Dansles T. Griek Wethouder Geluk installeerde Vrijdag filmcommissie school voorstellingen Herbouwplichten gevraagd TAXI bestellen7 Mevrouw v. Eijk Dansschool lyd parterre woning beneden flat aan de redactie breuk- ers Prijs van luxe-brood nog onzeker Direct-ingaande verhoging met 1 cent blijft mogelijk N.Z.H. betaalde een ton aan pensioenpremies terug Programma Haarlemse Kunstgemeenschap voor Januari Proces tegen Teylerstichting Toneeluitvoering Kenncmer Lyceum Natuurvrienden zagen „Gran Paradiso" A.R. candidaten voor de Provinciale Staten „Europa-cocktail" Scheepvaart Dan 18000 bellen! Raamvest 45 HUWELIJK SCHOOL Th. v. d. Moolen ONE HOUR CLEANING SERVICE ZATERDAG 9 JANUARI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT li Wethouder D. J. A. Geluk heeft Vrijdag middag in de oude raadzaal van het Haar lemse stadhuis de subcommissie voor de filmkunst (onderdeel van de commissie voor culturele vorming van de schoolgaan de jeugd) geïnstalleerd. Hij herinnerde er aan, dat er reeds twee jaar een commissie voor culturele vor ming voor de jeugd van het voortgezet on derwijs bestaat met als subcommissies to neel, muziek en beeldende kunst. Hieraan hebben de gemeentebesturen van Haarlem, Bloemendaal, Heemstede en Zandvoort meegewerkt. In de commissie toneel had zitting de heer J. de Vaal, directeur van het Nederlands Filmmuseum, voor het be hartigen van de belangen van de film. Er werd echter uitsluitend aandacht besteed aan toneel en daarom is besloten een spe ciale commissie voor filmkunst samen te stellen. Filmkunst is nog een betrekkelijk jonge kunst en is sterk verbonden aan de technische ontwikkeling van de film. In de laatste jaren wordt de film ook op school gebruikt en zij is een belangrijk hulpmiddel Het zal de taak van de com missie zijn de film recht te doen weder varen en de jeugd te wijzen op de waar de van de film. In de commissie zijn drie deskundigen buiten het enderwijs benoemd en wel de heren De Vaal, E. J. Verschueren, direc teur van Multifilm en mr, J. M. Landré, directeur van de filmfabriek Polygoon. Spreker merkte op, dat laatstgenoemde maatschappijen veel op filmgebied hebben tot stand gebracht en baanbrekend werk hebben zij in Haarlem verricht. De taak van de commissie zal niet gemakkelijk zijn, omdat een nieuw terrein betreden wordt. Mogelijk zullen er misverstanden ontstaan bij het onderwijs. Overleg zal gepleegd moeten worden met bioscopen voor het be schikbaar stellen van zalen enzovoort. De keus van het programma zal minder moei lijk zijn, omdat er vele films gemaakt zijn „Verboden verhaal" (Palace) Hoe veel sympathie men ook mag koesteren voor het Italiaanse neo-realisme, het wordt toch tijd bezwaar te gaan maken tegen zijn neiging zich steeds meer te gaan richten op de voetstappen, die aantrekkelijke jonge meisjes op het verkeerde pad zetten. Na tuurlijk zijn het slechts de tweede rangs- nalopers van een De Sica, die deze rol prenten maken, maar zij varen onder zijn vlag en dat is jammer. Want zo wordt onder die vlag een aanmerkelijke hoeveel heid Kitsch binnengesmokkeld, compleet met prikkelende titels en ondertitels en aanschouwelijk onderricht in de Italiaanse anatomie. Wij hebben hierover nogal uitgeweid, omdat over de film in kwestie weinig te zeggen valt. Zij omvat de levenshistorie van drie meisjes, die in moeilijkheden zijn geraakt omdat zij respectievilijk als kind geschonden, met een dwaas getrouwd en morfiniste zijn. Zij komen tezamen in een ziekenhuis omdat zij met nog honderd an deren op een trap stonden, die instortte en dan krijgt men stuk voor stuk hun per soonlijke tragedies te zien, die in deze potpourrivorm overigens iedere kracht missen. Zij hebben geen enkel onderling verband, missen elke pointe en zelfs het voor twee van hen gelukkige einde vermag dit film-vehikel niet rammelvrij te krijgen. W. L. B. „De Woestijnratten" (FransHals) Midden in de oorlog tussen de geallieerden en de Duitsers in de Lybische woestijn wordt een onervaren divisie Australische soldaten naar het front gestuurd om te trachten de vijanden enkele maanden bij Tobroek tegen te houden totdat er verster kingen uit Schotland komen opdagen. Aan vankelijk gaat dat niet al te best, maar een jonge Engelse officier beraamt steeds weer nieuwe plannetjes om de Duitsers om de tuin te leiden. Hij