FEITEN UIT 1953 - HOE ZAT DAT OOK WEER? Oudejaars- Prijsvraag .J rfWB -mJÊ m DONDERDAG 24 DECEMBER 1953 V. II Zie ook pagina hiernaast. 2. In Mei hebben wij weer gestemd en, net als deze mensen op de Dam, enkele uren in spanning geleefd, hoe de. uitslag zou zijn. Waren dat verkiezingen voor: a. Gemeenteraden? b. Provinciale Staten? c. Staten-Generaal? d. Verenigd Europa? 1. Voorop in onze herinnering aan 1953 staat de tragedie van de stormramp die in de nacht van 31 Januari op 1 Februari over ons land kwam. Die datum staat voor altijd in ons geheugen gegrift, maar weet u ook nog, wanneer het laatste dijkgat bij Ouwerkerk op de foto hierboven tenslotte gedicht is? Was dat op a. 29 September? b. 1 October? c. 6 November? d. 5 December? 5. 1953 bracht ook grote veranderingen voor de H.O.V. Het orkest opereert nu onder de naam: a. Provinciaal Orkest-Noord b. Noordhollands Philharmonisch Orkest. c. Regionaal Orkest-West. d. Trou moet Blijcken. 4. Ergens in Europa werd in het najaar vayi hogerhand een nieuwe damesmode ge lanceerd, die herinneringen oproept aan gesluierde haremschonen. Was dat in; a. mistig Londen? b. Constantinopel? d. het hof van de Sjah van Perzië? c. de hoofdsiad van Franco-Spanje? 8. In de zomer beleefden wij een groot internationaal turnfestijn. de Gymnaestra- da, waar ook deze rhythmische dans ge demonstreerd. werd. Gebeurde dat in: a. Groningen? b. Delft? c. Rotterdam? d. Maastricht? 6.» In IJjnuiden is dit. jaar een nieuw bedrijf in werking gesteld waar ook deze enorme staalwals te zien. Het is: a. De Breedband c. De atoomkracht centrale - b. De vismeelfabriek d. De rioolwater-zuivering. r-' WM 10. Op 1 December kwam. St. Nicolaas in Amsterdam, de kade van de Holland Afri- kalijn oprijden om afscheid te nemen van een aantal Nederlan ders die met. de Wa terman een lange zee reis gingen maken. Dat waren: a. 40.000 Korea-vrij- vnlligers. b. onze UNO-delega- tie. c. 700 emigranten. d. de regering-Drees. 9. Aayi het stuur van het hospitaal-kerk schip „De Hoop" ziet men op deze foto een bekende Nederlanderdie op 7 October gehuldigd is ter gelegenheid van zijn ne gentigste verjaardag. Het is: a. Dr. Willem Drees. b. Ome Jan van Zutphen. c. Mr. Oud. d. Professor Gerbrandy. 13. In de herfst vierde Cees Laseur zijn zilveren toneeljubileum. Als u geen schouw burgbezoeker bent, kent u hem. als de pater familias in de radio-hoorspelserie: a. De familie Kegge. b. De familie Doorsnee. c. De familie van mijn vrouw. d. De gebroeders Karamazov. 3. R.C.H. heeft het vorige seizoen zijn aanhang menigmaal wilde vreugde be zorgd. Dit is een van die hoogtepunten: Biesbrouck wordt in triomf het. veld af gedragen ter ere van: a. zijn verjaardag. b. R.C.H.'s gouden jubileum. c. het afdelingskampioenschap. d. het landskampioenschap. 7. De Flora en ..Haarlem Lichtstadwa ren een éclatant succes. De volgende Flora zal. gehouden worden: a. komend voorjaar. c. in 1960. b. over vier jaar. d. in 1963. 11. Dit jaar werd ook besloten, dai wij in 1954 meer huur gaan betalen. Een van de compensaties daarvoor is: a. goedkoper reizen. b. billijker roomboter. c. kleinere schoolklassen. d. lagere inkomstenbelasting. 12. Prof. Zernike, wiens portret wij hierbij afbeelden, verwierf de Nobel prijs voor natuurkunde wegens zijn uitvinding van: a. de kleurentelevisie. b. phasecontrast-microscoop. c. de „3-D'' film. d. de stereo-kaleidoscoop. 14. Het jaar dat ten einde loopt, bracht ook weer een flinke uitbreiding van het legioen der bromfiet sers. Hun aantal is nu zo groot geworden dat de regering, om orde te scheppen in de ver keerschaos, hen begin Augustus behoudens enkele uitzonderingen venvezen heeft naar a. zandpaden. b. rijwielpalen. c. snelwegen. d. spijkerpaden. ïM r 15. Op de foto rechts ziet 7i een panorama van een onzer badplaatsen op een zonnige Julidag in het afgelopen seizoen. U ziet verder, dat de plaats de vele oorlogsvernielingen lang zamerhand te boven komt. Als wij u nu nog vertellen, dai er dit jaar o.m. een nieuw hotel (midden op de foto) volt.oo" is, dan zegt u natuurlijk meteen: Ah. dal is dan: a. Katwijk. b. Bergen. c. Castricum. d; Zandvoon

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 4