Afsluiting der zeearmen wordt technisch mogelijk geacht TWEEDE CONFÈRENTIEWEEK VANGT IN OPTIMISME AAN Weerbericht OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Verzwaring en verhoging der dijken zou ongeveer evenveel kosten Vandaag komt Molotov met zijn plan voor Duitse hereniging Na een jaar Mi n is ter A Igera: Vloedgolf van solidariteit Zoon van Kasjani gearresteerd Van Houtte vraagt vertrouwensvotum Het woord is aan Regering-F anf ani Zaterdag afgetreden Nu in de Russische ambassade Perspectieven 68e JAARGANG No 173 MAANDAG 1 FEBRUARI 1954 298e JAARGANG No 21 Thans 26 Alastrim- patiënten Amerikaans legervliegtuig neergestort, 35 doden Weerrapport P Hoofdkantoor Grote Houtstraat 93, Haarlem. Telefoon 15295 (zes lijnen) Directie, Hoofd redactie, Redactie en Administratie. Bijkantoor in Haarlem-Noord, Soendaplein 37, Tel 12230. Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12, Tel. 15295. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement p. week 50 ct., p. kwartaal 6.50, franco p.p. 7.-Losse nrs. 12ct. Postgiro 273107 Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman VANDAAG is het precies een jaar gele den dat springvloed en storm tezamen de dijken in het Zuidwestelijke zeegaten-ge- bied van ons land bestormden en overwel digden en een ramp van ongekende om vang veroorzaakten. De herinnering aan die sombere, tragische dag, waarop de on heilstijdingen elkaar opvolgden maar waarop ook, meteen, de oude Nederlandse strijdkracht-tegen-de-zee en de hulpver lening zich paraat toonden en in stoer en onverzettelijk handelen uitten, is ons allen levendig bijgebleven. Op die Zondag 1 Fe bruari 1953 werd de omvang van de ramp in getallen van dijkdoorbraken en van een materiële schade die in de tientallen milliopnen moest lopen reeds duidelijk, maar niemand besefte nog hoe velen in de stormnacht, in de plotselinge losgebroken overval van woeste natuurkrachten, het leven hadden verloren. Tenslotte zou het aantal slachtoffers bijna achttienhonderd blijken te zijn veel hoger dan aanvan kelijk werd vermoed. En terwijl men er reeds in de eerste dagen van strijd in slaagde, tientallen kleinere dijkgaten te dichten vergden het reddingswerk en de voedselvoorziening aan geïsoleerden tege lijk uiterste inspanning. Tallozen verkeer den nog in dreigend gevaar; het duurde tot 6 Februari eer deze reddingstaak was voltooid. Inmiddels was ook in materiële zin de hulpverlening in den lande tot grote hoogte gestegen niet alleen bij ons volk, want de ganse wereld bleek getroffen door de ramp, Nederland overkomen. Sympathie en hulp uit het buitenland kwamen tot ons in een mate, nimmer in de historie ge ëvenaard. En toen begon de lange, moei zame strijd van het herstel, van het dich ten der grote stroomgaten en de herwin ning van het verloren land, die de be kwaamste technici met het ganse leger, van ervaren dijkenbouwers in langdurige actie zou houden. De modernste middelen dei- techniek bleken nodig te zijn om in de hardnekkigste gevallen uitkomst te bren gen. Dat is ook de leek duidelijk geworden toen in de eindstrijd alleen door toepas sing van geweldige, speciaal-gebouwde caissons de sluiting van het dijkgat bij Ouwerkerk mogelijk bleek. Die bracht nog veel spanning; het was een geluk dat de najaarsstormen waren uitgebleven en toch werd het nog, nu pas enkele maanden ge leden, een netelige en geenszins bij voor baat verzekerde slotphase. Op die dag gin gen de vlaggen uit; een grote daad was vol bracht, al moest het verdere proces van dijkversterking tegelijk met de herbouw van dorpen en stadjes en de