een kind plezier aan kan beleven. De gooche laar Basta liet hen met open monden ge- De 54-jarige kwekerijdirecteur M. B. is hedenmorgen door de Haarlemse recht bank veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en zes maanden, mpt zes maanden aftrek van voorarrest. Hii werd verdacht van een omvangrijke belasting fraude, waarbij een bedrag van ruim 230.000 gulden aan het oog van de fiscus zou zijn onttrokken. Tegen M. B. was een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van voorarrest (één jaar) geëist. De rechtbank overwoog bij het vonnis dat zij het tenlastegelegde bewezen achtte. B. is met groot raffinement tewerk gegaan en heeft „door zijn leugenachtige houding het onderzoek bemoeilijkt", aldus de over wegingen van de rechtbank, die voorts te kennen gaf slechts zes maanden in minde ring van het voorarrest te kunnen bren gen overwegende, dat B. zelf het onderzoek bemoeilijkt en daarmee de duur van zijn voorarrest vertraagd heeft. Hedenmorgen was er nog geen beroep tegen dit vonnis aangetekend. Tegen zijn broer, de 46-jarige J. B. werd, aangezien de rechtbank het onder zoek in diens zaak niet volledig achtte, een tussenvonnis gewezen. De stukken zullen weer in handen gesteld worden van de rechtercommissaris om een onderzoek in te stellen naar de inkomsten van deze verdachte in de jaren 19351939 en 1940 1943 en naar zijn vermogen op 1 Mei 1940, en 1 Januari 1941, 1942, 1943 en 1944. Nadat verleden week Donderdag het verkeer over de Melkbrug een uur ge stremd was door een motorschip, waren het gistermorgen twee vrachtwagens die een stremming van 20 minuten veroor zaakten. Omstreeks kwart voor tien reden een wagen van een Haarlemse limonadefabriek en een van een expeditiebedrijf, elk van een kant de brug op, waar zij naast elkaar kiem raakten tussen de trottoirbanden. Een crick bracht tenslotte uitkomst. De wagens kregen geen noemenswaardige schade. De afsluithekken voor het verkeer over de Melkbrug zijn inmiddels verwijderd en zullen in de loop van deze week door slag bomen worden vervangen. Momenteel wer den rood en wit geblokte planken als af stoting gebruikt. Ook in het door Haarlem geadopteerde "ude Tonge zijn gisteren gemeenteraads- erkiezingen gehouden, waarvan de uitslag als volgt luidt: Comb. A.R., S.C-.P. en V.V.D. 681 stemmen, 5 zetels Partij v. d. Arbeid 455 stemmen, 4 zetels K.V.P. 281 stemmen, 2 zetels In 1949 was de uitslag: A.R. 137 stemmen, 1 zetel S.G.P. 388 stemmen, 3 zetels V.V.D. 195 stemmen, 1 zetel P.v.d.A. 463 stemmen, 3 zetels K.V.P. 367 stemmen, 3 zetels nieten van zijn kunststukjes, terwijl de Amsterdammers rondgingen met snoep en ranja. De heer Daan Stappers bracht een kostelijk avontuur op het toneel met zijn poppenkast, en de heer Henk Stuurop gaf de maat aan op de piano als er gezongen moest worden. Tot slot van het feest deelde de Sint met zijn Pieten met gulle hand cadeaux uit. De kinderen gingen met gevulde magen naar huis, ieder een zak vol speel- en snoepgoed onder de arm. Het was een vrolijke middag geweest waarbij de onpleizierige voorge schiedenis helemaal werd vergeten. In hotel „De Leeuwerik" hebben gister middag ruim tweehonderd kinderen van Haarlemse politieambtenaren genoten van een zeer geslaagd Sint Nicolaasfeest. De toeschouwers van vier tot en met tien jaar zagen een goochelaar aan het werk, die hen vele vrolijke ogenblikken bezorg de. Ook enkele toneelstukjes vielen bij zonder bij hen in de smaak. Aan het eind van de middag verscheen de Sint op het toneel, die voor alle kinderen een cadeau had meegebracht. Doch ook de hoofdcom missaris van politie, de heer J. Fontijne, werd nog verrast met een geschenk: een tekening van het nieuwe politiebureau, zoals de Sint zich dat voorstelt. Na 28 uur eindelijk weer vlot gesleept De Groninger kustvaarder „Dicky W" van kapitein-eigenaar K. Westra, welke on derweg is van Leiden naar Denemarken, voer