laat met zijn mannen een munitie-depót in de lucht vliegen, wordt krijgsgevangen gemaakt, ontvlucht en bezet met zijn bijna uitge putte troepen toch nog een voorpost. Juist wanneer hij besluit terug te trekken ko men de hulptroepen met versterkingen. Een oud gegeven, dat echter door de re gisseur van deze 20th Century Foxfilm zorgvuldig werd uitgewerkt en waarbij een gedeelte van de strijd in Noord-Afrika uitstekend in beeld werd gebracht. De hoofdrollen worden gespeeld door Richard Burton en Robert Newton. H. d. G. „Het loon van de Angst" (Lux or) blijft nog een week. Wie deze naar vorm prachtige film van H. G. Clouzot nog niet heeft gezien en de inhoud voor lief neemt zal haar zeker niet mogen verzuimen. „Salome" (Lido) Het Bijbelse ver haal, verwrongen tot het Hollywood vol deed en een film werd, die met Rita Hay- worth als trekpleister in Lido speelt, is ge prolongeerd. „High Noon" (Roxy) Reprise van een goede, zij het nog een tikje sensationele Western met een fraaie rol van Carry Cooper. „Rebecca" (Rembrandt) Reprise van de geslaagde verfilming ener best seller met drie namen, die het succes ga randeren: Hitchcock, de maker en Joan Fontaine alsmede Lawrence Olivier in de hoofdrollen. „Gele terreur". (City). Deze ver- zetsfilm geeft een beeld van de onmense lijke wreedheden, die de Japanners zich tijdens de bezetting van de Philippijnen veroorloofden jegens de bevolking van dit schiereiland. Het verhaaltje zelf is uiterst simpel: een meisje verwijt haar verloofde, dat hij zich niet actief keert tegen de Japanse bezet ters. Eerst wanneer hij, wegens het ver kopen van uit het Japanse leger gestolen góederen, verzeild raakt in Fort Santiago, een berucht executiekamp van de Japan ners, doch later weer wordt vrijgelaten, sluit hij zich aan bii de ondergrondse en vanaf dat ogenblik rust hij niet meer voor de Japanners versla-gen zijn. De wrede folteringen, door de Japanners in Fort Santiago op him gevangenen toege past, staan wel op de voorgrond in deze film, die geheel op de Philippijnen werd opgenomen. N. K. „Furie van de Congo" (Minerva) is een volbloed avonturenfilm met spannen de ontmoetingen tussen mens en dier in de jungle. Johnny Weissmüller (voormalig Tarzan) is de man die in deze gevaarlijke situaties de hoofdrol vervult. die geschikt zijn voor de schooljeugd. Als secretaris is de heer D. West aan de com missie gevoegd. De heer Geluk sprak de wens uit, dat de commisie er in zal slagen de schoolgaande jeugd gevoel en begrip bij te brengen voor de belangrijke plaats welke de film inneemt. Zij moge er toe meewerken, dat de smaak van het toekom stige filmpubliek ten opzichte van de film verbeterd zal worden. De heer De Vaal gaf als zijn mening te kennen, dat de commissie aandacht dient te besteden aan het bezoek in schoolver band aan de bioscoop, aan film op school als hulpmiddel, aan het houden van inlei dingen bij films en aan het bijbrengen van filmwaardering. De heren Landré en Verschueren bespraken ook het bijbren gen van filmwaardering en laatstgenoemde vroeg hoe het gemeentebestuur hierover denkt. De heer Geluk verzocht de commis sie t.z.t. een advies uit te brengen over dit punt: hij verwachtte dat het gemeentebe stuur het met belangstelling zal behan delen. De gisteravond gehouden vergadering van de rayonnale bakkerijcommissie en de bakkers uit Haarlem en omstreken is niet tot overeenstemming kunnen komen om trent een verhoging van de prijs van het zogenaamde luxe-brood. De onderhande lingen hieromtrent worden echter vandaag voortgezet waarbij het hoofdkantoor van de Nederlandse Bakkerijstichting in Den Haag mede is ingeschakeld. Lukt het daar bij, om partijen alsnog tot elkaar te bren gen, dan bestaat de mogelijkheid dat het luxe-brood in het rayon Haarlem reeds van Maandag a.s. af een cent duurder verkocht zal worden. Bij het ter perse gaan van deze editie was terzake echter nog geen accoord bereikt. In December groot personeelsverloop De Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaat schappij heeft in December ongeveer een ton terugbetaald aan pensioenpremies van personeelsleden die de onderneming per 1 Januari gingen verlaten. Het verloop onder het personeel werd in de afgelopen maand zeer gestimuleerd door het feit, dat men na 1 Januari 1954 geen recht meer had op terugbetaling van 