Pleidooien voor eigenaren van woonschepen HOOGENBOSCH Kort en bondig FLINK MEISJE Heemsteedse raad Amsterdamse Beurs Zeeuwse fruittelers demonstreerden Advocaat van Berkelse arts gearresteerd PHILIPS ƒ295 a contant HEESj Nu Beret Basque BESCHAAFD MEISJE Electro-monteurs JONGGEZEL ZETTER BEDIENDE een ervaren typiste 8 Eenstemmigheid Delicatessenbeurs in Heemstede Spoed Bijeenkomsten in Concertgebouw Burgerlijke Stand van Haarlem Ook beurtvaart door ijsgang beperkt Haarlemmer mishandelde in drift echtgenote Demonstraties aan cle Kleverlaan Ijsvrij, maar geen schaatsen Geen critiek op bonafide rechtskundige bureaux Scheepvaart Smit Van Rysbergen ScAoeste* GYMNASTIEK-ONDERWIJZERES meisje Plaats een Groentje Bekwaam woningstoffeerder aankomende bediende (mnl./vr.) enige ervaren typistes VRIJDAG 29 JANUARI 1954 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De Nieuwjaarsrede van de voorzitter vormde de hoofdschotel van het eerste Heemsteedse raadsmenu in 1954. De agen da gaf weinig aanleiding tot een langdurige vergadering. Het voorstel tot vaststelling van de herziening van het uitbreidingsplan voor de omgeving van de Spaarnzichtlaan schonk de heer Scheer (VVD) gelegen heid het op te nemen voor een der betrok ken grondeigenaren, wiens terrein zich voortzet buiten het door het uitbreidings plan beslagen gedeelte. Hij vroeg de uit drukkelijke verzekering, dat ten aanzien van dat deel de eigendomsrechten niet zouden worden aangetast. De heer R e ii n d e r s (Arbeid) was van precies de tegenovergestelde mening: de man verdiende geen sikkepit bescherming, want hij gaat toch maar zijn eigen gang, onder meer door er voor de omwonenden minder fraaie loodsen op te bouwen. Wet houder Van Lent kon echter de heer Scheer gerust stellen: B. en W. hebben voor dat stuk grond geen enkel plan. Het vaststellen van het uitbreidingsplan voor de omgeving van het Oude Slot deed me vrouw Van Nispen-Van Welv (WD), mede namens de heer Verspoor (Arbeid), in formeren of er wel ruimte voor een wijk- gebouw zal overblijven. Nu. daar behoeft men zich ook al geen zorgen over te ma ken.' Een wat langere gedachtenwisseling had het voorstel ten gevolge dat handelde over de woonschepenhaven. Een deel van het water dat voor aan- en afvoer van vuilnis wordt gebruikt werd tot nu toe min of meer clandestien ook als ligplaats voor woonschepen gebruikt. B. en W. willen die toestand regulariseren door een overeen komst met het rijk daarover te sluiten, welke tot 1970 zal gelden. Dit was voor de heer Verhoeven (KVP) aanleiding te betogen, dat er reden was een woonschepenverordening te ma ken, om eigenaars van woonschepen gele genheid te geven ook buiten de woonsche penhaven te meren. Hij ging er daarbij blijkbaar van uit, dat er twee categorieën van woonschepenbe woners zijn: een groep die tot de min of meer a-sociale elementen zou moeten wor den gerekend en waarvoor het terrein ,.niet al te smerig" moest zijn en voorzien van water en energie en een andere cate gorie waarvoor dan de mogelijkheid moest worden geopend ook op andere plaatsen in de gemeente ligplaats te kiezen. Deze opinie vond instemming bij de he ren Van Bruggen (Prot. Chr.) en Zeelenberg (VVD), maar minder bij de heren Verspoor en Reijnders, die vonden dat men met dat scheiden van de schapen en de bokken wel heel erg voor zichtig moest zijn en dat het a-sociale niet altijd in een financieel