ontzouting van het land worden voortgezet. Op dit ogenblik even onderbroken door de inge treden vorstperiode zal het straks met volle kracht worden hervat. De ervaring van deze ramp en van het herstel heeft Nederland doen beseffen dat het gebied van de zeegaten te kwetsbaar is en dat ook verhoogde en versterkte dij ken met toegespitste voorzorgsmaatrege len en waarschuwingssystemen geen af doende beveiliging bieden als springvloed en storm in hun uiterste kracht samen spannen. Herhaling in de toekomst, op kor ter of langer termijn niemand kan daaromtrent iets voorspellen wordt niet uitgesloten geacht tenzij een nieuwe vórm van beveiliging van Zeeland wordt doorgevoerd: de bouw van een redoute tegen de zee zoals het verleden die nimmer gekend heeft en ook niet heeft kunnen scheppen. De mogelijkheid van afsluiting van de zeearmen, in het jaar na de ramp aan de orde gesteld, is Zaterdagavond in duidelijke termen aanbevolen door de mi nister van Verkeer en Waterstaat. Hij sprak aan de jaarlijkse maaltijd van de Buitenlandse Persvereniging in het Victo ria Hotel te Amsterdam, in een samenzijn dat ditmaal het kenmerk van herdenking van de stormramp droeg. Minister-presi dent Di-ees, eveneens eregast aan die maal tijd, had tevoren de buitenlandse journa listen in ons land dank betuigd voor de vriendschap, ons volk in dagen van ramp spoed zo klaar en doeltreffend bewezen en die dank natuurlijk uitgestrekt tot allen in andere landen, die zo hartelijk en doel treffend van hun medegevoel en hulpvaar digheid hadden doen blijken. Zijn ambtge noot van Waterstaat sprak van een taak van grootse allure, die voor ons ligt en die verhoogde veiligheid voor geheel Neder land kan verzekeren. Als de zeegaten niet zouden worden afgesloten zouden alle dij ken, die erbij zijn betrokken, moeten wor den verzwaard en verhoogd. Het kosten verschil zou niet groot zijn en de deskun digen blijken geneigd, de vraag der tech nische uitvoerbaarheid van het nieuwe plan bevestigend te beantwoorden. Dit opent inderdaad een groot nieuw verschiet. Laat ons hierbij beseffen dat het bouwen van nieuwe versterkingen einde lijk zekerheid zou bieden aan dat stoere Zeeuwse deel van ons volk, dat in de loop der tijden zoveel rampen heeft moeten ervaren en dat ook nu, nog in de laatste weken, telkens weer in spanning heeft ver keerd als storm losbrak. In zulke nachten zijn de mensen weer opgestaan en hebben in onzekerheid verbeid: zouden de herstel de dijken het houden? Onder de eregasten aan die maaltijd m het Victoria Hotel waren Zaterdagavond behalve de ministers Drees en Algera ook de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot en de directeur-generaal van de Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris. Vier stoere figuren: allen wat zwaar in hun optreden en spreektrant, allen eenvoudig, direct, vastbesloten. Men ziet er de mannen aandachtig op aan, die in zulke crises en strijdperioden en nieuwe afweerplannen leiding in ons land hebben gegeven en zullen geven. Ik heb dat ge daan. Eikenhout, heb ik gedacht. Stevig, onverzettelijk, nooit opgevend. En die andere eregast, de Zeeuwse dijkwerker Huibregtse uit Westkapelle, even rustig kijkend uit zijn krachtige, karakteristieke kop, sloot er zich waardig bij aan. Als ge- li ike, mag ik wel zeggen als het om deze dingen van eenvoudige mensenwaarde gaat. Wij kunnen, wil ik u alleen maar zeg gen, op zulke mannen vertrouwen. R. P. Het aantal alastrim-patiënten in Den Haag is met één gestegen. Iemand die reeds in de observatiebarak was opgeno men. is naar de ziekenafdeling overge bracht. Er