Dinsdagavond om zeven uur in het Zuider Buiten Spaarne bij Schalkwijk om hoog en bleef daar muurvast zitten. Pogingen van de Haarlemse sleepboten „Jenny II" en „Jacoba II" om het schip vlot te slepen, mislukten. Pas nadat de 200 pk sterke stoomsleepboot „Johanna" arri veerde, slaagde deze er met behulp van de „Jenny II" in, om het vaartuig uit zijn be narde positie te verlossen. De Dickey W", een kustvaarder van 167 ton, had in Leiden een lading ijzer ge laden voor Denemarken en was via de bin nenwateren op weg naar IJmuiden om van daar over zee zijn weg te vervolgen. Onbekendheid van het vaarwater heeft kapitein Wesstra parten gespeeld, toen hij Dinsdagavond bij Schalkwijk aan de grond liep. Enkele meters uit de wal bleef het schip vast zitten. Pogingen om weer vlot te komen, faalden en daarom werd gister morgen de hulp ingeroepen van de „Jenny II" en de „Jacoba II" van de scheepswerf N. Zuidam en Zn. Beide hebben met hun gezamenlijke 135 paardekrachten een uren lange strijd gevoerd om de Dicky W" weer in zijn element te brengen. Met het invallen van de duisternis werden de pogingen het schip vlot te krijgen gestaakt. De „Johan na" arriveerde omstreeks negen uur in de avond en twee uur later, samen met de „Jennv II" in, het schip los te krijgen. Na een ooonthoud van 28 uur kon de „Dicky W" eindelijk de reis voortzitten. Mr. W. H. Overbeek uit Den Haag. die officier van justitie was tijdens de behan deling van de zaak van de twee vroegere Velser politiemannen door de bijzondere strafkamer van de Haarlemse rechtbank, heeft beroep in cassatie aangetekend teger de uitspraak van de rechtbank, waarbij de verdachten ontslagen werden van rechts vervolging. Deze was ten laste gelegd ten nauwste betrokken te zijn geweest bij de gevangenneming van een groep illega'en die op 16 Januari 1945 een overval had gepleegd op de boerderij van een land bouwer in de Ve'serbroekpolder. De zaak zal te zijner tijd door de Hoge Raad worden behandeld. De opening van Haarlems Cultureel Centrum „De Vleeshal" zal plaats hebben op Dinsdagavond 15 December met. een door de heren Frans Hesmerg en David Koning samengesteld nrogramma. Hieraan zullen onder meer medewerken: de nianis- ten Ans Bouter en Mieo van Luin. de vio list Jan Hesmerg, de fluitist Frans Vester, de sopraan Corry van Beckum, de voor drachtkunstenares Aline Markus, de citer speelster Dominika Loss en leden van Ballet Recital onder leiding van Sonia Gaskell. De bedoeilng van dit nrogramma voor genodigden is om de diverse mogelijk heden van de Vieesha' voor culturele doel einden aan de uitvoeringspractijk te toetsen. Op Vrijdag 11 December zal dr. A. Mel- chior voor Weten en Werken in het gebouw der Vrijzinnig Hervormden spreken over het onderwerp: „Uit de geschiedenis der chi rurgie". Vandaag lieeft de Haarlemse rechtbank zich de gehele ochtend bezig gehouden met de vraag of de 45-jarige Amsterdamse chauffeur J. A. S. in de nacht van 13 op 14 April van dit jaar tezamen met de 28- jarige koopman H. S. eveneens uit Amster dam. in de Scheybeecklaan in Beverwijk ingebroken had ja of nee. „Ja", meende zijn maat, II. S., die als ge tuige gehoord werd en bij dit verhoor de ene beschuldiging na de andere naar liet hoofd van de verdachte slingerde waarop de president van de rechtbank tenslotte deze getuige dreigde uit de zaal te laten verwijderen. „Nee", zei de verdachte en ook de Of ficier van Justitie, mr. B. van der Burg kon het niet bewijzen en schrapte bij het nemen van zijn requisitoir het eerste on derdeel uit de tenlastelegging, het plegen van een inbraak in Beverwijk en tevens bet tweede, een inbraak in een winkel in Wormerveer. Er bleef echter over het tenlaste gelegde, dat J. A. S. de gestolen goederen vervoerd en verkocht zou hebben en terzake van dit misdrijf, opzet-heling, eiste de Officier van Justitie, mr. B. van der Burg, een gevangenisstraf voor de tijd van