75 procent van de gestorte pensioenpremies. Ongeveer 25 man hebben, mede uit de overweging dat zij dan een aardig bedrag aan contant geld in handen kregen, de dienst verlaten. De directie verwacht even wel dat over enige tijd het personeelsbe stand weer op de vereiste sterkte zal zijn gebracht. Het pensioenfonds van de N.Z.H. heeft hierdoor geen schade, integendeel. Want de door de maatschappij gestorte premies blijven uiteraard het bezit van het fonds, evenals 25 procent van het aandeel van degenen die de diefst thans verlaten hebben. De bestaande toeslag op de reeds inge gane pensioenen, die varieerde van 035 procent is verhoogd tot 50 procent voor de zeer oude pensioenen, zo lezen wij in het Weekblad van de Nederlandse Vereniging van Vervoerspersoneel. Wij vernamen, dat dit voor de N.Z.H. jaarlijks een uitgave van anderhalve ton vergt. Het programma van de Haarlemse Kunst gemeenschap voor de maand Januari begint met een filmvoorstelling in het Rembrandt Theater op Donderdagavond 14 Januari, waar voor de keuze is gevallen op de kostelijke comedie „Antoine et Antoinette" van Jacques Becker, met Claire Maffei en Riger Pigaut in de hoofdrollen. In het voorprogramma is „Images pour Debussy" van Jean Mitry op genomen. Deze poëtische film is gemaakt naar aanleiding van drie pianostukken: „Deux Arabesques" en ..Reflets dans l'eau". Bij wijze van proef wordt op Dinsdag 19 Ja nuari eeq lezing in de Vleeshal gehouden. Prof. dr. J. Presser spreekt over „Het Ame rikaanse negerprobleem in zijn historische zetting". De derde avond heeft plaats in de tuinzaal van het gemeentelijk Concertgebouw op Vrijdag 29 Januari en wordt verzorgd door het poppentheater „In den vroeden Zotscap" van Marja van Bergen en Henk Zoutendijk uit Den Haag. Opgevoerd wordt „Reinaert de Vos" en „Willem die Madock makede" het hoogtepunt van de Nederlandse litteratuur der middeleeuwen gevolgd door „Hoe Peerke den duvel te slim af was". Opnieuw is iemand, die zich als wettig erfgenaam van Pieter Teyler van der Hulst beschouwt, een proces tegen, de executeu ren van de Teylerstichting begonnen. Het is de heer Chr. Wegerif uit Amster dam, die wordt bijgestaan door mr. E. Em- mering. De Teylerstichting wordt vertegenwoor digd door mr. J. van der Hoeven uit Haarlem. Het proces wordt mede gevoerd voor een groep „erfgenamen", waarvan een Duitser, de heer O. W. Olthoff, de drijven de kracht is. Deze heer Olthoff heeft reeds eerder een proces tegen de Teylerstichting ge voerd, namelijk in de oorlog, doch hij heeft toen in een afwijzende beschikking van het Amsterdamse Gerechtshof berust. Het gaat hier om het negende proces over de erfenis van Pieter Teyler van der Hulst. Er bestaan uit vroeger jaren reeds twee afwijzende beschikkingen van de Hoge Raad op vorderingen van personen, die zich als wettige erfgenamen be schouwden. Het gaat hier om het legaat van 100.000 gulden, dat de in 1778 gestorven Pieter Teyler van der Hulst aan zijn echtgenote Catharina Olthoff vermaakte. Het legaat bestond uit obligaties, waar van de waarde - op 4 interest gesteld - thans tot bijna honderd mi'llioen gulden zou zijn aangegroeid. Aan dit legaat is nimmer uitvoering ge geven, omdat andere regelingen werden getroffen. Pas .later zijn er van die zijde van de erfgenamen van Catharina Olthoff acties ondernomen om dit legaat alsnog uitgevoerd te krijgen. De dagvaarding tegen de executeuren van de Teylerstichting is 29 December bij de Haarlemse rechtbank uitgegaan. Opbrengst voor Stille Armen De Kennemer Lyceum Vereniging gaf Vrijdagavond in het schoolgebouw een derde voorstelling, ditmaal voor ouders van leerlingen, van „De twee Egyptische die ven", van Dr. P. H. Schroder, onder regie van de heer N. W. Tol. Wij hebben al over dit aardige stuk, door de regie welverzorgd en door de jeugdige spelers verdienstelijk ten tonele gebracht, geschreven. Ook deze derde opvoering voor een tot de laatste plaats bezette zaal, was welgeslaagd. Voor de aanvang van de voorstelling sprak onze hoofdredacteur, de heer Robert Peereboom, daartoe door het bestuur van de Kennemer Lyceum Vereniging uitgenodigd, de aan wezigen toe over de jaarlijkse inzameling voor de Stille Armen, over de noodzaak daarvan, over de oorzaken die ertoe geleid hebben dat zovelen buiten hun schuld in benarde omstandigheden