Amerikaanse troepensterkte Huisartsen willen een til Korea wordt verminderd GITAARLERAAR Mededeling J. J. v.d.WERF, Speciale regeling voor enige groepen van w oningen Nol EES i -rr 1. i i verrichtingstarief Geen wijziging van troepental in Europa Vrachtauto reed in Leiden 3 fietsers aan Amsterdamse Beurs De huurverhoging B. Cornet jubileert Bloemendaal Fa. E. DE GRAAFF Pieter Kiesstraat 4 MAANDAG 28 DECEMBER 1953 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Meisje omgekomen, vader en broertje zwaar gewond Haarlemse verkocht gehuurde accordeon Hamilton overleden NZH kocht drie Leylands voor toerwagenpark Tentoonstelling van „Natura" Verhoging wethouderssalarissen Oude jaarsbijeenkomst P.v.d.A. Benoeming ouderlingen Scheepvaart Een goed begin J. van den Berg VEEL GELD HUISWERKCURSUS OUDERS!! INSTITUUT VOOR STUDIEHULP GAS REPARATIE AUGUSTA (Georgia) (Keuter) Presi dent Eisenhower heeft op Tweede Kerstdag een vermindering van de Amerikaanse landstrijdkrachten in Korea bekend ge maakt. Twee legerdivisies zullen spoedig naar de V.S. terugkeren als begin van een „progressieve vermindering der troepen in Korea." In de desbetrefende verklaring wordt gezegd, dat thans, nu er een wapenstilstand is, niet zoveel troepen nodig zijn als in de dagen van de gevechten, „temeer vanwege de capaciteit van de strijdkrachten der Zuid-Koreaanse republiek, die gedurende de oorlog in aanzienlijke mate opgebouwd zijn." „Voorts geeft onze groeiende nationale luchtmacht ons een grotere bewegelijkheid en een groter effectief dan ooit te voren". Ambtenaren van het Amerikaanse mi nisterie van Defensie hebben volgens United Press verklaard, dat de aangekon digde beslissing om twee Amerikaanse divisies uit Korea terug te trekken geen invloed zal hebben op de handhaving van het Amerikaanse troepental in Europa. Zij schatten, dat er ongeveer vijf Ameri kaanse divisies en drie regimenten op het moment in Europa gestationneerd zijn en zij herhaalden het standpunt, zoals dat door president Eisenhower en andere hoge auto riteiten naar voren gebracht is, dat men voor Europa voorlopig geen vermindering van de Amreikaanse troepensterkte over weegt. In de verklaring van de president wordt verder gezegd, dat de landen der UNO welke trpepen in Korea hebben, verenigd zouden blijven en zich gereed zouden hou den, om iedere mogelijke „vernieuwing van een aanval" het hoofd te bieden. „De ge volgen van een dergelijke schending van de wapenstilstand zouden zo ernstig zijn, dat zeer waarschijnlijk het onmoge lijk zou zijn de vijandelijkheden binnen de grenzen van Korea te houden," aldus de verklaring, die eindigde met: „Wij gaan voorwaarts op het pad van onze veel-om- vattende politiek teneinde de gehele wereld duidelijk te maken, dat wij zelf geen In de middag van de Tweede Kerstdag heeft op de Haarlemmerweg te Leiden een ernstig ongeval plaats gehad, dat het leven heeft gekost aan een 12-jarig meisje. Haar vader en 13-jarig broertje werden ernstig gewond. Die middag fietsten omstreeks kwart over twee de 47-jarige heer C. Lieversen uit Hoogmade en zijn dochtertje en zoon tje op de Haarlemmerweg, geheel rechts, achter elkaar en in de richting van het viaduct. Een vrachtauto, die uit dezelfde richting kwam en die bestuurd werd door een 41-jarige ingezetene van Rijnsburg, reed op de wielrijders in met het gevolg, dat allen tegen de grond geslingerd wer den. Het meisje, dat volgens ooggetuigen voorop reed, werd zo ernstig gewond, dat zij onmiddellijk overleed. De heer Liever sen kreeg een hersenschudding en een diepe hoofdwond, en zijn zoontje brak zijn rechterbovenbeen en kreeg een grote wond aan zijn linkerarm. De slachtoffers zijn naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Hedenochtend bleek de toestand van zo wel de heer Lieversen als van zijn zoontje bevredigend te zijn. Volgens getuigenverklaringen reed de chauffeur van de vrachtauto met grote snelheid, tengevolge waarvan hij vermoe delijk uit de bocht is gevlogen. De vracht wagen werd in beslag genomen en de be stuurder gearresteerd.. In de loop van van daag is hij op vrije voeten gesteld. Een Haarlemse muziekhandelaar deed Woensdag bij de politie aangifte van het feit, dat een hem onbekende vrouw in zijn winkel een accordéon had gehuurd. Daar hij het zaakje niet vertrouwde, ging hij naar de politie toe en gaf het signalement van de vrouw. Met behulp daarvan heeft de recherche Donderdag de 17-jarige P. C. V.