minder gunstige positie schuilt. De burgemeester bleek niet zo bijzonder veel te voelen voor uitbreiding van de lig plaatsen voor woonschepen. Dat er in de haven een behoorlijke accomodatie moest zijn sprak wel vanzelf. Overigens wilde de burgemeester niet a priori neen zeggen op het verzoek om de mogelijkheid van een woonschepenhavenverordening onder het oog te zien. Zeer grote eenstemmigheid bestond er tussen wethouder Disselkoen en de heren Zeelenberg en Van Brug gen over het voorstel tot aanschaffing van twaalf schrijfmachines voor de Bron stee-Ulo. Zij waren er allen van doordron gen, dat mac'nineschrijven op de B-afde lingen van de Ulo's een eis van de prak tijk is. Concurrentie met particuliere insti tuten behoeft niet te worden gevreesd: de leraren in de moderne talen ondervinden toch ook geen nadeel van de omstandig heid, dat deze vakken op de scholen wor den onderwezen. Eerder kan men het om gekeerde aannemen. Wethouder Dissel koen antwoordde de heer Brink (WD) Onder de naam „Internationale Demon stratie Beurs" wordt in Heemstede een deli catessen- en comestiblesbeurs gehouden van 2 tot en met 6 Februari, in de foyer van het Minerva theater. Diverse fabrikanten uit binnen- en buitenland zullen hier hun pro ducten exposeren en demonstreren, waarbij zoals gewoonlijk, de bezoekers en bezoeksters in de gelegenheid worden gesteld, zich van de kwaliteiten te overtuigen. Hiervoor zullen vijftien stands worden ingericht, waaraan verder nog verschillende attracties verbon den zijn. De te ontvangen tntréegelden zullen geheel worden afgedragen aan de afdeling Haarlem en omstreken van het Nederlandse Rode Kruis. De beurs wordt Dinsdag 2 Fe bruari des morgens om tien uur geopend door jhr. mr. J. C. Mollerus. secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: H. B. Harmsen en L. Wassing; J. Rijke en I. G. Peperkoorn; J. F. M. Schumacher en Th. C M. A. Leuven; J. J. M. Visser en M. J. M. Wagemans. GETROUWD: A. A. L. Schreurs en C. M. Nagelhout; W. van Mechelen en G. M. Brouwer. GEBOREN: Louise Theodora Maria, d. van J. C. M. Bosman en J. A. M. Vasen; Helena Johanna Maria, d. van E. A. Louter en H. C. M. Tesselaar; Petrus Johannes, z. van P. J. Mertens en H. Wiegcrs; Geertruida Maria. d. van J. H. Reijns en G. M. Weijers. OVERLEDEN: J. M. van Reen—Dirks, 85 j.; E. Vedder, 67 j.; J. J. Koek, 62 j. 3-314 Nederl.'47 A.K.U Unilever Philips Gloeil. Kon. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer Lijn N Scheepv Unie H.V.A Deli Mij. Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Baak Anaconda Copper Bethlehem Steel Republic Steel Shell Union Tidewater U. S. Steel Slotkoers gisteren 995/<«i 187 23514 209/» 359 11154 147% 137)4 12514 106/4 187)4 170% 175 178)4 32% 53% 49 >4 80 2114 40% Openings koersen 99)4 186)4 237)4 211 361 112)4 14734 137)4 126)4 107)4 18714 171 176 17814 32 56 49% 80 21% 41 dat het vak facultatief wordt gegeven, maar dat practisch iedere leerling het wil volgen. Het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met Haarlem wat betreft de financiële bijdrage voor het middelbaar onderwijs werd van de agenda afgevoerd omdat eerst de consequenties van de school geldverlaging bekeken moeten worden. De heer Van Bruggen maakte toch van de gelegenheid gebruik erop te wijzen, dat bij een overeenkomst niet Haarlem gesub sidieerd moet worden, maar het onderwijs. De heer Zeelenberg