verkeren. In de pauze werd een inzameling voor de Stille Ai-men gehouden, die een zeer goede op brengst gaf: vanmorgen heeft het bestuur der Kennemer Lyceum Vereniging 352,25 aan het comité kunnen afdragen, waarmee nog een aantal mensen kunnen worden geholpen. Gisteravond hield de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging, af deling Haarlem en omstreken, in Brink- mann haar eerste bijeenkomst in het nieuwe jaar. Een goede bekende bij de leden der vereniging, de heer C. Sipkes, was uitgenodigd om zijn verhaal te doen van een speurtocht naar schoonheid in het nationale park van Italië „Gran Paradiso". De spreker wist in een prettige, onder houdende verteltrant zijn gehoor te pakken met een levendig relaas over een para dijsachtige landstreek in het Noordwesten van Italië. Met een kleine zuinige auto nam hij vorig jaar de dalen, valleien en bergen, kampeerde, en gaf als botanicus zijn ogen de kost. Het is een reservaat met een oppervlakte van 62.000 ha, waarin men dagen kan dwalen zonder iemand te ont moeten. Dit behoort ongetwijfeld tot een der aantrekkelijkheden, die bij de Natuur historische Vereniging in Haarlem het plan hebben doen geboren worden met een 20-tal natuurvrienden en de heer Sipkes een tocht naar het „Gran Paradiso" té organiseren. Dit zou moeten gebeuren in een volgend zomerseizoen. Het enthousiasme voor een dergelijke trip zal de heer Sipkes gister avond met zijn kleurig verhaal en licht beelden algemeen hebben vergroot. Het bestuur van de A.-R. Statencentrale Haarlem, heeft na kennisneming van de door de Kiesverenigingen ingediende groslijsten, de candidatenlijst voor de komende verkie zingen voor de Provinciale Staten als volgt samengesteld 1. Mr. A. Bruch, Haarlem; 2. mr. O. H. van Wijk, Heemstede; 3. W. C. Bakker, Haar lem; 4. mr. J. C. C. W. Hijszeler, Bloemen daal; 5. P. Brune,'Zandvoort; 6. D. A. J. Spek, Haarlem; 7. L. Lam, Heemstede; 8. mr. C. Jansen Verplanke; 9. A. Elgersma, Benne- broek; 10. A. Lagendijk, Bloemendaal; 11. M. bij de Vaate. Haarlem: 12. J. de Ruiter, Heem stede; 13. A. Steetskamp, Zandvoort; 14. J, Aantjes, Heemstede; 15. mr. K. Heimig, Haar lem. (Verkort weergegeven) Ongemanierdheid. Op Tweede Kerst dag 1953 heb ik met mijn vrouw een goede cabaretvoorstelling bijgewoond. Nu begon een zeker deel van het publiek een half uur voor de afloop al te lopen om kledingstuk ken te halen. Was dit publiek nu maar weggebleven, dan was de voorstelling niet gestoord. Men kwam echter met kledingstukken terug en trok doodkalm deze aan, tot grote ergernis van het publiek dat rustig bleef zitten. Dit optreden lokte uiteraard protesten uit. Nu ligt deze fout natuurlijk niet alleen bij dit publiek, maar ook bij de leiding van het concertgebouw, die zulks toeliet. Wanneer de deuren gesloten blijven tot afloop der voorstelling, kan er toch niets gebeuren. E. FOPMA (De directeur van het Concertgebouw, die wij zijn mening vroegen over deze klacht, kan zich de ergernis van de brief schrijver zeer goed voorstellen. Het is echter heel moeilijk hier maatregelen tegen te nemen, daar het een kwestie betreft van manieren van het publiek. Gelukkig is dit euvel geen regel en doet het zich in de schouwburg zo goed als geheel niet veor. Mocht het gedrag van zekere bezoekers echter storend blijven werken, dan zal overwogen worden, wat hieraan te doen is). Huurverhoging. Er wordt veel geschre ven over huurverhoging en toeslag. Wat de huurverhoging betreft, dat heb ik al 4 Januari ondervonden, toen ik van mijn kleine pensioentje ineens 1,25 meer moest betalen. We begrijpen maar al te goed, dat een werkman die afgelopen Zaterdag zijn weekgeld heeft ontvangen, met die 5 zijn huurverhoging kan betalen, maar er zijn zoveel duizenden die niet afgelopen Zaterdag geld hebben ontvangen en toch op 4 Januari huurverhoging moesten be talen. En nu de lager gepensionneerden. Die ontvangen pas de derde Donderdag in Februari hun pensioen en die ontvangen dan waarschijnlijk 6 x die 5%, maar moe ter. vanaf nu tot aan de derde week in Febrüari elke week 1,25 voorschieten. En dat van hun magere pensioentje. En dat is nog niet alles, want de volgende betaling is de derde Donderdag in Mei, dus dan moeten ze voorschieten 13 x 1,25, dat is 16,25 en dat van hun geringe pensioen. Ik hoop dat dit stukje nu eens niet