twee jaa*- met aftrek van het voorarrest. Het was allemaal nogal vrij verward. Volgens de verdachte was een kennis van hem, de koopman H. S.. op een goede dag bij hem gekomen en had hem gevraagd, of hij bereid was goederen, die van diefstal afkomstig zouden zijn te vervoeren. De verdachte voelde hier wel iets voor en samen gingen zij in een gehuurde auto Noordholland in. Zij kwamen in Bever wijk, waar de koopman een adres wist waar wel het een en ander te halen viel. Dat bleek maar al te waar, want toen het tweetal op de terugweg naar Amsterdam was lagen achter in de auto 54 coupons textiel en een groot aantal eonfectiejasjes en broeken. Wie nu echter de inbraak ge pleegd had werd op de terechtzitting niet duidelijk. De getuige zei, dat zij beiden door een achterdeur de winkel waren bin nen gekomen en dat zii samen de stof uit de laden hadden gehaald en de verdachte verklaarde, dat hij alleen maar met de auto had staan wachten op de terugkomst van zijn makker. Op enkele vragen van de verdediger van de verdachte, mr. H. Peters, legde de ge tuige vervolgens enkele verklaringen af, Hie~ aldus de president van de rechtbank, lijnrecht tegenover de erklarinPën stond die de getuige bij de politie reeds eerder had afgelegd. Op een vraag van de verdediger gaf de c""tui'?e echter toe, dat hij bij een vorige zitting over een ir'braak in Grootebror ook eerst had verteld, dat hij met behulp van een vriend de inbraak gepleegd had. Later btoek echter, dat hij het geheel al leen had gedaan. Bij zijn requisitoir wees de officier van justitie oo het feit, dat de rechtbank in Alkmaar het bii de behandeling van de zaak tegenover "de nu als getuige gehoorde koopman, nodig had geoordeeld een psy chiatrisch rapport te lalen uitbrengen en de officier meende dan ook dat er niet al te veel waarde aan d? getuigenverklaring van H. S. gehecht mocht worden. Daarop acht te hii 'het aandeel van de verdachte bii de inbraak ook niet bewezen. Wel echter de opzet-heling en hij voegde hieraan toe. dat in dit geval de heler een even grote straf verdiende als de dief. Immers, volgens de officier, had H. S. altijd iemand nodig cm een auto te besturen als hij op pad ging en ook moest hij meestal iemand hebben om zijn zaken te behartigen aangezien hij nauwelijks lezen en schrijven kan. De verdediger, mr. H. Peters, drong in zijn requisitoir aan op een gecombineerde straf, mede in verband met de slechte ge zondheidstoestand van zijn cliënt. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 24 De cember. Garantie voor salarissen kantoorpersoneel De ontslagcommissie van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Haarlem heeft gisteren de verzoeken van de N.V. Maatschappij tot exploitatie van de scheepswerf en ma chinefabriek Holland-Nautic om vergun ning voor het verlenen van ontslag aan 48 man kantoorpersoneel (maandloners) en 28 arbeiders (weekloners) behandeld. De vergunning zal vandaag of morgen af komen. Intussen heeft het gezamenlijk fabrieks- en kantoorpersoneel van de Holland-Nau tic met de volledige medewerking van de directie en de bewindvoerders bij de Con tinentale Handelsbank bereikt, dat ook aan het ontslagen kantoorpersoneel uitbe taling van de salarissen over de wettelijke ontslagtermijnen wordt gegarandeerd. Deze termijn bedraagt voor de maandloners, in geval van surséance van betaling of fail lissement van de onderneming, zes weken. Voor de eerste groep van ontslagenen eindigt die termijn op 18 Januari, voor de tweede op 25 Januari. Enige weken geleden deelden wij mede, dat bewindvoerders overwogen de surséan ce-periode niet tot 1 Februari de datum waarop de verificatievergadering zal wor den gehouden te rekken. Waarschijnlijk zal op Dinsdag 15 December door de recht bank het faillissement worden uitgespro ken. Dit is de nieuwe ladderwagen van de dienst Publieke Werken in Bloemendaal, die sinds kort een oude Ford