-W. uit Haarlem aangehouden. Zij werd zowel door de muziekhandelaar als door een winkeljuffrouw herkend. Zij bekende, de accordéon te hebben gehuurd met het voornemen deze elders te verkopen, het geen zij dan ook gedaan heeft, samen met de 29-jarige E. v. d. B. uit Haarlem. Zij hadden de accordéon in Utrecht verkocht en met het verkregen geld weer een nieu we gekocht. Dit zelfde spelletje werd her haald in Rotterdam en Amsterdam, waar tenslotte het geld werd verteerd. V.-W. en v. d. B. zijn ingesloten. Aan de gevolgen van de tijdens een trai- ningsrit in Engeland opgelopen verwondin gen is te Londen overleden de Britse cou reur Duncan Hamilton. Hamilton, die 36 jaar werd, won in Juni met Tony Rolt in een Jaguar de 24 uurswedstrijd van Le Mans. Hij is ook in de Grand Prix en in Zandvoort uitgekomen. 3-3)4 Nederl.'47 A.K.U. Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv, Unie H.V.A Deli Mij Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers Donderdag 99 s/.e 176!4 224)4 201K 352 K 95% 148 134)4 118 97 183% 168% 178% 179 3I9/l8 50% 48% 78% 20 38% Openings koersen 99% 177% 225% 202 354)4 96 148 134 119 9614 183)4 168% 178% 179 31% 50 48% 78 20 39 aggressieve bedoelingen hebben en dikwijls de lasten van de bewapening willen ver lichten om het ontstaan van een vredelie vend klimaat te bevorderen." Zuid-Koreaanse wrevel De Zuid-Koreaanse minister van Buiten landse Zaken, Pyoeng Yoeng Tae, heeft naar aanleiding van president Eisenhowers bekendmaking verklaard, dat elke ver zwakking van de verbonden strijdkrachten de geallieerden „kwetsbaarder voor een communistische aanval" zal maken. Zijn verbazing over het besluit uitend zei de minister: „De regering en de bevolking van Zuid-Korea kunnen zich niet geluk wensen met de terugtrekking, temeer niet omdat de versterking van het Zuid- Koreaanse leger nog niet. voltooid is." De minister wenste liever twee extra divisies met het oog op het „toenemende communistische gevaar". De verbondenen zouden zich in een staat van voortdurende paraatheid moeten houden om elke nieuwe aanvalspoging te kunnen weerstaan. Zij zouden daartoe hun strijdkrachten moeten vergroten. De Landelijke Huisartsen-Vereniging heeft besloten af te stappen van het abon nementsstelsel, waarbij zij van de zieken fondsen een vast bedrag per ingeschreven patiënt per jaar ontvangen, en over te gaan tot een verrichtingstarief, waarbij zij aan de ziekenfondsen per behandeling van een patiënt betaling zullen vragen. Daarbij wordt gedacht aan een bedrag van 2 voor een spreekkamerbezoek en 2,50 voor een visite. Dit besluit is met algemene stemmen ge nomen op de vergadering van de Lande lijke Huisartsen-Vereniging, welke de Tweede Kerstdag te Utrecht is gehouden. De nieuwe regeling zou volgens het voor stel van de Huisartsen Vereniging op 1 Februari ingaan. De Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunde zal in een hoofdbestuursver gadering hedenavond het besluit van de Huisartsen Vereniging in behandeling nemen. Enige weken geleden is op last van de officier van justitie te Groningen een onder zoek ingesteld naar de wijze waarop mr. J. H. B. te Hoogeveen als curator in enige faillissementen was opgetreden. Mr. B. was kort tevoren plotseling naar Engeland ver trokken. Hij is dezer dagen bij zijn terugkeer ir ons land aangehouden en in arrest gesteld. De minister van Wederopbouw en Volks huisvesting heeft enige besluiten genomen welke betrekking hebben op de huurver hoging voor drie categorieën woningen en bedrijfspanden, namelijk voor herbouwd onroerend goed, dat op of na 27 December 1940 maar vóór 1 Januari 1954 tot stand is gekomen met een rijksbijdrage in ge leden oorlogsschade; voor gebouwd on roerend goed, waarvoor het rijk een jaar lijkse bijdrage heeft verleend ingevolge de financieringsregeling woningbouw 1947, en voor gebouwd onroerend goed waarvoor een jaarlijkse rijksbijdrage wordt ver leend op grond van de financieringsrege- ling woningbouw 1948. Herbouwpanden Wat de eerste