alleen door het grote publiek wordt gelezen, maar dat ook de mensen die over ons wel en wee beschikken, en er goede notitie van nemen. M. M. DEKKER (Naschrift der Redactie: De minister heeft aan woningbouwverenigingen, ge meenten en huiseigenaren verzocht reke ning te houden met deze betalingsmoeilijk heden van gepensionneerden en ouden van dagen zoals ook in de dagbladen is ge publiceerd). De Nederlandse Reisvereniging heeft een aantal films over enkele Europese landen verenigd in een die onder de titel „Europa- cocktail" vertoond wordt in diverse plaatsen van ons land. Vrijdagavond zijn leden van de afdeling Haarlem in de tuinzaal van het Con certgebouw in de gelegenheid geweest de film te zien en ongetwijfeld zullen zij met be langstelling de beelden gevolgd hebben van bekende plekjes, die zij in de loop der jaren bezocht hebben. Uiteraard gaf „Europa-cocktail" een be perkte indruk van Europa. Aan een klein aantal landen was een bezoek gebracht. Te zien waren beelden uit Wales, Oostenrijk, Beieren. België. Zwitserland (waarbij een voortreffelijke reportage gegeven werd van de aanleg en het gereed komen van de Susternpas) en van Nederland. De heer J. O. B. Kaizer had een korte in leiding gehouden en tijdens de vertoning ver strekte hij bijzonderheden over de landen, waaraan een bezoek werd gebracht. De bijeenkomst was begonnen met een her denking van de heer T. C. R. Smit, in leven vice-voorzitter van de afdeling Haarlem van dc N.R.V.. die enkele weken geleden over leden is. De heer C. Spaargaren herdacht de arbeid van de heer Smit, waarna een minuut stilte betracht werd. Abbedijk, 6 v. New York n. Antwerpen. Aletta, 8 te Mangar. Abbekerk, 8 v. Le Havre n. Marseille. Alhena, 8 te Salvador. Alphard, pass. 7 Ouessant n. Las Palmas. Amor, 8 v. Amsterdam te Rotterdam. Amstelland, 7 te Rio de Janeiro. Arendsdijk, 7 v. Rio de Janeiro n. New York. Aagtekerk, 8 v. Rotterdam te Genua. Amstelveen, 5 v. Makassar n. Balikpapan. Axeldijk, 6 v New York te Baltimore. Alehiba, 7 110 m. Z. Victoria. Alderamin, pass. 7 Kp. de Gata n. Genua. Amsteldljk, 7 390 m. O.t.Z. Bermuda. Antonia, 7 70 m. ZO. Kp. Padaran. Abbekerk, pass. 8 Ouessant n. Marseille. Agatha. 3 v. Sorong n. Pladju. Alamak, 9 te Bombay. Algenib, pas. 8 St. Vincent n. Las Palmas. Almdijk, 9 te Lake Charles. Almikeik, 8 v. Melbourne n. Aden. Amersfeerk, 8 te Sydney. Annenkerk, 8 v. Port Swettenlham n. Penang. Albireo. pass. 9 Vlissingen n. Antwerpen. Alcyone, 3 v. Santos 9 Rio de Janeiro verw. Alnati, 8 v. Santos n. Montevideo. Alphacca, pass. 9 Recife n. Rio de Janeiro. Alwaki, 8 v. New York 9 Boston verw. Amediik, 8 v. Mobile 10 beaumont verw. Aalsdijk, 9 v. Hamburg te Rotterdam. Arendskerk, 9 v. Aden n. Suez. Arundo, 8 v. Kobe n. Australië. Banka, 7 te Genua. Blommersdijk. 7 te Boston. Bloemfontein, 8 v. Kaapstad te Port Elizabeth verwacht. Borneo, 7 v. Halifax n. Boston. Bacchus, 7 te Houston. Bantam. 7 v. Semarang n Soerabaja. Barlto, 8' v. Sabang te Meulaboh verw. Baud, 8 te Singapore verwacht. Bintang. 7 dwars eil. Banka n. Singapore. Bali, 9 te Ti. Priok. Baarn, 8 v. San Antonio n. Huaoho. Billiton, 9 te Vancouver. Bonaire, 8 610 m. NO. Barbados. Boskoop, 8 880 m. NO. Barbados. Breda. 8 v. Rotterdam 9 te Bremen. Boschfontein, 9 v. Port Soedan n. Aden. Caltex Leiden pass. 7 Kp. St. Vincem n. R'dam. Caitex The Hague, pass. 7 ten N. Malta n. Sidon Celebes 8 te Colombo. Congostroom. 8 v. Bordeaux n- Dakar. Cori.lla 6 v. Adelaide n. Port Pirie. Cistula. 7 480 m. O- Albany. Caitex Delft. pass. 8 Gibraltar n. R'dam. Caltex Nederland, pass. 8 Zuidoostp. Kreta naar Rotterdam. Cal-listó, 9 Halifax verwacht. Ghama, 8 Pto Rico gepass. n. Stan-low. Clavella. 9 te Curagao. Caltex Utrecht, 9 v. Sidon te Rotterdam. Dalerdijk, P v. Hamburg te Rotterdam. Delft, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Ëna, 7 ten W. van Luzon n. Yokohama. Etrema. 7 dwars eil. n. Pladju. Eos, 8 te Oran. Örlnqa, 8 v. Liverpool n. Curagao. Fisso Den Haag. 8 v. Antwerpen n. Sidon. Eimina. pass. 8 Finisterre n. Amsterdam. Eos. 8 v. Oran n. Spezia. E-n-ggano. 9 v. Colombo n. Madras. Friesland (KRL), 9 v. Bahrein n. Damman. Gooiland, pass. 7 ten O. Kp. Verdische eil. Gadila, 7 Fayal gepass n. Curagao. Gouwe. 8 te Mundah. Graveland, pass. 3 Finisterre n. Recife. Garoet. 