vervangt. De wagen, die men hier in Bloemendaals dreven uitgestrektziet staan, werd ontworpen door de heer P. van Dijk, chef van de werkplaatsen bij de dienst Publieke Wer ken. De gemeente heeft voor dit juweel ongeveer 15.000 gulden op de begroting moeten uittrekken. De Haarlemse rechtbank veroordeelde Donderdagmorgen een ex-rechercheur van de Nederlandse Spoorwegen, de veertig jarige J. J. A. v. d. B. uit Haarlem, con form de eis tot een gevangenisstraf van één jaar en drie maanden. V. d. B. stond veer tien dagen geleden terecht onder verden king van valsheid in geschrifte. Eind vorig jaar zou hij het plan opgevat hebben om een Nederlandse automobiel-industrie in Haarlem te vestigen, welke een redelijk goedkope auto onder de naam Marathon Type Trippler Sk-10 in de handel zou brengen. Hij stelde daarbij een acte op en ondertekende deze met onder meer de naam.van een nietsvermoedende assistent accountant W. J. G. uit Aerdenhout. De bedoeling van V. d. B. zou geweest zijn om met deze (gefingeerde) oprichtings- acte de licentievergunning voor het fabri ceren van de auto's te verkrijgen. Tevens veroordeelde de rechtbank de 37-jarige administrateur D. van D. uit Hoofddorp, eveneens conform de eis, tot eer gevangenisstraf voor de tijd van ander half jaar. D. werd ervan verdacht diverse tuinders en boeren, voor wie hij verzeke ringen en beleggingen verzorgde, opgelicht te hebben voor een bedrag van ongeveer vijfduizend gulden in totaal. OPBRENGST BLINDENCOLLECTE De van 16—21 November in de gemeente Bloemendaal gehouden collecte voor de Stich ting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijéén", hééft totaal 1135.— opgebracht. In de wijken Bloemendaal. Overveen en Aerdenhout bracht de lijstencollècte 1005.21, de straatcollecte 129.79 op. (Verkort weergegeven) Postbestelling. Als abonné verzoekt ondergetekende plaatsing van navolgend schrijven, zijnde een antwoord op het schrijven van ,,K" in het nummer van de 8e dezer, betreffende „Bestelling van post op 2e Kerstdag". Graag wil ik hier ingaan op het schrij ven van „K" betreffende de postbestelling op 2e Kerstdag. Daar lees ik van een ver zoek van het P.T.T.-personeel aan de Drg. (directeur-generaal P.T.T.) om genoemde bestelling te laten vervallen. De heer K. valt de confessionele bonden aan met het verwijt „te zijn achtergebleven in hun Christelijke beginselen". Ik wil met het overige dat daar staat het ééns zijn met K. Maar in het orgaan van C.N.V. van 5 De cember 1.1. lees ik op pag. 24: „Wist u dat. wij in de laatste I.O.vergadering hebben voorgesteld om geen bestelling op Tweede Kerstdag te doen plaats vinden? ....ons voorstel niet kon worden inge willigd, aangezien de bedrijfsleiding het niet verantwoord achtte, de briefpost die de 24e December a.s. niet meer in de be stelling opgenomen kan worden, tot Maan dag de 28e te laten liggen? Aldus het hoofdbestuur van deze „Con fessionele bond", genaamd het C.N.V. De Drg. P.T.T. reserveert iedere maand een dag voor besprekingen met vertegenwoor digers der erkende Bonden, ook de Con fessionele, waar de lopende zaken worden besproken. Dit heet de vergadering van het I.O. (Informeel Overleg). Laat ik eer lijk zijn, en zeggen, dat/ ook ik wel iets meer nadruk op het verzoek betreffende 2e Kerstdag had willen zien. De ernstige noodzaak van die bestelling wekt ook bij mij twijfel. Laat het publiek van zijn kant medewerken en zich beperken tot briefpost en PTT niet onder drukwerken begraven. Lk. Voor de hoofdklasse competitie van de Kon. Nederl. Dambond district Noord holland speelde de Haarlemse Damclub in haar clublokaal, bovenzaal „Die Raeckse", tegen Damclub „Zaandam". Vooral de Haar lemse kopborden waren geducht in vorm, waardoor Zaandam kansloos verloor. Totaal 12—8 voor de HDC. Op 23 December zai he- nieuwe beursgebouw te Emmeloord officieel worden geopend. Er wordt thans nog druk aan de afwerking van het interieur van het beursgebouw gewerkt. Slotkoers Openings gisteren koersen 3-3Nederl.'47 99% 99 X A.K.U 180 180X Unilever 229 X 225X ex.d. Philips Gloeil. 