categorie, de zgn. her bouwpanden betreft, heeft de minister be paald, dat de thans geldende huurprijzen, indien zij lager zijn dan de huurprijzen van vergelijkbaar vóór 27 December 1940 tot stand gekomen onroerend goed, kunnen worden verhoogd. De tot deze categorie behorende wo ningen en bedrijfspanden worden in twee groepen onderscheiden. Tot de eerste groep behoren de panden, waarvoor voor het in werking treden van de Wet op de Mate riële Oorlogsschaden (24 Februari 1950) boven de rijksbijdrage financiële tegemoet koming in de bouwkosten is toegekend. De huren van deze panden worden met de be kende percentages (17, 20, 23, 26 of 29) afhankelijk van de gemeenteklasse, ver hoogd. Als in de huurprijs op 31 December 1953 een verhoging is begrepen wegens minder sobere bouw, wegens het aanbrengen van bijzondere voorzieningen of wegens inrich ting als duplexwoning, mag het percentage van de huurverhoging niet over die even tuele verhoging worden berekend. Tot de tweede groep behoren de panden, waarvoor na het in werking treden van de Wet op de Materiële Oorlogsschaden boven de rijksbijdrage financiële tegemoetkoming in de bouwkosten is toegekend. De huren van deze panden zullen op schriftelijke aanvraag van een rechtstreekse belang hebbende, indien zij lager zijn dan die van een vergelijkbaar vooroorlogs onroerend goed, door de minister op grond van het Besluit Bijzondere Huurprijzen kunnen worden verhoogd. Aan een dergelijke even tuele verhoging zal, mits voor 1 Februari 1954 aangevraagd, in de regel terugwer kende kracht tot 1 Januari 1954 worden verleend. Deze aanvrage t.ot nadere huur- vaststelling moet worden ingediend bij de directies van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting in de provincie. F. W. 1947-woningen Voorts heeft de minister bepaald met welke percentages de huurprijzen zullen worden verhoogd van het gebouwd onroe rend goed, waarvoor het rijk een jaarlijkse bijdrage heeft verleend ingevolge de fi nancieringsregeling woningbouw 1947. Van een deel van deze woningen en be drijfspanden ligt het tegenwoordige huur- peil op 125 van een ander deel op 130 ten opzichte van het huurpeil van gelijk waardige vooroorlogse woningen. Op grond van dit verschil in huurpeil zijn de gemeen ten in twee groepen gesplitst, groep A en groep B. De indeling van de gemeenten in de groepen A en B is in de Nederlandse Staatscourant van 24 December 1953 op genomen. De huurprijzen van de panden in groep A zullen, naar gelang van de klasse waarin de desbetreffende gemeente ingevolge de Huurwet is gerangschikt, worden verhoogd met respectievelijk 8, 11, 14, 17 en 20 De huurprijzen van de panden in groep B zullen, naar gelang van de klasse waarin de desbetreffende gemeente ingevolge de Huurwet is gerangschikt, worden verhoogd met respectievelijk 4, 7, 10, 13 en 16 Deze percentages worden berekend over de z.g. „kale" huurprijs van 31 December 1953. Zij mogen niet worden berekend over eventuële toegestane verhogingen, toesla gen of vergoeding voor bijzondere voorzie ningen. Omdat door de huurverhoging de onren dabele top van deze panden kleiner wordt, zal de rijksbijdrage hiervoor met ingang van 1 Januari 1954 worden verminderd. F.W. 1948-woningen Voor het gebouwd onroerend goed, dat tot stand is gekomen met toekenning van een jaarlijkse bijdrage ingevolge de finan cieringsregeling woningbouw 1948, is het percentage van de verhoging afhankelijk van het tegenwoordige huurpeil van deze panden en van de gemeenteklasse. Het tegenwoordige huurpeil van deze panden varieert van 110 tot 140 ten opzichte van dat van vergelijkbaar vooroorlogs on roerend goed. Belanghebbenden kunnen het tegenwoordige huurpeil afleiden uit de beschikking, waarbij destijds de jaarlijkse bijdrage is toegekend. Indien in deze beschikking de huur waarde 110 bedraagt van de eveneens genoemde basishuur, dan worden de huur prijzen verhoogd met 23, 26, 29, 32 of 35 van de huurprijs van 31 December 1953, al naar gelang de gemeente ingevolge de Huurwet is gerangschikt in de 1ste, 2de, 3de, 4de of 5de klasse. Indien de huurwaarde 120 bedraagt van de basishuur worden de huurprijzen verhoogd met respectievelijk 12, 15, 18, 21 of 24 boven de huurprijs, geldend op 31 December 1953: bij 125 respec tievelijk 8, 11, 14, 17 of 20 bij 130 respectievelijk 4, 7. 