kreeg de ver zekering, dat onderhandse aanbestedingen (deze keer voor de rioolwaterzuiveringsin stallatie) uitzonderingen zijn en geen regel, al was het maar omdat Gedeputeerden van geval tot geval hun goedkeuring moeten geven. De heer Reynders wees er nog op, dat dit voorstel zeven maanden te laat komt en dat de gemeente dat zeven keer tienduizend gulden heeft gekost. Hij wen ste nu bekwame spoed, die door wethou der Van Lent werd toegezegd. Bij de rondvraag bleek de heer D ij k- stra (Prot. Chr.) nog niet content met de Bronsteeweg; de heer Zeelenberg sloot daarop aan met de opmerking, dat de verlichting op de Heemsteedse Dreef de toets der critiek niet kan doorstaan en dat Heemstede op dat gebied achter komt bij de buurgemeenten. Wethouder Van W ij k deelde mede. dat de straatverlich ting bekeken wordt, op de Bronsteeweg geldt het een proef, waarover hij zelf ook niet juicht. Radicale verbetering van de verlichting op de Dreef zal anderhalve ton kosten; daarom wordt begonnen met inci dentele verbeteringen. Wethouder D i s - s e 1 k o e n verklaarde de heer Hopsta ken dat de vele onderwijsmutaties van de laatste tijd normale oorzaken hebben. Tenslotte wees mevrouw Van Nispen erop, dat de parkerende bussen van lijn 3 in de Lanckhorstlaan het uitzicht op de Bronsteeweg belemmeren. De voorzitter zegde een onderzoek toe. De overige punten van de agenda vorm den geen onderwerp van discussie. Ongeveer tweeduizend Haarlemse huis vrouwen en meisjes-leerlingen ziin Don derdag op de hoogte gesteld van diverse rassen en kwaliteiten appelen en peren, afkomstig uit Zeeland. Een comité van Zeeuwse fruittelers, waarin ook zitting hadden de veilingen, bood des middags en des avonds in samenwerking met de groot- en détailhandel uit Haarlem demonstraties aan. In de tuinzaal van het Gem. Concertge bouw lagen appelen en peren uitgestald, waardoor de dames een indruk kregen van de rassen en kwaliteiten. Op andere plaat sen lag fruit, waarbij het ras niet vermeld was. De bezoeksters moesten bepalen van welk ras de peren en appelen waren en onder de goede inzendsters van de prijs vraag werden twintig kistjes fruit verloot tijdens de bijeenkomst, die in de grote zaal van het Concertgeboujv gehouden werd. Deze bijeenkomst stond onder leiding van de heer J. Kakebeeke uit Wolfaarts- dijk. Deze heette des avonds, in het bijzon der de heer W. F. Happé welkom, die de demonstratie namens het gemeentebestuur officieel opende. De wethouder roemde de opzet van de bijeenkomst, omdat de onper soonlijke reclame vooi het fruit zo gopd op de voorgrond treedt. Hij wenste de Zeeuwen veel succes met hun actie. Onder leiding van ir. J. J. van Hcnnik, tuinbouwconsulent te Goes hielden de heren Kakebeeke (als teler) en S. G. Noo- teboom, directeur van de veiling in Krab- bendijke een vraaggesprek over Zeeuws fruit. De teler gaf een inzicht van de wijze van werken in de boomgaard. De bomen worden op een bijzondere wijze behandeld. In alle jaargetijden is er werk. Nachtvorst speelt in Zeeland een minder belangrijke rol dan in andere delen van het land. Toch moet men er rekening mee houden; des zo mers kan hagel veel schade aanbrengen en in de herfst moet men rekening houden met de storm. Vroeger werd fruit ingevoerd: thans is het mogelijk veel fruit te expor teren. De heer Nooteboom zeide, dat er uit Zee land vele voortreffelijke producten komen, onder andere