7 280 m. N.t.O. Sabane. Grote Beer, 8 v. Rotterdam n. Halifax en R'dam Gordias, 8 v. Hamburg n. Bremen. Hathor, pass. 8 Finisterre n. Rotterdam. Helder. 7 440 m. W.ZW. Valenlia. Hennes, pass. 7 Noordhinder n. Curggao. Heelsum, 8 te I.e Havre. Hilversum, 7 Finisterre gepass. n .Mena el Ah- madi. Hecuba, 9 v. Port of Spain n. La Gualra. Tttersum. 7 v Dakar n. Recife. Ivoorkust. 8 v. Freetown n. Monrovia. Jagersfontein, 8 340 m. ZW. Kp. Palmas. •Tava, 9 te Singapore. Joh. v. OHenbarnevelt, pass. 9 Gibraltar naar Port Said. Kota Inten, 6 te Houston. Karimun, 8 v. Suez n. Belawan. Kertosono, 9 v. Calcutta n. Singapore. Kieidrecht. v. Hongkong te Manilla verwacht. Kota Gede, 9 te Penang. Leopo'dskerk. 8 v. Aden le Massawa. Leuvekerk, 8 v. Antwerpen te Rotterdam. Lcosdrecht. 8 te Karachi Le Maire, 7 v. Singapore n. Port Swettenham Limburg, pass. 6 Volcano eil. n. Los Angeles. Laaekerk, 8 te Genua. Laertes, 9 te Port Swettenham. Laren-berg, 8 v. Accra n. Lome. Loenerkerk, 9 v. Calcutta te Rotterdam. Manoeran, 7 v. Djeddah n. Djibouti. Mitra, 6 v. Suez n. Bahrein. Marken. 8 Port Said verwacht. Merwede, 7 v. Savanna n. Le Havre. Maasland, 8 v. Buenos Aires te Amsterdam. Maetsuycker, 7 v. Singapore n. T.i. Priok. Malvina. 6 630 m. Z.ZO. Cook ei!. Marisa, pass. 7 Bizerta n. Gibraltar. Mirza. 7 t.h.v. Manilla baai n. Yokohama. Molenkerk, 7 210 m. NO. Madeira. Maas. 9 te Piraeus. Markelo, 7 te Liverpool. Mataram. 9 be New Orleans. Mentor. 8 te Algiers. Muiderkerk, 8 v. Manilla n. Hongkong. Maasdam. 8 410 m. n. Crooked eil. Mapia, 8 te Port Said. Mariekerk, 9 te Durban. Meerkerk. 8 v. Marseille n. Antwerpen. Modjokerto. 8 v. Suez n. Belawan. Macorna. 9 Rotterdam verwacht. Muiderkerk. 10 te Hongkong verwacht. Malea, 9 ZW. punt Kreta gep. n. Shellhaven. Nigerstroom. 7 tc Hamburg. Noordwijk. 7 te Mobile. Nieuw Amsterdam, 8 320 m. N.t.O. Turks eil. Noordam, 8 550 m. W.Z. Valentia. Notos, 8 v. Hamburg n. Bremen. Oranje, 7 te Amsterdam. Ondina. 8 v. Madras n. Calcutta. Oranjefontein. 8 te Vlissingen n. Antwerpen. Orion, 8 v. Duinkerken te Rotterdam. Omala. 6 810 m. W. Galapagos. Overijsel, 8 v. Alexandrië n. Genua. Ootmarsum, 6 te New Orleans. Peperkust, 3 te Monrovia. Prins Fred Hendrik; 8 v. Gandia n. Londen. Phrontis, 7 275 m. O.ZO. Socotra. Prins Fred. Willem, 7 90 m. W.t.N. Gibraltar. Perna, 8 v. Cebu n. Balikpapan. Prins Joh. W. Friso, 8 v. St. John n- Le Havre. Prins Willem IV, 7 v. Bergen n. Sarpsborg. Pygmalion, 9 Amsterdam verw. Rafael a, 7 v. Pulubukom n. Bangkok. Rita, 8 te Bangkok. Rijnkerk, 7 te Hamburg. Rijnland, 7 160 m. O. Madeira. Radja, 7 te Bombay. Ridderkerk, 7 v. Dar es Salaam n. Mozambique Riouw, 8 v. Baltimore te Charleston. Ruys, 8 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Rijndam, 8 te New York. Schie, 7 v. Izmir n. Kavalla. Straat Banka, 7 v. Manilla n. Ilo Ho. Straat Malakka, 7 v. Adelaide n. Melbourne. Sumatra, 7 v. Belawan 8 te Port Swettenham. Sirrah, 7 v. Rastanura n. Port Elizabeth. Stad Maassluis, 8 v.Narvik n. Immingham. Slamat 8 te Aden. Sliedrecht, 7 710 m. O.ZO. Rio Grande. Sommelsdijk, 7 210 m. W. Guardafui. Salatiga. 9 v. Manilla te Soerabaja verw. Soestdijk, 9 te Port Said. Stad Amsterdam, 10 te Narvik verw. Stad Dordrecht, 8 Finisterre gepass. n. Sluiskil Straat Bali, pass. 8 Finisterre n. Santos. Samarinda, 8 v. Port Elizabeth 9 te East London Sarpedon. 8 v. La Genillas 9 te Willemstad. Stad Maastricht, 9 v Sluiskil te R'dam. Sa-Hand, 8 v. Amsterdam n. Z. Amerika. Si ba jak, 9 v. Sidney te Rotterdam. Stad Alkmaar, 9 te Narvik. Stad Schiedam, verm. 11 v. IJmuiden naar Rotterdam. Stentor, 8 v. Amsterdam n. West-Indië. Taria, 7 v. Pta Cardon n. Singapore. Tawaii, 7 v. Marseille n. Barcelona. Themisto, 7 v. Huil te Rotterdam. Tsnkhaven II, 7 370 m. Z.t.O. Haiphong. Tibia, 7 Daedalusriff gepass. n. Singapore. Titus, 7 160 m. W.NW. Alexandrië. Tjiluwah, 7 v. Singapore n. Hongkong. Talisse, 8 Minikoy gepass. n. La Buan. Teucer, 9 te Colombo. Tomorl, 8 v. Cheribon n. Singapore. Tosari pass. 9 Ceyion n. Djeddah. Tabian, 8 v. Medina n. Isabella. Tara, 8 te Antwerpen. Tarakan, pass. 8 ten N. Malta n. Beyrouth. Teiresias, pass. 8 Kp. Bon n. Gibraltar. Tiba, 8 te Buenos Aires. Tabinta, 8 te Hamburg. Utrecht, 7 Gibraltar gepass. n. Bona. Van Riebeeck, 8 te Ambon. Van Spilbergen, 7 240 m. ZW.t.Z. Ouessant. Wieldrecht, pass. 7 Lands End n. Liverpool. Weltevreden, vertr. 