bevinden zich nog 11 personen in :vaüe. De Buitenlandse Persvereniging- in Nederland heeft Zaterdagavond in het Victoria- hótel te Amsterdam haar jaarlijks diner gehouden. Eregasten waren minister president dr. W. Drees, de minister van Verkeer cn Waterstaat, mr. J. Algera, de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de ambassadeur van Zuid-Afrika, de heer P. I. Hogenhout, en de heer P. Huibregtse, dijkwerker te Westkapelle. Minister Algera bracht in een rede hulde aan allen die aan het herstel in de rampgebieden hebben medegewerkt. „Maar", zo zei mr. Algera, „met het herstel is de zaak niet af. Wij moeten thans het vraagstuk van de veiligheid van ons gehele land oplossen. De Delta-commissie onderzoekt thans, of daartoe de zeegaten moeten worden afgesloten. Indien dit niet gebeurt moeten alle dijken langs de zeegaten worden verzwaard en verhoogd. De kosten van "beide oplossingen lopen niet ver uiteen. Indien echter de afsluiting der zee-armen technisch mogelijk is en de deskundigen zijn geneigd dit aan te nemen dan ontwikkelen zich belangrijke perspectieven. Dan wordt een sterk verhoogde veiligheid verkregen. Afsluiten van de zee-armen betekent dubbele veiligheid, verdediging op twee linies, verdediging in de diepte. Eén weerstandslijn langs de afsluitdammen van 28 km en één, die gevormd wordt door de bestaande dijken, 700 kilometer lang. Dan zou bovendien de mogelijkheid ontstaan van een zoetwaterreservoir, hetgeen van groot belang voor de landbouw is. Voorts zouden de verkeersmogelijkheden tussen de eilanden aanmerkelijk groter worden, zowel te water als te land". Ook minister-president dr. Drees hield een rede, waarin hij onder meer zei, dat een jaar geleden onze oude erfvijand, ge steund door storm en springvloed, in één nacht een bolwerk sloopte dat onze water bouwkundigen voor de eeuwen hadden op geworpen. Ruim 1800 mensen verloren hierbij het leven, duizenden verloren huis en hof en dc vemietging en ontwrichting werden voelbaar in alle geledingen van onze nog nauwelijks van de oorlog herstelde volkshuishouding. „Maar onmiddellijk na de ramp werden wij verrast door een nieuwe springvloed Het was een vloedgolf van menselijke soli- ■dariteit, die onze harten verwarmde en die zich openbaarde als een macht die alle internationale en politieke verschillen overspoelde. Het lot der slachtoffers was eensklaps geen nationale aangelegenheid meer, maar een vraagstuk dat opgelost zou worden op internationaal niveau, zowel bij overheid, organisatie als particulier. Het medeleven in het buitenland was even in drukwekkend als de woede der natuurele menten, die tot wekroep hadden gediend. Dit medeleven heeft ook aangespoord eensgezind en dit is ons voLk in tijd van nood ondanks zijn verscheidenheid op ve lerlei gebied de onverwachte, overstel pende problemen op te lossen. Ons land, moreel en materieel gesteund door de in ternationale krachten van menslievendheid, kon al zeer spoedig de eerste noden lenigen en nog vóór de volgende winter de sporen der verwoesting in de directe waterkering uitwissen". Dr. Drees prees de soldaten en vrijwil ligers van verschillende nationaliteit en de hélicopter-bemanningen, die zo snel en af doende hulp verleenden, en herinnerde aan tal van vaak ontroerende staal tjes van spontane hulp om de noden der slachtoffers te lenigen. „De wereld heeft in Februari 1953 prompt en zuiver gereageerd op wat zii in die dagen zag en hoorde. Hoe snel zij zag en hoe scherp zij hoorde danken wii aan de moderne middelen, telefoon, tele grafie, radio en televisie. Maar de tech niek voerde slechts