appelen en peren. In de zo mer kan men reeds vruchten plukken en het oogsten gaat door tot October. De vruchten, die in de laatste periode van de boom gehaald worden, worden in koelhui zen opgeslagen en daardoor is het moge lijk tot Mei vruchten te verkopen. Bijna het gehele jaar door zijn er appelen te koop Voorts vestigde de heer Nooteboom de aandacht op het telen van bramen, bessen, kersen en pruimen. Een gedeelte is bestemd voor het maken van jam. Het Instituut voor bewaring en verwer king van tuinbouwproducten in Wagenin- gen verleende aan deze bijeenkomst zijn medewerking. Ir. A. K. van Zweede, di recteur van het bureau, deed mededelingen over de voedingswaarde van een appel en over het verwerken van fruit "n mejuf frouw R. Booy, kooklerares, vertelde welke gerechten er van fruit gemaakt kunnen worden en welke taarten. Ook gaf zij di verse recrplen. Me* de vertoning van films over „Vrucht dragende arbeid" en „De aardbei" werd de bijeenkomst gesioteu. Na afloop ont vingen de dames een aantal appelen van diverse rassen. HAARLEM, 28 Januari 1954 ONDERTROUWD: 28 Jan., Th. Th. Was senaar en A. Ploeg; L. Thomas en A. G. Rolvers. GEHUWD: 28 Jan., B. M. van Esmond en C. Vrolijk; C. Bruggink en M. E. Brus; J. G. W. la Fleur en G. P. A. van Bekkum; J. Berg man en A. A. Luiten; R. H. Eek en W. Ho- gselag; A. J. Ruiter en M. Buddingh. BEVALLEN van een zoon: 27 Jan., A. G. F. Luiten—Roelofs; 28 Jan., C. W. van der Meijvan Vcggel. BEVALLEN van een dochter: 27 Jan., A. V. RoozendaalBosman; E. M. Karskens Schiphorst; M. G. Erentsde Klerk. OVERLEDEN; 26 Jan., C. J. van Koten, 68 j., Kenaupark; H. M. Augustinus—de Nijs. 64 j., van der Vinnestraat; A. Nieuwveen Overhuijs, 74 j.. Gasthuislaan; 27 Jan., C. P. van Schie, 50 j„ Benkoelenstraat. BINNENLAND Het Centraal Bureau voor de Grafische Bedrijven heeft bij het ministerie van Sociale Zaken een verzoek ingediend het deelnemen in het pensioenfonds voor de grafische be drijven verplicht te stellen voor werknemers in het grafisch bedrijf. De officier van justitie bij de recht bank te Breda heeft tegen drie Algerijnen een gevangenisstraf van een jaar gevorderd. De Algerijnen, twee vrouwen en een man worden ervan beschuldigd dat zij winkeliers met de bekende wisseltruc hadden opgelicht. Te Arnhem is Donderdag een pakhuis, waarin lompen, papier cn oude materialen waren opgeslagen, in vlammen is opgegaan. De schade bedraagt vele duizenden guldens. De eigenaar, de heer F. Ordelman, blijkt gedeeltelijk tegen brand verzekerd te zijn geweest. Het oefensmaldeel 5 van de Koninklijke Marine, bestaande uit de torpedobootjagers „Evertsen" cn „Kortenaar", de fregatten „Van Amstel" en „De Bitter" en de onder zeeboten „Walrus" en „Zeeleeuw", maakt thans een oefenreis in de Noord-Afrikaanse wateren. Aan de operaties van het smaldeel nemen deel enige Lockhead „Harpoon"- vliegtuigen van Squardron 320 van de Ma- riueluchtvaartdienst, die daartoe te Agadir zijn gebaseerd. Het vliegdekschip ..Karei Doorman" zal zich begin Februari bij het smaldeel voegen. Drie weken gevangenisstraf is geëist tegen een schilder, wie ten laste was gelegd dat door zijn schuld op 6 Juli 1953 een Da- kota-vliegtuig op het vliegveld Ypenburg gedeeltelijk, was verbrand. Hij moest het inwendige van het toestel schoonmaken met een licht ontvlambare vloeistof cn had on danks het strenge rookverbod een sigaret opgestoken. Er