10, 13 of 16 n o. Bij 140 wordt de huurprijs in de eerste, tweede en derde klasse gemeenten niet verhoogd, die in de vierde klasse met 4 "/o en die in de vijfde klasse met 7 Deze percentages worden berekend over de z.g. „kale" huurprijs van 31 De cember 1953. Zij mogen niet worden be rekend over eventuele toegestande ver hogingen, toeslagen of vergoedingen voor bijzondere voorzieningen. Omdat ook hier door de huurverhoging de onrendabele top van de bewuste pan den kleiner wordt, zal de rijksbijdrage met ingang van 1 Januari 1954 worden verminderd. Aan belanghebbenden zal deze vermindering worden medegedeeld. Op 5 Januari is het veertig jaar geleden, dat de heer B. Cornet, thans referendaris ter gemeentesecretarie, in dienst van de gemeente Haarlem kwam. Hij was maar net dertien jaar en hij wérd jongste bediende op het toen be staande gemeentelijke Arbeidsbureau. Op 1 April 1916 ging hij over naar het Stadhuis, waar hij eerst ervaring opdeed op de afdelingen Algemene Zaken en On derwijs, tot hij in 1925 als klerk op die af deling kwam, waaraan zijn naam onaf scheidelijk verbonden is: Financiën. Want dë heer Cornet houdt van het dagelijks werk met cijfers er. getallen en vooral van de jaarlijkse rekenkundige legpuzzle die ontwerp-gemeentebegroting heet en die de basis voor het politieke beleid in de gemeente vormt. Het werk aan de begroting waarmee de afdeling Financiën de handen vol heeft in de maanden dat anderen met vacantie gaan heeft zijn toewijding én interesse, omdat alle draden van dat ingewikkelde uurwerk dat gemeente heet tenslotte in dat knooppunt uitmonden. De begrotingsarbeid verschaft de belang stellende gemeente-ambtenaar een goed inzicht in het geheel. De bekmaamheden van de jubilaris ko men trouwens ook tot uiting in een respec tabel rijtje diploma's, alle door studie in zijn vrije tiid verworven: Handelsavond school, boekhouden, gemeente-administra tie en -financiën en M.O. Staatsinrichting. Daarnaast bewoog de heer Cornet zich ook op sociaal en kerkelijk terrein: twaalf jaar was hij diaken van de Gereformeerde kerk. waarvan hij thans boekhouder van de beheerscommissie is. Voorts is hij pen ningmeester van het kleuterhuis „Mar griet" en van de Vereniging voor Christe lijk uitgebreid lager onderwijs en voor zitter van de Studiekring Financiën en Al gemeen beheer gemeente-administratie van het Instituut voor Bestuursweten schappen. Die laatste functie hangt uiter aard zeer nauw samen met zijn dagelijks werk. De heer Cornet is voor alles een zeer bescheiden man. Hij is verheugd dat het hem gegeven was veertig jaar lang zijn beste krachten aan de gemeente te kunnen geven en hoopt, dat dat ook in de reste rende twaalf jaar van zijn diensttijd het geval zal zijn. Ongetwijfeld zullen velen op 5 Januari hem laten merken, dat zij de jubilaris dankbaar zijn voor hetgeen hij deed en hem nog veel zegen op zijn werk toe wensen. De Noord-Zuid-Hollandsche Vervoer Maatschappij heeft drie chassis gekocht voor nieuwe autobussen en wel Leyland Royal Tiger. Deze chassis zijn bestemd voor de uitbreiding van het toerwagenpark. Het ligt in de bedoeling, dat de bussen in gericht worden voor ongeveer 45 personen. De chassis is uitgerust met een zescylinder viertact horizontale Leyland dieselmotor. De versnellingsbak, die vier versnellin gen vooruit en één achteruit heeft, is di rect aan de motor gebouwd en is het syn- chromesh type, waarbij geruisloos en zeer snel geschakeld kan worden. Er zijn nog onderhandelingen gaande met Nederlandse carrosseriebouwers om trent de bouw van de carrosserieën. Evenals andere jaren organiseert „Na tura" ook thans wederom een tentoonstel ling op natuurhistorisch gebied, nu in een der lokalen van het Mendel-college, Scho terstraat 2a te Haarlem. De tentoonstelling is geopend: Vrijdag 1 Januari van 's morgens 11 uur tot 's mid dags 6 uur; Zaterdag 2 Januari van 's mor gens 10 uur tot 's middags 6 uur; Zondag 3 Januari van 's morgens 10 uur tot 's avonds 9 uur. De toegang is kosteloos. Kinderen bene den 12 jaar alleen toegang onder geleide. Medewerking wordt verleend door het Nationale Park De