uit wat de geest voorbereidde. Het waren de journalisten en pei-sfotografen, de radio-, film- en te- l'evisiereporters, die de wereld op do hoogte brachten van de tragedie die Ne derland trof. Het was een taak, die een grote verantwoordelijkheid \ereiste. Door overdrijving en hoe gemakkelijk leidt menselijk leed niet daartoe zouden onze nationale belangen ernstig in hgt gedrang gekomen zijn, zoals bleek toen uit bepaalde delen van de wereld in Ne derland geplaatste bestellingen werden geannuleerd, omdat men aannam, dat onze industrie door de ramp wel uitge schakeld zou zijn. In het algemeen gesproken", aldus dr. Drees, „hebt u, vaste correspondenten in Nederland en de speciale correspondenten die naar hier kwamen, de juiste weg ge vonden: die naar het hart van de volken- ik geloof mede namens het Neder landse volk te spreken, wanneer ik u dank zeg voor de wijze, waarop u in de moei lijke dagen van tegenspoed bewezen hebt goede vrienden van ons land te zijn. De taak van de pers tijdens de Februari-ramp was een voorbeeld voor wat ae pers kan doen vöor het bevorderen van een goede verstandhouding tussen de volken. Ik hoop dat u in de toekomst aan die taak al uw krachten zult willen wijden". Monument als dank aan de volkeren Menig nieuw gebouw ten algemene nutte zal in de toekomst in het vroegere ramp gebied de herinnering levendig houden aan wat de wereld voor Nederland deed. Daar enboven echter ligt het in het voornemen van de regering in het voormalige ramp gebied een monument te doen oprichten dat in de materie tot uitdrukking zal bren- Duizenden hebben dit weekend de schaatsen ondergebonden en zijn er op uitgetrokken, de koude en het soms slechte ijs ten spijt. Hier ziet men een aantal deelnemers aan de molentocht tussen Leiden en het Braassemermeer, welke Zaterdag werd gehouden, in de omgeving van Driegatenbrug. gen vat in het„hart der Nederlanders leeft: dank aan de volken voor hun eendrachtig werk van menslievendheid. Geschenk De voorzitter van de Buitenlandse Pers vereniging, de heer H. George Franks, deelde mede dat de buitenlandse corres pondenten populieren willen aanbieden langs een laan tussen twee van de het zwaarst getroffen dorpen, ter vervanging van de bij de overstroming verloren ge- gane beplanting. Telegram van Koningin Juliana De heer Franks las een telegram voor, dat, in antwoord op een telegram van de vereniging van Koningin Juliana was ont vangen. De Koningin zegt daarin onder meer: „Ik ben er vah overtuigd, dat het werk van de leden uwer vereniging op het ge bied der publiciteit een grete rol heeft gespeeld om de reeds bestaande band van vriendschap met het Nederlandse volk en alle andere volken der wereld te verstevigen. Hoewel ik mij er van be wust ben, dat er nog veel gedaan moet worden aan de wederopbouw en het herstel, ben ik er van overtuigd, dat wij met Gods hulp zullen volharden en dat in dit zo zwaar getroffen Nederlandse gebied de welvaart zal terugkeren. Ik zal mij uw medewerking altijd blijven her inneren, die niet alleen daarin bestond, dat u de wereld op de hoogte stelde van de ons overkomen overstromingsramp, maar ook dat u haar verslag hebt uitge bracht van onze wederopbouw." In dichtvorm werd de ramp en het her stel herdacht door mevrouw Aase Margre- the van Frayenhove (Noorwegen), die spe ciale hulde bracht aan de aanwezige dijk- TEHERAN (United Press). Abolmani Kasjani, de zoon van Perzië's bejaarde religieuze leider, de Mullah Ayatollah Kas jani, is door de militaire politie gearres teerd op beschuldigingen van tegen de re gering gerichte activiteit aan de vooravond