ontstond brand, waardoor het staartstuk van het vliegtuig werd vernield. HAARLEM EN OMGEVING Aan de Stichting Klinisch Hoger On derwijs slaagde voor het semi-artsexamen de heer H. P. J. Bonarius te Bloemendaal. De 45-jarige lantaarnopsteker C. C. de De 45-jarige reperateur C. C. de gaslantaarn in de Vredenhofstraat te Haar lem van de tegen deze paal geplaatste lad der gevallen, omdat de kop van de lan taarnpaal afbrak. Hij is met een gebroken rechterenkel door een ziekenauto naar zijn huis gebracht. Het Interkerkelijk overleg in radioaan gelegenheden (IKOR) zal Zondagavond de zangdienst uitzenden, die van zes uur af tot kwart voor zeven vanuit het Hervormde kerkgebouw aan de Ramplaan wordt uitge zonden. (Hilversum II op 298 meter). Gistermiddag hehben in Hoofddorp de notarissen J. Scholten te Haarlemmermeer en A. J. J. van der Heyden te Mijdrecht publiek verkocht een huis in Haarlemmer meer san de Kruisweg no. 1062. Koper was de heer R. Veenstra uit de Haarlemmermeer voor de somma van f5050. De overige vei lingen werden opgehouden. Spaarne reeds enkele dagen door het vele ijs geheel gestremd is. dreigt nu ook de beurtvaart aan banden gelegd te worden. Van de laatste beurtschepen die uit Rotter dam in Haarlem arriveerden, zijn de „Transporteur 3" en de ..R.a.veen 1", via de grote omweg over Vreeswijk gekomen en de „Transporteur 1", die een halve dag bij Leimuiden vastgezeten heeft, over Am sterdam. Dit laatstse schip kon door een sleepboot uit ziin benarde positie verlost worden. De schepen die inmiddels gelost zijn, zullen niet meer uitvaren, aangezien zij ook op de Lek veel hinder van drijfijs ondervonden. De beurtschepen naar Amsterdam en de Zaan ondervinden veel last van zwaar ijs in het Noorder Spaarne. Het tankscheepje „Hobbeltje" dat in het Noorder Spaarne in het ijs vastzat en noodsignalen uitzond, heeft later op eigen kracht zijn weg kunnen vervolgen. Bij de" fabriek van Stork-Hijsch wordt door de sleepboten „Alpha" en ..Jenny" 2, een vaargeul opengehouden voor het over zetten van personeel. Bij Figee heeft men hiervoor een oplossing gevonden door twee zolderschuiten over het begin van cle In dustriehaven te leggen. De heer J. H. W. Scholte, directeur van het Haven- en Marktwezen in Haarlem deelde ons nog mede, dat de situatie van daag niet verergerd is. De vaargeul door het Noorder Buitenspaarne is nog open en er ziin nog enkele schepen Haarlem bin nengekomen. Het Zuider Buitenspaarne ligt echter volkomen dicht. De gemeenteveerdienst in het Noorder Buitenspaarne blijft varen en vele arbei ders, die bij de diverse bedrijven in de Waarderpolder werkzaam zijn, maken van deze pont gebruik. Men neemt aan dat het overzetveer bij N.V. Stork-Hijsch vandaag voor het laatst varen zal en men is voornemens hier even als bij de Haarlemse Machinefabriek v/h. Gebr. Figee met dekschuiten en planken een brug over de vaargeul te leggen. Ook voor de bewoners van de woonschepenha ven wil men een dergelijke regeling tref fen. Acht maanden geëist De 31-jarige magazijnbediende W. B. uit Haarlem, die Donderdagmiddag voor de Haarlemse rechtbank terecht stond, kon zich zoals hij zelf verklaarde, niet meer beheersen,toen men hem vertelde, dat zijn ex-echtgenote, die sinds kort weer bij hem terug was, met een andere man was uit geweest. Hij zou er in zijn drift op los ge slagen hebben en stond dus terecht wegens mishandeling. De