197 X 199 Kon. Petroleum 347 X 348X A'clam Rubber 93 93 X Holl. Amer. Lijn 146 X 147 N. Scheepv Unie 136 X 137 H.V.A 116X 115X Deli Mij 98 X 100 Amsterd. Bank 180X 180X Ned. Handel Mij. 166X 167X Rotterd. Bank 176X 176X Twentsche Bank 174 174 Anaconda Copper 32s/i8 32X Bethlehem Steel 51X 51 ex.d. Republic Steel 497/IB 49% Shell Union 76 75 X 21% 20% 39% 39X ex.d. Aalnda, 6 te Singapore. Aletta, 9 te Pladju. Almdijk, 9 Havana verwacht. A.udra, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen Antonia, 5 v. Pladju te Haiphong. Armilla, 29 te Singapore. Aardijk, pass. 8 Bahamas 10 New Orleans verw. Altoireo, pas. 8 St. Paulsrock n. Las Palmas. Alcyone, 8 v. Santos n, Rio Grande. Aldabi, 9 v. Victoria te Bahia Aliofch, pas. 9 Kp. Verdisehe eil. n. Rio de Janeiro. Alnati, 8 v. Bremen n. Hamburg. Amor, 8 v. Iskenderun te Ismir. Arendskerk, 9 v. Hongkong te Manilla. Arkeldljk, 9 te Galveston. Aalstim, 8 550 m. O.NO. Malie Seychellen. Aldegonda, 8 110 m. N. Str. Singapore. Axeldijk, 8 390 m. O.ZO. Kp. Race. Alderainin, 9 te Rotterdam. Alkaid, pass. 9 Vlissingen n. Rotterdam. Ampenan, 10 te Djeddah. Amstelvaart, pass. 9 Kanarische eil. n. Lands End. Appingedijk, 9 te Mobile. Avcrdijk. 9 te New York. Aagtedijk, pass. 9 Sombrero n. Trinidad. Abbekerk, 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Abbedijk, 9 v. Bremen n. Rotterdam. Alchiba, 10 v. Rio Grande do Sul te Puerto Alegre verwacht. Algenib, 10 v. Rio Grande do Sul te Buenos Aires. Altair, 8 v. Bahia n. Victoria. Amsteldiep, 9 v. Londen te Rotterdam. Aalsdijk, 9 v. Philadelphia te Baltimore. Abbedijk, 10 v. Bremen te Rotterdam. Alamak, 9 v. Marseille n. Genua. Alkaid. 10 v. Antwerpen te Rotterdam. Almdijk. 9 v. Lissabon te Havana. Alpherat, pass. 10 Vlissingen n. Antw. Aludra, 10 bij Antwerpen ten anker. Alwa-ki. 9 v. Benuos A.ires n. New York. Arnediijk, 10 v. Rotterdam te Antwerpen. Bintang, 8 v. Colombo n. Singapore. Blitar, pass. 8 Gibraltar n. Marseille. Boskoop. 8 550 m. W.NW. Flores. Barendrecht, 9 dwars Kp. Corbelin n. Mena el Ahmadl. Bantam, 8 v. Bandarhapur n. Basrah. Bennekom, pass. 8 Lizard Head n. Barbados. Bar.ka. 9 v. Tj. Priok n. Singapore. Blommersdijk. 9 te Antwerpen. Bonaire, 9 900 m. Z.ZW. Flores. Borneo, 9 v. Colombo n. Cochin. Bloemfontein, 9 v. Hamburg n Antwerpen. Bawean, 10 v. Noordzee te A'dam (proeftocht) Biijdenlijk. 9 v. New York n. Rotterdam. Caltex Delft, pass. 8 Kp. Bon n. Sidon. Chama, 10 v. Curagao te Stanlow verw. Coryda, 8 v. Auckland n. Brisbane. Clavella, 9 340 m. W.NW. Auckland. Caltex Pernis, 9 Gibraltar gepass. n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 9 Kp. Bon n. R'dam. Caltex Leiden, 9 v. Sidon n. Roterdam. Caltex The Hague, 9 v. Rotterdam n. Sidon. Dongedijk, 8 v. Los Angeles te San Francisco. Drente. 9 te Djibouti. Delfland, pass. 9 Fernando Ncronha n. Santos. Delfshaven, 9 v. Rotterdam te Hamburg. Duivendijk, 9 v. Rotterdam n. Londen. Ena, 8 v. Balikpapan n. Singapore. Eos, 8 v. Patras n. Oran. Etrema, 9 v. Singapore verwacht. Esso Rotterdam, 8 360 m. ZW. Fayal. Esso Den Haag, pass. 9 Algiers n. Antwerpen. Elmina, 10 v. Lagos te Duala. Kernland, 9 v. Rio de Janeiro te Santos. Enggano, 10 v. Aden n. Karachi. Fel-ipes, 8 v. Pladiu n. Tiilatjap. Friesland (SSM), 8 v. Huil n. Odense. Friesland (KRL), 10 v. Casablanca n. Beyrouth. Ganymedes, 7 v. Paramaribo n. Georgetown. Gooiland, 8 te Paranagua. Gaveland. 9 Las Palmas verwacht. Grcote Kerk, 9 v. Marseille te Genua. Gaasterkerk. 8 110 m. NO. Chaigos eil. Gordias, 9 v. Lottakia te Mersin. Helena, 8 v. Amsterdam n West Tndië. Hestia. 9 v. Ciudad Trujillo te La Guaira. Heemskerk, 10 v. Teneriffe n. Kaapstad. Hecuba, 9 v. Tampa te Gent. Hee^sum, 8 v. Galveston n. New Orleans. Hersilia, 9 v. Barbados n. Trimdad. Hilversum. 