9 v. Londen n. R'dam. Zaan, 7 v. Gefle/ n. Amsterdam. Westerdam, 8 810 m. O.t.N. Kp Race. Willemstad, 8 230 m. W.t.Z. Ouessant. Winterswijk, pass. 8 Lands End n. Rotterdam Waal. 8 dwars Finisterre n. Antwerpen. Woensdrecht, 8 Flores gepass. n. Curagao. Waterland, 8 te Buenos Aires. IJsel, vertr. 9 v. Rotterdam n. Amsterdam. Zonnewijk, 7 v. Panamakanaal n. Iquique. Zuiderkruis, 9 340 m. W. Torresstraat. Schepen met passagiers, repatriërenden en emigrerenden Aidabi, vertr. 9 v. Hamburg n. Antw. en R'dam en vertr. 15 v. R'asm n. Buenos Aires. Alhena, 22 Antwerpen 25 Rotterdam verw. Alnati, 14 v. Rotterdam te Buenos Aires verw. Bloemfontein, 10 Port Elizabeth 12 East London verwacht. Bonaire, 11 Barbados 12 Trinidad verw. Boschfontein, 8 te Port Soedan. Boskoop, 11 Barbados 12 Trinidad verw. Cottica, vertr. 22 v. A'd'am n. Georgetown. Groote Beer, 8 v. R'dam n. New York en Halifax Indrapoera, vertr. 30 v. R'dam n. Tj. Priok. Jagersfontein, ca. 15 Las Palmas verw. Joh. v. Oldenbarnevelt, 14 Port Said 15 Suez, verwacht Maasdam, 6 v. New York n. Curagao. Noordam, 11 Rotterdam verwacht. Oranje, vertr. 16 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Oranjefontein, vertr. 14 v. Amsterdam n. Durban Oranjestad, nog te Amsterdam. Rijndam, 8 v. Rotterdam te New York. Sibajak, 9 v. Sydney te Rotterdam verwacht. Waterman, vertr. 19 v. Amsterdam n. Kaapstad Westerdam, 13 v. Rotterdam te New York verw. Willem Ruys, vertr. 13 v. Tj. Priok n. R'dam. Willemstad, 11 Antw. 16 Amsterdam. Zuiderkruis, 17 Wellington verw KLEINE VAART Abel Tasman, 6 v. Lomma te Londen. Admiraal Courbet, 8 160 m. NO. Finisterre. Admiraal De Ruyter, 8 nog te Capelle a.d. IJsel Admiraal Nelson, 8 nog te Palnacki. Albengen, 7 v. Genua n. Bone. Algarve, 8 v. Gloster te Swansea. Annie, 6 v. Boness n. Grangemouth. Arbo, 6 v. Londen n. Gravelines. Algarve, 7 v. Gloster n. Swansea. Audacia, 8 v. Rouaan te Sharpness. Birmingham. 7 v. Goole n. Wear. Batavier III, 6 te Bordeaux. Betty Anne, 9 Leixoes verwacht. Binnenhaven, 8 v. R'dam te Duinkerken verw. Bree Helle, vertr. 9 v. Londen n. R'dam. Boreas, 7 te Carthagena n. Barcelona. Betty Anne, 9 v. Belfast te Leixoes verw. Blue Boy, 8 v. Kopenhagen te Vilvoorde. Bornrif, pass. 7 Kielerkan. n. Rotterdam. Canada. 8 v. Vlissingen n. Gdynia. Carpo, 7 v. Teignmouth te Amsterdam. Claes Compaen, 7 v. Newport n. Le Havre. Casana, 7 v. Gothenburg n. Kolding. Catell, pass. 7 Vlissingen n. Goole. Dienan, 8 v. Vlissingen n. Londen. Depa, 7 v. Cuxhaven te Goole. Domburgh, pass. 8 Kp. Roca n. Duinkerken. Diligentia, 3 te Thameshaven. Douro, 7 v. Gothenburg n. Amsterdam. Donau, pass. 8 Vlissingen n. Grangemouth. Dora, pass. 6 Gibraltar n. Genua. Elsenburgh, pas. 8 Sunk n. Rotterdam. Erebus, vertr. 8 v. Oporto n. Rotterdam. Escaut, 7 v. Rouaan te Parijs. Fen, verm. 7 v. Londen n. Grangemouth. Ferocia, 7 v. Le Treport te Hull. Follonica, 7 v. Liveipool n. Ellesmereport. Flducia, 8 v. Londen n. Hansweert. Gerrie, verm. 9 v. Guernsey n. Cardiff. Gerrle, 7 v. Leixoes te Guernsey. Harold, 7 v. Brake n. IJsland. Haskerland, 8 v. Rotterdam te Harlingcn. Hast I, 7 v. Antw. te Glasgow. Hast IV, 6 v Rouaan n. Hull. Hast V, 7 te Wisbech Horst, pass. 7 Vlissingen n. Malmö. Ilias, 8 v. Rotterdam n. Barcelona. Ida Pieter, 7 v, Manchester n. Presten. Ingeborg, 7 v. Bergen n. Frederikstad. Joost, 3 te Londen. Java, 7 v. Cardiff te Honfleur. Joma, 7 v. Rotterdam te Londen. Jutland, 7 v. Lissabon n. Hull. Jonex I, pass. 7 Vlissingen n. Londen. Jorina, 7 v. Londen n. Dublin. Jcsef Swenden, 6 v. Mostyn n. Newport. Kathleen, verm. 7 v. Londen n. Tees. Kemphaan, vertr. 8 v. Aarhus n. Riga. Kenltra, 7 te Rouaan. Koningshaven, 8 v. Casablanca te Cartagena. Keyser, 7 v. Port Talbot n Schwarzenhuette. Lacra, 8 v. Belfast te Fowey. Lies, 7 v. Louden n. Vlissingen en Nantes. Larix, 7 te Sete. Lydia, vertr. 8 v. Gothenburg n. Hoeroen. Marcella, nacht 7-8 150 m. W. Hebriden. Markab, 7 v. Hansweert te Boston verw. May Mere, 6 v Catania te Carthagena. Matthew, 8 v. Birmingham n. Londen. Meeuw. verm. 7 v. Londen n. Brussel. May Mere, verm. 8 v. Carthagena n. Portsmouth Meres, 9 v. Gent te Gothenburgh verw. Myfem, vertr. 9 v. Parijs n. Rouaan. Mypuck, 8 v. Frederikshavn te Gothenburg. Midsland, 7 v. Rotterdam te Leith. Noord, vertr. 