gevolgen van deze mis handeling waren vrij ernstig. De vrouw kreeg een barst in het jukbeen, een lichte hersenschudding en een bloeduitstorting in de rechter oogkas. De Officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, eiste tegen de maga zijnbediende acht maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr. A. W. Luikinga, be pleitte de grootst mogelijke clementie. Aan de demonstratie kunst- en schoon- rijden op Zaterdag 30 Januari om drie uur op de ijsbaan Kleverlaan wordt deelgeno men door mej. Lidy Boon en Leo Schwei ger (ijsdansen) en mej. Nettie Delfoix (schooru-ijder.). Zondagmiddag om drie uur spelen op de ijsbaan Kleverlaan de jeugdteams van HHIJC uit Den Haag tegen elkaar. Dat wil zeggen dat „Red Frox" speelt tegen „Grey Op last van dc justitie is gearresteerd mr. H. M. II., een der verdedigers van dc Berkelse arts O., die er van verdacht wordt zijn vrouw door middel van vergif om het leven te hebben gebracht. Zowel mr. P. van 't Hoff Stolk, die ge associeerd is met mr. II. en die eveneens als verdediger van dokter O. optreedt, als dc substituut-officier van justitie in Den Haag, mr. G. J. de Lint, wensten over deze arrestatie geen inlichtingen te verstrekken. Onlangs zijn in deze zaak enkele briefjes geproduceerd, welke zowel door de ver dachte als zijn verdediger gekenmerkt wer den als te zijn geschreven door mevrouw O., enkele dagen voor haar overlijden. Uit deze in blokschrift geschreven briefjes zou geconcludeerd kunnen worden, dat me vrouw O. het voornemen had, zelfmoord te plegen. Schriftkundigen van de justitie spraken in een uitvoerig rapport als hun mening uit, dat deze briefjes niet door mevrouw O. waren geschreven. Schrift kundigen, die door de verdedigers waren aangezocht, deelden aanvankelijk deze op vatting niet, doch kwamen daarop later terug. Aangenomen werd dus, dat de briefjes waren vervalst en de verdenking viel op de broer van de arts O., die verblijf hield in een gesticht in Bcrkel. Deze broer is daarna gearresteerd. Een duister punt is, hoe de zich in arrest bevindende dokter O. in het bezit van de briefjes is gekomen. Zij kwamen te voor schijn uit zijn colbertjas, waar zij in de voering waren genaaid. O. is inmiddels op last van de justitie overgebracht van het Huis van Bewaring in Den Haag naar dc maréchausséekazerne aan de Laan van Meerdervoort, ten einde zijn contact met de buitenwereld tot een minimum te be perken. Gistermiddag was voor Haarlems jeugd de eerste „ijsvrije" middag van deze win ter. En die middag is een feest geworden. Mooi ijs en mooi weer. De zon was er voor allemaal. Het ijs ook. Maar niet iedereen had een paar schaat sen. Om u een voorbeeld te geven. Van een 5e en 6e klas van een der lagere scho len hadden resp. 17 en 12 leerlingen geen schaatsen. Gelukkig beschikte die school over een aantal schaatsen, die zij in de af gelopen winters van Haarlems burgerij had ontvangen. Maar niet al deze kinderen konden worden geholpen. Voor deze kin deren was de „ijsvrije" Donderdagmiddag niet zó plezierig als ze had kunnen zijn. Daarom doet het Haarlem's Schaatsen- Comité (bestaande uit leraren en onder wijzers) een beroep op de burgerij. Kijkt u nog eens in een rommelkast of op zolder. Misschien liggen daar een paar schaatsen om een jongen of meisje een prettige en gezonde middag te bezorgen. Ook al mankeert er een kleinigheid aan, stuurt u ze dan toch, of