van nieuwe parlementaire verkiezingen. Volgens de bekendmaking 'zou de arres tatie hebben plaats gegrepen op het mo ment dat Kasjani regeringsvijandige bro chures aan het drukken was. De Mullah heeft een maand geleden het bevel uitgevaardigd aan zijn volgelingen om de rouw aan te nemen omdat 'Perzië de diplomatieke betrekkingen met Enge land weer hersteld had. Hij was een van de fanatiekste volgelingen van oud-premier Mohammed Mossedeq toen deze twee jaar geleden de Britse olie-eigendommen naast te, maar sindsdien is er een verkoeling ont staan. (Van onze correspondent in Brussel) Het kabinet-Van Houtte zal morgen, bij de aanvang van de zitting der Tweede Kamer, de vertrouwenskwestie stellen. Hierdoor zullen de 20 Rooms-Katholieke rebellen, die Donderdag met de oppositie tegen de pensioenwet voor de zelfstandigen stemden, kleur moeten bekennen. Het is dus mogelijk, ofschoon het weinig waar schijnlijk wordt geacht, dat België morgen avond, aan de vooravond van de ministe riële Benelux-conferentie, in volle re geringscrisis verkeert. DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT PAGINA'S Austin Dobson: De tijd vliegt heen, zegt gij? O neen! De tijd blijft steeds, maar wij gaan heen. (The Paradox of Time) werker en daarin ook diens echtgenote be trok. Zij deed haar huldebetoon vergezeld gaan van bloemen en een schilderij na mens de Buitenlandse Persvereniging. Tenslotte sprak jhr. mr. A. F. C. de Ca sembroot, Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, die het plan opperde de aangeboden bomenlaan aan de leggen op Schouwen-Duiveland nabij het Zweedse ziekenhuis, dat daar zal worden gebouwd. Tevens betuigde hij zijn oprechte dank voor al hetgeen de binnen- en de buiten landse pers ten behoeve van de geteisterde gebieden heeft gedaan. ROME (Reuter) De twaalf dagep oude Italiaanse regering-Fanfani is Zaterdag af getreden, zoals wij al in een deel van onze vorige editie meldden. Het aftreden is gekomen na een debat van vier dagen in de Italiaanse Tweede Kamer. Fanfani verklaarde te hopen, dat deze vierde, niet geslaagde poging in zeven maanden tijds om een stabiele Italiaanse regering te vormen, er toe zou bijdragen dat de volgende poging wel zou slagen. Men verwacht, dat president Einaudi begin van deze week zal beginnen met politieke besprekingen om een nieuwe kabinetsformateur aan te wijzen. Bij de stemming over het regeringspro- gram verklaarden 303 afgevaardigden zich tegen Fanfani; 260 afgevaardigden stemden voor en 12 onthielden zich van stemming. Onmiddellijk na het bekend worden van de uitslag der stemming begaf Fanfani zich naar het Quirinaal om president Einaudi zijn ontslag aan te bieden. Tegen stemden de communisten, socialis ten, sociaal-democraten, monarchisten en neo-fascisten. De liberalen onthielden zich van stemming. De stemming kwam na een debat van vier dagen. Fanani had besloten toch te laten stemmen, hoewel de regering bij voorbaat kansloos was, opdat alle partijen de volledige verantwoordelijkheid voor haar houding zouden aanvaarden. BERLIJN, (ANP, United Press, Reuter). Wat ook de resultaten van de Berlijnse conferentie van hedenmiddag mogen zijn, wanneer Molotov komt met' zijn voorstellen betreffende Duitsland, een feit is het dat de stemming Zaterdag milder en toegevender was dan zij ooit tussen vertegenwoordigers van Oost en West op een officiële bijeenkomst geweest is. Molotov legde zich zonder protest neer bij de Westelijke afwijzing van vertegenwoordi ging der Duitsers op de huidige conferentie. Joviaal was zijn aanbod aan Eden om de Engelse minister de eer van