Kennemerduinen, als mede door het Tinholthuis, De burgemeester van Haarlem heeft de gemeenteraad voorgesteld de wethouders- salarissen lot tienduizend gulden per jaar te verhogen. Ter toelichting schrijft de burgemeester: „Wanneer ik, hetgeen door mijn regel matig contact met hen mogelijk is, mij voor ogen stel wat van dag tot dag van de wet houders wordt gevraagd, hoeveel proble men van allerlei aard hen regelmatig bezighouden, dan kan ik volmondig verkla ren, dat hier sprake is van een volledige en toegewijde inzet van de gehele persoon. Hier komt nog bij, dat de algemene sala- ristendenz zowel in de particuliere als in de overheidssector wijst op een juistere waardering van hoger bezoldigde functio narissen, waarmede ik in dit verband de wethouders zeer zeker mag vergelijken. In dien ik hierbij in aanmerking neem, dat het indexcijfer van b.v. 1939 en dat van thans een belangrijke stijging vertoont en reeds op grond daarvan een verhoogde jaarwedde gerechtvaardigd zóu zijn, dan is de hiervoor met slechts enkele woorden aangegeven toeneming van de betekenis van de taak van cle wethouders naar mijn inzicht een overtuigend argument om voor te stellen te besluiten aan Gedeputeerde Staten van Noordholland mede de delen, dat de jaarwedde van de wethouders dezer gemeente op 10.000 behoort te worden gesteld. Ik zou willen voorstellen aan de wedde- verhoging terugwerkende kracht te ver lenen, omdat reeds lang algemeen de op vatting bestaat, dat de wedden van wet houders herziening behoeven. Daarom zou ik willen teruggaan tot 1 Januari 1953, omdat omstreeks die tijd het besef leven dig werd dat bedoelde wedden herziening behoefden". De huidige wedde bedraagt 7.900. De gebruikelijke Nieuwjaarsbijeenkomst van de Federatie Haarlem van de Partij van de Arbeid is bij deze jaarwissling voor het eerst vervangen door een oudej aars bijeenkomst van een ander karakter. Er is geen spreker, maar in plaats daar van een forum van gemeenteraadsleden onder voorzitterschap van Jaap Buys Jr. De leden van het forum zijn mevrouw T. Kerkhoff-Pet, wethouder D. J. A. Geluk en de heren M. J. Goedee en mr. G. J. H. de Leeuw Voorts treedt het socialistische cabaret „De Valreep" op. De bijeenkomst wordt morgenavond, Dinsdag 29 December, in het Gemeentelijk Concertgebouw gehouden. Bij de in de wijkgemeente Bloemendaal van de Hervormde Kerk gehouden verkie zing van ouderlingen werden de heren mr. J. Bierens :1e Haan, M. C. Bolsen broek, W. L. Kuiper, G. d'Olivat en H. Vis herkozen en trad de heer H. C. van de Bunt ails nieuw gekozen ouderling toe. Eveneens werden de diakenen H. W. Hog'enbirk, P. van de Wende en J. J. Wezenaar herko zen. Bij een gehouden centrale Kerkeraads- vergadering onder voorzitterschap van dr. C'n. de Beus werd op voorstel van de voor zitter benoemd tot secretaris van de ker- keraad mr. F. J. D. Theijse jr., die zijn werk naast en ter assistentie van de scriba, de heer A. Pel, zal verrichten. Aagtekek, 24 te Rotterdam. AaJsdijk, 27 te Antwerpen. Aardijk, 26 te Tampa Abbedijk, 2S v. Boston n. Philadelphia. Agatha, 27 v. Pladju n. Ambon. Akkrumdijk, 24 te Rotterdam. Alamak, 27 v. Aden n. Karachi. Albireo. 24 te Rotterdam. Alblasserdijk, pass. 26 Finisterre n. Lissabon. Alchiba, 24 v. Rio Grande n. San Francisco. Aioabi, pass. 27 V'iscingen n. Rotterdam. Vlka'd. pass. 27 Fernando Noronha n. Montevideo Almdijk, 25 to Coat7.a Coalcos. Aimkerk, 27 te Melbourne. Alutira. 24 v. St. Vincent- n. Recife. Ampenan. 26 te Rotterdam. Amsteldijk. pass. 27 Vlissingen n. Antwerpen. Amstelland. 25 te Montevideo. Amstelvaart, 27 160 m. ZW. Scilly's. Argos, pass. 26 Ouessant n. Lissabon. Armilla. 24 te Pulubukom. Averdiik. 24 v. New York n. Antwerpen. Aagtedijk, 27 v. Santos, n. Rio de Janeiro. Aidabi, 27 te Rotterdam. Alderamin. 27 te Rotterdam. Algen ib, 27 v. Victoria n. Ilheos. Alnati 27 220 m. Z.ZO. St. Vincent. Alphard. 27 v. Hamburg n. Antwerpen. Am stel park, 26 te Coquimbo. Arendskerk, 28 rede Port Swettenham. Arnedijk, pass. 27 Flores n. New Orleans. Alphacca. 27 v. New Work n. Buenos Aires. Amstelkroon, 28 te Rotterdam. Andiik. 26 te Browr.sviile. Axeldijk, pass. 27 Scilly's n. New York. Alchiba. 26 v. Rio Grande do Sul te San Francis co do Sul. Alioth. 