belt een van on derstaande telefoonnummers op, dan wor den ze gehaald. Ook uit Bloemendaal en uit Heemstede. Het comité geelt, de schaat sen via de scholen in bruikleen. De adres sen en de telefoonnummers zijn: 1. Dienst Lichamelijke Opvoeding, Kleine Houtweg 47. tel. 10101; 2. Anslijnschool, Parklaan 137, tel. 14080: 3. J. P. Coenschool, Gijs- brecht van Aemstelstre.at 118, tel. 24446. In ons verslag van de zitting van de Haarlemse rechtbank van gisteren komt een passage voor, waaruit men zou kunnen afleiden, dat de Officier van Justitie ge waarschuwd zou hebben tegen de rechts kundige bureaux als zodanig. De Officier richtte zich in deze passage echter uitslui tend tegen de zaakwaarnemers van het ka liber van de verdachte, die op dat ogenblik terecht stond. Dit heeft dus geert betrekking op de bonafide rechtskundige bureaux. Alcyone, 28 v. St. Vincent n. Antwerpen. Alcieramin. 28 Aden n. Karachi. Aiioth, 28 tc Bahia Almdijk, 30 te Antwerpen verwacht. Alphacca. 28 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alphard. 28 te Rio de Janeiro. Argos, 28 v. Rotterdam n. Amsterdam. Arkeldijk, 29 te New Orleans. Adinda, 29 te Haiphong Albireo, 28 te Recife. Alnati, 28 te Montevideo. Alpherat. 28 te Santos. Amstelstad, 28 v. Honolulu n. Yokohama. Amstelveen, 27 v. T,). Priok n. Padan-g. Argos, 29 v. Rotterdam te Amsterdam. Arnedijk. 28 te Galveston. Bacchus, 28 v. Maracaibo n. Cumana. Bantam. 29 te Penang- Boschfontein. 28 v. Tanga n. Zanzibar. Bennekom, 29 v. Cnqu.mbo n. Antofagasta. Bonaire 28 200 m. NO. Barbados. Castor, pass. 28 Lands End n. Amsterdam. Cottica, 28 te Madeira. Cumulus, 29 v. Noordzee te Rotterdam. Dalerdijl:, 28 te Havanna. Delfland. 27 v. Rio de Janeiro 30 Ilheos verw. Ena. 28 te Singapore. Engigano. 28 v. Rangoon n. Calcutta. Ermna. 28 v. Curacao tl. Stanlow. Grote Beer. 28 v. Southampton n. Rotterdam. Oaasterland. 29 te Itajai. Grote Beer. 29 te Rotterdam. Groote Kerk, 28 v. Dar es Salaam n. Port Amelia Heemskerk. 29 te Tanga. Japara KRL)28 v. Soerabaja n. Semarang. Joh. v. Oldenharnevelt. 28 1410 m. NW. Fremantle Java, 28 v. Colombo n. Aleppy. Leersum. 30 te Brownsville. Lekkerkerk, 28 v. Karachi n. Aden. Loppersum, 28 v. Hamburg te Amsterdam. Malca. 28 v. Rotterdam n. Salt End. Marisa, pass. 28 Gibraltar n. Port Said. Maas. 29 te Saloniki. Merwede. 29 te Amsterdam. Mnienkerk. pass. 29 Vlissingen n. Antw. Nigerstroom, 29 te Freetown. Notos, 28 te Genua. Nieuw Amsterdam, 28 v. New York te San Juan Omala. 29 v. Curasao te Brisbane. Oranje, 28 26 Om. O. ten Z. Guardafui. Oinnjefontpiu. 28 470 m. N.NO. St. Helena. Poelau Laut. 29 te Casablanca. Prins Alexander, 28 te Halifax. Prins Willem IV. 28 v. Genua n. Llvorno. Prins Willem v. Oranje 29 te Rotterdam. Phrontis, 27 te Tj. Priok. Rijndam. 28 110 m. ten Z. Valentia. Sommelsdijk. 27 te Halifax. Straat Malakka 26 te Sydney. Schie, 28 v Amsterdam n. Hamburg. Slotend ijk, pass. 29 Vlissingen n. Lissabon. Saiawati. pas. 28 Ouessant n. Marseille. Salland. pass. 28 Rio de Janeiro n. Montevideo. Snmarinda, 28 v. Beira n. Mombasa. Schieriijk. pass. 28 Lands F-nd n. Le Havre. Sirrah. 28 v Lorenzo Marquez n. Beira. Stad Dordrecht, 28 v. Rotterdam te Porto Em- pedocle. Stad Vlaardigon. 28 v. Baltimore n. Vlaardingen Tero. 28 te Necochea. Wonosari, 29 Hoek v. Holland verwacht. Waal. 28 te Sevilla. Waterman. 28 290 m. W. Kp. Palmas. Weltevreden. 