9 v. Rotterdam te Mena el Ahmadi. Hector, 9 y.-.Carthagena- n Burriana. Hydra. 10 v. Balboa te Buenaventura. Hathor, pas. 8 Finisterre n. Gibraltar. Helicon. 9 v. Petit Goave n. Gonaives. Hoogkerk, pass. 9 Ouessant n. Genua. Indrapoera, 9 te Belawan. Ivoorkust. 9 v. Dakar te Antwerpen. Japara (KRL), pass. 8 Finisterre n. Port Said. Jagersfontein. 9 v. Kaapstad n. Port Elizabeth Joh. v. Oldenbarnevelt, 10 v. Port Said te Am sterdam. Karimata, pass. 8 Finisterre n. Amsterdam. Kertosono. 9 v. Balikpapan n. Tj. Priok. Kota Gede, 10 te Pladju. Kota Agoeng, 9 v. Tj. Priok te Rotterdam. Kota Baroe. 9 v. Tj. Priok te Rotterdam. Laertes. 8 te Semnrang. Le-kkerkerk, 8 v. Madras n. Rangoon. Lutterkerk, 8 v. Aden n. Bandarabbas. Lnaglcerk. 3 v. Calicut te Bombay. Laurenskerk. 8 v. Le Havre te Boulogne Luna. 8 Finisterre gepass. n. Ceuta. Larenberg, 9 te Dakar. Lawak. 10 te Nasipit Philipiinen. Lirdekehk, 9 v. Muscat n. Djibouti. Lin.ee, pas-s. 9 Ouessant n. Lissabon. Lanffkoeas, 11 12 u. Hoek v. Holland verw. Muiderkerk, 9 Port Said verwacht. Manoeran, 8 v. Amsterdam te Antw. Merwede. pass. 8 Bermuda n. Houston. Macoba, pass. 8 Daedalus Rif n. Singapore. Maetsuycker, pass. 8 Str. Banka n. Singapore. Mirza. 8 60 m. N. ten O. Miri. Modjokerto. 8 op de Elbe n. Hamburg. Murena, 8 140 tn. ZW. Liverpool. Macnma, 9 v. Lewis port n. Curagao. Map-ia, 9 te Donggala. Marisa 9 v. Suez n. Bahrein. Markelo. 9 v. Sund^vall n. Marie-berg. Mataram, 9 te Boston.. Maasland, 10 v. Rio de Janeiro te Bahia. Maas. 10 v. Algiers te Lissabon. Muiderkerk. 10 v. Suez n. Port Soedan. Marken, 9 v. Hamburg n. Bremen. Nestor, 9 te Rotterdam. Noordwijk, 8 v. Alhanv n. Dalbansy. Noordam, 9 600 m. O.ZO. Kp. Race. Nieuw Amsterdam, 9 v. Rotterdam n. New York Nieuw Holland, pas. 9 Singapore n. Hongkong. Nigerstroom, 10 v. Duala te Dakar verw. Ovula. 8 v. Havana n. Aruba. Omala, pass. 8 Pitboei n. Curagao. Ootmarsum, 9 te Antwerpen. Oraniefontein, 9 390 m. NO. St. Helena. Oranje, 9 v. Singapore n. Ti. Priok. Oranjestad, 9 270 m. W.Z. Madeira. Orion, 10 v. Cristobal n. B-arranouilla. Oberon, 10 v. Amsterdam n. La Guaira. Perna. t.e Singapore. Prins Willem TIT, pass. 8 Kp. Ray n. Le Havre. Poelau Laut. 8 v. Amsterdam n. Houston. Prins Maurits. 9 40 m. w. Hoek v. Holland. Poseidon, 8 te New York. Prins Fred. Hendrik, 8 39n m. N.NO. Flores. Prins Willem V. 450 m. O. Kp. Race. Polyphemus. 10 Belawan verwacht. Pafaela. 8 v. Bangkok n. Pladju. Rita. 8 v. Pladju n. Bangkok. Rotula, pass. 9 Thursday eil. n. Brisbane. Radia.- 8 v. Bremen n. Mena el Ahmadi. Roebiah, 8 v. I.e Havre n. Amsterdam. Rijndam. 9 te New York. Riinkerk, 3 v. Lissabon n. Duinkerken. Rijnland. 8 v. Buenos Aires n. Montevideo. Raki, 9 v. Port Soedan n. Suez. Riouw. 9 v. Suez n. Port Said. Roebiaih, 9 te Amsterdam. Ridderkerk, 9 v. Kaapstad 11 te Port Elizabeth verwacht. Saroena. 8 v. Tarakan n. Singapore. Scherpendrecht, pass. 7 Jamaica n. Baytown. Slamat, pass. 8 Key West n. Charleston. Salatiga, 9 te San Francisco. Salawati, 8 v. Port Soedan 9 te Djeddah. Sarangan, 7 te Los Angeles. Sioterdijk, pass. 8 Scilly s n. New York. Soestdijk, 3 te Charleston. Stad Maassluis, 9 te Narvik. Sumatra, 9 te Algiers. Stidja, 8 rede Muntok. Singel. 8 v. Berau n. Tarakan. Stad Vlaaixlirigen, pas. 8 Noordkaap n. R'dam. Silindoeng, 9 Penang verwacht. Stad Leiden, 8 1150 m. ZW. Horta Azoren. Stanvac Benakat, 8 v. Sungeigerong n. Belawan Stanvac Pendopo. 8 v. Tj. Uban n. Bangkok. Saparoea, 9 te Chittagong. Sibajak. 9 200 m ZW. Adelaide. Singkep, 8 v. Halifax n. Alexa-ndrië. Slamat, 10 te Charleston. Stad Alkmaar, 9 v. Narvik n. IJmuiden. Stad Schiedam, 9 v. Gibraltar n. Savona. Sunetta, 9 v. Gibraltar n. Melbourne. Stad Arnhem, pas.s 9 Malta n. Khorramshar. Stad Maassluis, vertr. 