25 v. Santos te Montevideo. Amor. 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Amsteldiep, 25 te Genua. Annenkerk, 26 v. Yokohama te Cebu. Bsarn, 24 v. Coquimbo n. Valparaiso. Bah. 27 te Ternate Bantam, 27 rede Ti. Priok. Barendrecht, 27 te Bahrein. Billiton. 27 te San Francisco. Blitar, pass. 26 ten Z. Socotra n. Cochin. B lijdend ijk, 24 te Rotterdam. Borneo, 24 v. Alexandrië n. Halifax. Boschfontein, pas. 27 Gibraltar n. Marseille. Britsum. 27 80 m. NO. Ouessant. Bennekom. 28 te Panamakanaal n. Pimentel. Bloemfontein 27 240 m. Z. Dakar. Boissevain. 29 te Singapore verwacht. Banka. pass. 23 Guardafui n. Djibouti. Bonaire. 26 v. Amsterdam n. Georgetown. Boskoop, 26 v. Amsterdam n. West Indië. Ceronia, 25 v. Suez n. Singapore. Cistula, 27 te Melbourne. Cleodora, 26 v. Durban n. Beira. Cronenburgh, 27 te Antwerpen. Cumulus. 27 v. Rotterdam n. Noordzee. Caltex The Hague, 30 Hoek v. Holland verw. Caltex Utrecht. 28 te Sidon. Gaasterkerk, pass. 27 Ouessant n. Duinkerken. Delft. 24 te Rotterdam. Duivendijk, 25 op de Llbe n. Hamburg. Eemdiik. 27 v. Roterdam n. Londen. F.na, 25 v. Manilla n. Singapore. F.sso Den Haag, pass. 27 Kreta n. Antwerpen. Esso Rotterdam, pass. 27 Scilly's n. Salt End. Etrema, 25 v Pladiu n. Singapore. Friesland KRL)27 t.h.v. Khorya Morya baai. Friesland (SSM), 27 te Setubal. Eendracht, pass. 27 Lissabon n. Bremen. Gaasterland, 27 te Recife. Gouwe, 26 v. Dakar n. Monrovia. Groote Kerk, 27 220 m. Z. Guardafui Gaasterland. 28 te Bahia. Graveland. 27 v. Hamburg n. Amsterdam. Heelsum, 24 v. Jacksonville n. Le Havre. Helicon, 27 te La Guaira. Hilversum, 26 pass ten N. Malta n. Sheernes Hoogkerk, 27 te Aden Ittersum. 27 te Bordeaux. Ivoorkust, pass. 26 Vlissingen n Bordeaux. Indrapoera, pass. 27 Kp. Bon n. Rotterdam. Jagersfontein. 27 te East London. Japara (KRL), pass. 26 Ceylon n. Belawan. Kota Gede, 27 v. Cheribon n. Tj. Priok. Kieldreeht, 26 te Yokohama. Laag'kerk, pass. 24 Perim n. Suez. harenberg. 24 v. Takorndi n. Cape Coast. Lekhaven, 27 te Antwerpen. [■emsterkerk, 26 v. R'dam n. Hamburg. Leopoidskerk. 25 te Karachi. Leuvekerk, 26 te Bremen. Lieve Vrouwekerk, 26 te Calcutta. Lindekerk. 26 v. Port Said n. Genua. I.oenerkerk. 27 v. Genua n. Valencia. Langkoeas, pass. 27 Azoren n. Trinidad. Loosdrecht. 27 v. Suez n. Karachi. Limburg, 26 te Zamboanga. Leersum, 24 v. Hamburg te Amsterdam. Maas. 24 v. Rotterdam n. Middell. Zee. Macoma. 23 v. Pta Cardon n- Rotterdam. Manoeran. pas. 25 Pantellaria n. Port Said. Maipessa, 27 te Miri. Meerkerk, 27 v. Port Said tl. Genua. Meliskerk, 27 te Bilbao. Mitra. pass. 26 Scilly's n. Ummsaid. Molenkerk, 24 v. Walvisbaai n. Teneriffe. Maasdam, 27 190 m. Z. Pto Rico. Mapia, pass. 28 Ceylon n. Port Said. Mariekerk, 27 v. Mozambique n. Beira. Mentor, 27 v. Alexandrië n. Beyrouth. Modjokerto, 27 90 m. O. Gibraltar. Myonia, 28 te Curacao. Marker., 26 v. Amsterdam n. Bahrein. Modjokerto, pass. 27 Gibraltar n. Marseille. Muiderkeik, 26 te Singapore. Nestor, 27 te Port of Spain. Nigerstroom, pass. 25 Las Palmas n. Amsterdam Nieuw Amsterdam, 28 te Kingston. Noordam, 26 310 m. Z.ZW. Kp. Race. Notos, pass. 27 Kp. St. Vincent n. R'dam. Oberon, 25 te La Guaira. Omala, 26 te Curagao. Ostes pass. 25 Vlissingen n. Amsterdam. Overijsel, pass. 26 Mmikoy n. Aden. Oranje, pass. 27 Perim n. Suez. Oranjefontein, 24 te Amsterdam. Orestes, 25 te Amsterdam. Phrontis, pass. 27 Malta n. Port Said. Prins Fred. Hendrik, pass. 27 Casquets n. Lis sabon. Prins Joh. W. Friso, 27 te Halifax. Prins Willem v. Oranje, 27 te Rotterdam. Prins Willem IV, 28 te Bergen. Rafaela, 27 te Bangkok. Riouw, 28 Boston verwacht. Rijnland, 26 40 m. O. Recife. Ruys, 27 v. Santos n. Rio de Janeiro. Raki, 25 te Amsterdam. Salavvati, pass. 27 Finisterre n. Antw. Saroena, 26 v. Balikpapan n. Singapore. Sarpedon, 24 v. New York n. Curagao. Scheipendrecht, 28 Reykjavik verw. Schiedijk, 26 te New Orleans. Sibajak, 26 v. Aden n. Suez. Sirrah. 26 te Mombasa. Soestdijk, 27 v. Halifax n. Alexandrië. Stad Arnhem. 