8 v. Kopenhagen n. Frederlkstadt Nassauhaven, 8 v. Gothenburg n. Falkenberg- Nyenburgh, 7 v. Stockholm n. Gefle. Nero, 7 v. Rotterdam n. Duinkerken. Noordland, 7 v. Leith te Newburg. Peter, 7 v. Hamburg n. Grangemouth. President Roosevelt, pass. 7 Vlissingen n. Zee. Prior, vertr. 8 v. Liverpool n. Cardiff. Pieter Hubert, 6 v. Rostock n. Gdynia. Plato, 7 te Catania n. Amsterdam. Pavo, 7 op de rede van Bilbao. Ponto, 7 te Avonmouth. Ponza, 7 Brunsbflttel. Rose Marie, 7 v. Kopenhagen n. Rouaan. Rapid, 7 v. Rouaan te Parijs. Saturnus, 6 v. Delfzijl te Londen. Servus, 7 v. Barry n. Rouaan. Sambre, 7 v. Parijs te Le Havre. Silvretta, pass. 7 Brunsbflttel n. Goole. Skagerrak, verm. 7 v. Londen n Delfzijl. Teun, 7 v. Garston te Swansea. Theano, 7 v. Drogheda n. Waterford. Theodora, 8 v. Rotterdam n. Antwerpen. Ton, 8 v. Duinkerken te Manchester verw. Timor, 7 dwars Theems n. Leith. Trlto, 7 v. Fowey n. Amsterdam. Twin, vernf. 6 v. Londen n. Grangemouth. Tyro, 8 v. Par te Amsterdam verwacht. Uranus, pass. 8 Vlissingen n. Ayr. Venus, 6 v. Hull te Middlesbro. Veenenburgh, 8 in Washbay n- Kingslynn. Virgo, 7 v. Newcastle te Cherbourg. Veritas, pass. 7 Vlissingen n. Antw. Viodicat Atque Poiit, vertr. 9 v. Gdynia naar Sharpness. Wega, 8 v. Antwerpen te Vlissingen. Westlaan. 8 v Rotterdam n. Hamburg. Westerschelde, 6 v. Norresundby te Eckero. Westward Ho, pass. 8 Vlissingen n. Bohus. Wilpo, 6 te Zaandam. SLEEPVAART Humber, 7 60 m. N. Ouessant n. Southampton rqet bak. Oceaan, pass. 7 Kp. Bon n. Rotterdam met zuiger en bak. voor Heemstede, Haarlem, Bloemendaal en Zandvoort. Aanb. Makelaar M. H. Gold- schmeding-Lindeboom Zwar- teweg 7, Aerdenhout. wenst al haar vrienden én be kenden een heel gelukkig 1954. Tel. 13025. Aanvang clubs voor be ginners. gevorderden en speciale Tango-cursus. Privéles op ieder gewénst uur, 10 lessen f 25. Uitsluitend selecte clubs. Vraagt eens inlichtingen. ZIJLWEG 49. Tel. 14441 Bem. Kantoor „METROPA" Mathenesserlaan no. 458 b, Rotterdam. Tel. 50613. Het vertrouwde adres voor Se rieuze Huwelijksbemidde ling. Discreet, coulant en informatief verantwoord. Talloze relaties in alle be schaafde kringen en Geloofs overtuiging. Vraagt GRATIS inlichtingen in BLANCO COUVERT. tDe nieuwste me thode MYOPIAS- TIC KLEBER is iets heel bijzon ders. Zonder veer of kussen, versterkt zij de buikspieren en houdt zonder hinder de organen op hun plaats, pre cies als steunde U ze met de handen. Door de aldus ver kregen gerustheid, kunt U net als voorheen, elk lastig werk gemakkelijk doen en bent U tegen elke vermoeid heid opgewassen. Vrijblij vende inlichtingen door spe cialisten van het Nederland- sche agentschap van het IN STITUUT HERNIAIRE DE LYON (Frankrijk) in: HAARLEM: Fa Rutgers, Gen. Cronjéstr. 49, tel. 11678, op: Donderdag 14 Januari. AMSTERDAM: Apoth. Kerk- hoff, Leidsestr. 77, tel. 33430 op: Maandag 11 Januari. Aangeboden: huur van in Amsterdam-Zuid, 6 kam. Gevr. kleine goedkope wo ning in de gem. Bl'daal. Aanb. Makelaar M. H. Gold- schmeding-Lindeboom Zwar- teweg 7, Aerdenhout. BLOEMENDAAL Te huur goed gemeub. vrije met tuin. Bev. 3 kamers, ser re, badkamer, keuken. Huur prijs f 150 p. mnd. Vestig. Verg. vereist. Inl. Mak. J. H. STOEL, Bloemendaal, lid N. B. M. Tel. 22089. DANS- Nieuwe Gracht 66 Aanvang v. d. lessen voor beginners, gevor derden alsmede Tango-cursus, 2e helft van Januari. Inschrijving dagelijks Een extra beurtje gecombineerd met een uurtje rust zorgt dat U er weer fris en monter uitziet. Spreek tijdig af voor deze behandeling en gratis advies bij ANNIE LOOTS le EMMASTRAAT 18 - TELEFOON 21826 Schoonheidsspecialiste, haarkundige, manicure, pedicure, hoogtezonbestraling. VRIJDAG a.s. om 8 uur begint de cursus BOEKHOUDEN 5 Febr.: MODERNE BEDRIJFSADMINISTRATIE. Inlichtingen en prospectussen verkrijgbaar bij N. J. TH. SCHMIDT, JANSWEG 42 leraar M.O. boekh., Wilhelminalaan 4, tel. 14506, dagelijks van 14 tot 17.30 en 19 tot 21 uur. Prospectus verkrijgbaar bij de Boekhandel A. Bosse, Bar- teljorisslraat 12 en Haarl. Boekhuis, Zijlstraat 89. HAARLEM, Plein 22, tel. 1 67 61 HEEMSTEDE, Binnenweg 210, tel. 3 93 10 HILLEGOM, Hoofdstraat 49, tel. 54 30 Bedrijven In Amsterdam - Den Haag - Hilversum - Leiden

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 11