11 v. Narvik n. Glasgow Taria, 8 v. Brunsbiittel n. Ornskoldsvik. Tjipanas, 9 te Ilo Ilo. Tomori, 9 te Soerabaja. Trajanus, 8 v. New Orleans n. Pta Cardon. Talis.se, 9 v Amsterdam te Southampton. Tegelberg, 8 v. Kaapstad n. East London. Tasman, 8 v. Tj. Priok n. Singapore. Triton, 9 te Curagao. Titu, 8 dwars Schiermonnikoog n. Bremen. BINNENLAND Het gerechtshof te s Hertogenbosch heeft arrest gewezen in de zaak tegen nota ris L. P. H. M. van B. te Kaatsheuvel, die ervan beschuldigd werd, een onjuiste op gave in een authentieke acte te hebben doen opnemen. Het hof veroordeelde hem tot een boete van f 1500. De rechtbank te Breda had hem een boete van f 1000 opgelegd. Dezer dagen is ingebroken in een juwe lierswinkel te Rotterdam/Hilligersberg. Na inventarisatie is gebleken, dat er 149 gouden ringen, 71 horloges, 2 gouden armbanden, 3 dasspelden met witte saffier, 4 paar gouden oorhangers en 3 paar gouden oorknoppen met een totale waarde van f6188,55 ont vreemd zijn. In de nacht van 27 op 28 September hebben twee Amsterdammers, een 25-jarige ijzerwerker en een 25-jarige koopman, kle ren gestolen uit een auto van Noorse trek kers, die in de jeugdherberg aan de Klove niersburgwal overnachtten. De rechtbank heeft thans de ijzerwerker veroordeeld tot anderhalf jaar en de koopman tot acht maan den gevangenisstraf. De minister voor Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie acht het gewenst de be palingen van de bedrijfsregeling van het Centraal Bureau voor de Rijwielhandel aan het algemeen belang te toetsen. Dit regle ment geeft regels voor de toelating tot de branche en voor de handel in rijwielen en rijwielonderdelen. De minister heeft de Com missie Bedrijfsregelingen verzocht na te gaan of er aanleiding bestaat tegen deze bedrijfs regeling op grond van het Kartclbesluit op te treden. De rechtbank te Rotterdam heeft een 50-jarige R. K. priester uit Rotterdam ver oordeeld tot een gevangenisstraf van twee maanden. Volgens de dagvaarding zou hij zich hebben schuldig gemaakt aan overtre ding van het Buitengewoon Navorderings- besluit. Als promotor van een stichting zou hij onjuiste inlichtingen hebben verstrekt over de herkomst van bankbiljetten van duizend gulden. In de algemene vergadering van de Nederlandse Vereniging van Boscheigenaren in Arnhem, die gehouden werd onder voor zitterschap van jhr. mr. C. M. O. van Nispen tot Sevenaer, is gesproken over twee belang rijke zaken, die het bestaan en het voort bestaan van het particuliere bos raken: de RB.O. en de fiscale lasten. HAARLEM EN OMGEVING Aan de rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het doctoraal examen Neder lands recht de heer H. E. Smidt van Gelder 4e Overveen. De heer N. Vergunst, verkoper bij de fi -ma Heenk in de Grote Houtstraat 99 heeft Woensdag de dag herdacht, dat hij vijfen twintig jaar geleden bij deze zaak in dienst trad. Door de eigenaar en het personeel werden enkele geschenken aangeboden. Tjiiuwah, pass. 8 ten W. Natuna eil. n. Hongkong Tjimenteng, 8 445 m. W.ZW. Sabang. Tjisaaane, pass. 8 Natuna eil. n. Hongkong. Tabian, 10 te Alleppey. Tawali. 10 te Penang. Tara, 10 v. Buenos Aires te Montevideo. Tiba. verm. 11 v. Rotterdam n. Antwerpen Van Linschoten, 9 v. Antwerpen te Bordeaux. Westerdam, 8 650 m. W. Bishoprock n. N. York. Willem Barendsz, 12 Kaapstad verw. Wiiletn Ruys, 9 te Rotterdam. Wieldreeht, 9 80 m. Z. Suez. Waikelo, 8 v. Cothaven n. Tj. Priok. Waterman, 9 450 m. W.NW. Monrovia. Winsum, 9 v. Dakar n. Rotterdam. Wonosan, pass. 9 Minikoy n. D.ieddah. Waal, 9 v. Alexandrië n. Beyrouth. IJsel, 9 v. Malta n. Alexandrie. Zijpenberg, 8 450 m. ZW. Bermuda. Zeeland (KRL), 10 v. Colombo te Belawan. KLEINE VAAR1 Ameland, verm. 8 v. Londen n. Termonde. Ainoudspoldei, U Lissabon verwacht. Alt, 10 Cardiff .verwacht. Audacia, 9 v. Rouaan n. Southampton. Barracuda. 8 v. Blyth n. Tees. Bab-T. 8 v. Rotterdam te Domsjo. Binnenhaven, pass. 8 Kp. Vincent n. Casablanca. Bornrif, 9 v. Rouaan te Londen verwacht. Bellatrix, pass. 9 Viissingen n. Antwerpen. Betty Anne. 8 te Setubal vertr. 