27 te Dubai. Stad Dordrecht, 26 te Huelva. Stad Maastricht, 25 te Huelva. Stad Schiedam, pass. 27 Finisterre n. IJmuiden Stad Vlaardingen, 26 te Narvik. Straat Soenda, 28 Penang verw. Salland, 28 te Hamburg. Slamat, pas. 27 Gibraltar n. Beyrouth. Sloterdijk, 28 te Baltimore. Sibajak, pass. 26 Perim n. Suez. Singkep, 28 te Djeddah. Sommelsdijk, 24 v. Medan n. New York. Salland, 27 Amsterdam n. Hamburg. Saparoea, 26 v. Mangalore te Bombay. Sirrah, 26 v. Mombasa n. Beira. Stentor, 27 te Amsterdam. Tabian, 26 v. Belawan n. Singapore. Tabinta, pass. 27 Kp. St. Vincent n. A'dam. Tarakan, 24 v. New York n. Casablanca. Thalatta. pass. 26 Malta n. Port Said. Tjitjalengka, 27 te Kaapstad. Tomini, 26 te Hollanaia. Tara, pass. 27 Fernando Noronha n. Antw. Tawali, 27 v. Port Said n. Napels. Teiresias. pas. 27 Minikoy n. Aden. Tibia, pass. 27 Finisterre n. Singapore. Taiisse, 23 v. Port Said n. Suez. Teucer, 29 te Belawan verw. Tosari, 23 v. Tj. Priok n. Rotterdam. Utrecht, 25 te Rotterdam. Waterland, pass. 25 Fernando Noronha n. Monte, video. Westerdam, pass. 27 Plymouth n. Antwerpen. Winsum, 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Waterman, 27 980 m. Z.t.O. St. Vincent n. Las Palmas. Willemstad, 27 te Grenada. Woensdrecht, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Wieldrecht, 23 te Suez. Willem Ruys, 27 230 m. W. Guardafui. Wonogiri, 28 te Singapore. Wonosari, pass. 27 Lissabon 30 R'dam verw. Zeeland (KRI,). 2 te Semarang. Zeeland (SSM), 26 te Rotterdam. Zijpenberg, 25 v. Ceuta n. Triest. Zuiderkruis, 28 380 m. W.NW. Anderhalfgraads. kanaal. KLEINE VAART Atlas, 23 v. Istanboel n. Thessaloniki. Actinia, 24 v. Lalegue n. Leith. Batavier I, pass. 24 Finisterre n. Bordeaux. Cornelia b I, 24 v. Liverpool n. Partington. Depa, 24 v. Grangemouth te Delfzijl. Daviena Goekoop, 24 te Cuxhaven. Deni, 24 v. Liverpool n. Rotterdam. De Ruyter, 23 v. Nantes n. St. Brieux. Hast I, 23 v. Swansea n. Antwerpen. Hast III, 25 v. Hartlepool te Rotterdam. Hast IV, 23 v. Rouaan te Hull. Hast V, 24 v. Rouen te Rotterdam verw. Import, 27 v. Lissabon te Antwerpen verw. Josren, 23 v. Avonmouth n. Swansea. Kenitra, pass. 23 Bindings n. Casablanca. Keyser, 23 v. Sehwai zenhuette n. Bremen. Kortenaer, 23 v. Bristol te Preston. Maasym, 24 v. Swansea o. R dam. Megrez, 23 v. Las Palmas n. Montevideo. Meres, 24 v. St. Nazaire te Rotterdam verw. Mirzam 23 v. Rouaan te Casablanca. Mokurma, 23 v. Bret n. Rochefort. Mies, 23 v. Port Talbot n. Schwarzcnhuette Noordiand. 21 v. Port Talbot te Gent. Nero, 23 te Kopenhagen n. Gdynia. Omlandia, 24 v. Port Lyautey te Nantes. Peter, 23 v. Le Havre n. Antwerpen. Prior, 24 v. Oran. Spurt, 27 v. Aveiro te Antwerpen verw. Taormina, 24 v. Maassluis n. Esbjerg. Tom v. d. Heide, 23 v. Marseille te Port Lyautes Teun, pass. 23 Tyboron n. Bremen. Toos, 23 v. Rouaan n. Avonmouth. Urmajo, 23 v. Norwich n. Goole. Vlier. pass. 24 Ouessant n. Antwerpen. Van Brakel, 23 dwars IJmuiden n. Bremen. Westlaan, 23 v. Hamburg n. Rotterdam. Westkust, 23 v. Goole n. Antwerpen. Wim, 23 v. Vlissingen n. Antwerpen. Bij vonnis van de Arr. Recht bank te Haarlem dd. 22 De cember 1953 werd verklaard in staat van faillissement: JAN VAN AMERONGEN, scheepsbouwer, Harmenjans- weg 45, Haarlem, met benoe ming van de E. A. Heer Mr. N. Smits tot Rechter-Com- missaris en van Mr. H. Jon ker te Haarlem tot curator. Haarlem,. 24 December 1953. Nieuwe Gracht 51. De curator: Mr. H. Jonker De arrondissements-recht- bank te Haarlem beeft bij vonnis van 10 November 1953 op eigen aangifte in staat van faillissement ver klaard Petrus Josephus van Zijl, kruidenier, handelende onder de naam Firma W. van Zijl te Haarlem aan de Nieu we Groenmarkt 2. en wo nende te Heemstede aan de Herenweg 178, zulks met. be noeming van mr. J. A. Bletz tot rechter-commissaris en van ondergetekende tot cu rator. De Rechter-commissaris heeft bepaald dat de verifi catievergadering zal plaats vinden op 15 Februari 1954 des namiddags om drie uur in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat 81 te Haarlem, terwijl de vorderingen uiter lijk op 27 Januari 1954 moe ten zijn ingediend bij onder getekende. Haarlem, Ged. O. Gracht 11B De curator Mr. J. H. van Wijk Bij exploit is ten verzoeke van Joanna Antonia Catha- rina van Lobn te Haarlem, opgeroepen Bernardus Mar- tinus Cornelis van Loon en diens echtgenote Catharina Alida Johanna Leurs, zonder bekende woon- of verblijf plaats