het voorzitterschap te laten, als de ministers vandaag in de Oostelijke sector bijeenkomen. Eden wees dit aanbod hoffelijk af. Joviaal was ook de Russische ontvangst der Westelijke journalisten in het Oostelijke perscentrum des avonds, waar Russische ge delegeerden vriendelijk en bereidwillig vragen beantwoordden terwiil rijkelijk wodka cn cavia'ar werden geserveerd. Mild was de rede, waarmee Molotov het Westelijke plan voor Duitslands hereniging critiseerde. Dit alles wekte een prettig optimisme in Berlijn bij allen, die met de conferen tie te maken hebben, en bij degenen, die in de Europese landen de resultaten nauwkeurig volgen. Dat de bijeenkomst in de eerste week al zekere perspectieven heeft geopend, moeten zelfs de somberste pessimisten wel erken nen, schrijft onze correspondent in Parijs. Een vermoeiende worsteling om procedure- en prestige-kwesties hebben de vier minis ters weten te voorkomen en daai-uit mag misschien wel blijken dat deze heren, en in het bijzonder Molotov, toch gevoeliger zijn vcor de publieke reacties dan wel eens wordt verondersteld De wereld heeft deze eerste ontmoeting sedert vier jaren tussen Oost en West met spanning en hoop verbeid en de ministers hebben tot dusver die verwachtingen blijkbaar niet durven beschamen. Natuurlijk is het nog veel te vroeg om zich al aan voorspellingen over de uitein delijke resultaten te wagen. Maar een vol ledige mislukking een nieuwe verbre king van ieder contact tussen Oost en West lijkt nu toch al wel even onwaarschijn lijk als een compleet succes, dat wil zeggen: een definitieve regeling van het probleem der Duitse eenheid en van de toekomst van Europa. Vermoedelijk zal men, zo geloven de meeste diplomatieke kringen in Parijs, het verstandigst doen op een gedeeltelijk succes te rekenen. Met andere woorden men acht de kans niet uitgesloten dat er een slotcommuniqué komt, waarin overeenkomsten op enkele détailpunten kunnen worden opgesomd en dat verder de deur voor latere besprekin gen open laat. Op 'zo'n overeenkomst schijnt vooral Bi- dault trouwens ook te willen aansturen. De kwestie-Indochine zou dan in een latere fase met Peking in aanwezigheid van ande ren kunnen worden opgenomen, en terecht is men er in Parijs van overtuigd dat de sleutel van de Vietnam-oorlog in China is gelegen. Wat het Europese leger betreft waar Bi- dault tenslotte ook maar een heel lauwe voorstander van is: Die kwestie zou dan op een nette manier kunnen worden afgewim peld. Wanneer de kansen op een overeen komst met Rusland zouden stijgen, dan mag men het inderdaad wel uitgesloten achten dat het EVG-verdrag in zijn huidige vorm door het Franse parlement zal worden aan vaard. Het schijnt dat er In Franse rege ringskringen, in nauw overleg met de Franse delegatie in Berlijn, nu al intensief wordt gewerkt aan een vrij ingrijpende hervorming van het EVG-lractaat, waarbij dan alleen nog maar van een boven-natio- nale gemeenschap voor de controle op en dc fabricatie van wapenen sprake zou zijn. Zo'n plan werd al eerder gelanceerd door de Franse socialistische oud-minister van Onderwijs, Lapie, en officieus moet de rege ring dat denkbeeld hebben overgenomen. Het is meer dan waarschijnlijk dat dit het doelwit is waardoor Bidault zich in Berlijn nu ook verder zal lav.en leiden, en de bewegingsvrijheid, die Dulles hem ge boden heeft, geeft hem in elk geval de uit gezochte gelegenheid al zijn vermogens van subtiel diplomaat op het eerste plan te demonstreren. Vandaag in de Russische ambassade De vier ministers zullen vanmiddag voor het eerst bijeenkomen in het gebouw van de