28 te Port Said. Willem Ruys. 28 v. Napels n. Gibraltar. Willemstad, 28 530 m. W.t.Z. Madeira. Zeeland (SSM). 28 v. Rotterdam n. Sunderland. Zuiderkruis, 28 260 m. NW. Easter eil. ONVOLLEDIGE SCHEEPSBERICHTEN Door stagnatie in de overzending der scheepsberichten kunnen wij heden helaas slechts een zeer onvolledige lijst van scheepstijdingen publiceren. RADIO-GRAMOFOON Tafelmodel in populaire prijsklasse! Type HX <24 A Gepolitoerdekast, platenspeler met 2 draaisnelheden. Speelt normale-, langspeel- en minigroove-platen betaling. Ook leverbaar compleet met tien gramofoonplaten naar keuze, met kleine verhoging^ per week I\W?S KRUISSTRAAT 33 Haarlem Tel. 15507 en originele Franse Zijlstraat 71 - Haarlem speciale prijs GROTE HOUTSTRAAT 50 HAARLEM IN HAARLEM-NOORD ALLÉÉN GEN. CRONJÉSTRAAT 33 Mantel Confectie bedrijf CLASSIC CONFECTIE Bij ons is op alle afdelingen plaats voor mensen die met pleizier en verantwoording willen werken. Goed betaalde lonen en vast werk- Wij vragen: MACHINESTIKSTERS HAND WERKSTERS STRIJKSTERS KNOOPSTERS LEERLINGEN Aanm.: Rozenstr. 57 b.h. Station. Na 6 u.: Kempstr. 14z. Aan de NOORDERSCHOOL. Velserstraat 55 te Haarlem, wordt gevraagd een voor acht lessen van 3/4 uur per week Sollicitaties aan het hoofd der school de heer F. R. Aschoff. Marnixstr. 18 Haarl. Zoekt U een voor de morgenuren? Mevrouw E. Bennink, Boe- kenrodeweg 45 vraagt per 1 Maart goed kunnende koken. Meer dere hulp aanwezig. Gevraagd: in klein bedrijf (liefst gedi plomeerd». Prettige werk kring. Brieven no. 4446 EFFECTENKANTOOR te Haarlem vraagt Leeftijd 1922 jaar- Goed kunnende typen. Bekend met eenvoudig administratief werk. Brieven onder no. 4445 aan het bureau van dit blad. Werkgeversorganisatie te Haarlem zoekt voor directe indiensttreding voor lichte kantoorwerkzaamheden. Leeftijd ongeveer 16 jr. In het bezit van M.U.L-O.-diploma en kunnende typen Eigenhandig geschreven sollicitaties onder no. 4447. VAN GELDER ZONEN N.V. KONINKLIJKE PAPIERFABRIEKEN vraagt voor het bedrijf te VELSEN: Erv/ring in de montage van krachtverdeelinstallaties en het bezit van het V.E.V.-diploma Sterkstroommon teur strekken tot aanbeveling Sollicitaties dienen liefst schriftelijk te worden gericht aan de afdeling Personeelbeleid. gevr. in mod. drukkerijbedr. Unieke gelegenheid voor hem. die prijs stelt op prettige werkkring en afwisselend werk. Drukkerij „New Times", Rijksstr.weg 87, Haarl. GEMEENTE HAARLEM Bij het laboratorium van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst wordt gevraagd een Leeftijd 1820 jaar. Loon naar leeftijd f 27.36 tot 37.92 per week Enkele jaren U.L.O. strekken tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven sollicitaties met uitvoerige inlich tingen. gericht aan de Burgemeester van Haarlem, inzenden aan de Directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst. Nieuwe Gracht 124. Haarlem. Persoonlijk bezoek uitsluitend na oproeping. HOOGOVENS IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hooaovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt met Mulo- oi daaraan gelijkwaardige opleiding BREEDBAND IJMUIDEN De Breedband N.V. te IJmuiden vraagt met Mulo of daaraan gelijkwaardige opleiding. 9®schreven «öUlettatla», met beschri|vlng van opleiding en levensloop, worden b *deSoclala A?deli/, g' Be amb'ten Ve™eldln9 Hu 269. ingewach. I

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 10