10 n. Lissabon. Birmingham, 8 v. Harlingen n. Goole. Brem, pas. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Claes Compaen, 8 v. Requejada te Gent. Coolhaven, 8 30 m. ZO. Kp. Vincent. Cateli, pass. 8 Vlissingen n. Gent. Cai-po, 8 te Rosiaere. Curagao, 9 v. rede Vlissingen n. Antw. Claes Compaen, pass. Vlissingen n. Gent. Confiance. 8 v. Southampton n. Port Talbot,. Coolsingel, 9 v. Genua te Malaga verwacht- Deni, 9 v. Rotterdam te Kopenhagen. Domburgh, 9 bij Ouessant n. Casablanca. Duiveland, 8 v. Rotterdam te Leith. Dtpa, pass. 9 Vlissingen n. Hamburg. Despatch, 8 v, Londen n. Parijs. Evertsen, 8 v. St. Valery n. Leith. Fen, verm. 8 v. South End n. Groningen. Ferocia, pass, Vlissingen n. Terneuzen. Ferocia, 9 v. Terneuzen te Antwerpen. Fiducia, 9 v. Huil n. Antwerpen. Follonica, 9 op de Elbe. Gerd, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Harold, 8 v. Weastei n. IJsland. Hartèl, 8 v. Rouaan te Belfast. Haskerland, 8 v. Grangemouth n. Rotterdam. Hebe Nobel, 8 v. Arbroath te Faversham. Hondsrug, 9 v. Rotterdam te Nykobing. Jaba, verm. 8 v. Londen n. Rotterdam. Jan Kleumer, 8 v. Aaiborg n. Rotterdam. Jantje Eppiena, verm. 8 v. Londen n. Kopen hagen Java, 8 v. Isigny n. Humber. Jo, 9 v. Esbjerg n. Colchester. Joost, 8 v. Zaandam n. Goole. Jokurma, 9 v, R'dam te Cuxhaven. Josien, 8 v. Roehefort n Requejada. Kortenaer, 8 te Struer. Lacra, 9 pass. Vlissingen n. Sas v. Gxt. Leny, 8 v. Port Talbot te Antwerpen. Lies, pass. 8 Vlissingen n. Avonmouth. Larix, 8 te Sete. Lydia. 10 v. Rotterdam te Dublin verw. Maartje, 8 v. Kingsiynn n. Grangemouth. Marcella, vertr. 9 v. Hertones n. Karls-hamo. Marietje Bohmer, 8 v. Kaolak n. Dakar. Markab, 10 in de Limfjord verwacht. Mado. II, 9 v. Antwerpen te Vlissingen. Maraat, 9 v. Vlissingen n. Purfieet. Merak, 8 150 m. NO. Kp. Verd. eil. Midsland, 8 v. Rotterdam n. Leigh. Matthew, 9 v. Jersey n. Alderny. Menkar, 8 v. Marseille te Casablanca. Mirach, 8 v. Casablanca te Nantes. Menie, 9 v. Newcastle te Horsens verw. Muphrid, 8 v. Falmouth te Rouaan. Nieuwehaven, 8 v. R'dam te Gothenburg. Nanjo. pass. 8 Vlissingen n. Newcastle. Nooi eland, pass. 8 Vlissingen n. Vilvoorde Noord-zee, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Nato, pas. 9 Vlissingen n. Gent. Nieuwland, 8 v. Grangemouth n. Rotterdam. Nottingham, 9 te Waer. Nyenfourgh, 8 v. Rotterdam te Stockholm. Noord, vertr. 9 v. Hamburg n. Zwijndrecht. Oleum, veirn. 9 v. Southampton n. Middlesbro Poortvliet. 8 v. Goole te viissingen. Pavo, 8 v. Stockholm n. Sundsvali. Peter Swenden, 9 v. Vlissingen n. Antwerpen. Pionier, verm. 8 v. Londen n. Gent. Poortvliet, 9 Rotterdam verw. Prima, 8 v. Tonnay Charente n. Requejada. Prior, 8 v. Drogheda n. Fowey. Rika, pass. 8 Vlissingen n. Goole. Rijnhaven, 8 60 m. W. Casquets n. Boston. Servus, 8 v. Galway n. Mulroy. Saba, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Soemba, 9 v. Antwerpen n. Goole. Spes, 8 v. Ipswich te Antwerpsn. Spora, 8 v. Liverpool n. Garston. Sporota, 8 v. Liverpool te Livorno. Spurt, 9 te Antwerpen verw. Theodora, 8 Goole verwacht. Toos, 8 v. Gent te Vlissingen. Theano, 8 v Belfast n. Drogheda. Tuko, pass. 8 Vlissingen n. Rotterdam. Timor, 8 v. Falmouth n. Londen. Toos, pas. 8 Vlissingen n. Wicklow. Urmajo, 8 v. Kiel n. Middelfart. Vlieland, 8 v. Gothenburg n. Malmö. Veenentourgh, 8 v. Middlesbro n. Rotterdam. Vlier, pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Westerdok, verm. 8 v. Londen n Amsterdam. Westersingel, 9 v. Rotterdam n. Bandbolm. Wilpo. 8 v. Oostrand n. Hernosand. Wickenburgh, 8 v Casablanca te Duinkerken Westiaan, 9 v. Hamburg n. Rotterdam. Wim, 8 v. Par te Vlissingen. Westpolder, 8 v. Dublin n. Liverpool. Wim. 8 v. Vlissingen n. Gluckstad. Zwerver, 7 v. Newport n. de Tees.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 10