ambassade der Sovjet-Unie aan „Unter den Linden" in het Russische stadsdeel. De voor enkele jaren in gebruik genomen am bassade ligt op enkele honderden meters afstand van de grens tussen de Russische en de Britse sector der stad, vlak voorbij de Brandenburger Tor. Het is een kolossaal, in nieuw Russische slijl opgetrokken gebouw met een enorme trappenhal, waar dikke beige lopers over het zwarte en bruine marmer zijn gelegd. De in smeedijzer uitgevoerde trapleuningen zijn verguld. De beide hoofdtrappen voeren naar de in wit marmer gehouwen borst beelden van Lenin en Stalin. Daartusssen in is de ingang tot de twintig meter hoge Koepelzaal, de voornaamste pronkhal van het gebouw. Evenals in alle andere zalen is de vloer met kostbaar parket bekleed. Kleine bord jes in Engels en Frans wijzen naar de „Spiegelzaal", waarin de conferentie zal zetelen. Een der wanden der zaal is met vier spiegels tussen marmeren zuilen be kleed. Een vijfde spiegel beslaat het groot ste deel van de wand tegenover de ingang. De ministers zullen er zetelen aan een ron de tafel, die uit donker Russisch notenhout is gemaakt. De derde grote zaal van het gebouw, de Wapenzaal, is ingericht voor het schenken der verversingen tijdens de pauzes in de be sprekingen. Zij ontleent haar naam aan de zestien wapens der Sovjet-republiek, die boven in de marmerzuilen zijn aangebracht. Van deze zaal uit heeft men ook toegang tot de kamers, die als werkkamer voor de delegaties zijn ingericht. Onze korte rondgang door het prachtige gebouw, dat met het kostbaarste marmer en houtwerk uit de Sovjet-Unie is bekleed, heeft ons de indruk gegeven, dat de Russen ook bij deze gelegenheid hun reputatie als goede en gulle gastheren gestand willen doen. NEW YORK (Reuter)— Volgens New Yorkse radioberichten is een transport vliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht bij Japan in zee gestort. Het vliegtuig is neergestort, zo deelt de Amerikaanse lucht macht te Tokio mede, in de zeestraat tus sen de Japanse eilanden Honsjoe en Hok kaido. Het had 30 passagiers en een beman ning van vijf aan boord. Overlevenden zijn nog niet gevonden. (van hedenmorgen 7 uur) weers- 'oestand "O-S 5"'S Hc- m i C a, S v c zS Helsinki geheel bew NW 2 -5 0 Oslo zwaar bew. windstil -9 0 Stockholm geheeJ bew. NNO 2 -2 0,3 Kopenhagen sneeuw ZO 6 -4 0,1 Londen onbewolkt N 2-6 0 Amsterdam onbewolkt O 8 -10 0 Brussel onbewolkt ONO 5 -14 0 Parijs onbewolkt NNO 6 -13 0 Bordeaux sneeuw NNO 1 -10 0,1 Grenoble zwaar bew. windstil -10 1 Nice sneeuw ONO 5 1 1 Warschau nevel ONO 2 -23 0 Berlijn onbewolkt ONO 5 -19 0 Frankfort onbewolkt NO 7-16 0 Mtinchen onbewolkt O 4 -17 0 Wenen geen opgaaf ontvangen Zürich geheel bew NO 9 -14 0 Genève geheel bew. NNO 6-10 0 Locarno geen opgaaf ontvangen Innsbruck mist windstil -21 0 Rome regen NO 5 6 0,1 DEZELFDE TEMPERATUREN Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt. geldig van Maan dagavond tot Dinsdagavond, opge maakt om 10 uur: Weinig bewolking. Meest matige, mor gen overdag nu en dan krachtige wind tussen Oost en Zuid-Oost. Vannacht en morgenochtend overwegend strenge, morgenmiddag matige vorst. 2 Februari Zon op 8.20 uur. onder 17.28 uur. Maan op 7.39 uur. onder 16.09 uur. Maanstanden 3 Febr. 16.55 uur Nieuwe maan 10 Febr 9 29 uur Eerste kwartier 17 Febr 20 17 uur Volle maan 26 Febr 0.29 uur Laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag I Februari Hoog water: 1.57 en 14.16 uur. Lang water: 9.49 en 22.18 uur. Dinsdag 2 Februari Hoog water: 2.47 en 15.02 uur. Laag water: 10-45 en 23.06 uur.

Haarlem's Dagblad | 1954 | | pagina 1