om te verschijnen op Vrijdag 15 Januari 1954. om 9.30 uur in Kantongerechts gebouw, Jansstraat 46, Haar lem, om te worden gehoord op het ingediend verzoek tot tussenkomst huwelijk met Petrus Adrianus van Dijk te Haarlem. Deurwaarder C. G. van Haaster Gevraagd: liefst Haarlem-Noord, uitste kende salarisregeling. Rijksstraatweg 59 Alle Alomagitaren zonder vooruitbe taling Beluistert het Nieuwe Jaar met een nieuwe PHILIPS of GRUNDIG RADIO van op radio- en televisiegebied Wij regelen de betalingen met U en U koopt er ook uw gramofoonplaten. de Radio- en Televisie- specialist ZIJLSTRAAT 87. Tel. 11110 RESTANTEN TAPIJTEN Dinsd., Woensd., begint onze Januari verkoop: Wiltons 190 x 290 van f 110 voor f 79.50; 225x325 van f 160 voor f 89.50; Mach. Smyrna's 190 x 290 van f 140 voor f 98; 225 x 325 van f 198 voor f 135. Ook enige zeer grote ma ten. Op vertoon van deze adv. bovendien 5 kor ting. TAPIJTHANDEL „MARO", Jansstraat 85, bij Gr. Markt, Haarlem. VOOR JUWELEN SIERADEN GOUD - PLATINA ENZ H W. DAMES Kruisstr. 19, Haarlem bij de Ridderstraat. Telefoon 16910 Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wij geen verantwoorde lijkheid aanvaarden. De Administratie. n 1 'gmcL ER WEG 5-7 Abusievelijk- werd vermeld dat de RIJWIEL- en HULPMOTORZAAK van de met ingang van 1 Januari 1954 wordt verplaatst. Genoemde zaak is echter verkocht aan de heer alhier. Wij danken onze clientèle voor het in ons gestelde vertrouwen en bevelen onze opvolger gaarne bij U aan. Fa. E. DE GRAAFF Laat Uw kinderen hun huiswerk onder deskundige lei ding maken. - Voorkomt thans nog teleurstelling Nog enkele plaatsen vrij voor leerl. H-B-S. en U.L.O. Klipp's Talenschool. Kleverparkweg 142, Telef. 13269 Aanm. nwe leerl. 2 Jan. a.s, van 1—3 uur. Slecht gas kost geld en pan nen. Uw oud appai'aat, goed gerepareerd, is beter dan een slecht nieuw. Alle merken 2 jaar garantie. Tel. 19931. Gas- rep.-bedrijf „LODA", Grote Houtstraat 9. Huish. personeel gevr. FL. WERKSTER Maand, en Dond.ochtend. Mevr. Slegt, Neptunusstraat 25 zw. NETTE WERKSTER gevr. 1 hele dag of 2 halve d. Br. G 2783. HULP IN DE HUISH. voor dag of dag en nacht vraagt mevr. Smid-Bartels, Stephen- sonstraat 66, Haarlem. NET MEISJE gevr. per 1 Januari, van 8.30—5 uur, in gezin met 3 kinderen. Aan melden na 7 u. Mevr. Seyf- fert-P. Aertszlaan 11 H'stede NET MEISJE gevr. voor onm. ind.treding, v. hele da gen, ged. pl.m. 1 mnd. i. v. m. ziekte huisvrouw. Goed loon Aanmelden Di. av. 710 uur Lorentzkade 49, H'lem-Z.W, ZELFST. HULP i. d. HUIS HOUDING gevr. Br. G 2795. Bedrijfspers. gevr. SLAGERSLEERLING of HALFWAS gel. om te leren slachten. W. v. d. Voorn, Ramplaan 72. HUISKNECHT alg. dienst, ongehuwd, alsmede een net kamermeisje voor direct. Z. g. get. onn. te reflecteren. Hotel Funckler, Kruisstr. 10 MONTEUR. Vaste, goedbe taalde werkkring wordt aan- geb. aan prima onderhouds monteur. Aanm. dagelijks bij Rids, Waarderweg 25, H'lem. ONGEDIPL. VERPLEEG STER gevr. por Jan., extern. Groenendaalkade 6, H'stede. Kamers gevraagd ZIT- en SLAAPK. met voll. pension gevr. d. Heer. Brie ven G 2784. KOSTHUIS gevr. bij nette juffr. Brieven G 2778. ONGESTOFF. en ONGEM. ZIT- en SLAAPKAMER met keuken of gebr. v. keuken of kookgelegenh., gevr. door dame b. b. h. h. Br. G 2798 Woningruil RIANT HUIS aan de Lo- rentzkade in ruil aangebo den voor huis of bovenhuis Centrum (tevens geschikt voor kantoor). Br. G 2785. GIL VRIJ BOVENHUIS, H.-N., suite en eetk. 5 sik. douche, zolder, nw. huur f 55 Gevr. vrij huis 3 a 4 sik. Br. G 2774. Diversen GARAGE gevr. omg. Blau we brug. Voor Citroën. Br. G 2787. 11.11. KAPPERS! Gevr. Da- meskapster(per) met vest, verg. die 'n Damessalon wil pachten. Brieven G 2800. 3000.— TER LEEN GEVR. Maand, afloss. plus hoge rente. Brieven G 2799. Te koop gevraagd 1 of 2 p. OPKLAPBED, 4 stoelen, 2 fauteuils of clubs. Brieven. G 2788. AUTORADIO 6 v. en ver- grotingsapp. 6 x 6. Brieven B 2780. JONGENSFIETS te k. gevr. 12-16 jaar. Br. G 2790. Te koop aangeboden PR. VLEUGEL f 900. Tel. 2349—K 2507. HERENRIJWIELf 25, dames- rijwiel f 25 met goede ban den. Na 7 uur. P. C. Hooftstr. no. 15 1 pers. DIVANBED m. matr. Jansen, Verspronckweg 157 Na 6 u. n.m. tel. 14890.

Haarlem's Dagblad | 1953 | | pagina 8